Népsport, 1970. szeptember (26. évfolyam, 205-229. szám)

1970-09-21 / 222. szám

LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÓ A Pécsi Bányász sikere párpélos­en" Az NBSI B állása Kecskeméti Dózsa— Bp. Spartacus 2:0 (2:0) Kecskemét, 3000 néző. V: Som­lai. Kecskemét: Gór — Oláh, Lantos, Franczkó, Diószegi, Lutz, Bánhidi (Balatoni, a szünetben), Lódi, Tatár, Czéh, Józsi I (Simon, a 65. percben). Edző: Szigeti Fe­renc. Bp. Spartacus: Takács — Idei, Mezei, Mihalecz, Nagy I, Kácsor, Zöldi, Strenitzer, Gábor, Ádám, Simon. Edző: Hidegkúti Nándor. 7. perc: Gábor középre adott, Ád­ám nagy helyzetben hibázott. 9. perc: Lutz 25 méterről kül­dött bombáját Takács szögletre ütötte. 13. perc: Bánhidi jó labdával ugratta ki Józsi I-et, aki 16 mé­terről hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba, 1:0. 36. perc: Gábor, Simon adogatás után a szélső tiszta helyzetben rosszul lőtt, Gór védett. 44. perc: Lutz labdájával Tatár tört a kapura, a 16-oson belül Kácsor „elkaszálta”. A 11-est Lutz értékesítette, 2:0. 46. perc: Zöldi közeli lövését védte Gór. 55. perc: Nagy I, Simon ado­gatás végén, Simon már csak Gór­­ral állt szemben, lövését a kapus kiütötte. 57. perc: Balatoni beadását Lódi fiszta helyzetben elvétette. 89. perc: Gábor közeli lövését Gór bravúrosan védte. Közepes színvonalú, jó mérkő­zés. A kecskemétiek az első fél­időben, a vendégek szünet után kezdeményeztek többet. A Bp. Spartacusnak is akadtak helyzetei, ezeket azonban elrontották a csa­tárok. Jó: Gór, Lantos, Oláh, Czéh* Il. Idei, Mihalecz, Nagy I. Mezei István Egyetértés— Dons-MÁVAG 4:0 (2:0) Soroksár, 1700 néző. V.: Zsolt. Egyetértés: Varga — Galambos, Józsa, Sóvári, Komáromi, Szántai, Kecskés, Halápi, Siklósi, Weimper, Géber. Edző: Rákóczi László. Ganz-MÁVAG: Szilasi — Horváth, Vida, Marczel, Balogh, Bakos (Dinopulosz, a 70. percben), Ana­­niadisz, Kvassay, Végh, Fister, Nagy (Palanik, a szünetben). Ed­ző: Rozner Győző. 3. perc: Siklósi 20 méteres lövé­sét Szilasi csak kiütni tudta és Halápi mintegy négy méterről a hálóba vágta a labdát, 1:0. 14. perc: Géber beadását Halápi hét méterről, a jobb sarokba to­vábbította, 2:0. 50. perc: Halápi, Weimper, Kecs­kés volt a labda útja, a szélső 14 méteres lövése a kifutó és vetődő Szilasit érintve pattant a kapu kö­zepébe, 3:0. 79. perc: Weimper lövését Szilasi Kecskés elé ütötte, Kecskés nem hibázott, 4:0. A találkozón — egy-egy rövid időszaktól eltekintve —, a hazai együttes volt a többet kezdemé­nyező. Szellemes, ötletes, főleg eredményes játékával szerezte meg első hazai győzelmét. J6: Galambos, Szántai, Halápi, Géber, 111. Marczel. Vida Zoltán balról perdített labdáját Devecseri ujj­heggyel tolta ki. 56. perc: a k­apuratörő Bőkét a za­laegerszegi védők a büntetőterüle­ten belül szabálytalanul buktatták. A játékvezető nem látott okot a beavatkozásra. 77. perc: a kapura törő Papadi­mitriusz rosszul eltalált labdája a kifutó Balemiányi zsákmánya lett. A ZTE kezdetben gondosan meg­szervezett védelemmel játszott. Látva azonban a fehérváriak lassú, álmos támadásszövését, a zalaeger­szegiek hamarosan megszállták a játéktér középső harmadát és sok támadást vezettek. A má­sodik félidőt heves zalaegerszegi támadások vezették be, a vendé­gek lendülete azonban hamarosan alábbhagyott és folytatódott az el­ső félidőben látott meddő és ered­ménytelen mezőnyjáték. Végered­ményben a két gól­képtelen csatár­sorral rendelkező együttes találko­zója igazságos