Népsport, 1971. április (27. évfolyam, 77-101. szám)

1971-04-05 / 81. szám

LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS * LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDA Meghalt dr. Megyesi Zoltán sportorvos Szombaton délután Szombathelyen a magyar— osztrák utánpótlás-mérkő­zés előtt sokáig beszélget­tünk. Panaszkodott, h­ogy rosszul érzi magát, de mint mondta, a mérkőzést nem lehet kihagyni. Szükség le­het arra, hogy segítsen a sérülteken, Lgércz életében mindig segített a betege­ken, sérülteken, sebesülte­ken, egészen fiatalon fent a szlovák hegyekben a parti­zánok között, aztán a Ko­reai NDK­-ban, ahol hadi­kórházban dolgozott. Két szenvedélye volt: az egyik a hivatása, a gyógyítás, a­­ másik a labdarúgás. A mérkőzést zuhogó eső­ben, a kispadról nézte vé­gig. A találkozó után csen­desen, félrevonultan állt az öltöző sarkában, nézte a boldog játékosokat. Na­gyon fáradtnak látszott. Megkérdeztük tőle, hol nézi meg az osztrák—ma­gyar Átválogatott mér­kőzését. Azt m­ondta, ott­hon a lakásán, bekapcsol­ja majd a tévét, úgy szur­kol majd a fiúknak. Sajnos, nem tarthatta meg ígéretét. Pedig min­denki úgy ismerte, hogy­­ amit ígért, azt valóra is váltotta. Vasárnap hajnal­ban a szombathelyi Isis Szállóban szívroham követ­keztében 59 éves korában elhunyt. Nagyszerű orvos, kitűnő sportember távozott el dr. Megyesi Zoltánnal. A táté 14. heti eredménye 1. Ausztria—Magyarország 2 0:2 2. Pécsi B.—Egyetértés x 0:0 3. ZTE—MA­­­­DAC X 0:0 4. Békéscsaba—FOSPED 1 2:0 5. BEAC—Kazincbarcika x 2:2 a KISTEXT—Cegléd 1 1:0 7. Szegedi VSE—Lehel x 1:1 8.­­Cagliari—Roma 2 0:1 0. Catania—Bologna x 0:0 10. Fiorentina—Sampdoria x 0:0 11. I­azio—Foggia 1 2:1 12. Napoli—Torino 1 2:0 13. Verona—Milán 2 1:3 +1 11. Palermo—Mantova x 0:0 • SPORT A RÁDIÓBAN. Kos­­suth-adó. 22.20. Sporthírek. IDŐJÁRÁS. Várható időjárás hétfő estig: időnként megnövekvő felhőzet, legfeljebb egy-két he­lyen kisebb csöves. Napközben megélénkülő, helyenként meg­erősödő déli, délnyugati szél. Várható legmagasabb nappali hőmérséklet hétfőn, 17 — 22 fok között. Huszonkét forduló veretlen még a VM Egyetértés Az NSZK állása Az utolsó oszlopban a szerzett és a jutalompontok együtt sze­repelnek. Békéscsabai Előre Spartacus— FOSPED Szállítók 2:0 (2:0) * Békéscsaba, 7000 néző. V: Balla Gyula. Békéscsaba: Tasnády — Kvasz, Tolnai (Szűcs, a 62. perc­ben), Láza, Lengyel, Ambrus, Dupsi, Moos (Tóth Cs., a 62. perc­ben), Ivaii, Németh, Dobó. Edző: Pillér Sándor. Szállítók­örSoltész — Sima, Simicska, Bocsák, Pagella, Polgár, Alapi, Túras (Kanyó, az 59. percben), Bakk, Magyarosi, Szabó. Edző: Szabó Géza. 16. perc: Dobó óriási helyzetben elvétette a labdát. 