Népsport, 1968. augusztus (24. évfolyam, 150-171. szám)

1968-08-04 / 152. szám

A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORTSZÖVETSÉG LAPJA VASÁRNAP, 1968. AUGUSZTUS 4- Ára!­90 fillér ^ XXIV. ÉVFOLYAM, 152. SZÁM Lesz-e meglepetés a labdarúgó NB I vasárnapi mérkőzésein? Mi és a Celtic WWBWWWMWtoSWCMWWtoMWWHWMWWWJMWK Kiküldött munkatársunk jelenti a VIT városából Miss fesztivál, 1968. Jól szerepelnek sportolóink a VIT-en Szófia, augusztus 2. ügyes moz­dulattal siklott ki az újságírók gyűrűjéből. Nem bírta tovább tü­relemmel a millió kérdést, amely­re illett volna válaszolnia Brani­­mira Sztojanovnának, a 17 éves szófiai diáklánynak, aki megnyer­te a fesztivál szépségversenyét. Még életében sohasem hallott any­­nyi furcsa kérdést, mint most. Az egyik újságíró például azt kér­dezte tőle: mennyit és mit eszik ebédre? Milyen szappannal mosa­kodik? A másik az iránt érdeklő­dött, hogy a szépségversenyt megelőzően nyert-e már mondjuk tanulmányi, vagy egyéb versenyt is? — Igen, tornaversenyt­ő- mo­solygott Branimira, és ez a válasz mindjárt témát adott a sportúj­ságíró számára, mert ugyebár az mégiscsak érdekes, ha egy király­nő nem becsüli le a mozgás nyúj­totta örömöket. Gyorsan átesés ér­­te a győzelem mezét egy utcai ru­hára, s már mint civil tudott el­rejtőzni a szenzációkra vadászók elől. A szépség megkoronázott ki­rálynője, csak egy szalagot viselt a hajában. Koronája és a velejáró első díj abban a táskában rejtő­zött, amelyet az ölében szoronga­tott.­­— Mire készül? —s kérdeztük. — Testnevelő tanár szeretnék lenni. Branimira Sztojanovna már évek­kel ezelőtt a fejébe vette, hogy egy olyan szakmát választ, amely­nek a segítségével sokat tehet a saját és mások testkultúrája ápo­lásáért. Hét évvel ezelőtt, tehát tíz­éves koromban megtanultam úsz­ni —­ mondotta. — Aztán az isko­lában éreztem, hogy milyen nagy a megbecsülése annak, aki erős, izmos, s aki ügyesebb, mint a másik. Eleinte a torna volt az egyetlen tantárgy, amelyben nem voltam jeles, de később javítot­tam. Ma is kint voltam teniszez­ni a hadsereg pályáján. Versenyez? — Teniszben nem. Tornában benne vagyok az iskola tornacsa­patában, de tudom, hogy sohasem lesz belőlem bolgár bajnok. Vi­szont nagyon sok sportágban va­gyok járatos. *— Miben? — Kerékpározok, futok, röplab­dázok és vívok is. Aztán van egy furcsa hobbym is. A bátyám ka­pott egy motorkerékpárt, már voltam ezzel a géppel Várnában is, pedig az több, mint 500 km ide. — És mit csinál, ha leáll a mo­tor? — Szerelek. A múlt héten elsza­kadt a meghajtólánc és én ma­gam javítottam meg. Branimira egyébként néhány nappal ezelőtt még nem hitte, hogy ő is az egyik nagy ünnepeltje lesz a VIT-nek. Valóban fenséges látvány volt, amikor­ elvonult a nagyon kritikus szemű zsűri előtt. Kecses mozdulatai, bájos