Népsport, 1970. szeptember (26. évfolyam, 205-229. szám)

1970-09-21 / 222. szám

LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚ Sz. Haladás—Rába ETO 2:1 (0:1) Szombathely, 10 000 néző. Ve­zette: Müncz (7), (Hévízi, Zá­­vodszky). Sz. Haladás: Mursits (8) — Szántai (6), Féki (7), Németh (8), Balogh (6) — Bokor (5), Halmo­ Si (7) — Szabó (7), Király (5), Rátkai (6), Iszak­i (7). Edző: Fe­hérvári Alfréd. Rába ETO: Földes (7) — Keg­­lovich (6), Orbán (7), Kiss (6), Izsáki (6) — Horváth B. (6), Pozsgai (6) — Stolcz (7), Nagy (5), Korsós (1), Magyar (6). Edző: Dombos Ágoston. Csere: Bokor helyett Farkas­­(7) a 39. percben, Stolcz helyett Gláser (—) a 66. percben. Balogh helyett Gyarmati (—) a 79. perc­ben, Nagy helyett Horváth L. (6) a 81. percben. Góllövő: Stolcz (5. perc), Rát­kai (53. perc), Farkas (73. p.). Kiállítva: Korsós (86. perc). Szögletarány: 10:10 (8:2) a Rába ETO javára. Az 5. percben Izsáki szabad­rúgást ívelt a kapu elé, Pozs­gai fejjel Stolczhoz továbbított, aki közelről a léc alá vágta a labdát. 1:0 a Rába ETO javára. A 9. percben Korsós a szom­bathelyi 16-os vonalán meg­vúgta Némethet, aki kétperces ápolásra szorult. Heves küzde­lem folyt, a Haladás kezdemé­nyezett többet. Rátkai, majd Halmosi lövése kerülte el Föl­des kapuját. A 21. percben Rát­kai szabadrúgását Iszak­i a bal sarok fölé fej­elte. A Rába ETO ellentámadásai mindig veszélyesek voltak. A 28. percben Horváth Béla 35 méteres lövését Mursits szöglet­re ütötte. Szögletrúgás után me­leg pillanatok adódtak a szom­bathelyi kapu előtt, de Szántai­nak sikerült a gólvonalon men­tenie. A 35. percben a Rába ETO már a 8. szögletet rúgta. A 37. percben Bokor mintegy 32 méterről veszélyes lövést küldött a jobb sarokra, de Föl­des résen volt. A szombathe­lyiek állandóan magas labdákat íveltek a győri kapu elé, ezek nem okoztak gondot a jól fe­jelő győri játékosoknak. A csereként beálló Farkas jól mutatkozott be, a 41. percben távolról nagy erejű lövést eresztett meg, de Földesnek sikerült szögletre ütnie a veszé­lyes labdát. SZÜNET UTÁN Az 53. percben Szabó szögle­tét Rátkai fordulásból, mintegy 12 méterről védhetetlenül lőtte a kapu bal oldalába. 1:1 A játék irama sokkal gyor­sabb volt, mint az első 45 perc­ben. A 65. percben Iszak I át­adását Farkas kapu mellé lőt­te. A 73. percben Németh Iszak I-hez továbbított, aki a felfutó Farkas elé emelte a labdát. Farkas kapásból a jobb sarokba bombázott. 2:1 az Sz. Haladás javára. A 78. percben egyenlítési al­kalmat szalasztott el a győri együttes. Magyar elfutott, be­adását Korsós elügyetlenkedte. A 86. percben Korsós megrúgta Rátkait. A győri játékost a já­tékvezető kiállította. ★ ★ ★ Az Sz. Haladás kapuját Mursits hibátlanul véd­te. A védők közül Németh emelkedett ki, sok támadást akasztott meg és a második félidőben ügyesen indított. Pék sokat rombolt. Halmosi a má­sodik 45 percben lendült bele. Szabó több veszélyes támadást vezetett. Iszak­i