Népsport, 1970. október (26. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-19 / 246. szám

LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDA Hatalmas küzdelem a második helyértKilenc 9 pontos csapat az NB II Keleti csoportjában . Keleti csoport KISTEXT—Pénzügyőr SE 2:1 (2:0). KISTEXT-pálya, 700 néző. V: Rúzsa. KISTEXT: Kovács — Pataj (Fekete I), Jánosi, Szegecz­­ki, Nagy Gy., Letenyei, Nagy F., Kermanidisz, Fekete II, Bazsonyi, Zabari (Borka). Edző: Borbély András. Pénzügyőr: Demján — Mózes, Novák, Oláh (Komlósi), Fonyódi, Kisházi, Straub, Károly (Szőllősi), Jaskó, Süle, Balogh. Edző: Miksovszky Zoltán. A kis­pestiek határtalan lelkesedéssel küzdöttek. I. félidőbeli jó játékuk­kal megszerzett előnyüket a fel­javult vendégekkel szemben, ha nehezen is, de meg tudták tarta­ni. G: Nagy F., Nagy Gy., ill. Jas­kó. Jó: Kovács, Nagy Gy., Nagy F., Kermanidisz, ill. Kisházi, Komló­si.­­ Lehel SC—Budafoki MTE 0:0. Jászberény, 500 néző. V.: Győri. Jászberény: Vasas — Nagy I., Benke, Gubicz, Fekete, Juhász, Urbán, Sándor, Lukácsi, Réffi, Ko­vács. Edző: Biró István. Budafok: Németh — Nagy K., Kárpáti, Dinnyés (Zoltán), Sárközi, Kapi­tány, Pataki (Potykievicz), Nagy J., Sebestyén, Darvas, Taschner. Edző: Szollár Lajos. Alacsony színvonalú játék. Az I. félidőben többet kezdeményezett a vendég­együttes, két kapufát is lőtt. Szü­net után sem változott a helyzet. Jó: Benke, Nagy, Sándor, ill. Se­bestyén, Kapitány, Sárközi. Szegedi Dózsa—Középületépítők SE 1:0 (1:0). Szeged, 500 néző. V.: Dér. Sz. Dózsa: Bánfi — Szaffián, Biró, Csanádi, Reményik dr., Ma­darász, Veres (Balogh), Radaha (Magyar), Csordás dr., Szikorra, Héger dr. Edző: Zallár Andor. Középületépítők: Platthy — Ba­gyilla, Burai, Boday II., Mezei (Juhászkis), Dénes, Tamási, Ta­­mon, Budai, Takács (Tímár), So­­modi. Edző: Kolarics Ferenc. Gy: Csordás dr* Jó: Héger dr., Csa­nádi, Bánfi, ill. Platthy, Burai, Tamási. Vecsési VSZÉP—Bocskai SE 2:0 (2:0). Vecsés, 1200 néző, V: Szabó Z. Vecsés: Drágán — Szűcs, Korti, Sztanev, Makovecz, Kalmár, Lász­ló, Fodor I, Subert, (Fodor II), Vándori, Kiss B. (Kiss A.). Edző: Stefán László. Bocskai, Varga — Schmidt (Baranyi), Patai, Fekete, Zámbó, Albeck, Mezei, Nagy, Bartha, Stefán, Szabó II. Edző: Komlós­sy Imre. A 89. percben Ste­fán büntetőjét Drágán kivédte. A 68. percben Schmidtet agyráz­kódással a mentők kórházba szál­lították. G: Kalmár, Fodor II, Jó: Sztanev, Makovecz, Kalmár,­­Fodor II, ill. Varga, Nagy. Debreceni EAC —Szarvasi Spar­tacus 4:2 (3:1). Debrecen, 400 né­ző. V: Stenczel. DEAC: Palchuber — Csapó, Molnár, Szulyovszky, Fohnt Bencze, Tóth,­­ Petróczky, Kiss L. (Puskás), Kiss L., Szabó (Csathó). Edző: Bodor Lajos dr. Szarvas: Nagy II — Magyar, Gaj­dos, Brakszatórisz I, Szurovecz dr., Mihály, Brakszatórisz II (Bá­ni), Nagy I, Kovács (Szalontai), Bertók, Oravecz. Edző: Bencsik Gyula. A szarvasiak tartalékos csapata lelkesen küzdött, de helyzeteit kihagyta. A debrece­niek elsősorban kulturáltabb já­tékukkal biztosan győztek. G: Szabó (3), Kiss L., ill. Bertók, Nagy I. Jó: Molnár, Puskás, Sza­bó, ill. Braktaszarisz I, Mihály, Bertók. *Ceglédi VSE—Kiskunfélegyházi Vasas 3:0­ (1:0). Cegléd, 800 né­ző. V: Borsos. Cegléd: Rétfalvi, Laborcz, Tóth, Zátonyi, Kresják, Vágó, Csurgai, Kökény, Kábák, Liptai, Czopkó. Edző: Nagyszalóki András. K.