Népsport, 1975. augusztus (31. évfolyam, 180-205. szám)

1975-08-04 / 183. szám

A LABDARÚGÁS Öt csapat nyert idegenben Az NB EI állása Dorog—BVSC 1:0 (0:0) Szőnyi út, 2000 néző. V: Szá­­vó. Dorog: Schnitzer — Tóth, En­­gelbrecht, Szentgyörgyi (Kiss R. a 73. percben), Gabala, Merényi — Peszeki, Szilasi — Bekér, Roz­­gonyi (Szabó a 46. percben), Bar­­talos. Edző: Ivanics Tibor. BVSC: Pálinkás — Bodnár, Hosszú, Var­ga, Gara — Lazsányi, Nagy I. (Nagy Gy. a 63. percben), Ara­nyosi — Bazsánt (Papp a 63. percben), Berecz, Kaszás. Edző: Mezei György. 2. perc: Aranyosi bal oldalról a kifutó Schnitzer fölött középre ívelt, az előrevetődő Bazsánt két méterről az üres kapu mellé fejelt. 26. perc: Merényi átadását Ba­zsánt elcsípte, középre adott lab­dáját Kaszás elvétette, Aranyosi visszaemelt, de Tóth kivágta a mezőnybe. 35. perc: Peszeki hazaadását Nagy megszerezte, kapura hú­zott, de óriási helyzetben a ki­futó Schnitzert találat el. 47. perc: Szilasi 18 méteres vá­ratlan lövése a vetődő kapus mel­lett a bal alsó sarokba csúszott, 1:0. 55. perc: Berecz visszagurított, Bazsánt átlépte a labdát, Aranyo­si 14 méterről mellé lőtt. 60. perc: Berecz 15 méteres lö­vését Schnitzer könnyedén hárí­totta. 82. perc: Aranyosi beadását Kaszás kapásból lőtte, a lövésbe Tóth belevetődött, a balszélső újabb lövése Engelbrechtről vágó­dott vissza. 84. perc: Bartalos beadása után elaludt a vasutasok védelme, Ecker azonban nagy helyzetben, gyengén Pálinkás kezébe fejelt. Eseménytelen, unalmas, renge­teg hibával tarkított I. félidő után nagyot változott a játék képe. A BVSC nagy erővel támadott, de nem tudta megtalálni a tömörülő dorogi védőkerp ellenszerét. Ha gólhelyzetbe kerültek, azokat rendre kihagyták. A döntetlen ennek ellenére jobban megfelelt volna a játék képének. Jó: Tóth, Merényi, Szilasi, ill. Gara Lazsányi, Varga, Sárosi István Várpalota—FOSPED Szállítók 3:2 (1:1) Czabán S. tér, 1100 néző. V: Pá­dár. Várpalota: Palotai — Bor, Csapó, Kisber, Czompó — Kun (Rizmayer, az 55. percben), Ker­­kai, Szöllősi — Szili (Bene, a 80. percben), Horváth, Albu. Edző: Palovecz Béla. FOSPED: Lancz­kor (Kertész, a szünetben) — Eg­ri, Hirbeck, Kanyó, Nagy L. — Kiss L Losonczi — Raffael, Ala­pi, Stefán, Márkus. Edző: Bund­­zsák Dezső. 26. perc: Kiss L. Losonczi elé gurította a labdát, Losonczi 25 mé­terről fordulásból bombagólt ra­gasztott a bal felső sarokba. 0:1. 29. perc: 8 méterre a kaputól közvetett szabadrúgás után Hor­váth lőtt és a labda a jobb sa­rokba vágódott, 1:1. 52. perc: Albu beadását Szili lőtte a hálóba, 2:1. 65. perc: Kanyó előtt már csak a kapus állt, de a kapufát találta el. 73. perc: Kanyó—Alapi volt a labda útja és Alapi a bal sarokba lőtt. 2:2. 74. perc: Bort utánrúgásért ki­állította a játékvezető. 90. perc: Hirbeck rövid haza­adását Bene elcsípte és fektében is a hálóba tudott lőni. 3:2. Gyenge támadójátéka ellenére akár két góllal is vezethetett vol­na a hazai csapat az első félidő­ben. A szünet után izgalmasabb és keményebb lett a játék, feljavult a FOSPED támadósora, de a köny­­nyelmű védői „jóvoltából” az utolsó percben mégis a vendégeké lett a két pont. Jó: Palotai, Csapó, Kerkai, Szöl­lősi, Horváth, ill. Raffael, Stefán. Pál László Pécs—Bd. Spartacus 3:1 (2:1) Kőér u. 3000 néző. V: Palotai. Pécsi MSC: Katzirz __ Iványi, Maurer, Englóner, Kincses — Bálint, Dárdai P. (Kiss L. az 57. percben), Dárdai L. —­ Kardos, Hámori L. (Fábián a 13. perc­ben), Jónás. Edző: Garami József. Bp. Spartacus: Szőke — Varga Z. (Idei a 46. percben), Trenkó, Dunai, Rab — Zöldi, Dorogi, Ka­­rakas (Zetics a 46. percben) — Varga Z., Sárközi, Budavári. Edző: Szamcsák István. 