Népsport, 1975. május (31. évfolyam, 102-127. szám)

1975-05-19 / 117. szám

XXXI. 117. ♦ 1975. május 19 KÉZILABDA NB I Elhúzott a mezőnytől a Vasas és a Bakony Vegyész (Folytatás az 1. oldalról) NB I, FÉRFIAK BP. SPARTACUS— ELEKTROMOS 19:16 (9:9) Kőér u. V, Bodó, Dorkó. Bp. Spartacus: HOFFMANN — Szabó, Várkon­yi, STILLER 5, Demjén 1, Molnár Gy. 6, PFEIFFER 5. Cs. Lovrek 2, Perger. Edző: Horváth Jenő. Elektromos: LÁSZ­LÓ — Kozlovszky, Vass K. 2, Molnár A. 3, Vass L. 2, Hegyi 1, Griszter. Cs: KISS Z. 8, Ba­logh, Paksi. Edző: Kozlovszky István. Gólokkal vezethetett vol­na az első félidő végén a hazai csapat. Hogy ez nem sikerült, abban része van a szövetkezetnek, elsősorban Molnár Gy. és Dem­jén rossz helyzetkihasználásának, de László is sok gólnak látszó lövést védett. A bordó-sárgák egyik kulcsemberét, a válogatott Vass Sándort, Pfeiffer Gábor vé­gig árnyékként követte és kitű­nően semlegesítette. Emellett a fiatal játékos csapata egyik leg­eredményesebbje is volt, így dön­tő szerepet játszott a győzelem­ben. A félidő hajrájában pilla­natok alatt „adott el” kétgó­los vezetést a Spartacus. A má­sodik harminc percben egészen más Spartacust láttunk. Ötlete­sebben, szellemesebben és főleg eredményesebben játszottak a ha­zaiak. Jellemző, hogy Pfeiffer emberhátrányból is gólt dobott. Hoffmann is nagyszerűen védett. A második félidőben nyúj­tott meggyőzőbb játékával megérdemelten nyert a szö­vetkezeti gárda. A Tromos­­ban a Vass testvérek gyen­ge napot fogtak ki. Debrecen­i Dózsa. —Tatabányai Bányász 26:24 (16:12). Debrecen, 5000 néző. V: Kiss, Papp. Debre­cen: SZABÓ — Kormos 3, Kordás 1, LUKÁCS L. 8, dr. SÜvöltős 1, VARGA 11, Sárközi 2. Cs: Mészá­ros, Molnár, Gottdiener. Edző: Ök­rös István. Tatabánya: Szabó — Bakonyi, Gubónyi 3, Mészáros SI­­MÓ 4, Katona 5, KALÓ 5. Cs: Sándor, FLASCH 4, Bognár­ 1, Szigeti 2, Pavelka. Edző: Elbrecht Miklós. A vendégek vezettek 1 :0-ra, majd 2:1-re, ezt követően a hazai csapat átvette az irányítást és többször öt góllal is vezetett. A hajrában erősített ugyan a Tata­bánya, de 25:24-es állásnál, az utolsó percben Varga büntetőből végleg biztosította a hazaiak győ­zelmét. A két edző véleménye. Ökrös István: A pénteki pécsi mérkőzés fáradalmai miatt több hibával, idegesen játszott az együt­tes. Inkább küzdelem, mint jó já­ték jellemezte az összecsapást, melyet úgy gondolom, megérde­melten nyertük meg. Albrecht Miklós: Izgalmas mér­kőzés volt a Dózsa ennyivel jobb volt. FTC —Vasas 16:13 (9:6). Fáy u.­, 3Q'0’,nézőt. ■ V: Ádám, Szolnoki N­. G: Takács L. 6, Nagy G. 3, Mikus 3, Takács A., Németh, Hamar, Konkoly, 111. Hunyadkürti 5, Fekete 2, Tavasz 2, Endrédi 2, Magyar,­öry. Meglepetés! Az első félidőben a jobban játszó hazaiak a helyzetek sorozatát hagyták kihasználatlanul, aztán fokozatosan visszaestek. Fordulás után elsősorban Lettner kitűnő védései magabiztossá tették a zöld-fehéreket, akik jó taktikával, megérdemelten szerezték meg a győzelmet. Csömöri TSZ SK — Ózdi Ko­hász 23:21 (12:12). Csömör, 600 néző. V: Haide, Tekauer. G: Bátovszky 