Népsport, 1971. november (27. évfolyam, 259-284. szám)

1971-11-01 / 259. szám

1 HáSs'Sa £¥U S:0 Győr, 2000 néző. Vezette: Ka­tona (* * * *), (Pusztai, Sándor). Rába ETO: Devecseri (6) — Pozsgai (5), Orbán (6), Horváth B. (4), Kiss (5) — Nagy (7), Fó­­czik (7) — Stolcz (4), Somogyi (4), Korsós (4), Pénzes (5). Edző: Dombos Ágoston. Csepel: Fatér (6) — Molnár (5), Sándor (5), Rottenbiller (6), Hu­nyadi (6) — Vellai (6), Gulyás (6), Losonczi (4) — Varga (4), Bartos (4), Csordás (4). Edző: Keszthelyi Mihály. Csere: Losonczi helyett Kal­már (—) a 62. percben, Horváth B. helyett Magyar (—) a 64. perc­ben, Bartos helyett Takács (1­) a 77. percben, Korsós helyett Glaser a 78. percben. Szögletarány: 12:5 (6:3) a Rába ETO javára. A 3. percben Rottenbiller nagy hibájából meleg helyzet adódott a csepeli kapu előtt. Végül Fa­tér kivetődve ütötte el a labdát a győri csatárok elől. Továbbra is a Rába kezdeményezett töb­bet, de sok adogatásos játéká­val nem veszélyeztette Fatér kapuját. A 15. percben Vellai fejesét hárította szépen Deve­cseri, majd az ellentámadásnál Korsós faképnél hagyta a cse­peli védőket, de aztán nagy helyzetből a kapu mellé küldte a labdát. A 22. percben ismét Korsós hagyott ki óriási hely­zetet Somogyi pontos átadásá­val nagyszerű ütemben ugrott ki a svédők között, de aztán 12 mé­terről jobbal, senkitől sem za­vartatva a léc fölé küldte a labdát. A győri csapat fölénye állan­dósult, Stolcz fejese kerülte el a kaput, majd Pénzes lapos lö­vését hárította Fatér. Közben Molnár két „életveszélyes” ha­zaadással tette próbára a cse­peli kapuvédő képességeit. A vendégek csak ritkán jutottak el a győri kapuig. A 35. perc­ben Vellai az alapvonal köze­léből kapura csavart szabadrú­gását Devecseri jó érzékkel ütöt­te ki. A 38. percben Korsós a kifutó Fatér fölött a léc fölé emelte a labdát. Az utolsó per­cekben viszont a győri kapu került meleg helyzetbe, Orbán nem vette észre, hogy Deve­cseri elhagyta kapuját, de sze­rencséjére a hazaadása kicsú­szott a léc mellett. SZÜNET UTÁN átrendezte támadósorát az ETO. Pénzes jobb, Korsós pedig bal­­szélsői szerepet kapott, Stolcz pedig középre húzódott. Az 52. percben látványos győri akció futott a pályán. Nagy kényszerítő átadás után, jó lö­vést zúdított kapura. A labda azonban egyik csepeli játékoson irányt változtatva, elzúgott a léc mellett. A csepeliek most már egyre többször eljutottak a győri 16-osig, sőt, a 65. percben bal oldali támadás után. Kalmár nagy helyzetben léc fölé bombá­zott Az utolsó 20 percben egyre jobban belelendült a Csepel. A 70. percben nagy tömörülés volt a győri kapu előtt, végül Csor­dás szabálytalansága szabadítot­ta fel Devecseri kapuját, 8 perccel később a győri kapus kifutva, lábbal mentett. A 81. percben Gulyás szép cselekkel játszotta magát tisztára, de lö­vése elzúgott a léc fölött. 00 perces játszadozás folyt ezen a délután a győri pá­lyán, minden különösebb iram, lendület nélkül. Az új győri középpályás kettős a mezőny fölé nőtt és a talál­kozó jelentős részében tartós mezőny­fölényt biztosított a Rába ETO számára. Hiába küldték, űzték azonban a csatárokat, érintetlen maradt Fatér hálója. A jól tömörülő csepeli védők dolgát meg­könnyítette, hogy ezen a na­pon a győri támadók közül Storcz és Somogyi igen hal­vány teljesítményt nyújtott. Korsós pedig sorozatban hagyta ki a helyzeteket, amely