Népsport, 1964. április (20. évfolyam, 65-85. szám)

1964-04-20 / 78. szám

A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORTSZÖVETSÉG LAPJA HÉTFŐ, 1964. ÁPRILIS 10. 11 Ára. 1 forint K­ XX. ÉVFOLYAM, 78. SZÁM Új felnőtt bajnokok a mezőn: Mecser Lajos, Kiss György és Nagy ZsuzsaK­ özép- és hosszútávfutóink tavaszi nagy seregszem­léje, az országos mezei bajnokság biztatóan sikerült. Szép napsütésben, hatalmas mezőnyök indultak vasárnap reggel a lóversenypálya gyepén. A csípős, erős szélben is jó idő­eredmények születtek és — a hagyományoknak megfelelően — a meglepetések sem marad­tak el. A felnőttek közül elsőnek a nők kerültek sorra. Az esélyes Nagy Zsuzsa végig vezetve, biztosan nyerte első országos bajnokságát Sasvári és a védő Tóth előtt. A megle­petést a békéscsabai Zsilák okozta, görcsöt kapott és csak 11.-nek futott be, a csapat­­verseny pedig a BEAC biz­tos zsákmánya lett. A 4 km-es férfi mezőnyből­­ hiányzott Sovák, a Vasas­­ pedig­­ Andok nélkül állt ki. Az első körben és végig az ellenszeles célegyenesben kö­zepes iramban a debreceni Aradi vezette a szoros élbolyt és ekkor még nehéz lett volna megjósolni a győztest. Az alsó kanyarban Simon Attila állt az élre és nyomában Kiss Györggyel elhúzott. A túlsó egyenes közepén Kiss átvette a vezetést , és meglepő, bátor erősítéssel már itt biztosítot­ta első bajnoki győzelmét. A második helyet a jól felnyomu­ló Iharos szerezte meg, és a Honvéd-futók csapatbajnoksága sem volt vitás. A 10 km-es nagymezein Sütő, Huszár és Simon Dénes vezényletével lénye­gesen bátrabban kezdett a­­ mezőny. A második körben Mecser még az ötödik helyen futott, viszont feltűnt, hogy a védő Sütő nehe­zen, fáradtan mozog. Egyre jobban leszakadt az élbolytól és a következő körben­­ fel­adta. Ekkor már nagyon szét­húzódott az élboly. Huszár erő­sítéssel próbálkozott, de Me­cser és Pintér vele tartott. Simon Dénes viszont leszakadt, mögötte pedig a nyíregyházi Fehér, majd Kiss következett. Az utolsó körben már csak Mecser és Pintér között folyt a küzdelem. Pintér jól tartotta magát, a salgótarjáni futó azonban tel­jes erőbedobással, kitűnő idő­vel biztosan vívta ki a bajnok­ságot. Simon befogta a vissza­eső Huszárt. A Spartacus csa­pata most pótolta, ami tavaly nem sikerült, meglepetést pe­dig a salgótarjániak szereztek második helyükkel. A fiatalok számaiban a tava­lyinál lényegesen jobban szerepeltek a vidékiek. A serdülő lányok bajnokságiért (­amelynek szoros befutója a rendezőknek az idén megoldha­tatlan feladatot okozott) ugyan a pesti Veleket nyerte, megle­pően biztosan, de már a fiúk közül Kovács, a szinte ismeret­len kaposvári gimnazista került ki győztesen és mindkét csapat­bajnokság is vidékre került. A női ifjúsági bajnokságon a szombathelyi Szentelek­ jókor nyitotta meg a hajráit, a gátfutó Pethő későn erősített, a férfi ifiknél viszont a fővárosiak vol­­­­tak fölényben­. Az utolsó ka­nyarban Magyar vezetésével még négyen voltak versenyben,­­ de a hajrában a Buda­pest-baj­­nokot már csak, v­ára­tlanu­l. Né­meth tudta megszorítani. A két ifi csapatbajnokságot a Honvéd futói szerezték meg. A Vasas részéről ez öss­zes 1 bajnoki szám pontversenyére kiírt Munka-vándordíj