Népsport, 1975. június (31. évfolyam, 128-153. szám)

1975-06-23 / 147. szám

♦ Komló—Osol 4:1 (1:0) Komló, 1500 néző. V: Nagy B. Komló: Buús — Keller, Ko­vács, Tallósi, Csordás — Lingl, Kiss (Ladó, az 53. percben), Pál — Fábián (Trésetl, a 70. perc­ben), Kolesánszky, Cs. Kovács. Edző: Lantos Mihály, Ózd: Fe­kete — Márton, Murányi, Fükő, Madai — Barna, Ligeti, Bíró (Zay, a 71. percben) — Csukány, Bácskai (Tiba, a 60­ percben), Tóth. Edző: Kertész János. 10. perc: Tóth szögletét Ligeti kapta, 18 méterről küldött bom­bája a jobb kapufáról vágódott vissza. 22. perc: Cs. Kovács szögletet ívelt be. Fekete kiöklözte a lab­dát és Lingl 20 méterről a kapu­jából kint álló kapus felett a jobb felső sarokba emelt. 1:0. 28. perc: Kolecánszky az ötös­ről a bal kapufát találta el. 2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS­­ NB II NG 1:1 A meglepetés: a Kaposvár döntetlenje Az NB II állása Volán SC—Szekszárdi 3:0 (2:0) Rákoscsaba, 3800 néző. V: Lauber. Volán SC: Benes — Vígh, Szepesi, Lutz, Márkus — Hajdú (Németh, a 67. percben), Takács, Urbán — Földes, Mol­nár, Bartosik (Kiss L., az 54. percben). Edző: Preiner Kálmán. Szekszárd: Pólyák — Fodor, Si­mon, Vágó, Pusztai — Micskó (Somodi, a 13. percben), Frep­­pán, Laki — Kovács, Szentes, Márkus. Edző: Kormos Mihály. 1. perc: kezdés után Molnár mindenkit kicselezett, de lövés he­lyett kivárt, többen szerelték, a rövid felszabadításra Bartosik csa­pott le, de ő sem lőtt, csak gyengén gurított. . . 21. perc: Földes beadása a sok láb között elcsúszott. Bartosik elé került, aki a jobb felső sa­rokba emelt, 1 :0. 28. perc: Freppán közeli bom­báját Benes nagy bravúrral há­rította. 37. perc: Lutz 14 méterről for­dulásból kapufát lőtt, a vissza­pattanó labdát Földes zavartala­nul fejelte a hálóba, 2:0. 38. perc: Vágó 18 méteres szabadrúgása a sorfal fölött el­szállt, de Benes kitornázta a lab­dát a felső sarok elől. 52. perc: K­ovács lövése irányt változtatott, de a kapus mellett a kapufán csattant. 78. perc: Urbán 30 méteres át­adását Földes levette és a kapus mellett védhetetlenül lőtt a háló­ba, 3:0.­­ A mérkőzés elején kihagyott helyzetek meglátszottak a Volán játékán. Később fokozatosan le­vetkőzte idegességét a hazai csa­pat, és bár a Szekszárd bátrabb támadójátékkal szorosabbá tehette volna a mérkőzést, győzelm­e biztos volt, még ebben az arányban is. Jó: Benes, Szepesi, Márkus, Urbán, Földes, ill. Vágó, Pusztai, Márkus T. Pál László Eger-Dunaújváros 0:0 Eger, 500 néző, V: Somlai. Eger: Rozsnoki (Csank a 10. percben) — Lakatos, Kovács, Hosszú, Csa­ló — Patvaros (Antal a szünet­ben), Zsidai, Bánkúti — Bartha, Mártha, Galántai. Edző: Várallyay Miklós. Dunaújváros: Németh — Boromissza, Faji, Tóth, Kerekes —­ Pajzs, Bartók, Mártha, Szepesi — Kántor (Horváth a szünetben), Tatár (Székely a 65. percben). Edző: Palicskó Tibor. 3. perc: Galántai elől az utolsó pillanatban mentett Fajt. 4. perc: Tatár nagy lövését csak másodszorra tudta hárítani Rozsnoki. 8. perc: Bánkúti Márthát indí­totta, aki a tétovázó Németh mel­lett elügyetlenkedte a helyzetet. 39. perc: Bartók lövése Csank jobb válláról pattant Tatár elé, aki kivárt, és Csank másodszorra hárítani tudott előle. 41. perc: Kántor gólba tartó labdáját Csató a bal alsó sarok­ban csípte el. 42. perc: Szepesi bal felső sa­rokba tartó bombáját Csank lát­ványosan ütötte szögletre. 49. perc: egy lepattanó labdát Tóth futtából a kapu fölé dur­­rantott. 65. perc: szögletrúgás után Hosszú fejesét a jobb alsó sarok­nál vetődve hárította Németh. 