végül is a kedvét szegte. A Csepel a játék las­sítására és a védekezésre összpontosított. Csak az utol­só 20 percben vállalkozott támadóbb játékra, ekkor át­vette a játék irányítását, fö­lényt harcolt ki, de csatárai hadilábon álltak a lövések­kel. A Rába ETO kapujában az újonc Devecseri ügyesen védett. A védelemben csak Orbán tapasztaltsága emel­hető ki. Horváth Béla nagyon gyengén játszott és szünet után többször zavarba jött Kiss is. A Nagy, Póczik-kettős kellemes benyomást keltett, uralták a kö­zéppályát, jól szűrte meg a tá­madásokat és jól is indított. A támadósorról semmi jó nem mondható el, talán még Pénzes akarata és igyekezete dicsérhe­tő. A Csepel kapujában Fatértől néhány ki­tűnő védést láttunk. A védelem a kezdeti bizonytalanság után magabiztossá vált. Különösen Hunyadi és Rottenbiller rombolt biztosan. Vellai is megbízhatóan játszott és gyakran előre is tört. . A csepeli támadósor tag­jai csak a mezőnyben játszadoz­tak, kapura nagyon kevés ve­szélyt jelentettek. Havasréti Béla NB I. TARTALÉKCSOPORT Rába ETO—Csepel 1:1 (1:1). Győr, 300 néző. V: Ajtán. Rába ETO: Földes (Csáki) — Hegyi, Ko­vács, Fajkusz, Kalmár, Glázer Z., Horváth L., Csukás (Erdélyi), Csollány (Siket), Déri, Kozen­­kov. Csepel: Lanczkov — Egri, Faludi, Horváth, Siklósi, Pető, Halász, Barta (Pintér), Balogh, Somogyi, Gondor. G: Hegyi Ill­ésből­, il. Pető. Jó: Hegyi, Fa­i­­kusz, Kozenkov, ill. Faludi, Pető, Balogh. LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁS • LABDARÚGÁS ♦ LABDARÚGÁ Komló—Videoton 1:0­­1 Komló, 3000 néző. Vezette: Palotai (* * * *), (Halász I, Tóth J.). Komló: Buús (7) — Lazaridisz (6), Kovács (6), Makray (7), Csor­dás (6) — Horváth (5), Solymosi (6), Orsós (6) — Bordács (5), Ju­hász (5), Bencsik (6). Edző: Lan­tos Mihály. Videoton: Szabó I (7) — Posek (5) , Kovács (5), Fejes (6), Mes­ter (5) — Hartyáni (5), Karsai (6) — Wollek (5), Nagy II (6), Bodnár (4), Burka (5). Edző: Kalocsay Géza dr. Csere: Hartyáni helyett Szol­noki a 63. percben. Góllövő: Bordács a 21. perc­ben. Szögletarány: 8:6 (3:3) a Kom­ló javára. Az első percben Remerik 17 méteres lövése alig kerülte el a bal felső sarkot. Hat perc múlva ugyancsak a balszélső egyéni játéka okozott meleg pillanatokat Szabó kapuja előtt. A 11. percben Solymosi nagy erejű lövése suhant el a bal oldali léc mellett. A vendégek Nagy II gyors elfutásaival ve­szélyeztettek. Élénk volt a küz­delem, de a színvonal nem emelkedett az állag fölé. A 19. percben Bodnár fejesét Buús látványosan mentette. A 21. percben Solymosi ívelt szabad­rúgásánál Szabó és Kovács hi­bázott, a labda a szemfüles Bordács elé pattant, aki hét méterről az üres kapuba emelt. 1:0 a hazaiak javára. Továbbra is a bányászok kez­deményeztek többet. A 28. perc­ben a 16-os oldalvonaláról Ben­csik végzett él szabadrúgást. Labdáját Juhász szorongatott helyzetben az ötösről a léc mel­lé fejelte. A 34. percben Bor­dács csúsztatott fejese a jobb felső saroknál csúszott ki. A 37. percben Burka balról kül­dött szabadrúgása átszállt a vé­dőkön. Wollek egyből lőtt, de a labda az ötösön álló Csordásról szögletre pattant. SZÜNET UTÁN a 49. percben Orsós jobb oldali beadását Fejes a berobbanó Juhász elől az utolsó pillanat­ban spárgázta szögletre. A má­sik oldalon Karsai keresztbe lőtt labdája elsuhant a kapu előtt. A 60. percben Bencsik, Horváth, Juhász­ akció végén