8, Mihályi 4, Tóth- Fekete 4, Bagyánszky 3, Trnka 2, Halász, Fabók, ill. Bárdos 9, Benei 4, Lázár 3, Lökös 2, Gróf 2, Mészáros. Az Ózdi Bányász csak az utolsó tíz percben adta meg magát. Szondy SE —Pécsi MSC 24:17 (14:10). Székesfehérvár, 600 né­ző. V: Keszthelyi, Éliás. G: Kontra 6, Horváth F. 5, Madár 4, Horváth L. 3 Gede 3, Pá­­novits 2, Uliz, ill. Ágoston 4, Gera 3, Kőszegi 3, Horváth 2, Árvai 2, Borbély 2, Hegedűs. A pécsiek csak az első félidőben voltak egyenrangú ellenfelek. Rába ETO —Csepel 31:16 (14:5). Győr, 1000 néző. V: Do­bos, Mártha. G: Visi 9, Samodai 5, Pelikán 4, Balogh 4, Varga 4, Csóka 2, Vesztergom, Hor­váth L, Kukonya, ill. Leh­er 8, Baráth 3, Keszler 2, Balázs, Tóth, Király. A sokkal ötletesebben, gyorsabban játszó, lövőerőben lényegesen jobb győri csapat azt is megengedhette magának, hogy a mérkőzés folyamán játéklehe­tőséget biztosítson a cserejáté­kosoknak. Bp. Honvéd — Újpesti Dózsa 25:19 (12:10). Fóti út­, 400 néző. V: Somhegyi, Szendrei. G: Buday 9, Kocsis 4, Kovács P. 3, Zuber 3, Füzes 2, Tiringer 2, Szalka, Kenye­res, ill. Bitvai 11, Jánovszky 3, Csizmadia 2, Riesovics, Holczer, Kiss. Az­ Újpesti Dózsa nem ját­szott alárendelt szerepet a fáradd­­an játszó, gyengén védekező Hon­véd ellen. A piros-fehérek csak a hajrában kerültek fölénybe. Goldberger—Bp. Spartacus 13:4 (6:0). Timár u. V: Kiss S, Varga J. G: Péterné 7, Deákné 3, Farkas­­né, Hriváné, Szebenyi, ill. Krakkó 3, Majorszki. A Spartacusnak nem ízlett a hazaiak kemény, szervezett védekezése. Lövéshez is alig jutot­tak a szövetkezetiek. Csepel— Tatabányai Bányász 20:11 (9:5). Csepel. V: Brecska, Soltész. G: Lotallerné 5, Sóhajtó 5, Herczné 2, Kébel 2, Megyeriné 2, Nagy I 2, Barátimé, Seller, ill. Németh P. 4, Papp 2, Húj, Stein, Török, Tremmel, Vadász. A ven­dégcsapat nagyon gyengén véde­kezett, így könnyű dolga volt a Csepelnek. Csornai SE VELZETT 13:11 (7:7). Csorna, 700 néző. V: He­gedűs, Szukop. G : Nagy M. , 5, Árpásiné 3, Varga 2, Némethné, Gulyás, Élő, ill. Nagy Gy. 4, Hegedűs 3, Nádoriné 2, Tóthné, Bagi. Az izgalmakban bővelke­dő, kemény mérkőzés hajrájában jobban összpontosított a hazai csapat. Pécsi MSC —Híradótechnika 9:7 (5:5). Pécs, 400 néző. V: Ba­logh, Seeler. G: Balázsné 3, Fál­­völgyiné 2, Szamos 2, Gálosiné, Tóth, ill. Szabó M. 2, Szabó Zs. 2, Frenák , Laczkó. A nagy me­legben lejátszott találkozón a PMSC jobb védőjátékával győ­zött. FTC —Békéscsabai Előre Spar­tacus 18:5 (8:1), Békéscsaba, 200 néző. V: Szatmári, Szilágyi. G: Takácsné 7, Németh 6, Csiha 4, Ádám, ill. Kovácsné 2, To­­bakné, Ozgyin, Drienyovszki. Az FTC megerőltetés nélkül nyert a nagyon megilletődött hazaiak el­len. Bakony Vegyész —Szombathelyi Sabaria SE 17:10 (9:4). Szom­bathely, 600 néző. V: Dömö­tör, Szirmai. G: Tóth Harsányi 8, Czvetkóné 2, Lakiné 2, Gálné 2, Csikeszné 2, Kecskeméti, ill. Vörösné 5, Czeglédy 2, Horváth, Iszak, Gyimesi. A magassági fö­lényét jól kihasználó vendégcsa­pat biztosan győzött. Vasas —TFSE 22:4 (13:2). Fáy u., 300 néző, V: Balajti, Kárpáti. G: Sterbinszky 7, Vadászné 4, Fleckné 4, Angyal 2, Csikné 2, Samus 2, Brinzay, ill. Balogh, Vad, Dabóczi, Bajor. A főisko­lásoknak nem volt ellenszerük a gyorsan és korszerűen játszó bajnokcsapat ellen. 