71. perc: Mártha átadását Bar­tha senkitől sem zavartatva kö­zelről a kapu mellé gurította. 78. perc: Bartók szabadrúgását Csank a bal felső sarok elől ütöt­te az alapvonalon túlra. 81. perc: Bánkúti beadását An­tal jó helyzetben, az ötösnél ron­totta el. 85. perc: Bartha közelről a ve­tődő kapust találta el. Alacsony színvonalú, unalmas, idény végi mérkőzésen alig tör­tént izgalmas jelenet a pályán. Mindkét csapat sokat hibázott, a győzelmet egyik együttes sem ér­demelte volna meg. Jó: Lakatos, Hosszú, ill. Faji, Tóth. Fazekas István 34. perc: Tóth keresztlabdája Bíró elé került, nyolc méterős jól célzott, de Buús reflexmozdu­­lattal szögletre mentett. 45. perc: Kolesánszky már csak a kapussal állt szemben, de Feketébe lőtte a labdát. 55. perc: Kolesánszky 17 méteres szabadrúgása a sorfal között utat talált, s a labda a bal sarokban kötött ki, 2:0. 63. perc: Tóth középen három védőt is átjátszott, s hat méter­ről a jobb sarokba gurított, 2:1. 70. perc: Pált a 16-os előtt fellökték, Lingl szabadrúgása véd­­hetetlenül vágódott a jobb felső sarokba, 3:1. 79. perc: Mahai a kapura törő Lingit az ötösön felvágta, 11-es­ Buus félmagasan a kapu közepé­be helyezett, 4:1. Eseményekben gazdag, mérsé­kelt színvonalú, találkozó. Az Ózd bátor támadójátékkal lepte meg a komlóiakat. A bányászok gólja visszavetette a vendégeket, de a félidő hajrájában ismét magukra találtak. Szünet után húsz percig kiegyenlített küzdel­met láthattak a nézők. A mér­kőzés végére fölénybe került a Komló és biztosan győzött. Jó: Talósi, Lingl, Pál, Cs. Kovács, ill. Ligeti, Bíró, Csu­kány. Vízhányó Imre Oroszlány— Bp. Spartacus 3:2 (1:1) Kőér utca, 1500 néző. V: Tom­pa. Oroszlány: Kerekes — Koró­­di, Szabó, Kovács, Jelinek — Né­meth (Sárosi, 46. perc), Aradi (Babai, 53. perc), Holánszky — Horváth, Papp, Szlobodics. Edző: Mészáros Imre. Bp. Spartacus: Szőke — Temesi (Ollári, 46. perc), Idei, Strasszer, Rab — Szalai, Dorogi, Zöldi — Zelics, Budavári, Karakas. Edző: Szim­­csák István. 2. perc: Aradi hosszú indításá­val Horváth lefutotta Rabot és 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1:0. 18. perc: Zelics középre adott, Szalai ötméteres lövését az el­mozduló kapusnak sikerült lábbal hárítania. 25. perc: Szabó hibázott, Buda­vári lövésébe Kerekes belevető­dött, a kipattanó labdát Dorogi 20 méterről az üres kapu mellé rúgta. 36. perc: Idei 19 méteres sza­badrúgása a sorfalról megpattan­­va a jobb felső sarokba csú­szott, 1:1. 58. perc: Holánszky lövése a kapufáról pattant fölé. 63. perc: Szlobodics a védők „díszkíséretében” lőtt 40 méterről a bal sarokba, 2:1. 64. perc: Budavári bombája pat­tant vissza a felső lécről. 84. perc: Zöldi 16 méteres lö­vése a jobb alsó sarokban kö­tött ki, 2:2. 90. perc: az elalvó Spartacus­­védők mögül kiugró Szlobodics 5 méterről talált a hálóba, 3:2. Negyedórás Bányász-fölény után kiegyenlítetté vált a játék. A Spartacus többet kezdeménye­zett, veszélyes helyzeteket dol­gozott ki. Szünet után tovább tartott a szövetkezetiek­­ mezőny­fölénye, de a legbiztosabb gól­helyzetek is kimaradtak. Jó: Szalai, Zelics, ül. Kerekes, Kovács, Sárosi István Izgalom mentes 90 perc volt. A nagyobb akarással játszó és len­dületesebb hazaiak különösebb megerőltetés nélkül nyertek, az erőtlenül, szétesően játszó vendé­gek ellen. Jó: Stamler, Zsoldos, Végh, Marcell. A budafokiak kö­zül senkit sem lehet kiemelni. Kun István MÁV DAC­Szolnoki MTE 1:0 (0:0) Győr, 1500 néző, V: Nagy G. MÁV DAC: Tóth L. — Kiss, Süle Molnár, Szalai — Németh, Lé­­nárt, Gyomor­i — Csollány, Ha­­nisch (Buti, a szünetben), Jánó. Edző: Kovács Imre. Szolnok: Fe­kete —­öze, Arany, Simon, Ko­vács — Árvai, Siklósi, Gál­­völgyi — Garics, Fürtös (Por­­handa, a szünetben), Vitéz. Edző: Czibulka Mihály dr. 31. perc: jobb oldali győri tá­madás végén Németh 20 méte­res léc alá tartó nagy lövését Fekete bravúrral nyomta a kapu fölé. 37. perc: közvetett szabadrú­gás után az előre húzódó Szalai éles lövését a vetődő Fekete csak másodszorra tudta megkaparinta­ni. 62. perc: Gyömörei meredek átadására Németh rajtolt, néhány métert vezette aztán a jobb ol­dali vonal közeléből a 16-os ma­gasságából úgy küldte a labdát kapura, hogy a bal oldali léc mellett helyezkedő Fekete fölött a jobb felső sarokba jutott, 1 :0. A nagy melegben elég lagyma­tag játék folyt. Az első 20 perc kiegyenlített mezőnyjátéka után a hazaiak átvették a játék irányí­tását és jelentős mezőnyfölényt biztosítottak, de túlságosan körül­ményesen játszottak, jobbára kö­zépen, kis területen adogattak. A győriek így is gólveszélyeseb­­bek voltak, gyakran vállalkoztak lövésekre, nem úgy mint a tiszapartiak, akik szórványos el­lentámadásaik alkalmával sem ve­szélyeztették Tóth László kapu­ját. Jó: Kiss, Süle, Németh, ül. Si­mon, Siklósi. Havasréti Béla 41. perc: szöglet után, Barta­los a kimozduló Szabó felett át­emelte a labdát, Puskás a gól­vonal elől mentett szögletre. 49. perc: Rozgonyi bal oldali beadását Lódi centiméterekkel fe­jelte a kapu mellé. Szabó nem is mozdult . . . 60. perc: a felfutó Gabala 12 méterről, nagy helyzetből ponto­san Szabó kezébe lőtte a labdát. 65. perc: Rozgonyi óriási hely­zetből a kint álló kapus felett, a bal felső sarok mellé csavarta a labdát. Az első félidőben a Dorog vé­gig irányította a játékot, de a rendkívül fegyelmezetten küzdő debreceniek, részben már a kö­zéppályán, vagy pedig lesre ál­lítással­ hiúsították meg ezeket a kezdeményezéseket. Szünet után sem változott lényegesen a játék képe, jobbára a két 16-os kö­zött folyt a küzdelem. A hazaiak csatárai továbbra is tartják „gól­iszonyban” szenvedő formájukat. Jó: Engelbrecht, Tóth, ill. Só­vágó, Vachter, Potyók, Waczlavik. Göb Sándor 1. Kaposvár 3720 71059-3347 2. SZEOL 3720 71064-3947 3. Volán 3720 61158-4046 4. Komló 371417 646-3545 5. DVSC 3716101151-4242 6. MÁV D. 3713141052-4340 7. D.-újv. 3713141050-4440 8. Dorog 3712151036-3639 9. Oroszl. 3711161038-4638 10. Szeksz. 3713111348-6137 11. Szolnok 3712121339-3936 12. Várpalota 3712111447-4435 13. KEF SE 3713­91541-4835 14. Kanizsa 3712101554-5634 15. Bp. Sport.3710121556-6132 16. Budafok 3710121542-4832 17. FOSPED 379­101642-5432 18. Ganz­ M. 37­8131637-4529 19. Eger 3711 62041-6328 20. Ózd 379 82035-5926 Ganz-MÁVAG­Budafok 3:0 (1:0) Kőbányai út, 1000 néző. V: Mohácsi. Ganz-MÁVAG: Polina Stamler, Monostori, Zsoldos, Mar­cell — Molnár, Simon (Nagy Z. 82. perc) — Tóth L., Végh, Bo­­donyi (Kecskés, 70. perc), Csukás. Edző: Nagy János. Budafok: Fel­legi — Somfalvi (Pozsár, a szü­netben) — Ugróczky, Kapitány, Pethő, Tóth — Tátrai, Sárközi Neli, a szünetben) — Kisteleki, Kalmár I, Harangi. Edző: Mészöly Kálmán. 12. perc: Zsoldos, Bodonyi volt a labda útja, Bodonyi ügyesen ki­ugratta Véghet, aki a kifutó Fel­legi mellett a hálóba lőtt. 1:0. 15. perc: Végh fejelt kapura, de Fellegi a­ gólvonalon elcsípte a labdát. 16. perc: Simon ballábas lövése szállt el alig a léc fölött. 20. perc: Tátrai kitűnő helyzet­ben a bal oldali léc mellé bom­bázott. 