26. perc: Ambrus bombája a léc fölött zúgott el. 30. perc: Magyarosi sokat ígé­rő helyzetben hibázott. 33. perc: Dupsi átadását Né­meth közelről, csukafejessel küld­te a jobb alsó sarokba. 1:0. 34. perc: Imri két csel után 20 m-ről a jobb alsó sarokba bom­bázott, 2:0. 63. percben: Szabó kitört, gól­helyzetbe került, de a csabai vé­dők az utolsó pillanatban szerel­ték. * * 81. perc: Imri hat (!) védőt ki­cselezett, majd a kapu mellé küldte a labdát. Az I. félidőben a csabai együt­tes irányította a játékot és lendü­letes, gyors támadásokkal zavarba hozta a fővárosiak védelmét. A FOSPED szoros emberfogással küzdött és gyors ellentámadások­,­kal próbálta megközelíteni a csa­bai kaput. Fordulás után — nem kis meglepetésre — a vendégek voltak a kezdeményezők. Bátran kitámadtak, adódó helyzeteiket azonban elügyetlenkedték. A haj­rában a csabai csapat jobbnak bizonyult. .Tó: T­engyel, Imri, Németh,­­ill. Simicska, Alapi, Baki­, Machalek István Pál (Vessző, a 80. percben), Palko­vics II, Bencsik. Edző: Lengyel Zoltán. Egyetértés: Varga — Ga­lambos, Józsa,­­Sóvári, Komáro­mi, Szántai, Karába, Straub (LT11- b­aan, a 70. percben), Siklósi (Ki­rályhegyi, a 62. percben), Halápy, Geber. Edző: Rákóczi László. 24. perc: Karába kapu elé lőtt labdáját .Straub 8 méterről fejelte a bal kapufára. 88. perc: Ivanics 251 méteres lö­vésére Varga elkésve vetődött, a labda a kapust érintve a jobb kapufa mellett csúszott szögletre. 38. perc: Appenshoffer éles feje­se a léc mellett hagyta el a játék­teret. 44. perc: Bencsik középen re­mek labdával futtatta Bartalt, ő az ötösről óriási helyzetből mel­lé lőtt. 64. perc: Komáromi 30 méte­res nagy lövését Bogyai a léc alól ütötte szögletre. 65. perc.: Halasi, Straub össze­csapás után a­­­soroksári csatár rö­vid ápolásra szorult, majd ké­sőbb le is kellett őt cserélni. Fél óráig a hazai támadások nem okoztak különösebb gondot az Egyetértés védőinek, viszont az ellentámadások során egy-két meleg helyzet adódott a pécsi ka­pu előtt. Ezután negyedóráig elég lendületesen és veszélyesen táma­dott a bányászcsapat és huzamo­san kapuja elé szorult az Egyet­értés. A II. félidő so­rg­lehetősen álmos, eseménytelen játékkal telt el. A­ pécsi támadások már nem voltak meggyőzőek, a vendégek legfőbb törekvése pedig arra irá­nyult, hogy lassítsák az ellenfél egyébként sem nagy lendületét. Így azután a nézők számára meg­lehetősen érdektelen volt a mér­kőzés. Tó: Tallósi. Ivanics. Hala­si. 111. Komáromi. Számai. Sfi­uik. Tóth Zoltán Hallyal, a 65. percben), Dolezsál, Schuller, Fükő, Szendrei, Bársony. Edző: Rálnai László. 20. perc: Vígh bal sarokba tartó lövését Csank vetődve há­rította. 