Népsport, 1967. június (23. évfolyam, 109-129. szám)

1967-06-25 / 125. szám

A fiárpá­d magyar t­eszív­­e­lé­si és sportszövetség lapja VASÁRNAP, 1967. JÚNIU­S 25. ^ Ára: 60 fillér XXIII.ÉVFOLYAM, 125. SZÁM MA: Ol­impiai Sorsjegy Pályázat! Az FTC legyőzte az OSC-t a vízilabda-bajnokságban A bajnokság teljes küzde­­lemsoroz­atjának egyik legérde­­k­esebbn­ek ígérkező négy ösz­­szecsapására került sor a Sportuszodában. Az FTC az O­SC együttesével mérte össze az erejét. Az orvosegyetemis­ták dr. Kontrád I-et sérülés miatt, a zöld-fehérek pedig Bolváryt hivatalos külföldi ki­küldetése miatt n­ekm­ állíthat­ták csatasorba. Újpesti Dózsa—Szolnoki Dózsa (2:0, 1:2, 1:0, 1:2) Szőnyi út, 400 néző, V: Sala­mon dr. Újpesti Dózsa: Lukász II. — Mayer, Sárosi — Rusorán I. — Martin, Dömötör, Császár. Csere: Miadner, Hanák. Edző: Szittya Károly. Szolnok: Kozák — Pintér I., Kulcsár dr. — Pintér II. — Vezsenyi, Urbán, Kanizsa. Csere: Szabó, Borzi. Edző: Kanizsa Tivadar. A gólok sorrendje: Dömötör (4 m), Mar­tin, Kanizsa. Urbán, Martin, Martin, Kulcsár dr., Martin, Szabó. A büntetőpontok száma: Újpesti Dózsa 2, Szolnok 2. A két Dózsa-együttes rop­pant sportszerű, már-már barát­ságos légkörű találkozót vívott a Szőnyi úton.. A közönség fel­tűnően magas számban látha­tott látványos akciógólokat, gyors és pontos támadásokat, mindkét csapat részéről. Bp. Honvéd—Egri Dózsa 3:2 (0:0, 2:0, 0:1, 1:1) Eger, 200 néző. V: Königh. Bp. Honvéd: Kökény­i— Vedlik dr., Görgényi — Papp — Konrád II dr., Tóth, Martinovics. Cs: Kil­óséra. Edző: Brangly Jenő. Eger: Denk — Ringelhann dr. Pécsik — Frank — Bolya, Baranyai, Ka­tona. Edző: Baranyai György. A g­ólok sorrendje: Görgényi, Tóth, Kosic, Pécsik, Tóth. A büntető­pontok száma: Bp. Honvéd: 1, Egri Dózsa: 1. Az egriek kaptak hamarabb lábra, de a pontatlanul lövő Dó­­zsa-csa­tárok a jó formában vé­dő Kökény hálóját nem tudták bevenni. A második negyedben változott a helyzet, feljött a Hon­véd, és kétgólos előnyre tett szert. A harmadik negyedben fo­kozódott a küzdelem hevessége. P­ócsik látvastja is svédcsavarral szépített, sőt a hajrában újabb Pócsik-komfon vágódott a Hon­véd kapujába, és ekkor úgy lát­szott, hogy a két egyforma ké­pességű csapat megosztozik a pontokon. Röviddel a befejezés előtt azonban Tóthna­k egy előre­­vágott labdával sikerült megsze­reznie a győztes gólt. Kiegyensúlyozott, közepes i­ra­­mú és színvonalú mérkőzésen a szerencsésebbik csapat győzött. Külön szólnni kell a végig sportszerű játékról. Az idei baj­nokságban egyetlen mérkőzésen sem esett ilyen kevés bür­tető­­pont. Kitűnt: Kökény, Tóth, III. Pócsik, Ringelhann dr. Königh játékvezető mindkét fél megelé­gedésére jól bíráskodott. Bp. Spartacus—Vasas Izzó 4:1 (0:0, 2:0, 2:0, 0:1) Sportuszoda, 300 néző. V: Tóth