1. Vasas 9 8 1 — 191- 88 17 2. Bakony V. 8 7 1 — 110- 70 16 3. FTC 8 .4 2 2 81- 62 10 4. Csepel 8 5 — 3 103- 89 10 5. Csorna 3 5 — 3 102- 92 10 6. Hiradótech. 8 4 1 3 97- 71 9 7. Goldberger 8 4 1 3 81- 73 9 8. Pécsi MSC 8 3 2 3 82- 98 8 9. Sabaria 8 3 1 4 95-126 7 10. Tatabánya 8 3 — 5 85- 97 8 11. ELZETT 8 2 2 4 76- 98 6 12. TFSE 9 1 2 6 75-123 4 13. Bp. Spart. 8 1 — 7 79-121 2 14. Békéscsaba 8—17 61-110 1 A FORDULÓ LEGJOBBJAI FÉRFIAK Kapusok: Hoffmann P. (Bp. Spartacus), László (Elektro­mos), Lettner (FTC), Fábián (Csömör), Bartalos B. (Szondy SE). Mezőnyjátékosok: Buday, Ko­csis (Bp. Honvéd), Bitvai (V. Dózsa), Bálovszki (Csömör), Bárdos (Ózd), Nagy G., Ta­kács L. (FTC), Hunyadkürti (Vasas), Pfeiffer, Stiller (Bp. Spartacus), Kiss Z. (Elektro­mos), Kontra, Horváth L. (Szondy SE). NŐK Kapusok: Tűzkő (Bakony Vegyész), Berzsenyi (Goldber­­ger), Bujdosó (Vasas). Mezőnyjátékosok: Péterné, Kazi (Goldberger), Fleckhé, Sterbinszky (Vasas), Lotaller­né, Sebujtó (Csepel), Nagy M., Élő (Csorna), Nádoriné (EL­ZETT), Tóth Harsányi, Lakinc (Bakony V.), Vörösné (Saba-­­ria), Csiha, Németh E., Ta­kácsné (FTC), Kovácsné (Bé­késcsaba), Balázsné (PMSC). 1. Debrecen 6 6 ------- 146-120 12 2. Bp. Honvéd 6 4 1 1 145-126 9 3. Vasas 6 3 2 1 109- 95 8 4. Bp Sport­ 6 3 2 1 108- 94 8 5. Elektromos 6 4 — 2 115-105 8 6. Csömör 6 3 2 1 121-124 8 7. Tatabánya 6 3 — 3 147-135 6 8. FTC 6 2 2 2 119-111 6 9. Szondy SE 1s 3 — 3 137-132 6 10. Rába ETO­­ 6 1 3 2 105-101 5 11. Pécsi MSC 6 1 1 4 120-139 3 12. Csepel 6 1 1 4 109-149 3 13. U. Dózsa 6 — 1 5 103-126 1 14. Ózd 6 — 1 5 107-134 1 NŐK EREDMÉNYEK flagyor úszósikerek MoszkvábanA női MNK elődöntői :ASZTALITENISZ______________ A dr. Kőhalmi László emlékver­senyen a szombaton késő este be­fejeződött férfi egyes, a női egyes­hez hasonlóan, meglepetést ho­zott: Arató legyőzte az első helyen kiemelt Kocsis II-t. A párosban a várt eredmények születtek. Eredmények. Férfi egyes: 1. Arató (PMSC), 2. Malek (Ganz- MÁVAG), 3. Juhos (BVSC) és No­­zicska (Kilián SE). Női egyes: 1. Csik (31. sz. Építők), 2. Ivaskó (BSE), 3. Benke (Pécsi BTC) és Szabó (Statisztika). Férfi páros: 1. Bánkuti (Csepel), Juhos (BVSC), 2. Péter, Balázs (Kaposvár), 3. Ko­csis II (Ganz-MÁVAG), Guttmann (KÖZÉRT) és Beleznay (MEMTE), Malek (Ganz-MÁVAG). Női pá­ros: 1. Lotaller, Szabó (Statisztika),­ 2. Molnár, Csik (31. sz. Építők), 3. Benke (Pécsi BTC), Kud­ár (Statisztika) és Iváskó (BSE). Oláh (Statisztika). Vegyes páros: 1. Nozicska (Kilián SE), Molnár (31. sz. Építők), 2. Szeri (Szondy SE), Benke (Pécsi BTC), 3. Malek (Ganz-MÁVAG), Ivaskó (BSE) és Takács II (Szondy SE), Szabó (Statisztika). A pontverseny vég­eredménye: 1. Statisztika, 2. BSE, 3. 