26. perc: Kalmár lövése a ki­futó Polinát találta el. 67. perc: Harangi remek át­adással indította Nellt, akinek fut­tából leadott bombája elszállt a léc fölött. 75. perc: Végh bal oldalra át­lőtt labdáját Tóth L. maga elé tette. Fellegi kifutott eléje, de késve és Tóth L. az üres kapuba gurított. 2:0. 78. perc: ..tűzijáték” alakult ki a Ganz-MÁVAG kapuja előtt, elő­ször Polina ütötte ki a labdát, majd Stamler mentett a gólvona­lon. 89. perc: Végh az alapvonal közeléből hátragurított Csukásnak, s a balszélső a kapu bal oldalába továbbított. 3:0. s T­ornagyőztes €sepe£ Gottwaldov (csehszlovák) — Bo­­rovo (jugoszláv) 1:0 (0:0). Cse­pel, 500 néző, V. Pál. Az első félidőben mindkét csapat nagy lendülettel játszott, a csatároknak azonban a góllövés nem sikerült. A II. félidőben a csehszlovák csa­pat többet támadott és egy sze­rencsés góllal a mérkőzést is megnyerte. G: Krmut. Jó, Mar­­vik, ill. Okovacki. Csepel — GS Rondo (olasz) 4-0 (1:0). Csepel, 500 néző. V: Pálvölgyi. A Csepel szellemesen, ötletesen játszott, és megérde­melten nyert az egész tornán mu­tatott jó játékával. G: Kádár, Kontha, Geiger, Kacsányi. Ki­állítva: Orgonovo és Mollinari. Jó: az egész Csepel csapata, ill. Vitale, Suartella. A torna végeredménye: 1. Csepel SC, 6, 2. GS Rondo 3, 3. Gottwaldov 3, 4. Borovo 1. A mérkőzés végén a győztesnek és a helyezetteknek Leimetter Jó­zsef, a Csepel SC elnöke adta át a díjakat. Kossuth KFSE— Nagykanizsa 5:3 (2:0) Szentendre, 1000 néző. V: Müncz. Kossuth KFSE: Szendrei — Palicskó, Zentai, Stier, Varga — Mészöly (Nagy, a 72. perc­ben), Barta (Gálhidi a 78. perc­ben), Lőrincz — Pogány, Lip­­ták, Jónás. Edző: Budai László. Nagykanizsa: Vlaszák — Kovács­hegyi, Doszpoth, Simon, Müller — Söjtör, Bogáti, Sulyok I (Su­lyok II a szünetben) — Pávlicz, Brúder, Füle dr. Edző: Harcz Já­nos. 30. perc: Pogány a jobb oldal­ról középre ívelt, Jónás előbb a bal oldali kapufára, majd a visszapattanó labdát­­ a jobb sa­rokba fejelte. 1:0. 34. perc: Lipták 10 m-ről ka­pura lőtt. Vlaszák csak kiütni tudta a labdát, s a befutó Lő­rincz a kapu közepébe lőtt, 2:0. 60. perc: szép támadás után Lőrincz nagy lövését Vlaszák kiütötte, a kipattanó labdát Po­gány a bal sarokba fejelte, 3:0. 70. perc: Lipták a bal oldalon el­húzott, jól adott középre, s a befutó Pogány 6 m-ről, ballal, a hálóba helyezte a labdát. 4:0. 73. perc: szögletrúgás után a késlekedő védők mellett, Bogáti fél fordulattal a jobb sarokba lőt­te a labdát. 4:1. 74. perc: a lesre játszó kani­zsai védők közül ügyesen bújt ki Jónás és a kifutó Vlaszák mel­lett a kapu közepébe lőtt. 5:1. 76. perc: Füle dr. a felezővo­naltól pontosan indította Pavki­­ezot, aki a védőktől szorongat­va, a jobb sarokba lőtt. 5:2. 80. perc: Füle dr. újra kitű­nően indította a bal oldalon Bo­­gátit, aki a kifutó Szendrei mel­lett a bal sarokba helyezte a lab­dát. 5:3. Az első félidőben a nagy me­leg rányomta bélyegét a játékra. Szünet után mindkét csapat nagy lelkesedéssel játszott, s ez gó­lokban is megmutatkozott. A helyzeteit jobban kihasználó KEF SE megérdemelten nyerte a mérkőzést. Jó: Varga, Lőrincz (a mezőny legjobbja), Pogány, Lip­ták, Jónás, ill. Bogáti, Pávlicz, Füle dr. Csizmadia János Dorog-Debrecen 0:0 Dorog, 1500 néző. V: Kőrös. Dorog: Schnitzer — Engelbrecht, Tóth, Horváth F., Gabala — Ká­­csor, Lódi, Bartalos — Ecker (Szilasi a 75. percben), Rozgo­­nyi, Szabó. Eesző: Hári László. DVSC: Szabó — Sóvágó, Vach­­ter, Puskás, Lipők — Potyók, Kiss, Waczlavik — Nagy, Bodo­nyi, Gottdiener. Edző: Makray Balázs. 11. perc: Rozgonyi közeli feje­se a kapu mellé szállt. 