Népsport, 1970. október (26. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-19 / 246. szám

LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚ Sz. Haladás—Komló 2:0 (2:0) A Haladás végigtámadta az I. félidőt és helyzetei alapján több gólt is lőhetett volna • A második 45 percben is a szombathelyiek birtokolták a lab­dát, több biztos gólhelyzetet hagytak ki • A bá­nyászcsapat csatársora gyengén játszott . Szombathely, 4000 néző. Ve­zette: Hegyes (6), (Bana, Kőrös). Sz. Haladás: Mursits (7) — Szántai (7), Pék (5), Balogh (7) — Halmosi (6), Kulcsár (6) —­ Szabó (7), Farkas (7), Király (4), Bokor (6), Iszak I (5). Edző: Fehérvári Alfréd. Komló: Erdősi (6) — Kótai (6), Csordás I (6), Makray (6), Gö­csei (4) — Horváth (5), Solymosi (5), Lazaridisz (­6) — Bordács (5), Mohácsik (4), Egri (4). Edző: Lantos Mihály. Csere: Bokor helyett Iszak II 1 4) a 30. percben, Egri helyett Korom (5) a szünetben, Göcsei helyett Angeli (4) a szünetben, Halmosi helyett Németh (4) a 60. percben. Góllövő: Szabó a 14. percben, Iszak II a 40. percben. Szögletarány: 10:1 (3:1) az Sz. Haladás javára. A 8. percben Farkas jó labdá­val futtatta Szabót, aki élesen kapu elé lőtt, de Erdősi jó ütem­ben vetődött ki és elcsípte a veszélyes labdát. A 11. percben Kulcsár ügyetlenkedett el egy igen biztató helyzetet. Támadott a Haladás, de kevés tervszerű­ség volt a csatárok játékában. A 14. percben Kulcsár beadását Bokor elhibázta, a védőkről a labda lepattant, Szabó szerezte meg és öt méterről a vetődő Er­dősi mellett a bal sarokba he­gyezett. 1:0 A 17. percben Lazaridisz sza­bálytalankodott Bokorral szem­ben. A 25 m-es szabadrúgásnak Pék futott neki, nagyerejű lö­vését Erdősi kiöklözte, és a vé­dők felszabadítottak. A komlói csatárok a 25. percben jutottak el először a szombathelyi kapu elé. A 27. percben Bokor, majd Iszak­i hibázott igen jó hely­zetben. A 32. percben Mohá­­csik—Egri adogatás után Soly­­mosi kapta a labdát, de 12 m-ről a jobb kapufa mellé lőtt. Két perccel később Balogh vitte fel a labdát, több sikeres csel után 25 m-ről veszélyes lövést eresz­tett meg, a komlói kapuvédő azonban ezúttal is remekül vé­dett. A 37. percben Halmosi Ki­rályhoz adott, aki tisztára ját­szotta magát, és nagy helyzet­ben a bal kapufa mellé lőtte a labdát. A 40. percben Farkas— Iszak II-akció végén Iszak II lőtt, és a labda a jobb kapufa éléről a sarokba vágódott. 2:0 A 43. percben Mohácsik gyo­morszájon találta Szabót, aki öt­perces ápolásra szorult. SZÜNET UTÁN a bányászcsapatban Lazaridisz húzódott hátra a balhátvéd he­lyére. Eseménytelen percei­ kö­vetkeztek, enyhe szombathelyi fölénnyel. Az 57. percben egy fejelésnél Halmosi orrsérülést szenvedett és nem tudott tovább játszani. Bordács 22 m-es sza­badrúgását védte biztosan a szombathelyi kapus, majd Ki­rály két esetben is gólhelyzet­ben hibázott. A 72. percben Sza­bó lövése kiperdült Erdősi ke­zéből, Király támadta a kapust, megszerezte a labdát és az üres kapuba gurított, de a já­tékvezető nem adta meg a gólt. A komlóiak felhagytak a merev védekezéssel, most lényegesen több támadást vezettek, mint az első félidőben. A 80. percben Egri került jó helyzetbe, de kö­zelről Mursits kezébe helyezte a labdát. A másik oldalon Far­kas nagy erejű lövése kiperdült Erdősi kezéből, de a kapusnak sikerült megkaparintania a lab­dát Iszak I elöl. ★ K­ A szombathelyi kapuban Mursits jól látta el