31. sz. Építők, EVEZÉS Jó időben, kevés érdeklődő előtt zajlott le a Vasas SC által rende­zett első idei rendestávú országos B-minősítő kétnapos evezősver­seny második napja. Csapatérté­kelés nem volt, csak egyéni. Nők. Felnőttek. Kétpárevezős: 1. Várszegi, Szabó (Vasas SC) 3:57.5, 2. SZEOL 4:02.7. Négy­­párevezős: 1. MTK-VM (Salamon, Halász, Gyimesi, Kászonyiné, k: Nagy) 3:11.5, 2. Vasas SC 3:49.7. Nyolcas: 1. Válogatott (Vári, Fe­jős, Horváth, Kéri, Pál, Schwen­­der, Fekete, Balasi, k: Lévai) 3 :07.0, 2. MTK-VM 3:11.1. Junio­rok. Kormányos nélküli kettes: 1. Váci Hajó 4:50.0. Ifjúságiak. Kormányos négypárevezős: 1. MTK-VM 3:37.5, 2. SZEOL 3:39.3, 3. Vasas SC 3:46.4. Nyolcas: 1. MTK-VM 3:34.2, 2. Váci Hajó 3:42.6. Serdülök. Egypárevezős: 1. Pócza (Rába ETO) 3:52.0. Két­párevezős: 1. Acélöntő 3:42.4. Kormányos négyes: 1. Győri Spar­tacus 3:48.0. Férfiak. Felnőttek. Kétpárevezős: 1. Rendessy, Fejes (BEAC) 6:32.0, 2. Váci Hajó A 6:42.2, 3. Váci Hajó B 7:02.8. Kormányos nélküli négypárevezős: 1. BEAC (Ren­dessy, Sárvári, Lengyel, Fejes) 6:04.0, 2. Honvéd 6:42.7, 3. Hajó­gyár 6:19.8. Nyolcas: 1. Váloga­tott (Melis Z., Melis A., Kin­dl, Diera, Kiss, Zsitnik, Cziráki, To­ronyi­ K, Lengyel) 5:14.0, 2. Csepel 5:46.9, 3. Bp. Honvéd 5:56.6. Juniorok. Kormányos nél­küli kettes: 1. Rába ETO A 6:58.0. Ifjúságiak. Kétpárevezős: 1. Váci Hajó B 4:50.0, 2. MTK-VM 4:54.5, 3. FTC A 4:59.9. Kor­mányos nélküli kettes: 1. Rába ETO 5:10.0, 2. BEAC A 5:24.9, 3. BEAC B 5:25.9. Kormányos négyes: 1. FTC A 4:38.0, 2. Cse­pel 4:39.6, 3. Mohács 4:43.4. Serdülők. Egypárevezős: 1. Vida (Győri VSK) 5:23.4. Kormányos nélküli kettes: 1. Bajai Spartacus 5:29.0. Kormányos nélküli négy­­párevezős: 1. Győri Vízügy 5:54,2. Nyolcas: 1. Csepel 4:26.0. ÖKÖLVÍVÁS Nemzetközi csapatmérkőzésen a Kaposvári Dózsa 12:10-re le­győzte az NDK-beli Suhl csapatát. A vasárnapi, Kaposvárott lebo­nyolított találkozó magyar győz­tesei: Kozma, Ferszek, Horváth, Budai, Lévai, Spilkó. SAKK A jugoszláviai Rovinjban befeje­ződött a nemzetközi sakkverseny, amely szép magyar sikert hozott. A 13. fordulóban a magyar­ Sax világossal legyőzte a jugoszláv Nikolicsot, és 8.5 pontjával a via­dal győztese lett, mögötte jugo­szláv Pokolacs és Kovacsevics, va­lamint a szovjet Cseszkovszki vég­zett 8 — 8 ponttal. ÚSZÁS A szovjet fővárosban nagysza­bású nemzetközi úszóverseny fe­jeződött be, amelyen hat szocia­lista főváros — Budapest, Buka­rest, Prága, Szófia, Varsó és Moszkva — sportolói vettek részt. A zárónapon a magyarok szép eredménnyel rukkoltak ki. Mi­­kola Tamás a 200 m-es pillangó­­úszásban 2:19.75 perces eredmény­nyel győzött, majd a 400 m-es vegyesúszásban 4:50.47 perccel másodikként ért a célba. Magyar győzelmek születtek a 200 m-es vegyesúszószámokban is. A nők­nél Galgóczi Katalin 2:34.35 perc­cel győzött, mögötte Paksi Kata­lin 2:34.50-nel lett második. A fér­fiaknál ugyanebben a verseny­számban Gyomoroi Lajos 2:23.76 perces eredménnyel állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. A második hely jutott a női 100 m­­­es hátúszásban Szlavitsek Gizellá­nak, aki 1:11.91 perc alatt úszta a távot, s ugyancsak második lett a 800 m-es női gyorsúszásban Miklósfalvi