Népsport, 1970. október (26. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-19 / 246. szám

Az V. Dózsa és a Vasas fekete vasárnapja Népsport A MAGYAR TESTNEVELÉSI ÉS SPORTSZÖVETSÉG LAPJA HÉTFŐ, 1970. OKTÓBER 19. a­­kr. 1.2(Morlnt ♦ XXVI. ÉVFOLYAM, 246. SZÁM Klampár Tibor imponáló fölénnyel nyerte a Tízek bajnokságát Kisházi hármas holtverseny után első Papp és Magos előtt Találgatások, itt-ott fogadások és főleg „okos” jóslások hang­zottak el vasárnap este a Sport­csarnokban. A nők mezőnyében csakugyan érdekes helyzet ala­kult ki- De ehhez hasonló elő­fordult már, például 19515-ben a Tizek-bajnokságon. Akkor a nőknél ötös (!) holtverseny ala­kult ki. Végül is a játszma — és a poén — arány döntött. A sza­bályt azóta módosították. Ma már két versenyzőnél — ha egy­forma a pontarányuk — a játsz­­maarány dönt, ha ez is egyenlő — az egymás elleni eredmény. Három versenyző esetében a döntési sorrend: pontarány, játszmaarány, poénarány. Nos, az első két nap alapján négy női versenyző állt öt győ­zelemmel és egy-egy vereség­gel az élen. A játszmaarányuk pedig: Vasárnap este Hernádi hamar kikapott Kisházitól és ezzel le­szakadt az élmezőnytől. Nem sokkal később azonban Magos csak 3:2-re verte Hernádit, Kis­házi és Papp esélye nőtt ezzel. Molnár ezután remek balkezes ütésekkel majdnem legyőzte Kisházit, de végül is a rutin­talansága miatt vesztett. Az utolsó forduló előtt ez volt a játszmaarány. Kisházi: 23:7, Papp: 22:8, Magos: 23:9. Kisházi az utolsó mérkőzésén, ha nehezen is, de győzött Izsó ellen és ezzel jobb játszmaará­nyával megnyerte a Tizek-baj­­nokságát klubtársai — Papp An­géla és Magos Judit — előtt. Az est fénypontja közben felhördült a közön­ség, mert bemondták az est — és az egész Tizek-bajnokságá­­nak — fénypontját, a Jónyer— Klampár mérkőzést. Jónyer kissé idegesen kezdett és hagyta magát távoltartani az asztaltól. Klampár majdnem minden labdát a fonák oldalá­ra játszott és fej-fej melletti küzdelemben győzött is 22:20-ra. A második játszmában Klam­pár továbbra is Jónyer fonák­jára erőltette a labdákat és 5:2, 12:6, majd 18:11 után 21:12-re nyert. A harmadik játszma volt a legsimább. Klampár az elő­zőekhez hasonló taktikával nyert 12-re, de úgy, hogy a vé­gén még engedett is az iram­ból. A vasárnapi eredmények. Férfiak: Jónyer—Börzsei 3:1, Rózsás—Kocsis 3:2, Klampár— Harangi 3:0, Beleznay—Pignitzky 3:0, Jónyer—Harangi 3:0, Tímár —Papp J. 3:0, Börzsei—Pignitzky 3:0, Klampár—Tímár 3:0, Belez­nay—Rózsás 3:1, Harangi—Pig­nitzky 3:0, Papp—Kocsis 3:2, Klampár—Jónyer 3:0, Rózsás— Börzsei 3:2, Beleznay—Papp 3:2. Kisházi 17:5 Magos 17:7 Papp 16:8 Hernádi 16:8 1 AZ ATLÉTIKAI NB I-BEN: Az Újpesti Dózsa férfi­ és a Vasas női csapata veretlenül bajnok Az újpesti Fekete Sándor vasárnapi duplázása kitűnően sikerült a rangadón. Bevezetőnek 400-as gáton egyéni rekordbeállzással lett harmadik, majd 800-on eddigi legjobb eredményével, 1 :48.8-cal győzte le klubtársát, Zsinkát. Képünkön: Fekete a célban. Az at­létikai NB vasárnapi viadalairól tudósításunk az 5. oldalon. A meglepetés Szombaton este — utol­só mérkőzésként — Izsó nagy meglepetésre 3:0- ra verte Juhost és ezzel már a negyedik győzel­mét