Népsport, 1965. március (21. évfolyam, 42-63. szám)

1965-03-15 / 52. szám

Jól rajtoltak az újoncok is A K­S B-ben Szombathelyi Haladás—Budafoki MTE Kinizsi 1:0 (0:0) Budafok, 2000 néző. V: Radó. Sz. Haladás: Németh — Kántor, Homolya, Gyarmati — Tóth II, Márkus — Himer, Szabó, Stolcz, Hegedűs, Tóth I. Edző: Kemény Tibor. BMTE: Németh I — Szántó, Kiss, Bánkúd II — Pataki, Gomb­kötő — Patai, Bánkúti I, Re­viczky, Helinger, Dinnyés. Edző: Bánáti Rezső. 3. perc: Márkus lerázta magá­ról Kisst és leadta a labdát Stolcz­­nak, akinek 13 méteres erős lö­­­­vését Németh I szögletre mentet-­­­te. 55. perc: Szabó szöktette Hímért­­ és jó beadását 10 méterről Hege­­­­dűs a jobb sarokba vágta. 1:0. 71. perc: A kitörő Bánkúti I-et az 5-ösön felvágták. A büntetőt­­ Németh I a bal kapufa mellé küldte. Az első félidőben közepes szín­vonalú, idényeleji, de végig sport­szerű játék folyt. A budafoki bel­sők rövid átadásokkal sok veszé­lyes támadást vezettek, de a gól­szerzésben a jól tömörülő és ön­­feláldozóan játszó szombathelyi védelem megakadályozta őket. A vendégcsapat hosszú, előrevágott labdákkal játszott, de csatársora nem volt veszélyes a kapura. Szünet után a többet támadó Budafok fölénybe került, de puha csatársora a holtbiztos gólhelyze­teket is sorra kihagyta. Jó: Ho­molya, Gyarmati, Márkus, Hege­dűs, ill. Kiss, Pataki, Gombkötő, K­atai, gól — mindkét részről. Az I. fél­időben a vI. kerületiek támadtak többet. Gyors­ és hosszú átadások­kal közelítették meg Landi kapu­ját. A vendégek csatárai többször zavarba hozták az Egyetértés vé­delmét, de a kapu nemigen for­gott gól veszélyben. Fordulás után az Egyetértés 20 percen át irányt­Győr. 4000 néző. V: Wottava. MÁV DAC: Bod­ó — Borbély, Ko­vács, Delci — Ott, Túras — Glá­­ser Sulyok, Tóth, Nagy, Sárosi. Edző: Gőcze Sándor. Debrecen: Németh — Magyar, Nagykaposi, Varsányi I —­ Cseke, Somod! — Fájd. Zilahi, Gellér, Kéki dr. Cse­­ke. Edző: Szűcs György. 18. perc: Nagy remek labdával ugratta ki az előretörő Túrást, de a fedezet 14 m-es lövése a vető­dő Némethről kipattant. 20. perc: Deld 25 m-es nagyere­­jű lövését a vetődő Németh kiej­tette, de Nagy 3 lépésről a földön fekvő kapusba lőtte a labdát. 35. perc: Kéki dr. ívelt a győri kapu elé. Kovács elvétette a lab­dát, s a teljesen tisztán álló Gel­lért, óriási helyzetben lyukat rú­gott, totta a játékot, de a 16-osnál a csatárok tudománya elfogyott. A vendégek távoli lövésekkel kísér­leteztek — eredménytelenül, de a hazaiaknak sem sikerült megta­lálnuk a rést a jól tömörülő ke­rületiek védelmében. Jó: Landi, Bárczi, Bern, ill. Dóczi, Vörös, Boros, Szigeti. 43. perc: Kovács rövid hazaadá­sát Geilért elcsípte, de kivárt a­­ lövéssel és Bollé merész vetődés-­­­sel megkaparintotta a labdát.