3. perc: Kardos futott el a jobb szélen. Szőke kimozdult a kapujából. Kardos átívelte felet­te a labdát és Hámori közvetlen közelről az üres kapuba fejelt. 1:0. 18. perc: Jónás 30 méteres csavart szabadrúgását Szőke a fel­ső lécre ütötte. 27. perc: 25 m-re a kaputól szabadrúgáshoz jutott a Spartacus. Zöldi a sorfal mellett a bal sa­rokba helyezte a labdát. 1:1. 32. perc: Palotai játékvezető Dorogit sportszerűtlenségért ki­állította. 40. perc: Jónás lefutotta a vé­dőjét, visszagurított a 16-osra, többen elvétették, végül Dárdai L. elé került a labda, aki senkitől sem zavartatva a kapuba bombá­zott. 2:1. 58. perc: Kiss L. egy perccel azután, hogy beállt, már gólhely­zetbe került, de a labda mellé rú­gott. 77. perc: Fábián tört előre, beadott, és Jónás a kapufa tövé­nél a hálóba kotorta a labdát. 3:1. 79. perc: Sárközi lövését Kat­zirz kiütötte, de Varga I. 20 m-­­ ről fölé bombázott. Gyorsan vezetést szerzett a vendégcsapat a Kőér utcában. Az egyenlítő gól után azonban Dorogi kiállításával nemhogy lendületbe jöttek volna a hazaiak, de még inkább fölénybe kerültek a ven­dégek. A PMSC végül biztosan győzött. Jó: Maurer, Dárdai L.­ Jónás, ill. Zöldi, Niszkács Miklós Vasas Izsó- Szekszárdi 1:1 (1:0) Szekszárd, 2000 néző. V: Maczkó II J. V. Izzó: Horváth — Révész, Szántó, Majsai, Bene II — Menczel, Markovics — Pintér (Rostás az 57. percben), Vágvöl­­gyi, Hamzel, Szekeres. Edző: Ko­vács József. Szekszárd: Pólyák — Korner, Simon, Pusztai, Lubas­­tyik — Vágó (Tóth a 46. perc­ben), Freppán (Márkus a 46. percben), Laki — Meszlényi, Szentes, Kovács. Edző: Kormos Mihály. 2. perc: tűzijáték a szekszárdi kapu előtt: előbb Pintér, majd Markovics közeli lövését hárította bravúrral Pólyák. 18. perc: Vágvölgyi indította hosszú átadással Szekerest, aki elől Korner elfejelte a labdát, és a kifutó Pólyák mellett az üresen hagyott hálóba vágódott, öngól, 1:0. 24. perc: Freppán átadását Meszlényi az alapvonalról a kapu elé nyeste, Horváth elvétette a labdát, a csatárok azonban állva maradtak. 35. perc: Laki szögletét a vé­dők kifejelték, Korner kapura lőtt, de a labda ismét levágódott, vé­gül Kovács irányát vetődve a léc mellé pörgetett. 51. perc: Meszlényi több csel után tisztára játszotta magát, ön­zetlenül Laki elé gurított, aki a bal sarokba lőtte a labdát, 1:1. 54. perc: Kovács szögletét Hor­váth kiöklözte, Tóth 18 m-ről, ka­pásból ismételt, a kapus ezúttal is jó érzékkel hárított. 58. perc: sakk-matt helyzetben Hanzel kapta a labdát, de az 5- ösről az üres kapu mellé lőtt. 87. perc: Laki és Szántó össze­csapott, a játékvezető Lakit ki­állította. 