­félegyháza: Hlub­ány — Bense, Sahin, Cserkó, Pün­kösdi, Pólyák, Rubányi, Ézsi, Villányi (Hajagos), Linka, Gö­rög (Rigó). Edző: Veréb István. Az első perctől 10 emberre­ vé­dekezett a vendégcsapat. A helyiek nehezen törték fel a tömör védő­falat. Az első gól után döntő fö­lénybe került a CVSE. G: Csurgai, Kökény, Liptai. Jó: Vágó, Kábák, Kresják, Listai, 111, Hluc­ány, Sa­hin. Nyugati csoport Szekszárdi Dózsa—Zalaegerszegi Dózsa 2:1 (1:0). Zalaegerszeg, 800 néző. V.: Félix. Szekszárd: Li­povszky — Gellér, Szántó, Kor­­ner, Jerabek, Becze, Lelovics, Micskó (Lizák),­ Vábró, Kalász, Török. Edző: Nagy János. Zala­egerszeg: Déri — Egri, Czotter, Németh N­., Sípos, Mihalecz, Mi­­nárcsik, Láng (Sáfrány), Varga (Faragó), Rácz, Szakonyi. Edző: Gáspár László. A zalaegerszegiek játszottak fölényben, de a vendég­csapat kitűnően védekezett. Vé­dői ügyesen tartották a labdát, csatárai ritkább támadásai viszont, mindig veszélyesek voltak. Lelo­vics 11-est hibázott. G.: Vábró Kalász, ill. Minárcsik. Jó: Gellér, Jerabek, Kalász a Z. Dózsából, senki nem nyújtott kiemelkedőt. Pécsi Ércbányász—Ajkai Bányász 3:0 (1:0). Ajka, 1000 néző. V: Gás­pár. Pécs: Doszpod — Rendes, Péhl, Farkas I, Borovácz, Fekete, Szabó (Zoltai), Csőre, Vincze, (Lubastyik), Farkas I, Szigeti. Edző: Galgóczi Ottó. Ajka: Németh (Lukács) — Varga, Varró, Máté, Gerencsér (Szemán), Schwartz, Király, Éber, Márkus, Haász, Tér. Edző: Gyenese József. A minden csapatrészben , jobb Ércbányász biztosan vitte el a két pontot. Az ajkai csapat gyengén játszott. G: Péhl, Szigeti, Vincze. Jó: Péhl, Farkas I, Borovácz, Csőre, ill. Varró. M­KE Fűzfői RK—Győri Dózsa 1:0 (1:0). Fűzfő, 300 néző. V.: Geiger. Fűzfő: Takács II. — Kiss, László, Fehér (Búza), Bajor, Őri, Saller, Zaharovics, Molnár, Takács I., Megyeri. Edző: Boros József. Győr: Halasi — Tullner, Halász, Tamás, Vorigin (Hujber), Tasnádi, Domonkos, Gábor (Baumann), Szaló, Vigh, Csidei. Edző: Pálfy A­­ntal. Küzdelmes, változatos, jó iramú mérkőzés. A hazai csapat megérdemelten győzött. G.: Zaha­rovics. Jó: László, Fehér, Zaha­rovics, őri, ill. Halász, Tullner. Táncsics SE — Savaria Cipőgyár 1:0 (0:0). Kaposvár, 600 néző. V: Maróti. Táncsics SE: Nagy — Németh, Duralla, Tihanyi, Plas­­tyik, Knapik, Székely, Mészáros (Róth), Varga, Uhl, Koródi. Edző: Váradi Lajos. Savaria: Varga F. — Virágh, Gaál, Gercsnek, Süme­gi, Varga L., Németh M. (Németh D.), Biró, Kecskés, Molnár, Nagy.; Edző: Tölgyesi József. A második 45 percben fölénybe került a ka­posvári csapat. Győzelmét azon­ban csak azután szerezte meg, mi­után — a 72. percben — a játék­vezető Kecskést utánrúgásért ki­állította. G: Róth. Jó: Tihanyi, Knapik, Róth, ill. Gaál, Sümegi, Biró. Bauxitbányász SE — Máza-Szász­vári Bányász 2:1 (0:0). Szászvár, 300 néző. V: Nagy G. Bauxitbá­nyász: Kovács — Tulok I, Dálno­­ki, Csibi, Farntal, Für, László, Kutasi (Gombás), Kőműves, He­gedűs, Budai. Edző: Kemény Ti­bor. Máza-Szászvár: Hadrik — Jó­nás, Róth, Nagy I, Szalay n, Né­meth, Nagy I, Túrós (Bakó), De­meter, Oglizán, Szabó (Czebel). Edző: Bodony János. G: Hegedűs, Budai, ill. Demeter (11-esből). Jó: Kovács, Dálnoki, Csábi, Kutasi, ill Nagy I. Almásfüzitői Timföld—Pápai Textiles 3:0 (1:0). Almásfüzitő, 400 néző. V: Balázs II. Almásfü­zitő: Dóczi — Nagy M., Takács, Simon, Rakó, Paulik (Stingl), Nagy Gy., Lázár, Fekete, Radics, Tóth. Edző: Paulik Ferenc. Pápa: Szép — Nyári, Áldozó, Horváth B. , Zsenák, Varga, Vadász (Hol­­bok), Keresztes, Krasnyánszky, Horváth K., Polgár (Szűcs). Ed­ző: Simon Miklós. Ideges hangu­latú kemény mérkőzés. Zsenák a 31. percben utánrúgásért kiállít­va. G: Tóth, Lázár, Stingl. Jó: Dóczi, Simon, Radics, Tóth, ill. Áldozó, Keresztes, Krasnyánszky. Bakony Vegyész—Dorogi Bá­nyász 0:0. Veszprém, 1200 néző. V.: Müncz. Bakony, Mikolasek, — Puskás, Kiss, Búza, Mészöly, Egyházi, Lipp (Németh), Kaki, Balogh (Donáth), Gazsó, Ködmön. Edző: Kuti Herbert. Dorog: Hor­váth I. — Berecz, Tóth, Csóri, Horváth P., Kiss, Rátvai, Virág, Peszeki, Gabala, Bartalos. Edző: Hári László. A veszprémi csapat végig támadott, tehetségtelen csa­társora miatt vesztett, a tehetetlen dorogiak ellen. A játékvezető in­­diszponáltan bíráskodott. Jó: Kiss, Mészöly, Kaki, Ködmön, ill. Hor­váth I., Tóth, Kiss. Miskolci VSC—Vasas Izzó 0:0. Miskolc, 1500 n­éző. V.: Fehér n. MVSC: Kun — Krompaszky, Ta­kács, Locker, Szendrei, Molnár (Hernádi), Kunfalvi, Marosi, Sár­mány, Kiss, Buczkó. Edző: Szent­­marjay Tibor. Vasas ízző: Hor­váth — Feleki, Magyar, Tölgyes, Kékesi, Majsai, Pintér, Révész (Eiben), Stefancsik, Székely, Sza­bó. Edző: Kovács József. Kiegyen­lített első félidő után nagy fö­lénybe került az MVSC. Csatárai rengeteg helyzetet teremtettek Horváth kapuja előtt, ám az ön­­feláldozóan védekező fővárosiak hálóját nem sikerült bevenniök. Jó: Takács, Locker, Marosi, II. Horváth, Magyar, Kékesi. Kazincbarcikai Vegyész—Esz­tergomi Vasas 1:0 (0:0). Eszter­gom, 700 néző. V.: Soós G. Ka­zincbarcika: Győri — Lipcsei, Ködmön, Erdős­, Szitka, Várhelyi, Lázár, Szűcs (Verbovszki), Balázs, Ráczi, , Cservenka. Edző: Nagy György. Esztergom: Deési — Dó­ka, Kertes, Takács I., Kulcsár, Szényi, Markó, Peszeki (Kara), Laczkó, György (Balogh), Csapó. Edző: Buzánszky Jenő. Változatos küzdelemben mindkét oldalon több biztos helyzetet kihagytak a csatárok. A győzelmet jelentő gólt a 62. percben, a hazai védők „díszkísérete” mellett Ködmön fejelte a hálóba. Jó: Ködmön, Ba­lázs, Cservenka, ill. Takács I. Nyíregyházi Spartacus—Borsodi Bányász 1:0 (0:0). Sajószentpéter, 150 néző. V.: Bodon. Nyíregyháza­: Pilisák — Bohus, Gáspár, Zsíros, Bíró, Szekrényes, Kaskötő, Tóth N­., Sántha, Eszenyi, Kegye. Edző: Kovacsics Gyula. Borsodi B.: Vö­rös — Szakács, Benkő NI., Kato­na, Négyesi, Csipke, Kertész, Ve­­rebélyi, (Tóth), Urbán, (Szűcs), Tátrai, Bódis. Edző: Bánáti Rezső. Két gyenge formában levő csapat, alacsony színvonalú mérkőzése. A valamivel nyugodtabban és lelke­sebben játszó csapat védelmi hi­bából szerezte meg a győztes gólt. G.: Eszenyi. Jó: Gáspár, Zsíros, Kaskötő, Eszenyi, 111. a hazai csa­patból, senkit nem lehet meg­dicsérni. Nagybátonyi Bányász—Sátoral­jaújhelyi Spartacus 2:0 (2:0). Nagybátony, 500 néző.­­V: Orosz. Nagybátony: Palchéber — Kecs­kés, Pozsár, Ludányi, Kupcsulik, Rakonczás, Szklenár, Veress (Nagy), Kovács F., Kovács I., Sar­­kadi. Edző: Ratkó Sándor. S.