nagy harcot vívott a védőkkel. Farkas so­kat volt játékban. A Rába ETO kapujában Földes a gólokról nem tehet, sok nehéz labdát hárított. Orbán végig megbíz­hatóan játszott. Horváth Bélá­nak akadt egy-két veszélyes lö­vése. A csatársorban Stolcz volt a legveszélyesebb, sokat változ­tatta helyét, kár, hogy meg­sérült. Kiss Antal NB I. TARTALÉKCSOPORT Sz. Haladás—Rába ETO 2:1 (2:1). Szombathely, 1000 néző. V: Kozári. Sz. Haladás: Sáli — Né­meti, Homolya, Kiss, Szőke, Ba­­umgartner, Gangli, Bogáti, Szár­nyas (Stieber), Kulcsár, Iszak II. Rába ETO: Tóth dr. (Gilián) — Hegyi (Kalmár), Váci, Udvardi, Vida, Szániel, Kozenkov, Már­kus, Póczik, Fajkusz, Pánczél. G: Iszak­i, Gangli, ill. Pánczél (11- esből). Jó: Homolya, Baumgart­­ner, Kulcsár, ill. Gilián, Váci, Szá­niel. Gyorsan vezetést szerzett a Rába ETO . Az első félidőben lagymatagon játszott a Haladás, ekkor a győriek pontos adogatással sok veszélyes támadást vezettek . A második 45 percben nemcsak lelke­sebb, de jobb is volt a hazai 11 Diósgyőr—Szegedi EOL 1:0 (0:0) Szeged, 4000 néző. Vezette: Borzási (7). (Csernefalvy, Tófal­vi). DVTK: Veréb (7) — Kovács (6) , Gál (6), Salamon (6), Kol­­láth (7) — Mathesz (7), Hajas (6) — Vass (5), Horváth (5), Gass (7) , Sikora (6). Edző: Tóth Jó­zsef. SZEOL: Bolya (6) — Várhelyi III (4), Molnár (4), Magyar (5), Kerekes (5) , Bánfalvi (5), Dá­vid (5) , Jósa (3), Vass (3), Pa­­taky (5), Vörös (3). Edző: Ráday László. Csere: Vörös helyett Ruttkay (4) a szünetben. Góllövő: Gass (az 56. perc­ben). Szögletarány: 6:5 (3:1) a SZE­OL javára. A villamoson utazva a SZEOL- pályára, volt alkalmunk meg­hallgatni a szegedi szurkolók heves vitáját. A többség úgy vélte, hogy a SZEOL-nak ezút­tal sem sikerül nyernie. Nos, a mérkőzés első fele őket igazol­ta. Igaz ugyan, hogy két erőt­len szegedi támadás vezette be a találkozót, de a 3. percben már Mathesz kapu elé beívelt szabadrúgása adott munkát a szegedi kapusnak. A kezdemé­nyező fél egyelőre a SZEOL maradt. Előbb Vörös lövését védte szépen Veréb, majd Jósa jó helyzetben a földön fekvő Verébbe rúgta a labdát. Aztán Pataky beadásából Kolláth csak­nem öngólt vétett. Tíz perc után kiderült, hogy a vendégcsapat játszik kulturáltabban. A 15. percben Sikora beadását Vass három elmélázó szegedi védő között fejelte kapura és a labda majdnem beakadt a jobb alsó sarokba. Kezdtünk végre látni egy kis futballt is. A 34. percben Hor­váth veszítette el a labdát gól­helyzetben, majd a 39. percben szöglet után, Vass hat méterről Veréb kezébe fejelte a labdát. A II. FÉLIDŐBEN is folytatódott a gyenge játék. Unatkoztak és bosszankodtak a szurkolók. Különösen a hazaiak. Eseményként csak azt lehetett feljegyezni, hogy az 52. percben a kapura törő Vasst Kerekes a mezénél fogva igyekezett visz­­sza rántani. Az 56. percben megszületett a mérkőzés egyetlen gólja. A szé­nái térfél közepén Gass egy csellel becsapta Molnárt és megindult Bolya kapuja felé. Várhelyi III Kerekessel és Dá­viddal egyetemben csak nézte, hogyan tör kapura a diósgyőri csatán, aki tíz méterről a kive­tődő Bólya alatt a bal sarokba gurította a labdát. 