döntetlennel végző­dött. Jó: Szabó, Bátor, Jelinek, ill. Bolemányi, Papp, Vörös, Madár, Szabó. Enzsöl Lajos BKV Előre— Egri Dózsa 2:1 (1:1) Sport u., 1500 néző. V: Palotai. BKV Előre: Rothermel — Juga, Reif, Tördel, Gündert, Egervári, Arató (Burányi, a 27. percben), Kalmár, Tuba, Nagy Cs. (Szélesi, a 32. percben), Rancsik. Edző: An­­da László. Eger: Bulyovszky — Temesváry, Mészáros, Czeczeli, Szonda (Ambrus, a szünetben), Berán, Tóth M., Bánkuti, Vigh, Kovács F. (Rajna, a 75. percben), Tóth T. Edző: Kovács Ferenc. 4. perc: az előretörő Tordai nagy erejű lövését Bulyovszky ki­ejtette, a védők szögletre mentet­tek. 14. perc: Bánkuti bal oldali szög­letét a tisztán álló Tóth M. 8 mé­terről a háló bal oldalába fejelte, 0:1. 28. perc: Nagy Cs. megsérült, 3 percig a partvonal mellett ápolták, majd kiállt. 43. perc: a felfutó Tordai ügyesen Tubához továbbított, Tuba egyből középre tálalt, a berobbanó Burá­nyi — a labda mellé ütő Bulyovsz­ky feje fölött — a háló jobb felső sarkába fejelt. 1:1. 52. perc: Berán 6 méterről a ka­pu fölé emelt. 60. perc: Bánkúti az üres kapu mellé lőtt. 62. perc: Tuba 25 méteres bom­báját védte Bulyovszky. 63. perc: Mészáros „gyertyát” rúgott — nagy kavarodás után Bulyovszky nehezen tisztázott. 70. perc: Ambrus az oldalhálót találta el. 75. perc: Berán éles lövését Rothermel nagy bravúrral védte. 79. perc: vígh lövésébe Rother­mel vakmerően bele­vetette ma­gát, majd a lepattant labdát Tóth T. csúnyán a kapu mellé küldte. Óriási helyzet volt! 90. perc: Ambrus kezezett a 16-oson belül. A büntetőt Egervári élesen a bal sarokba lőtte. 2:1. Veszélyes egri rohamok , jó­részt nagyszerű hazai védekezés. Ez jellemezte az első játékrészt. A váratlanul bekapott gól és a ket­tős sérülés átmenetileg megzavar­ta az Előre hadrendjét, de ügyes akcióból szerzett góllal a hazaiak­nak sikerült egyenlíteniök. Fordu­lás után újabb veszélyes egri tá­madások következtek, de 15 perc után az Előre „rendezte” sorait, és nagy küzdelemben — az utolsó percben büntetőből szerzett góllal — megszerezte a két pontot. Jó: Rothermel, Tordai, Egervári (a mezőny legjobbja), Burányi, ill. Temesváry, Berán, Bánkúd. Kun István Pécsi Bányász- Várpalotai Bányász 2:1 (1:1) Várpalota, 2500 néző. V: dr. Vin­cze. Pécs: Bogyai — Kelemen, Tal­­lósi, Györkő, Köves, Halasi, Pal­­kovics II, Mérei, Ivani­cs (Vessző, a 84. percben), Bartal, Bencsik. Ed­ző: Kovács József. Várpalota: Pa­lotai —■ Bertalan, Csapó H, Kisber (Jónos, az 57. percben), Csapó I, Dorogi, Kerkai, Berta, Horváth E., La­kics, Horváth L. Edző: Dósai István. 4. perc: Bertalan felfutott, beadá­sát a gólhelyzetben álló Horváth L. elvétette. 29. perc: bal oldali akció után Palkovics II a kapu elé ívelt, Csa­pó I menteni akart a labda leper­dült lábáról, Ivanits ott termett és öt méterről belőtte a vezető gólt, 1:0. 36. perc: Lakics 17 méterről ha­talmas bombát küldött a kapura, Bogyai nagy bravúrral védett. 39. perc: Kerkai szögletrúgását Horváth 1­3 méterről a felső sa­rokba fejelte, 1:1. 48. perc: nagy veszélyben forgott a pécsi kapu, a hazai csatárok jobbnál jobb helyzetben egymás­nak adogattak, végül is Kerkai kö­zelről élesen mellé lőtt. 57. perc: Kisbej sérülést szenve­dett és kiállt. 60. perc: Bertalan átjátszotta ma­gát a védőkön, gólhelyzetben a ki­futó Bogyaiba lőtt. 71. perc: Csapó 30 méteres bom­ba szabadrúgása a kapufáról vá­gódott a kapu mögé. 77. perc: Lakics 16 méteres ha­talmas erejű lövését Bogyai bra­vúrosan védte. 