37. perc: az ózdi védők rövi­den szabadítottak fel, Tátrai fut­tából óriási lövést eresztett meg, de a kapus belevetődött a labda­­ útjába. 44. perc: Bánkút­ szabadrúgása után, az előre lopakodott Berán fejelt kapura, de a labda elke­rülte a balsarkot. 48. perc: baloldali szöglet után, Tóth T. remekül fejelte a labdát a jobb alsó sarok felé, Göböly az utolsó pillanatban ugyancsak fej­jel hárított. . 53. perc: Kárpáti futott el a labdával, pontosan adott középre, és a berobbanó Vígh védhetetlenül fejelt a job sarokba, 1:0. 55. perc: Bánkút­ baloldalról szögletet ivett a kapu elé, Göböly olyan szerencsétlenül tette bele a fejét, hogy a labda a hálóba vágó­dott, 2:0. öngól! 70. perc: Tóth M. bombája a bal kapufáról vágódott az alap­vonalon túlra. Az első félidő eseménytelen me­zőnyjátékkal telt el. Az egriek ugyan végigtámadták a 45 percet, az ózdiak kemény védelmét azon­ban nem sikerült áttörniük. Szü­net után az Eger fokozta az ira­mot, és perceken belül a maga javára döntötte el a mérkőzés sor­sát. A két gól mellett az egriek még számos helyzetet hagytak ki. Az eredmény az ózdiakra nézve hízelgő. Jó: Mészáros, Kárpáti, Bánkúti, 111, Murányi, VárallyaT­. Somody József Debreceni VSC— Várpalotai Bányász 1:1 (1:0) Debrecen, 5000 néző. V : Mohácsi. DVSC: Szabó II — Szabó I, Nagy­­kaposi, Zágonyi, Sóvágó (Mezei, a 46. percben), Lipők, Szabó III, Vasvári, Rozgonyi, Waczlavik, Dó­­czé. Edző: Piber István. Várpalo­ta: Palotai — Süke, Csapó II, Csa­pó I, Szabó, Kisber, Berta (Ber­talan, a 66. percben), Dorogi, La­­kics, Szekér, Janos. Edző: Benjá­min. 8. perc: bal oldali debreceni tá­madás végén Dóczé átadásából, Vaczlavik a felső kapufát találta el. 22. perc: Szabó III szöglete után a labda érintetlenül a felső kapu­fára szállt. 25. perc: Zágonyi gólhelyzetben merített Dorogi elől. 38. perc: Berta beadását Lőke közelről kapura fejelte, de Szabó II. védett. 35. perc: Góczé szorongatott helyzetben hátraj­átszott a 16-oson álló Vasvárihoz, ő egy lépés után a jobb felső sarokba küldte a lab­dát, 1:0. 45. perc: Lipők távoli lövése a védőkről Mezei elé pattant, de a csatár nagy helyzetben fölé lőtt. 57. perc­: Nagykaposi felszabadí­tó fejesét Lakics elcsípte, a bal­­összekötő helyén elfutott, majd nagyszerű ütemben a befutó Berta elé tálalt, ő 5 méterről az üres ka­puba továbbított, 1:1. 