89. perc: szekeres csúnyán le­talpalta Komort, ezúttal azonban még a figyelmeztetés is elmaradt. Csak azok számára lehet meg­lepő az eredmény, akik nem lát­ták a találkozót. Az első félidő­ben a Vasas Izzó minden csapat­részében jobbnak bizonyult az enerváltan játszó Dózsánál. Szünet után a gyors egyenlítő gól „fel­hozta” a Dózsa együttesét, 20 perc után azonban ismét elszür­kült a játékuk. Közepes színvo­nalú, sok hibával tarkított mér­kőzésen az Izzó megérdemelte az egyik pontot. Jó: Szántó, Majsai, Szekeres, Menczel, ill. Simon, Lubastyik, Tóth, Meszlényi. Fekete László Dunaújváros— Nagykanizsa 2:0 (2:0) Nagykanizsa, 3000 néző, V: Hámori. Dunaújváros: Németh — Formaggini, Faji, Tóth, Kerekes — Boromissza, Mártha, Fajkusz — Bartók, Szepesi (Székely, a 64. percben), Kántor (Tímár, a 24. percben). Edző: Palicskó Ti­bor. Nagykanizsa: Vlaszák — Kovácshegyi, Koszpoth, Simon, Müller — Savanyó, Bogáti, Né­meth A. (Söjtör, az 50. percben) — Pávlicz, Brúder, Füle dr. Edző: Lantos Mihály. 6. perc: Fajkusz 25 méteres szabadrúgása Vlaszákról vágódott az alapvonalon túlra. 18. perc: Remek indítást ka­pott Füle dr., de hosszasan ki­várt és a berohanó védők tisz­tázni tudtak. 20. perc: Fajkusz beívelt lab­dáját 12 méterről lőtte Boromissza melyet Vlaszák csak kiütni tudott és a résen levő Szepesi biztosan lőtt a hálóba 1 :0. 32. perc: Fajkusz előreívelt lab­dáját Vlaszák elvétette és a szemfüles Mártha ollózva lőtt a kanizsai kapuba, 2:0. 48. perc: Formás kanizsai tá­madás befejezéseként Bogáti 10 mé­rről alig lőtt mellé. 70. perc: Bartók közeli lövé­sét Vlaszák nagy bravúrral hárí­totta. 72. perc: Brúder, Bogáti akciót követően Bogáti 12 méterről bom­bázott a kapu mellé. Az erősen idényeleji formában játszó „olajosok” hibáit jól hasz­nálták ki az ügyes csapatmun­kát nyújtó dunaújvárosiak, akik biztos és megérdemelt győzelmet arattak. Jó: Fajkusz, Mártha, Fajt, Bartók, ill. Kovácshegyi, Savanyú. Balogh Antal Budafoki HATE— Komlói Bányász 3:2 (1:0) Komló, 200 néző. V: Tompa. Budafok: Fellegi — Pető (Tátrai a 10. percben), Kapitány, Noskó, Horváth L. — Kisteleki, Tóth K., Harangi — Zöldi, Jakab, Vízi. Edző: Mészöly Kálmán. Komló: Buús — Tallósi, Kovács (Havasi a 70. percben), Pál, Kelemen — Tresch, Lingl, Róth (Ladó a 29. percben) — Keller, Jánosi, Radics. Edző: Csaba Gábor. 4. perc: Noskó a jobbösszekötő helyén ugratta ki Kistelekit, aki az ötösre adott és Vízi védhetetlenül továbbított a kapu közepébe. 1 :0­9. perc: Pető megsérült és vég­leg elhagyta a pályát. 37. perc: Jánosi a büntetőterüle­ten kicselezett két védőt is, már csak Fellegivel állt szembe, de a kapus bravúrral hárított. 47. perc: Pál bal sarokba tartó fejesét Horváth L. a gólvonalról vágta ki. 64. perc: Jánosi már Fellegit is kicselezte, Tátrainak azonban si­került mentenie. 75. perc: Tresch lövését Fellegi kiejtette és Ladó 10 méterről a bal felső sarokba emelt. 1:1. 77. perc: Tóth K. Harangi elé játszott, aki egyből visszagurított és Jakab 14 méterről a bal sarok­ba bombázott 2:1. 85. perc: Keller átadását Pál biz­tosan helyezte a jobb sarokba. 2:2. 87. perc: Harangi beadását Ja­kab a bal felső sarokba fejelte. 3:2. A Budafok bátor támadójáték­kal lepte meg a kényelmesen kez­dő bányászcsapatot. A fővárosiak lendülete gyors gólt eredményezett. A következő félórában a komlóiak mezőnyjátéka javult, de támadásaik körülményesnek bizonyultak. A BMTE végig szervezettebben, lelkesebben, energikusabban ját­szott és az utolsó percig sem adta fel a győzelem reményét. A ven­déglátók az egyenlítő gólok utá­ni percekben „állva maradtak” és ezt­ a Budafok ügyesen kihasználva megérdemelten vitte el a két pon­tot. Jó: Tátrai, Horváth, Harangi, Jakab, ill. Kovács, Pál, Keller. Vízhányó Imre KKFSE—Volán SC 1:1 (0:0) Szentendre, 2500 néző. V: Márton. KKFSE: Szendrei — Pa­licskó, Zentai, Stier, Gálhidi — Répánszki, Barta — Pogány, Menyhárt (Mészöly, a 80. perc­ben), Lipták, Fodor. Edző: Budai László. Volán SC: Papp — Hajdú Szepesi, Őze, Márkus — Ebedli, Gubek — Földes, Molnár, Kű, Bartosik. Edző: Preiner Kálmán. 