fel­adatát. A védők közül Szántai és Balogh végig hasznosan ját­szott, Pék sokat könnyelműskö­­dött. Kulcsár az I. félidőben nyújtott jobb teljesítményt. Sza­bót Göcsei nem tudta tartani, Lazaridisszel szemben már ne­hezebb dolga volt. Farkas igen jól szervezte a támadásokat, sokszor vállalkozott lövésre is. A komlói kapuban Erdősinek akadt né­hány bravúros védése, de két­­három alkalommal bizonytalan­kodott. A védelemben Csordás­i fejjel sok támadást akasztott meg. A középpályások csak a II. félidőre javultak fel. A csa­társorban egyedül Bordácsnak akadt egy-két jó megmozdulása. Kiss Antal NB I TARTALÉKCSOPORT Sz. Haladás —Komló 2:0 (0:0). Szombathely, 500 néző. V: Gyi­­mesi. Sz. Haladás: Sáli — Né­methi, Homolya, Kiss I (Stieber), Szőke, Baumgartner (Horváth), Bogáti, Gyarmati, Derdák, Szár­nyas, Gangli. Komló: Buús (Sze­keres) — Podpácz, Kovács, Feny­vesi, Ficzkó, Stier, Terényi (Vog­­ranics), Földi, Fuchs, Orsós, Csor­dás n. G: Némethi, Bogáti 11-es­­ből). Jó: Némethi, Homolya, Sző­ke, Bogáti, ül. Buús, Kovács, Or­sós. Csepel—Dunaújváros 3:0 (1:0) Az első félidő elején ráijesztettek a Kohász játéko­sai a hazaiakra • Később feljött a Csepel, s átvette a játék irányítását • Szünet után nagy fölénybe került a hazai csapat, s a sokat hibázó védők mel­lett akár nagyobb arányban is győzhetett volna Csepel, 2000 néző. Vezette: Magyar (8), (Kristóf, Czirják). Csepel: Fatér (6) — Pető (6), Molnár (5), Kandi (6), Hunyadi (6) — Rottenbiller (7), Faludi (7) , Gulyás (8) — Varga (6), Kal­már (7), Kelemen (5). Edző: Keszthelyi Mihály. Dunaújváros: Papp (5) — For­­maggini (5), Ruppert (5), So­­mogyvári (4), Cseh (5) — Csörgő (5), Somogyi (5), Harangi (4) — Szimacsek (6), Martha (5), Bar­tók (4). Edző: Szűcs Gyula. Csere: Somogyvári helyett .Kamarás (67. perc), Kelemen he­lyett Takács (76. perc), Szima­csek helyett Boromissza (77. perc). Góllövő: Kalmár (16. perc), Varga (60. perc), Rottenbiller (62. perc). Szögletarány: 6:5 (3:3) a Cse­pel javára. A 3. percben­ Csörgő fejesét védte Fa­tér. A­ 8. percben Cseh hibájából Varga elé került a labda, de kivárt, s a csel után kisodródott, beadását Papp le­húzta. Az ellentámadás során Szimacsek villámgyorsan elfu­tott, pontosan tálalt Bartók elé, de a csatár óriási helyzetben ki­várt, majd Fatérba gurította a labdát, amely visszapattant hoz­zá, de megint a csepeli kapus­ba lőtt Egy perccel később Szi­macsek teljesen egyedül tört kapura, de a kivetődő Fatért találta el. A­ 16. percben nagy védelmi hibából megszerezte a vezetést a hazai együttes. Bal­oldali szöglet után a Kohász­védők elvétették a pattogó lab­dát, amelyet Kalmár négy mé­terről a kapu közepébe fejelt. 1:0 Mezőnyfölényben játszott to­vábbra is a Csepel, de a duna­újvárosiak bátran támadtak, és főként Szimacsek hozta gyakran­ zavarba a bizonytalankodó vé­dőket. A 27. percben Kelemen lövését Papp csak másodjára tudta megkaparintani, majd Kalmár került gólhelyzetbe, de lövését Papp szögletre hárította. A 30. percben Csörgő a Szima­­csek-támadás végén a szélső elől Fatér kivetődve szerezte meg a labdát. A 41. percben Gulyás fejese kerülte el a jobb felső sarkot. SZÜNET UTÁN meglehetősen gyenge volt az iram, a támadások lassan, körül­ményesen szövődtek — mindkét oldalon. Néhány szabálytalanság vitt izgalmat a játékba. A 60. percben Gulyás nagyszerű labdát tálalt Varga elé, Papp kivető­dött, de kiejtette a labdát, s a csatár a kapus mellett a bal sa­rokba gurított. 