61. perc: szabó labdájával Berta a jobb oldalon kiugrott, lövéssze­rű beadását Lipők, a gólvonalról vágta ki. 70. perc: kavarodás támadt a várpalotai kapu előtt, végül Szabó is nagy helyzetben Palotaiba lőtt. 90. perc: Dorogi lövése után a felső lécről a mezőnybe pattant vissza a labda. Az első negyedórában veszélye­sen támadott a hazai csapat. Ké­sőbb a várpalotai csapat a játékot lelassította. A DVSC gólja után, a második félidőben, a vendégek fö­lényt harcoltak ki. A debreceniek nagy taktikai hibát vétettek, mert az erős szélben mindig magas labdákkal játszottak, a várpalo­taiak viszont a földön „gurigáz­­tak”. A DVSC fáradtan mozgott és a bányászcsapat rászolgált a dön­tetlenre. Jó: Zágonyi Lipők, Vas­vári, ill. Süke, Csapó­n, Kisbej, Lakics. Oltványi Tamás 1. Egyetért. 22148 6­30- 644 2. Eger 22126 431-1335 3. K. Dózsa 22106 625-1833 4. Oroszlány229 5 828-2630 5. Békéscs. 229 5 826-2329 6. M. DAC 229 5 819-1729 7. Bp. Sport.227 7 821-2029 8. Pécsi B. 226 8 819-2829 9. Zala. TE 22­7­­7 827-2428 10. Ganz­ M. 227 8 725-2926­ 11. FCSPED 225 71018-2726 12. Debrecen­ 228 7 722-2125 13. BVSC 228 7 733-3624 Szolnok 227 6 924-2724 15. Ózd 227 51023-3122 16. Székest. 226 61013-2220 17. Várpalota 22 410 821-2219 18. Előre 224 513 9-2416 Pécsi Bányász— VM Egyetértés 0:0 Pécsújhegy, 1200 néző. V.: Szil­­vási. P. Bányász: Bogyai — Ke­lemen, Tallósi, Keller, Ivanics, Halasi, Appelshoffer, Mérei, Bar- 1970-ben alakult ÚJ ÉgŐIPARI VÁLLALAT Sportlétesítmények építéséhez, felújításához felvételre keresünk: VÍZVEZETÉKSZERELŐKET,­­ fűtésszerelőket, ácsokat, ASZTALOSOKAT, bádogosokat, könnyűgépkezelőket, SEGÉDMUNKÁSOKAT, kőművesek mellé, betanított munkásokat, szerelők mellé, valamint: szerelőiparban jártas TELJESITMÉNYELSZAMOLOT, STATIKUS ÉPITÉSZMÉRNÖKÖT, ÉPÍTŐIPARI TERVEZÉSBEN JÁRTAS KÖLTSÉGVETÉSEIIROT. Magas kereseti lehetőség, állandó szabad szombat, különélési pótlék, munkásszállás, utazási költségmegtérítés, körzeten belül saját busszal is hazaszállítjuk dolgozóinkat. Jelentkezés: MTI. Építőipari Vállalat munkaügyi osztálya, Budapest XIV., Istvánmezei út 1-3. (Kisstadion.) Zalaegerszegi TÉ­MÁS­ DAC (Győr) 0:0 Zalaegerszeg, 1800­ néző. V. Nagy B. ZTE: Bolemányi — Pro­­kisch, Papp, Filó, Vörös, Fehér, Madár, Pávlicz (Bende, a 61. perc­ben), Szabó, Tóth (Józsi,­­a 61. percben), Rita. Edző: Szőcs Já­nos. MÁV DAC: Tóth — Kiss, Ko­vács, Nyers, Németh,­Egyed, Glá­­zer (Pálos, a 70. percben), Gyö­­mörei, Horváth, Mát­é, Molnár. Edző: Kovács Imre. 19. perc: Tóth lövését a győri kapus vetődve­­ kiütötte. Pávlicz újabb lövése az oldalhálóba 33. perc: Szabó fejesét Tóth bravúrral ütötte ki a felső sarok­ból szögletre. 38. perc: Filó távoli lövése a ka­pufát találta el. . 49. perc: Prokisch tört előre, de 8 m-ről küldött lövése elsuhant a ka­mu előtt. 53. perc: Glázer átadását Gyö­­mörei jó helyzetben kapta, de Bo­lemányi merész kivetődéssel tisz­tázott. 72. perc: Bita beadásából Szabó 5 m-ről fölé fejelt. 