6. perc: Hajdú tört előre, nagy erejű lövése alig csúszott ki a bal kapufa mellett. 7. perc: Menyhárt ballal kapás­ból a felső lécet találta el.­ 23. perc: Fodor szögletét a magasra felugró Menyhárt nagy erővel mellé fejelte. 32. perc: Ebedli 18 méterről lőtt szabadrúgását a szél majd­nem Szendrei kapujába segítet­te. 55. perc: Lipták ügyes cselek­kel az alapvonalig jutott, visz­­szagurított, beadását Menyhárt az üres kapu mellé vágta. 57. perc: Lipták 10 méterről százszázalékos gólhelyzetben mel­lé lőtt. 60. perc: sorozatos KKFSE-tá­­madások végén Repánszki közel­ről a kapkodó Volán-védelem mellett a hálóba talál, 1:0. 62. perc: Szendrei bátor ki­futással tisztázott Bartosik elől. 65. perc: Bartosik ívelt be szögletet, Ebedli elegánsan fejelt a kapuba, 1:1. 83. perc: Földes 15 méterről a felső lécet nagy erővel találta el. Közepes színvonalú, küzdelmes mérkőzés. Mindkét félidőben a hazaiak játszottak enyhe mezőny­fölényben, s a második félidőben 10 perc alatt eldönthették volna a mérkőzés sorsát. Helyzeteiket azonban sorra elügyetlenkedtek. A Volánnak egyetlen lehetőség elég volt a döntetlenhez. Jó: Stier, Barta, Lipták, Fodor, ill. Hajdú, Ebedli, Földes. Ugróczky Károly 45. perc: Dákai ütközött Mol­nárral. A győri játékosnak kifor­dult a térde. 48. perc: Németh szabálytalan­ságért megítélt szabadrúgását Sí­pos kapu elé lőtte, belül Papp M. kiemelkedett a védők gyűrűjéből, s a kapu jobb alsó sarkába fe­jelt, 3:0. 72. perc: Papp M. jobb szélről lágyan adott középre, Dákai lö­vése a védőkről Vizkeleti elé pat­tant, s a hátvéd laposan a jobb alsó sarokba lőtt, 4:0. Húsz percig idény eleji „tapo­gatózás” folyt a pályán, sok hi­bával. A 20. perctől a hazaiak fokozatosan átvették a játék irá­nyítását, többet mozogtak, rendre zavarba hozták a nehézkes MÁV DAC-vé­dőket, akik nem bírtak a hazaiak gyors csatársorával. Jó: Papp L., Kovács, Kovalák, Papp M., ill. Kovács, Füredi István N­agyfedtény—Debrecen 1:0 (0:0) Nagybátony, 2000 néző. V: Asztalos. Nagybátony: Palchuber — Nagykiske, Antal, Macska — Szabó, Pozsár I — Nagy, Veres, Pozsár II, Kovács F. Loci. Edző: Szojka Ferenc. Debreceni VSC: Szabó — Sóvágó, Tóth, Király, Lipők — Puskás (Nagy, a 72. percben), Kiss, Potyók — Bodonyi II, Bodonyi I, Gottdiener. (Rédei, a 80. percben). Edző: Makray Ba­lázs. 9. perc: Kiss lövését védte Palchuber. 19. perc: Kiss elfutott a jobb oldalon, 18 méteres lövése alig került a kapu mellé. 21. perc: Kiss 6 m-es lövését Palchuber nagy bravúrral védte. A másik oldalon Nagy A. rosz­­szul adott be, kecsegtető hely­zetben. 27. perc: Kovács F. beadását a debreceni kapus elcsípte. 37. perc: Bodonyi a nagy hely­zetben elesett. 49. perc: Jobb oldali támadás végén Nagy beadását Szabó lőt­te kapu mellé. Nagy helyzet volt! 55. perc: Kiss 30 m-ről lőtt a bal kapufa mellé. 