Éva 9:53.16 perces idő­vel. Az utánpótlás-versenyzők nagy viadalán a verseny utolsó szakaszában még egy magyar győzelem született, ezt a 200 m-es női mellúszásban Ernszt Ágnes érte el 2:50.63 perces eredménnyel. A 200 m-es férfi gyorsúszásban Kormos István 2:03.70 perccel, a 200 m-es női pillangóúszásban pe­dig Szórádi Krisztina 2:31.95 perc­cel lett ezüstérmes. VITORLÁZÁS A lengyelországi nemzetközi vi­torlásversenyen a finndíngi máso­dik futamát a lengyel Zaveta nyerte. A magyar Haán harmadik, Hegedűs pedig negyedik lett. Két futam után az összetettben Haán vezett 8,7 ponttal, a magyar Gere 25,7 ponttal, a 6. Hegedűs pedig a hetedik 27 ponttal. KÖZLEMÉNY Szétköltözők! Adunk zuglói egy­másba nyíló Ví 7 szobás, telefonos, utcai komfortos kertes házban, magasföldszinten, fafűtéssel (Héra beszerelhető). 37 négyzetméter, valamint 1 szoba, alkóvés, utcai félkomfortot (fürdés könnyen ki­alakítható), metró Népstadion megállójától két percre 37,5 négy­zetméter. Kérünk: különbejáratú 2 1/2 vagy 3 szobás, esetleg 1 szo­ba 2 félszobás, kisméretű 2 szoba hall-személyzetis, budai zöldövezet előnyben, esetleg lakótelepi össz­komfortos tanácsi lakást. Telefon: 834 — 282 du. 18 — 20 között. VEVŐSZOLGÁLAT: 186-229 NÉPSPORT 1 VÍZILABDA_____________________________________________________ Hat szép Honvéd akciógól A Sportuszodában: Vasas—SZEOL 1:1 A vízilabda-bajnokság 10. for­dulójának legnagyobb meglepe­tése a Sportuszodában történt, ahol a SZEOL pontot szerzett a bajnokesélyes Vasastól. A for­duló legszebb mérkőzése a Tü­zér utcában volt, ahol a Bp. Honvéd nagyszerű játékkal győzte le a Bp. Spartacust. A ki­esés elkerüléséért vívott harc­ban az Izzó biztosan verte az Egert, így az egriek kerültek a táblázat utolsó helyére. Bp. Honvéd-Bp. Spartacus 7:5 (2:0, 2:2, 3:1, 0:2) Tüzér utcai uszoda, 100 néző. V: Vuszek. Bp. Honvéd: Hauszler — Molnár L., Mezei, Tóth­­­... Kucse­­ra, Fehér. Hídvégi. Cs: Fonó. Ed­ző: Brandi Jenő. Bp. Spartacus: Molnár — Maga®, Deák, Barsi, Koller, Somossy, Kemény. Cs: Felkai. Edző: Bolvári Antal. A gólok sorrendje: Mezei, Mezei, Molnár (e), Somossy (4 m-esből), Fehér, Somossy (e),­ Magas, Fe­hér, Kucsera, Fehér (emberhát­rányból), Somossy (4 m-esből), Magas. Az FTC elleni szombati gyen­gébb játéka után rá sem lehetett ismerni a Honvédre. Rendkívül sokat mozogtak a játékosok, a tá­madásoknál, nemegyszer ember­előnyös helyzetet tudtak teremte­ni a leúszások után. A Bp. Sparta­cus meglepően gyengén védeke­zett. Már az első negyedben Me­zei két villámgyors megmozdu­lása két­ gólt eredményezett és még ugyanebben a negyedben egy Spartacus-emberelőnyt is ,,kibek­­keltek” a honvédosok. A második és a harmadik negyedben a Hon­véd középcsatára. Fehér nagy­szerű dolgokat mutatott be, há­rom akciógólt­ lőtt, de a többi Honvéd-játékos is dicséretet ér­demel, fegyelmezetten védekez­tek és nagy lendülettel támadtak. 