Népsport, 1970. szeptember (26. évfolyam, 205-229. szám)

1970-09-21 / 222. szám

Fiatalok utaznak. A Prágában szeptember 29-én kezdődő nem­zetközi felnőtt öttusaversenyen fiatal magyar csapat vesz részt. A válogatók azért döntöttek Szombathelyi, Lánczos, Arany és Piánk részvétele mellett, mert az előzetes nevezések sze­rint nem túlságosan erős me­zőny gyűlik majd össze. Az első válasz: nem. Vagyis az október 10—11-én Budapes­ten sorra kerülő cselgáncs Du­na Kupa meghívóira megérke­zett az első válasz, amely sze­rint a szovjet tudósok — ter­minusnehézségek miatt — nem jöhetnek a magyar fővárosba. Kiállítás. A Testnevelési és Sportmúzeum kiállítás kere­tében mutatja be a magyar olimpiai mozgalom hetvenöt évét. A kiállítást szeptember 25-én nyitják meg a Népsta­dion sajtótermében, s az szep­tember 26-tól október 25-ig naponta 10 és 18 óra között te­kinthető meg. Kettős boldogság! Laczháziné Kispapp Júlia, a BSE válogatott kosárlabdázója egy fiú- és egy leánygyermeknek adott életet. Az ikrek születése kettős örö­möt jelentett a kosaras család­ban, ahol az apa is ismert ko­sárlabdázó, a Csőszerelő NB I-es csapatában. Gratulálunk! Demonstrációs tábla asztali­teniszben? Az asztalitenisz szö­vetség játékvezetői és verseny­bírói bizottsága javasolja, hogy a jövőben a vendéglátó NB I-es csapatok vezessék az eredmé­nyeket egy nagy táblán, hogy a közönség verseny közben is tá­jékoztatva legyen. – Hétfő, 1970. szeptember 21. A Népsport. JELENT­I 1970. szept. 1l. 1955. A tatai edzőtábor­ban olimpiai bronzérmes és többszörös világcsúcs­­tartó atlétánk, Rózsa­völgyi István ezúttal az 1000 m-es síkfutásban ért el új világrekordot 2:19 perces teljesítményével. SPORT A RÁDIÓBAN. Kossuth-adó. 22.15: közve­títés az ankarai vívó VB- ről.• IDŐJÁRÁS. A Meteoroló­giai Intézet jelenti szep­tember 20-án, vasárnap este: tovább folytatódik a vénasszonyok nyara. Hétfő estig változóan felhős idő, legfeljebb néhány helyen jelentéktelen mennyiségű esővel. Gyenge, napközben kissé megélénkülő, változó irányú szél. Erős reggeli párásság, többfelé köd. Legmagasabb nappali hő­mérséklet: 18 — 23 fok kö­zött lesz. ----------------------------------] Népsport. A Magyar Testnevelési és Sportszövetség lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság FŐSZERKESZTŐ: Szabó Béla FŐSZERKESZTŐHELYETTES:­­ Dr. Ardai Aladár SZERKESZTŐ: Bécs István és Péter Róbert ROVATVEZETŐK: Borbély Pál (labdarúgás), Dávid Sándor (technikai és vízisportok). Subert Zoltán (atlétika és nemzetközi sport­élet). Szántó György (labda­játékok). Z. Vincze György (sportmozgalom és nehéz­atlétika) OLVASÓ SZERKESZTŐ: Kővári József TÖRDELŐ SZERKESZTŐ: Tenkely Miklós Szerkesztőség: Budapest, VIli., Somogyi Béla utca 6. Telefon: 130-460 - este 9 óra után 338-566 Kiadja az Ifjúsági Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tóth László igazgató. Ki­­adóhivatal: Budapest, VI., Révay u. 16. Telefon: 116—660. Terjeszti a Ma­gyar Posta Előfizetési díj: egy hó­napra 24 Ft, negyedévre 72 Ft Megjelenik szerda kivéte­lével mindennap Index 25004 Szikra Lapnyomda, Budapest LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS LABDARÚGÁS LABDARÚGÁS —a­nr............................ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚ Ferencváros—Videoton 2:0 (1:0) Ami az első félórában esemény volt: Branikovits­­ Lesét Szabó kivédte. Később Branikovits javított . Az első félidőben szinte egymás hibáiból éltek a játékosok . Szünet után egy ideig igen mérsékelt volt a játék, aztán a Ferencváros fokozatosan bele­jött, fölénybe került, s hotott volna további csak védekezett helyzetei alapján még rúg­­gólokat . A vendégcsapat Népstadion, 6000 néző. Vezette: Petri (6), (Soós G., Hámori). Ferencváros: Géczi (7) — Bá­lint (6), Páncsics (7), Horváth (6) , Megyesi (7) — Juhász (7), Rákosi (6) — Szőke (5), Brani­kovits (6), Albert (5), Mucha (6). Edző: Dalnoki Jenő. Videoton: Szabó (8) — Kovács (7) — Posch (6), Nagy III (6), Burka (5), Fejes (6) — Borsányi (6), Harsai (6) — Wolick (5), Nagy II (5), Csukovics (1). Edző: Kovács Imre. Csere: Nagy II helyett Bodnár (5), a szünetben, Szőke helyett Kis (7), a 61. percben, Fejes he­lyett Mester a 72. percben. Góllövő: Branikovits (31. p.), Mucha (83. p.). Szögletarány: 9:2 (5:2) a Fe­rencváros javára. Az első lövést a 6. percben Karsai küldte Géczi kapujára, pontosabban a kapus kezébe. Nem sok történt az első ne­gyedórában, mindkét fél játé­kába rengeteg hiba csúszott, sok volt a pontatlan átadás, s kevés az elképzelés, az ötlet. A 19. percben Szőke beadását Albert fejelte mellé. A 23. percben Borsányi egy ártatlannak látszó beadásba kézzel beleütött, mint­egy 7 m-re a kaputól a 11-es! Branikovits futott a büntető­höz leállított labdának. A bal ol­dalra helyezett, Szabó azonban remek vetődéssel elcsípte a lab­dát. A 31. percben Juhász kiug­ratta a balösszekötő helyén az üresen hagyott Branikovitsot, aki 15 m-ről laposan a bal sa­rokba lőtte a labdát. 1:0 Lendületesebb lett az FTC. Rákosi lövését csípte el Szabó, majd Mucha közeli labdáját fog­ta meg gyors vetődéssel. A 39. percben a Videotonnak is akadt helyzete. Nagy II ügyes cselek­kel játszotta magát tisztára a kapu előtt, nyolc méterről azon­ban passzolni próbált, de rossz helyre. A 41. percben Borsányi beadását Wollek 7 m-ről, kapás­ból a kapu fölé küldte. SZÜNET UTÁN nem sokat változott a játék képe, hosszú percekig alig akadt említésre méltó esemény. Az 57. percben Posch tört előre, de aztán a 16-os sarkáról, gyat­rán a kapu mellé lőtt. Sok volt a mezőnyben a pontatlanság ebben az időszakban is. A 61. percben Kü jött be Szőke he­lyett, s nyomban gólt lőtt, de a partjelző lest jelzett. Felülkerekedett a Ferencvá­ros. Egymás után vezette táma­dásait, de ezek nem sok veszélyt jelentettek. A 67. percben egy szép zöld-fehér akció futott. Mu­cha