moso­lya, magabiztos megjelenése vív­ta ki az első díjat. ő készült fel legjobban erre a viadalra. Értékes magyar győzelmek Szófiában és néhány bulgá­riai városban már „nagyüzem”­­szerűen folytatódtak a IX. VIT nemzetközi sportversenyei. A magyarok néhány értékes győ­zelmet szereztek. TÁJÉKOZÓDÁSI FUTÁS: A nők részére kiírt 9.5 km-es versenyt Monszpart Sarolta nyerte 83.25 ponttal és az összetett csapat­­versenyben a Béke és Barátság Kupát megnyerő Csehszlovákia mögött Magyarország második lett. SÚLYEMELÉS: Vidinben két súlycsoportban ismét eldőlt a végső sorrend. A győztesek: kö­zépsúly: Kocsev (bolgár) 395 kg, félnehézsúly: Pietruszek (len­gyel) 445 kg. ATLÉTIKA, férfiak: 800 m: 1. Honti (magyar) 1:50.8, 2. Atanaszov (bolgár) 1:51, 3. Kovács G. (magyar) 1:51.3. 10 000 m: 1. Tinov (bolgár) 30:21. 400 m gát: 1. Gergov (bolgár) 52.3 mp. Kalapács: 1. Costache (román) 64.48 m. Ma­gas: 1. Bakumenko (szovjet) 213 cm, ...6. Noszály (magyar) 204 cm. Súlylökés: 1. Holub (magyar) 17.44 m. 100 m: 1. Giule (NDK) 10.3. Nők: 800 m: 1. Amzina (bolgár) 2:09.3. 100 m: 1. Beszi­amilnaja (szovjet) 11.6 mp. Gerely: Jaworska (lengyel) 59.64 m, ... 5. Radnai (magyar) 47.62 m. TENISZ: A női egyes elődöntő­ben a szovjet Ivanova 4:6, 8:6, 6:3 arányban legyőzte Dudás Me­lindát. A férfi párosban a Szőke, Sző­­csik magyar kettős bekerült a döntőbe, ahol ellenfelük a Me­­donos, Jegorov (csehszlovák, szovjet) páros lesz. A férfi egyesben Szőke a leg­jobb négy között van. KOSÁRLABDA: KNDK—Romá­nia 63:57. KÉZILABDA: Szovjetunió—Bul­gária 23:12. ASZTALITENISZ: A mezőny igen­­erős és talán a legszínvo­nalasabb küzdelmek ebben a sportágban folynak. A férfi egyesben a legjobb 8 között két négyes csoportot szerveztek és körmérkőzéssel alakították ki az 1 — 4. helyet. Az 1—2. helye­zettek az elődöntőbe kerültek, a 3—4. helyezettek pedig az 5—8. helyért mérkőztek. Börzseinek az 5. helyért folyó küzdelemben a szovjet Amnelin volt az ellen­fele, óriási csatában legyőzte és megszerezte az értékes helye­zést. Belezne­ a 7. helyen vég­zett. Az elődöntőbe három ko­reai, Csan Ho, Kim Jun Son és Psen Bian Un, valamint a román Giurgiuca került. A női egyes­ben Kisházit a szovjet Rudnova ütötte el a döntőbe jutástól, a harmadik helyért a szovjet Iva­­novával játszik majd. A női döntő párosítása: Rudnova—Mi­halkova. Röplabda. Pénteken pihenőna­pot tartottak a nők, a mia,gyar níli válogatott jelenleg a máso­dik helyen áll, mérlege szombat estig három győzelem é­s egy vereség. Szabó András ­ Egerben is nyert az FTC A vízilabda OB I 13. fordulójá­nak kiemelkedő mérkőzésére Egerben került sor, s ezen az FTC — meglehetősen zűrzavaros körülmények között — jelentős győzelmet aratott, és ezzel ko­moly lépést tett a bajnoki cím felé. Nagyszerű mérkőzést lát­hatott a