első vé­delmét a Bp. Honvéd fölényesen nyerte el. (Folytatás az 5. oldalon) Tizenkétezer magasar sikerek !rbudán Jó küzdelmeket láthatott va­sárnap a tizenkétezres közönség az Újpesti Dózsa nemzetközi mo­­tocross-versenyén. A kétezer mé­teres körpálya talaja állandó erő­kifejtésre késztette a részvevő­ket. A rendezők a 250-es és az 500-as kategóriában bonyolítot­ták le a nemzetközi találkozót. A meghívott külföldiek közül csupán a finnek maradtak ,,iga­zolatlanul" távol, nem tudni, miért, de végül nem jelentek meg. Végeredményben nyolc kül­földi állt ki a magyarok ellen."* A magyar versenyzők jól mo­toroztak vasárnap, és ennek le­het tulajdonítani, hogy mindkét géposztályban a hazaiak kezébe került az első három hely. Kétszer tizenkét körben küz­döttek egymás ellen a részvevők. A 250 kcm-ben 21 versenyző kezdte az első futamot. Végig Harangvölgyi András diktálta az élen az Iramot, vele csak Simon Ferenc tudott lépést tartani. Gál Tibor is jól küzdött, így elhalászta a harmadik helyet az NDK-ver­senyzők legjobbja, Degwitz orra elől. Az ugyancsak NDK-beli Beister 8., honfitársa, Teubner a 9., az NSZK-beli Sandner a 15., az osztrák Bauer a 16., az ugyan­csak osztrák Hümpfner pedig a 17. helyen végzett. Az amerikai Hopkins bukott, s kiállt. A második futamban is Ha­rangvölgyi volt a leggyorsabb. Simon motorjának karburátora túlfolyt, és sokat bajlódott vele az ajkai fiú. Géphiba miatt a kiál­lás sorsára jutott Weinbach is. Harangvölgyi tehát biztosan sze­rezte meg a géposztály győzel­mét. Jól vizsgáztak ezúttal a Pannóniák, hiszen Harangvölgyi után a 3. helyen végzett Hamar is Pannónián indult. Az ötszázasok első futama Máté biztos győzelmével ért véget. Az amerikai Hopkins BSA -n ebben a futamban sem remekelt. Hopkins csak az ötödik helyig juthatott­ el. Técsy bukott és csak nyolcadikként érhetett célba. Técsy azonban pompás versenyzéssel rukkolt ki a második futamban, s jó iramban győzte le Mátét, de ezzel már csak szépíteni tu­dott eredményén. Máténak a második hely is elég volt a géposztály-győzelem megszerzé­séhez. Hopkins ebben a fu­tamban is hibázott, bukott, sok időt vesztett, így utolsó­ként futott be. A nemzetközi motocross-ver­­seny végeredménye: 250 kcm (2x12 kör, 1 kör, 2000 méter, 21 induló): 1. Harangvölgyi András (újpesti Dózsa) Pannó­nia 2 pont, 2. Gál Tibor (Újpesti Dózsa) DQT 5 pont, 3. Hamar Zsigmo­nd (Bp. Honvéd) Pannónia 8 pont, 4. Degwitz (NDK) ESC 8 pont. Hamar és Degwitz kö­zött a két futamban elért jobb összidő döntött. 500 kcm (2x12 kör, 11 In­­duló): 1. Máté Sándor (Újpesti Dózsa) BSR 3 pont, 2. Bányai Jó­zsef (Székesfehérvári MHL) BSA 6 pont, 3. Podonyi Ferenc (Bp. Honvéd) BSA 6 pont, 4. Técsy Sándor (Hódmezővásár­­helyi MHL) ESC 8 pont, 5. Orbán György (Újpesti Dózsa) BSA 9 pont. Bányai és Podonyi kö­zött is a jobb összidő döntötte el a harmadik helyet. Mindkét teniszcsapatunk győzött Vasárnap kissé hűvösebb és szelesebb időben folytatódott az Újpesti Dózsa margitszigeti te­niszstadionjában a magyar és lengyel teniszezők Davis Kupa előkészületi mérkőzése. Ezúttal több néző gyűlt össze a lelátón, mint az első két napon összesen. Helyesnek bizonyult a megérzé­sük, mivel