K. Bp. Spartacus: Molnár — Ottó, Mohácsi — Salam­ké — Alb­recht, Lehoczki, Matyó. V. Izzó: Füzessy — Mátrihegyi, Di­vskó — Lepies dr. — Kovács, Takács, Bobory. Csere: Thibai. Edző: Mol­nár Géza. A gólok sorrendje: Sziamka, Lehoczki, Lehoczki (4 m), Lehoczki, Takács (4 m). A büntetőpontok száma: Bp. Spar­tacus 3, V. Izzó 3. A kiesés elkerülése szempont­jából különösen a V. Izzónak sorsdöntő jellegű találkozón az el­ső játékrészben kifejezett takti­kai küzdelem volt. Az viszont várható volt, a Bp. Spartacus zó­­navédekezésre rendezkedett be és ebből indított villámgyors el­lentámadásokat, amint megkapa­rintotta a labdát. A V. Izzó nem­­ találta meg ennek a játékmódom­­­nak az ellenszerét. A szövetke­zeti csatársor lényegesen job­ban játszott, mint az ellefelé, a négy gól közül hármat akcióból szerzett. Ezzel szemben a V. Izzó az utolsó játékrészben még egy négymétere­s büntetőt sem értékesített. Kitűnt: Szlamboa, Lehocztol, Mo­hácsi, 111, Takács, Kovács. FTC-OSC 5:3 (2:0, 1:0, 1:1, 1:2) Sportuszoda, 800 néző. V: Sa­mu. FTC: Stein­metz — Gyarmati, Kásás — Szívós — Felkay, Laukó II, Kárpáti dr. Edző: Gyarmati Dezső. OSC­ Szathmáry — Csikós, Bodnár II — Oláh — Konrád III, Gaál, Bodnár I. Csere: Elek. Edző: Vértessy József. A gólok sorrendje: Felkay (4 m), Felkay (4 m), Felkay, Kon­rád III (4 m), Oláh (öngól), Fel­kay (4 m), Konrád III, Konrád III (4 m). A büntetőpontok száma: FTC 6, OSC 6. A ká úszásnál Kárpát­ dr. sze­rezte meg a labdát, és az FTC vezethetett támadást, de Szívós erős és magas átadását Felkay nem érte el. Az ellentámadást Bodnár I vezette, de Szívós — még a nég méteres vonalon kí­vül — szabálytalansággal állítot­ta meg. Változatos, élvezetes já­ték alakult ki, Oláh lövését Steinmetz, Gyarmatiét Szathmáry védte. A második perc végén há­rom hibapontnál a zöld-fehérek Felkay révén négyméteressel ju­tottak vezetéshez. 1:0. Húsz másodperc múlva Csikós látványos közeli húzását Stein­­metz remek­ reflexszel védte, majd közvetlen ezután Konrád III lövését is. A másik oldalon Gyarmati bombáját ütötte ki Szathmáry. Egy pompás Szívós­­perc következett. Ügyes kis íve­léssel csapta be Bodnár I-et, majd kapura tört és az OSC-já­­tékos már csak visszarántani tudta. Négyméteres — és Fel­kai ismét bevágta. 2:0. A második negyedben. Jóllehet az OSC kaparintotta meg a lab­dát, az első percekben jobbára az FTC irányította a játékot. Gyarmati hozta fel a labdát, majd előre játszott Szívóshoz. Szívós mellett Kárpáti dr. tört ki, megkapta a labdát és egy lö­­vé­sel után okosan visszajátszott a közben teljesen tisztánmaradt Felkayhoz, aki ezúttal sem hi­bázott. 