Népsport, 1973. augusztus (29. évfolyam, 180-204. szám)

1973-08-13 / 190. szám

2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS Hat mérkőzésen néző az NE I B-ben Az NB I I állása Békéscsaba—Kossuth KISE 2:1 (1:0) Békéscsaba, 8000 néző. V: Ba­­na. Békéscsaba: Tasnádi — Dobó, Kerekes, Schneider, Lengyel, Pa­­róczai (Kiss, a 73. percben), Ziel­­bauer, Moós, Dávid, Németh, Bá­náti. Edző: Babolcsay György. KKF SE- Szűcs — Őze, Erőss, We­­ber, Zöldi, Ebedli, Antoni, Kára­­lyos (Vábró, a 60. percben), Vad, Pogács, Jemei. Edző: Budai 2. perc: a kitörő Némethet Erőss a 16-oson belül buktatta. 11-es! A büntetőt Németh — Szűcs a lövés pillanata előtt el­mozdult — a kapusba rúgta. 24. perc: Dávid lágyan ívelt középre, Németh előbb a felső lécre fejelt, majd a visszapatta­nó labdát Moós — ismét fejjel — a hálóba küldte, 1:0. 49 perc: Dávid csukafejese­után, a léc fölé került a labda. 57. perc: Karalyos beívelését Tasnádi merész vetődéssel sze­rezte meg. 63. perc: Bánáti beadását Ziel­­bauer fejjel Németh elé csúsztatta, aki teljesen tisztán állva, 5 lépés­ről a kapu jobb sarkába helye­­zett 2:0. 64. perc: újrakezdés után Po­gács vezette fel a labdát, és átadá­sát Jemei a bal felső sarokba zúdította, 2:1. 69. perc: Dávid gólba tartó lövését Wéber közvetlen a vonal előtt vágta ki. 86. perc: Pogács tisztán futott el,­ de 10 méteres lövését Tasnádi bravúrosan hárította. 90. perc: Bánáti lövése a felső lécről pattant vissza. A korai kezdés és a nagy me­leg rányomta bélyegét a játékra. Az I. félidő jobbára a hazaiaké volt, de lendületük csak a máso­dik gólig tartott. Ezután, megle­petésre, feljavultak, a vendégek, szépítettek, s a könnyelműsködő hazai védők mellett nem sok hiányzott második góljuk meg­szerzéséhez. Végeredményben küzdelmes mérkőzésen a nagy esélyes hazai együttes nehezen harcolta ki a legkisebb gólarányú győzelmét. Jó: Tasnádi, Moós, Ke­rekes Zielbauer, ill. Erőss, Ebedli, Pogács. Macharek­ István Diótavőr-MÁV DAC 2:0 (2:0) Diósgyőr, 5000 néző. V: Som­lai. DVTK: Szabó Kovács, Ha­jas, Hajdú, Salamon, Váradi, Ta­tár, Oborzil (Oláh, a 65. percben), Horváth (Fekete, a 65. percben), Kolláth, Görgei. Edző: Preiner Kálmán. MÁV DAC: Tóth L. — Kiss, Kovács Endre, Szalai, Tóth S., Molnár, Buti, Gyömörei, Pálos (Horváth, a 65. percben), Kovács Ernő, Szekeres. Edző: Kovács Imre. 4. perc: Görgei 12 m-ről, jó helyzetben, a kapu mellé bom­bázott. 10. perc: Kovács kiugrott a les­taktikát alkalmazó győri védők között, majd Horváthoz játszott, aki egyet igazított a labdán, de utána a védőket találta el. 13. perc: ezúttal Váradi ugrott ki a tétovázó védők gyűrűjéből, és a kifutó Tóth L. felett az üres kapuba emelte a labdát, 1:0. 24. perc: Kovács szögletrúgására jó ütemben érkezett Salamon, ma­gasan kiemelkedve a védők közül, nagy erővel fejelt a bal sarokba, 2:0. 37. perc: Gyömörei a bal olda­lon elfutott, nagy erejű lövése után a kapufáról pattant a me­zőnybe a labda. 40. perc: Horváth egy m-ről a kapu fölé emelt. 