ívelt be a bal oldalról, Bra­nikovits fejjel továbbította a labdát az 5-ösről kapura, de Szabó óriási bravúrral a kapu fölé ütötte a labdát. Állandóan a Videoton kapuja előtt volt a labda. A 80. percben Kovács csapott össze Muchával a 16- oson belül, a csatár elesett, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot. A ferencvárosi fölény a 83. percben újabb gólt hozott, Kű a jobb oldalról lőtte be a labdát. Mucha az ötösön kapta, egyből lőtt, s a labda a vetődő Szabó mellett vágódott a kapu jobb oldalába. 2:0 A hátralevő időben is a Fe­rencváros szorongatott. A 84. percben Kü 18 m-es nagy lövé­se csattant a felső lécen. ★ * A ferencvárosi kapuban Géczit nem igen tették próbára. A közvetlen védelem­ben Páncsics és Megyesi ját­szott jól. A középpályán Juhász sokat fáradozott, nagy területen játszott, sok használható labdát adott. Rákosi igyekezetéért ér­demel említést. A csatárok hosszú ideig nagy hibaszázalék­kal játszottak, kevés helyzetet hoztak ősszel Branikovitsot gól­ja, s Muchát pedig szünet után egy-egy megmozdulása dicséri. A Videoton kapujában Szabó a gólokról nem tehet. Volt egy sereg jó védése, s egy 11-est is megfogott. A vé­delemben a söprögető Kovács volt az, aki a legtöbb támadást megakasztotta középen. A töb­biek is többnyire megtették a magukét. A középpályások vi­szont már nem jeleskedtek. A háromtagú csatársor pedig ener­­váltan, bágyadtan játszott, jófor­mán nem jelentett gól veszélyt. Várkonyi Sándor Dunaújváros—MTK 2:2 (2:0) Nagyon alacsony színvonalú játék folyt az I. fél­időben • A dunaújvárosiak védelmi hibából sze­rezték góljaikat • Szünet után teljes erőbedobás­sal támadtak a kék-fehérek, ekkor Csetényin kívül mindenki elől tartózkodott • A vendégek önfelál­­dozóan védekeztek Hungária körút, 6000 néző. Ve­zette: Katona (9), (Szkokén, Ba­­na). Dunaújváros: Papp (7) — Ka­marás (6) — Formaggini (6), Nagy E. (8), Somogy­vári (6), Cseh (6) — Somogyi (7), Csörgő (7) — Simon (5), Mártha (5), Ha­rangi (6). Edző: Szű­cs Gyula. MTK: Brünyi (6) - Török (6), Csetényi (7), Oláh (4), Rab (4) — Strasszer (6), Dunai (7) — Oborzil (5), Sárközi (4), Szuromi (5), Kunszt (6). Edző: Palicskó Tibor. Csere: Sárközi helyett Kiss (5) a szünetben, Simon helyett Bartók (—), a 62. percben, Obor­zil helyett Salomki (—), a 70. percben, Harangi helyett Boro­­missza (6), a 78. percben. Góllövő: Csörgő (33. perc), Ha­rangi (45. perc), Dunai (50. perc), Kunszt (75. perc). Szögletarány: 13:0 (4:0) az MTK javára. A Dunaújváros csapatában újonc NB I-es labdarúgó ké­szülődött a 3-as mezben. A sé­rült Ruppert helyett Kamarás lépett pályára. A 2. percben Nagy E. 20 m-es pattogó lövését fogta Brünyi. A 6. percben Kunszt szögletét Szu­romi rosszul találta el. A 12. percben Oborzil ejtett labdáját biztosan védte Papp. Rendkívül alacsony színvonalú, csapkodó játék folyt a pályán. Rengeteg volt az átadási hiba. Ez alól egyik csapat sem volt