1:0 Ezután a szegediek erőtlenül támadtak. Akcióikat könnyen hárította a diósgyőri védelem. A 71. percben a szegedi Vass egyenlíthetett volna, azonban addig forgolódott a labdával, amíg Salamon felszabadított. A 78. percben Pataky fej­ebúbj­áról jó helyzetben kifelé pattant a labda. A mezőnyben egyébként továbbra is a sokkal kulturál­tabban, tetszetősebben játszó vendégcsapat adogatott. A 80. percben a hazai védők újabb nagy hibáiból akár második gólját is megszerezhette volna a DVTK. A hazaiak ekkor már kedvetlenül játszadoztak, így a nagyon alacsony színvonalú mérkőzésen, teljesen megérde­melten győztek a vendégek. ★ ★ A diósgyőri kapuban Veréb minden egyes alkalomkor biztosan hárított. A védők nem álltak túl nagy fel­adat előtt, ügyesen tömörültek, jól romboltak. Kolláth azzal tűnt ki közülük, hogy sokszor tört előre veszélyesen. Középpá­lyán Mathesz higgadt, körülte­kintő játéka aranyat ért. A csa­társorból a nagyszerűen játszó Gasst dicsérhetjük. A szegediek kapujában Bólya döntő hibát nem vétett. A védelem hibát hibára halmozott, leállt ak­kor is, amikor támogatni kellett vol­na a csatárokat. A középpályá­sok nagy igyekezettel, de sok hibával játszottak. A csatárok játéka nem ütötte meg az NB I színvonalát. Rózsa András NB I TARTALÉKCSOPORT SZEOL—Diósgyőr 2H (1:1). Szeged, 1000 néző. V: Oravecz. SZEOL: Gilicze (Korányi) — Koszó, Emőcy, Pálinkás, Várhelyi I, Pikó, Csömör, Ladányi (Zádo­­ri), Bóka, Varga, György. Diós­győr: Serfőző — Török, Herr, Hajdú, Kojsza (Nemes), Oláh, Rósa, Udvarev, Csukány, Fehér, Haffner. G: Csömör, Varga (11-es­ből), ill. Haffner. Jó: Korányi, Pálinkás, Csömör, ill. Udvarev, Csuhány, Haffner. A vendégcsapat az első negyedórától eltekintve végig kulturáltabban, szemre tetszetősebben és gólveszélyesebben is játszott . A szegediek széteső együttes benyomását keltették, hamar megadták magukat . A DVTK­ nagyobb arányban is győzhe­tett volna • A Az NB I eredményei és az őszi idény további műsora Táblázatunkban valamennyi eredmény csak egyszer szerepel, még­pedig a pályaválasztó sorában, a pályaválasztó szempontjából. Feltün­tetjük a további mérkőzések napjait is. O­k Október, N •• November. Az üresen hagyott kockákba a tavaszi idény eredményei, ill. mérkő­zésnapjai kerülnek majd. A csapatok ábécé sorrendben (A nevek után a Jutalompontok) Honvéd Csepel DVTK Duna­újváros FTC •o SC fad W S­­ Pécs Rába ETO SBTC SZEOL Sz. Haladás Tatab. O. Dózsa Vasas Videoton Bp. Honvéd (7) === 0 25 4:1 N 21 4:0 N 29 O 14 0:0 2:1 Csepel (6) 2:1 ===== O 10 O 18 0:0 N 1 N 7 0:1 Diósgyőr (5) 3:1 1:0 N 29 1:1 O 14 N 1 O 25 Dunaújváros (4) N 1 O 14 2:1 0 25 0:3 N 29 0:0 1:0 Ferencváros (8) =Ü N 22 O 11 3:1 1:2 O 18 N 8 2:0 Komló (2) O 14 ===== 1:1 N 1 0 25 4:1 0:6 N 29 MTK (7) 