45. perc: Buti nagy lövését Sza­bó csak üggyel-bajjal tudta vé­deni. 60. perc: Oborzil jól beívelt labdáját Tatár 6 m-ről fölé fejelte. 69. perc: Kovács Ernőt sport­szerűtlenség miatt a játékvezető kiállította. 80. perc: Fekete növelhette vol­na a diósgyőriek előnyét, de rosz­­szul fejelt, s a labda a kapu mellé ment. Úgy indult a mérkőzés, hogy a diósgyőriek fölényes győzelmet aratnak. A vendégek kezdettől fogva lestaktikát alkalmaztak, s a rosszul alkalmazott lestaktikából szerezte Váradi az első gólt. To­vábbra is diósgyőri mezőnyi­öl­ény jegyében folyt a küzdelem, időn­ként korszerű, szép támadásokat vezettek a hazaiak. Szünet után nagy szél kerekedett, de ezt már nem tudták kihasználni az időközben elfáradt diósgyőriek. Jó: Kovács, Hajas, Salamon, Vá­radi, Kolláth, ill. Tóth S., Gyömö­rei, Szekeres. Nemes Péter Olajbányász SE— Egri Dózsa 3:1 (1:0) Nagykanizsa, 5500 néző. V: Vízhányó. Olajbányász: Tóth — Patyi, Doszpoth, Müller, Simon, Harcz, Pávlicz, Bokán (Bekő, a 24. percben), Söjtör, Romanovics, Sulyok. Edző: Németh Lajos. Eger: Csánk — Lakatos, Mészá­ros, Horváth, Szűcs, Patvaros, Ambrus I. (Balogh, az 59. perc­ben), Bánkuti, Vígh, Bajnóczi, Aspirány. Edző: Nagyszalóki And­rás. 3. perc: Kománovics lövése alig kerülte el a bal sarkot. 9. perc: Kománovics 1s8 m-ről rúgott szabadot, Csank nehezen védte a labdát. 17. perc: Vígh beadását Bán­kuti, 7 m-ről, a jobb sarok mellé fejelte. 20. perc: Bokán kézfejcsont­törést szenvedett. 26. perc: Sulyok 20 m-ről alig bombázott a bal sarok mellé. 28. perc: Söjtör, Sulyok akció végén Pávlicz 4 m-ről a kapu bal oldalába helyezett, 1 :0. 41. perc: Sulyok les­gólt lőtt. 47. perc: Aspirány a 16-osról alig lőtt a kapufa mellé. 57. perc: Kománovics jobb felső sarokba tartó szabadrúgását Csank ragyogóan védte. 60. perc: Sulyok beadását Ko­mánovics a jobb kapufa tövének fejelte. 63. perc: Bánkuti szögletét Vígh az 5-ösről fejjel csúsztatta a hálóba, 1:1. 77. perc: Simon remek szólója után Sulyok 12 m-es lapos lövése a jobb sarokban kötött ki, 2:1. 85. perc: Pávlicz rúgott 23 m­­ről szabadot, a labda a felső lé­cen csattant. 86. perc: Horváth rövid haza­adását Komanovics elcsípte, és megszerezte a harmadik kanizsai gólt, 3:1. A nagy meleg ellenére élénk iramú mérkőzésnek lehetett szem­tanúja a zalai városban régen látott hatalmas nézősereg. A lel­kesen és jobban is játszó újonc kanizsai együttes jobb erőnlété­vel végig irányította a játékot, és biztosan győzte le ellenfelét. Jó: Komanovics (a mezőny leg­jobbja), Patyi, Doszpoth, Simon, ill. Mészáros, Patvaros, Vígh, Tihanyi István Kecskemét— Bp. Spartacus (K) Kecskemét, 2000 néző. V: Bi­­róczky. KSC: Gór — Oláh, Ku­­rucsai, Herbály, Diószegi (Ónodi, a 80. percben), Pasek (Gubacsi, a 80. percben), Oskolás, Molnár, Szabó, Koós, Kókai. Edző: Dezsőfi Ferenc. Bp. Spartacus: Szőke — Idei, Trenka, Márkusz, Nagyd­., Strasszer, Lugosi, Zöldi, Szűcs, Dorogi, Végh. Edző: Szimcsák István. 9. perc: Lugosi beadását Kuru­­csai az utolsó pillanatban a be­rohanó Zöldi elől elfejelte. 