­­ 83. perc: a kitörő Glásert Var- I­sányi I., a 16-os táján elbuktatta,­­ Wottava először 11-est ítélt, majd Nyeste partjelző meghallgatása után a 16-osról ítélt szabadrúgást. Jó iramú, de mérsékelt színvo­nalú mérkőzésen általában a ha­­z­ai csapat kezdeményezett többet. Végeredményben a kitűnő védel­mekkel, de nagyon gyenge tá­madósorokkal rendelkező csapa­tok találkozója igazságos döntet­lent hozott. Jó: Dőlci, Kovács, Borbély, Bod­ó, ill. Somod! (a me­zőny legjobbja). Magyar, Nagy­kaposi, Varsányi I. Győri MÁV DAC—Debreceni VSC 0:0 Székesfehérvári VT Vasas—Nyíregyházi Spartacus 5:0 (2:0) Székesfehérvár, 3000 néző. V: Emsberger. Székesfehérvár: Tímár — Kerecsényi, Bognár, Szőke — Burka, Horváth III — Jasper Czigler, Balogh, Szabó, Ispaics. Edző: Albert József. Nyíregyháza: Pilisuk — Ignéczi, Divinyi, Kaskö­tő — Csürke, Siska — Harcsa, Ba­logh, Széles, Papp, Kovacsics. Edző: Móré János. 16. perc: Balogh magára húzta a védelmet, majd Czigler elé tálalt, aki éles szögből 10 méterről lőtt a jobb sarokba. ISO. 33. perc: Balogh hátulról indí­tott. Jas­per kiugrott a védők kö­zött, átjátszott a balösszekötő he­lyére kihúzódott Cziglernek, aki a kifutó kapus mellett a bal sa­rokba lőtt. 2:0. 46. perc: a 16-os bal sarka ma­gasságából Balogh rúgott szaba­dott. _ Labdája a sorfalban álló Siskáról, ívelten jutott a bal sa­rokba. 3:0. (öngól) 48. perc: Ispaics ment el a szé­len, futtából 25 méterről küldött bombája a kapufa éléről vágódott a hálóba. 4:0. 83. perc: a behúzódó nyíregyházi védelem előtt Szabó a jobbszélre ívelt át­. Jasper egyből visszaadta és Szabó fejjel közelről a jobb­sarokba továbbította. 5:0. A fehérváriak új összetételű ötösfogata az idénynyitó mérkő­zésen időnként ízelítőt adott ab­ból, amit tőle várnak. Néhány gyors, kevés húzásból álló ötle­tes támadást vezetett, ami az ellenfél védelmét megoldhatatlan feladat elé állította. A mezőnyben a vendégek legalább annyit vol­tak a labda birtokában, mint a fehérváriak, de a góllövő tudomá­nyuk a 16-os táján csődöt mon­dott. Jó: Kerecsényi, Burka, Czig­ler, Balogh, Szabó, ill. Harcsa. Oroszlányi Bányász—Ganz-MÁVAG 2:0 (1:0) Oroszlány, 1200 néző. V: Bállá Gy. Oroszlány: Fekete — Mészá­ros, Gurszki, Köteles — Imre, Macsali — Csinos, Papp, Popov, Kovács, Pusztai. Edző: Tátrai ,Sán­dor. Gaiu-MÁVAG: Száger — Mo­nostori. Muzslai, Szedlák — Ba­logh, Batmann — Teveli, Göncz. Dinopulosz, Verebes, Molnár II. Edző: Vadász Károly. 18. perc: Mészáros jól indította a jobb szélen Csinost, aki elfu­tott, majd középre játszott, a be­adást Papp kapufára lőtte. A visszapattanó­­ labdát Pusztai két méterről a kapu közepébe fejelte. 1:0. 63. perc: Verebes a 16-os vona­lon kitört, a védők elbuktatták. A játékvezető tizenegyest ítélt, Muzslai büntetőrúgását Fekete ki­védte. 1 77. perc­. Papp átadásával Ko­vács a jobbszélre keveredett, majd középre játszott, és a jó ütemben érkező Popov a kapuba fejelte a labdát. 2:0. Tapogat­ódzó játékkal kezdő­dött a mérkőzés. Az első negyed­óra elteltével mezőnyfölénybe ke­rült a hazai együttes és a csatárai sokat lőttek kapura. A Ganz-MÁ­VAG támadásai szórványosak vol­tak, és veszélyt, csak az előrehúzó­­dott Verebes jelentett a bányá­szok kapujára. A második fél­idő elején feljött a vendégcsapat, de a kihagyott tizenegyesen kívül nem hozott össze gólhelyzetet. A hazai csapat a második félidő két harmadában többet támadott, és biztosan nyerte a mérkőzést. Jó: Fekete, Köteles, Macsali, Popov,­­ ill. Száger, Batmann, Verebes. VM Egyetértés—III. ker. TTVE 0:0 Soroksár, 3000 néző. V: Keposi. Egyetértés: Landi — Ficzere, Cse­­tényi, Zimonyi — Bárczi, Berán — Horváth, Szing, Sátori, Geren­csér, Balatoni. Edző: Komorettó Béla. III. ker. TTVE: Dóczi — Kajári, Vörös, Györke —­ Boros, Perlaki — Szigeti, Gallai, Kocsis, Rékási, Simon. Edző: Koródi Re­zső. Végig nagyiramú mérkőzés volt, elég sok kisebb szabálytalanság- Keleti csoport vasas Izzó—Gyulai MEDOSZ 1:1 (1:0). Gyula, 2000 néző. V: Lenkefi. Izzó: Petrányi — Gerényi, Tauzin, Kollár — Varga II, Marin — Laka­tos, Varga I, Pásztor, Sztancsek, Balogh. Edző: Kármán József. Gyula: Zsilinszky — Stefanik, Szi­lágyi, Lovász — Guti, Sas — Sző­ke, Pánczél, Borúzs, Nagy II. Je­nei. Edző: Vasvári Péter. Állandó hazai támadások közepette az Iz­zó védői igen jól álltak a lábu­kon. A vendégek csak néhány jó lefutást vezettek. G: Lakatos, ill. Szilágyi. Jó: Kollár, Varga II, La­katos, ill. Szilágyi, Pánczél. Jenei. Miskolci Bányász —Borsodi Bányász 1:0 (0:0). Pereces, 2000 néző. V: Bálla B. Miskolc: Bo­ros — Oláh, Varga, Váradi — Deák, Tóth — Fischer, Szabó, Domonkos, Paulás, Maklári. Ed­ző: Pribelszky Gyula. B. Bá­nyász: Tormási — G. Szabó, Cserfalvi, Négyesi — Jaskó, Tát­rai — Takács, Zsinka, Katona, Szőcs, Majzik. Edző: Kerekes Imre. A sáros, helyenként mély talajon inkább küzdelem, mint játék folyt. A győztes gól a 75. percebn esett. G: Maklári. Jó: Maklári, Paulás, Varga, Váradi, ill. G. Szabó, Cserfalvi, Négyesi, Tátrai. Debreceni Honvéd—Kisterenyei Bányász 1:1 (1:0). Debrecen, 800 néző. V: Buzási. D. Honvéd: Bu­lyovszki — Gácsér, Hermann, Mis­kolczi — Bíró, Orosz — Tóth, Zsi­­dákovics, Bánhegyi, Boros, Dóczi. Edző: Elek Gyula. Kisterenye: 1. Szol. MÁV 2 2 - - 4:6 4 2. Eger 2 2-----7:1 4 3. Izzó 2 1 1 - 4:1 3 4. Bp. Előre 2 1 1-3:1 3 5. Martfű 2 1 1 - 4:2 3 6. Bp. Sport. 2 1 - 1 5:4 2 7. B.­csaba 2 — 2 — 2:2 2 Szol. MTE 2 - 2 - 2:2 2 9. Nagybat. 2 1 - 1 2:3 2 10. KISTEXT 2 1 - 1 4:7 2 11. M. Bányász 2 1 - 1 1:2 2 Kecs­kemét 2 1—1 1:2 2 13. D. Honvéd 1 - 1 - 1:1 1 14. Kisterenye 2 — 1 1 2:4 1 15. Gyula 2—11 1:3 1 16. Borsod 2------2 1:4 -17. SZVSE 1------1 0:2­­18. Pénzügyőr 2 — — 2 0l­ – Hétfő, 1965. március 15. Miskolci VSC—Dunaújvárosi Kohász 2:1 (2:0) Miskolc, 5000 néző. V: Petri. MVSC: Miskolczi — Krompaszki, Buna, Vertig — Temesvári, Zoller — Marosi, Cserjés, Kovács, Fekete, Buczkó. Edző: Szűcs Gyula. Duna­újváros: Zugéber — Takács I. Li­geti, Csepecz — Magasházi, Suk­a -Für, Jagodics, Korona, Mihály, Takács II. Edző: Jávor Pál. 6. perc: baloldali szöglet után Buczkó éles beadását Cserjés 3 méterről fölé küldte. 17. perc: baloldalon Vezetett tá­­mad­ást az MVSC, Buczkó csellel elment a hátvédek mellett, középre adott. Fekete 10 méterről a bal sarokba küldte a labdát. 1:0. 28. perc: partdobás után Ko­vács az alapvonaltól vissza­fejelte a labdát és Fekete 14 méterről a jobb alsó sarokba továbbította. 2:0. 