Népsport, 1975. október (31. évfolyam, 231-257. szám)

1975-10-19 / 247. szám

2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS Az idei legnagyobb győzelem: MÁV DAC-DVSC 7:0 Dunaújvárosi Kohász—Budafoki MTE 1:1 (1:0) nuaafok, nező. v: Marton. Dunaújváros: Majzlinger — Tóth, Faji, Paizs, Kerekes — Borom­issza, Márta, Fajkusz — Bartók, Szepesi, Tímár. Edző: Palicskó Tibor. Budafok: Fellegi — Horváth, Kapitány, Noskó, Vizi­­*• Kisteleki, Bulla (Tátrai a 46. percben), Harangi — Zöldi, Jakab, Tóth K. Edző: Mészöly Kálmán. 5. perc: Vizi szabadrúgását kö­vetően Zöldi 8 méterről lőtt mellé. 14. perc: Paizs átadásával Bar­tók becsapta Horváthot, közeli lövését Fellegi bravúrral szög­letre tolta. Egy perc múlva Zöl­di élesen alig fejelt a bal sa­rok mellé. A túloldalon Boro­­missza veszélyeztette Fellegi ka­puját. 30. perc: Tóth K. átverekedte magát három védőn, de az utolsó pillanatban Paizs felsza­badított. A 39. percben megszerezte a vezetést a Dunaújváros. Bal ol­dali szöglet után Tímár maga­san felugorva fejelt a jobb alsó sarokba 1:0. A második félidőben nagy len­dülettel kezdett a Budafok, s hamar egyenlített. A 47. perc­ben Tóth K. 8 méterről lőtt, a jobb sarokba, 1:1. Három perc múlva Vizi szabad­rúgását a jobb felső sarok elöl ütötte ki Majzlinger. A Duna­újváros szórványos ellentámadás­sá­­­gól veszélyesebbek voltak. 67. perc: Paizs tört előre, be­ívelt labdáját Szepesi estében 10 méterről lőtte az üres kapu fölé. Egy perc múlva Paizs föld­re rántotta Jakabot, a játékve­zető kiállította a dunaújvárosi hátvédet. A hátralevő időben nagy erő­vel rohamozott a Budafok, de a határtalan lelkesedéssel ját­szó Dunaújváros rendre hárítot­ta a rohamot. Óriási taktikai harcot ho­zott a rangadó. A Kohász lestaktikával, oldaladogatás­sal lassította a budafoki tá­madásokat, hosszú indításaik meleg pillanatokat okoztak a fővárosiak kapuja előtt. A szünet utáni gyors egyenlí­tés felhozta a hazaiakat, kö­rülményes támadásszövésük azonban a későbbiek során rendre elhalt a lestaktikát kitűnően alkalmazó dunaúj­városi védelmen. A Dunaújváros kapusa, Majz­linger gólnak látszó lövése­ket hárított. A védelem leg­jobbja Fajt volt. Kitűnően ki­segített, pontosan indított, mél­tó társa volt Kerekes. A közép-, pályások nem jeleskedtek. Elöl Szepesi és Tímár néhány akció­ja érdemel említést. A Budafokból Felleginek nagy része van a pontszerzésben. A védelemben találjuk a mezőny legjobbját Vizi személyében. Teljesen kikapcsolta Bartókot, s ügyes támadásokat vezetett a bal szélem. A beállás Noskó sérüléséig kitűnően irányított, Harangi nagy munkabírásával tűnt ki. A csatárok közül Tóth Kálmánt a gólja emeli az átlag fölé. Sárosi István Bábolna— Nagykanizsa 1:1 (1:0) Bábolna, 500 néző. V: Urbán. Bábolna: Kóczián — Füredi, Her­nádi, Kalamár, Nyers — Sebes­tyén, Laki — Bácsi, (Szakolczay a 61. percben), Tóth B., Tóth J., Révai. Edző: Farsang Ferenc. Nagykanizsa: Megyhnorecz — Kovácshegyi, Doszpoth Müller, Farkas — Simon Pávlicz, Sa­vanyú C­rémes a 64. percben) — Bogáti, Németh, Sulyok (Brú­der a szünetben). Edző: Lantos Mihály. 22. perc: Kalamár röviden adott haza, Kóczián nem érte el a labdát, de Bogáti 10 méterről a kapu fölé emelt. 34. perc: Nyers 40 méteres lö­vése a felső kapufán csattant. 