87. perc: veszélytelennek látszó pécsi támadás után Vessző lövé­se a kapufáról vágódott le. Berta a gólvonalról vágta ki a labdát, majd a befutó Bencsik laposan a bal sarokba lőtt, 2:1. A Várpalota a mérkőzés túlnyo­mó részében támadásban volt, jól szőtt támadásokkal veszélyesebb­nél veszélyesebb helyzeteket te­remtettek csatárai, de a döntő pillanatban lassúak voltak. A P. Bányász kevés helyzetét jól ki­használta, győzelme azonban sze­rencsésnek mondható. Jó: Bogyai, Tallósi, Győrkő, Havasi, Bencsik, ill. Bertalan, Csapó, Kisber, Kerkai, Csiky Iván Szolnoki MTE— Békéscsabai Előre 3:2 (2:0) Szolnok, 2000 néző. V: Mohácsi. Szolnok: Gerhát — Vincze (Heid­­rich II, az 57. percben), Heidrich I, Kovács, Árvai, Papp II, Sebők, Pallai (Rozsán, a 68. percben), Mi­le, Nagy F., Czimák. Edző: Lazá­nyi Péter. Békéscsaba: Tóth M. — Kvasz, Dobó (Szűcs a 62. percben), Láza, Lengyel, Ambrus, Tóth Cs. (Dupsi, a szünetben), Imri, Moós, Németh, Schneider. Edző: Pillér Sándor. 7. perc: a 16-os előtt Nagy Fe­rencet ellökték. A szabadrúgást Tóth M. kiütötte, a labda Pallai elé került, aki a jobb szélre ki­sodródva a hosszú sarokba lőtt, 1:0. 19. perc: Gerhát a kapujából fe­leslegesen kifutva, elbuktatta az egyik békéscsabai játékost, a 11-est Dobó a felső lécre lőtte. 43. perc: Czimák vezette a lab­dát, balra adta Nagy F. elé, ő át­vágta a jobb oldalra, a befutó Mile a jobb sarokba fejelt, 2:0. 56. perc: Kovács a bal oldalon el­futott, kapu elé adott, Dobó rövi­den szabadított fel és Nagy F. a jobb felső sarokba lőtt, 3:0. 63. perc: az SZMTE kapujától 18 méterre szabadrúgást kapott a Bé­késcsaba, Schneider a sorfal fölött a bal sarokba ívelt, 3:1. 88. perc: a hazaiak kapujától 18 méterre szabadrúgáshoz jutott a B. Előre, a labda a sorfalról szög­­­letre pattant. Schneider ívelte be a labdát, és a beugró Dupsi bomba­fejessel küldte a kapuba. 3:2. Küzdelmes, jó iramú, kemény mérkőzés. A hazaiak jó taktikát alkalmaztak, Árvai Imrét, Papp II Némethet végig szorosan őrizte, s ezzel megtört a csabai támadósor lendülete. Az SZMTE önfeláldo­­zóan, lelkesen, harcosan játszott, s megérdemelten jutott 3:0-ás veze­téshez a mezőnyben egyenrangú ellenfelével szemben. A hajrában feljöttek a vendégek, nem sok hiányzott az egyenlítéshez ... Jó: Kovács, Árvai, Sebők, Mité, Czir­­­ák, ill. Láza, Lengyel, Ambrus, Schneider. Pataki István FOSPED Szállítók— Oroszlányi Bányász 3:1 (1:1) Czabán Samu tér, 2200 néző. V: Almási. Szállítók: Timler — Kent, Simicska, Kemerle, Rixer, Kanyó, Márkus, Kaszás, Bakk, Alapi, Tú­rái. Edző: Sárosi László. Orosz­lány: Fekete — Csinos, Frikker, Máthé, Szabó, Aradi (Sárosi, a 77. percben), Egyed, Papp, Sallói, Ho­­lánszki, Tombor (Kovács, a 71. percben). Edző: Pallagi Róbert. 5. perc: Kaszás beadása után Túrai a felső lécre fejelt, a le­pattant labdát Bakk egyből a há­lóba továbbította, 1:0. 25. perc: Aradi 25 méteres lö­vésénél a vetődő Timiler megcsú­szott, szerencséjére a labda a ka­pufáról pattant ki. 40. perc: Keul hibájából Papp lőhetett 18 méterről, remekül el­talált lövése a későn vetődő Tim­ler mellett a jobb sarokba vágó­dott. 1:1. 55. perc: Márkus jó cselek után lőhetett volna, de begurított kö­zépre a tömegbe. 56. perc:­­ Keul lövése után Frickerről visszapattant a labda, Kaszás rácsapott és élesen a jobb alsó sarokba lőtt. 2:1. 