80. perc: Marosi elvette a labdát a dunaújvárosi védőktől, de 10 mé­terről a jobb kapufa mellé lőtt. 89. perc: Jagodics szabadrúgást ívelt, a 16-os oldalvonalától 2 méterre. A jó ütemben érkező Für kapu felé küldte a labdát és a be­robogó Korona fejjel a hálóba to­vábbította. 2:1. A mély talaj ellenére jó iramú volt a játék. Az MVSC főleg a két szélen vezette gyors és gólt ígérő támadásait. A két gólon kívül még 3 nagy helyzetük is adódott az első félidőben. A vendégcsapat idegesen játszott. Szünet után csökkent az iram, majd negyed­óra után feljött a Dunaújváros, az MVSC védelme azonban biztosan hárította a támadásokat. Jó: Bu­na, Temesvári, Kovács, Fekete, Buczkó, ill. Csepecz, Magasházi, Sul­a, Takács II­ Jászberényi Lehel—Diósgyőri VTK 0:0 Jászberény, 3500 néző. V: Ka­tona. Jászberény: Horváth — Rozgonyi. Párcsics. Nagy I — Józsa. Bud­á­r — Sánta.. Szán­tai. Nagy II. Fekete. Fü­­lön. Ed­ző: Zsolnai János. Diósgyőr: Ta­más — Pécsik. Szigeti. Kiss Szucsányi. Nyíri — Sa­mek, Ki­sutzky. Vári. Deák, Sikora. Ed­ző: Nagy György. 3. perc: Vári elfutott beadá­sát Deák a védőkbe lőtte. 9. perc: Deák előre adott labdájára Vári ráfutott, és Lisz a helyzetből a vetődő kapus­ba lőtte. 28. perc: Fülöp beadását. 13 méterről Nagy II kapásból fölé küldte. 33. perc: Vári elfutott­ be­adását Samek kapta, aki elöl Nagy I saját kapuja fölé bom­bázott. 47. perc: Nagy II­agy előre­vágott labdával elfutott, de a védők szögletre mentettek. 83. perc: Sánta tisztára ját­szotta magát, 13 méterről kül­dött lövését a védők hárították. A nehéz, csúszós talajon a lelkesebben küzdő jászberé­nyiek egyenlő ellenfélnek bizo­nyultak. A tartalékos diósgyő­riek könnyedén játszottak. Jó: Horváth, Nagy I, illetve Kiss, Si­kora, Szucsányi. A labdarúgó NB I B állása 1. Szív: Vasas 1 1-----5:0 2 2. Oroszlány 1 1-----2:0 2 3. Szombatin 1 1-----1:0 2 4. Miskolc 1 1-----2:1 2 5. BVSC 1 — 1 — 1:1 1 DVSC 1 — 1—0:0 1 DVTK 1 — 1 — 0:0 1 Egyetértés 1 — 1 — 0:0 1 III. ker. 1 — 1 — 0:0 1 Jászberény 1 — 1 — 0:0 1 MÁV DAC 1 — 1—0:0 1 Szállítók 1 — 1 — 1:1 1 13. Dunaújv. 1------------1 0 :2 — 14. EMTE 1------------1 0:1 — 15. G.­MÁVAG 1------------1 0:2 — 16. Nyíregi­ h. 1------------1 0:5 — SORON KÖVETKEZIK TÖBB NAPOS ESEMÉNYEK A hét minden napján: Teniszezőink közül Gulyás Ale­xandriában, sakkozóink közül Bilekné Belg­rád ban sze­repel. Hétfőtől péntekig bezárólag: A baráti országok hadsere­geinek birkózóspartakiádja Ulánbátorban. Szerdától szombatig bezárólag: A baráti országok had­seregeinek sakkspartakiádja Budapesten. Pénteken, szombaton és vasárnap: Vízilabda EK Mag­deburgban és Genovában. HÉTFŐN A jégkorong Magyar Nép­­köztár­saság Kupáért: Bp. Postás—BVSC, FTC —Bp. Előre/ KEDDEN Ferencváros —Róma VVK- mérkőzés a Népstadionban. (A Ferencváros 2:1 arányban vezet.) SZERDÁN Nemzetközi labdarúgó-mér­kőzések. Bajnokcsapatok Európa Kupája: Liverpool — 1. FC Köln (az első mérkő­zés eredménye 0:0), Real Madrid—Benfica (a Benfica 5:1-re vezet) Kupagyőztesek Európa Kupája: Westbham United — Lavrance, Dinamo Zágráb—Torino (az első mér­kőzés eredménye 1:1). Világ­­bajnoki selejtezők: Honduras — Egyesült Államok, Észak- Ír­ország— Hollandia, Wales — Görögország (0:2). A jégkorong Magyar Nép­­köztársaság