7:3-as vezetésnél a Spartacus is magára talált, felgyorsították já­tékukat, de már késő volt, csak szépíteni tudtak. Kitűnt: Fehér, Mezei, Kucsera, ill. Somossyi. U. Dózsa-BVSC 4:3 (2:0, 1:1, 1:1, 0:1) Szőnyi úti uszoda, 200 néző. V: Csillag dr. U. Dózsa: Cservenyák — Horváth, Székely, Kosztolánczy, Wolf, Sárosi, Mátsik. Csere: Rad­nóti. Edző: Mohácsi Attila. BVSC: Gál — Gyerő, Czigány, Horkai, Kiss Cs., Lakatos. Gém. Csere: Szöghy, Heltai. Edző: Babarczi Ro­­lan­d. A gólok sorrendje: Sárosi, Sá­­rosi (4 m-esből), Gém (e), Hor­váth (e), Székely, Czigány (e), Gém (e). Mindkét csapat tartotta előző napi formáját. Ennek megfelelően azonnal az újpestiek lendültek tá­madásba, és a jól játszó Sárosi révén már az első öt percben két­gólos előnyt szereztek. A Dózsa taktikája bevált, egész pályán szorosan fogtak embert, s ahogy lehetőség nyílt rá, rögtön fordul­tak, s akciógólokat is lőttek. A BVSC ezen a napon is gyengén, „szentesi formában” játszott. 4:1-es Dózsa-vezetés után a vas­utasok szépítettek és megvolt a lehetőségük az egyenlítésre is. A mérkőzés vége előtt 12 másod­perccel emberelőnyhöz jutottak, de gólt nem tudtak lőni. Kitűnt: Sárosi, Székely, Horváth. A BVSC-ből senkit sem lehet ki­emelni. OSC—Szolnoki Vízü­gy- Dózsa 5:2 (3:1, 2:0, 0:1, 0:0) Szolnok, 1000 néző. V: Samu. OSC: Kovács dr. — Szívós dr., Su­dár, Bodnár dr., Vindisch, Gál, Konrád III dr. Cs. Hámori. Edző: Katona András. Szolnok: Ugray — Pintér I. ,Varga, Urbán, Cseh, He­­csei dr., Pásztrai. Cs: Pintér F. Edző: Kanizsa Tivadar. A gólok sorrendje: Pintér, Kon­rád III dr., Vindisch (e), Szí­vós dr., Konrád III dr., Vindisch, Urbán.­­ A 32. másodpercben Pintér szép góllal vezetést szerzett a hazaiak­nak, de Konrád III dr. 22 másod­perc múlva egyenlített. Ezután a könnyedén játszó OSC m­ég két gólt dobott. Szép volt Szívós dr. gólja is, a kapunak háttal emelt a bal felső sarokba. A második ne­gyedben tulajdonképpen eldőlt a mérkőzés sorsa. A bajnokcsapat különösebb megerőltetés nélkül még két gólt lőtt, utána m­ár csak küzdelem folyt a medencében. Kitűnt: Szívós dr., Sudár, Bod­nár dr., ill. Pintér I, Pásztrai. Vasas-SZEOL 1:1 (1:0, 0:1, 0:0, 0:0) Sportuszoda, 500 néző. V: Gye­rő. Vasas: Dárida — Bányai, Gör­­gényi, Ölveczky, Csapó, Faragó, Kijátz. cs: Gajdossy, Bobory. Ed­ző: Rusorán Péter. SZEOL: Esz­tergomi — Max, Boros, Kiss dr., vezsenyi K., vezsenyi P. Szittya. Edző: Koncz István. A gólok sorrendje: Faragó, Bo­­ross. Óriási meglepetés: az utolsó előtti helyen álló szegediek a sportuszodában pontot szereztek a második helyezett, bajnokesé­lyes Vasastól! A látottak alapján azonban közel sem meglepő az eredmény. Az egy nappal előbb jól játszó Vasas érthetetlenül enerváltan, akarat nélkül mozgott. A mérkőzés elején úgy tűnt, hogy a piros-kékek nagyon lebecsülik ellenfelüket. Ez megbosszulta ma­gát, mert Faragó és Csapó a leg­biztosabb gólhelyzeteket sem tud­ta értékesíteni. A SZEOL az utolsó negyedben kezdte hinni, hogy pontot vihet haza, ekkor már bátrabban küzdöttek a sze­gediek. A játék színvonala még a közepést sem érte el. Mindössze egy teljesítményt emelhetünk ki: a szegedi kapu­sét, Esztergomiét. FTC-Szentesi Vízmű 7:6 (0:0, 1:0, 3:5, 