41. perc: Megyimerecz csak úgy tudta Tóth f. elöl a labdát megszerezni, hogy a csatár lábát megfogta. A megítélt 11-est Her­nádi a jobb alsó sarokba lőtte. 1 :0 67. perc: Farkas kicselezte La­kit, majd Nyerset, de 12 méter­ről a kapu mellé lőtt. 82. perc: Bogáti jobb oldali szögletét Farkas 6 méterről a jobb alsó sarokba fejelte. 1:1­88. perc: Pávlicz lefutotta a bábolnai védelmet, de hat méter­ről a kapu mellé lőtt. Mindvégig alacsony színvonalú, csapkodó játék folyt. Jó: Hernádi, Nyers, Sebestyén, Tóth J., ill. Farkas, Pávlicz, Bo­gáti. Herczeg Gyula BVSC—Nagybátényi Bányász 1:1 (0:0) Szőnyi út, 1000 néző. V: Far­kas. BVSC: Pálinkás —­ Bodnár, Varga, B. Nagy, Gara — Tur­­tóczky, Berecz, Aranyosi — Ba­­zsánt, Nagy I (Papp az 59. perc­ben), Kaszás (Lucska a szü­netben). Edző: Mezei György. Nagybátonyi Bányász: Palczhu­ber — Sülő, Antal, Pozsár, Ko­vács — Macska, Veres, Kovács F. — Nagy S., Pál (Orosz az 59. percben), Loch. Edző: Hor­váth Mihály. 10. perc: Berecz előrevetődve fejelt, a kapus már verve volt, de Pozsár mentett és a gólvonal előtt kirúgta a labdát. 69. perc: Aranyosi gyengén lőtt,­­ úgy látszott, Palczhuber megfogta a labdát, de kiperdült a kezéből és bevánszorgott a bal sarokba. 1:0. 85. perc: Kovács F. futott le az alapvonalig, hátragurított és Oroszt senki sem zavarta abban, hogy a hálóba továbbítsa a lab­dát, 1:1. A jobbára csak védekező Nagy­­bátony ellen 70 percig nem tudott mit kezdeni a BVSC, mert körülményes támadására képtelen volt megtalálni a rést a védőfalon. Amikor már a gyenge játék ellenére is biztos győztesnek látszott, a vasutas­csapat védelme „összehozta” a vendégeknek az egyik pontot. Jó: Gara, Berecz, Aranyosi, ill. Pozsár, Kovács F., Nagy S. Pál László Szolnoki K­STE—Volán 2:1 (0:0) Szolnok, 1500 néző. V: Mile. Szolnoki MTE: Fekete — Kábák (Márton, a 88. percben), Ár­vai, Simon, Kovács — Kolláth, Lódi, Sebők — Garics, Magos (Fürtös a 75. percben), Szol­noki. Edző: Gélei József. Volán: Benes —­ Hajdú, Szepesi, Őze, Márkus — Vigh, Urbán (Kű, a 67. percben), Gubek (Oravecz, a 67. percben) — Földes, Ebed­li, Molnár. Edző: Preiner Kál­mán. .­6. perc: Kábák kapu elé ívelt szabadrúgása után a labda a ki­futó Benes mellett az üres kapu mellé gurult. 56. perc: Sebők a jobb szélen elfutott, beadását Szolnoki elő­revetődve, fejjel juttatta a háló­ba. 1:0. 70. perc: Kű egy csel ván, 14 méterről a bal sarokba lőtt, 1:1. 72. perc: Molnár jobb oldali beadását Szolnoki a rosszul ki­futó Bénes fölött a hálóba fe­jelte, 2:1. Az első félidőben unalmas, ala­csony színvonalú, csapkodó volt a játék. Szünet után már na­gyobb erőbedobásssal játszott a két csapat. Mozgalmasabb lett a játék, nagyobb volt az aka­rás, a lelkesedés és ebben a végig többet támadó SZMTE bi­zonyult jobbnak. Jó: Árvai, Sebők, Szolnoki, ill. Szepesi, Földes. Pataki István FŐSPER Szállítók— Szekszárdi Dózsa 4:2 (3:1) Szekszárd, 1200 néző. V: Há­mori. FOSPED: Lamiczkov — Már­­kus, Köböl (Raffael a 76. perc­ben), Kárpáti, Fejes — Loson­­czy, Kiss, Kanyó —­­ Hirbeck, Alapi, Stefán. Edző:­ Bundzsák Dezső. Szekszárd: Lipovszky — Zalavári, Vágó (Szabó a 35. perc­ben), Cserneczky, Pusztai — Tóth, Simon, Laki — Somodi, Frep­­pán (Kovács a 48. percben), Bul­la. Edző: Kormos Mihály. 