1:1 4:1 2:2 ===== O 14 3:0 N 28 O 31 0 24 Pécs (5) O 11 2:2 N 22 N 8 0:0 4:1 O 18 3:1 Rába ETO 0) N 8 O 18 0:1 2:7 O 11 1:2 N 22 Salgótarján (2) 3:1 O 18 3:1 N 1 N 29===== 3:1 O 14 Szegedi EOL (D N 8 0:1 0:1 N 22 0 25 1:1 ===== O 14 0:2 Szomb. Haladás (3) N 22 3:2 1:0 O 18 2:1 O 11 === 2:3 N 8 Tatabánya (4) 1:2 1:2 N 8 2:0 O 11 o 1 .: 1 TSSN 22 1:1 Újpesti Dózsa (8) O 25 5:1 3:2 N 29 5:0 O 31 4:2­­ ■■ O 14 l­asas (6) O 18 4:0 N 8 O 10 2:0 N 21 2:0 Videoton (3) N 29 O 11 1:1 1:0 1:0 O 18 N 1===== Komló—Tatabánya 2:1 (0:0) A 11-es megzavarta a hazaiakat • Rothermel nagy hibája elöntötte el a mérkőzés sorsát • Nyomasztó volt a hazaiak fölénye a hajrában • Erdősi kitűnő védések után potyagólt kapott Tatabánya, 4000 néző. Vezette: Vadas Gy. (4), (Halász M., Eger­vári). Komló: Erdősi (5) — Zimonyi (6) — Kótai (7), Lazaridisz (6), Makray (6), Csordás I (6) —­ Solymosi (6), Horváth (8) — Bor­­dács (5), Juhász (6), Egri I (5). Edző: Lantos Mihály. Tatabánya: Rothermel (4) — Léber (6), Laczkó (7), Klausz (5), Kovácshegyi (7) — Arany (4), Horváth (6) — Zöldi (4), Nagy (6), Tóth (5), Szabó (7). Edző: Lakat Károly dr. Csere: Arany helyett Locker (3), a 70. percben. Góllövő: Solymosi (11-esből, az 50. percben), Juhász (a 60. perc­ben), Szabó (a 80. percben). Szögletarány: 14:6 (6:3) a Ta­tabánya javára. A vendégeknél a múlt héten győzelmet elért csapat készülő­dött, míg a hazaiaknál, sérülé­sek miatt több helyen megvál­tozott a legutóbbi összeállítás. Gyors volt a játék, a hazaiak enyhe fölényben játszottak, a vendégek megerősített védelme nagyszerűen zárt. A 16. percben Horváth, Juhász, Solymosi volt a labda útja, a 11-es ponton Juhász elé került a labda, aki­nek erős lövése Klauszról pat­tant a mezőnybe. A 22. percben Tóth a balszélső helyéről ívelt kapura, a jó ütemben érkező Szabó fejesét Erdősi szögletre öklözte. A 27. percben Szabó a jobbszélen futott el, pontosan adott Zöldihez, aki gyengén fe­jelt kapura. Továbbra is a ven­dégek térfelén folyt a játék, a tatabányai támadósor azonban nem jutott lövéshez. A 40. percben Bordács beadá­sát Rothermel Egri elől húzta le. A másik kapunál Tóth bal oldali szögletét Zöldi fejelte kapura, Erdősi hárított. A 43. percben a 16-os oldalvonaláról Tóth ívelt középre, Horváth 10 méteres fejese centiméterekkel szállt kapu fölé. SZÜNET UTÁN nagy erővel rohamozott a Ta­tabánya, Tóth előreadását a védők ártatlannak vélték, Lé­ber berobbant, de közeli lövése a kivetődő Erdősiről pattant a mezőnybe. Az 50. percben ju­tottak el a vendégek a hazaiak 16-osához. Egri cselezgetett , a 16-os sarkánál a labdát elrúgó Laczkó lábán átesett, nagy meg­lepetésre Vadas 11-est ítélt. A büntetőt Solymosi a jobb alsó sarokba vágta. 