kivétel. A 24. percben Strasszer előreívelt labdája Szuromi elé került, aki szorongatott helyzetből, 16 m­­ről a kapu mellé emelt. Ismét eseménytelen percek következ­tek. A támadások már a pálya közepén elakadtak. A 30. perc­ben Dunai L. beadott, Somogy­­vári lyukat rúgott, de Szuromi is elvétette a labdát. A 33. percben váratlanul ve­zetést szerzett a Dunaújváros. Mártha vezetgette a labdát a jobb szélen, majd Simonhoz sarkalt, a szélső néhány lépés után beívelt, s az egyedül álló Csörgő 8 m-ről a bal sarokba fejelt. Az egész MTK-védelem elaludt. 1:0 A 40. percben Somogyi távoli lövése zúgott el a felső léc fe­lett. A 42. percben nagy helyze­tet hagyott ki a Dunaújváros. Simon ívelt előre, Mártha to­vább fejelte a labdát Csörgő­höz, aki 5 m-ről, senkitől sem zavartatva, rosszul találta el a labdát. A 45. percben növelte előnyét a vendégcsapat. Mártha a bal oldalról laposan adott középre, Csörgő átlépte a labdát, az Ha­rangihoz került, aki igazított egyet rajta, s vetődő Brünyi mellett a bal alsó sarokba lőtt. 2:0 SZÜNET UTÁN Csetényi lett a söprögető. Az 50. percben Strasszer előreívelt labdája Dunaihoz jutott, aki az 5-ös sarkáról, a bal oldalról a kapu közepébe lőtt. 2:1 Felélénkült az MTK támadó­játéka. Az 58. percben Oborzil kapáslövése foglalkoztatta Pap­­pot. Az MTK-ból Csetényin kí­vül mindenki támadott. Az 59. percben Oborzil Dunaihoz, ő pedig a felfutó Strasszerhez emelt, s ő csúnyán a kapu fölé vágta a labdát. Egy perccel ké­sőbb Somogyvári a 16-os előtt felvágta Szuromit. Dunai sza­badrúgását Papp csak másod­szorra tudta megkaparintani. A 65. percben Kunszt hatalmas bombát küldött 25 m-ről. A labda a felső lécről vágódott vissza Kiss elé, aki előre ve­tődve fejelt kapura, de Papp védett. A 66. percben Dunai két csel után beadott, Kunszt egyből lőtt, de Papp a jobb al­só sarokba tartó labdát szöglet­re ütötte. A 71. percben Salánki bombájába Nagy B. önfeláldo­­zóan belevetődött. Nagy nyomás nehezedett a vendégek kapujá­ra. A 75. percben sikerült az MTK-nak az egyenlítés. Szuro­mi Dunaihoz, ő az alapvonalról az 5-ösre ivett, s Kunszt esté­ben, ollózva lőtt, s a labda a vetődő Papp alatt került a há­lóba. 2:2 A 87. percben Dunai fejesét védte Papp. Az utolsó percek­re elfáradt az MTK, s a duna­újvárosiak boldogan, örülve az egy pontnak, búcsúzhattak­­a Hungária körútról. K­ ★ A Dunaújvárosi Kohász kapuját Papp jól védte, viszont Kunszt gólját gyorsabb reflex­szel védhette volna. A hátvé­dek közül Nagy E. emelkedett ki, óriási munkát végzett. Szu­romi semlegesítésén kívül tár­sainak is segített. A középpá­lyások, Somogyi és Csörgő jól játszottak. Somogyi többet dol­gozott, Csörgő góljával szerzett érdemeket. Elöl csupán Harangi néhány cselét és gólját lehet megemlíteni. Az MTK kapusa, Brünyi az első gólnál „elfelejtett” kijönni kapujából. De hibázott ekkor a többi védő is. A dunaújvárosiak második gólja is ennek a csapatrésznek