80. perc: Gyömörei 10 m-ről lőtt kapu mellé. Eseménytelen, alacsony színvo­nalú mérkőzés, a ZTE többet tá­madott, a de tömörülő győri vé­delem mindig jól avatkozott köz­be. Ha pedig nagy ritkán helyzet akadt, Tóth biztos kézzel hárított. A MÁV DAC néhány gyors indí­­­tással próbálkozott , kevés si­kerrel. A ZTE-ből senki sem dicsérhe­tő, a MÁV DAC-ból Tóth, Németh és Gyömörei játszott jól. Gond­ Béla Egri Dózsa— Ózdi Kohász 2:0 (0:0) Eger, 4000 néző. Vezette: Ka­tona. Eger: Bulyovszky — Kár­páti, Mészáros, Czeczeli, Tátrai, Berán, Tóth M., Bánkúti, Vígh (Sziics, a 65. percben), Kovács F., Tóth T. Edző: Kovács Ferenc, Ózd: Csank — Göböly, Murányi, Mad­ai, Abuczki, Várkonyi (Vá­ 13 KÖNNYŰ fzssért­étikai munkára 16 éven felüli fiúkat, lányokat PELVESZ Nagykereskedelmi Vállalat. Továbbá jól számoló adminisztrátorokat ,­­ és szakképzett raktárosokat. Jelentkezni lehet: BUDAPESTI FŰSZERT, szombat kivételével, Budapest, VII., Dohány u. 40. Munkaügyi osztályon. A Pénzügyőr és a Volán újra az élen Keleti csoport 300 néző. V: Vecsera. Budafok: Németh — Zsidakovits, Szöllősi, Kárpáti (Vízi), Sárközi, Kapitány, Potykievicz, Nagy, Dinnyés, Kol­­bert, Darvai. Edző: Szollár Lajos. K.­félegyháza: Gillub­ány — Bal­ta, Cserkó, Villányi, Linka (Var­ga), Sahin, Bense, Csik, Sánta, Ezsi, Karsai (Tímár). Edző: Lan­tos János. A végig gyenge irakit­ találkozón a hazai csapat az első percektől kezdve irányította a já­tékot. Különösen szünet után ne­hezedett nagy nyomás a vendé­gek védelmére. G: Németh (11- esből), Kolbert, Jó: Sárközi, Ka­pitány, Potykievicz, ill. Hluc­ány. Középületépítők SE — Gyulai MEDOSZ 1:0 (0:0). Népliget, 400 néző. V: Cseh. Középületépítők: Balázs — Tamási, Somodi, Ba­­gyilla, Hangai, Muzslai, Tímár (Dávid), Mezei, Tamon, Burai, B­endzsula. Edző: Kolarics Fe­renc. Gyula: Juhász — Balkács, Szilágyi, Lovász, Guti, Csőke, Mé­száros, Megyesi (Szőke), Kádár (Kalló), Arató, Tóth I. Edző: Ki­mer József. A fővárosi csapat 60 percig fölényben játszott, ezután a vendégek kerültek fölénybe, de támadásaikat nem tudták gólokra váltani. A győztes gól az 57. perc­ben, szabadrúgásból esett. G: Bu­rai. Jó: Tamási, Hangai, Mezei, Burai, ill. Galbács, Lovász, Guti. Szegedi VSE—Lehel SC (Jász­berény) 1:1 (1:1). Szeged, 500 néző. V: Polcz. SZVSE: Ladányi — Farkas, Terhes, Szalai I, Kom­­játi, Takó, (Szalai II), Kiss TI, Sonkó, Sándor, V. , Tóth, Kun, (Kakas). Edző: Laczi Ferenc. le­het SC: Vasas — Nagy, Benke, Juhász, Fekete­­, Sándor, Bugyi (Réva), Bányai, Urbán, Lukácsi, Kovács. Edző: Bíró István. Sok hibával tarkított, küzdelmes mér­kőzés, a tehetetlen támadósorok a legjobb helyzetekben is hibáztak. A vendégek lelkesebb játékukkal közelebb álltak a győzelemhez. G: Kiss II, ill. Lukácsi. Jó, Ter­hes, Szalai I, Kiss II. ill. Vasas, Benke, Lukácsi. KISTEXT—Ceglédi