72. perc: Bodonyi I 20 m-es lövése alig csúszott el a léc fö­lött. 77. perc: Pozsár II közeli lö­vése először lepattant a debre­ceni kapusról, a visszapattanó labdát Pozsár II az érkező Loci­­nak adta, aki mintegy 8 m-ről nagy erővel a léc alá lőtt, 1:0. Az első félidőben kiegyensúlyo­zott, közepes színvonalú volt a játék. A hazai csapat bátrabb csatár játékkal akár vezetést is szerezhetett volna. Szünet után élénkült az iram, javult a játék. Hol az­­ egyik, hol a­ másik kapu került gólveszélybe. Végül is a nagy lelkesedéssel küzdő újonc gárda megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Jó: Palchuber, Antal, Nagy­kiske, Veres, ill. Szabó, Tóth, Sulyok Sándor 1. Oroszlány 1 1--------4-0 2 2. Pécs 1 1--------3-1 2 3. Dunaújváros 1 1--------2-0 2 4. Budafok 1 1----------3-2 2 Várpalota 1 1--------3-2 2 6. Dorog 1 1--------1-0 2 Bábolna 1 1--------1-0 2 Nagybátony 1 1--------1-0 2 9. Szekszárd 1 — 1 — 1-1 1 Izzó 1 — 1-1-1 1 KEF SE 1 — 1-1-1 1 Volán 1 — 1 — 1-1 1 13. Komló 1---12-3 — FOSPED 1---12-3 — 15. BVSC 1-------10-1 — Szolnok 1-------1­0-1 — Debrecen 1-------1 0-1 — 18. Bp. Spart. 1-------11-3 — 19. Nagykanizsa 1-------1 0-2 — 20. MÁV DAC 1---10-4 — 2 NÉPSPORT Bábolna— Szolnoki MT 1 1:0 (1:0) Bábolna, 2000 néző. V: Jaczina. Bábolna: Kóczián — Füredi, Her­nádi, Kalamár — Nyers, Sebes­tyén, Szakóczai — Bácsi (Vágó, 90. perc), Tóth B. (Laki a 68. percben), Neusinger, Korsós. Ed­ző : Gunyhó Ferenc. Szolnok: Fekete — Porhanda, Arany, Si­mon, Kovács — Sebők, Lódi, Márton, Fürtös (Kolláth, a 66. perc­ben), Szolnoki (Magos, a 66. perc­ben), Garics. Edző: Gelei József. 5. perc: Garics elfutott Füredi mellett de lövését Kóczián jó ér­zékkel védte. 9. perc: Neusinger lefutotta a szolnoki védelmet, már csak a kapussal állt szemben, de 9 mé­terről nem lőtt, hanem Korsóshoz továbbított, aki leshelyzetből lőtt a hálóba. 25. perc: Korsós hosszan szök­tette magát, s Fekete felszedte előtte a labdát. 30. perc: korszerű bábolnai tá­madás után Korsós közelről a bal sarokba lőtt, 1:0. 46. perc: Márton 6 méterről a felső kapufára fejelt. 51. perc: Korsós lefutotta a szolnoki védelmet, beadását jó helyzetben Tóth B. fölé lőtte. 81. perc: Bácsi lökte Feketét, Korsós hiába lőtte a hálóba a lab­dát, a gól érvénytelen. 83. perc: Lódi naiv lövését Kó­czián bravúrral védte. Az újonc Bábolna nem tisztel­te ellenfelét. Az egész mérkőzés folyamán jobban játszottak a ha­zaiak, és a játék képe alapján akár nagyobb arányban is győz­hettek volna. A szolnoki csapat játéka csalódást keltett, különö­sen a csatársor látszott minden meggondolás nélkül. Jó: Kóczián, Hernádi, Rzakó­czai, Korsós, ill. Sebők, Márton. A totó 31. heti eredménye 1. Oroszlány—MÁV DAC 1 4:0 2. Szekszárd—Izzó x 1:1 3. BVSC—Dorog 2 0:1 4. Nagybátony—DVSC 1 1:0 5. FCSPED—Várpalota 2 2:3 6. Bp. Spartacus—PMSC 2 1:3 7. Kanizsa—Dunaújváros 2 0:2 8. KEF SE—Volán x 1:1 9. Egri D.—MVSC 1 2:1 10. Kazincbarcika—Ózd 2 1:3 11. Leninváros—Nyíregyh. 1 2:0 12. ÉRDÉRT—Pénzügyőr 1 0:0 13. Barcs—Ganz-MÁVAG 1 2:1 +1 14. Répcelak—Bakony 1 1:0 XXXI. 183. ♦ 1975. augusztus 4. NB II. NB III Délkelet Szolnoki MÁV — Hódmezővásár­helyi MSE 3:2 (2:0). Szolnok, 1400 néző. V: Nyári. sz. MÁV: Fehér — Csontos, Repka, Holier, Nagy A. (Varga), Földesi, Pagonyi, Kal­már, Molnár, Géczi (Konár), Papp. Edző: Himer István. HMSL: Kele­men — Tóth T. (Hetykó), Sisa, Csala, Nagy L., Bunda, Szilágyi, Nagy L., Nádasdi, Karácsonyi, Pa­­tócs. Edző: Nagyszalóki András. Végig fölényben játszott az Sz. MÁV, szünet után azonban a 3:0- ás vezetés birtokában, könnyel­­műsködött, s a szemfüles vásárhe­lyi csatárok majdnem egyenlítet­tek. G: Molnár (2), Holier, ill. Szi­lágyi, Hetykó. Jó: Repka, Holler, Földesi, Molnár, ill. Kelemen, Csala, Bunda. Szabó Lajos SE—Orosházi MTK (volt Honvéd Dózsa SE) 2:0 (1:0). Mezőtúr, 400 néző. V: Tóth. Szabó SE: Farkas — Neumann, Jancsó, Kirchner, Papp, Halla (Lakatos II), Gugyerás, Szalai, Czir­ák, Magyar (Jakab), Dinya. Edző: Bencsik Gyula, Orosháza: Krepka — Kapás, Szabó, Verbőczi, Kátai, Raffai, Lovas, Berki, Szász, Le­­hóczki, Haász (Deák). Edző: Ber­ta József. Az első félidőben — egyenlő erők küzdelmében — a mezőtúriak egygólos vezetéshez jutottak. Szünet után kidomboro­dott a tapasztaltabb Szabó SE fölénye, és biztosan győzött. G: Szalai, Czirnák. Jó: Czirnák, Jan­csó, Neumann, Farkas, Gugyerás, ill. Kátai, Raffai, Krepka. Jánoshalmi Spartacus —Fővárosi Sütőipar 2:1 (1:0). Terebesi u., EPFA-pálya, 100 néző. V: Dorozs­mai. Jánoshalma: Csermák S. — Faddi, Bucsi, Fenyvesi M., Mará­­czi, Angeli, Szabó­ G. (Kern), Cser­mák L., Horváth, Ádám, Fenyve­si L. Edző: Glatz Tibor. Sütőipar: Frank — Nagy, Fodor (Dinapu­­losz, Egri), Dénes, Vétek, Rákos, Zoltéi, Szabó P., Pánczél, Hryen, Mohácsi. Edző: Havasi Sándor. Félórás meddő sütőipari rohamok után kiegyenlítetté vált a játék, s szerencsés góllal vezetést szerzett a Jánoshalma. Szünet után nagy erővel támadott a pesti csapat, de egy gyors támadásból a Jánoshal­ma növelte előnyét. Csak a 84. percben sikerült szépíteniük a fő­városiaknak. G: Maráczi, Fenyvesi L., ill. Hrych. Jó: Csermák L., Ma­ráczi, Angeli, Horváth, ill. Nagy Rákos, Szabó P. Szegedi Dózsa —ÉPGÉP 4:1 (2:0). Vegyész u., 200 néző. V: Bártfai. Sz. Dózsa: Bánfi I — Zöldii, Emő­­di, Csanádi (Bóka), Vörös, Ökrös, Pócsik, Nyári (Kozma II), Héger dr. Bánfi II, Nagy. Edző: dr. Re­­ményik László. ÉPGÉP: Jantner — Faragó, Kovács, Dénes, Katona, Szalai, Postás, Tóth, Mohácsik (Veres), Bleicher, Ligeti. Edző: Dombóvári József. A Dózsa sokkal kulturáltabban játszott. Különösen csatárai és a középpályások tűntek ki. G: Nagy (2), Ökrös, Bánfi II, ill. Bleicher. Jó: Héger dr., Zöldi, Bánfi II, ill. Mohácsik, Tóth. Szarvasi Főiskola SC —Gyulai SE, 1:1 (1:0). Gyula, 2000 néző. V: dr. Jármai. Szarvas: Fiedler — Makai, Gajdos, Kerekes, Buj­dosó, Magyar Gy., Plastyik (Lin­­ka), Brakszatórisz, Kovács, Jakab (B. Tóth), Rozsán. Edző: Bánáti Rezső. Gyula: Széplaki — Novák, Molnár, Szabó (Nagy J.), Ozott, Csőke, Sass (Petrovszki), Búzás, Kádár, Kolarovszki, Tóth. Edző: Himer József. Mindkét csapat bát­ran támadott, így végig élvezetes, jó iramú csata folyt. A több új játékost felvonultató szarvasiak gyakrabban tették próbára Széplaki kapust, de az eredmény valós. G: Novák (öngól), ill. Ko­larovszki. Jó: Gajdos, Bujdosó, Magyar Gy., B. Tóth, Brakszata­risz, ill. Széplaki, Molnár, Otott. ÉGSZOV MEDOSZ —Erzsébeti Spartacus MTK 4:1 (2:1). Kiskun­­lacháza, 600 néző. V: Borsos. ÉGSZOV: Szeles — Pagella, Mán­­gó, Horváth J— Földi, Dárdai, Czikora, Nagy, Horák, Kovács, Horváth Gy. (Vécsei). Edző: Si­­pos Ferenc. ESMTK: Solymosi — Wéber, Oberfrank, Dudás, Stein­­heiszer, Sáfrány, Bikádi, Szilágyi, Gyurováth, Kecskés, Varga. Edző: Marosvári Béla. Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta. Szünet után az ÉGSZÖV kihasz­nálta az ESMTK védelmi megin­gásait. G: Horák (2), Nagy Gy., Czikora (11-esből), ül. Gyurováth (11-esből). Jó: Czikora, Horváth J., Szeles, ill. Oberfrank. Lehel SC —Békéscsabai TASK 2:2 (2:0). Jászberény, 1090 né­ző. V: Nagy M. Lehel: Vasas — Karkusz, Sárközi, Bérczési, Kátai, Kelemen, Urbán, Lukácsi, Bacher (Marczis), Gergely, Kupcsok. Edző: Bíró István. Békéscsaba: Gulyás — Harmati, Gaál, Laczó, Kiss, Langer, Soós, Zahorán, Rét­laki, Varga M. (Varga B.), Kuti. Edző: Mitykó András. A tervsze­rűbben játszó csabaiak megérde­melték az egyik pontot. Harmati, a 83. percben kiállítva. G: Ur­bán, Kátai, ill. Rétlaki, Zahorán. Jó: Sárközi, Lukácsi, Gergely, ill. Laczó, Lengyel, Zahorán, Rét­laki. Szegedi VSE —Kalocsai VTSK 5:1 (4:0). Szeged, 600 néző. V: Mile. SZVSE: Bolya — Czibere, Terhes, Tihanyi B., Tímár, Tiha­nyi Z., Herold (Takó), Róth, Sán­dor, Tóth Gy., Kovács Z. (Kre­­nács). Edző: Veres László. Kalo­csa : Balaton — Kapitány, Pécsi, Rosztoványi, Szabó I, Szabó II (Ha­lász), Gerber dr., Farkas, Zvn (Dé­­szi), Lakatos, Maros. Edző: Mol­nár Ferenc. Az első félidőben az ötletesen játszó SZVSE, négy perc alatt három gólt rúgott! G: Tímár (2., Róth, Tihanyi B. (11-esből), Takó, ill. Gerber dr. Jó: Bolya, Tihanyi B., Tímár, Rójth, ill. Ger­ber dr. Kecskeméti TE —Láng Vasas 3:0 (1:0). Kecskemét, Széktói­stadion, 600 néző. V: Szailer. KTE: Pólyák — Görbe, Franczkó, Gyorsa, Komáromi II, Bende, Csurka, Mányoki (Virágh), Csor­dás (Zubornyák), Porhanda, Böjti. Edző: Máté Ferenc. Láng: Lesi — Szabó L., Torna, Csiszár, Nagy F. (Szalay), Rúzsa, Rihács, Antal (Szabó P.), Mészáros, Horváth, Rozsnyai. Edző: Baksa Gyula. Kemény, jó iramú mérkőzés, az első félidőben sok szabálytalan­sággal. Szünet után a KTE ötle­tes csatár játékkal lepte meg ellen­felét. G: Bende, Porhanda (H1-es­­ből), Csurka. Jó: Porhanda (a mezőny legjobbja), Gyorsa, Bende, Csurka, Franczkó, ill. Lesi, Csiszár, Torna. Tisza Cipő SE (Martfű) — Kecskeméti SC 1:0 (0:0). Martfű, 500 néző. V: Mézes. Tisza Cipő: Tajti — Báli, Bodnár, Sütő, Nagy H, Kontor, Vass, Nyitrai, Novák, Kovács I, Kovács I. Edző: Hor­váth Ferenc. RSC: Varga — Li­­pokatics­, Kurucsai, Herbály, Kecskés, Seres II (Seres I), Komá­romi, Kókai, Szabó, Drahos (Si­mon), Vági. Edző: Bányai Nán­dor. Végig élvezetes mérkőzést vívott a két csapat. A lelkes ha­zaiak, a helyzetek alapján, tel­jesen való győzelmet arattak. G: Nagy II. Jó: Tajti, Ball, Bodnár, Kontor, Naczy II, Vass­­ill, Li­­pokatich, Kecskés, Kókai. Északkelet Egri Vasas —Borsodi Volán 3:1 (1:0). Pereces, 1000 néző. V: De­meter dr. E. Vasas: Tóth — Zay, Sípos, Mezei, Pázmándi, Zágonyi, Cseh, Nagy, Sulyok, Bartha, He­­vér. Edző: Váraljay Miklós. Bor­sodi Volán: Selmeczi — Fazekas, Takács, Previtzer, Jónás II, Varga (Tóth), Petrovics (Oláh), Farkas, Jónás I, Lója, Pálur. Edző: Pen­deri György. A mindei­ csapatré­szében jobb egri együttes ügye­sen kihasználta helyzeteit a szo­katlan összeállításban és megle­pően gyengén játszó B. Volán el­len. G: Hevér, Sulyok, Nagy, ill. Farkas. Jó: Mezei, Sulyok, He­vér, ill. Previtzer, Farkas. Egri Dózsa—Miskolci VSC 2:1 (2:1). Eger, 2000 néző. V: Alberti. E. Dózsa: Csank — Csató, Pat­­varos, Somogyi, Abuczki, Horváth, Barta, Galántai, Márta, Antal, Molnár (Zsidai). Edző: Bánkuti László. MVSC: Kun — Szabó Z. (Pallai), Locher, Hajdú, Dulibán, Leiszt, Lipták, Oláh, Szilágyi (Szűcs), Galló, Madarász. Edző: Tóth József. Az első félórában jól tartotta magát az MVSC, később megtorpant, és ez elég volt a ta­pasztaltabb egrieknek ahhoz, hogy két gyors góllal a maguk javára döntsék el a