­­újh­ely: Szakál — Molnár, Lengyel, Szücs, Toronyi, Kovács, Noszály., Telenkó, Szepesi (Balázs), Jász­tor (Bányász), Dutkievicz. Edző: Si­pos Ferenc. A végig jobban és tervszerűbben játszó csapat akár nagyobb arányban is győzhetett volna. G: Kovács I., Szklenár. Jós Pozsár, Kovács F., Kovács I., Szklenár, ill. Lengyel, Dutkievicz. Volán SC—Leninvárosi MTK 4:3 (3:1). Leninváros, 1200 néző. V.: Almási. Volán: Szegedi — Földi, Merényi (Mángó), Mol­nár, Erdős, Török, Rattmann, Mezei, Kiss, Káló, Bernáth (Miskolci). Edző: Kiss Jenői Leninváros: Varga — Bakos (Gu­­nics), Németh, Breuer, Zumpf, Tóth, Bodzsár I., Haisz, Széles, Homródi, Bodzsár II. (Kiss). Edző: Bán Nándor. Rossz játékvezetés. A második félidőben az erősen feljavult SMTK kiegyenlített, de a vendégek, 7 perccel a befejezés előtt — egyetlen második félidei támadásukkal — megszerezték a győzelmet! G.: Molnár (11-esből) Kiss, Kaló, Rattmann, ill. Zumpf (11-esből), Széles, Bodzsár I. Jót Szegedi, Rattmann,­ Kiss, ill. Zumpf (a mezőny legjobbja), Haisz, Széles. BEAC—KELTEX 0:0. Budafoki út, 400 néző. V.: Pécsi. BEAC: Császár — Korpa, Molnár dr., Te­ke, Pálfi, Glatz, Kalocsay dr., Horváth dr., Murár, Bácskai, Ha­rangi (Gyepes). Edző: Berendi Pál. KELTEX: Bábel — Zemmel, Papp, Lőrik, Pénzes (Nagy), Zumpf, Csöbör, Kerekes, Felles, Köteles dr., Varga. Edző: Bédi Lajos. A mutatott játék alapján a döntetlen igazságos. Jó: Császár, Molnár dr., 111. Papp, Lőrik, Zumpf. Északi csoport 1. Cegléd 10 6 3 1 15-11 15 2. Pénzügyőr 10 6 2 2 20- 9 14 3. Sz. Dózsa 10 6 2 2 16-11 14 4. Budafok 10 4 4 2 15- 9 12 5. Lehel 10 4 3 3 10- 7 11 6. DEAC 10 4 1 5 23-20 9 Gyula 10 3 3 4 19-16 9 8. Sze. MÁV 10 2 5 3 12-12 9 9. Bocskai 10 3 3 4 13-14 9 Közép. 10 3 3­ 4 9-10 9 11. Szarvas 10 2 5 3 11-14 9 MGM 10 3 3 4 13-16 9 SZVSE 10 3 3 4 11-14 9 14. Vecsés 10 3 3 4 7-12 9 15. KISTEXT 10 2 3 5 11-17 7 16. Kiskunf. 10 2 2 6 10-23 6 1. P. Érch. 10 7 1 2 27-11 15 2. Dorog 10 6 3 1 15- 3 15 3. Győri D. 10 6 2 2 19- 9 14 4. Szekszárd 10 6 1 3 13- 6 13 5. Zalaeg. D. 10 6 1 4 16- 9 12 6. Bakony V. 10 5 2 3 9- 5 12 7. Pápa 10 5 2 3 7- 9 12 8. Táncsics 10 5 2 5 8-12 10 9. Ajka 10 4 1 5 10-12 9 10. Bauxitb. 10 4 1 5 13-16 9 11. Savaria 10 3 2 5 24-16 8 12. Almásfüz. 10 2 3 5 9-20 7 13. Fűzfő 10 3 1 6 6-18 7 14. PETC 10 2 2 6 9-12 6 15. K. Rákóczi 10 2 2 6 7-20 6 16. M.­Szász­ 10 1 3 6 4-18 5 1. Volán SC 10 7 2 1 26-12 16 2. K.-barcika 10 6 3 1 16- 7 15 3. Izzó 10 6 1 3 22-12 13 4. MVSC 10 4 3 3 10- 4 11 5. Kistér. 10 4 3 3 11- 7 11 SKSE 10 3 5 2 17-13 11 7. S.­új­hely 10 5 1 4 9- 8 11 8. Nagyíj. 10 3 4 3 10- 8 10 9. BEAC 10 4 2 4 11-12 10 10. KKF SE 10 3 4 3 9-12 10 11. Ikarus 10 4 1 5 10-18­­9 12. Esztergom 10 3 2 5 11-16­­8 13. Nyíregyha 10 3 2 5 6-12 8 14. Lenin A. 10 3 1 6 15-20 7 15. KELTEX 10 2 3 5 11-17 7 16. Borsodi B. 10 1 1 8 9-25 3 Az NB I B állása Szolnoki HITE— Oroszlányi Bányász 3:1 (1:0) Szolnok, 1200 néző. V: Kato­na. SZINTE: Nagy B. 7- Vincze, Heidrich I, Kovács, Árvai, Papp I, Pallai (H­eidrich II, a 63. perc­ben), Sebők, Mile, Nagy F., Papp III (Kuti, a 75. percben). Edző: Lazányi Péter. Oroszlány: Fekete -—­ Csinos (Kovács, az 56. perc­ben), Frikkel, Máté, Sárosi, Sza­bó, Egyed, Papp, Sallői, Holánszky, Tambor (Stein, az 56. percben). Edző: Pallagi Róbert. 