meglehetősen gyér szá­mú érdeklődő a Bp. Spartacus— Szolnok összecsapáson a Sport­uszodában. Meglepetés szü­letett Újpesten, a vasutasok le­győzték otthonában az Újpesti Dózsát. Bp. Spartacus—Szolnoki Dózsa 6:6 (1:0, 2:2, 1:3, 2:1) Sportuszoda, V: Vuszek. Bp. Spartacus: Molnár — Ottó, Mo­hácsi — Szölgyémi — Szlamka, Lehoczky, Csillag. Edző: Samu Miklós. Szolnok: Cservenyák — Pintér, Kulcsár dr. — Vezsenyi — Kádár, Urbán, Koncz. Csere: Kanizsa, Borzi, Esztergomi. Ed­ző: Kanizsa Tivadar. A gólok sor­rendje: Csillag (4 m), Lehoczky (4 m­), Urbán (4 m), Koncz. Csil­lag (4 m), Lehoczky (4 m), Koncz, Pintér, Urbán (4 m), Lehoczky (4 m), Szölgyémi (4 m), Kanizsa (4 m). A büntetőpontok száma: Bp. Spartacus 12, Szolnok 14. A szövetkezetiek kezdtek jobban, 1:0 arányú vezetésüknél Urbán kihagyott egy büntetőt és hama­rosan már 2:0-ra vezetett a Bp. Spartacus. Két hatalmas helyze­tet hagyott ki a Szolnok, utána Urbán, Majd Koncz akciógóljával 2:2-re egyenlített. A harmadik játékrész elején ismét a szövet­kezetiek vették át az irányítást, és sikerült 4:2-re elhúzniuk. Ezt követően nagy fordulat állt be, alaposan feljavult a Szolnok. 5:4-re fordította meg az ered­mény állását és 5:4 után Cser­venyák egy büntetőt is kivédett. Az utolsó öt percben a szolnoki védők sorozatos szabálytalanko­dása után, két-három büntető­pont után megítélt , négyméte­reshez jutott a Bp. Spartacus, mindkettőt értékesítette. A má­sik oldalon Kanizsa ugyancsak három büntetőpont után lőtt négyméteres góljával állította be a végeredményt. A döntetlen igazságosnak mondható. A befe­jezés előtt három perccel Cser­­venyákot cserével végleg kiállí­totta Vuszek játékvezető, sport­szerűtlen megjegyzés miatt. Ki­tűnt: Molnár, Lehoczky, Csillag, Ottó, 111. Koncz, Pintér, Urbán, Kanizsa. FTC—Egri Dózsa 5:4 (0 0, 3:2, 0:0, 2:2) Eger, 500 néző. V: Nádai. FTC: Steinmetz — Bolváry, Kásás — Felkai — Laukó II, Kövecses, Kárpáti dr. Csere: Csikány. Ed­ző: Gyarmati Dezső. Egri Dózsa: Rüll — Rir­gel­hann dr., Pócsik — Frank — Bolya, Katona, Kovács R. Csere: Utassy. Edző: Baranyai György. A büntetőpontok száma: FTC 8. Eger 7. A gólok sorrend­je: Pócsik (4 m), Felkai (4 m), Felkai (4 m), Kovács R., Felkai (4 m), Kásás, Pócsik (4 m), Pócsik (4 m), Felkai (4 m). Az első ne­gyedben óvatos tapogatózás folyt, meglehetősen kevés ese­ménnyel. A második negyedben a játékvezető tévedései keltettek izgalmakat a vízben és a néző­téren egyaránt. 3:2-es FTC-veze­­tésnél Pócsik büntetője a kapu­fán csattant, majd Bolváryt és Bolyvát cserével kiállították. A hajrá ritkán látható, nagy takti­kai harcot hozott. A mérkőzést eldöntő gól, az utolsó másod­percben vitatható körülmények között, sokak szerint időn túl esett. Az egriek legalább döntet­lent érdemeltek volna. Jó: Fel­­kai, Kásás, Steinmetz. 