1:0 A közönség tüntetett az íté­let ellen, ezért a játékvezető az 53. percben megállította a játé­kot, amely egy perc után foly­tatódott. Az 56. percben Szabó beadását Arany Horváthoz fe­jelte, akinek lövése a jobb ol­dali léc mellett hagyta el a játékteret. Ezután Tóth cselez­te magát a 16-oson belülre, Kó­tai szerelése után a csatár föld­re huppant, Vadas szögletet ítélt. Beszorultak a vendégek. A 60. percben a Komló újabb gólt ért el. Bordács a hazaiak térfelének közepéről magasan kapu elé küldte a labdát. A kapujából későn kiinduló Ro­thermel kezei között Juhász a 11-es pontról fejelt a kapu kö­zepébe. 2:0 A 68. percben Horváth cse­lezte magát az 5-ös sarkára, lö­vése Erdősiről vágódott szög­letre. A 60. percben Szabó a jobb­összekötő helyéről mintegy 25 méterről lövésre szánta el magát, a bal sarokba tartó lab­da a meglepett Erdősi keze kö­zött jutott a hálóba. 2:1 Az utolsó percekben szoronga­tott a Tatabánya, de újabb gólt nem tudott elérni. ★ ★ ★ A Komló kapujában Erdősi nagyszerű vé­dések közepette potyagólt ka­pott. Az öttagú védelemben Kótai és Csordás­­s játéka emel­kedett ki. A mezőny legjobbja a középpályás Horváth volt. Nemcsak védekezett, hanem a támadásokhoz is megfelelő tá­mogatást nyújtott. A támadó­­sorban Juhász jelentett legtöbb veszélyt a hazaiak kapujára. A Tatabánya kapujában Rothermel nagy hibája döntő volt. Laczkó meg­bízhatóan játszott a védelem­ben, rajta kívül Kovácshegyi érdemel dicséretet, több jó lö­vést küldött kapura. Horváth nagyon akart, de gólhelyzeteket hagyott ki. A támadósorban Szabó lendületéért, Nagy pedig jó helyzetfelismeréséért dicsér­hető. Janika Lajos NB I. TARTALÉKCSOPORT Tatabánya — Komló 2:0 (0:0). Tatabánya, 500 néző. V: Maróti. Tatabánya: Csepecz — Arató, F­enyvesi, Bakk, Mészáros, Víz­keleti, Sántha, Makai, Végh, Kós (Kocsis), Tóth F. Komló: Szeke­res — Kovács, Göcsei, Fenyvesi, ■Angeli, Stier, Merczel, Földi, Mo­ll­ácsik (Fuchs), Korom, Orsós. G: Végh, Makai. Jó: Csepecz, Fenyvesi, Makai, Végh. Dr. Ko­vács, Göcsei, Korom. Pécs—Salgótarján 0: Közepes iram az I. félidőben • Körülményes hazai csatársor* Szünet után önfeláldozóan védekezett a vendégcsapat • A mérkőzés utolsó negyedórájá­ban tíz emberrel játszott a Pécs Pécs, 5000 néző. Vezette: Víz­hányó (8), (Szilvási, Vörös). Pécsi Dózsa: Rapp (7) — Her­nádi (7), Maurer (6), Konrád I (7), Kincses II (4) - Kocsis (4), Daka (5) — Bérczési (6), Máté (6) , Tóth (6), Dunai dr. (4). Ed­ző: Czibulka Mihály dr. Salgótarján: Szőke (7) — Ge­­cse (6), Kmetty (6), Toldi (5), Vertig (5) — Szalai (5), Répás (7) , Básti (5) — Kriskó (6), Hor­váth (5), Jeck (6). Edző: Moór Ede. Csere: Daka helyett Rónai (—) a 65. percben, Dunai dr. helyett Rádi (—) a 69. percben, Toldi helyett Varga (—) a 86. perc­ben. Szögletarány: 13:5 (6:2) a Pécsi Dózsa javára. A hazaiak tartottak a mérkő­zéstől, a játékosok fáradtság­ra panaszkodtak, mert nem tud­ták kipihenni a kalandos romá­niai utazást. A 2. percben Básti Jeck elé ívelt, aki a kapu mellé gurítot­ta a labdát. Az ellentámadásnál Tóth fejesét ütötte szögletre Sző­ke. A 4. percben Répás 30 m-ről hatalmas lövést zúdított a pé­csi kapura, de Rapp