Kupáért: Újpesti Dózsa—FTC, BVSC — Bp. V. Meteor. CSÜTÖRTÖKÖN A jégkorong Magyar Nép­köztársaság Kupáért: Bp. V. Meteor —Bp. Építők: Újpesti Dózsa — Bp. Spartacus. PÉNTEKEN Magyarország —Koreai NDK asztalitenisz női és férfi mérkőzés a Sportcsarnokban. SZOMBATON Bp. Spartacus—Lokomotív Zágráb, női kézilabda EK- mérkőzés. (A Bp. Spartacus 7:6 ra vezet.) SZOMBATON ÉS VASÁRNAP Országos művészitorna-baj­­nokság a Sportcsarnokban. Sakkozóink közül Forintos és Lengyel a szarajevói ver­senyen indul. Vívóválogató versenyek. Nemzetközi csel­­g­án­cs- versen­y Varsóba­n. A síelők Mátra Kára északi összetett versenye. A férfi tőrcsapatok Európa Kupája Párizsban. Kosárlabda NB I. Kiemel­kedő mérk­őzések: Csepe­l - -Bp. Honvéd. Baja — VTSK. 3MAFC—OSC (mind férfi ta­lálkozó). MTK —Bp. Vörös Meteor. Bp. Előre—Bp. Spar­tacus. Székesfehérvár—Bp. Petőfi (mind női mérkőzés). VASÁRNAP A labdarúgó NB I második fordulója: Vasas —Komló (dél­előtt). Újpesti Dózsa —Salgó­tarján, Bp. Honvéd —Csepel, Győr —Szeged, Pécs—MTK, Ózd —Ferencváros, Tatabá­nya—Dorog. NB I B: Dunaúj­város— Orosz­lány, Ganz-MÁ­VAG—Szállítók. BVSC —Egyet­értés. III. ker. TTVE—Győri MÁV-DAC: Debrecen — Székes­­fehérvár, Nyíregyháza—Buda­fok, Szombathely—Diósgyőr, Jászberény—Miskolc. Világ­­bajnoki selejtezők: Egyedüli Ál­l­a­mok — Hon­d­uras. Újpesti Dózsa — Dinamó Bu­karest női röplabda Eb-visz­­szavágó. A röplabda Tanács Kupa férfi döntős. Fővárosi körzeti mezei fu­­­t­óbajnokság. Síelők Kékes Kupája­ (alpesi verseny). A TV SPORTKÖZVETÍTÉSEI Kedden. 18.30: Ferencváros — AS Roma labdarúgó VVK- ta­lál­kozó. Csütörtökön. 18.55: Tele­sport. Vasárnap. 15.25: Tatabánya — Dorog, NB I es labdarúgó­­mérkőzés. 22.05: Sporthíradó. A MAGYAR RÁDIÓ MŰSORA Hétfő. Kossuth adó. 20.20. Sporthíradó. Kedd. Petőfi adó. 18.30. Kossuth­ adó. 19.25. Ferenc­város— AS Roma VVK mér­kőzés. Szombat. Kossuth adó. 17. Ú­j­p­e­s­t­i Dózsa — Sal­gót­ar­j­án. NB I-es mérkőzés. Kossuth adó. 22.15 Hangképek a Bp. Spartacus— Zágrábi Lokomotív női kézilabda EK mérkőzés­ről. Vasárnap. Kossuth-a­dó, 12.30. Vasas—Komló. NB I es mérkőzés. Petőfi-adó. 15.30. Kossuth adó. 16.30. Közvetí­tés NB I es labdarúgó-mér­kőzésekről. Kossuth adó. 17.30. Sportturmix. Kossuth adó. 20­10. A vasárnap sport­ja. Kossut­h-adó, 22.10. Sport­hírek. . . Cselgáncsverseny Kecskeméten Kecskeméten jól sikerült or­szágos I. osztályú cselgáncs­ver­senyt rendezett a Kecskeméti Dó­­zsa meghívott fővárosi verseny­zőkkel. Eredmények: 63 kg: 1. Pul­ay (Kecskeméti Dózsa), 2. Oravecz (Bp Spartacus), 3. Ko­vács J. (K. Dózsa), 4. Poruta (Bp. Spartacus). 70 kg: 1. Bodor (K. Dózsa), 2. Cs­é­falvi (Bp. Sparta Cili?­), 3. Lukács II (K. Dózsa), 4. Bencsik (K. Dózsát 80 kg: 1. Kiss F. (Bp. Holyvéd). 2 Lu­kács I. (K. Dózsa), 3. Hir­ch (Bp. Spartacus), 4. Sz­irányi (K. Dózsa). 93 kg: 1. Kovács L. (­K. Dózsa), 2. Bodor I. (K. Dóz­sa). 