a komlói gólzsák lövését nagy bravúrral hárította Szabó. A 62. percben formás fehérvári támadás befejezéseként Wollek lövése a tömörülő védőkről a kapu fölé perdült. Nem sok­kal később Nagy II bombáját Buús a bal sarokból vetődve nyomta ki. Eseménydús volt a mérkőzés, mindkét csapat bát­ran támadott. A 69. percben Szabó ismét remekelt, Bencsik ívelt labdá­ját öklözte ki nehéz helyzetben. Nyomban utána Wollek középen lépett ki, de 16 méterről le­adott lövését Buús ártalmatlan­ná tette. A 79. percben Nagy II remekül ugratta ki Bodnárt, akinek közeli lövése a keresz­tező Kovácsról az alapvonalon túlra került. A 81. percben Solymosi labdáját Horváth hét méterről fejelte a bal sarokra, de Szabó ezúttal is a helyén volt. A 84. percben Horváth óriási helyzetben kivárt az ötö­sön, s a védelem üggyel-bajjal felszabadított. Közvetlen utána Orsós labdáját Juhász négy mé­terről kapura fejelte, de Szabó reflexszerűen a léc fölé ütötte. ★ ★ ★ A komlóiak a 4—3—3-as hadrendet választották, mé­gis többet és veszélyesebben támadtak, mint a 4—2—4-et játszó Videoton. A Bányász bátran kezdeményezett, kul­turáltabban játszott, mint a nagyon lelkes fehérvári együttes, de sok helyzetet ügyetlenkedtek el csatárai, s emiatt az utolsó p­anatig izgalmas volt a mérkőzés. A bányászok mezőnyfölényük és helyzeteik alapján na­gyobb arányban is győzhet­tek volna. A Videoton pasz­­szív volt, s elég körülmé­nyes. A Komlóban­­ Buús néhány nagy védésit pro­dukált, a hátvédnégyesben Makray tűnt ki, bár a többiek is igen jól küzdöttek. Solymosi és Orsós a középpályán sokat vállalt magára. A háromtagú csatársorból Bencsiket kell ki­emelni, aki lendületes volt, sok jó támadást készített elő. Bor­­dácsot gólja dicséri. A vendégcsapatban Szabó a gólnál hibázott, egyéb­ként nagyszerű teljesítményt nyújtott. A beállós Fejes jól semlegesítette Juhászt Karsai sokat mozgott, d­e a szélekre kevés labdát osztogatott, s így sem Nagy II, sem pedig Wollek nem tudott igazán hasznos len­ni. Vízhányó Imre NB I TARTALÉKCSOPORT Videoton — Komlói Bányász 5:1 (2:1). Komló, 100,0 néző, V: Köő. Videoton: Magyar — Horváth, Ke­­recsényi, Gál, Berki, Szabó­­, Nyitrai, Borsányi, Ticker (Balogh), Szalmásy, Csukovics. Koralő: Bien — Kővári, Kótai, Fenyvesi, Pin­tér, Göcsei, Dresgh, Mohácsik, Fuchs (Kólya), Egri I. Róth (Far­kas). G: Csukovics (3), Szalmásy (2), ill. Pintér. Jó: Kerecsényi, Borsányi, Szalmásy, Csukovics. A Komlóból senkit nem lehet kiemel­ni. » Cp. Ksnoss!~5iSó$«*]főr 2:3 (1:3) Diósgyőr, 5000 néző. Vezette: Biróczki (* * *), (Nagy B., Tó­fal­vy). Bp. Honvéd: Bicskei (6) — Kelemen (5), Fajti (6), Szűcs (7), Lukács (5) — Pál (6), Kocsis (7), Komora (6) — Pis­zt­i (6), Kozma (6), Csepregi (6). Edző: Mészáros József. Diósgyőr: Szabó (6) — Hajdú (5), Salamon (6), Hajas (6), Kol- láth (5) — Kendi (7), Földesi (6), Sikora (6) — Gass (5), Horváth (4) , Vass (5). Edző: Mathesz Imre. Csere: Kozma helyett Tóth (5) a 35. percben, Vass helyett Görgei (5), Gass helyett Udvarev (6) mindkettő a 46. percben. Góllövő: Pusztai a 10. perc­ben, Kocsis a 75. percben. Szögletarány: 8:2 (5:2) a Diós­győr javára. Az első percben gyászszünetet tartottak Veréb György édes­apja emlékére. Az első ígéretes támadást Sikora vezette bal ol­dalon a második percben, de beadásáról lemaradtak a diós­győri csatárok. Az újonc Kendit Kozmára állították