23. perc: Végh a jobbösszekötő helyéről, mintegy tíz méterről, erős lövést küldött a kecskeméti kapura, Gór azonban bravúrosan hárított. 36. perc: Molnár a bal oldalon elfutott, beadását Kókai sarokkal perdítette kapura, Szőke azon­ban helyén volt. 55. perc: Koós futott el a bal oldalon, kapura tartó erős lövése azonban a kecskeméti Molnárt ta­lálta fejbe, akit két percig ápol­tak.75. perc: Molnár beadását Kó­kai hat méterről fejelte sarokra, a Spartacus kapusa szépen védett. 85. perc: szöglet után óriási ka­varodás támadt a pestiek kapuja előtt, a sok láb között azonban­­ senki sem tudta a hálóba kotorni a labdát. A mérkőzés nagy részében a kecskemétiek játszottak fölény­ben, de a támadásokat a pálya közepén erőltették, és ezzel meg­könnyítették a vendégvédők dol­gát. A Bp. Spartacus szervezetten és jól védekezett, de a támadás­ról teljesen lemondott. A pestiek egy pontért harcoltak, és ezt meg is szerezték. Jó: Oláh, Kurucsai, Herbály, Molnár, ill. Szőke, Tren­ka, Nagy, Szűcs. Szabó Zoltán kapu előtt, a védelem ezúttal is hárított. 49. perc: Bertalan szöktette Horváth E.-t, aki éles szögből, a kifutó kapus mellett, a hálóba gurított, 1:1. 60. perc: Harangi már csak a kapussal állt szemben, Csapó A. az utolsó pillanatban szerelte. 62. perc: Bertalan 30 m-es bombáját Vörös bravúrosan védte. 64. perc: Kovács átadását Ha­vasi a felső kapufára lőtte. 69. perc: gyors hazai akció után Horváth E. lövése a védők­ről kipattant, a labda Bertalan elé került, aki 22 m-ről óriási erő­vel bombázott a hálóba, 1 :2. 77. perc: csapó­t. mellett Ha­vasi elhúzott, s 20 m-ről lőtt, s egyenlített, 2:2. 90. perc: Mártai bombáját véd­te nagyszerűen Bajkai. Váltakozó iramú mérkőzés. 20 percig, túlnyomórészt a Pénzügy­őr térfelén folyt a játék, ezután feljöttek a vendégek és többet is támadtak. Szünet után a Várpa­lota vette át az irányítást, len­dületesen támadtak csatárai, az egyenlítés után a vezetést is megszerezték, de újabb súlyos vé­delmi hibából a Pénzügyőr egyen­lített. Jó: Zentai, Csekő, Havasi, ill. Kisber, Bertalan, Horváth E. Csiky Iván Debrecen—Szekszárd 0:0 Debrecen, 4000 néző. V: Szko­kén. DVSC: Szabó II — Kuch­­ta, Tóth, Lipők, Sóvágó, Makray, Nagy, (Erzse, a szünetben), Ró­sa, Pataki (Torkos, az 50. perc­ben), Vaczlavik, Szojka. Edző: Marosvári Béla. — Szekszárd: Schneider — Fodor, Komer, Vá­gó, Pusztai, Horváth, Micskó, Me­zei, Németh (Freppán, a szünet­ben), Lubastyik, Török. Edző: Pa­­lovecz Béla. 3. perc: Vaczlavik átadását Nagy közelről rálőtte, de a kapustól szögletre pattant a labda. Nagy szögletét Kuchta újból kapura lőt­te, de az egyik védőről újból szögletre került a labda. 6. perc: Makray szöktette Wacz­­lavikot, aki a jobbösszekötő he­lyérül bombázott kapura 8 m-ről és Vágó belelépett a lövésbe. 25. perc: Sóvágó beadását Pata­ki az ötösön tisztán kapta, de a kapus ölébe küldte a labdát. 26. perc: Vaczlavik egy szabad­rúgás után Tóth elé adott, Tóth 17 m-ről lőtt,­­a labda a lé­cen csattant.­­* 30. perc: Mezei ráesett a lab­dára, kézzel továbbkotorta, majd felállva kapura tört és a debre­ceni védők csak nehezen tudtak szögletre tisztázni. 