76. perc: tűzijáték támadt az oroszlányi kapu előtt. Túrai ka­pufája után a gólvonal előtt fel­pattant a Labda, Bakk fejelte a hálóba, 3:1. A korán elért gól után egy ideig még jól játszott a FOSPED, de aztán már a szerencsével sem állt hadilábon. Szünet után kitű­nő és hullámzó játék alakult ki. A fővárosiak, ha némi szerencsé­vel is, de megérdemelten győztek. Jó: Kanyó, Bakk, Alapi, Túrai, ill. Holánszki (a mezőny legjobb­ja), Aradi, Egyed, Papp, Pál László Az utolsó oszlopban a juta­lompontok a szerzett pontokkal egy­­tt szerepelnek. 1. Egyetért. 7 4 3 — 10- 2 19 2. Pécsi B. 7 2 3 2 9-11 16 3. FÖSPED 7 3 1 3 7-10 16 4. Kecskem. 7 3 2 2 10- 6 15 MÁV DAC 7 4 1 2 8- 4 15 6. Eger 7 3 2 2 10- 6 13 7. Oroszlány 7 3 1 4 10-11 13 8. ZTE 7 3 13 14-11 12 9. Ganz-M. 7 1 3 2 2 9-10 12 10. Bp. Sport. 7­­ 4 3 5- 9 12 11. Békéscs. 7 2 14 11-10 11 12. Szív. MÁV 7 3 2 2 7- 9 10 13. Ózd 7 3 1 3 8-11 10 14. Előre 7 2 2 3 4- 7 9 15. Sz. MTE 7 2 1 4 6-13 9 16. Várpalota 7 2 3 2 10- 7 8 17. Debrecen 7 1 4 2 7- 7 8 18. BVSC 7 3 1 3 15-16 8 Székesfehérvári MÁV Előre— Zalaegerszegi TE 0:0 Székesfehérvár, 1200 néző. V.: Maczkó. Székesfehérvár: Devecse­­ri — Szabó, Bátor, Rifoi, Horváth, Mester, Jelinek, Monoki, Lechner, Papadimitriusz, Bőke. Edző: Ba­logh László. ZTE: Bolemányi — Prokisch, Papp, Vörös, Láng, Ma­dár, Pávk­cz, Szabó, Tóth, Kocsis, Bende (Farkas, a 40. percben). Edző: Szőcs János. 15. perc: Monokinak a bal alsó sarokra tartó 12 méteres lapos lö­vését Bolemányi vetődve hárí­totta. 27. perc: papadimitriusz a 11-es pontról a balra álló Bőkéhez adott, aki a kimozduló kapus fö­lött fejjel továbbított a kapura, a labda a bal alsó léc mellett csú­­­szott ki. 35. perc: Horváth 25 méteres fél­magas bombáját Bolemányi a le­vegőben úszva öklözte ki. 46. perc: Pávk­ez kapáslövését a bal oldali kapufa mentette. 51. perc: Szabó 6 méterről, d­­.'Hétfő, 1970. szeptember 21. Ózdi Kohász- Debreceni VSC 1:1 (0:0) Ózd, 3000 néző. V: Nagy B. Ózd: Csank — Rási, Murányi, Si­mon, Mad­ai, Abuczki, Dolezsál, Szendrei, Egri, Fükő, Váradi. Ed­ző: Dobó Zoltán. DVSC: Szabó II — Szabó I, Wachter, Lipők, Sóvá­gó, Nagykaposi, Vásárhelyi, Vas­vári, Rozgonyi, Waczlavik, Dóczé. Edző: Piber István. 23. perc: az ózdi védők hibá­jából Rozgonyi a félpályáról egye­dül tört kapura, de 14 méterről a kifutó Csank fölött csúnyán fölé lőtt. 50. perc: Váradi húsz méterről szabadot rúgott. Szabó kiejtette a labdát, Fülő először a földön fek­vő kapust találta el, másodszorra Dolezsár közelről a hálóba továb­bított, 1:0. 56. perc: Fülő lövése után Szabó Ir-n irányt változtatott a labda, de szerencséjére a jobb­oldali léc tövénél az üres kapu mellett hagyta el a pályát. 58. perc: Szabó I keresztlabdá­jával Waczlavik „elviharzott” és a kifutó kapus mellett, az üres ka­pu közepébe lőtt, 1:1. 87. perc: Abuczki bombája a bal felső sarok fölött hagyta el a játékteret. Alacsony színvonalú, izgalom­mentes, csapkodó játék, az Ózd végig fölényben játszott, de csa­társora rendkívül sokat hibázott. A vendégek a gól után kitámad­tak, az egyenlítés után azonban ismét betömörültek és szervezetten védekeztek. A lelkes DVSC m­eg­­érdemelte az egyik pontot. Jó: Rási, ill. Nagykaposi, Vachter és Rozgonyi. Vincze Zoltán Mindössze 12 gól a Nyugati csoportban Keleti csoport Szarvasi Spartacus—Budafoki MTE 4:2 (3:1), Szarvas, 800 néző. V: Szávó. Szarvas: Nagy II — Kerekes, Gajdosa Magyar, Brak­­szatórisz II (Sárvári dr.), Bertóik, Kovács (Kócsa), Müller, Roszik, Nagy I., Orovecz. Edző: Bencsik Gyula. BMTE: Németh (Petrán) — Nagy K., Kárpáti, Kapitány, Ding­­nyés, Sárközi, Sebestyén, Nagy