19. perc: Kiss erős lövése a jobb kapufa töve mellett csú­szott ki a játéktérről. Szegedi EOL— FOSPED Szállítók 2:0 (1:0) Czabán Samu tér, 3500 néző. V: Palotai. Szeged: Nagy — Hevesi, Bánfalvi dr., Kozma IH, V. Tóth — Varga (Hojszák, a 60. perc­ben), Zámbori, Birinyi —­ Szeg­halmi (Werner, a 79. percben), Vass, Antal. Edző: Kontha Ká­roly. FOSPED: Lanczkor — Eg­ri, Kárpáti, Hierbeck, Aspirány — Kiss, Losonczy (Szilágyi, az 55. percben), Kanyó — Márkus, Csé­­pány, Stefán. Edző: Bundzsák Dezső. 15. perc: Vass nagy lövését nehezen védte Lanczkor. 33. perc: Márkus lövését bra­vúrral mentette ?Nagy. 38. perc: Vass fejesét, Lancz­kor kiütötte. 45. perc: Antal, Vass volt a labda útja — az utóbbi kiugrat­ta Zámborit, aki a kifutó Lancz­­kort is kicselezve juttatta há­lóba a labdát. 1 :0. 55. perc: Hierbeck végigcselez­te magát a szegedi védőkön — de gyatrán lőtt, s a kapus vé­dett. 68. perc: Losonczi 22 m-es sza­badrúgása a kapufán csattant. 79. perc: Vass nagyszerűen tá­lalt Antal elé, de a szélső sen­kitől sem zavartatva, Lanczkor­­ba vágta a labdát. 85. perc: Antal kiugrott, és 14 m-ről leadott lövése a jobb kapu­fa éléről a hálóba pattant. 2:0. Idegesen kezdett a Szeged , nyugodtabban a Szállítók. Az el­ső félidőben sokat pepecselt a szegedi támadósor, a vezető gól csillapítólag hatott a Szegedre. A második 45 percben többször ke­rült veszélybe a Szállítók kapuja, de a szegediek sorra hibáztak.­­ Az eredmény valós. Jó­: Nagy, Bánfalvi dr., Zámbori, Vass, ill. Kárpáti, Kanyó, Kiss, Rónai Egon Várpalota— Kaposvári Rákóczi 1:1 (0:0) Kaposvár, 15 000 néző, V: Tátrai. Várpalota: Palotai — Al­­bu, Csapó, Kisber, Czompó — Bor, Kerkai (Bertalan, a 67. percben), Baranyi — Mártai, Horváth, Bene. Edző: Palovecz Béla. Kaposvár: Hegedűs — Né­meth, Ágfalvi, Márton, Hoffman — Nagy, Konrád, Burcsa — Tú­ras, Kováts (Karasz, a 61. perc­ben), Duschák. Edző: Mathesz Imre. 20. perc: 22 m-ről cseles sza­badrúgást rúgtak a vendégek. Mártas labdája az oldalhálóban kötött ki. 28. perc: Kovács—Nagy tá­madás végén Nagy bombáját Pa­lotai hárította. 31. perc: Burcsa az alapvona­lig jutott el, beadásszerű lövé­sét Palotai kiütötte. 38. perc: Baranyi éles lövését Hegedűs védte. 43. perc: Ágfalvi jó labdájá­val Túrás tört ki, a védők azon­ban felszabadítottak. 49. perc: az elemében levő Baranyi éles lövése a hálóba tar­tott, amikor a léc mellől Hegedűs kitornázta a labdát. 52. perc: hazai támadás futott a pályán, Nagy 14 m-ről a felső lécet találta el. A labda az alap­vonalon túlra vágódott. 71 . bal oldalon futott a várpalotaiak támadása. Baranyi lerázta őrzőjét, s a kimozduló Hegedűs mellett élesen lőtt a jobb alsó sarokba. 1:0. 81. perc: Ágfalvi tört előre, a jobb oldalra kihúzódva kapu elé ivott, s Burcsa nehéz szögből a hálóba fejelte a kaposváriak egyenlítő gólját. 1:1. 87. perc: Túrai labdáját Ka­rasz tisztán kapta, de három vi­res hajszállal a léc mellé lőtt. A találkozóra rányomta a bé­­lyegét, hogy annak csak a ka­posvári csapat számára volt tét­je. Ennek megfelelően a hazaiak rendkívül idegesen, a vendégek nyugodtan, helyenként ötletesen játszottak. Ráadásul az első 45 percben a Rákóczi eléggé ké­nyelm­eskedett is. Szünet után már lendületbe jött a kaposvári csapat, beszorultak a vendégek de egy gyors támadásból mégis ők értek el gólt. A Rákóczit csak az dicséri, hogy nem törődött be­le a vereségbe, egyenlítettek, sőt alkalom nyílt arra is, hogy a győzelmet is megszerezzék, az egggé szétesően játszó kaposvári támadósor erejéből azonban