3. Belesike! (Bp Spar árus*) 4. Szá­vai (Bp. Spartacus). Baj volt az „irányzékkal”, az NB 11-ben 11 csapat egy gólt sem, 19 mindössze egy-egy gólt rúgott Csernák — Király, Dobrócsi, Orosz — Bibók, Juhász — Bozó, Magyar, Korubely, Szeberényi, Ka­szás. Edző: Szabó László. Erőtlen volt a hazai csapat, a vendégek­­ kiérdemelték a döntetlent. G: Tóth, ill. Kaszás. Jó: Bulyovszki, Hermann, Bíró, Zsidákovics, ill. Dobrócsi. Orosz, Bibók. Koru­bely. Bp. Spartacus —Kecskeméti Dózsa 2:0 (1:0). Kőér utca, 600 néző. V: Fenyvesi. Bp. Sparta­cus: Dudás — Szimcsák, Solti, Kovács M — Józsa, Strasszer — Dalnoki, Török, Molnár, Sas­­­­hegyi, Kovács E. Edző: Bukovi Márton. Kecskemét: Czéh —­­ Winkler, Koltai, Menczel — Pel­­­­ler, Szőczei — Kelemen, Kiss, Bogits, Érsi. Edző: Titkos Pál. Rendkívül lanyha iramú, sok hibával tarkított mérkőzésen, a hazai csapat — különösen az I. félidőben — fölényben ját­­s­zott. A Dózsa eléggé mérsé­kelt teljesítményt nyújtott. G: Sashegyi (2). Jó: Solti, Józsa, Strasszer, Sashegyi, ill. Koltai,­­ Szőczei, Serényi. Szolnoki MTE—Bp. Előre 1:1 (1:0). S­ yol'io­k, 2000 néző. V: Bor­zács S/IMTE: Sárkány — Kele­men, Makai, Zalai — Sári. Papp — Csabal dr., Pa­pa. Pallai. Wil­l Hech. KaraVais. Edző: Szántó Jó­­( Zicetf. Bp. Előre: Boros — B­e­reczky. Reif. Gsider — Bata, Gregor — Belovai. Zsoldos. Mar­ton. Matus. Kamrán. Edző: Feny­vesi László. Két evenetes fél­idő. Az elsőben a lendületesen roha­mozó hazai csapat, a második­ban a technika Előre volt jobb. G: Pállá. ill. Kamrás. Jó: Sári, Papp, Willisch. ill. Boros, Reif,­­ Matus. Martfűi MSE —Békéscsabai Elő­re 1:1 (1:0). Martfű. 1000 néző. I­­ V: Jakab. Martfű: T­asnádi — I­­ Száraz. Seres, Hajik — Erdei,­­ Horváth — Botka, Nagy, Szűcs, Mészáros, Mezőteleki. Edző: Hor­váth Ferenc. Békéscsaba: Kucse­­ra — Román, Blahut, Szikora — Ambrus, Simon — Miklya, Nagy, Batke, Viczián, Kuba. Ed­ző: Túras András. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen a hazai csa­pat közelebb állt a győzelem­hez, de KuC£vera több biztos gól­­helyzetben merészen tisztázott. Mindkét gól súlyos védelmi hi­bából esett. G: Mezőteleki, ill. Batke. Jó: Mező­teleki, Erdei, Horváth, Seres, ill. Kucsera, Batke. Szolnoki MÁV—Pénzügyőr SE 2:0 (2:0). Pasaréti út, 800 néző. V: Várni. Sz. MÁV: Borók — Józsa, Abonyi, Csábi — Kar­kecz. P. Nagy — Szűcs, Tóth II, Gombás, Pintér, Dobos I. Edző: Nagyszalóki András. Pénzügy­őr: Mayer — Zalai II, Zalai I, Csorba — Fonyódi, Makádi — Pataki, Károly, Szalai I, Sitkei, Süle. Edző: Miksovszky Zoltán. A vendégcsapat a mérkőzés ele­jén, a 8. és 12. percben két gyors góllal lepte meg ellenfe­lét. A II. félidőben nagy fölény­ben játszott a hazai csapat, de a szolnokiak védelme jól tömö­rült. Sitkeit a 76. percben dur­va játékért kiállították. G: Do­bos I. Tóth II. Jók: Borók, Jó­zsa, Abonyi, Szűcs, ill. Zalai. Fo­nyód, Makádi. Nagybátonyi Bányász — Szegedi VSE 2:0 (0:0). Nagybátony, 600 néző. V: Szkokán. Nagybátony: Bujovszky — Kovács. Veres, Szal­ay — Kupcsulik. Szántó — Pádár, Huszár. Kozik, Havasi, Mátrai. Edző: Laczkó Sándor. SZVSE: Gilicze — Juhász II. Ha­lász. Réti — Karsai. Szécsi — Tóth III. Rita. Csordás dr., Vö­rös, Sonkó. Edző: Veszelovszky László dr. Alacsony színvonalú mérkőzésen végig a hazai csa­pat támadott többet és megér­demelten