111. Rüll, Pócsik, Ringelhann dr. OSC—Vasas­­ 6:0 (0 0, 2:0, 2:0, 2:0) Sportuszoda. V: Tóth K. OSC: : Szathmáry — Szívós, Oláh — Elek — Konrád III, Kontrád I dr, Mikó. Csere: Csikós dr. Edző: Szívós István. Vasas: Magó —­­ Laukó I, Bodnár II — Olajos — S­teiner, Mahner, Váczi. Csere: * Kőröshegy I. Edző: Hajdúk Gyu­la. A gólok sorrendje: Oláh, Kontrád I dr., Kon­rád III, Kon­­rád I dr., Konrád III, Konrád I III (4 m). A büntetőpontok szá­­­­ma: OSC 2 — Vasas 3. A válo­gatott Bodnár I-et nélkülöző or­vosegye­temiek könnyűszerrel érték el akciógóljaikat, a Va­sas csak rövid időszakonként tudott egyenrangú félként küz­deni. BVSC—Újpesti Dózsa 6:5 (1:0, 3:2, 12, 1:1) Újpesti uszoda. V: Salamon dr. BVSC: Kőrösey — Gyerő II, Gyerő I — Faragó — Németh II, Zsoldos, Tegyeriska II. Cs: Németh I. Edző: Kemény Ferenc. Újpesti Dózsa: Gál — Mayer, Max — Haná­k — Dömötör, Martin, Csá­szár. Cs. Gajdossy. Edző: Szittya Károly. A gólok sorrendje: Gye­rő II (4 m), Martin, Németh II, Martin (4 m), Tógyeriska, Tógye­­riska (4 m), Max (4 m) Dömötör (4 m), Gyerő II (4 m), Tógyeriska (4 m), Dömötör (4 m). A büntetőpontok száma: BVSC 9, Újpesti Dózsa 7. Az I. negyed­ben Németh II kapufát lőtt, majd Gyerő II 4 méteresből vezetést szerzett a vendégeknek. A má­sodik negyedben potyogtak a gó­lok, Martin gólja után Németh II ejtése hullott a kapuba. Martin 4 méteresből egyenlített, de Ta­gyeriska 10 méterről az álmél­­kodó Gál mellett a hálóba talált. A negyed utolsó gólját — Faragó visszahúzásáért — 4 méteresből Tegyeriska lőtte. A harmadik ne­gyedben hosszú BVSC mezőnyjá­ték után Max maj­d Dömötör lőtt 4 méteresből gólt. Az elúszó Györe III t visszahúzták, s a meg­ítélt 4 méterest is ő értékesítet­te. Az utolsó negyed izzó hangu­latban telt el, de mindössze két gól esett a 4 méteresből. A lel­kesebb BVSC megérdemelten sze­rezné meg a két pontot. Kitűnt: Gyerő II, Faragó, Németh II, Ta­gyeriska II, Hl. Max, Hanák. A bajnokság állása: 1. FTC 13 11 1 1 76:32 23 2. OSC 14 9 4 1 79:53 22 3. Bp. Honvéd 16 7 7 2 72:60 21 4. Bp. Spartacus 15 4 6 5 62:64 14 5. Szolnok 13 5 4 4 63:70 14 6. Újpesti D. 13 4 4 5 61:57 12 7. Eger 14 3 4 7 58:67 10 8. BVSC 15 4 1 10 52:77 9 9. Vasas 13 4 1 12 36:79 1 10. Cs. Autó törölve Nehezen nyert a Vasas az őszi idénynyitón Vasas-Győr 2:1 (0:0) Fáy utca, 7000 néző. Vezette: Vadas Gy. (6). (Fehérvári, Sziko­kán) Vasas: Bolemányi (7) , Vi­­dáts (6), Mészöly (6), Ihász (6), Müller (5), Mathesz (7), Puskás (6), Radics (6), Farkas (7), Fister (6), Korsós (5). Edző: Illovszky Rudolf. Győr: Tóth (7) — Keglovich (6) , Orbán (6), Izsáki (6), Szániel (7) , Kiss (6), Stolcz (6), Varsányi (5), Horváth (6), Somogyi (6), Máté (6). Edző: Szusza Ferenc. Csere: Müller helyett Menczel (7) az 58. percben, Varsányi he­lyett Szaló (6) a 