3:0. Az OSC lendületesen rohamo­zott Bodnár I, pontos átadását Csikós azonban­ a kapufára vágta, majd Oláh levegőben meghúzott labdáját védte ki Steinmetz. A negyed hátralevő időszakában végig rohamozott az orvosegyetemi gárda, de az FTC- védelem jól zárt, gólt nem sike­rült elérni. A harmadik öt perc kezdetén az FTC büntetőpontjainak száma gyarapodott háromra, és a 4 méterest Konrád III védhetett .­(Folytatás a 4. oldalon.) faragó súlylökése és két kitom 400-as verseny emelkedett az utánpótlás-bajnokságon Bár a nevezéseikhez képest ál­talában csonkák voltak a mező­nyök, biztató eredmények szü­lettek az atlétikai utánpótlás or­szágos bajnokságának első nap­ján. Kár, hogy az élénk ellen­­szél a célegyenesben sokat ron­tott az időkön, s csak az utolsó futódöntőjükre csendesedett el. Egyénileg a legjobb teljesít­mény Faragó nevéhez fűződött, a döntőben háromszor is (17.17, 17.48, 17.25) 17 m-en­ felül lökte a súlygolyót! Utána a két 400 vitte el a pálmát. Kulcsár a bel­ső pályán igen bátran kezdett, s ha a végén hatalmas előnyét csökkentették is, kitűnő egyéni csúccsal fölényesen lett első s az egész mezőny biztató átlagot fu­tott. A férfi döntőben Bátori 180- tól kezdve vezetett, a célegyenes elején elhúzott Z­sínk­ától, és mindketten nagyon jó idővel ér­tek a célba. Az igazi meglepetést azonban a remekül felnyomuló Farkas okozta, áhd szintén jóval 49 mp-en belül futott. Az 1500-asok taktikai verse­nyükkel elszalasztották a 3:50- en belüli időket, ezért némi kárpótlást nyújtott az a hatal­mas küzdelem, amellyel Török a Célegyenesben Mohácsit befogta és megelőzte. Az utolsó kör 56.6 mp-es volt! A gerelyhajításbam Erdélyi 2 centivel harcolta id a bajnoksá­got, a távolt a második legjobb ugrás döntötte el Pajor javára. A többi bajnok általában bizto­san győzött, közülük Ircsik egyé­ni csúccsal. A rúdugrásban az ifjúsági Stetohacker ismét javí­tott az országos rekordon. FÉRFIAK 100 m. Bajnok: Farkas Tibor (Bp. Spartacus) 10.7, 2. Bodor (FTC) 10.9, 3. Báthory (MTK) 10.9, 4. Nagy L. (MTK) 10.9 (szél­csend). 400 m. Bajnok: Bátori István (Csepel) 47.6, 2. Zszaka (Bp Honvéd) 48.1, 3. Farkas (Sz. Haladás) 48.4, 4. Erdőhánt (Bp. Honvéd) 50, 5. Papp (NYVSC) 50.3, 6. Pfundt (Gano-MÁVAG) 50.3. 1500 m. Bajnok: Török Já­nos (Bp. Honvéd) 3:50.6, 2. Mo­hácsi (MTK) 3:50.8, 3. Rózsa (Va­sas) 3:53.5, 4. Kovács G. (Kaposy. Dózsa) 3:54.5, 5. Pokorny (Bp. Honvéd) 3:58.2 6. Rimely (BEAC) 3:59.4 (részidők: 62, 2:06, 3:10). 110 m gát. Bajnok: Milassin Lo­­ránd (Bp. Honvéd) 15, 2. Topom (Bp. Honvéd) 15.3, 3. Báthory (MTK) 15.4 (4 m-es hátszél). Rúd. Bajnok: Anderle Dénes (Újpesti Dózsa) 430, 2. Steinha­­cker (Bp. Spartacus) 415, országos ifjúsági csúcs (régi: 413, Stein­­hacker, 1967), 3. Kulisch (PEAC) 410, 4. Ruján (Bp. Honvéd) 410, 5. Both (Bp. Honvéd) 400. Távol. Bajnok: Pajor Ferenc (Újpesti Dózsa) 724, 2. Dékány (Bp. Hon­véd) 724, 3. Láng (TFSE) 711, 4. Körösi (MVSC) 