a rovására írható. A középpá­lyások szünet­ után javultak fel, főként Dunai, aki nagy érdeme­ket szerzett az egyenlítésben. A csatárok meglehetősen gyengén játszottak. Kunszt szünet után már jobb volt társainál. Németh Péter NB I. TARTALÉKCSOPORT Dunaújvárosi Kohász — MTK 2:0 (0:0). Hungária krt., 4000 néző. V: Alberti. Dunaújváros: Aczél — Bödei, Szik­­acsek, Földvári, Andriska, Nagy F. Vajda (Paizs), Debreceni, Kovács, Mihály, Sza­bó. MTK:­­Hajdú (Pálinkás) — Pécsi, Borik, Csekő, Csorna, Seidl (Darvas), Földes, Fehér, Kottán, Szű­cs A., Vincze (Tanka). Az 53. percben Pálinkás megsérült, Szűcs állt a kapuba. G: Paizs, Kovács. Jó: Szimi­csek, Földvári, Andris­ka, Nagy F. 111, Borik, Szűcs A. A forduló válogatottja Bicskei (Bp. Honvéd) — Fá­bián (Vasas), Solymosi (U. Dó­zsa), Nagy E. (Dunaújváros), Me­gyesi (FTC) — Lakinger (Va­sas), Horváth (Komló) — Faze­kas (U. Dózsa), Kocsis (Bp. Honvéd), Gass (Diósgyőr), Iszak I (Sz. Haladás). A forduló játékvezetője: Bir­­csák Gusztáv (Bp. Honvéd—U. Dózsa). A második csapat: Szabó (Vi­deoton) — Kótai (Komló), Ru­zsinszki (Bp. Honvéd), Németh (Sz. Haladás), Kolláth (Diós­győr) — Dunai III (U. Dózsa), Dunai L. (MTK) — Szabó (Sz. Haladás), Bene (U. Dózsa), Du­nai II (U. Dózsa), Szabó (Tata­bánya). Bp. Honvéd—Újpesti Dózsa 0:0 (Folytatás az 1. oldalról a­dott vissza. A 12. percben Zám­­bó óriási helyzetben a bal kapufa tövénél elbátortalano­­dott és Bicskei bele tudta dob­ni magát fejesébe. A Dózsa támadott valamivel veszélyesebben. A 14. percben Dunai II 12 m-ről fordulásból a felső lécet találta el. Húsz perc után kissé kifulladtak a csapa­tok, a védelmek hibájából éltek a csatárok. Göröcs távoli lövé­sét fogta szépen Bicskei, majd Komora beadását Pusztai az ötösön, a levegőben úszva akar­ta kapura továbbítani, de hibá­zott. A 25. percben ismét ő Szurgent fejesét óriási helyzet­ben hosszan tette maga elé és gyenge lövése Borbély könnyű zsákmánya lett. A 30. perc táján ismét feliz­zott a küzdelem. Egy nagyszerű Honvéd-támadás Pusztai lesál­lásán akadt el. A másik olda­lon Fazekas nagy erővel, alig lőtt mellé. Az utolsó előtti percben Bene két csellel­ tisz­tára játszotta magát a 16-oson belül, ravaszul pörgetett labdá­ja azonban hosszúra sikerült, a kapu tetejére hullott. SZÜNET UTÁN változatlan elszántsággal foly­tatódott a küzdelem. Bene jól helyezett labdáját Bicskei ujj­heggyel tolta ki a jobb sarok­ból és a ráfutó Dunai II elől. Azután — a kirúgást követően — Göröcs bal felső sarokra tar­tó bombáját nyomta szögletre. Percekre beszorult a Honvéd, de a lila-fehér csatárok nem tudták áttörni tömör védőfalukat. Ti­­chy—Kocsis adogatásból alakult ki az első veszélyesebb Honvéd­akció, amelynek végén Szur­­gent 5 méterről mellé fejelt. Az utolsó fél órára lefékeztek a csapatok, a középpályások itt is, ott is visszahúzódtak a 16-os elé, támogatni a közvetlen védelmet. Borbély a 70. percben