mérkőzést. G: Már­ta, Barta, ill. Madarász. Jó: Csank, Barta, Antal, ill. Leiszt, Oláh. Leninváros! MTK—Nyíregyházi Spartacus Petőfi 2:0 (2:0). Lenin­város, 500 néző. V: Fehér II. Le­­ninváros: Dohány — Teslér, To­­perczer, Szán­tó, Vajda, Haisz, Oláh, Lázár, Kiss (Bartók), Far­kas, B. Nagy. Edző: Temesvári Miklós. Nyíregyháza: Pilcsuk — Kemecsei, Kléninger, Szekrényes, Major, Szikszai, Madalina, Farkas (Juhász), Kozma, Korponai, Kubik (Kovács). Edző: Bakos Béla. Naff’­ iramú, küzdelmes mérkőzés. • első félidei jó játékával biztosan győ­zött az LMTK. A 37. percben a leninvárosi Kiss 11-est hibázott. G: Oláh, Kiss. Jó: Szanyó (a me­zőny legjobbja), Vajda. Kiss. B. Nr,rt­. 111. Kié^’^wer. ^tkszal. Debreceni MTE —Hajdú Vasas (Téglás) 4:1 (1:0). Debrecen, 3000 néző. V: Nagy G. DMTE: Magyar G. — Kelemen, Németi, Patai L., Szabolcsi, Gergely, Ambrus (Kovács), Kiss (Mózsa), Mészáros, Magyar A., Szabó. Ed­ző: Szentmarjay Tibor. Hajdú Va­sas: Ménes — Molnár, Tóth, Kiss Gy., Pistár, Lukács, Kiss B. (Buj­dosó), Fohn, Szabó, Mikié, Kon­­tor. Edző: Komlóssy Imre. Idény eleji játék, sok szabálytalanság. A gólratörőbben játszó csapat győzött. G: Kiss (2), Magyar A., Mózsa, ill. Bujdosó. Jó: Gergely, Patai L., Kiss, Szabó, ill. Kiss Gy., Kontor. 1. SZVSE 1 1--5-12 2. Sz. Dózsa 1 1-----4-1 2 LGSZGY 1 1 - - 4-1 2 4. KTE 11------3-0 2 5. Szabó L. SE 1 1-----2-0 2 11. Szol. MÁV 1 1----3-2 2 7. Jánosn. 1 1----2-1 2 8. Tisza Cipő 1 1-----1-0 2 9. ETASK 1-1—2-21 Lehel SC 1-1—2-21 11. Gyula 1-1—1-11 Szarvas 1 — 1 — 1-1 1 13. HMSE 1------------1 2-3 — 14. Főv. Sütőip. 1-------------1 1-2 — 15. KSC 1------------1 0-1 — 16. Orosháza 1------------1 0-2 — 17. ESMTK 1-------------1 1-4 — EPGEP 1------------1 1-4 — 19. Láng 1------------1 0-3 — 20. Kalocsa 1------------1 1-5 — 1. DMTE 1 1---------4-1 2 2. Egri V. 11------3-12 Ózd 1 1---------3-1 2 4. B.-gyarrnat 1 i -----2-0 2 Leninv. 1 1 — — 2-0 2 6. Egri Dózs­a 1 1---------2-1 2 Budarbánya 1 4 — 2-1 2 ■8. Záhony 1 1 — — 1-0 2 9. Gyöngyös 1 —1 — 3-3 1 SKSE 1— 1 — 3-3 1 11. B. Bányász 1- 1-1-1 1 S.­újhely 1 — 1-1-1 1 13. Rakamaz 1---11-2 — MVSC 1------- 11-2 — 15. Hejőcsaba 1------1 0-1 — 16. K.­barcika 1---11-3 — B. Volán 1---11-3 — 18. Balmazújv. 1-----1 0-2 — Nyíregyháza 1------1 0-2 — 20. Hajdú Vasas 1-----11-4 — Sok gól 4N­ Oroszlány—MÁV DAC 4:0 (2:0) Oroszlány, 1000 néző. V: Kuti. Oroszlány: Papp L. — Sípos, Szabó, Jelinek, Vizkeleti — Ko­vács, Horváth, Kovalák — Papp M., Dukai, Szlobodics (Babai a 75. percben). Edző: Mészáros Im­re. MÁV DAC: Tóth — Kiss, Ko­vács, Szalai, Németh — Molnár (Tóth­­ a 46. percben), Csollány — Gyömörei, Hanich, Lénárt, Ko­­zenkov (Pálos az 59. percben). Edző: Kovács Imre. 3. perc: Kavalák jól adott kö­zépre, Papp M. lövését védte Tóth. 20. perc: Kiss beadását Hanich szorongatott helyzetből fölé fe­jelte. 21. perc: Csollány lefutotta Je- Im­eket, lövését a jól helyezkedő Papp L. gyors vetődéssel elcsípte. 25. perc: Kavalák indította Horváthot, aki az alapvonalról mintaszerűen adott középre, és a felfutó Dákai hatalmas gólt fe­jelt a jobb alsó sarokba, 1:0. 30. perc: tűzijátékot rendeztek a hazaiak a MÁV DAC kapujá­nál, előbb Panp M., majd Vizke­leti lövését védte bravúrral Tóth. 41. perc: Szlobodics szögletét Szalai a gólvonalról röviden rúg­ta ki. Horváth lövése Kavalák elé került, aki higgadtan lőtt a jobb sarokba, 2:0.