J., Kolbert (Tóth), Darvas, Taschner. Edző: Szollár Lajos. A Szarvas lelkes játékkal nyert. Németh rossz napot fogott ki. G.: Orovecz (3), Kovács ill. Kolbert, Sárközei. Jó: Gajdos, Bertók, Kovács Il, Nagy K., Dinnyés, Sárközi. Bocskai SE—Lehel SC (Jászbe­rény) 1:1 (1:0). Jászberény, 800 né­ző. V: Miksztai. Bocskai, Varga -­ Patai, Szabó I, Zambó, Schmidt, I Nagy, Albeck, Szőllősi, Mezei, Sze­ I­fán, Szabó II (Bartha). Edző: Komlósy Imre. Lehel SC: Vasas — Nagy I, Benke, Gubicz (Kovács), Fekete I., Juhász, Urbán (Marczis), Sándor, Lukácsi, Bérfi, Bugyi. Ed­ző: Biró István. A Lehel SC többet támadott, de a helyzetek egész so­rát kihagyta. Szünet után a jász­berényi csapat óriási iramot dik­tált, de a jól tömörülő vendégek védelme mellett csak a 86. perc­ben sikerült egyenlítenie. A hazai csapat az első félidőben 11-est ha­gyott ki, Szabó I. a 87. percben sportszerűtlenség miatt kiállítva. G: Szőllősi, ill. Bugyi. Jó: Varga (a mezőny legjobbja), Albeck, Szőllősi, Stefán, ill. Nagy I, Ben­ke, Lukácsi, Réffi. Ceglédi VSE—Pénzügyőr SE 1:1 (0:0) Cegléd, 2000 néző. V: Bálla. Cegléd: Rétfalvi — Zsemle, Tóth, Zátonyi, Laborcz, Vágó, Csurgai, Kökény, Kábák, Liptai, Czopkó (Török). Edző: Nagyszalóki And­rás. Pénzügyőr: Demján — Mózes, Novák, Oláh, Fonyódi, Kisházi, Straub, Károly (Szőllősi), Jaskó, Süle, Balogh. Edző: Miksovszky Zoltán. A rangadó jó küzdelmet hozott. A helyiek szerezték meg a vezetést, a vendégek igen szeren­csés góllal egyenlítettek. Ennek el­lenére az eredmény — igazságos! G: Csurgai, ill. Balogh. Jó: Tóth, Zátonyi, Vágó, ill. Demján, Novák, Jaskó. Debreceni EAC—Középületépítők SE 2:0 (1:0) Debrecen, 800 néző. V: Balázs­­. DEAC: Palchuber — Be­­ne, Szulyovszky (Csathó), Csapó, Fohn, Bencze, Tóth, Petróczky (Tulák), Kiss L., Kiss L., Szabó. Edző: Bodor Lajos dr. Középület­építők: Platthy — Tamási, Durai, Boday II, Mezei (Dénes), Verebes (Hangar), Takács, Tarnán, Budai, Szabó, Somodi. Edző: Bolvári Fe­renc. Az I. félidőben a debreceni csapat ötletesebben játszott, a má­sodik játékrész első negyedórájától kezdve a vendégcsapat vette át a játék irányítását, de a góllövéssel nem volt szerencséje. G: Bencze és Szabó. Jó: Szulyovszky, Bencze, Tóth, Szabó, ill. Tamási, Somodi. Gyulai MEDOSZ—Kiskunfélegy­házi Vasas 6:0 (4:0). Gyula, 1200 néző. V.: Magyar Z. Gyula: Bar­na — Sál, Szilágyi, Lovász, Guti, Urbán, Galbács (Géczi), Megyesi, Kádár, Tóth, Nagy (Kalló). Edző: Himer József. K.­félegyháza: Hru­­chiány , Bense, Cserkó, Villányi, Hajagos, Kelemen, Gerber, Linka, Sahin (Pünkösti), Ézsi, Görög. Edző: Fejes József. A végig rossz félegyházi védelem csak 13 percig bírt a MEDOSZ-támadókkal. A lanyha iramú mérkőzésen a ven­dégek erejéből mindössze egy ka­pufára tellett. G.: Tóth (2), Ká­dár (2), Szilágyi, Guti (11-esből). Jó: Szilágyi, Urbán, Megyesi, Tóth. A vendégcsapatból senkit sem lehet kiemelni. Északi csoport Esztergomi Vasas—Kisterenyei Bányász 0:0. Esztergom, 800 né­ző. V: Dombai. Esztergom: Deési — Dóka, Kertes, Takács I, Kul­csár, Szendi, Markó, Balogh (Pe­­szeki), Laczkó, György, Csapó. Edző: Buzánszky Jenő. Kistere­­nye: Horváth — Király, Bibók,­­Orosz (Kaszás), Gaiger, Márton, Vanya,­­Boskó, Nagymajdon (Lét­vai), Taliga, Tarlósi. Edző: Dávid Róbert. Az első félidőben ki­egyenlített játék. Fordulás után a mezőnyben ügyesebben adogató és szervezettebben védekező ven­dégekkel szemben az esztergomi csatársor nem boldogult. Jó: Dó­ka, Takács