17. perc: Simon vezette fel a labdát, majd húsz méterről nagy erővel a későn vetődő lemezkör mellett a bal alsó sarokba lőtte. 0:1. 29. perc: A partjelző lest jel­zett, de Hámori tovább engedte a játékot és a leálló védelem mel­lett Hirbeck a jobb alsó sarok­ba lőtte a labdát. 1:1. 31. perc: Kanyó 30 méteren át egyedül vezetgette a labdát, a megtorpant védők közül kiugrott, és a kimozduló Lipovszky mellett az üres kapuba gurított. 2:1. 36. perc: Alapi felismerve a Szekszárdi védelem ismételt meg­ingását betört a 16-oson belül­re, két csel után a bal sarokba lőtt. 3:1. 62. perc: Tóth kapu elé ívelt szabadrúgását Simon estében a hálomba lőtte. 3:2. 87. perc: Stefán kapott jó át­adást, ügyesen átjátszotta védőjét és nyolc méterről a háló­ba lőtt, 4:2. Közepes színvonalú, csapkodó játékot hozott az első félidő. Az öt tartalék játék­ost szerepeltető szekszárdi csapat véd­elm­­ének ka­pu előtti hibáit jól használta ki a FOSPED támadósora. .Szünet után 30 percig nagy iramot dik­tált a Dózsa együttese, a vendé­gek védekezésre kényszerültek. A hajrában kiegyenlített küzdelem folyt, Stefán gólja bebiztosította a Szállítók első idegenbeli győ­zelmét. Jó: Márkus, Kanyó, Ste­fán, Hirbeck, ill. Simon, Kovács, Somodi. Fekete László Komlói Bányász— Bp. Spartacus 5:1 (2:1) Komló, 1500 néző, V: Somlai. Komló: Buús — Kelemen, Ko­vács, Steib, Tallósi — Keller (Bányász a 64. percben)­, Pál, Ladó (Róth a 83. percben) — Radics, Havasi, Jánosi. Edző: Csaba Gábor. Bp. Spartacus: Sző­ke ■— Idei, Trenkó, Strasszer, Rab (Varga a 70. percben) — Szalai, Zöldi, Dorogi — Sárközi, Karakas, Borbély (Budavári a szünetben). Edző: Szimcsák Ist­ván. 3. perc: Keller elhúzott a jobb szélen, beadását Radics kapura emelte, Szőke kiütötte a labdát és Havasi 6 méterről biztosan h­elyezett a hálóba. 1:0 5. perc: Keller szöglete meg­csúszott Pál fején. Havasi az 5- ösről a jobb sarokba fejelt. 2:0 15. perc: Keller az 5-ösön el­buktatta Dorogit, a ill­ est Do­rogi a bal sarokba helyezte. 2:1 62. perc: Radics egyedül fu­tott kapura, Szőkét is kicselezte, de gólratartó labdáját Trenkó ki­vágta. 75. perc: Bányász beadását Ra­dics öt lépésről fejelte kapura. Szőke bravúrral tisztázott szög­letre. A Jánosi által beívelt lab­dát Pál 8 méterről fejelte a jobb sarokba. 3:1 82. perc: Kovács indításával Radics tört kapura, a védők együttes erővel felvágták. A meg­­büntetőt Buús értékesítette. 4:1 86. perc: Jánosi ügyesen gu­rított középre, Pál 17 méterről küldött lövését Szőke elnézte, s Vízhányó Imre Vasas Izzó—Pécsi MSC 3:2 (0:1) Tábor u. 1500 néző. V: Bana. Vasas Izzó: Horváth — Révész, Szántó, Majsai — Bemne 31, Men­­czel, Kovács — Pintér, Schuszter, Szilágyi, Szekeres (Harangozó az 58. percben). Edző: Kovács Jó­zsef. Pécsi MSC: Katzirz ,— Bá­lint (Iványi a 83. percben), Eng­­lóner, Dárdai L., Kinc­es Schu­mann, Dárdai P. Lutz — Kar­dos, Fábián, Jónás. Edző: Gara­mi József. 33. perc: Schumann indította Fábiánt, aki kiugrott és Horváth kapus hasa alatt a kapu köze­pébe lőtt. 0:1. 52. perc: Menczel kényszerítő átadását Pintér a 16-osról a ka­­­puba lőtte. 1:1. 62. perc: Fábián beadását Hor­váth szögletre ütötte. Jónás ível­te be a szögletet és Dárdai P. berobbanva 1 méterről a hálóba fejelt. 1:2. 