74. percben. Góllövő: Horváth (60. perc), Radics (64. perc), Farkas (11-es­­ből, 84. perc). Szögletarány: 3:1 (1:0) a Va­sas javára. Az 5. percben Korsós jobb ol­dali szögletét Fark­as alig fejelte kapu fölé. A másik oldalon a 10. percben Horváth tisztára ját­szotta magát, mintegy 14 mé­terre a kaputól, de kivárt és Bolemányiba rúgta a labdát. A 17. percben, Fister—Korsós ado­gatás után a szélső középre adott, Farkas azonban elcsúszott az 5-ösön. Sok hiba csúszott a játékba mindkét oldalon. A 26. percben Fister, Puskás, Radics volt a labda útja, végül Radics 18 méterről fölé vágta a labdát. A 37. percben Horváth elött adó­dott ismét jó helyzet, de Mészöly a kissé kiváró csatár elöl elso­dorta a labdát az 5-ösön. A 39. percben Fister 6 méterről kül­dött lövését nehezen fogta Tóth. A 42. percben Máté ment el a bal oldalon, mintaszerűen adott középre. Stolcz azonban nagy helyzetben 7 méterről a kapu fölé lőtt. SZÜNET UTÁN az első helyzet a 46. percben­adódott. Müller átadását Farkas visszaperdítette Radics elé, a csatár 14 méterről a felső lécet találta el. Az 50. percben Hor­váth iramodott el a balösszekötő helyén, de kivárt és végül Bo­­remányiba rúgta a labdát. A 60. percben született meg az őszi idény első gólja. Stolcz átadásával Horváth tört kapura, Mathesz kétségbeesetten üldözte, de a csatár lerázta magáról és mintegy 10 méterről élesen a jobb sarokba küldte a labdát. 1:0 a Győr javára. Nem sokáig váratott magára az egyenlítés. A 64. percben Mathesz — Korsós volt a labda útja. Korsós beadását Farkas 3 méterről a felső kapufa alsó lap­jára fejelte, onnan kipattant és a berobbanó Radics 3 méterről a léc alá fejelt. 1:1. A 66. percben nagy helyzetet hagyott ki Farkas. Mészöly át­adását 4 méterről­­kapu­s mellé küldte. A 80. percben Puskás beadását Radicg 7 méterről a fel­ső lécre fejelte. A 81. percben Szániel tört előre, az ötösön járt, amikor az egyik Vasas-védővel összeütközött, a labda Bolemá­­nyi zsákmánya lett. A játékve­zető továbbot intett. A 84. percben Farkas átadásá­val Mészöly tört kapura, már az ötösön járt, amikor hátulról el­húzták a lábát. 11-es. A győ­riek reklamáltak, Tóth még a 11- es pontra letett labdát is elrúg­ta. A büntetőt Farkas nagy erő­vel a bal sarokba küldte. 2:1 a Vasas javára. k­k A Győr terve az volt, hogy egy pontot hazavisz a Fáy ut­cából. Ennek megfelelően dol­gozta ki Szusza Ferenc a csa­pat taktikáját. Farkasra Máté ügyelt, Radicsra Kiss, a szél­sőket is szorosan fogták és a megerősített védelemben még ott volt Orbán, a biztosító hát­véd szerepkörében. Elöl leg­többször csak hárman tartóz­kodtak, mégis — főleg az I. félidőben — néhányszor igen veszélyes helyzetet dolgoztak ki Horváthék. Szünet után ez a hadrend még azt is eredmé­nyezte, hogy vezetést szerzett a Győr. A Vasas ezen a