villám­gyors vetődéssel fogta Tichy lö­vését, majd kétszer is Bicskei kapott tapsot, Bene és Fazekas labdáját fogta szépen. ★ ★ ★ A Bp. S Honvédban Bicskei többször is gólnak lát­szó lövést hárított, Ruzsinszki és Vági jól helyezkedett, biztos lábbal szerelt. Tajti váltakozó sikerrel fogta Fazekast. A szü­net után javult fel. Komora és Tóth sokszor légüres térben mozgott, mindketten elsősorban védőfeladatuk ellátásában jeles­kedtek. Pusztai sokat vállalko­zott, ügyesen kamatoztatta gyor­saságát, de labdakezelési hibák miatt nagy helyzetekben hibá­zott. Kocsis láthatóan igyeke­zett, sok jó labdát adott, sokszor hátra is ment segíteni. Tichy és Szurgent ügyes megmozdulás­­ok után eltűnt a mezőnyben. Az Újpesti Dózsában Borbély határozott, biztoskezű kapusnak bizonyult, de kirúgásai és kidobott labdái (!) is több­ször az ellenfélhez szálltak. Solymosi egyszerű eszközökkel, megbízhatóan látta el feladatát, Noskót és Juhászt többször át­játszottál Dunai 111 megbízha­tóan tartotta Tichyt, ellentáma­dások indítására is maradt ere­je, Göröcs valamivel halvá­nyabb teljesítményt nyújtott a szokottnál. Fazekas végig fárad­hatatlanul harcolt, a lövésekkel azonban nem volt szerencséje, Bene és Dunai II nem nagyon tudott megszabadulni őrzőjétől. Borbély Pál NB I TARTALÉKCSOPORT Bp. Honvéd—C. Dózsa 3:0 (1:0). Kispest, Honvéd-pálya, 10 000 néző. V.: Vadas 1 Bp. Honvéd: Lévay — Korpának Dudás, Marosi, Simon F., Lukács, Bogát­ (Bús), Fehérvá­ri, Varga, Bódi, Karakas. tr. Dó­zsa: Szentmihályi — Tóth, Kósa, Márkus, Harsányi (Borbély), Si­mon, Hegyi, Kellner, Kollár, Tóth, Zilbauer. G.­ Lukács, Marosi, Bó­di. Jó: Marosi (a mezőny legjobb­ja), Korponai, Dudás, Fehérvári, 111. Tóth I., Tóth A. Kozma 8, Juhász (Komló) 7 Összesen: 161 (Jegyzet: a HL forduló góljai­nak száma az MTK—SBTC elma­radt mérkőzés lejátszásával meg­nőtt.) 8 gólos: Kozma (Honvéd). 7 gólos: Juhász (Komló). 6 gólos: Bene (II. Dózsa), Du­nai II (II. Dózsa), Horváth A. (DVTK). 5 gólos: Horváth F. (SBTC), Máté (Pécs), Tóth K. (Tatab.). 4 gólos: Farkas (Haladás), Vi­­dáts (Vasas). 3 gólos: Branikovits (FTC), Csörgő (Dunaújv.), Farkas (Va­sas), Gass (DVTK), Iszak I (Ha­ladás), Koritár (MTK), Müller (Va­sas), Tichy (Honvéd), Tóth B. (Vasas). 2 gólos: Bérczési (Pécs), Dunai (MTK), Egri I (Komló), Fazekas (V. Dózsa), Göröcs (U. Dózsa), Horváth B. (ETO), Karsai (Video­ton), Kunszt (MTK), Ladinszki (Vasas), Pék (Haladás), Rátkai (Haladás), Répás (SBTC), Róna­ (Pécs), Sárközi (MTK), Solymosi (O. Dózsa), Stolcz (ETO), Szőke (FTC), Szuromi (MTK), Takács (Csepel). 