691. Gerely. Baj­nok: Erdélyi György (TFSE) 65.60, 2. Csik (TFSE) 65.58, 3. Bo­ros (Újpesti Dózsa) 64.86, 4. Tol­nai (DVTK) 63.56, 5. Varga (GEAC) 60.34. Súly. Bajnok: Fa­ragó János (MEAFC) 17.48, 2. Vécsey (TFSE) 14.90, 3. Annus G. (Gy. MEDOSZ) 14.75, 4. Várkonyi (Bp. V. Meteor) 14.24. Nők 100 m. Bajnok: Lázár Éva (Bp. Honvéd) 12.4, 2. Pintér (Oroszlányi Bányász) 12.5, 3. Ma­rosvári (SZVSE) 12.5, 4. Seffer (Sz. Haladás) 12.6, 5. Pappné (Vasas) 12.7. (3 m-es ellenezés.) 400 m. Bajnok: Kulcsár Magdol­na (Bp. Építők) 56.8, 2. Bring­man (Gy. MEDOSZ) 57.8, 3. Gyé­nes (Bp. Építők) 58.2, 4. Budavári (Bp. Honvéd) 58.8, 5. Pusztai (MAFC) 59.3. 6. Böröczki Zs. (Gy. Dózsa) 59.6. 80 m gát. Bajnok: Pethő Mária (Bp. Honvéd) 11.4, 2. Varga (TFSE) 11.5, 3. Kiss M. (DKSE) 11.5. 4 Major (Bp. Hon­véd) 11.8. 5. Papp (Csepel) 12. (Szélcsend.) Magas. Bajnok: Zink Teréz (TFSE) 164, 2. Siomfca (LKSE) 160, 3. Andor (Vasas) 156. Diszkosz. Bajnok: Bresik Ágnes (Csepel) 47.60, 2. Babayné­ Magyar (Bp. Építők) 41.24, 3. Józsa (DKSE) 39.76, 4. Kósa (Bp. V. Meteor) 33.90. Egy félidőn át ismét remekül játszott a Győr Jobb támadójátékával győzött a Csepel Győr.Diósgyőr 3:0 (1:9) Győr, 7000 néző. Vezette: Hadd (3). (Marton, Neuber dr.) Győr: Tóth (2) , Keglovich (3) , Orbán (4), Izsáki (4), Nell (5), Kiss (4), Stolcz (4), Varsányi (4) , Györfi (2), Somogyi (4), Szálé (3). Edző: Szusza Ferenc. DVTK: Tamás (4) , Kovács (3), Gál (-), Kiss (3), Várkonyi (3) , Szucsányi (3), Ruttkai (2), Hajas (3), Szurgent (2), Sikora (4) , Vass (3). Edző: Szabó Pál. Góllövő: Stolcz (14. perc), Nell (38. perc), Varsányi (89. perc). Szögletarány: 7:2 (3:0) a Győr javára. Már az első percben meleg helyzet adódott a vendégek ka­puja előtt. Varsányi élesen be­lőtt labdája a berobbanó Stolcz fejéről csak hajszállal csúszott a léc mellé. Nem sokkal később Tamás merész kivetődéssel ka­parintotta meg a labdát Győrfi elől. A 14. percben feltartás miatt a 11-es magasságában az oldal­vonal mentéről közvetett sza­badrúgáshoz jutott a Győr. Keg­lovich benyesett labdáját Szaló lőtte rá, a labda Stolcz elé pat­tant, aki egyből, fordulásból, bal­lal lőtt. A kapu közepébe tartó lövésen Tamás rajta volt, de a gyors, nagy erejű lapos lövés ki­perdült kezéből, és átgurult a gólvonalon. 1:0. A 24. percben Győrfi került kitűnő helyzetbe, de beadás he­lyett lőtt, és Tamás szögletre mentett. 1 perccel később a vá­logatott kapus óriási bravúrral hárította Stolcz fejesét, majd Nell ugratta ki mesteri labdával Győrfit, de a középcsatár a léc mellé lőtt. A 35. percben Gál sérülést szenvedett, elhagyta a pályát, és Várkonyi húzódott he­lyére. A 38. percben Varsányi mere­dek, pontos labdát tálalt a bal­­összekötő helyén felfutó Nell elé, aki sarokkal maga elé per­­dítette a labdát, és két lépés után a kifutó Tamás mellett fél­­magasan a kapu bal oldalába bombázott. 