mér­kőzésen mérsékelt teljesít­ményt nyújtott, csak 0:1 után játszott elfogadhatóan, ekkor sikerült az egyenlítés és a hajrában pedig 11-essel a ma­ga javára tudta fordítani a mérkőzés sorsát. Az idénynyi­tó nem hozott izgalmas játé­kot, s a színvonal még a köze­pest sem érte el A Vasas kapuját Bolemányi jól őrizte. A védők, főleg az I. félidőben né­ha-néha meginogtak. Mathesz nyújtotta közülük a legegyen­letesebb teljesítményt. A szélső­hátvédek sem elégítettek ki. A szünet után beállt Menczel len­dületet vitt a Vasas középpályás játékába. Ebben a sorban még Farkast illeti dicséret. Bátran küzdött, Radicsot gólja dicséri. A Győr védelme közepes teljesítmény­nyel is sokáig biztosan rombol­ta szét ez erőtlen Vasas táma­dásokat. Tóth a gólokat nem védhette Keglovich könnyen semlegesítette Korsóst. Orbán a lepattanó labdákat Borra meg­szerezte. Szániel nagy területen mozgott. Elől Horváth és Stolcz több helyzetet elügyetlenkedett. Varsányi játékán látszott a hos­s­­zú kényszerpihenő. Vadas Gy. játékvezetőnek több téves ítélete akadt. NYILATKOZATOK Illovszky Rudolf: Helyzeteink alapján megérdemelten nyer­tünk. Szusza Ferenc: Jogtalan volt a 11-cel Döntetlen felelt volna meg a mérkőzés képének. Varga Béla NB I TARTALÉKCSOPORT Vasas —Győr 4:0 (1:0). Fáy ut­­ca, 1000 néző, vezette: Tóth J. Vasas: Kenderssi (Varga) — Várad­, Makrai, Varró, Márkus, Antal, Hre­bek, Somogy­vári, Tóth, Molnár, Kovács. Győri ETO: Schni­tze­r (Balla) — Szalai, Lá­­jer, Nagy, Király, Kovács, Ná­­dasdi (Rikk), Marczer, Györfi (Glázer), Varga, Magyar. A 89. percben Antalt utánrúgásért ki­állították. Góllövő: Veredi, So­mogyvári, Kovács,­ Schnitzer ön­gól. Jó: Malmai, Varró, Somogy­­vári, Molnár, illetve Lájer, Ki­rály, Varga, Magyar. Elkezdődött A szombati idény­nyitón a két csapatkapitány, Mészöly és Orbán parolázott, utána pedig kezdetét vette az őszi szezon. (Pobuda Foto felvétele.) A bolgárok „fekete napja" a junior Duna Kupán Ünnepélyes keretek között kezdődött meg pénteken az első íziben kiírt súlyemelő Junior Du­na Kupa első fordulója a Sport­­csarnokiban. A hét évig tartó viadalon hét ország — Ausztria, Csehszlovákia, Bulgária, az NSZK, Jugoszlávia, Románia és Magyarország­­ indította 21 érvnél fiatalabb versenyzőit. A rendező ország versenyen kívül is indíthat egy együttest, s a Magyar Súlyemelő Szövetség élt is ezzel a lehetőséggel. Pénteken délután az alsó két súlycsoport versenyeiben tehát nyolc-nyolc súlyemelő lépett do­big­óra. Légsúlyban a csehszlo­vák Prohl szerezte meg az aranyérmet, a magyar Polgári, és a lökésben román ifjúsági csúcsot elért Apostol előtt. A bolgár Todonov kissé elmarad a várakoz­ástól. Polgári tíz kilóval túlteljesítette egyéni csúcsát. Pehelysúlyban a papírformának megfelelően az ifjúsági világ­­csúcstartó bolgár