VSE 1:0 (0:0). KIS­TEXT-pálya, 800 néző. V: Szkokán. .KISTEXT: Kovács — Fekete I, Szegeczky, Nagy L., Ra­­zsonyi, Nagy Gy., Nagy F., Feke­te II, Kermanidisz, Letenyei, Pék. Edző: Borbély András. Cegléd: Rétfalvi — Zsemlye, Tóth, Lo­ban­cz, Kresják, Halmi, Csurgai, Csontos (W­akler), Kábák, Liptai, Czopkó. Edző: Nagyszalóki And­rás. Az első félidőben változatos, nagy iramú, időnként színvonalas játék. Fordulás után a tervsze­rűbben és gyorsabban játszó ha­zaiak rászolgáltak a győzelemre. A gólt az 55. percben, korszerű támadás után, Nagy F. szerezte. Jó: Fekete I, Nagy Gy.,­ Nagy F., Kermanidisz, Letenyei, ill. Rétfal­vi, Kábák, Czopkó. Pénzügyőr SE — Debreceni EAC 4:0 (2:0). Pasaréti út, 300 néző. V: Barcs. Pénzügyőr: Demján — Mózes, Kisházi, Oláh, Fonyód­ (Haffael), Jaskó, Straub, Károly, Szöllősi, Süle, Balogh. Edző: Mik­­sovszky Zoltán. DEAC: Varga — Csapó, Zilahi (Fohn), Molnár, Szu­­lyovszky, Puskás, Bencze, Pet­­róczki, Kiss L., Tóth (Kiss L.), Szabó. Edző: Bodor Lajos dr. A Pénzügyőr SE végig fölényben játszott. G: Sülé (2), Károly, Straub. Jó: Mózes, Straub, Sülé, Oláh, ill. Kiss L., Molnár. Északi csoport 1. Volán SC 18 11 5 2 44-22 27 2. Kazincb. 18 11 4 3 37-16 26 3. Nagykát. 18 8 7 3 28-15 23 4. Eszterg. 18 9 3 6­ 20-21­ 21 5. V. Izzó 18 7 6 5 28-21 20 6. S.­újhely 18 6 4 6 19-17 20 7. Nyíregyh. 18 8 4 6 1­6-19 20 8. MVSC 18 7 4 7 25-16 18 9. Kistér. 18 6 5 7 21-17 17 10. Ikarus 18 7 3 8 26-26 17 11. KKFSE 18 6 5 7 16­-24 17 12. Leninv. 18 6 3 9 28-34 1­5 13. SKSE . 18 3 8 7 21-23 14­ 14. BEAC 18 5 3 10 17-31 13 15. KELYIPEX 18 3 5 10 17-36 11 16. Borsod 18 3 3 12 17-42 9 BEAC—Kazincbarcikai Vegyész 2:2 (1:0). Körösi út, 500 néző. V: Lukács L. BEAC: Császár — Si­mon, Vizteleki, Teke, Albrecht, Pálfi, Molnár, Kalocsay dr., Mu­­rár, Gyepes, Harangi. Edző: Be­­rendi Pál. K. Vegyész: Győri — Lipcsei, Ködmön, Erdősi, Tóth, Várhelyi, Lázár, Varga, Szűcs (Kalmár), Ráczi, Cservenka. Edző: Nagy György. Mindkét félidőben óriási küzdelem folyt. A hazai csapat 2:1-es vezetése után, a vendégek vitatható 11-essel egyenlítettek. Az utolsó 10 perc-­­ben az egyetemi csatárok három óriási helyzetet hagytak ki. G: Molnár, Tvalocsay dr., 111. Ködmön, Varga (11-esből). Jó: Császár, Vizteleki, Kalocsay dr., Murár, ill. Ködmön, Tóth, Varga, Ráczi. Kisterenyei Bányász — Nagybá­­tonyi Bányász 0:0. Kisterenye, 1500 néző. V: Somlai. Kisterenye: Horváth — Kaszás, Bibók, Orosz, Boskó, Márton, Urban­kovics, Tar­­lósi, Nagymajdon, Krájk (Sán­dor), Taliea. Edző: Dávid Róbert. Nagybátony: Parchuber — Kecs­kés, Poz­sár, Ladányi, Kurvasulik, Rakoncás, Szklenár, Nagy (Szűcs), Veres, Kegye, Kovács F. Edző: Laczkó