2:0 SZÜNET UTÁN Gól nélkül 10 emberrel folytat­ta a játékot a Diósgyőr. Rögtön a kezdés után Szurgent került nagy helyzetbe, de nem találta el a labdát. Az első félidőhöz viszonyítva mérséklődött az iram, de továbbra is a hazaiak irányították a játékot. Stolcz, Somogyi, majd ismét Stolcz lö­vését hárította Tamás. A 67. percben Vass beadását alig valamivel a büntetőterüle­ten kívül Kiss kézzel elütötte, de a játékvezető továbbot intett. A győriek támadtak, Stolcz nagy lövését Tamás kiöklözte, és Var­sányi 3 lépésről a kapu fölé bombázott. A 89. percben Varsányi kapa­rintotta meg a labdát, az egész diósgyőri védelmet kicselezte, aztán 10 m-ről a kifutó Tamás mellett a kapu közepébe lőtt. 3:0. ★ ★ ★ ★ Kánikulai melegben került sor a vidéki rangadóra. A nagy hőség ellenére, két fél­időn át igen élvezetes, színvo­nalas, kitűnő labdarúgást lát­hatott a közönség. A Győr ek­kor nagy iramot diktált, lendü­letesen rohamozott, és igen olajozottan működött a győri gépezet. A diósgyőri védelem kapkodott, helyezkedés­ és lab­dakezelési hibák sorozatát kö­vette el, és hogy nem esett több gól, abban nagy része volt a kitűnően védő Tamásnak. A vendégek a védelem teher­mentesítésére összpontosítot­tak, a mezőnyben ügyesen ado­gattak, a mozgékony Sikora és Vass révén néhány ellentáma­dást is vezettek, de ezek rend­re elhaltak Orbánék lábán. Szünet után a Győr alábbha­gyott, bár ekkor is irányította a játékot, igen könnyedén lát­szott, több helyzetet dolgozott ki, és teljesen megérdemelten győzött. A győri védelemből Orbán és Kiss egyaránt kitűnő teljesítményt nyújtott. Keglovich bizonytalan kezdés után, szünet után feljavult. Nell ezen a mér­kőzésen a mezőny fölé nőtt, óriási területen játszott, csillog­tatta technikai készségét, kitű­nően indított, többször felfutott, és gólja sokáig emlékezetes ma­radt a győriek számára. A tá­­madópárból Stolcz lendületével és gólveszélyességével. Somogyi építőmun­kájával, Varsányi robba­­nékonyságával tűnt ki, Győrfinek ezúttal nem ment a játék. A Diósgyőr csapatából Tamástól több bravúros védést láttunk, az első gólnál nem volt szerencséje. A védelem az első félidőben sokat kapkodott, arányiig még Szucsányi követett el kevesebb hibát. Szünet után feljavult a játéka. Elől Si­­kora nagy területen játszott. Jól osztogatott, Vass egy félidőn át lendületes volt, szünet után visz­­szaestek. Szurgent mindvégig sok labdakezelési hibát követett el. Radó játékvezetőnek volt jó­­néhány vitatható ítélete. Havasréti Béla A LABDARÚGÓ ME­G­ÁLLÁSA Összesen: Otthon: Idegenben: 3. Gy. D. V. Gól P. J. Gy. D. V. P. J. Gy. D. V. P. J. Ferencváros 14 13 1 — 35: 9 27 7 7 14 7 8 1 — 13 2. Győri ETO 15 8 5 2 42:15 21 76— 1 12 