3:1) Sportuszoda. V: Somóczi dr. FTC: Steinmetz — Balla, Kásás, Debreczeni, Szellő dr., Gerendás, Wiesner. Csere: Györe, Ipacs, Kö­vecses. Edző: Goór István. Szen­tes: Horváth — Széneszki, Bódi, Komlóssy, Pengő, Soós, Kadar. Edző: Réhbeli József dr. A gólok sorrendje: Debreczeni, Komlóssy, Wiesner, Pengő, Debreczeni (e), Soós, soós (e), Ipacs, Komlóssy, Wiesner, Balla (e), Soós (e), Wi­esner. Az első negyedben akár három góllal is vezethetett volna az FTC, de Kásás, Gerendás és Wies­ner nagy helyzetben hibázott. A 2. negyed is csak egy gólt hozott. A következő öt percben azonban nagyszerű jeleneteket mutatott be a Szentes, öt gólt lőtt, és ebből négy kifejezetten szép akcióból született. Különösen Soós és Pen­gő csavargólja marad, emlékezetes. Az utolsó öt percben nagy hajrá­ba kezdett az FTC, és a rendkí­vül kemény, helyenként durva mérkőzésen elsősorban a gólratö­­rően játszó Wiesner jóvoltából a maga javára tudta fordítani az eredményt. A játék képe alapján a döntetlen sem lett volna meg­lepetés, a mérkőzés után a já­tékvezető Kádárt sportszerűtlen megjegyzés miatt végleg kiállí­­tottnak nyilvánította, így a szen­tesi vízilabdázó a fegyelmi bizott­ság elé került. Kitűnt: Wiesner, Debreczeni, ill. Soós, Komlóssy. V. Izzó—Egri Dózsa 6:2 (3:0, 1:1, 0:0, 2:1) Tungsram-uszoda. V: Kőnigh V. Izzó, Gál — Konrád n dr., Zsoldos, Nagy, Németh, Martino­vics, Csáky. Edző: Bíró Róbert. Eger: Venk — Katona. Pócsik. Krajcsovics, Kovács R., Kádas, Gyulavári. Cs: Kelemen. Edző: Pócsik Dénes. A gólok sorrendje: Konrád II dr., Martinovics, Csáky (e). Zsol­dos. Krajcsovics (4 m-esből), Né­meth, Gyulavári (e), Németh. A V. Izzó ezen a találkozón rendkívül fegyelmezetten ját­szott. Jól védekezett, és a véde­kezésből indított gyors ellentáma­dásokkal nemegyszer meglepte ellenfelét. Martinovics és Németh révén szép akciógólok is­­szület­tek. Az Izzó győzelme ilyen arány­ban is megérdemelt. Kitűnt: Konrád II dr., Martino­vics, Németh. Az egrieknél sen­kit sem lehet kiemelni A bajnokság állása 1. OSC 10 6 4 2 59-44 16 2. Vasas 10 6 3 1 44-39 15 3. FTC 10 6 2 2 52-41 14 4. U. Dózsa 10 4 3 3 43-41 11 5. BVSC 10 5 1­ 4 38-37 1­­­6. Bp. Sport­ 10 3 5 2 33-39 11 7. Bp. Honvéd 10 4 1 5 40-39 9 8. Sz. Vízmű 10 3 3 4 45-46 9 9. Szolnoki VC 10 2 3 5 43-59 7 10. SZEOL 10 1 4 5 29-33 1 11. V. Izzó 10 1 4 5 36-47 6 12. Egri Dózsa 10 1 3 6 42-54 5 LEGÚJABB KERÉKPÁROS BÉKEVERSENY A 8. szakasz csapatversenyé­ben: 1. Lengyelország 11:44:53, 2. NDK, 3. Olaszország. Az összetett egyéniben: 1. Szurkowski 31:02:35, 2. Hart­nick (NDK-beli) 31:03:40, 3. Gusztjatnyikov (szovjet) 31:04:16, 4. Pikkuus (szovjet) 31:04:24, 5. Diers (NDK-beli) 31:04:32, 6. Csapligin (szovjet) 31:04:33. Az összetett csapatban: 1. Szov­jetunió 03:12:21, 2. NDK 93:18:56, 3. Csehszlovákia 93:19:00, 4. Lengyelország 93:24:38, 5. Norvégia 93:25:14, 6. Spanyolország 93:25:48, ...17. Magyarország 94:33:10. A magyarok további eredmé­nyeiről nem érkezett jelentés. (MTI) MOTORKERÉKPÁR, VB-futa­­m­ok, Imola, 50 kcm: 1. Nieto (spanyol) 