az A csapatok két egyes mérkőzése közül egyik sem folyt abban a mederben, amelyben azt előre elterveztük. Korpás — Orlikowski 3:6, 6:4, 3:6, 6:3, 7:5. Ettől a mérkőzés­től általában mindenki a lengyel teniszező győzelmét várta, Kor­pás azonban, úgy látszik, nem törődött ebbe bele. A 2:1 utáni pihenő Korpásnak használt job­ban, a negyedik játszmát bizto­san nyerte. A döntő játszmában 5:3-ra már a lengyel versenyző vezetett. Korpás ezután feljött, és végül megnyerte a mérkőzést. A fiatal teniszező ezt a szép eredményt elsősorban annak kö­szönheti, hogy sokféle ütéssel, változatos küzdőmodorral tudta nehéz helyzetek elé állítani el­lenfelét. Igaz, hogy teljesítmé­nye meglehetősen hullámzó volt. Ezen a mérkőzésen is voltak időszakai, mikor remekül össz­pontosítva, pontosan játszott, máskor meg semmi sem sikerült neki. A lengyel teniszező jobban játszott, mint a Gulyás elleni mérkőzésen. Különösen fonák ütése csiszolt és pontos. A lengyel és a magyar rang első összecsapása ,,függőben ma­radt", ugyanis 2:2-s játszma­­aránynál sötétedés miatt abba kellett hagyni a küzdelmét. Gulyás —Gasiorek 2:6, 4:6, 6:2, 6:3. Gulyásra szinte rá sem lehe­tett ismerni az első két játszmá­ban. Hiányzott megszokott len­dülete, átütőereje. Gasiorek vi­szont nagyot javult a legutóbbi mérkőzése óta, különösen lab­dáinak pontosságával remekelt. Később azonban gulyás egyre magabiztosabban és keményeb­ben játszott, s ennek a játékmo­dornak a lengyel teniszező már nem találta meg az ellenszerét, s a harmadik és negyedik játsz­mában Gulyás biztosan kereke­dett felül. A B-csapatok találkozóján előbb Varga lépett pályára Ry­­barczyk ellen. Varga —Rybarczyk 6:4, 6:2, 6:2. A magyar Davis Kupa keret má­sik fiatalja, a húszéves Varga, különösen tenyereseivel szerezte meg a győzelmet. Ezután a háromnapos talál­kozók legsimáibb mérkőzése kö­vetkezett. Szikszai — Nowicki 6:0, 6:0, 6:0. A hosszú, magyar versenyző minden tekintetben jobb volt ellenfelénél. A lengyelek leg­­fiatalabbja egyáltalán nem tu­dott kibontakozni. Jellemző a mérkőzés rövidségére, hogy a K­o­rp­ás—Or­­i­k­o­w­s­ki talál­ko­z­ón még egy játszmát sem játszottak le annyi idő alatt, amíg Szik­­szaiék mérkőzése véget ért. Ez a mérkőzés is azt mutatta, hogy a Davis Kupa-keret itthon felké­szült tagjai közül jelen pillanat­ban Szikszai van a legjobb for­mában Ezzel a lengyel és magyar válogatott teniszezők kétfrontos összecsapása véget is ért. Az A csapatok küzdelmében: Magyarország — Lengyelország 3:1, a B-csapatok találkozóján: Magyarország — Lengyelország 4:1. Már csak a Ferencváros veretlen az NB Az elmúlt héten 14 gól született az NB I-bem, most a nyolcadik fordulóban 19. Legutóbb bizony elég gyengécskén ment a játék a legtöbb pályán, most viszont sok helyütt — még ha csak időnként is — már jóval többet tapsolhattak a­­ nézők. A hetedik fordulóra 100 000 néző volt kiváncsi, most vasárnap csak a Népstadionba 75 000 szurkoló látogatott el, örülhettek, minden fronton történt előrelépés ... Meglepetésekben is gazdagabb volt ez a hét, mint a legutóbbi egynéhány. A bajnokcsapat, a Győri Vasas ETO, otthonában vereséget szenve­dett a Tatabányától, az Újpesti Dózsa úgyszintén elvesztette