8 2 5 1 9 3. Újp. Dózsa 14 9 2 3 37:13 20 7 6— 1 12 7 3 2 2 8 4. Vasas 14 9 2 3 24:15 20 75— 2 10 7421 10 5. Szeged 14 5 6 3 17:21 16 844 — 12 61234 6. Diósgyőr 15 6 4 5 23:26 16 7 3 3 1 9 8 3 1­47 7. Bp. Honvéd 14 5 4 5 20:19 14 7421 10 71244 8. Tatabánya 14 3 6 5 19:21 12 6 3 3 — 9 8 — 3 5­3 9. Pécsi Dózisa 14 3 6 5 12:14 12 72418 71244 10. MTK 15 2 7 6 17:22 11 7­1­4 2­6 8 1 3 4 5 11. Dunaújváros 14 3 5 6 13:23 11 73228 7—343 12. Komló 14 4 3 7 19:35 11 74129 7—252 13. Szombathely 14 4 2 8 18:29 10 82155 6213 5 14. Salgótarján 14 4 2 8 17:29 10 6 3 2 1 8 81—7 2 15. Csepel 15 2 6 7 11:24 10 8 2 4 2 8 7 — 2­5 2 16. Egri Dózsa 14 1 5 8 12:21 7 81345 6—242 Csepel-MTK 2:1 (1:1) Csepel, 8000 néző. Vezette: Almási (3). (Schopp, Hévízi.) Csepel: Fatér (4) - Vellai (3), Molnár (3), Pető (3), Rottenbil­­ler (3), Kandi (3), Sebes (3), Ma­jor (3), Faludi (4), Losonczi (3), Kalmár L. (3). Edző: Keszthelyi Mihály. MTK: Lanczkor (3) , Somogyi (3), Cselényi (4), Jenei (3), Nagy I. (3), Lutz (3), Török (3), Ta­kács (3), Oborzil (4), Dunai (3), Lakinger (2). Edző: Hidegkúti Nándor. Góllövő: Nagy I. (25. perc, 11- esből), Kalmár L. (41. perc), Lo­sonczi (62. perc). Szögletarány: 8:8 (4:4). A 2. percben Dunai 25 méte­res szabadrúgása süvített el a kapu mellett. Ügyesen adogat­tak az MTK játékosai, de ha­marosan a Csepel vette át a kezdeményezést. A 7. percben Csetényi és Lutz lyukat rúgott, de belül nem volt csepeli csatár, aki kihasználja a helyzetet. Há­rom perc múlva Faludi rontott a kapu előtt. Állandóan a Cse­pel támadott, a megerősített MTK-védelem nagy munkában volt. A 25. percben Oborzil lab­dájával Takács kiugrott, lövő­­helyzetben volt, amikor Molnár hátulról szabálytalanul akasz­totta. A játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Nagy I védhetetlenül vágta a kapu jobb oldalába. 1:0 az MTK javára. Nem sokkal ké­­­­sőbb a felfutó Somogyi beadását Takács fordulásból lőtte, de Fa­tér védett. A 40. percben Faludi átverekedte magát három védőn, keresztbe játszott, Kalmár L. üresen állt, még annyi ideje is volt, hogy levegye a labdát, az­után mintegy 10 méterről a ki­mozduló Lanczkor mellett a ka­puba helyezte. 1:1. SZÜNET UTÁN nagy erővel támadott a Csepel. Az 50. percben Losonczi fejese alig kerülte el a felső sarkot. Nem sokkal később Kalmár L. Lanczkorba lőtte a labdát. A 62. percben Faludi ívelte középre a labdát, Losonczi a jobbra he­lyezkedő Lanczkor mellett a ka­pu bal oldalába fejelt. 