er­re már nem futotta. Jó: Palotai, Csapó, Baranyi, Horváth, ill. Hegedűs, Ágfalvi, Márton, Burcsa, Kovács Sándor XXXI. 147. ♦ 1975. június 23. Északkelet Miskolci VSC — Debreceni MTE 2:0 (1:0). Debrecen, 800 néző. V: Halász. MVSC: Kun — Szabó Z., Locker, Szabó P., Dulibán (Szabó Gy.), Leiszt, Lipták, Demkó (Lu­kács), Galló, Kiss, Fekete. Edző: Virágh István. DMTE: Gilányi — Csathó, Németi, Patai F., Patai L., Szabolcsi, Magyar A., Mezei (Szol­ga), Mózsa, Rácz (Pál), Vékony. Edző: Szentmarjay Tibor. Az MVSC jobb volt, gólratörőbben­­Játszott. G: Kiss, Galló. Jó: Sza­bó Z. (a mezőny legjobbja), Locher, Leiszt, Galló, ill. Gilányi, Patai L., Szabolcsi. Borsodi Bányász —Kisvárdai Va­sas 2:1 (0:1). Sajószentpéter, 700 néző. V: Fehér n. B. Bányász: Soltész — Geregur, Bódis, Ba­logh, Kovács, Tomesz, Fazekas, Csipke, Grolmusz, Novek, Horák (Tóth). Edző: Nyíri Zoltán. Kis­­várda: Kovács — Marczi, Tóth, Koponyás (Darvas), Dócs, Kul­csár, Batári, Szilágyi, Gólyán (Gál), Bácskai, Nagy. Edző: Oláh Tibor. A bányászcsapat megérde­melten nyert. G: Grolmusz, Novek (11-esből), ill. Bácskai. Jó: Ba­logh, Kovács, Tomesz, Fazekas, ill. Batári, Marczi. Gyöngyösi Spartacus — Leninvá­­rosi MTK 4:1 (2:0). Gyöngyös, 1000 néző. V: Simon. Gyöngyös: Kovács — Szonda, Forgács, Réthy, Ács, Ullmann, Ferenc, Horváth (Adonyi), Bágyi, Bányai, Sármány (Bálla). Edző: Pallagi Róbert. Le­­ninváros: Dohány — Teslér, Hom­­ródi, Szanyó, Toperczer, Vajda, Petró, Haisz, Lázár, Kiss, Gunics. Edző: Temesvári Miklós. A gyön­gyösiek ezúttal jól játszottak. G: Bányai (2), Bágyi, Adonyi, ill. Petró. Jó: Forgács, Ács, Bágyi, Bányai, ill. Szanyó. Nyíregyházi Spartacus Petőfi— Kisterenyei Bányász Építők 8:1 (5:0). Nyíregyháza, 1600 néző. V: Lénárt. Ny.­egyháza: Kálmáncz­helyi — Kemecsei, Szikszai (Szó­­rád), Kléninger, Szekrényes, Teschmajer, Korponai, Major, Nagy A., Kozma (Madalina), Far­kas. Edző: Demény Béla. Kiste­­renye: Horváth — Mester (Telek), Gaiger, Domonkos, Baranyai, Cze­­ne, Szabó, Rátóti, Tarlósi, Rom­­hányi, Bozsik. Edző: Szomszéd Ádám. A Nyíregyháza végig nagy fölényben játszott és szinte tet­szés szerint érte el góljait. Szabó (Kisterenye) a 71. percben kiállít­va. G: Kozma (3), Nagy A. (2), Major, Farkas, Kemecsei (11-es­ből), ill. Rátóti. Jó: Nagy A., Kor­ponai, Kemecsei, Teschmajer, ill. Horváth, Czene. Borsodi Volán —Debreceni EAC 2:0 (0:0). Debrecen, 50 néző. V: Kulimár. B. Volán: Szakos — Fazekas, Körösi, Takács, Far­kas, Jónás II, Previtzer (Petrovits), Kertész, Jónás I, Lója, Vasvári (Tóth). Edző: Penderi György. DEAC: Varga — Czimma, Csapó, Halász (Fohn), Molnár T., Szé­kelyhídi, Kiss, Riskó, Bazsó, Lu­therén, Ungvári (Bujdosó). Edző: Nagy Mihály. Alacsony színvo­nal. G: Kertész (11-esből), Jónás I. Jó: Takács, Farkas, Kertész, ill. Csapó, Székelyhídi. Nagybátonyi Bányász — Salgó­gótarjáni Kohász 2:2 (1:1). Nagy­­bátony, 1100 néző. V: Maczkó II. Nagybátony: Palchuber (Ko­vács M.) — Nagykiske, Antal, Macska, Sólyom, Pozsár I, Nagy, Veres, Pozsár II, Kovács F (Orosz), Loch. Edző: Szojka Fe­renc. SKSE: Tajti — Nagy, Ka­sza, Nyéki, Szőke, Gulyka, Oláh, Zsidai (Bábel), Szolnoki (Angyal), Fekete, Antal. Edző: Wahlkampf Lajos. G: Pozsár II (2), ill. Oláh, Bábel. Jó: Antal, Pozsár II, ill. Szőke, Antal. Hajdúböszörményi Bocskai—Tu­­zséri ÉRDÉRT MEDOSZ 6:0 (3:0). Hajdúböszörmény, 300 néző. V: Faragó. H.