mindkét bajnoki pontot az MTK elle­nében. A Vasas sem tudott pontot szerezni Kom­lón. A hazaiak a végig nagy iramú, izgalmas mérkőzésen eredményesebbeknek bizonyultak, mint a fővárosiak. A Népstadion előmérkőzésén bejött a papírforma, de sokáig a levegőben ló­gott a forduló legnagyobb meglepetése. A pé­csiek a 70. percig vezettek, s már-már úgy lát­szott, hogy győznek. A zöld-fehérek azonban „kitűnően időzített” gólokkal megfordították a mérkőzés sorsát. Az MTK —Újpesti Dózsa mérkőzésen a lilák a két ponton kívül eddigi veretlenségüket is el­vesztették. Ugyanígy jártak a győriek is, így már csak a Ferencváros az egyetlen veretlen az NB I mezőnyében. A zöld-fehérek ezen túl még azzal is dicsekedhetnek, hogy még pontot sem vesztettek. A Ferencvároson kívül a Tatabányai Bányász és a Bp. Honvéd is folytatta eddigi jó szereplé­sét. Mindkettő értékes győzelmet aratott — még­hozzá idegenben. A Komló is hasonlóan szép si­kert harcolt ki, hiszen­­ Vasas legyőzése nem kis fegyverténynek számít. A Dorog elég nehezen tudta otthon tartani a pontokat az eddig még nyeretlen Debrecen ellen. A vendégek egy félidőn át tartották magukat, úgyszintén csak egy góllal bizonyult jobbnak szombaton a Csepel a DVTK ellen.­­ Az NB I B-ben az Ózdi Kohász folytatta Jó szereplését, ezúttal az eddig veretlen és lista­vezető Szombathely ellen győzött otthonában. Ebben az osztályban a salgótarjániak döntet­lenje számít még a meglepetések közé. Az NB II-ben is akadt néhány érdekes ese­mény. A Keleti csoportban a Gyulai MEDOSZ nyert Nyíregyházán, ugyancsak sikeresen sze­repelt a Kecskeméti Dózsa a Bp. Spartacus ott­honában. A Nyugati csoportban az eddig nyeret­len K. Lombiknak sikerült kétváll­a fektetnie a tavalyi bajnok III. ker. TTVE-t a Hévízi úton. Az NB IlI-ban vasárnap délutánig két pont­veszteség nélküli csapat volt, a Mohács és a Debreceni Honvéd. Most mindkettő vereséget szenvedett. Fekete vasárnapjuk volt egyéb­ként a veretlen együtteseknek ebben az osz­tályban. Tizenkettő közül hét kapott ki, s így már csak öten „tartják a frontot”. A labdarúgó NB I állása (Zárójelben a legutóbbi helyezés.) 1. (1.) Ferencvárosi TC7 7 — 116: 514 2. (3.) Bp. Honvéd­­8 5 2 118: 812 3. (4.) Tatabányai Bányász8 4 3 113: 411 4. (2.) Győri Vasas ETO8 4 3 110: 511 5. (7.) MTK8 4 1 311:109 6. (5.) Újpesti Dózsa6 3 2 1 9: 58 7. (6.) Vasas8 2 4 2 6: 68 8. (10.) Dorogi Bányász8 2 3 3 7: 87 9. (12.) Komlói Bányász8 3 1 4 5:117 10. (8.) Szegedi EAC8 2 2 4 7:106 11. (9.) Csepel SC7 2 1 4 6: 85 12. (11) Pécsi Dózsa8 1 3 4 4: 75 13. (13.) Diósgyőri VTK8 1 2 5 3:104 14. (14.) Debreceni VSC­8—1 7 2:201 Elmaradt mérkőzések: Ferencváros—Újpesti Dózsa, Csepel—Újpesti Dózsa. . A labdarúgó NB I B állása 1. Salgótarjáni BTC6 2 4—7:2 8 2. Szállítók5 3 2—7:3 8 3. Székesfehérvári VT Vasas6 7 4 — 6:3 8 4. Szombathelyi Haladás6 2 3 1 6:3 7 5. Ózdi Kohász5 3 1 1 5:3 7 6. Oroszlányi Bányász6 2 3 1 4:4 7 7. Miskolci VSC6 2 3 1 5:6 7 8. Nyíregyházi Spartacus6 3­ 3 8:5 6 9. Dunaújvárosi Kohász6 2 2 2 6:5 6 10-11. Budapesti VSC5 1 3 1 3:3 5 10-11. VM Egyetértés6 2 1 3 7:7 5 12. Borsodi Bányász5 1 2 2 4:9 4 13. Győri MÁV DAC5 1 1 3 6:7 3 14. Ganz-MÁVAG6 1 1 4 6::113 15. Láng