2:0 Két perccel később ismét Gu­lyás adott jó labdát, ezúttal Rottenbillernek, aki a védők kí­séretében a kifutó kapus mellett a bal sarokba helyezett. 3:0 A 75. percben Kalmár a ki­futó kapusba lőtt. A kipattanó labda Gulyás elé került, és­ ő 14 méterről a bal kapufát találta el. A 78. percben Rottenbiller labdáját Kalmár 6 méterről a kapu fölé vágta. Négy perccel később a csereként beállt Ta­kács az üres kapu fölé lőtt. Az utolsó öt percben kitámadott a Dunaújváros, s Mártha két ízben is gólhelyzetben hibázott. ★ * A Csepel védelme, különösen Molnár, az első félidőben nagyon bizonyta­lanul, sok hibával játszott. Nem rajtuk múlott, hogy a vendégek­ nem szereztek gólt. A középpá­lyások ezúttal a csapat legjobb részét alkották, különösen Gu­lyást lehet kiemelni, aki a má­sodik félidőben nagyszerű lab­dákkal dobta támadásba a csa­tárokat. Elől Kalmár játszott ve­szélyesen. A Dunaújváros kapusa, Papp, remek védések mellett, hibázott a második gól­nál. A védelem rendkívül gyen­gén játszott. A középpályások nem tudták tartani a labdát, s nem tudták kiszolgálni a csatá­rokat. A csatárok közül Szima­csek az első félidőben gyors, lendületes volt. Szünet után visszaesett. A többiek keveset voltak játékban. Németh Péter nő­i tartalékcsoport Csepel —Dunaújváros 1:1 (1:1). Csepel, 200 néző. V: Berta S. Csepel: Lanczkor (Ménes) — Sik­lósi I, Navratil, Frits, Balogh, Sik­lósi II, Gláser (Fekete), Major, Csordás, Gondár, Szilágyi. Duna­,­újváros: Mohács (Aczél) — Föld­vári, Bődey, Szentesi, Andriska, Nagy F., Pais (Czigler), Szabó I, Kovács (Szabó II), Bánfai, Pintér. G: Nagy F. (öngól), ill. Pintér. Jó: Frits, Balogh, Siklósi­­, Csor­dás, ill. Földvári, Bödey, Andris­ka. ­ Az NB I eredményei és az őszi idény további műsora Táblázatunkban valamennyi eredmény csak egyszer szerepel, mégi­s pedig a pályaválasztó sorában, a pályaválasztó szempontjából. Feltünt­­­tetjük a további mérkőizések napjait is. ) — Október. N­o November. Az üresen hagyott kockába a tavaszi mérkőzések kerülnek. Ferencváros—Szegedi EOL 4:0 (1:0) Népstadion, 6000 néző. Vezette: Vízhányó (7), (Losonczi, Soós J.). Ferencváros: Géczi (7) — Bá­lint (6), Havasi (6),­­Páncsics (6), Megyesi (6) — Rákosi (6), Hor­váth (5) — Szőke (6), Albert (7), Branikovits (7), Mucha (7). Edző: Csanádi Ferenc. Szegedi EOL: Bolya (5) — Vár­helyi III (5), Molnár (4), Várhe­lyi I (5), Kerekes (4) — Pikó (4), Bánfalvi­­(5), Berkes (5) — Jósa (4) , Vass (4), Vörös (4). Edző: Rá­­day László. Csere: Horváth helyett Vépi (5) és Vörös helyett Dávid (5) mindkettő a szünetben. Ráko­si helyett Selemka a 73. perc­ben, Pikó helyett Varga a 76. percben. Góllövő: Branikovits (13. perc), Szőke (11-esből, a 62. percben), Albert (68. perc), Branikovits (72. perc). Szögletarány: 10:5 (6:4) a Fe­rencváros javára. A kezdés után egyperces gyászszünet következett. A Fe­rencváros volt játékosa, Hámori Frigyes László, és az edző, Csa­nádi Ferenc édesanyja emlékére. Mindketten a napokban hunytak el. A vendégek védekezésre ren­dezkedtek be, a Ferencváros pe­dig nagy erővel támadott. Gyors egymásutánban három szögletet rúgtak a zöld-fehérek. A 13. percben Mucha az alapvonal kö­zeléből fól­adott középre, s a jókor érkező Branikovits három méterről a bal sarokba fejelt. 