rá, aki nagyszerűen semlegesítette a Honvéd csatárát. Az 5. percben Szűcs szögletre mentett Horváth elől. Változatos mezőnyjáték folyt, a 10. percben kapushibá­­ból a vendégcsapat megszerezte a vezetést. Kozma indította nagyvez­erűen Pusztait, a diós­győri kapus tétovázott. Pusztai elhúzta mesette a labdát­, mert­­egy 14 m-ről az üres kenuba gurította. Kolláth menteni pró­bált, de már nem érte el a há­lóba tartó labdát. Írt­ a Bp. Honvéd javára. • A 15. percben ismét jó be­adás szállt a Honvéd-kapu elő­terébe, de Vass és Horváth egy­másra vártak és odalett a jó helyzet. A 17. percben Sikora 25 m-ről lőtt kapura. Bicskei kiej­tette a labdát, de utánvetődéssel ismét megszerezte. A 20. perc­ben Sikora átívelése után Vass a 16-os sarkáról kapásból lőtt kapura, a labda a felső lécről pattant le. A 30. percben Sikora veszélyes labdáját Bicskei szé­pen lehúzta. Változatos me­zőnyjáték folyt a továbbiak­ban. A 40. percban Földesi vitte fel a labdát, 16 m-ről küldött lövése azonban a bal kapufa tövénél ment ki a pályáról. A 41. percben szép diósgyőri tá­madás befejezéseként Gass kö­zeli lövését védte Bicskei. SZÜNET UTÁN sérülések miatt két cserét haj­tott végre a Diósgyőr. Látszó­lag használt a csere, mert len­dületesebbé, tartósabbá váltak a diósgyőri rohamok. Végül is felszabadult a Honvéd kapuja, és máris veszélyes gólhelyzet alakult ki a diósgyőri kapu előtt. Kocsis sarokkal ügyesen kiagratta Pusztait, a­ki 6 m-re a kaputól Szabóba lőtte a lab­dát. Az 58. percben veszélyes diósgyőri támadás futott a pá­lyán. Földesi, Udvarev, Kendi volt a labda útja, de Kendi az alapvonal közeléből a"''öt szög­ből az oldalhálóba lőtt. A 70. percben Kocsis lőhetett volna újabb­ítólt de 6 m-re a Varra­m­i­­n I--V-1W1 Cl-nVd '”-l­el a labdával. Ellentámadásnál Gör­gei jól ívelt be, de a fejelni ké­szülő Horváth nem érte el a labdát. Az előretörő Salamon elől a Honvéd-kapu előterében Bicskei szedte fel a labdát. Sza­badrúgásból érte el a Honvéd újabb gólját. A kaputól 20 m-re Kocsis futott a labdának, ha­talmas lövése nyomán a labda a kapufát érintve jutott a há­lóba. 2:0 A 80. percben Udvarev hatal­mas bombáját Szűcs el­vetődve fejelte ki. A játék utolsó per­ceiben a Honvéd-játékosok lá­bán vándorolt a labda, * ★ Két rossz formában lévő csapat, közepesnél gyen­gébb játékát hozta a diós­győri találkozó. Elsősorban a küzdőszellem domborodott ki, amelyben időnként a Honvéd bizonyult jobbnak. A Diósgyőr a II. félidő elején elkeseredetten rohamozott, de a második gól után már a Honvéd biztosította meg­érdemelt győzelmét. A Honvédban Bicskei biztosan védte kapuját, de a diósgyőri csatárok csak a második félidőben tették pró­bára. A védelem jó átlagos tel­jesítményt nyújtott. Tajti új szerepkörében sikeresen mutat­kozott be. Szűcs biztosan rom­bolt, s sok támadást indított. Kocsis főleg a II. félidőben em­elke'tt, k’ a '-51, gól­s­a remekbe szabott volt. A diósgyőrieknél Szabó bravúros védések mellett döntő hibát vétett az első gól­nál. Salamon végig biztos pont volt a védelemben. Kendi jól mutatkozott be első NB 1-es mérkőzésén. Ő nyújtotta a leg­jobb teljesítményt a diósgyőriek közül. Földesi és Sikora időn­ként igen hasznosan játszott, de a II. félidőben elfáradtak. Gör­gei­­bemutatkozása is sikeresnek bizonyult. Nemes Péter NB I. TARTALÉKCSOPORT Diósgyőri VTK —Bp. Honvéd 3:0 (2:0). Diósgyőr, edzőpálya. V: Medveczki. Diósgyőr: Szőke — Pe­­tercsák, Balogh, Kósa, Szanyó, Szabó Z., Druzsin, Molnár, Mikula, Fehér, Fekete L. (Marczis). Bp Honvéd: Lévay (Hajdú) — Már, Vári, Kádár, Koroknál, Vági, Mor­­gós (Buna), Birinyi (Káli), Kara­­kas, Bódi, Fehérvári. G: Druzsin (2), Fehér. Jó: Szőke, Druzsin, Fe­hér, a Honvédban senkil nem ját­szott JÓL Tatabánya—Egri Dózsa Zrt­ (0:0). Eger, 300 néző. V: Krajnyák. Ta­tabánya: Csepecz — Lőrik, Víz­keleti, Léber, Kovács II, Fenyve­si, Rozgonyi, Ludaics (Bitorfi), Nyíró, Kovács I, Tóth. Eger: Ridegh — Temesvári, Fodor, Bóbi­ta, Szonda, Lakatos, Ambrus, Pat­­varos, Tátrai (Bóta), Bartha, Sze­gő. G: Fenyvesi. Jó: Kovács II. Fenyvesi, Tóth, ill. Szonda, Laka­tos, Bartha. Hétfő, 1971. november 1. A forduló válogatottja Rapp (Pécs) Németh Solymosi Laczkó Kincses I (Haladás) (Pécs) (Tatabánya) (Pécs) Müller Kű (Vasas) (FTC) Tóth M. Szuromi Básti Zombori (Eger) (Egyetértés) (SBTC) (Pécs) A forduló játékvezetője: Palotai (Komló-Videoton), Zombori (Pécs) A második csapat Buús (Komló) Sáfrány Józsa Konrád I Sóvári (SBTC) (Egyetértés) (Pécs) (Egyetértés) Kotsis Zámbó (Bp. Honvéd) (U. Dózsa) Szabó Takács Máté Jeck (Tatabánya) (Tatabánya) (Pécs) (SBTC) Tatabánya—Eger 3:2 (0:2) Eger, 4000 néző. Vezette: Bir­­csák (* * *), (Jaczina, Egervári). Tatabánya: Rothermel (6) — Kovácshegyi (5), Kovács I (6), Laczkó (8), Horváth L. (5) — Lódi (4), Horváth F. (6) — Szabó (7), Takács (7), Kőműves (7), Tóth K. (6). Edző: Lakat Károly dr. Eger: Deésy (6) — Kárpáti (5), Mészáros (5), Berán (5), Cze­­czeli (6) — Rajna (4), Simon (4), Kovács F. (5) — Tóth M. (6), Bánkúti (4), Szűcs (5). Edző: Ko­­vács Ferenc. Csere: Lódi helyett Arany (4) az 52. percben, Deésy helyett Bulyovszki (5) az 54. percben, Simon helyett Tóth T. (4) a 76. percben. Góllövő: Tóth M. a 15. perc­ben, Tóth M. a 38. percben, Kő­műves az 57. percben, Szabó a 68. percben, Takács a 73. perc­ben. Szögletarány: 8:6 (4:3) az Eger javára. Két váratlan eseménnyel kez­dődött a találkozó. Az első az volt, hogy a kijelölt játékve­zető, Zsolt megbetegedése miatt Bircsák vezette kezdéshez a csapatokat. A másik meglepetés pedig a hazaiak összeállításában adódott: a várakozástól eltérően Bánkuti is helyet kapott a kez­dő 11-ben, mert az utolsó pil­lanatban kezelő orvosa játéken­gedélyt adott neki. A találkozót a vendégek kezd­ték, s az első öt percben kevés esemény történt a pályán. A 6. percben egy gyors egri akció végén, Bánkuti ügyes beadását csak másodszorra tudta megka­parintani Rothermel. A másik oldalon Tóth K. lőtt a 16-osról a kapu fölé, majd két perccel később Tóth M. elől mentett szögletre Horváth L. Közepes iramban folyt tovább a játék, de nagy volt a küzdelem. A 15. percben gólt értek el az egriek. Egy gyors ellentámadás során Szűcs ment el a bal oldalon, ügyesen ívelt középre, és a jókor érkező Tóth M. a jobb felső sarokba fejelte a labdát. 