­böszörmény: Lovas — Csecsődi, Csatári, Nagy I., Nagy A., Konyári, Katinka (Várdai), Elek, Molnár, Andorkó, Sólyom. Edző: Magyar Mihály. Tuzsér, Pinkóczi (Révész S.) — Révész Z., Tóth B., Szücs, Kovács (Pongó), Tóth, Sütő, Varga, Hegedűs, Ré­vész B., Révész D. Edző: Birinyi József. Kiállítva: Révész S. G, Molnár (2), Nagy I., Konyári, Vár­­dai, Andorkó. Jó: Csatári, Elek, Molnár, Andorkó, ill. Sütő. Hajdú Vasas —Lehel SC 3:1 (2:1). Téglás, 500 néző. V: Kris­tóf. Hajdú Vasas: Kiss A. — Molnár, Tóth, Pistár, Kiss Gy., Lukács, Kiss B., Fohn, Szabó, Miklc, Kontor. Edző: Komlóssy Imre. Lehel SC: Vasas — Hajdú (Bugyi), Benke, Sárközi, Kátai, Karkusz, Ambrus, Lukács, Kele­men, Urbán, Sánta. Edző: Bíró István. Biztosan győzött­ a Hajdú Vasas. G: Lukács (11-esből), Kon­tor, Mikié, ill. Vasas (11-esből). Jó: Pistár, Mikié, Fohn, ill. Va­sas, Kelemen. Záhonyi VSC — Kazincbarcikai Vegyész 2:1 (1:1). Záhony. 500 néző. V: Tóth Béla. Záhony: Ambrusz — Pethő, Jászfai, Ist­ván, Kovács. Dallos, Szűcs. Ba­lázs. Máté, Szász. Mező. Edző: Somkoreki György. Kazincbarci­ka: Fülön — Farkas, Ködmön, Moehlár. Kendi. Sétány, Katona, Kálmán. Stark. Ráczi, Mikula. Edző: Pető András. Kitűnő já­tékvezetés mellett győzött a hely­zeteit jobban kihasználó záhonyi csapat. G:­l:Táté. Mező. 111. Rá­­czi, jó: Jászfai, Mező, Balázs, ill. Fülöp (a mezőny legjobbja), Kál­­­mán, Ráczi. Rudabányai Ércbányász—Sátor­aljaújhelyi Spartacus MEDOSZ MÁV 1:1 (0:0). Sátoraljaújhely, 300 néző V: Drinken. Rudabá­­nya: Birkás — Tircs, Dékei, Töl­gyesi, Sütő, Ruttkai, Kiss, Sar­kadi (Albert), Baffi, Parcagi, Po­­lónyi (Nagy). Edző: Olaj György. Sátoraljaújhely: Szakál — Bobkó, Toronyi, Szűcs, Lisovszki, Pere-y­esi, Csongrádi, Dutkiewicz, Sztan­­kó, Tokár, Telenkó. Edző: Cse­­répy László. A sok helyzetet ki­hagyó újhelyiek csak a 88. perc­ben egyenlítettek. A 65. percben Lisovszki kiállítva. G: Karcagi, ill. Szűcs. Jó: Dékei, Ruttkai, Karcagi, ill. Szűcs, Perecsi. Északnyugat AURAL SE (Cinkota) — Soproni VSE 1:0 (0:0) Cinkota, 400 néző. V: Maczkó. AURAS: Bacsa — Moravcsik, K. Nagy, Horváth, Va­dász, Simonetz, Goschler, Michna, Németh (Muharas), Balasits (Frits), Szakács. Edző: Sinkovits Ferenc. Sopron: Babos — Göndöcs, Né­meth, Drozsnyák, Egresits, Lipót, Horváth (Kozáki), Princzes, Ju­hász, Mersits, Kovács (Szabó). Edző: Szabó József. Az első fél­időben enyhe cinkotai fölény, szü­net után időnként nyomasztóvá vált, de a sok helyzetből mind­össze egyet sikerült értékesítenie a házigazdának, a befejezés előtt 10 perccel. G: Szakács. Jó: Mo­ravcsik, K. Nagy, Horváth, Gosch­ler, ill. Bakos, Horváth, Princzes. Dunakeszi VSE—Győri Elektro­mos 6:1 (3:0). Dunakeszi, 300 néző. V: Urbán. Dunakeszi: Viktorik — Kári, Kiss, Razsonyi, Hegedűs (Görgicze), Hönsch, Bircsák (Zim­­mermann), Lipniczki, Koós, Pol­­lák, Szöllősi. Edző: Borbély And­rás. Gy. Elektromos: Takács T. — — Fehér, Illés, Kalmár, Németh, Takács F, Varga, Horváth, Ger­mán (Szemeti), Fajkusz, Kecskés. Edző: Koós László. Az utolsó húsz percben a Dunakeszi „leállt”, ek­kor szerezte becsületgólját a ven­dégcsapat. G: Szöllősi (2), Pollik (2), Kiss (11-esből), Koós, ill. Faj­kusz. Jó: Kiss, Hönsch, Pollák, Szöllősi, ill. Fajkusz. MOTIM TE— Sabaria Cipőgyár (Szombathely) 3:0 (1:0). Moson­magyaróvár, 700 néző. V: Hontvá­­ri. MOTIM TE: Krass — Vasko­­vits, Papp, Kálmán, Juhász II, Makai (Schlitt), Rácz (Rapcsán­­di), Turány, Csiszér, Juhász I, Viszterczill. Edző: Németh Kál­mán. Sabaria: Varga F. — Sü­­meghy, Varga L., Horváth L., Bencsics, Jankó, Molnár, Tóth (Szenye), Janzsó, Schweitzer, Kecskés (Horváth I.). Edző: Ve­­lekei Ferenc. A MOTIM TE végig fölényben játszott, megérdemelten