Sándor. Változatos, ke­mény, küzdelmes mérkőzés. Az első félidei kiegyenlített játék után a második félidőben jobbára a hazai csapat támadott. A Kiste­renye közelebb­ állt a győzelem­hez. Jó: Horváth, Kaszás, Boskó, Márton, ill. Kecskés, Pozsár, Ra­koncás, Szklenár. Borsodi Bányász — Miskolci VSC 1:0 (1:0). Sajószentpéter, 600 né­ző. V: Orosz. B. Bányász: Czibe­­re — Katona, Benkő, Lukács, Csipke, Hanta (Bódis), Verebélyi, Tátrai, Szálkai, Kertész, Urbán. Edző: Bánáti Rezső. MVSC: Kun — Krompaszky, Takács, István, Ji Mom­ár (Hernádi), Locker, Kun­falvi, Marosi, Sármány (Jónás), Kiss, Duczkó. Edző: Szemmarjay ,Tibor. Nagyiramú, de alacsony színvonalú mérkőzés. Mindkét csa­pat a helyzetek sorozatát hagyja ki. Az önfeláldozóan, lelkesen játszó bányászcsapat megérde­melten harcolta ki a győzelmet. G: Verebélyi. Jó: Czibere (a mezőny legjobbja). Katona, Benkő, Vere­bélyi, K­. Kun, Buczkó. Nyugati csoport Bakony Vegyész —Almásfüzitői Timföld 4:1 (2:0). Veszprém, 600 néző. V: Szamosvölgyi. Bakony Vegyész: MikoLasek — Zwicker, Német, Búza, Egyházi, Hlavay, Lipp, Balogh, Gazsó, Kováts, Tuczai. Edző: Kuti Herbert. A. Timföld: Svélik — Nagy M., Ra­kó, Simon, Radics, Stingl (Rang), Paulik, Lázár, Nagy Gy., Fekete, Tóth B. Edző: Paulik Ferenc. Vé­gig­­jó iramú, sportszerű, változa­tos mérkőzés. A gólratörőbb veszp­rémiek biztosan szerezték meg a két pontot. G: Gazsó (2), Lipp, Kováts, ill. Ring. Jó: Zwicker, Egyházi, Hlavay, Gazsó, ill. Ra­­dics, Paulik, Simon. Győri Dózsa —Savaria Cipőgyár 2:1 (2:0). Szombathely, 600 néző. V: Molnár. Győr: Halasi — Ko­vács, Halász, Tamás, Tuba, Tas­­nádi, Domonkos, Gábor, Bam­jan, Szaló, Csidei., Edző:­ Pálfy Andor. Savaria: Szandi — Virágh, Gaál, Gercsnek, Sümegi, Varga (Janzsó), Jankó, Bíró, Gerencsér (Molnár), Kecskés, Nagy. Edző: Tölgyesi Jó­­­zsef. Az első félidőben változatos, küzdelmes játék. A győriek, a 22. percben szerezték meg az első gólt, majd 6­ perccel később — nagy kapushibából — növelték előnyükért. Szünet után végig a Savaria irányította a játékot. A győri csapat átgondoltabban, terv­szerűbben játszott, megérdemel­ten győzött. G: Gábor (2), ill. Nagy. Jó: Kovács, Tasnádi, Gábor, ill. Gaál. Dorogi Bányász —Bauxitbá­nyász SE 4:1 (2:0). Dorog, 1000 néző. V: Nagy G. Dorog: Horváth I — * Berecz, Tóth, Csőri, Takács, Kiss, Rátvai, Virágh, Peszeki, Hor­­váth­ P., Ban­alos. Edző: Iláhi László. Bauxitbányász: Pétervári — Tulok, Dalnoki, Csábi, Für, Faratal, Kolesánszky, Szarvas, Kő­műves (Kutasz), Hegedűs, Budai. Edző: Reményi Tibor. Az erős szél mindkét csapat játékát zavarja. A hazai együttes magabiztos játék­kal ilyen arányban is megérde­melten győzött. G: Peszek? (2), Rátvai, Tóth (11-esből), i!!. Hege­dűs