68. perc: Vaczlavik jól látta, hogy Kósa a balösszekötő helyén megiramodik, elé tálalta a lab­dát, de Kósa 8 m-ről a kapu fölé lőtt. Küzdelmes, közepes színvonalú volt a játék. Az első félórában a a debreceniek fölényben játszot­tak, helyzeteket is teremtettek a szekszárdiak kapuja előtt, de rossz volt a támadók irányzéka, igaz, szerencséjük sem volt. A vendég­csapat fegyelmezetten, keményen védekezett, jól alkalmazott les­­taktikával párosítva. Szünet után csökkent a játék irama. A hely­zetek alapján a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Jó: Tóth, Sóvágó, Makray, Waczlavik, illet­ve Schneider (a mezőny legjobb­ja), Fodor, Horváth és Török. Fülep Kornél 1. N.­kanizsa 1 1-----3-1 2 2. Diósgyőr 1 1------2-0 2 3. Komló 1 1-----3-2 -B.­csaba 1 1-----2-1 2 Oroszlány 1 1-----1-1 2 6. Pénzügyőr 1 — 1—2-2 1 Várpalota 11 — 2-2 1 3. Budafok 1 — 1 — 1-1 1 Szolnok 1 — 1 — 1-1 1 10. DVSC 1 — 1 — 0-0 1 Kecskemét 1 — 1 — 0-0 1 Bp. Sport. 1 — 1 — 1 Szekszárd 1 — 1 — 0-0 1 14. Dunaújv. 1----------1 2-3 15. KEF SE 1----------1 1-2 — 16. G.­MÁVAG 1----------1 0-1 — 17. Eger 1----------1 1-3 — 18. MÁV DAC 1----------1 0-2 — 1 Pénzügyőr—Várpalota 2:2 (1:0) Várpalota, 3000 néző. V: Ems­­berger. Pénzügyőr: Vörös (Baj­kai, a 70. percben) — Zentai, Mu­­rát, Csekő, Kajtár, Kisházi, Vida, Matulai, Sashegyi, Harangi (Ko­vács, a 61. percben) Havasi. Edző: Miksovszky Zoltán. Várpalota: Palotai — Süke, Csapó A., Jónás, Kerkai, Kisber, Horváth E., Ber­talan, Lakics (Albu, a 76. perc­ben), Szekér (Kun, a 62. perc­ben), Mártai. Edző: Terbe Benjá­min. 11. perc: Mártai szögletét Hor­váth E.­ fordulásból alig bombázta fölé. 23. perc: Lakics sarokra emelt labdáját a pesti védők nehezen hárították szögletre. 31. perc: Havasi bombáját nagy bravúrral védte Palotai. 36. perc: Sükét átjátszották, Harangi elfutott, átadását Havasi 12 m-ről belőtte, 1 :0. 44. perc: Mártai szöglete után nagy tumultus volt a Pénzügyőr­ XXIX. 1R0. ♦ 1973 augusztus 13. Vendégsikereikkel zártak Nyári Totó Kupa NB II ÉSZAKI CSOPORT A végeredmény: 1. Borsodi B. 6 3 1 2 8- 8 7 2. Nyíregyh. 6 3 1 3 12-10 6 3. Ózd 6 3 - 3 8- 8 6 4. Rudabánya 6 2 1 3 6- 8 5 Rudabányai Ércbányász — Nyír­egyházi Spartacus Petőfi 2:1 (0:0). Nyíregyháza, 1200 néző. V: Mizsei. A nyíregyháziak töb­bet támadtak, de a legjobb hely­zeteket is kihagyták. Ebben nagy szerepe volt a mindent hárító bá­nyászkapusnak, Birkáknak, aki a 60. percben Pl­­­csuk büntetőjét is kivédte. A Rudabánya a 74. és a 75. percben, a Spartacus tartalék­kapusának hibájából szerezte gól­jait. G: Miksztai, Virágh, ill. Koz­ma. Jó: Birkás (a mezőny leg­jobbja): Somogyi, Bartha, Miksz­tai, ill. Palcsuk, Sorbán, Klénin­­ger. Ózdi Kohász — Borsodi Bányász 1:0 (0:0). Ózd, 200 néző. V: Bod­nár. Az első félidőben a szélvi­har, szünet után az eső és a csú­szós talaj zavarta a játékot. A második negyvenöt percben a ha­zaiak „eg­ykapura” játszottak, és ■■■­­ helyzetet hagytak ki. G: Jó: Martis, Kapa, Bácskai, ill. Soltész, Pincsák, Bódis. NB II PESTI CSOPORT