2. perc: Tambor beadását Nagy B.* a kapufa segítségével, a gól­vonalon hárította. 8. perc: Pallai, Sebők, Nagy F. lábán vándorolt a labda, majd a felfutó Papp I elé került. Papp II mintegy 20 méteres lövésébe Fekete beleütött ugyan, de a lab­da a kapuba esett, 1:0. 18. perc: Tambor beadását Papp közelről perdítette kapura, Nagy B. bravúrral hárított. 50. perc: Kovács a bal oldalon elfutott, beadása a túlsó kapufa belső lapjáról pattant­­ hálóba, 12:0. 51. perc: kezdés után Kovács előretört és a 16-os vonaláról a léc alá bombázott, 3:0. 68. perc: Papp erős lövését Nagy B. kiütötte, a visszapattanó labdát Holánszky a hálóba lőtte, 3:1. 85. perc: szögletrúgás után Papp a lövése a kapufáról pattant kapu fölé. Ez a mérkőzés is igazolta: nem elég csak a mezőnyben jól játsza­ni, a helyzeteket ki is kell hasz­nálni. Az Oroszlány pontosabban szőtte támadásait, 1:0-ig teljesen nyílt volt a mérkőzés. Az önfel­­áldozóan, lelkesen és nagy aka­rással küzdő SZMTE azonban jól védekezett. Kovács pedig döntő érdemeket szerzett a győzelem ki­vívásában. Jó: Nagy B., Kovács, Árvai, Papp H. 111. Máté, Szabó, Holánszky, Pataki István Egri Dóssa— Debreceni VSC 2:0 (0:0) Eger, 3000 néző. V: Vincze dr. Eger: Landi — Temesvári, Mészá­ros, Czeczeli, Rajna, Berán, Tóth M., Bánkuti (Szonda, a 70. perc­ben) Tóth T. Kovács F., Szűcs (Vigh, a 62. percben). Edző: Kovács Ferenc. Debrecen: Szabó II— Szabó I, Vachter, Lipők, Waczlavik, Só­,­vágó, Simon (Mezei, a szünetben),­ Rozgonyi, Vásárhelyi, Vasvári, Dóczé. Edző: Piber István. 15. perc: óriási helyzetet hagyott ki az egri csapat. Temesvári fe­jese után a labda Szűcshöz ke­rült, a csatár azonban 5 m-ről a bal­ kapufa mellé gurított. 32. perc: az előretörő Lipők lö­vését Landi vetődve hárította szögletre. 36. perc: Bánkuti szögletét Tóth a bal sarok felé fejelte, a labda azonban a földön fekvő kapus ke­zébe hullott. 51. perc: Kovács F. a baloldalon csatázott a védőkkel, beadását Szűcs visszagurította Tóth M.­­nak, aki 10 m-ről, ballal, a jobb sarokba lőtt, 1:0. 57. perc: Bánkuti szabadrúgá­sát Szabó vetődve kiütötte és a jókor érkező Kovács F. laposan a bal sarokba vágta a labdát, 2:0. 73. perc: Czeczeli bombaszabad­rúgását Szabó a felső léc segítsé­gével hárította. Már a mérkőzés elején kitűnt, hogy a vendégek szoros ember­fogással igyekeznek lelassítani az egriek lendületét. Sokszor 7—3­­ emberrel védekeztek, és az egri csapat sokáig nem találta meg e taktika ellenszerét. Tóth M. veze­tőgólja megnyugtatta az E. Dó­zsát, és így hamar megszületett a győzelmet bebiztosító második gól is. Jó: Mészáros, Berán, Tóth M., illetve Szabó II. Szabó I. és Me­zei. Somody József 22. perc: Vigh lábáról — gól­helyzetben — leperdült a labda. 23. perc: Monostori az üres ka­pu vonaláról vágta ki a labdát. 114. perc: Szendrei az üres ka­pu­­ mellé gurított. 48. perc: Bősze egyedül tört kapura, de beérték és elnyom­ták. 51. perc: közvetett szabadrú­gáshoz jutott az Ózd. Szendrei lö­vése a sorfalban elakadt. Az egyik védő kézzel fogta meg a labdát, a bírói síp azonban néma maradt. 