1:0 Jobbára a vendége® térfelén volt a labda, so­kat támadott a Ferencváros, de a csatárok ren­geteget hibáztak. A 24. percben Albert átadása tiszta helyzetben találta Branikovitsot, a csatár tíz méterről, senkitől sem za­vartatva, a jobb kapufa mellé lőtt. Ugyanezt ismételte meg há­rom perc múlva Albert. A 29. percben Branikovits vezette a labdát a 16-oson belül, de ki­várt, és Várhelyi­t szerelte. A­z utolsó negyedórában a vendégeik is vezettek néhány támadást. A 38. percben Jósa elől Páncsics rúgta ki a labdát szögletre. Majd mindjárt utána Jósa lövé­sét Géczi szögletre hárította. Az utolsó előtti percben Vörös két­szer is helyzetbe került, de mindig késlekedett, és a Fe­rencváros kapusa menteni tu­dott. " . SZÜNET UTÁN élénkült a játék, s az elsősor­ban Albertéit érdeme. A 62. percben Megyesi hozta fel a labdát, már a 16-oson belül járt, amikor Molnár felvágta. 11-es! Szőke a büntetőből nagy erővel rúgta a labdát a bal felső sa­rokba. 2:0 A 67. percben egy rossz fel­szabadító rúgás után Vörös elé került a labda, aki habozás nél­kül kapura lőtt, Havasi a gól­vonalról mentett. A 68. percben formás bal ol­dali támadást láttunk. Mucha nagyszerűen adott középre, s a jókor érkező Albert, előrevetőd­ve, mintegy öt méterről a bal sarokba fejelt. 3:0 A levegőben lógott az újabb gól. A 72. percben ismét Mucha hozta fel a labdát. Középreadá­­sát Albert a berobbanó Brani­kovíts elé fejelte. A csatár fut­tából, tíz méterről, kapásból a bal sarokba bombázott. 4:0 . ★ A Ferencváros védelmére kevés munka hárult. Havasi biztosan tartotta Vasst, a többieknek csak időnként kel­lett közbeavatkozniuk. Rákosi igyekezett támadásokat kezde­ményezni. A csatárok a szü­net után javultak fel. Elsősor­ban Mucha dicsérhető, de hasz­nosan játszott Branikovits és Albert is. .­ A SZEOL , alaposan megerősítette védel­mét, de nem sok haszonnal járt­ ez a törekvés. Rengeteget hibáz­tak a hátvédsor tagjai. Talán a két Várhelyi lelkesedését em­líthetjük meg. A középpályások csak védekeztek, de a három­tagú csatársor csak az első fél­időben vétette magát észre. Varga Béla NB I. TARTALÉKCSOPORT FTC-Szegedi EOL 7:0 (4:0). Népstadion, 1000 néző, V: Oláh! FTC: Vörös (Gulyás) — Novák­, Baráth, Megyeri, Tátrai, Eipel, Sebők (Őze), Szőke II (Kováts), Németh, Bartosik, Katona. SZEOL: Gilicze (Farkas) — Kosző, Emődi, Pálinkás, Kővári, Hunyadi (Zá­­dori), Csöbör, Ladányi, Mészár (Kozma), Ruttkai, György. G: Németh (4), Tátrai (2), Bartosik. Jó: Tátrai,, Németh, Novák, 111, Ladányi.­­ A zöld-fehérek óriási fölényben játszottak az első félidőben, de a sok helyzetből mindössze egyet értékesített Branikovits . Fordulás után mindkét csapatban két-két csere történt, élénkebbé vált a játék, s a zöld-fehérek most már jobban kihasznál­ták a kínálkozó gólszerzési lehetőségeket . A SZEOL hamar megadta magát, ezért volt egyoldalú a küzdelem . Rába ETO-MTK 1:1 (0:0) Nagy lendülettel kezdett a Győr s egymásután adódtak a helyzetei, de a legjobbakat is kihasz­nálatlanul hagyta . Az MTK az első félidőben nagyon mérsékelten játszott, szünet után feljavult, gyorsabb csapatjátékkal magához ragadta a kez­deményezést, sokat támadott, de l­evés helyzete adódott . A hazaiak az utolsó fél órára elfáradtak Győr, 5000 néző. Vezette: Ems­­berger (8), (Bircsák, Tófalvy). Rába ETO: Földes (6) — Keg­­lovich (6), Orbán (7), Kiss (7), Izsáki (5) — Pozsgai (5), Hor­váth L. (6) — Stolcz (6), Nagy (7), Horváth B. (5), Magyar (6). Edző: Dombos Ágoston. MTK: Brünyi (7) — Oláh (6) — Török (6), Dunai L. (7), Strasszer (7), Csetényi (6) — Oborzil (5), Becsei (6) — Sárközi (7), Szuromi (6), Koritár (6). Edző: Palicskó Tibor. Góllövő: Stolcz az 50. percben, Dunai L. a 60. percben. Csere: Oborzil­­ helyett Rab (6), Szuromi helyett Kiss (—) az 55. percben, Horváth L. he­lyett Póczik a 65. percben. Szögletarány: 7:5 (3:3) az MTK javára. Nagy becsvággyal kezdett a Rába, Horváth B. kitörése nyo­mán már az első percekben hely­zet adódott a középcsatár előtt, de lövését Brünyi szögletre ütöt­te. A 10. percben újabb lehetőség nyílt Horváth B. előtt, mert Nagy óriási helyzetbe hozta, de a csa­tár 7 méterről Brünyi kezébe emelte a labdát. Az MTK táma­dásai sorozatos lesállások miatt állandóan elakadtak. A küzde­lem kemény, jó iramú és válto­zatos volt, de nem volt igazán színvonalas, mert egyik csapat összjátéka sem tudott kibonta­kozni, hiányzott a játékból a folyamatosság. A pontatlan át­adások miatt gyakran ellenfél­hez került a labda. A 23. perc­ben Magyar beadásából Storcz négy méterről fejelhetett kapu­ra, de Brünyi kiütötte a labdát. A 33. percben Nagy 25 méte­res lövését hárította Brünyi szögletre. Az MTK vérszegény támadójátékára jellemző volt, hogy a félidő utolsó percében ment az első lövés Földes ka­pujára, Sárközi küldte a jobb sarok felé a labdát, de Földes vetődve mentett. SZÜNET UTÁN megint az ETO kezdett jobban. A 48. percben Pozsgai jó hely­zetben lövés helyett rosszul adott köz­épre. Az 50. percben Magyar elfu­tott, egy ügyes csel után beve­­rekedte magát a 16-oson belül­re, és erőteljes belőtt labdáját Stolcz közelről a hálóba sodorta. 1:0 A 60. percben egy­ bal oldali támadás után a partvonal és a 16-os oldalvonala közötti terü­letről Becsei szabadrúgást ível­hetett kapu elé. Dunai nagysze­rűen ugrott fel, és 7 méterről a jobb alsó sarokba fejelte a lab­dát. 1:1 A 62. percben Koritár 8 mé­terről kapura lőtt, a közvetlen közelében helyezkedő egyik győri játékos kezén csattant a labda, s aztán Koritár másod­szorra a hálóba vágta. (Ems­­berger a mérkőzés után azt mondta, hogy azért nem adta meg a gólt, mert a kezezést rá­­­lőtt labdának minősítette, aztán Koritár reklamált, s ezért már a gól előtt sípjába fújt.) Stolcz lőtt fölé, majd Becsei erőtlen lövését védte Földes. A 70. perc­ben Sárközi lövése nyomán Föl­des hasa alatt elcsúszott a lab­da, de nem volt a közelben csa­tár. A 72. percben Horváth B. nagy helyzetben 5 méterről fölé fejelt, később még jobb helyzet­ből csúsztatott fejese elkerülte­­ a jobb sarkot. A másik kapu­nál Koritár gólba tartó fejesét Izsáki kivágta. ★ ★ ★ A Rába ETO közvetlen védelméből Orbán végig egyenletesen, jól játszott, Kiss pedig főleg szünet után tett ki magáért, Izsáki sokat bizony­talankodott, Pozsgain pedig egy sereg támadás elakadt. Elöl Horváth B. nagyon igyekezett, keményen küzdött, de egymaga négy gólhelyzetet elügyetlenke­dett! Nagy volt a csatárjáték mozgatója, jó labdákat adott. Magyar szünet után belelendült, de keveset foglalkoztatták. Az MTK kapujában Brünyi jó formában védett, a védők közül Strasszer szerelt a legtöbbször, Dunai­­ az utolsó félórában játszott ki­emelkedően, Török az első fél­időben sokszor lendületesen tört előre, de a második félidő­ben Magyar el-elment mellette. A többiek közül csupán Sárközi­nek volt néhány gyors, kapura veszélyes felvillanása. Németh Gyula 3 Hétfő, 1970. október 19.