Népsport, 1972. december (28. évfolyam, 288-312. szám)

1972-12-04 / 291. szám

Az OSC a vízilabda BEK újpesti Dózsa Védője! az helyem Ennyi embert talán még sohasem látott az öreg margitszigeti fedett uszoda . . . Már az előmérkő­­zésre, a Partizán—Dinamó összecsapásra több mint 2000 néző gyűlt össze, s amikor az OSC és a DVSZK játékosai szálltak vízbe — jóformán egy gombostűt sem lehetett volna leejteni a medence körül. . Érdekesen alakultak az utolsó nap eredményei, a Partizán — némi bírói segédlettel — biztosan verte a Dinamót, míg az OSC (már a biztos kupa­­győzelem tudatában!) nem tudta megismételni szombati kirobbanó játékát és elvesztette veret­lenségét. Ez azonban csupán szépséghiba. A lé­nyeg: a tíz esztendővel ezelőtt magyar kezdemé­nyezésre létrejött torna díszes ezüst serlegére vég­ re a magyar bajnokcsapat neve is felkerülhet!Népsport HHBHBBBDBSHBBSHHHBHBHHHHHHHHBI A HAMVAK TESTIBE VELÉSI ÉS SPORTSZÖVETSÉG LAPJA HÉTFŐ, 1912. DECEMBER 4. ♦ Áfa­ 1.20 forint ♦ XXVIII. ÉVFOLYAM, 291. SZÁM Óriási csaták az utolsó napon is 2. Partizán, 3. CVSZK, 4. Dinamo CVSZK Moszkva-OSC 5:4 (1:1, 1:1, 2:1, 1:1) Sportuszoda, V. Goertsen (hol­land). CVSZK Moszkva: Subert , A. Akimov, Dolgusin, VI. Aki­­mov, Sidlovszkij, Oszipov, Zsiiudckij. Csere: V. Akimov, Jeliszejev. Edző: Vlagyimir Szemjonov. OSC: Kovács dr. — Bodnár dr., Szívós, Hámori, Vin­­disch. Konrád I dr., Konrád III dr. Csere: Németh. Edző: dr. Mayer Mihály. G: Zsmudekij 4, A. Akimov (4 m.-esből), ill. Szí­vós, Bodnár dr. Konrád III dr., Konrád I dr.­Kiállítás: CVSZK Moszkva 6, OSC 5. Hamar kialakultak a párok: Bodnár—Dolgusin, Szívós—Oszi­pov, Konrád III—Sidlovszkij, Vindisch—Zsmudekij kettős gyö­törte egymást már az első per­cekben. A. Akimov ívelését kel­lett kitörni.—Ha Kovácsnak, majd a magyar együttes lendült előre. Oszipov a partra került, de Hámori hibájából kimaradt az emberelőny. Sőt! Villámgyors ellentámadás következett, amely­nek végén (emberhátrányból!) Zsmudekij vezetést szerzett a DVSZK-nak (1:0). Rögtön a kez­dés után Konrád­­ bizonyította, hogy kivételes képességein mit sem fog az idő: remek csavar­ral egyenlített (1:1). Ezután so­rozatos kiállítások következtek: előbb Konrád I és Oszipov, majd Sidlovszkij került a part­ra. Kimaradt azonban a má­sodik létszámfölényes helyzet is: Szívós jó átadását Hámori a felső kapufára vágta. Bodnár 10 méteres bombáját védte Subert, a másik oldalon Dolgu­sin tévesztett célt. Hasonló ember ember elleni küzdelemmel folytatódott a já­ték a második negyedben. Szí­vóst kissé elhamarkodottan küldte ki Geertsen, de szeren­csénkre nem kapott újabb gólt az OSC. Amikor Szívós vissza­jött, akkor talált a hálóba 15 (!) méterről az ellenállhatatlan Zsmudekij (2:1). Hámori Suber­­tet találta telibe, majd Vindisek góljába belesípolt a bíró: Dol­­gusint állította ki. Bodnár és Hámori kísérletezett,­­ ered­ménytelenül, de Szívós lövése már a kiegyenlítést jelentette (2:2). Az utolsó percben előbb Anatolij, majd Vlagyimir Aki­mov találta el a kapufát. A harmadik negyed határozot­tan a szovjet együttesé volt. Előbb Hámori kiállítását hasz­nálta ki Zsmudekij (3:2), nem­sokkal később .4. Akimov négyméteresből két gólra növel­te a CVSZK előnyét (4:2). Fel­támadt az OSC és egy villám­gyors Németh, Vindisch, Bod­nár akció végén Subert hálójá­ban kötött ki Bodnár lövése után a labda (4:3). A negyedik öt perc elején mintha csak az olimpiai döntőt láttük volna: Dolgusin minden­áron igyekezett megakadályoz­ni