76. perc: Monostori a 16-oson belül kézzel ütötte el a labdát Szendrei elől. A játékvezető most sem sípolt. Erős iramú mérkőzésen az Ózd végig fölényben játszott, de csa­tára­ igazi helyzetet alig terem­tettek, minden támadást belül erőltettek. A pestiek ügyes takti­kával játszottak, sokszor igen ke­ményen védekeztek. Gyenge já­tékvezetés. Jó: Murányi, Madai, Váradi, Abuczki, ill. Monostori, Vigh, Bősze. Vincze Zoltán Egyetértés— Székesfehérvári MÁV Előre 1:0 (1:0) Székesfehérvár, 500 néző. V: Vörös. Egyetértés: Varga — Ga­lambos, Józsa, Sóvári, Komáromi, Szántai, Karába, Halápi (Ulman, a 83. percben), Siklósi, Kuharsz­­ki (Straub, a 74. percben), Géber. Edző: Rákóczi László. Székesfe­hérvár: Devecseri — Szabó, Mes­ter, Bátor, Ribi, Horváth, Lech­­ner, Monoki, Jelinek, Karsai (He­ Jyes, a 68. percben), Bőke (Papa­­dimitriusz, a szünetben). Edző: Balogh László. 1. perc: Jelinek nagyszerű egyé­ni alakítással a bal oldalon elfu­­totott, de a kapu torkában, lövés helyett, Lechnernek akart továb­bítani és a védők felszabadítot­tak. 4. perc: Halápi kiugratta Sik­lósit, de a labda lepattant Siklósi lábáról és Devecseri mentett. 11. perc: Kuharszki nagysze­rűen elfutott és 10 méterről lapo­san lőtt a bal sarkba, 11:0. 51. perc: Beke nagy helyzetben hibázott. 72. perc: Siklósi óriási bombá­ját Devecseri remekül öklözte. Egyszerű volt az Egyetértés tak­tikája: megszerezni a vezetést, és tartani az előnyt! Pontosan ez történt. A gól után a vendégek megszánták kapujuk előterét, a középpályát átengedték a fehér­váriaknak, így aztán szinte állan­dó mezőfölényben játszott a MÁV Előre, a jól megszervezett véde­lem azonban mindig tisztázni tu­dott. Jó: Galambos,­ Józsa, ill. De­vecseri. Enzsöl Lajos Az első negyedórában megszer­zett vezetés után a vendégek vé­gig keményen védekeztek. A ha­zaiak végig idegesen, kapkodva és sok hibával játszottak. Szünet után a Kecskemét irányította a játékot, de csatárai képtelenek voltak át­törni a kitűnő vasutasvédelmet. Jó: Nertiemh, Ubrankovics, Ba­zsánt, Kaszás, ill. Lantos, Diószegi, Balatoni. Mezei István Várpalotai Bányász— MÁV DAC 0:0 Várpalota, 1500 néző. V: Szávó. Várpalota: Szeles — Bertalan, Csapó II, Csapó I, Frank, Klsber, Szabó, Lakics, Kerkai, Orbán I (Horváth E., a 65 percben), Hor­váth L. Edző: Dósai István. MÁV DAC: Tóth L. — Nyers, Máté, Nagy, Németh, Lénárt, Mészáros, Gyomoroi, Pálos, Tóth L., Wéber. Edző: Kovács Imre. 3. perc: Horváh L. tiszta hely­zetben, a kifutó kapus mellett, a kapu mellé lőtt. 12. perc: Lénárt 18 m-es he­lyezett lövését Szeles a levegőben úszva védte. 20. perc: Gyömörei — a hazai védelem hibájából — elfutott, 10 m-es, éles lövése az oldalkapufáról vágódott a játéktéren túlra. 43. perc: Kerkai egyedül tört­­ kapura, a 16-oson belül a kifutó Tóth L. ellökte, a játékvezető­­ továbbengedte a játékot. 64 perc: Szabó hatalmas lövését Tóth L. nagy bravúrral ütötte szögletre. 71. perc: Szabó beadását Ker­kai élesen kapu mellé fejelte. 81. perc: Németh szabadrúgá­sát, a léc alól, ujjheggyel nyom­ta ki Szeles. Különösen az I. félidőben volt lagymatag a mérkőzés, csak a II. félidő közepétől élénkült valamit a játék. A három előretolt csatár­ral támadó Várpalota nem bírt a masszív, jól romboló győri véde­lemmel. A győriek sallangmente­­sen, kevés húzással szedték táma­dásaikat, a kapura veszélyesebbek voltak. Jó: Szeles, Klsber, Csapó H, ül. Tóth L., Nyers, Lénárt, Csiky Iván Az utolsó oszlopban a juta­­lompontok a szerzett pontokkal összesítve szerepelnek. 