73. perc: Menczel labdájával Szilágyi kilépett a védők gyűrű­jéből, elfektette Katzirzot és úgy lőtt a hálóba. 2:2. 76. perc: Szántó a saját térfe­léről vezette fel a labdát, senki nem támadta, 25 méterről nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt. 3:2. Nem úgy indult a mérkőzés, hogy az Izzó győztesen hagyja el a pályát, hiszen a vendégek kétszer is vezettek. A mérkőzés második félidejére feljavultak a hazaiak, a pécsiek elfáradtak, az Izzó ezt kihasználta és ha némi szerencsével is, de megérdemelten győzött. Jó: Szántó, Schuszter, Menczel, ill. Dárdai P., Jónás, Schumann, Niszkács Miklós MÁV DAC­Debreceni VSC 7:0 (2:0) Győr, 1500 néző. V: Bauer. MÁV DAC: Krass — Kiss, Ko­vács, Csóka, Kalmár — Németh (Lénárt a 23. percben), Han­­nich, Gyomoroi — Csollány, Pá­los, Kozén­kov. Edző: Kovács Imre. DVSC: Kun — Sóvágó, Rédei, Puskás, Lipők — Király, Kiss, Waczlavik — Bodonyi T, Bodonyi II (Maczkó a 72. perc­ben), Nagy. Edző: Makray Ba­lázs. 7. perc: Németh 23 méterről lövésre szánta el magát. Kun a mély talajon nem tudott, elrugasz­kodni és a labda akadálytalanul jutott a bal alsó sarokba. 1 :0. 36. perc: Gyomoroi bal oldal­ról, az alapvonal közeléből kül­dött középre szabadrúgást. Pá­los megelőzte a későn mozduló­­Kunt és fejjel a bal sarokba­­csúsztatta a labdát. 2:0. 47. perc: Csollány középre emelt és az álmélkodó védők közé beugró Pálos 6 méterről a kanuba fejelt. 3:0. 60. perc: Gyomoroi átadását Pálos átvette, majd két lépés után 10 méterről a jobb alsó sarokba bombázott. (Mesterhár­mas.) 4:0. 63. perc: A labdára rajtoló Kozenkov és a kapujából kifutó Kun a 16-osnál összecsapott. A leperdülő labdát Kozenkov hátrahúzódva küldte az­­ üres kapuba. 5:0. 67. perc: Csóka 40 méterről lőtt, és a félmagas labda a ké­sőn vetődő Kun kezéről a bal oldali lécre, majd onnan a ka­puba jutott. 6:0. 75. perc: Csollány lendületesen tört kapura, három védőt is át­játszott, majd 8 méterről a kapuba küldte a labdát. 7:0. Az idei bajnoki év legjobb já­tékát nyújtotta a végig határta­lan lelkesedéssel, akarattal és Dorog—Várpalota 2:0 (0:0) Dorog, 2000 néző. V: Kőrös. Dorog: Schnitzer — Engelsbrecht, Tóth, Kiss, Merényi — Peszeki I (Major a szünetbe­n), Gabala — Ecker (Peszeki I a 65. percben), Szilasi, Szabó, Bartalos. Edző: Ivanics Tibor. Várpalota: Palotai (Szeles a 25. percben) — Bor, Csapó, Bertalan, Szili — Szöllő­­si, Kerkai, Kisber — Nyitrai, Horváth, Albu. Edző: Palovecz Béla. 1. perc­: Szabó elöl Bér önfel­áldozó belevetődéssel mentett az 5-ösön, a hátvéd megsérült, két percig ápolták. 20. perc: Peszeki I szabadrú­gását Palotai kiöklözte, közben összeütközött a szintén menteni akaró Bertalannal.­­Mindketten megsérülte­k, két percig állt a já­ték majd néhány perces játék után a várpalotai kapus lecseré­lését kérte. (A kapust kórházba vitték, a vállát fájdította, sze­rencsére csak zúzód­ás­t állapí­tott meg a röntgenvizsgálat.) 84. perc: Dorogi támadás so­rán Szilassi ügyesen visszasarkall­ta a labdát Gabala elé, aki egy­ből lőtt kapura, a labdát Szeles csak kiütni tudta és a berobbanó Szabó a fekvő kapus felett a bal felső sarokba fejelte. 1:0. 86. perc: Major indította a bal­­összekötő helyén Peszeki N­-1, aki felnézett és miután látta, hogy a kapus néhány lépésre kinn áll kapujából, mintegy 30 méterről rárúgta a labdát, amely a jobb fel­ső sarokba vágódott. 