fű­ -esből). Jó: Tóth, Cséri, Takács, Rátvai, Horváth P., il. Tulok, Für, Kolesánszky, Budai. Pécsi Ércbányász —Máza-Szász­vári Bányász 4:0 (2:0). Pécs, 600 néző. V: Geiger. Pécs: Doszpod — Várbíró, Pécl, Gyürke, Boro­vácz (Strossz), Fekete, Szabó, Csőre, Lubastyik (Görgényi), Tóth, Farkas II. Edző: Galgóczi Ottó. M. Bányász: Süveges (Arnau) — Szalai II, Kővári, Bocz, Németh, Nagy I, Czebel I(Csábrák), De­meter,­ Roth II, Bakó, Túrós. Ed­ző: Bodon János. A hazaiak töb­bet támadtak, de­ amíg az I. fél­időben nagy védelmi hibák előzték meg a gólokat, szünet után meg­győző fölényben, magabiztosan vették be az egyébként jól küzdő ellenfél kapuját. G: Csőre (2), Tóth, Farkas TI. Jó: Fekete. Cső­re. Tóth, ill. Kővári, Bocz. Ajkai Bányász—Pécsi ETC 2:2 (1:0). Ajka. 500 néző. V: Jurinko­­vics. Ajka: Lukács — Varga, Var­ró, Máté, Fischl, Schwartz, Sze­mán, Ha­ász, Király, Németh. Tér. Edző: Gyene­se József. Pécs: Se­res — Lévai, Illényi, Kozma. Huszti (Vagner), Cziegler, Gyur­­kovics. Hauschl, (Horváth), Kin­cses. Rózsahegyi. Palotai, edző: Dara János. Alacsony színvonalú mérkőzésen a­ csatárok mindkét oldalon több helyzetet iehagyta­k. G: Haá­sz (2), ill. Dvarkovács (1). Jó: Varró. Fischl. Haász. Szamán, ill. Seres, Kozma. Palotai, Gyur­­kovics. barátságos mérkőzések SZEOL I — SZEOL II 5:1 (4:0). Szeged. V: Rábay SZEOL I: Gi­­licze (Bólya) — Várhelyi III. Mol­nár, Vasas, Kerekes. Bánfalvi, Dá­vid. Berkes. Pataki. Vörös. Kozma II (György). G: Vörös (2, egyet 11-esből), Berkes. Pataki, Dávid, ül. Pikó. Tatabányai Bányász I—Tatabá­nyai Bányász II 5:1 (1:0). Tata­bánya, 500 néző. V: Kovács I. Tatabánya I: Csepecz — Fenyvesi, Kovács I, Kovácshegyi, Horváth I, Laczkó, Szabó, Takács, Arany, Nagy, Hernádi. G: Hernádi (3), Szabó (2), ill. Kóócs. 1. Pénzügy. 186 5 233-1227 2. Cegléd 186 5 236-1927 3. Sz. Dózsa 189 4 531-1922 4. Lehel 188 6 417-1022 5. Sze. MÁV 185 8 526-2018 6. KISTEXT 186 6 622-2218 7. Budafok 186 5 724-2217 8. SZVSE 186 5 723-2217 9. Bocskai 186 5 729-2917 10. Középül. 186 5 715-1717 11. DEAC 186 4 829-3016 12. MGM 186 4 823-3116 13. Gyula 185 5 824-2715 14. Szarvas 184 7 718-2615 15. Vecsés 184 5 9­9-2513 16. Kiskunt. 133 51015-4311 Budafoki MTE--Kiskunfélegy­házi Vasas 2:0 (10). Budafok: 1. Pécsi Ere. 18113 440-1625 2. Dorog 18104 432-1321 3. Győri D. 188 6 429-1722 4. Szekszárd 18102 621-1122 5. Bakony V.188 4 623-1920 6. Pápa 188 4 616-2020 7. Savaria 188 3 737-2719 8. Ajka­­ 187 5 619-2119 9. Z. Dózsa 188 2 826-2618 10. B­­uxitb. 183 6 826-3018­­ Táncsics 188 2 817-2113 12. Almási. 186 5 720-2917 13. PETC 184 5 924-2713 14. Fűzfő 185 21115-3012 15. M.­Szász v.184 41010-2812 16. K.Rákóczi 183 31213-339