1 gólos: Albert (FTC), Bánfalvi (SZEOL), Baranyai (SBTC), Bar­tók (Dunaújv.), Csetényi (MTK), Csordás (Csepel), Csukovics (Vi­deoton), Dunai III (II. Dózsa), Halmosi (Haladás), Harangi (Du­naújv.), Horváth F. (Tatab.), Kal­­már (Csepel), Király (Haladás), Korsós (ETO), Kriskó (SBTC), Lo­­sonczi (Csepel), Major (Csepel), Mártha (Dunaújv.), Mucha (FTC), Németh (FTC), Noskó (Ij. Dózsa), Oborzil (MTK), Pozsgai (ETO), Pusztai (Honvéd), Ruttkay (SZEOL), Puskás (Vasas), Sikora (DVTK), Solymosi (Komló), Sza­bó Gy. (Tatab.), Szabó S. (Hala­dás), Tüske (Pécs), Vági (Hon­véd), Zámbó (O. Dózsa). Öngólos: Németi (Haladás) a Pécs ellen, Ruzsinszki (Honvéd) a Videoton ellen. Hajas (DVTK) az V. Dózsa ellen, Tajti (Honvéd) az SBTC ellen, Léber (Tatab.) a Vi­deoton ellen. Török (MTK) az H. Dózsa ellen, Kmetty (SBTC) az MTK ellen. A GÓLOK FORDULÓNKÉNT I. forduló: 24 II. forduló: 28 II. forduló: 23 IV. forduló: 18 V. forduló: 26 VI. forduló: 25 VI. forduló: 17 Az MTK-nak lesz a legnehezebb a rajt a KK-ban! KIACM: A kupavédőhöz méltó játékot várok PAUCSKÓ: Nagy ellenfél a Torino TÓTH: Előnyt szerezni a visszavágóra KESZTHELYI: Továbbjutás a cél Rómában ülésezett a KK köz­gyűlése. Első napirendi pont­ként az 1970—71. évi KK-bizott­­ság vezérkarát választották meg. Miután az olaszok rende­zik most a KK-t, ők adják az elnököt és a főtitkárt. Elnök: Bertoldi, a főtitkár pedig: An­tóniom. A bizottság tagja lett Terpitkó András dr., az MLSZ elnöke is. Mint az várható volt, a 16-os mezőnyben Magyarország, mint védő négy csapattal szerepel, míg a többi tagország: Cseh­szlovákia, Olaszország, Jugo­szlávia és Ausztria három-há­rom együttessel indul. Az első forduló párosítása ez: Vasas—Austria Salzburg, To­rino—MTK, Slávia Prága—Cse­pel, Diósgyőr—Lok, Kosice, La­­nerossi—Radnicski Kragujevác, Linzer ASK—Plzen, Grazer AK —Maribor, Celik—Catania. A mérkőzések időpontjai: I. forduló: december 31-ig. II. forduló: április 15-ig. III. forduló: május 31-ig. Döntő: június 24-ig. Ha az oda-vissza mérkőzése­ken pont- és gólegyenlőség jön­ne létre, akkor a sorsolás he­lyett 11-es rúgások döntenek. — Mit szól a sorsoláshoz? A kérdést a négy magyar együttes edzőjének tettük fel. Keszthelyi Mihály:­ Mi Prá­gában kezdünk a Slávia Prága ellen. Ellenfelünk a 13. helyen végzett a bajnokságban. A Slá­­viát idén a Vasas ütötte el a továbbjutástól a KK-ban. Mi szeretnénk jó rajtot venni, re­mélem, sikerül. Előny szá­munkra, hogy idegenben van az első mérkőzés. Machos Ferenc: A Salzburg tipikus osztrák középcsapat, bi­zonyítja ezt 8. helyezése is, amelyet tavasszal ért el. Mi szeretnénk folytatni jó hagyo­mányainkat, hiszen ötször nyer­tük meg a KK-t. Mint a kupa jelenlegi védői, jó rajtot aka­runk venni. Feltétlenül tovább­jutást várok csapatomtól. Palicskó Tibor: A Torino ta­vasszal hetedik volt. Ha jól emlékszem, az MTK 1963-ban szerepelt utoljára sikeresen a KK-ban. A célunk az, hogy mind a bajnokságban, mind pe­dig a kupában helyt tudjunk állni. Ami a sorsolást illeti, kaphattunk volna könnyebb el­lenfelet is. Tóth József: A kassai csapat a középmezőny biztos tagja már évek óta. A mi együttesünk számára a jó KK-rajt önbizal­mat adna. Diósgyőrött olyan előnyt kellene szerezni, amely elegendő a kassai visszavá­góra.