2:0. Jellemző az első félidőre, hogy a hazai csatárok egyetlen egy esetben sem, míg a vendégek csak kétszer találták el a kaput. Szünet után annyiban változott a játék, hogy a Várpalota inkább a védekezésre összpontosított. Hosz­­szú időn át rugdalták a labdát jobbra-balra, feladták nemcsak a támadásvezetést, de a középpá­lyát is. A hazaiak fergeteges haj­rába kezdtek, mindössze két jól sikerült kapura lövésükből száz­­százalékos eredményt értek el kétszer találtak az ellenfél ka­pujába . . . Jó: Schnitzer, Tóth, Kiss, Ga­bala, ill. Csapó, Bertalan, Kisber, Kerkai, Göb Sándor Kossuth KFSE— Oroszlány 2:1 (2:0) Oroszlány, 300 néző. V: Müncz. KKFSE: Szendrei — Szőke, Zen­­tai, Stierr, Gálhidi — Barta, Ré­pás­­, Pogány — Menyhárt, Lip­­ták, Fodor. Edző: Budai László. Oroszlány: Kerekes — Németh, Szabó, Horváth — Vizkeleti, Ko­vács — Torma (Kavalák, a 46. percben), Papp, Dukai, Babai, Szlobodics. Edző: Mészáros Imre. 29. perc: szögletrúgás után Ke­rekes aláfutott a labdának, Lip­­ták közvetlenül visszafejelt Meny­hártnak, aki könnyedén bólintott az üres kapuba. 1 :0. 34. perc: Pogány a 16-osnál két csellel tisztára játszotta ma­gát, majd a bal alsó sarokba lőtt. 2:0. 47. perc: Szlobodics szögletbe-­ ívelése után Dákai nagy helyzet­ben fölé fejelt. 75. perc: Lipták hatalmas szó­ló után lőtt kapura, Kerekes az­ éles szögből leadott lövést szög­letre védte. 88. perc: Kavalák középre emelt, Papp laposan a bal sa­rokba helyezett. 2:1. A mély talajú pályáin közepes színvonalú mérkőzést játszott a két együttes. A vendégek hamar megszerezték a vezetést, ami lát­hatólag „sokkolta” a hazaiakat. Később — a gólok tudatában — nyugodtan játszott a KEF SE és minden tekintetben felülmúlta a hazaiakat. Jó: Gálhidi, Pogány, Menyhárt, Fodor, ill. a hazai csapatból sen­kit nem lehet kiemelni! Füredi István a labda a bal sarokba vágódott. 5:1 A két gyors komlói gól után alább hagyott a hazaiak lendülete. Hosszú ideig kiegyensúlyozottá vált a játék. A bányászok a haj­rában korszerű játékkal lepték meg a vendégeket, és megérde­melten arattak nagyarányú győ­zelmet. A fővárosiak kapusa Pál mindkét góljánál nagyot hibázott. Jó: Kovács, Keller, Pál, Ha­vasi, ill. Zöldi, Karakas, Buda­vári. Az NB II állása A 13. forduló műsora: BVSC— MÁV DAC, Nagybátony—Szek­szárd, FÖSPED—Komló, Olajbá­nyász—Oroszlány, KEFSE— SZMTE, Volán—Budafok, Duna­újváros—Vasas Izzó, PMSC— Dorog, Várpalota—Debrecen, Bp. Spartacus—Bábolna. 1. Dunaújv. 12 9 2 1 32-11 20 2. Budafok 12 8 2 2 25-17 18 3. Dorog 12 7 3 2 20-12 17 4. PMSC 12 6 3 3 24-13 15 5. KEF SE 12 6 2 4 23-15 14 6. Volán 12 5 4 3 20-15 14 7. BVSC 12 6 2 4 21-18 14 8. Komló 12 5 3 4 15-11 13 9. Várpalota 12 4 4 4 19-20 12 10. Oroszlány 12 4 3 5 22-23 11 11. MÁV DAC 12 5 1 6 16-19 11 12. Nagybát­ 12 4 3 5 15-18 11 13. DVSC 12 4 3 5 14-24 11 14. SZMTE 12 4 2 6 17-17 10 15. V. Izzó 12 3 4 5 14-15 10 16. FOSPED 12 4 2 6 21-23 10 17. Olajb. 12 3 4 5 11-11 10 18. Szekszárd 12 3 3 6 17-23 9 19. Bábolna 12 2 1 9 15-30 5 20. Bp. Sport. 