Szívóst a góllövésben. A vé­ge: kipontozódott a szovjet hát­véd. A létszámfölényes helyzet­ből Konrád III egyenlített (4:4). Sidlovszkij, majd Németh , és Zsmudekij került a partra, s ez is jelezte, hogy még az utolsó percekben sem csökkent a két csapat lendülete, akarása. Em­berelőnyben azonban Vindisch a védőkbe vágta a labdát. Már-már belenyugodtunk a dön­tetlenbe, amikor néhány másod­perccel a mérkőzés vége előtt az üresen hagyott Zsmudekij (Folytatás az 5. oldalon) Egy, a szovjet védők gyakori „bakugrásai” közül. Bemutatja: Sidlovszkij (fehér 8-as). A szenvedő fél: dr. Konrád Eli (fekete 7-es) (Geleta Pál felv.) A Csepel kínok kosárlabdacsapata A sportág történetében először nyert bajnokságot a férfi NB I-ben a Csepel. Nem a szerencse segítette az elsőséghez a sziget kosarasait, hanem a szorgalom és a jó csapatszellem. A Csepel a Bp. Honvéd ellenében a vártnál fölényesebben hódította el a bajnoki címet. Képünkön áll (balról jobbra): Megyeri, Steier, Pálffy, Pintér, Posch, Nagy, Halmos és Glatz edző. Guggol, Zádor II, Recska, Tóth, Lázár, a csapat gyúrója, továbbá Fehér és Zádor . 1. Ferencváros—MTK x 0 :1 2. SZEOL—Bp. Honvéd 1 2:1 3. Komló—­Vasas 2 0:2 4. ZTE—Egyetértés x 2:2­­ 5. Videoton—Rába ETO 1 2:1­­ 6. Eger—MÁV DAC 2 0:2 7. Bp. Sparta—Kecskemét 1 3:2 8. Oroszlány—Debrecen x 0:0 9. Atalanta—Inter x 0 :1 10. Bologna—Torino 1 1:8 11. Juventus—Fiorentina 1 2:1 12.1­azio—Cagliari 1 2:1 13. Ternana—Roma 2 1:4 +1 14. Arezzo—Genoa 2 0 :1 A totó 49. heti eredménye Ferencváros-MTK 0:0 Az első 45 percben alig láttunk említésre méltó eseményt • Az 51. percben Szőkét kiállította a játékvezető, s a küzdelmesebbé váló játékban a tíz emberre csökkent Ferencváros egyenrangú ellenfél maradt • A színvonal messze elmaradt a várakozástól • Szőkén kívül még három játékos sárga lapos figyelmeztetésben részesült. Szegedi EOL-Bp.Honvéd 2:1 (1:0) Magyar nagy erejű szabadrúgásával szerzett vezetést a hazai csapat • ügyesen, okosan ját­szottak a szegediek • Vass fejesgóljával már 2:0-ra vezetett a SZEOL • Szünet után feltámadt a Hon­véd, de Kocsis csak szépíteni tudott • Három já­tékos is sárga lapot kapott a nagyszerűen­ bírás­kodó Emsbergertől. Vasas-Komló 2:0 (1:0) Mindkét csapat bátor támadójátékkal rukkolt ki • Erdősi hibájából szerzett vezetést a vendég­együttes • A legbiztosabb helyzeteket kihagyták a komlói csatárok • Tóth gólja végleg eldöntötte a két pont sorsát • Közepes teljesítménnyel, sze­rencsés gólokkal nyert a Vasas. Videoton-Rába ETO 2:1 (0:1) • Az újonc hazai kapus hibáját Somogyi ügyesen használta ki • Az I. félidőben jól játszott a Rába ETO • Fordulás után négy perc alatt a maga ja­vára fordította a mérkőzést a Videoton • Végig változatos, érdekes küzdelmet vívott a két vidéki együttes. Csepel-Diósgyőr 2:0 (0:0) Már az első félidőben nagy fölényben játszott a hazai csapat • A vendégek erejét elsősorban a védekezés kötötte le • Szünet után veszélyesebb lett a Csepel és négy perc alatt Szurgent kétszer volt eredményes • Utána a Diósgyőr is próbál­kozott, de támadójátéka alig jelentett veszélyt. Zalaegerszegi TE­­VM Egyetértés fa első negyed óra nyomasztó ZTE-fölényét Tóth Gyula bombagólja követte • A félidő közepétől kitámadott az Egyetértés és Szuromi egyenlített • Közvetlenül a szünet előtt újra Tóth Gyula juttatta vezetéshez a hazaiakat • Jó iram, nagy küzdelem a második játékrészben . Egy sor kihagyott eger­­szegi helyzet után Molnár hibájából Weimper ta­lált a kapuba.