1. Egyet. 11 8 3­­ 17- 4 20 2. M. DAC 11 6 2 3 11- 5 20 3. Eger 11 5 4 2 16- 8 19 4. K. Dózsa 11 4 4 3 14- 9 19 5. Bp. Sport. 11 3 5 3 9- 9 19 6. Pécsi B. 11 3 4 4 11-17 19­ 7. Ganz­ M. 11 5 4 2 16-13 18 8. FCSPED 11 3 3 5 8-13 18 9. ZTE 11 4 4 3 19-13 17 10. Oroszlány 11 4 2 5 15-15 17 11. Békéscs. 11 3 3 5 13-12 15 12. Ózd 11 4 2 5 13-18 13 13. DVSC 11 3 4 4­ 9-11 12 14. Székesf. 11 4 2 5 8-14 12 15. Szolnok 11 3 2 6 10-18 12 16. Várpalota 11 2 6 3 12-10 11 17. BVSC­­ 11 4 2 5 19-22 11 18. Előre 11 2 2 7 4-13 9 Ózdi Kohász— G Ganz*MÁVAG 0:0 Ózd, 2000 néző. V: Egervári, Ózd: Csank — Rási, Murányi, Madai, Várallyai, Abuczki, Dole­­zsál, Fükő, Egri, Váradi, Szend­­rei (Széles, a 90. percben). Edző: Kálnai László. Ganz-MÁVAG: Szi­­lasi _ Vida, Monostori, Marczel, Balogh, Kvassay. Ananiádisz, Di­­nopolusz I (Falanik, az 59. perc­ben), Vigh, Fister, Bősze. Edző: Rózner Győző. m­ajaagaa B­­ÜL Hétfő, 1970. október 19. Békéscsabai Előre— Bp. Spartacus 0:0 Békéscsaba, 3500 néző. V: Sze­gedi Barna. Békéscsaba: Tóth M. — Kvasz, Koródi, Láza, Dobó, Ambrus, Németh, Moós, Imri, Schneider (Száraz, a 67. percben), Tóth Cs. (Zahorán, a szünetben). Edző: Pillér Sándor. Bp. Sparta­cus: Takács — Idei, Mezei, Mi­­halecz, Nagy, Kácsor, Gábor, Strenitzer, Zöldi, Szűcs, Simon. Edző: Hidegkúti Nándor. 10. perc: Németh szöglete után Ambrus fejelt kapura, Takács ve­tődve hárított. 24. perc: Simon előtt az ötös sarkán, nagy helyzet adódott, de elcsúszott, s a védők felszaba­dítottak. 62. perc: Moós 11 méterről, a kapunak háttal állva, ollózva lőtt a jobboldali léc mellé. 75. perc: Németh rúgott szögle­tet, nagy tömörülés támadt Ta­kács kapuja előtt, több lövés akadt el a védőkön. 80. perc: Idei 20 méteres sza­badrúgását Tóth M. elvetődve ütötte szögletre. Élénk iramú mérkőzésen a meg­erősített védelmek mindkét olda­lon jól zártak. Az első félidőben valamivel többet támadott a ha­zai együttes, komoly gólveszély azonban egyik kapu előtt sem adódott. Szünet után fokozódott az iram, de a játék továbbra is — izgalommentesen — a két 16-os között folyt. A döntetlen ered­mény igazságos. Jó: Tóth M. Kvasz, Ambrus, Láza, ill. Takács, Nagy, Szűcs. Fer­csik János BVSC— Kecskeméti Dózsa 1:0 (1:0) Kecskemét, 3000 néző, V: Klemm. BVSC: Németh — Ubrankovics, Kovács, B. Nagy, Salcza, Bodon­­czi, Zsebeházi, Nagy Gy. Bazsánt, Takács, Kaszás. Edző: Marosvári Béla. K. Dózsa: Winter — Oláh, Lantos, Kreidli, Diószegi, Lutz, Balatoni, Tatár, Pasek (Kiss, a szünetben), Czéh. (Viskó, a 62. percben), Lódi. Edző: Szigeti Fe­renc. 4. perc: Lutz labdájával Tatár tört kapura, de B. Nagy a lövés pillanatában szerelte. 13. perc: Takács átadásával Nagy Gy. a védők közül kiugrott, kicse­lezte a kapust és a hálóba lőtt, 1:0. 23. perc: Lutz 25 méterről kül­dött bombája a felső lécről­ vágó­dott vissza. 35. perc: Kaszás jó cselek után középre adott, Nagy Gy. közelről a kapu mellé fejelt. 