2:1 a Csen­­­pel javára. Az ellentámadás vé­gén Török fejese a lécről a ka­puvonalra pattant. Tíz percre fellángolt az MTK, Somogyinak akadt egyenlítési alkalma. Már csak a kapussal állt szemben, de gyengén lőtt. Ugyanilyen hely­zetet hagyott ki a másik olda­lon a bal oldalra átkeveredett Sebes. ★ K­­ic Küzdelmes mérkőzést hozott a két csapat idényzárója. Mindketten nagy becsvággyal küzdöttek. Az MTK csapatösz­­szeállítása, a sok védőjátékos arra mutatott, hogy a kék-fe­hérek elsősorban egy pont megszerzésére törekedtek. Nemcsak Lutz segítette a vé­dőket, hanem védőfeladattal bízták meg Oborzilt és Dunait is. Ennek ellenére nem volt merev a kék-fehérek hadrend­je, mert elég gyakran tudtak támadásokat kezdeményezni. A Csepel viszont eleve már a tá­madásra rendezkedett be, a biztonságos védekezés mellett a gólszerzést tekintették elsőd­legesnek. Sok mozgásos, gya­kori helycserés támadásveze­tésükkel többször teremtettek veszélyes helyzetet. A hatalmas nyomás alatt, szünet után megtört a kék-fehérek védel­me, ehhez járult még az is, hogy Takács sérülése miatt egyik lendítő esett ki a táma­dósorból. A játék általános képe alapján a Csepel megér­demelte a két pontot. A Csepel kapujában Fatér biztos kezű vé­dőnek bizonyult. A hátvédek el­sősorban romboltak. Egyikük já­téka sem emelkedett ez átlag fölé. Kandi szüreleskészségével tűnt ki. A támadósorban Faludi a csapat egyik erősségének bi­zonyult. Nemcsak mozgékony volt, hanem erőteljesen tört a kapura is. Major jó kezdés után visszaesett, Losonczi viszont el­lenkezőleg, szünet után „támadt" fel. A szélsők közül Kalmár volt a lendületesebb. Az MTK-ban Lanczkor a második gólt jobb helyezkedéssel háríthatta volna. Somogyi a szokatlan szerepkör­ben is megállta a helyét. Cseté­nyi­re óriási feladat hárult. Meg­előző szereléseivel, kitűnő helyez­kedésével csapata legjobbjának bizonyult. Nagy I Jól irányított, de a hajrára elfáradt. Oborzil középen jól szedte össze a lab­dákat. Török mozgékony volt, de bátortalansága miatt több hely­zetet elmulasztott. Almási játékvezető nem tudta „megfogni” a mérkőzést, több szabálytalanságot nem torolt meg. Várszegi János _ Az UTOLSÓ tu­danatlan Bulgária ellen kezd a magyar kosárlabda-válogatott a finnor­szági EB-n, majd sorban Izrael, Szovjetunió, Görögország, Olasz­ország, NDK és Franciaország következik. ♦ A Szalai Imre emlékverseny után a szakvezetők kijelölték azt a csapatot, amelyik a jövő hónapban Isztambulban sorra kerülő szabadfogású Európa­­bajnokságon képviselni fogja a magyar színeket. (A birkózó szövetség elnöksége még nem hagyta jóvá a névsort.) A nyolc birkózó a következő, lepkesúly­tól felfelé: Erdős, Gonda, Rusz­­nyák, Trázsi, Bajkó, Hollós, Csatári, Nyers. ♦ Hétfőn, Szegeden operálják Gyuricza József tőrvilágbajno­kot, miután az orvosok a műtéti beavatkozás mellett döntöttek. ♦ Szekszárdon, a délnyugati te­rületi atlétikai bajnokságon a pécsi Lovász szombaton 64.30-at dobott kalapáccsal. ♦ A norvég labdarúgó-szövetség döntése értelmében a bajnokság­ban jelenleg a második helyen álló Lyn együttese indult a VVX-ban.