Gyöngyösi Spartacus — Esztergo­mi Vasas 8:1 (4:1). Esztergom, 300 néző. V: Mackó I. J. A vendégek gólratörő játékkal biz­tosan nyertek. A hazai védelem szinte valamennyi megingását ki­használták a gyöngyösiek. G: Bányai (3), Bágyi (2), Fodor, Szatmári, Csizmár (öngól), ill. Ba­logh. Jó: Szonda, Bágyi, Bányai. A hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni. Vasas-Láng — KELTEX 2:1 (0:1). Budafoki út, 200 néző. V: Müncz. Többet támadott és a mezőnyben is j­obban játszott a Láng az első félidőben. A máso­dik játékrészben felváltva került veszélybe a két kapu. Egyenlítés után nagy harc volt a győztes gólért. G: Ács, Bodonyi, ill. Odor. Jó: Szili, Balogh, Bodonyi, Csi­szár, ill. Wittvinditsch, Dvorak, Faragó. III. ker. TTVE —Kecskeméti TE 4:2 (2:1). Kecskemét, 800 néző. V: Almási. A III. ker. TTVE jó csatárjátékkal nyert. A KTE fél órán át, a sérülés miatt, tíz em­berrel játszott. G: Binopulosz (3), Vaczlavik, ill. Bende II, Balatoni. Jó: Kocsis, Guth, Dinopulosz, Ko­­vacsevics, ill. Franczkó, Komáro­mi­­, Gyorsa. ÉPGÉP —KISTEXT 5:1 (3:1). KISTEXT-pálya, 300 néző. V: Petri. A vendégek végig jobban és gyorsabban játszottak. A KIS­­TEXT jelenlegi tudásából csak ennyire tellett. G: Bleicher (9), Katona, Tóth, Rákos, ill. Török. Jó: Katona, Tóth, ill. Perendi. NB Ill-AS CSOPORT A végeredmény: Ragályi. Jó: Nyikos (a mezőny legjobbja), Lettner, Horváth, Aus­­pitz, Kovács, Hl. Tőzsér, Dolmány. Postás SE—UFC 7:0 (4:0). Eg­ressy út, 100 néző. V: Paksi. A Postás már a 6. percben 3:0-ra vezetett a nagyon gyenge napot kifogó és komolytalanul játszó vendégcsapat ellen. G: Pintér (3) ,­ Tóth (2), Piron, Hangor. Jó: Dar­­vas (a mezőny legjobbja), Dénes,­­Kaltenecker, Tóth T., Pintér, ill. Hódosi, Perger. Sashalmi Elektronikus —Kis­kunfélegyházi Vasas 2:0 (1:0). Kiskunfélegyháza, 400 néző. V: Hartmann. A gyenge formában játszó félegyháziak ellen a Sas­halom tervszerűbb játékával meg­érdemelten győzött. G: Köztés (11-esből), Vitéz. Jó: Sverda, Egyházi, Tóth, ill. Rigó Z. Lehel SC (Jászberény)—Hatva­ni Kinizsi 2:1 (2:1). Jászberény, 800 néző. V: Eőri. Jó iramú mér­kőzés, sok kihagyott helyzettel. G: Gergely. Vasas (11-esből), ill. Kővágó. Jó: Nagy I., Sárközi, Bacher, Gergely, ill. Vajda, Sze­keres, Mányai. Nyári Vasutas Kupa B-CSOPORT A végeredmény: 1. Szív. MÁV 6 3 2 1 12- 6 3 2. Cegléd 6 3 2 1 12- 8 8 3. Törekvés 6 2 2 2 9-11 6 4. Sz. MÁV 6 — 2 4 5-13 2 Székesfehérvári MÁV Előre — Törekvés 5:0 (1:0). Székesfehér­vár, 400 néző. V: Nagy B. G: Bőke (2), Lechner, Karsai, Mester (11-esből). Jó: Lechner, Karsai, Győri, Ur, ill. Szepesi, Parragh, Zentai. Ceglédi VSE — Szolnoki MÁV 2:0 (0:0). Szolnok, 11000 néző. V: Nagy Gy. Sok hibával tarkított, alacsony színvonalú játék volt. A Cegléd jobb hajrájával nyert. G: Fekete, Kábák. Jó: Cseh, Oláh, Kresják, Kábák. Az Sz. MÁV- ból senkit sem lehet kiemelni. A végeredmény: 1. Gyöngyös 7 5 2 1 22- 5 12 2. III. ker. 7 5 1 1 29-11 11 3. ÉPGÉP 7 2 3 2 20-17 7 4. KTE 7 2 2 3 17-15 6 5. Láng 7 2 2 3 14-17 6 6. KISTEXT 7 2 2 3 9-23 6 7. Esztergom 7 2 — 5 14-21 4 8. KELTEX 7 2 — 5 10-26 4 1. Kiskunt 7 5 1 1 25- 9 11 2. Sashalom 7 4 2 1 11- 6 10 3. Lehel 7 4 12 17-10 9 4. Bp. Vegyim. 