37. perc: Tatár nagy helyzetben a kapu mellé lőtt. 40. perc: Lutz 18 méterről kül­dött szabadrúgását Németh a léc alól tolta szögletre. 58. perc: Balatoni beadását Kiss futtából kapu fölé lőtte. 88. perc: Kaszás egyedül tört kapura, de Winter — nagy bra­vúrral —, mentett. Zalaegerszegi TE— FILIPID Szállítók 1:1 (0:0) Czabán Samu tér, 1100 néző. V: Tapolczai. ZTE: Bolemányi — Prokisch, Papp, Vörös, Láng, Ma­dár (Józsi, a 72. percben), Páv­­licz, Szabó (Tóth I. a szünetben), Gáspár, Kocsis, Rita. Edző: Szőcs János. FOSPED: Timler — Pa­­gella, Rixer, Simicska, Kemerle, Kanyó, Alapi (Kaszás, a 67. perc­ben), Márkus, Keul, Bakk, Turas (Vágási, a 83. percben). Edző: Sá­rosi László. 26. perc: az előre vetődő Bole­­mányi Bakk lábáról szedte le a labdát. 33. pepc: Szabó 10 m-ről Timler kezébe emelt. 38. perc: Bita 12 m-ről kapu fö­lé bombázott. 42. perc: Tural bal oldalról be­lőtt labdáját Bolemányi a levegő­ben úszva csípte el. 48. perc: Láng a kapu előte­rébe ívelt — a kimozdulón Timler kiejtette a labdát — és Tóth I az üres kapuba lőtt, 1:0. Óriási ka­pushiba. 57. perc: Pávlicz közeli lövését Timler a felső kapufa segítségé­vel védte. 60. perc: Papp a gólvonalon­­mentett­e fejjel! 73. perc: Kanyó kiugratta Ka­szást, aki megiramodott, és a meg­torpant védelem mellett a háló jobb oldalába lőtt, 1:1. 74. perc: Tóth I. óriási hely­zetben, a jobb oldali kapufa mel­lé gurított. 76. perc: Márkus a felső lécre lőtt. (Ez is nagy helyzet volt.) Végig heves iramú, izgalmas küzdelem, szinte percenként vál­tozott a játék képe. Mindkét ka­pu előtt adódtak nagy helyzetek, de ezek legtöbbje kihasználatlan maradt. A második félidő elején még fokozódott az iram. A ha­zaiaknak az egyenlítés sikerült, de a hajrában kiharcolt fölényü­ket nem tudták kamatoztatni. Jő: Bolemányi, Prokisch, Vörös, Láng, Gáspár, ill. Rixer, Pagella, Már­kus, Kun István S—------1 a BUBAPESTI KÖZLEKEDÉSI­­ WÉEEMEMT ______________feltételre keres villamoskocsi-vezetőket és autóbusz-vezetőket Jelentkezhetnek: 8. általános iskolai végzettségű,1­20. életévet betöltött, szakképzettség nélküli férfi- és nődolgozók, Inert vállalaton belül kiképezzük­­, VILLAMOSKOCSI-VEZETŐNEK A 21. életévet betöltött férfi gépkocsivezetők, akik 1 éves , 3,5 tonnás - tehergépjárművezetői gyakorlattal rendelkeznek, és vállalaton belül kiképezzük AUTÓBUSZVEZETŐNEK! BÉREZÉS A KIKÉPZÉSI IDŐ ALATT IS A KOLLEKTÍV SZERZŐDÉS SZERINT. Minden dolgozó és családtagja részére autóbuszra, villa-, mosra és HÉV-re szóló díjmentes utazási igazolványt bizto­­­­sítunk. JELENTKEZÉS: BUDAPEST, VII., KERTÉSZ UTCA 16. SZÁM. » Kérjük az érdekelteket, hogy apróhirdetéseiket, köz­leményeiket, mindenfajta hirdetéseiket ne a szerkesz­tőségünknek, hanem a ki­­adóhivatalunknak küldjék. A címzés: Ifjúsági l­aépkiadó, Hirdetési osztály, Bp. VI., Révay utca 16. A totó 42. heti eredménye 1. Videoton—U. Dózsa 1 2:1 2. ETO—MJTK x 1:1 3. SBTC—DVTK 1 4:0 4. Csepel—Dunaújváros 1 3:0 5. Pécs—Tatabánya törölve 6. Haladás—Komló 1 2:0 7. Ózd—Ganz-MÁVAG x 0:0 8. Várpalota—MÁV DAC x 0:0 9. SZITE—Oroszlány 1 3:1 10. Bcsaba—Bp. Sport. x 0:0 11. Esztergom—Kazincb. 2 0:1 12. Leninváros—Volán 2 3:4 13. KISTEXT—Pénzügyőr 1 2:1 14. Casertana—Palermo 1 3:1 +1 15. Mantova—Atalanta 2 0:0