I, Szendi, ill. Bibók, Vanya, Taliga. Miskolci VSC—Leninvárosi MTK 0:0, Miskolc, 3000 néző. V: Tóth. MVSC: Kun — Krompaszky, Ta­kács, István, Szendrei (Hernádi), Locker, Lipták, Kunfalvi (Tóth), Molnár, Sármány, Buczkó. Edző: Szentmarjai Tibor. Lenánváros: Varga — Bakos, Németh, Kecskó, Breuer, Tóth, Kiss (Homródi), Haisz, Zumpf, Bodzsár, Frits. Edző: Bán Nándor. Óriási küzde­lem. Az MVSC­­ különösen szü­net után játszott nagy fölényben, de csatárai nem bírtak a szerve­zetten küzdő Leninvárosi MTK védőivel. Jó: Krompaszky, Takács, Locker, ill. Varga, Németh, Tóth. Nagybátonyi Bányász—Nyíregy­házi Spartacus 1:0 (1:0). Nagybá­­to­ny, 600 néző. V.: Radó. Nagybá­­tony: Palchuber — Kecskés, Ke­gye, Ludányi, Pupcsulik (Szűcs), Pozsár, Nagy, Kovács F., Kovács I. , Rakonczás, Sarkadi (Veres). Edző: Laczkó Sándor. Nyíregyhá­za: Pilcsuk — Bohus, Gáspár, Biró, Zsíros, Sorbán (Gajdos), Kaskötő, Tóth N­. (Tóth I.), Keme­­csei, Eszenyi, Kegye. Edző: Ková­­cs Id.és Gyula. Egyenlő erők küzdel­méből, ha nehezen is, de megér­demelten győzött a többet táma­dó bányászgárda. A nyíregyháziak a mérkőzés hajrájában erősen szo­rongattak, de egyenlíteniük már nem sikerült. G.: Kovács I. Jó: Kecskés, Kegye, Nagy, Kovács I., ill. Bohus, Zsíros, Eszenyi, Kegye. Vasas Izzó—KELTEX 5:3 (2:1). Budafoki út, 400 néző. V: Győri. V. Izzó: Szentirmai — Feleki, Magyar J. , Tölgyes, Kékesi, Majsai, Pintér, Magyar K., Székely, Eiben, Sebes (Révész). Edző: Kovács József. KELTEX: Rábel — Ignácz, Zumpf, Lőrik, Zemmel, Varga, Nagy, Csö­bör, Kerekes, Köteles dr., Kiss (Nyúl). Edző: Bédi Lajos. Az első félidőben nagy iramú, változatos, időnként színvonalas játék. Az Izzó többet, a KELTEX veszélyesebben támadott. Szünet után kemény be­­lemenésekkel tarkított mérkőzé­sen az egységesebb Izzó megérde­melten nyert. G: Székely, Kékesi, Eiben, Magyar K., Pintér, 111. Ke­rekes (2), Köteles dr. Jó: Tölgyes, Majsai, Magyar IC., Székely, ill. Lőrik, Zemmel, Csöbör. Sátoraljaújhelyi Spartacus—REAC 1:1 (0:1), Sátoraljaújhely, 800 néző. V: Gáli. Sátoraljaújhely: Szakáll — Suszterics, Lengyel, Molnár (Perecsi), Toronyi, Kovács, No­­szály, Telenkó, Balázs (Bányász), Szepesi, Dutkievicz. Edző: Sípos Ferenc. BEAC: Császár — Korpa, Molnár dr., Simon, Teke, Glatz, Pálfi, Horváth dr. (Daróczi, Gye­pes), Murát, Bácskai, Harangi. Edző: Berendi Pál. Az újhelyi csa­tárok nem bírtak a szoros ember­fogással védekező vendégekkel. A BEAC szórványos támadásai könnyen zavarba hozták a ha­zai védelmet. G: Dutkiewicz, ill. Horváth dr. Jó: Noszály, Suszte­rics, ill. Bácskai, Teke, Horváth dr. Kazincbarcikai Vegyész—Vasas Ikarus 3:1 (2:1). Mátyásföld, 800 né­ző. V: Emsberger. K.­barcika: Fü­­löp — Lipcsei, Ködmön, Erdősi, Szitka, Várhelyi, Lázár, Varga, Verbovszki, Ráczi, Cservenka. Ed­ző: Nagy György. Ikarus: Rozsos — Tóth I (Pindák), Benyovszki, Hajduska, Tóth, Perecsi, Nagy Gy., Rozsos, Vajda, Bodó, Menráth (Péteri). Edző: Goldschmidt György. A kitűnő vendégek gyors mozgású támadói ügyesen szét­húzták a jól tömörülő hazai vé­delmet. Az Ikarus csatárai a kapu előtt több biztos helyzetet elhibáz­tak. G: Varga (11-esből), Lázár, Ködmön, ill. Vajda. Jó: Lipcsei, Ködmön, Várhelyi, Ráczi, Cser­venka, ill. Hajduska, Tóth V., Pe­recsi, Bodó. Nyugati csoport Dorogi Bányász—M­KE Fűzfői AK 2:0 (1:0). Fűzfő, 600 néző. V: Jaczina. Dorog: Horváth I — Be­­recz, Tóth, Csóri, Horváth P., Kiss, Rátvai, Peszeki, Gabala, Virágh* Bartalos. Edző: Hári László. Fűz­fő: Takács II — Kiss, László, Sal­ler, Bajor, Őri, Zaharovics, Mol­nár, Megyeri, Almás (Takács I)* Fehér (Pásztori). Edző: Boros Jó­zsef. A hazai csapat végig táma­dott, a Dorog azonban jól kihasz­nálta helyzeteit. G: Peszeki, Rát­vai. Jó: Tóth, Bartalos, Berecz, Horváth I, ill. László, Őri, Saller. Zalaegerszegi Dózsa—Bakony Vegyész 1:0 (1:0). Zalaegerszeg, 1500 néző. V.: Gyimesi. Z. Dózsa: Déri — Egri, Czotter, Braun, Sí­pos, Mihalecz, Láng (Németh I), Varga, Miharcsik, Sáfrány, Szako­­nyi. Edző: Gáspár László. Bakony Vegyész: Mikolasek — Puskás, Kiss, Búza, Bartalfi (Kaki), Né­meth, Lipp (Zsirai), Egyházi, Ga­zsó, Mészöly, Ködmön. Edző: Kuti Herbert. Egy órán át nagy fölény­ben volt a Z. Dózsa, gólján kívül szép számmal akadtak helyzetei is. A befejezés, előtti negyedórában erőre kapott a B. Vegyész, több biz­tató helyzete is volt és közel állt az egyenlítéshez. G.: Sáfrány. Jó: Déri, Egri, Sípos, ill. Mikolasek, Puskás, Gazsó. Bauxitbányász SE—Pápai Textil les 2:0 (1:0). Tapolca, 1200 néző. V: Sándor. Bauxitbányász: Kovács Darnyi (Farntal), Dalnoki, Csá­bi, Tulok I, Für, László, Hegedűs, Kőműves, Morvai, Budai. Edző: Kemény Tibor. Pápa: Szép — Nyá­ri, Áldozó, Horváth B., Horváth A. (Zsenák), Varga, Vadász (Hol­­bok), Keresztes, Krasnyánszky, Horváth K., Szűcs. Edző: Simon Miklós. Biztosan nyert a hazai csapat. G.: Morvai, Kőműves. Jó: Budai, Dalnoki, Kőműves, ül. Ál-?­dozó: Krasnyánszky. Almásfüzitői Timföld—Szekszár­f­di Dózsa 1:0 (0:0). Almásfüzitő, 400 néző. V.: Pócsi. Almásfüzitő: Dóczi — Nagy M., Simon, Takács, Bakó, Paulik, Nagy Gy., Lázár, Fekete, Stingl, Tóth B. Edző: Paulik Ferenc. Szekszárd: Li­povszky — Gellér, Szántó, Korner, Jerabek, Balázs, Lelovics (Beczel), Micskó, Freppán, Vábró (Lóric), Török. Edző: Nagy János. Nagy iram, közepes játék, jó védelmek, gyenge csatársorok találkozója. A győztes gól a 87. percben esett: Paulik jobb oldali beadását Stingl nyolc méterről a léc alá helyezte. G: Stingl. Jó: Nagy M., Simon, Takács, ill. Gellér, Szántó, Jera­bek. Táncsics SE—Ajkai Bányász 1:0 (0:0). Kaposvár, 1000 néző. V: Ka­marás dr. Táncsics SE: Nagy — Németh, Ágfalvi, Tihanyi, Plas­­tyik, Duralla, Székely (Róth), Mé­száros, Varga (Jankó), Knapik, Koródi. Edző: Váradi Lajos. Ajka: Németh — Varga, Varró, Szalay, Gerencsér, Schwarcz, Cseh (Ki­rály) , Haász, Márkus, Éber, Tér. Edző: Gyenese József. Gyenge ira­mú, sok hibával tarkított mérkő­zés. A Táncsics többet, a vendé­gek veszélyesebben támadtak. A 3. félidőben a cserék a Táncsics SE-nek sikerültek jobban. G: Róth. Jó: Nagy, Németh, Knapik, ill. Varró, Gerencsér, Márkus. Győri Dózsa—Kaposvári Rákóczi 1:1 (1:0). Győr, 1200 néző. V: Nagy B. Győr: Halasi — Kovács, Halász, Tamás, Tullner, Tasnádi, Domoni­kos, Gábor (Vorigin), Szaló, Vigh, Csidei. Edző: Pálfy Antal K. Rá­kóczi: Kovács (Siklósi) — Balogh II, Horváth I, Tüske, Savanyó, Németh II, Marton, Szabó, Göncz, Laczkovics, Pálmai. Edző: Zay Jó­zsef. Az 1—4—3—2 felállásban ját­szó, szorosan fedező Rákóczi ellen az első félidőben fölényben játszó Gy. Dózsa nem tudott kibontakoz­ni. Szünet után kiegyenlítettebb lett a játék és az igen fegyelme­zetten és lelkesen játszó vendé­gek a 90. percben egyenlíteni tud­tak. G: Kovács (öngól), ill. Lacz­kovics. Jó: Halász, Tasnádi, Sza­ló, ill. Tüske, Németh II, Laczko­vics. Pécsi Ércbányász—Pécsi ETC 2:1 (2:0) Pécs, 500 néző. V.: Pusztai. P. Ércbányász: Doszpod — Rendes, Péhl, Farkas I., Borovácz, Feke­te, Györkő dr. (Várbíró), Lubas­­tyik (Csőre), Vincze, Farkas II.