aratta. Vasárnap az eddig gyengén­­szereplő Tímár szintén nem vesztett játszmát az előző két na­pon remekül játszó Papp J. ellen. De csak ezután követ­kezett az igazán nagy meglepetés (Börzsey és Pignitzky mérkőzésén). Leálltakm pötyögtetni. Ez bizony az idén kuriózum volt. És nem is tetszett a közönségnek. Fütyültek és szellemeskedtek a né­zők. Mert ma már más­hoz vannak szokva. Szerencsére! Nők: Juhos—Zongor 3:1, Mol­nár— Lotaller 3:2, Magos—Petrá­nyi 3:0, Juhos—Molnár 3:1. Lo­taller—Zongor 3:1, Papp—Petrá­nyi 3:0, Magos—Hernádi 3:2, Lotaller—Izsák 3:2. Papp—Herná­di 3 :­ Juhos—Petrányi 3:0, Kis­házi-Magos 3:2, Kisházi—Izsó 3:1, Magos—Zongor 3:0. A Tizek bajnoka. Férfiak: Klampár Tibor (Postás, edzője: Várkonyi László) 9 gy. 2- Jó­nyer István (Bp. Spartacus) 8, 3. Beleznay Mátyás (VM­KO- 1Folytatás a 8. oldalon) i Szegényes rangadó a Fáy utcában A Videoton nagy csatában győzte le az újpestieket Félgőzzel nyert a Ferencváros ♦ Gólparádé Salgó­tarjánban * A Szombathely magára talált, a komlóiak gyengélkedtek ♦ Csak szünet után játszott jól a Csepel Az MTK támadott többet, de a Rába ETO-nak voltak helyzetei Bp. Honvéd—Vasas 1:0 (0:01 Fáy utca, 7000 néző. Vezette: Vadas Gy. (8), (Schopp, Petri). Bp. Honvéd: Bicskei (9) — Buzsinszki (8) — Tajti (7), Vári (6), Vági (7), Marosi (7) — Pál (6), Szurgent (6) — Pusztai (6), Kozma (7), Tóth Gy. (5). Edző: Preiner Kálmán. Vasas: Tamás (5) — Fábián (6), Mészöly (7), Lakinger (7), Ihász (6) — Puskás (6), Vidáts (6), Müller (5) — Tóth B. (4), Farkas (4), Ladinszki (5). Edző: Machos Ferenc. Csere: Tóth B. helyett Török (6) , Tóth Gy. helyett Karakas (7) , Szurgent helyett Komora (7). Valamennyi a szünetben. Góllövő: Pál (55. perc). Szögletarány: 11:3 (7:1) a Va­sas javára. Nagyszerű labdarúgóidőben Vasas-támadásokkal kezdődött a rangadó. A 4. percben Mül­ler a jobbszélen elfutott, egy csellel kapura kanyarodott, de éles szögből küldött lövését Bics­kei ki tudta ütni. Két Honvéd­támadás lesálláson akadt el. Az első percek után nyilvánvalóvá vált a Honvéd taktikája: betö­mörültek a 16-osuk elé, nagyon szervezetten védekeztek és hosszú, előrevágott labdákkal A Honvéd az Újpesti Dózsa taktikáját hasznosí­totta: átadta a teret és előretolt csatáraival igye­kezett ellentámadásokat vezetni • Nyolcvan percen keresztül a Vasas támadott, olykor kapujához szö­gezte ellenfelét, de a góllövés nem sikerült • Tamás egyszer hibázott , s ez döntött! próbálták indítani a gyors Koz­mát, Pusztait. Lényegében egy kapura, a Honvéd kapujára folyt a játék. A sok technikai hiba miatt azonban említésre méltó esemény alig akadt. A 30. percben Farkas 20 m­­es szabadrúgása volt az első iz­galmas momentum: Bicskei szép, gyors vetődéssel mentett. Ezután Vidáts 30 méterről cé­lozta meg a jobb felső sarkot. (Folytatás a 2. oldalon) Ladinszki fordulásból kapura 16, de már ott van egy láb . Tajti a levegőben úszva érkezik, labda messze elkerüli a kaput. (Geleta Pál felv.) Mai számunkban: Beszámoló a labda­rúgó NB I, NB I B és NB II mérkőzé­seiről (2—3—4. oldal) Tudósítás az NB I-es kézilabda-, röplab­da- és kosárlabda­találkozókról (7.­oldal) Bemutatjuk a Man­chester és a Ne­w­­castle labdarúgóit (8. oldal)