bravúrosan hárított. Hullámzó mezőnyjáték folyt a pályán, jobbára a Dó­­zsa-játékosoknál volt a labda. Az első gólhelyzetet a 16. perc­ben a salgótarjániak hagyták ki. Répás vezette a labdát, középre ívelte, Kriskó mellel maga elé tette és óriási helyzetben a ki­vetődő Rappba lőtte. Feltűnő volt Básti és Konrád korszerű párharca, amelyből rendre a válogatott fedezet került ki győztesen. A 27. percben Máté beadását Bérezési lőtte kapura, Szőke azonban ismét hárított. Egy perc múlva Tóth lövését védte a salgótarjáni kapus. A 40. percben Bérezési beadását Tóth ügyesen Dunai dr. elé fe­jelte, de Gecse szögletre sze­relt. A 42. percben Szalai tá­voli lövését védte előrevetődve Rapp. SZÜNET UTÁN a hazaiak előtt egymás után kétszer is gólszerzési lehetőség­ e nyílt. A 47. percben a fiatal Tóth ragyogó cselekkel játszotta tisz­tára magát, de a lövés pillana­tában szögletre szerelték a vé­dők. Az 51. percben Máté a fél­pályáról végigcselezte magát az alapvonalig, beadása azonban elszállt a fejek felett. A cserék nem használtak a hazai csapat­nak, mert továbbra sem sikerült a csatároknak kihasználniok a helyzeteket. A 71. percben Rádi a 16-oson belül nagy helyzetben fölé emelte a labdát. A 72. perc­ben Kincses II egy becsúszó sze­relés után megsérült, letámo­gatták a pályáról, majd besán­­tikált az öltözőbe. A hazaiak tíz emberrel folytatták a küzdel­met. A vendégek még ezután is sokszor nyolc emberrel véde­keztek. Parázs jelenetek játszód­tak le a salgótarjániak kapuja előtt, de gólt nem sikerült elér­nie az egyre fáradtabban játszó pécsi együttesnek. A 86. perc­ben Kmettyről Bérczési elé pat­tant a labda, a szélső azonban nagy helyzetben hibázott. A 87. percben Kocsis 18 m-ről nagy lövést küldött a vendégek ka­pujára, de Szőke bravúrosan há­rított. ★ ★ A pécsi kapuban Rapp biztos kézzel há­rította a legveszélyesebb labdá­kat is. A védelemben Hernádi játszott ügyesen, Konrád renge­teget vállalt magára. A csatár­sorból Máté és Tóth játéka di­csérhető. A Salgótarjánban Szőke hárított néhány nehéz lö­vést. A védelemben Gecse és Kmetty játszott elfogadhatóan, a középpályások közül Répás érdemel dicséretet, míg a csa­társorból a két szélsőt lehet em­líteni. Baross Dezső NB I. TARTALÉKCSOPORT Pécs — Salgótarján 3:2 (2:2). Pécs, 2000 néző. V: Végh. Pécs: Pólyák — Cserneczki, Udvarácz, Gyurina, Köves, Réfi, Rózsahegyi, Konrád III, Tüske, Zombori, Ka­szás. Salgótarján: Magyar — Bál­la (Dóra), Csikós, Kapás, Macs­ka, Kokinda, Kökény, Barta, Kaj­­di, Angyal (Szoó), Loci. G: Zom­bori (2), Rózsahegyi, ill. Kajdi, Loci. Jó: Gyurina, Köves, Ró­zsahegyi, Tüske, ill. Macska, Bar­ta, Loci. KÖZLEMÉNYEK A Vörös Meteor evezős szak­osztálya toborzót rendez 1955 és 1958 között született, magas nö­vésű fiúk részére, szeptember 20. és október 20. között. Jelentkezés minden szerdán 15 órától és va­sárnap 10 órától a Vörös Meteor margitszigeti evezősházában. Hétfő, 1970. szeptember 21.3