7 4 — 3 17- 7 8 5. Postás 7 3 2 2 14-10 8 6. Hatvan 7 2 14 10-16 5 7. Gázművek 7 1 1 5 7-25 3 8. UFC 7 1—6 3-21 2 Bp. Vegyiművek — Gázművek MTE 7:0 (2:0). Kén u., 300 néző. V: Oláh I. G: Orosz (5), Erdődi. Előkészületi mérkőzések Csepel—SZEOL 1:1 (1:0). Cse­pel, 200 néző. V: Teuschler. Cse­pel: Hajdú — Vellai, Gulyás, Hu­nyadi, Pető (Siklósi), Kandi, Bar­­tos, Szalai (Burányi), Szurgent (Kaszás), Somogyi, Csordás. SZEOL: Gujdár (Bencze) — Vár­helyi, Varga, Virág, Bánfalvi, Pa­­taky (Magyar), Antal, Mészár, Vörös, Vass, Szeghalmi (Imri). G: Bartos, ill. Magyar. Dorog — ROMEP (Tatabánya) 1:1 (1:0)., Dorog, 500 néző. V: Bauer. Dorog, Schnitzer (Horváth­­) Aspirány, Tóth, Kiss, Hor­váth­ R., Bácsor, Virágh, Gubán (Takács), (Gabala), Laczkó, Pe­­szeki, Bartalos. G: Peszéki, ill. Hajas. Zalaegerszegi TE I—Zalaeger­szegi TE H 2:2 (2:2). Zalaeger­szeg, 200 néző. V: Láng. ZTE I: Déri ■—■ Molnár, Vörös, Mihalecz (Papp II), Filó — Gáspár, Józsi. (Vácz), Tóth Gy. — Soós (Szi­­macsek), Szabó, Rita. G: Tóth Gy., Szabó, ül. Tóth J. (2). Pécsi MSC—Máza-Szászvári Bá­nyász 5:1 (4:0). Pécs, 1500 néző. V: Sümegi. PMSC: Rapp (Kovács A.) — Hernádi, Kocsis, Konrád (Borovácz), Kincses­­, Tóth I, Bálint, Zombori, Rónai (Kovács F.), Juhász, Bencsik. G: Bálint (2), Juhász (2), Rónai, ill. Deme­ter. Rába ETO —Soproni VSE 4:1 (1:1). Sopron, 1200 néző. V: B. Grebits. Rába ETO: Borbély (Föl­des) — Baumann, Pozsgai, Sebők, Izsáki, Somogyi (Siket), Horváth L, Póczik, Pénzes, Stolcz (Varsá­nyi), Csidei. G: Csidei, Póczik, Varsányi, Németh II (öngól), ill. Németh I. Salgótarjáni Kohász — Mátrano­­váki Vasas 4:2 (1:2). Mátranovák, 300 néző. V: Molnár Gy. G: Szol­noki (3) (egyet 11-esből), Szőke, ill. Csikós, Tóth. A mérkőzés első perceiben Kisbali (Mátranovák) lábát törte. Bp. Építők— ÉVIG 5:3 (2:0). Építők-pálya. V: Fenczel. G: Bu­dai (3), Wind, Rozsnyó, ill­ .Heim II, Budai, Szávai Iil-esből). Dunakeszi VSE-Iikóbányai Lombik 3:1 (1:0). Kőér u. V: Zimmermann. G: Pollák (2), Zel­ler, ill. Barta. Volán SC—BVSC 2:1 (2:0). Rá­koscsaba. V: Nagy M. G: Hajdú, Bartosik, ill. Törőcsik. Nemzetközi torna Szegeden Vasárnap folytatták Szegeden az SZVSE, a Szegedi Dózsa, a SZEOL és a lengyel Szombierki Bytom részvételével rendezett lab­darúgótornát. A vasárnapi ered­mények: SZEOL vegyes —Szegedi VSE 1:0 (0:0). 1000 néző. V: Bálint. Egyenrangú ellenfelek küzdelmé­ben a szerencsésebb SZEOL-tar­­talékok győztek. G: Nádasdi. Jó: Nagy, Portörő, Ladányi, Nádasdi, ill. Bólya, Csigér, Horváth. Szombierki Bytom—Szegedi Dózsa 2:0 (0:0). 