12 1 3 8 10-30 5 a mérkőzés jelentős részében öt­letesen játszó MÁV DAC. A debreceniek jól kezdtek, de a védelmi hibából kapott gólok után fokozatosan szétzilálódtak és szünet után már csak ,,egy” csapat volt a pályán. Jó: Pálos, Kozenkov, Kiss, Gyomoroi, Kalmár, ill. Kiss, Havasréti Béla ­ Nagy meglepetés: Északnyugat AURAL SE—Győri Textiles 2:0 (2:0). Cinkota, 400 néző. V: Ma­­róti. AURAS: Szekeres — Morav­­csik, Mező, K. Nagy, Horváth, Varga, Goschler, Michna, Pala­­sits (Tóth), Simonetz, Fischli. Ed­ző: Sinkovits Ferenc. Győr: Cse­­mez — Papp, Fekete I, Nagy M., Frick, Fekete II, Márkus, Stark (Weibl), Tóth, Fajkusz, Segovits (Hollós­). Edző: Schillinger Rudolf. Már a 8. percben 2:0-ra vezetett az AURAS. A félidő derekán le­zúdult hatalmas zápor (jégesővel) erősen próbára tette mindkét csa­­pat játékosait, s a vizes talajon so­kat csúszkáltak a játékosok. G: Simonetz (2). Jó:­­Horváth, Goschler, Simonetz, ill. Tóth, Frick. M­KE Fűzfői RK —Rákóczi SE 1:0 (0:0). Fűzfőgy­ártelep, 800 néző. V: Borsos. M­KE: Takács — Gál B., Kovács, Balatoni, Búza (Fehér), Zaharovits, Glázer, Csurgó (Molnár), Weisz, Marko­­vits, Gellei. Edző: Vasas Mi­hály. Rákóczi SE: Farkasdi — Komáromi, Horváth J., Horváth G., Ferling, Rémai,­­Józan, Zigó, Morecz (Rácz), Barabás, Hák­­lár. Edző: Lakos László. Ala­csony színvonalú, sok hibával tarkított mérkőzés, szerencsés fűzfői győzelem. A Rákóczi SE döntetlent érdemelt volna. G: Kovács. Jó: Takács, Búza, ill. Horváth J., Józan, Ferling. Sabaria SE —Bauxitbányász SE 3:3 (2:1). Szombathely, 300 né­ző. V: Rúzsa. Sabaria: Windisch — Sümeghy, Horváth S., Foki, Mészáros, Jankó, Tóth, Schweit­­zer, Francsics (Potzmann), Kecs­kés, Horváth T. Edző: Velekei Ferenc. Bauxitbányász: Blasko­vits (Bencze) — Ugh­y, Csábi, Kutasi, Magyar, Für, Szalai, Mé­száros (Marton), Ormai, Fran­­tal, Sági. Edző: Szarvas László. Már 3:1-re vezetett a Sabaria, amikor egy perc alatt egyenlített a bányászegyüttes. A 79. perc­ben Tóth reklamálásért kiállítva. G: Horváth I. (2), Schweitzer, ill. Szalai (2), Marton. Jó: Jan­kó, Horváth I., ill. Frantal, Ku­­tasi. Ajkai Bányász —Zalaegerszegi Dózsa 4:2 (2:1). Ajka, 400 né­ző. V: Kósik. Ajka: Zelenik — Havasaljai, Bolla, Szalai, Király, Weisz, Fischli, Szemén, Lukács (Cseh), Schner, Tóth B. Edző: Németh István. Z. Dózsa: Cse­resznyés — Farkas, Németh II, Pallér, Filagics (Méhes), Né­meth I, Urbán (Molnár I), Mol­nár II, Gacs, Gaál, Berta. Edző: Czotter Béla. Az öngólok mér­kőzésén az ajkai csapat végig nagy fölényben játszott és biz­tosan nyert. G: Németh II (ön­gól), Király, Farkas (öngól), Sze­mén, ül. Molnár II, Gacs. Jó: Zelenik, Bolla, Király, Weisz, Fischli, ill. Méhes, Gacs, Gaál. Váci Híradás —Ajkai Alumí­nium 2:1 (0:1). Vár, 1500 néző. V: Halász. Vác: Hornyák — Erődi (Jónás), Varga, Kalmár, Misnyovszky, Pálinkás, Pásztor (Ondrik), Bednarik, Szadovszki, Tóth, Bajnóczi. Edző: Jeszenszky István. Ajka: Németh — Kovács, Kokalenczki, Törő, Csikhon, Ha­raszti, Zsidó I, Németh, Vajda, Túri, Nemes. Edző: Csabay Lajos. G: Tóth, Pálinkás, ill. Nemes. Jó: Molnár (a mezőny legjobbja), Varga, Pálinkás, ill. Haraszti, Ne­mes. MOTIM TE —Pápai Textiles 0:0. Mosonmagyaróvár, 500 néző. V: Grubits. MOTIM TE: Paulik — Vaiskovics, Papp, Kálmán, Juhász J., Juhász M., Rácz, Turány, Miksa (Horváth), Bors, Viszter­­czill. Edző: Németh Kálmán. Pá­pa: Czotter — Horváth Z., Nagy, Sass Jr, Horváth B. Varga (Gás­pár), Szűcs, Polgár, Farkas, Gu­lyás (Krátki), Vörös. Edző: Kuti Herbert. A 70. percben Viszter­­czill kiállítva. Jó: Paulik, Ju­hász J., ill. Sass I, Szűcs. Körmendi Főiskolai MTE — Du­nakeszi VSE 1:0 (1:0). Körmend, 2000 néző. V: Tapolczai. Kör­mend: Fata — Orbán, Kiss, Hor­váth Gy., Cvitkovics, Gács, Hege­dűs, Nagy, Tóth (Horváth Z.), Sebestyén, Császár. Edző: Papp István. Dunakeszi: Lebo­vczki — Kari, Kiss, Hönsch, Bazsonyi, Kiben­, Szalai, Hegedűs, Lipniczki, Koós, Zoller. Edző: Virág István. Majdnem meglepetést szerzett az igen jól és végig sportszerűen küzdő vendégcsapat. A Körmend a játék egyes szakaszaiban fölé­­nyeskedve játszott. G: Hegedűs. Jó: Hegedűs, Cvitkovics, Kiss, Fata, ill. Leboniczki (a mezőny legjobbja), Hönsch, Hegedűs. Péti MTE —Répcelaki Bányász 3:2 (3:1). Pétfürdő, 500 néző. V: Pintér. PMTE: Birta — Villant, Tolnai, Szilágyi (Szedlák), Pávits, Szabó, Kiss, Baltai (Heinczinger), Simai, Tóth I, Tóth I. Edző: Vékony Bálint. Répcelak: Vas — Puklér (Csorba), Németh I, Ke­mén, Fehér, Szabó, Kovács L, Molnár (Prystupa), Győrvári, Gáspár, Horváth E. Edző: Len­gyel Antal. Jó iramú mérkőzé­sen sok helyzetet kihagyott a tét, de így is biztosan győzte le lelkes ellenfelét. G: Tóth H, Si­mai, Kiss, ül. Szilágyi (öngól), Németh. Jó: Tóth Il (a mezőny legjobbja), Tolnai, Pávits, Simai, ill. Németh I, Szabó, Kovács L., Csorba. Bakony Vegyész —Soproni VSE 0:0. Sopron, 1000 néző. V: Ba­kon. B. Vegyész: Gosztola — Puskás, Kiss J., Nagy Gy., Mé­szöly, Mátyás (Csikesz), Domon­kos, Baumgartner, Nagy E., Ko­vács, Iszak. Edző: Kertész Já­nos. SVSE: Babos — Göndöcs, Drozsnyák, Egresits, Lipót, Hor­váth, Princzes, Németh, Bencze, Ber­indán, Kovács (Jáger II). Ed­ző: Kummer Ernő. Az SVSE — helyzetei alapján — közelebb állt a győzelemhez. A játékvezető a 65. percben Hortváhot kiállítot­ta. Jó: Kiss J., Mészöly, Baum­gartner, Iszak, ül. Göndöcs, Drázsnyák, Princzes, Berindámn. Északkelet Egri Vasas —Balassagyarmati SE 2:0 (0:0). Eger, 800 néző. V: Dávid. Egri Vasas: Tóth — Zay, Sípos, Barta, Mezei, Pázmándi, Zajecz, Cseh, Balogh (Sulyok), Hevér (Nagy), Hajdú. Edző: Vár­­anyay Miklós. Balassagyarmat: Treso — Pribeli, Jelen, Lajkó, Hornyák, Erdélyi, Szalai, Hu­­gyecz, Ferencsik (Rampasek), Huttyán (Bérezi), Szedlák. Ed­ző: Tományi Pál Küzdelmes mérkőzés. G: Sulyok, Barta, Ill­ésből). Jó: Tóth, Sípos, Barta, ill. Treso, Erdélyi, Hlugyecz. Nyíregyházi /Spartacus Petőfi— Ózdi Kohász 2:0 (1:0). Nyíregy­háza, 4000 néző, V: Fehér II. Nyíregyháza: Kálmánczhelyi — Kiss, Gáspár, Szikszai, Szekré­nyes, Kemecsei, Lakatos (Per­­cze), Nagy, Kozma, Korponai, Ma­jor (Juhász). Edző: Babos Béla. Ózd: Fekete — Márton, Szilá­gyi, Murányi II, Mad­ai, Ligeti (Vincze), Utasi, Fükő I, Csukány, Bácskai, Tóth (Fükő II), Edző: Frenkó László. Minden csapatré­szében jobb volt a Nyíregyháza. Az ózdi csatársor meddő játéka nem jelentett különösebb veszélyt a nyíregyházi kapura. Kálmáncr­­helyinek az egész mérkőzés alatt mindössze két lövést kellett há­rítania. G: Korponai, Kozma, Jó, Kemecsei (a mezőny legjobbja), Szikszai, Kozma, Gáspár, ill. Szi­lágyi. Rakamazi Spartacus — Borsodi Bányász 1:0 (0:0). Sajószentpéter, 500 néző. V: Alberti. Rakamaz: Sárközi — Weigh­, Erdős, Galam­bos­ (Kádas), Lengyel, Müller, Szórád, Tóth, Sorbán (Kegye), Nagy, Bezzeg. Edző: Vaszil Zol­tán. Borsodi Bányász: Soltész — Szuhai, Burger, Balogh (Lengyel), Kovács, Tom­esz, Földesi, Faze­kas, Grolmusz, Pincsák (Csipke), Szőr. Edző: Nyíri Zoltán. Ala­csony színvonalú, csapkodó já­ték. G: Kádas, Ju­­sárközi, Weig­h­, Tóth, Nagy, ül. Soltész. Leninvárosi MTK — Gyöngyösi Spartacus 1:1 (1:1). Leninváros, 800 néző. V: Mohácsi. Leninváros: Dohány — Teslér, Toperczer,­­ Lá­zár, Szanyó, Bodolai (Derzsényi), Farkas, Nagy, Haisz (Petró), Kiss, Vanczó. Edző: Temesvári Miklós. Gyöngyös: Varga — Bársony, Ju­hász, Mikilovics, Ács, Ullmann, Adonyi, Gábor, Horváth, Király­hegyi, Sármány. Edző: Pallagi Róbert. Alacsony színvonalú mér­kőzés. A leninvárosi csatársor árnyéka volt önmagának. G: Sza­nyó, ill. Királyhegyi. Jó: Dohány, Lázár, Szanyó, ill. Mikitovics, Ács, Horváth. Egri Dózsa — Borsodi Volán 3:1 (1:0). Miskolc, 200 néző. V: Bártfai. Eger: Csank­ — Csató, Zsudai, Horváth (Somogyi), Csu­haj, Fodor, Barta, Galánt­ai, Mártha, Pócsik, Végh. Edző: Bán­­kúti László. B. Volán: Czibere — Bukovics, Varga, Takács, Körösi, Farkas, Petrovics, Fazekas, Ker­tész, Jónás, Pálur. Edző: Balázs András. Gyenge iramú találkozón a helyzeteit jobban kihasználó csa­pat győzött. Kertész 11-est hibázott. G: Pócsik, Mártha (11-esből), Végh, ill. Jónás. Jó: Csank, Csu­haj, Bartha, ill. Czibere, Körösi, Jónás. Hajdú Vasas —Miskolci VSC 1:0 (0:0). Téglás, 700 néző. V: Szávó.. Hajdú Vasas: Ménes — Kiss B., Lukács, Kiss Gy., Pis­­tár, Bujdosó, Csendes, Szántó, Szabó (Mikic), Kontor (Tiba), Hut­­ka. Edző: Komlóssy Imre. MVSC: Serfőző — Szabó Z., Locher, István, Szabó Gy., Leiszt, Lip­ták, Madarász, Szilágyi (Oláh), Galló, Lukács. Edző: Tóth József. A 84. percig váltakozó játék, mindkét kapu többször forgott veszélyben. A 84. percben Tibát a 16-oson belül buktatták, a büntetőt Lukács a kapu bal ol­dalába lőtte. Jó: Kiss B. (a me­zőny legjobbja), Ménes, Kiss Gy., Pistár, ill. Galló, Leiszt, Serfőző. (Folytatás a 3. oldalon) 1. Körmend 12 9 1 2 25-10 19 2. Fűzfő 12 7 3 2 19- 9 17 3. AURAL 12 7 2 3 27-14 16 4. Ajkai A. 11 6 3 2 21-11 15 5. Vác 12 6 2 4 21-14 14 6. Pét 12 5 2 5 16-16 12 7. Győri T. 11 5 2 4 17-20 12 8. Sopr. VSE 11 4 3 4 9-12 11 9. Bakony V. 11 3 4 4 17-12 10 10. Bauxitb. 11 4 2 5 16-14 10 11. Pápa 11 4 2 5 14-17 10 12. Dunakeszi 11­ 4 2 5 10-13 10 13. MOTIMTE 11 3 4 4 14-21 10 14. Ajkai B. 12 4 2 6 18-29 10 15. Rákóczi SE 11 3 3 5 19-19 9 16. Répcelak 11 4 1 6 14-18 9 17. Sabaria 12 2 4 6 15-22 8 18. Zalaeg. D. 11 3 1 7 13-23 7 19. Sopr. Tex. 11 2 3 6 7-18 7 1. Egri Dózsa 12 6 4 2 30-11 111 2. DMTE 12 6 4 2 27-11 16 3. Ózd 12 7 2 3 22-10 16 4. RiaikalmiaiZ 12 6 3 3 17-15 15 5. MVSC 12 6 2 4 26-18 14 6. Leninv. 12 5 4 3 22-21 14 7. Borsodi B. 12 6 2 4 18-23 14 8. Nyírsigyh. 12 6 1 5 29-16 13 9. Hajdú V. 12 6 1 5 25-19 13 10. Egri Vasas 12 6 1 5 22-21 13 11. S.­újhely 12 5 3 4 18-17 13 12. Rudiabánya 12 5 2 5 19-24 12 13. Hejőcsaba 12 5 2 5 16-24 12 14. K.­batrenka 12 4 3 5 35-25 11 15. S. Kohász 12 3 5 4 29-24 11 16. Záhony 12 5 1 6 5 14-18 11 17. Gyöngyös 12 3 4 5 19-21 10 18. B.-gyarmat 12 4 2 6 16-21 10 19. Borsodi V. 12 2 1 9 11-32 5 20. Bataazúj v. 12 3 111 8-52 1 XXXI. 247. ♦ 1975. október 19 NB II. NB III