nyert. G: Pádár, Ha­vasi. Jó: Szalay. Kupcsulik, Ko­­s­zik, ill. Gilicze. Halász. Egri Dózsa —KISTEXT 4:0 (3:0). K­ISTENT-pálya, 1500 néző. V:­­ Vadas Gy. Eger: Papp — Mé­száros. Kiss J., Szász — Bor­­sányi, Harus — Nagy K.. Fali­­szek. Varga. Csizmadia. Gulyás. Edző: Juhász Attila. KISTEXT: Farnek — Babolcsai. Rubos. Sá­­rosi — Molnár. Stramszki — Csörgő. Vándori. Ludányi, Tóth P.. Kövesi. Edző: Tóth III Fe­renc. G: Varga (2), Faliszek (2). Jó: Faliszek. Varga. ill. Csörgő. Kövesi. Kiállítva: Nagy (Eger) és Stramszki (KISTEXT). Nyugati csoport Pécsi VSK —Várpalotai Bá­nyász 2:0 (0:0). Pécs, 1500 néző. V: Bálint. PVSK: Markó — Va­­rasdi, Mohácsi, Hámori — Ta­mási, Pecze — Bérczési, Gás­pár, Mohácsi, Freppán, Tasi. Edző: Krivanek Vilmos. Várpa­­lota: Palotai — Süke, Horváth, Szabó — Kara, Frank — Rónai, Orbán­­, Bódis, Vékony, Czakó. Edző: Terhe Benjámin. Kiegyen­lített I. félidő után a hazaiak játszottak fölényben, de sokat hibázó csatársoruk miatt csak az utolsó 10 percben d­őlt el a mérkőzés. G: Mohácsi. Freo­pán. lő: Mohácsi. Hámori. Pe­c.De. Freonán, ill. Süke. Horváth. Kara, Orbán I. Láng SK —Zalaegerszegi Dó­zsa 1:1 (0:0). Fáy u., 300 néző. V: Schopp. Láng SK: Szen­tner — Veres. Kőszáli, Schma­ — Ambrus. Kovács — Balogh. Fe­ké, Tímár. Diósi­. Gabai. Edző: Ónodi Andor. Z. Dózsa: Kovács — Szántai. Varga. Vörös T — Gáspár. Kern — Farkas. Vörös II. Halmai. Koltai. Fehér. Edző: Molnár Péter. Nagyiramú mér­kőzés. A szünet után nagy erővel támadó Dózsának csak az utolsó percben sikerült az e­gyenlítő gólt elérnie­­: Ba­logh, ill. Koltai. Jó: Szentner Ambrus. Kovács. Balogh, ill. Vörös J. Gáspár, Farkas, Vö­rös II. Kaposvári Kinizsi —Ikarus 4:1 (1:1). Mátyásföld, 400 néző. V: Szegedi Barna. Kaposvár: Ko­vács — Balogh, Simon, Zay — Biró, Csaba — Martin, Herbel, Fi­szár, Göncz, Laczkovics. Edd­­ző: Váradi Lajos. Ikarus: Wolf — Szász, Száll, Hoffmann — Wágner, Tóth — Rancsik, Ver­­bovszky, Podó, Szőnyi, Szigeti. Edző: Kontha Károly. Az első félidőben egyenlő ellenfelek küzdelme, szünet után a széllel hátban játszó Kaposvári Kini­zsi többet támadott és ilyen arányban is megérdemelten győzött. G: Herber (2), Göncz, Filiszár, ill. Szigeti. Jó: Kovács, Simon, Biró, Herbel, ill. Szász, Száll, Wagner. Zalaegerszegi TE—Mosonma­gyaróvári TE 1:1 (1:0). Zalaeger­szeg, 2000 néző. V: Lukács. ZTE: Fábián — Igazi, Kovács, Czotter — Prokasch, Madár II — Borbély. Egyed, Láng, Tóth T. Madár I. Edző: Pyber István. MTE: Földes — Horváth TV, Tóth, Szabó — Trapl, Mészáros II — Köpcsényi, Haász, Salamon, Szalai I, Hérics. Edző: Kozár­ Imre. A mérkőzés túlnyomó részében fölényben ját­szott a ZTE, de támadói fölényü­ket nem tudták gólokra váltani. A nagy helyzetek egész sorát hagy­­ták ki. G.: Egyed, ill. Hérics. Jó: Fábián. Igazi, Kovács, ill. Szabó, Mészáros II. Szalai T. Kaposvári Honvéd —Pécsi BTC 0 0. Kaposvár, 1800 néző. V: Karádi, K. Honvéd: Erdősi — Tajti, Fenyvesi, Paulicsek — Köves, Földi — Poova, Kerkai, Sz­öllősi, Daka, Dauda. Edző: Tóth József. PETC: Gergely — Reidl, Lévai, Torok — Varga, Czupor — Gergéssyi, P­árácz, Speial, Hauschl, Gál. Edző: Da­ra János. A mérkőzés nagy ré­szében alacsony színvonalú, csapkodó mezőnyjáték folyt. A minden középen erőltető K. Honvéd-Támadók nem bírtak a megerősített pécsi védelemmel. Jó: Tajti, Fenyvesi, Paulicsek, ill. Lévai, Görgényi, Bárácz. Esztergomi Vasas—Pápai Texti­les 1:1 (0:0). Pápa, 2500 néző. V: Biczó. Esztergom: Horváth — Ma­gyar, Dinnyés, Zöld — Pálmai, György — Dunai, Oszvald, Zink, Szendi. Egyed. Edző: Csabai La­jos. Pápa: Szép — Áldozó: Szabó, Gulyás — Vámos, Domonkos IT — Csurgai, Szűcs, Palkovics, Do­monkos I, Gárdas. Edző: Kósa Ká­roly. A többet támadó hazai csa­pat tehe­­tlen csatársora miatt nehezen egyenlített G: Szendi. ill. Domonkos I. Jó: Dinnyés, Pálmai, Szendi. ill. Szabó, Vámos. Domon­kos II. Budai Spatacus—Pécsi Bá­nyász 1:0 (0:0). Pécz,bányatelep, 800 néző. V: Tófalvi. B. Sparta­cus: Virágh — Nagy, Rátvai, Hoffmann — Törőcsik, Fodor — Star, Wolf, Ab­adbányai, Tóth, Molnár. Edző: Szigeti Ferenc. P. Bányász: Bogyai — Bárány, Lom­­bosi, Tamás — Kohlm­ann, Kása — Selymes. Ősbe­, Opova, Ko­h, Bercsics. Edző: Kertész Tibor. A gyenge színvonalú fgúz,Jelemn a mezőnyben aktívabb bányászok győzelmét ígérte, ha a jóval lel­­kesebben játszó vendégek ayo­s lefutásokkal veszélyesebbek vol­tak és győztes góljukat is írt szereztek. G: Stahl Jó, Nagy, Tö­rőcsik, Ab adbény­i, Molnár, ill. Lombosi, Bárány, Opeva. Fővárosi Au^busz — Veszpré­mi Haladás-Petőfi 1:0 (1*0). Le­hel út. 200 néző. V: Almás­. A­utóbusz: Rothermel — Pótik, Merényi, Orbán — Bohus. Szeikol — Gyepes dr., Lepsényi, Bor­bély, Mezei T., Jávorka Edző: Kiss II Jenő. Veszprém: Tóth — BaraM. Mc’".ír. Heil — Fgvjaázi. Hegyi — Meszes. Mészöly dr.. Fekete. Halsz. Zsebe. Edző* Luka Antal. Közepes iramú mérkőzés. A két csatársor közötti kü­­lönb^é-PT döntött. G: Lepsényi. Jó* Amhermel. Merényi. Lepsé­nyi. Hl. Baráti. Ewv^éri. Ttaicz. .c-rék®sfeuérv:5m­ M^v Előre — Győn Dóze* 10­­1 *0' Győr. 1800 néző. V. Pusztai. Székesfehér­vár: Kiss — P-M. Meste- Bátor — Bognér. Neubauer — Bráuer, Purics. Pápai. Niov. Dumasz. rrt-»ő* Gábor­ Sándor. Gy. Dó­ca: Halasi — Egyhá­d. Halász, Hul­— I­mbó. Csupor — Ruri, Cébor, Boros, Czigány, Vink. Edző: Kovács K*ore. Alacsony színvonal!A mérkő­z­és­en az 5. percben elért góllal nyert a vendégerzyüttes. cs: Nagy. Jó: Moc­er, Bognár, Nagy, ill. Egy­házi, Vioh. l.Szf. MÁV 2 2-------3:0 4 2. K. Kinizsi 2 2------------6:1 4 3. Pécsi VSK 2 1 1 - 2:0 3 4. Autóbusz 2 1 1 - 1:0 3 Budai Sp. 2 1 1 - 1:0 3 Kap. Honv. 2 1 1 - 1:0 3 7. Esztergom 2 1 1 — 4:2 3 Pápa 2 1 1 - 2:1 3 0. Várpalota 2 1 - 1 4:2 2 10. Pécsi BTC 2 - 2 - 0:0 2 11. Győri Dózsa 2 - 1 1 1:2 1 Mosonm. 2—11 1:2 1 Veszprém 2 — 11 1:2 1 7. Dózsa 2 - 1 1 2:4 1 ZTE 2 - 1 1 1:2 1 16. Láng 2 - 1 1 1:3 1 17. Ikarus 2------2 1:8 — 18. P. Bányász 2-------2 0:3 - Tanfolyam a vízitúra vezetők­n­ek Vízitúra vezetői tan­folyamot indít a Budapesti Természet­­barát Szövetség. A tanfolyam április 16-án kezdődik, s a vízi­­tú­ráz­ással foglalkozó szakosz­tályok április 4-ig adhat­jék le a jelentkezéseket a BTSZ vízi­­túra szakbizottságánál (Bp., V., Váci u. 62.).