Atanaszov győzött, Kovács bronzérmes lett. A csehszlovákok ebben a súlycsoportban is igen jó s sze­repeltek. Broz ezüstérmével két súlycsoport után a csehszlovák együttes állt a­z élen­, 14 ponttal, a 12 pontos Bulgária és a 11 pontos Magyarország előtt. Légsúly: 1. Prohl (csehszlo­vák) 292.5 (87.5 — 87.5 — 117.5), 2. Polgári (magyar) 200 (95 — 80 - 115), 3. Apostol (ro­mán) 282.5, (75 — 85 — 122.5), 4. Todorov (bolgár) 277.5, 5. Pil­­ger (nyugatnémet) 245. 6. Krk (osztrák) 240. 7., Previacs (ju­gos­zláv) 212,5. Pehelysúly: 1. Atanaszov (bol­gár) 310 (95 — 95 — 120), 2. Bron (csehszlovák) 305 (95 — 90 — 120), 3. Kovács (magyar) 285 (90 - 85 - 110), 4. Miut (román) 277.5, 5. Schott (nyu­gatnémet) 272.5, 6. Lex (osztrák) 255, 7. Csondics (jugoszláv) 235. Szombaton délután a könnyű-, váltó- és középsúly küzdelmeire került sor a junior Duna Kupán. A nyomás ,,megtizedelte” a me­zőnyt. A 21 fiatal súlyemelő kö­zül hat kiesett, köztük három bolgár versenyző. A középsúlyú bolgár Petkov, ifjúsági világ­csúcstartó. 135 kg-m­al próbálko­zott sikertelenül, a könnyűsúlyú honfitársa, Andonov 115 kg-mal búcsúzott, a váltósúlyú Georgiev pedig 105 kg-mal nem bírt. Egy jugoszláv, NSZK-beli és román versenyző esett még ki. Váltó­súlyban volt a legnagyobb ,,ki­hullás", a héttagú mezőny há­rom főre csökkent. Együttesünk győzelmi esélyei ezzel nagyon megnőttek. Köny­­nyűsúlyban szakítás után Amb­­rózi 7.5 kg-os előnnyel vezet a csehszlovák Reznák előtt. Nála csak a versenyen kívül indult Maroshévizi ért el jobb ered­ményt. Váltósúlyban Kránitz ki­magaslott a mezőnyből, nyomása 137.5 kg, szakítása 115 kg volt és 52.5 kg előnyt szerzett két fogásnem alapján a csehszlovák Teml előtt. Középsúlyban a ra­gyogóan szakító Dörrzapf (NSZK- beli) vezet (130—135), második helyen a magyar Karner áll (132.5—115). A csehszlovák Svejnoha 20 kg-mal leszakadva, követi őt. Nemzetközi sakkverseny Debrecenben A Debreceni Városi Tanács és a Debreceni Sakkszövetség ren­dezésében ma nagyszabású nem­­z­e­tkö­z­i sak­k­versen­y ke­z­dődi­k. A sakksportban szép múlttal és gazdag hagyományokkal rendel­kező Debrecen ezúttal II/B ka­tegóriájú­­nemzetközi versenyt bonyolít le augusztus 4—21. kö­zött. Tavaly kitűnően sikerült a ha­sonló verseny, az idén pedig már nagyobb létszámmal, több nemzet részvételével kerül sor az újabb eseményre. Nemzet­közi mestereik és sakkmesterek erőpróbáját jelenti a megyei úttörőház nagytermében sorra kerü­lő viadal. A résztvevő ver­senyzők: Diberzon, Volovics (szovjet), Lieber. Hennings (NDK), Sydor (lengyel), Radulov (bolgár), Ghitescu (román), dr. Paoli (olasz), Van Den Berg (holland), Mihailcstein (jugo­szláv), Barcza, Bárczay, Filep, Kovács Z., Bánfalvi, Kovács L. (magyar). Az ünnepélyes megnyitóra va­sárnap délután három órakor ke­rül sor.