* Szigeti. Edző: Galgóczi Ottó. PETC: Seres — Lévai, Bárácz* Keidl (Kozma), Rumanin, Kovács* Orosz (Huszti), Kincses, Rózsahe­gyi, Hausscl, Palotai. Edző: Dara János. Nagy Ércbányász- fölény után kiegyenlítette és mozgalmas­sá vált a küzdelem és a jobb hely­zeteket ekkor a PETC-csatárok hagyták ki. a 78. percben Várbírót kiállították. G.: Farkas, Szigeti* ül. Kincses (11-esből), Jó Doszpod, Bendes, Farkas II., ill. Seres, Bá­rácz, Kovács. Máza-Szászvári Bányász—Savaria Cipőgyár 0:0. Szászvár, 800 néző. V.: Lukács. M. Szászvár: Hadrik — Jónás, Kővárt, Nagy I, Szalai II., Németh, Nagy II. (Bakó), Tú­rós, Demeter, Czebel (Szalai I.), Szabó. Edző: Bodony János. Sava­ria: Varga — Virágh, Gaál, Gercs­­nek, Kecskés, Varga, Szűcs (Né­meth), Biró, Sümegyi, Molnár, Nagy (Janzsó). Edző:Tölgyesi Jó­zsef. Két gyenge formában levő csapat alacsony színvonalú mér­kőzésén igazságos döntetlen szüle­tett. Jó: Jónás, Kővári, Szalai n., ill. Varga, Gaál, Varga, Biró. 1. Pénzügyőr 6 4 2 — 14-5 10 2. Szegedi D. 6 4 2 — 11- 3 10 3. Cegléd 6 4 2 — 9- 5 10 4. Budafok 6 3 2 1 10- 7 8 Közép. 6 3 2 1 8- 5 8 6. Bocskai 6 2 3 1 9- 7 7 Sz. MÁV 6 2 3 1 9- 7 7 8. DEAC 6 2 1 3 12-11 5 9. Lehel 6 2 1 3 7- 7 5 10. Szarvas 6 1 3 2 7- 9 5 11. Gyula 6 12 3 11-10 4 12. SZVSE 6 1 2 3 4- 8 4 13. Vecsés 6 1 2 3 2- 8 4 14. Kiskunt 6 1 2 3 5-14 4 15. MGM 6 114 8-13 3 16. KISTEXT 6 — 2 4 4-11 2 1. K.­barcika 6 4 2 — 10- 2 10 2. MVSC 6 4 11 9-19 3. Izzó 6 4 — 2 15- 9 8 4. Volán 6 3 2 1 10- 7 8 5. SKSE 6 2 3 1 11- 7 7 6. Leninv. 6 3 12 12-10 7 S.­újhely 6 3 12 8-4 7 8. KELTEX 6 2 2 2 10-11 6 9. Esztergom 6 2 2 2 6- 8 6 10. Kistér. 6 1 3 2 3- 4 5 Nagybát. 6 1 3 2 5- 6 5 12. KEF SE 6 1 3 2 5- 8 5 13. BEAC 6 2 1 3 6-10 5 14. Ikarus 6 2 — 4 7-15 4 15. Nyíregyh. 6 1 14 2-7 3 16. Borsodi B. 6 — 1 5 5-13 1­1. Zalaeg. D. 6 5 — 1 12- 2 10 2. Bakony V. 6 5 — 1 7- 1 10 3. Dorog 6 4 1 1 11- 3 9 4. Táncsics 6 4 — 2 7- 3 8 5. Győri D. 6 3 2 1 10- 7 8 6. Pécsi Érc. 6 3 12 15-10 7 7. Bauxitb. 6 3 1 2 9- 9 7 8. Pápa 6 3 1 2 4- 6 7 9. Szekszárdi 6 3 1 3 8- 4 6 10. Ajka 6 2 1 3 8- 8 5 11. Almásfüz. 6 1 2 3 5-10 4 12. M.­Szászv. 6 1 2 3 3-11 4 13. Savaria 6 114 11-13 3 14. PETC 6 114 4-8 3 15. Kaposv. R. 6 114 4-13 3 16. Fűzfő 6 11­5 3-13 2 * Az NM I állása Az utolsó oszlopban a jutalompontok az 1970—71. évi bajnok­ságban szerzett pontokkal együtt szerepelnek. Azonos pontszám ese­tén a helyezést nem a gólarány, hanem a gólkülönbség dönti el, ezért az adott és kapott gólok között kettőspont helyett a kivonás jele sze­repel. A Népstadionban játszották: Ferencváros—Pécs 3:1, Vasas— Ferencváros 2:0, Ferencváros—Rába ETO 1:2, Ferencváros—Video­ton 2:0.­ összesen: Otthon: Idegenben: J. Gy. D. V. Gól P. J. Gy. D. V. P. J. Gy. D. V. P­­. Ujp. Dózsa 752 — 23- 5 20 4 4-----8 31 2— 4 2. Vasas 76—­­ 16- 6 18 33-----6 43— 1­6 3. MTK 7241 14- 9 15 422— 6 3— 212 4. Ferencváros 7313 8- 7 15 32— 14 41123 5. Bp. Honvéd 7 3 1 3 13-10 14 431— 7 33_ 6. Pécs 7322 11- 8 13 422— 6 31— 22 7. Csepel 7232 6- 9 13 31113 41214 8. Diósgyőr 7 3 1 3 10-14 12 321— 5 41— 39 9. Haladás 7 4 — 3 14-14 11 43— 16 31— 22 10. Salgótarján 7 3 2 2 10-12 10 3 3 ______6 4— 222 XI. Dunaújváros 7 2 2 3 6-10 10 42115 3— 121 12. Videoton 7 293-5­ 7 - 3 2 1 — 5 4—131 13. Tatabánya 7 2 1 4 7-10 9 41123 31— 22 14. Komló 7 2 2 3 10-16 8 31113 41129 15. Rába ETO 7 2 — 5 6-12 5 3 1— 22 41— 39 16. SZEG I. 7-16 2-12 7 4-131 3__3_