1000 néző. V: Pádár. Változatos, jó iramú, szín­vonalas mérkőzésen a képzettebb, több gólhelyzetet kidolgozó len­gyelek rászolgáltak a győzelemre. G: Bikowski, Ludyga. Jó: Vilim,­­Bialas, Strzatkowski, Gzywaczews­­­ki, ill. Bánfi, Héger dr., Csanádi. Győzött a Ferencváros és a Vasas A Ferencváros Elefántcsont­parton, Abidjanban a város válo­gatottját verte 4:1 (1:1) arány­ban. A zöld-fehérek hétfőn a helyi katonai válogatott ellen játszanak, majd Dahomeybe utaznak, s ott Cotonában lépnek pályára. A Vasas Spanyolországban a Racing Santander ellen nyert 1:6 (0:0) arányban. (MTI) ★ Zalaszentgróti Spartacus—-Zág­rábi Lokomotív 4:2 (1:0). Zala­szentgrót, 500 néző. V: Csendes. G: Fábián (2), Simon, Bognár József, ill. Barsics (2). Salgótarjáni BTC — AE Larissza 1:0 (0:0). Salgótarján, 2000 néző. V: Mohácsi. SBTC: Magyar — Gecse, Kmetty, Varga, Sáfrány, (Vertig), Horváth (Pozsár), Répás, Básti, Kajdi, Kovács, Jeck. AE La­rissza: Szavalasz — Hill, Butosz, Szeitaridisz I (Argiriu), Kidzsi­­ruglu, Pramalisz, Haritidisz, Kavo­­li, Rakidzsoglu, Szeitaridisz Umi (Szimadilisz), Bakariotisz. A ha­zaiak a veszélyes támadások egész sorát vezették, de túlkombinálták a helyzeteket. G: Vertig. Jó: Kmetty, Básti, Jeck, ill. Szavalasz, Dramalisz, Bakariotisz. ÚSZÁS__________________________________ Újabb korosztálycsúcsok Gyulán Gyulán befejeződött a tíz nem­zet korcsoportos úszóversenye. A második napon kiemelkedett az NSZK-beli Freitag 200 méteres mellúszó, valamint a holland Fa­ber 100 méteres gyorsúszó ered­ménye. A magyarok közül különö­sen Marton, Dorogi és Simkó je­leskedett. A győztesek szép tisz­teletdíjakat kaptak a Békés me­gyei vállalatoktól. Eredmények: Fiúk, 100 m gyors (1962-es korcsoport): 1. Mészáros (magyar) 1 :07.1( 2. Frenzel (NDK- beli) 1:07.8, 3. László (magyar) 1:09.0. (1961-es kcs.): 1. Propp (NSZK-beli) 1:03.5, 2. Marton (magyar) 1:03.8, gyermekcsúcs, 3. Richter (NSZK-beli) 1:06.1. (1960-as kcs.): 1. Botond (magyar) 1:01.3, 2. Burek (csehszlovák) 1:01.7, 3. Simkó (magyar) 1:02.5. 200 m mell (1962-es kcs.): 1. Dorogi (magyar) 3:00.2, 2. Wolszky (lengyel) 301.8, 3. Mus­­tata (román) 3:08.5. (1961-es kcs.): 1. Milly (csehszlovák) 2:50.2, csehszlovák korosztálycsúcs, 2. Mészáros (magyar) 3:02.4, 3. Lip­­pold (NDK-beli) 3:05.4. (1960-as kcs.): 1. Botond (magyar) 2:49.4, 2. Lőrincz (magyar) 2:51.9, 3. Kühn (NDK-beli) 2:53.6. 400 m vegyes (1962-es kcs.): 1. Vladár (magyar) 5:54.0, 2. Molnár G. (magyar) 5:56.0, 3. Frenzel (NDK- beli) 5:58.2. (1961-es kcs.): 1. Marton (magyar) 5:34.9, 2. Tuma­­nov (bolgár) 5:35.0, 3. Richter (NSZK-beli) 5:37.7. (1960-as kcs.): 1. Simkó (magyar) 5:17.6, 2. Botond (magyar) 5:24.9, 3. Rosko (csehszlovák) 5:26.6. Lányok. 100 m gyors (1962-es kés.): 1. Szücs (magyar) 1:11.4, 2. Tóth (magyar) 1:11.5, 3. Koczka (magyar) 1:11.7. (1961-es kés.): 1. Rahn (holland) 1:05.4, 2. Wag­ner (NSZK-beli) 1:07.2, 3. Belz (NDK-beli) 1:08.0. (1960-as kés.): 1. Faber (holland) 1 :03.4, 2. Maas (holland) 1:04.5, 3. Smitko (szov­jet) 1:05.0. 200 m mell (1962-es kcs.): 1. Niecke (NDK-beli) 3:07.8, 2. Lázár (magyar) 3:12.7, 3. Sós­kúti (magyar) 3:12.9. (1961-es kcs.): 1. Freitag (NSZK-beli) 2:56.8, 2. Bozsovics (magyar) 3:09.2, 3. Hajdú (magyar) 3:09.2. (1960-as kcs.): 1. Tumakova (szovjet) 2:56.5, 2. Lemeseva (szovjet) 2:56.5, 3. Tóth (magyar) 3:03.2. 