SK6 1 1 4 5:1103 16. Budafoki MTE Kinizsi5 1 1 3 2:6 3 MTK-Újpesti Dózsa 2:1 (1:1) A II. FÉLIDŐ Népstadion, 75 000 néző. Ve­zette: Benesch dr. (osztrák). Pl.: Illés, Horváth. MTK: Kovalik — Keszei, Danszky, Formaggini — Nagy, Vasas — Török, Takács, Bödör, Kuti, Halápi. Edző: Kovács Imre. Újpesti Dózsa: Lang — Ká­poszta, Várhidi, Sóvári — Bor­­eányi II, Solymosi — Lenkei, Gö­­röcs, Bene, Kuharszki, Zámbó. Edző: Szusza Ferenc. Góllövő: Kuti, Bene, Kuti. Szögletarány: 10:2 (6:2) a Dózsa javára. Formás támadással kezdett az MTK. Kuti labdájával Bödör ki­ugrott, elment a kifutó Lang mellett is, de kisodródott az alapvonal mellé, és onnan kapu mellé lőtt. Két perc múlva majd­nem ugyanez ismétlődött meg, csak most a középcsatár bom­báját lábbal védte a Dózsa ka­pusa. A 11. percben a kék-fehé­rek megszerezték a vezetést: Török a jobb szélről beívelt, a derékmagasságban szálló labdát Bödör a kaputól mintegy 10 mé­terre ollózva akarta továbbíta­ni, lyukat rúgott, de a tőle alig két méterre álló Kuti — ugyan­ezzel a mozdulattal — a jobb sarokba lőtt. 1:0 az MTK javára. Feljött a Dózsa, ügyes jobb ol­dali támadás végén Lenkei, majd jó helyzetből Bene vágta a lab­dát kapu fölé. A 23. percben bal oldali Sz­ögletrúgás után Solymo­si a felső lécre fejelte a labdát. Csökkent a játék irama. A 27. percben Bene nagy helyzetben hosszan szöktette magát. Köz­vetlenül utána a másik oldalon Bödör óriási helyzetet hagyott kihasználatlanul: Halápi pazar labdájával kiugrott. Solymosi és Sóvári csak kísérni tudta, de a középcsatár a 16-oson belül a vetődő kapusba lőtte a labdát. Újra az MTK ragadta magá­hoz a kezdeményezést, és per­cekig határozott mezőnyfölény­ben játszott. A 33. percben ket­­ten is csak nehezen tudták sze­relni a Dózsa 16-osára felfutó Részért. A 43. percben váratla­nul egyenlített a Dózsa: Göröcs labdájával Zámbó elfutott, kö­zépre ívelt, és a Formaggini há­ta mögül kiugró Bene a jobb alsó sarokba pofozta a labdát. 1:1. Egy perc múlva a 11-es pont­ról fejelt kapu mellé a teljesen egyedül álló Bene­ is óriási MTK-helyzettel kezdő­dött: Kuti három méterről, sen­kitől sem zavarva, kapu fölé fejelte a labdát. A másik oldalon Gorgos lőtt 18 méterről hajszál­lal a jobb­­sarok mellé. Az 52. percben Nagy a jobbszélről la­posan a kapu elé játszott, Soly most késlekedett, s Kuti a meg­lepett Lang mellett, estében, a hálóba talpalta a labdát. 2:1 az MTK javára. Az 55. percben Bödör tovább növelhette volna az előnyt: Ha­lápi mintaszerű szüladtetésével lefutotta a Dózsa védelmét, ki­cselezte Lungot, de éles szögből a kapufát találta el. A labda visszapattant a középcsatár elé, ő lekezelte, még néhány métert vezette is befelé, s az üres kapunak­­ a felső lécét találta el. Egy perc múlva Zámbó viharzott el a balszélen, beadását a be­robbanó Göröcs az ötösről ka­pásból kapu fölé emelte. A 68. percben Takács váratlan, 18 mé­teres lövését Lang csak kiütni tudta, Kuti elérte a labdát, de fordulás közben megcsúszott és Káposzta fel tudott szabadítani. Ismét változatos, érdekes lett a játék. A 72. percben Bene erős, jobb sarokra tartó lövését Kovalik szép vetődéssel hárítot­ta szögletre. Fokozatosan be­szorult az MTK, de a hosszú