szerezte meg a két pontot. G: Tu­rány (2), Csiszér. Jó: Vaskovits (a mezőny legjobbja), Papp, Ju­hász II, Turány, ill. Jankó, Mol­nár. Pápai Textiles—Esztergomi Vasas 2:0 (2:0). Pápa, 1200 néző. V: Al­berti. Pápa: Dekovics — Horváth Z., Nagy, Sass I, Horváth B. (Ti­hanyi), Varga, Gulyás, Szűcs (Pa­lusa), Tóth, Benkő, Gáspár. Edző: Szabó Sándor. Esztergom: Fodor — Fürstenczeller, Kulcsár, Nagy, György, Göbölös (Varga), Or­­mándi, Hernádi, Peszeki (Mar­ton), Jámbor, Pellinger. Edző: Os­­vald Béla. A 80. percben az esz­tergomiak 11-est hagytak ki. Kul­csár a 75. percben kiállítva. G: Tóth, Gáspár. Jó: Horváth Z., Nagy, Dekovics, ill. Ormándi, Jámbor. Péti MTE —Körmend FMTE 2:1 (l:l). Pétfürdő, 1200 néző. V: Gyi­­mesi. Pét: Daróczi — Óvári, Tol­nai, Szilágyi, Mészáros, Szandi, Szabó, Kiss, Tóth I, Heinczinger, Simai (Tóth II). Edző: Vékony Bá­lint. Körmend: Békés (Fata) — Cvitkovics, Kiss, Horváth J. (Or­bán), Gáncs, Budai, Hegedűs, Sza­­kály, Tóth, Nagy Z., Vincze. Edző: Papp István. Nagy küzdelemben győztek a pétiek. G: Tóth I, Kiss, ill. Szakály. Jó: Daróczi, Óvári, Tolnai, Tóth I, ill. Fata, Szakály, Nagy Z. Győri Dózsa —Bauxitbányász SE 3:1 (1:1). Győr, 500 néző. V: Kósik. Gy. Dózsa: Eller — Faze­kas M., Mada, Tasnádi, Gorbács, Ferencz, (Szekendi), Vorigin, Csu­kás, Halasi, Vigh, Csidei. Edző: Horváth Zoltán. Bauxitbányász: Blaskovics — Ughy, Csábi, Ku­­tasi. Magyar, Szalai (Frantal), Für, Mészáros F., Lovász, Ormai, László (Kurucz). Edző: Szarvas László. Az első félidő ideges lég­körű, kiegyenlített küzdelme után felülkerekedett a nagy lel­kesedéssel és gólratörőbben küz­dő Gy. Dózsa. G: Csukás (2), Gurbács, ill. Für. Jó: Tasnádi, Gurbács, Csukás, ill. Für és Lo­vász. KOMÉP (Tatabánya)—Soproni Textiles 2:1 (1:1). Sopron, 1500 néző. V: Maróti. KOMÉP: Papp — Zsámár, Hollósi, Beck, Feny­vesi, Takács, Locker, Rácz, (Hor­váth), Czakler, Szabó, Péntek. Edző: Sólymos Tibor. Soproni Textiles: Mészáros — Ancsin, Ha­­darits, Decsi, Mentes, Áldozó, Stekovics,­ Illés (Deák), Molnár (Kristály), Németh, Pánczél. Ed­ző: Kertész Imre. Végig ideges, csapkodó játék folyt. A tatabá­nyaiak a második félidőben nagy fölényben játszottak, de csak a 84. percben, Czakler fejesgóljá­val, nyerték meg a mérkőzést. Kiállítva: Ancsics, a 87. percben. G: Péntek, Czakler, ill. Németh. Jó: Hollósi, Czakler, Fenyvesi, Péntek, ill. Decsi, Stekovics, Pánczél, Ajkai Alumínium — Váci Hír­adás 2:2 (2:1). Ajka, 1000 néző. V: Rúzsa. Ajka: Németh Z. — Kovács (Horváth), Varró, Zsi­dó, Csikken, Nemes, Molnár (Törő), Király Szabó, Haraszti, Túri. Edző: Csabai Lajos. Vác: Draskó — Molnár I. Kriska, Fiedler, Molnár II, Pálinkás, Fe­­dor Bela (Hauzer), Bednárik, Pásztor, Szunyogh. Edző: Je­szenszky István. 2:0-ás hazai ve­zetés után egyenlített a Vác. G: Szabó, Nemes (11-esből), ill. Fedor, Pásztor. Jó: Király, ill. Pálinkás. Pásztor. MIKE Fűzfői AK —Bakony Ve­gyész (Veszprém) 3:2 (2:0). Ba­­latonfűzfő, 1400 néző. V: Ta­­polczai. Fűzfő: Takács N­. — Búza (Fehér), Gál I., Kovács, Gál B., Balatoni, Zaharovits, Gerstmár, Weisz (Selmeczi), Csurgó, Gellei. Edző: Vasas Mihály. Bakony Ve­gyész: Holló — Horváth, Kiss, Soós, Panyik (Domonkos), Pus­kás, Windt, Kalász, Rendes, Végh, Koszté (Csikesz). Edző: Bartalfi Károly. A végig nagy fölényben játszó Fűzfő már 3:0-ra vezetett. A Bakony Vegyész a hajrában két perc alatt két gólt lőtt. G: Csurgó, Gellei, Gál Z., ill. Csikesz, Domonkos. Jó: Gerstmár, Gál B., Gellei, Csurgó, ill. Kiss, Végh, Windt. (Folytatás a 3. oldalon)