1:0 a hazaiak javára. A 18. percben Simon távoli, nagy lövése kerülte el a tatabá­nyai kaput. A 20. percben is a Bányász kapuja előtt pattogott a labda, végül Tóth M. nagy lövését Rothermel bravúrosan, védte. Ezután feljött a vendég­csapat, de jól zárt az egri vé­delem, a csatárok lövései sorra lepattantak a védelmi falról. A másik oldalon Kovács F. ügye­sen indította Simont, aki betört a 16-osna, lőtt is, de Rothermel lábbal hárított A 30. percben Szabó előtt adódott nagy hely­zet, de Deésy kapujától 12 m-re rosszul találta el a labdát és oda lett a helyzet. A 32. perc­­ben reklamálásért szabadrúgást ítélt a játékvezető, 20 m-re az egri kaputól. Tóth K. nagy bombáját Deésy mentette. Köz­ben megsérült és ápolásra szo­rult. Beszorult a hazai csapat, de a vendégek nem tudták góllá értékesíteni fölényüket. A 38. percben tovább növelte előnyét a hazai gárda: Bánkuti szögle­tét Tóth M. egyből a hálóba lőtte. 2:0 már az Eger előnye. Ezután a Tatabánya nagy erővel rohamozott, de a félidő végéig már nem változott az eredmény. SZÜNET UTÁN Tóth K. jutott lövéshez, de éles bombája elsuhant Deésy kapu­ja mellett. A 46. és a 48. perc­ben Czeczeli két nagy szabad­rúgása okozott izgalmakat, de — ha nehezen is — Rothermel há­rítani tudott. Az 50. percben gyors egri támadás végén Szűcs sorra kicselezte a védőket, de lövését szögletre ütötte Rother­­me. Nem sokkal később, Kő­műves tört be az egri kapu elő­terébe, de Deésy kivetődéssel menteni tudott. Közben megsé­rült, mint ahogy Mészáros is, s mindketten, ápolásra szorul­tak. Deésy helyére Bulyovszki állt a kapuba. Az 57. percben szépített a vendégcsapat. Gyors akció végén Kőműves kitört a védők közül és közelről nagy erővel a hálóba bombázott. 1:2 A gól szemlátomást felhozta a Tatabányát, a vendégek­ sok veszélyes támadást vezettek az egriek kapuja ellen. A 60. perc­ben Tóth K. beadását Kőműves elől elcsípte az egri kapuvédő, majd Czeczeli mentett nehéz helyzetben Szabó elől. A 65. percben Kárpáti a gólvonalról fejelte vissza a labdát. Vissza­esett az Eger. A 68. percben ezt kihasználva egyenlített a bá­nyász. Gyors adogatás végén Szabó juttatta a kapuba a lab­dát. 2:2 Még fel sem ocsúdtak az eg­riek, amikor ismét a hálójukban táncolt a labda, amely, mint kiderült, el is döntötte a két pont sorsát. A 73. percben Tóth K., Horváth fr akció után a labda Takács elé került, aki kö­zelről nem hibázott. 3:2 a Tatabánya javára. Továbbra is a vendégek kez­deményeztek többet, de az ered­mény már nem változott. ★ ★ ★ Nem úgy indult a mérkő­zés, hogy a hazaiak elveszí­tik, hiszen az első félidőben ötletesen, gólratörően játszot­tak, s ennek megfelelően kétgólos előnyre is szert tet­tek. Szünet után is egy da­rabig még jól álltak a lábu­kon, aztán fokozatosan el­fáradtak, kapkodni, ideges­kedni kezdtek, amelyet gyor­san kihasznált a rutinos vendégcsapat. Meg-megújuló rohamai alatt összeomlott az egri védelmi fal, s ez elég volt ahhoz, hogy a Tatabá­nya a maga javára fordítsa a mérkőzés sorsát. A vendégek szünet utáni jobb játékuk­kal rászolgáltak a győze­lemre. A Tatabányában Rothermel a gólokat nem véd­­hette, sőt akadt egy-két bravú­ros védése is. A védelem az első félidőben bizonytalan volt, de szünet után erősen feljavult, ő ekkor sokat segített a t­atá­roknak is a támadás szövé­ben. Különösen Laczkó volt él­né­­ben. Hasonlóan szerepeltek a középpályások is. Elöl a két szélső volt sokat munkában, de elismerően lehet szólni Takács és Kőműves teljesítményéről is. Az Egerben Deésy jól védett, a helyére be­állt Bulyovszki, amit tudott, há­rított. A védelem csak az első félidőben játszott elfogadhatóan, szünet után egyszerűen össze­omlott. Középen Kovács F. küz­deni akarása emelhető ki. Simon és Bánkuti halványabb volt a szokottnál. Elöl Tóth M. két góljáért érdemel dicséretet. Fazekas István