percekig nagy fölényben játszó Újpesti Dózsa nem tudott igazi gólhelyzetet kialakítani. Az MTK ellentámadásai viszont mindig veszélyesek voltak. A 84. perc­ben is meleg helyzet volt a Dó­zsa kapuja előtt, de Halápi ki­várt a lövéssel és a nagy lendü­lettel érkező Várhidi menten­ tu­dott. A hajrára újra nagyszerűen feljavultak a kék-fehérek. Ügye­sen adogattak a mezőnyben és meggyőző játékkal­­ tartották meg vezetésüket. Nehéz helyzetben volt a két csapat, mert fergeteges iramú, izgalmakban bővelkedő talál­kozó után kellett kielégítenie a nagyszámú közönség igé­nyeit. Sokan arra számí­tottak -- és úgy látszik a Dózsa játékosai is -, hogy a nehéz glasgow-i mérkőzés után az MTK játá­­kosai fáradtak lesznek, köny­­nyen megadják magukat. A válasz csattanó volt, mert a kék-fehérek nagyon okos tak­tikával játszva, mindkét félidő elején meglepték ellenfelüket, majd amikor az eredmény tartására rendezkedtek be, ak­kor sem adták fel a gyors ellentámadások lehetőségeit. A Dózsa Játékát nézve egyre in­kább az az­ érzés hatalmaso­dott el a nézőkben, hogy a lila-fehérek 1:2 után sem hit­ték el, hogy ezt a találkozót elveszthetik. Kétségtelen, hogy minden erővel támadtak, de ha elvesztették a labdát, a fede­zetek is ottmaradtak az MTK 16-osának előterében és így többször is előfordult, hogy Várhidinak két-három előre­törő MTK-csatárral kellett szembenéznie. Az MTK-nak ezen a mérkőzésen az abszolút biztos védelme volt a taktikai bázisa. A közvetlen védelem és a két fedezet lelkes, harcos játéka segítette át az együttest a nehéz perceken és még arra is volt erejük, hogy a meg­szerzett labdákból rendre jól indítsanak. Annak ellenére, hogy a mérkőzés jelentős idő­szakában a Dózsa határozott fölényben játszott, az MTK — helyzetei alapján — akár na­­gyobb arányban is győzhetett volna. Az MTK-ban Kovaliknak bravúros védései is akadtak. A hátvédhármas leg­jobbjának Danszky bizonyult, fejjel és lábbal egész sor tá­madást vert vissza. Nagy egy árnyalattal jobban játszott, mint Vasas. Különösen hig­gadtsága érvényesült jól. A csatársorban Bödör volt leg­többet játékban, de sok helyze­tet ki is hagyott. Halápi és Ta­kács jól készített elő. Kutit ér­tékes mezőnymunkája és két gólja is dicséri. A Dózsa kapujában Lang nem vétett hi­bát, a gólokért nem okolható. Várhidi nagy harcot vívott a sokszor túlerőben levő MTK- csatárokkal, akik többször át is játszották. Ugyanez vonatkozik Sóvárira is. A két fedezet csak közepes teljesítményt nyújtott. Nem mozogtak eleget, s főleg nem fogtak embert. A csatár­sorban Göröcs és Bene inkább az I. félidőben hívta fel magára a figyelmet. Kuharszki szünet után teljesen visszaesett. A két szélső közül Zámbó volt a len­dületesebb és ezúttal még több jó helyzetet is készített elő, ezeket azonban társai nem tud­ták kihasználni. Benesch dr. osztrák játékve­zető jól vezette a mérkőzést. Borbély Pál NB I TARTALÉKBAJNOKSÁG Újpesti Dózsa—MTK 4:1 (2:0). Hungária út, 300 néző. V.: Somlai. Újpesti Dózsa: Borbély — Kárpáti, Rajna dr., Csordás — Színi, Lutz — Faliszek, Pa­taki, Kovács, Takács, Borsányi MTK: Lanczikov — Bábel, Kántor, Vincze — Rattmann, Guth — Major. Bánkút­, Hor­váth. Dinnyés, Balaton­. G: Pa­taki, Faliszek, Kovács. Borsá­­nyi 1, 111. Dinnyés. Jó­, Színi, Lutz. Kovács. Takács, 111.: Ratt­­mann, Bánkút 1. T­atabánya-Győr 1:0 (0:0) Győr, 12 000 néző. Vezette: Schopp (Kaposvári, Vízhányó). Tatabánya: Gelei — Törőcsik, Hetény,­ Juhos — Szepesi, Lacz­­kó — Bíró, Csernai, Menczel, Szekeres, Nagy B. Edző: Kléber Gábor. Győr: Tóth — Szántel, Orbán, Tamás — Palotai, Máté — Keg­­lovich, Győrfi, Morvai, Pová­­z­sai, Korsós. Edző: Hidegkúti N­án­dor. Góllövő: Csernai. Szöglet­arány: 7:4 (5:1) a Győr javára. Napsütéses, de nagyon, szeles időben, győri támadással indult a mérkőzés. A széllel hátban játszó hazaiak nagy fölényben játszottak. Mégis először a ven­dégek hozták nehéz helyzetbe a győri védelmet. Egy alkalommal Tamásnak szinte a kapu szájá­ból kellett szögletre mentenie. A 10. percben Győrfi a bal­­összekötő helyéről, ballal, fél­­magasan keresztbe rúgta a lab­dát, az 5-ösön belül tanyázó­­ Juhos menteni akart, de közben­­ majdnem öngólt vétett. Szeren­­­cséjére azonban a labda a bal oldali kapufáról visszavágódott. Két perccel­­ később az oldal­vonal mentén egy felpattanó­­ labdát Nagy B. el akarta fejelni, Szániel pedig ollózva hátra­húzni. A hátvéd a labda helyett a csatár fejét találta el. Sze­rencsére nem történt komolyabb sérülés. Korsós fejesét védte ezután­ Géléi. A 2­0. percben Csernai a bal szélen elfutott, becselezte magát a 16-oson be­lülre, a kifutó Tóth azonban ügyes vetődéssel tisztázott. Győri rohamok közepette Győrfi gól­nak látszó lövését Géléi bravú­ros vetődéssel tolta szögletre. A győr­iek támadtak, a 37. perc­ben azonban egy gyors tatabá­nyai lerohanás után az előre­törő Törőcsök beadásszerű lövé­sét vetődve hárította Tóth. A félidő hátralevő részében ki­egyenlített mezőnyjáték folyt. SZÜNET UTÁN az első helyzet a vendégek ka­pujánál adódott: az 57. percben Keglovich a kapu mellé rúgta a labdát. Egy perccel később re­mek tatabányai támadás futott a pályán. Menczel, Csernai-össz­­játék után Bíró kapta a labdát, s a szélső nagy lövését a vetődő Tóth csak szögletre tudta hárí­tani. Korsós beadását lehúzta Gelei. Hetényi bombaszabadrú­gása pedig csak alig kerülte el a győri kaput. Hosszú perceken keresztül eseménytelen mezőny­játék folyt, csupán az érdemel említést, hogy egy alkalommal Povázsai 25 m-ről hatalmas lö­vést eresztett meg, s a labda a felső lécet érintve hagyta el a játékteret. A 73. percben Cser­­n­ait szerelték, a másik kapu előtt pedig Juhos mentett bravúrosan Győrfi elöl. A győriek szél ellen is többet támadtak, de ezek a támadások úgyszólván semmi ve­szélyt sem jelentettek. A 79. percben Csernai elől Tóth kive­tődéssel tisztázott. Egy perccel később, jobb oldali támadás vé­gén, Csernai kapta a labdát, s a jobbösszekötő helyéről, 10 m­­ről, nagy erővel, védhetetlenül a jobb felső sarokba bombázott. 1:0. A győri védők lest rekla­máltak, de Schopp határozottan középre mutatott (igaza is volt, mert Szániel közelebb állt az alapvonalhoz, mint Csernai). A hátralevő időben a győriek tá­madtak. Győrfi elől nehezen tisztázott Gelei, majd a 87. perc­ben Keglovich lövése után már verve volt a vendégek kapusa, de Juhos a kapuvonalról hárí­tott. * (Folytatás a 2. oldalon)