400 m vegyes (1962-es kcs.): 1. Lázár (magyar) 5:58.2, 2. Niecke (NDK-beli) 6:07.6, 3. Szűcs (magyar) 6:07.8. (1961-es kcs.): 1. Rahn (holland) 5:39.6, 2. Feigil (NDK-beli) 5:40.0. NDK korosztálycsúcs, 3. Wagner (NSZK- beli) 5:50.0. (1960-as kcs.): 1. Faber (holland) 5:31.2, 2. Wachtel (NDK-beli) 5:34.2, 3. Maas (hol­land) 3:34.8. A legeredményesebb leányver­senyző díját a holland Faber, a legeredményesebb fiúversenyző dí­ját a magyar Marton nyerte. A legeredményesebb csapat a magyar lett. ­ Vasárnap hat számban szereztek bajnoki címet az Egri Dózsa versenyzői Zalaegerszegen vasárnap foly­tatódott a vidéki úszóbajnokság. Csakúgy, mint az első napon, az egriek és a tatabányaiak játszot­ták a főszerepet: az Egri Dózsa úszói a két napon 16, a Tatabá­nyai Bányász versenyzői nyolc bajnoki címet szereztek. Eredmények. Férfiak. 100 m gyors: 1. Varga (Szolnoki Dó­zsa, edző: Szarvas András) 57.7, 2. Kovács (Egri Dózsa) 57.8, 3. Cseke (Tatabányai Bányász) 59.9. 100 m pillangó: 1. Hegedűs (Ka­posvári VSE, edző: Piskóti Pé­ter) 1:03.5, 2. Buzgó (Tatabá­nyai Bányász) 1:03.6, 3. Petre­zselyem (Sz. Dózsa) 1:03.9. 200 mell: 1. Tóth (Egri Dózsa, edző: Utassy Sándorné, Visontai József) 2:39, 2. Vermes (Egri D.) 2:41.2, 3. Bikádi (Kecskeméti SC) 2:44. 200 m hát: 1. Buzgó (T. Bányász, edző: Babinszki József) 2:22.7, 2. Mátrai (Pécsi MSC) 2:23.5, 3. Simkó (Egri Dózsa) 2:24.7. 200 m vegyes: 1. Buzgó (T. Bányász, ed­ző: Babinszki József) 2:22, 2. He­gedűs (Kaposvári Vasút) 2:25.4, 3. Bikádi (Kecske SC) 2:25.7. 400 m gyors: 1. Buzgó (T. Bányász, edző: Babinszki József) 4:40.3, 2. Varga (Sz. Dózsa) 4:44.3, 3. Sim­kó (Egri Dózsa) 4:46.5. 4x 100 m vegyesváltó: 1. Egri Dózsa (Lő­­rincz, Tóth, Simkó, Hevesi) 4:29.1, 2. Pécsi MSC (Mátrai, Jovi, Ne­mes, Hunyadi) 4:33.0, 3. Tatabá­nyai Bányász (Buzgó, Papp, Ku­rucz, Cseke) 4:40.3. 4x200 m gyorsváltó: 1. Egri Dózsa (Csat­lós, Kovács, Bakos, Simkó) 9:03.6, 2. Szolnoki Dózsa (Pászt­­rai, Dombi, Tóth, Varga) 9:10.1, 3. Tatabányai Bányász (Garami, Cseke, Buzgó, Kurucz) 9:10.5. Nők. 100 m­ mell: 1. Nagy (Gyulai SE, edző: Molnár Lajos) 1:21.3, 2. Bede (Egri Dózsa) 1:22.0, 3. Prucz (Egri Dózsa) 1:23.8. 200 m gyors: 1. Lázár E. (Egri Dózsa, edző: Utassy Sán­dorné, Visontai József) 2:21.9, 2. Válent (T. Bányász) 2:22.5, 3. Bede (Egri Dózsa) 2:25.7. 200 m pillangó: 1. Válent (T. Bányász, edző: Válent Gyula) 2:38.6, 2. Forgács (Egri Dózsa) 2:46.9, 3. Rerezi (T. Bányász) 2:47.2. 200 m hát: 1. Harmat (Egri Dózsa, ed­ző : Utassy Sándorné, Visontai Jó­zsef) 2:36.6, 2. Paksi (T. Bá­nyász) 2:42.0, 3. Bodnár (Egri Dózsa) 2:42.3. 400 m vegyes: 1. Bede (Egri Dózsa, edző: Utassy Sándorné, Visontai József) 5:36.7, 2. Paksi (T. Bányász) 5:49.5, 3. Bartos (T. Bányász) 5:55.7. 800 m gyors: 1. Lázár (Egri Dózsa, edző: Utassy Sándorné, Visontai József) 10:29.5, 2. Fekete (SZE­OL) 10:41.3, 3. Bartos (T. Bá­nyász) 10:42.6. 4x100 m gyors­váltó: 1. Egri Dózsa (Harmath, Bede, Bodnár, Lázár) 4:37.9, 2. Tatabányai Bányász (Pálla, Bar­tos, Paksi, Válent) 4:42.7, 3. Pé­csi MSC (Csiszár, Szam­ek, Varga, Dombi) 4:51.4.