29:54.10. A VB adása az ötödik futam után: 1. Nieto (spanyol)­­15 p., 2. Lazarini (olasz) 32 p., 3. Dörflinger (svájci) 25 p. 125 kcm: 1. Pu­eri (olasz) 46:13.30. A VB állása az ötödik futam után: 1. Pireri (olasz) 70 pont, 2. K. Andersson (svéd) 45 p., 3. Bianchi (olasz) 44 p. • TENISZ. A Davis Kupáért: Svédország —Német SZK 3:2, Nyugat-Berlin, Borg (svéd) —Poh­man­n 3:6, 6:0, 6:0, 6:3. A győz­tes az európai A-zóna elődöntőjé­be jut és a kiemelt szovjet csa­pattal játszik. VÍZILABDA. A Partizán Belgrád együttese öt pontal nyerte meg a Jugoszláv Kupát. A bajnokcsa­pat 10:5 arányban legyőzte a Jadran Herceg Novi és i­l arányban a Primorje Csapatát. A zágrábi Mladost elleni találkozó 7:7-es döntetlent hozott. A jamaicai Kingstonban a tan­zániai Filbert Bayi 3:51.0 perces idővel világcsúcsot javított egy­­mérföldes futásban. Egy tized má­sodperccel döntötte meg az ame­rikai Ryan csúcsát. Labdarúgó Európa-bajnoki se­lejtező, VI. csoport: Szovjetunió — Írország 2:1 (2:0). Kijev, 10 000 néző. Góllövő: Blohin, Kolotov, ill. Hand. A VI. csoport állása: 1. Írország 4 2 1 1 7:4 5 2. Szovjetunió 3 2 — 1 5:4 4 3. Törökország 4 1 2 1 4:8 4 4. Svájc 3—123:51 KOSÁRLABDA BUDAPESTI CSOPORT Székesfehérvári Építők — BEAC 82:52 (39:26). V: Herczeg, Pete­lei. Ld: Bekő (28), Füziné ( 8), Hegyiné (14), id. Hilbert (16), Kreiszmann (12). KSI — Kandó 79:55 (32:21). V: Karner, Bolgár. Ld: Gábor (16), Ungár (12), Ter­­nai (1­l), ill. Filipovics (16), Szom­­ba­tfalvy (14). A csoportból a KSI és a Székesfehérvár jutott tovább. KECSKEMÉTI CSOPORT DVTK-KSC 75:63 (43:29). V: Ritter, Kosaras. Ld: Winter (24), Medgyesi (18), ill. Király (19), La­kiján (7). ^ A csoportból az MTK-VM és a DVTK jutott tovább. SZEKSZÁRDI CSOPORT Szekszárdon a Zrínyi utcai tor­nacsarnokban vasárnap befejező­dött az MNK elődöntőjének küz­delemsorozata. Eredmények: Szekszárdi Vasas — Ganz-MÁVAG 49:43 (30:20). V: Berki, Puhl. Ld: sáfrány 12, Falvai 8, Sa­­bián 8, ill. Szőke 13, Fábry 10. TFSE — Pécsi VSK 64:40 (38:22). V: Weidinger, Bacskai. Ld: László 16, Dobrosi 16, M. Kiss 11, ill. Verbőcziné 20. Az MNK-elődöntő végeredmé­nye: 1. TFSE 6, 2. PVSK 4, 3. Szekszárdi Vasas 2, 4. Ganz-MÁ­­VAG 0 pont. KECSKEMÉTI CSOPORT Szombati mérkőzések: MTK-VMK -DVTK 108:65 (52:38), V: Ritter, Halász. Ld: Torma (30), Gajdos (15), ill. Áron (24). KSC—Szegedi Tanárképző 70:45 (36:19). V: Ritter, Halász. Ld: Király (22), ill. Lakatos (10). DVTK—Szegedi Tanárképző 85:44 (46:21). V: Perjesi, Kosaras. I Ld: Winter (26), Hegedűs (17),­­ Áron (17), ill. Dombi (13). MTK-VM —KSC 89:49 (46:16). V: Ritter, Ra­fael. Ld: Torma (30), Makayné (15), ill. Király (18). MTK-VM- Szegedi Tanárképző 97:56 (55:27). V: Ritter, Rafael. Ld: Halász (22), ill. Dombi (20). * Hagenben vasárnap folytatódtak a férfi kosárlabda EB selejtezői. Eredmények: Lengyelország -Franciaország 106:100 (95:95, 45:45). Hosszabbítás után dőlt el a mérkőzés a­­lengyelek javára. Görögország —Románia 81:63. A Magyarország —Hollandia találko­zóról lapunk zártakor még nem érkezett jelentés.