Népsport, 1976. május (32. évfolyam, 104-129. szám)

1976-05-24 / 123. szám

2 NÉPSPORT LABDARÚGÁS /«H» " Oi €smp€&i­nfowi Budafok— Bp. Spartacus 4:2 (1:0) Kőér u., 1500 néző? V: Palotai. Budafok: Fellegi — Spacsek, Hor­váth, Kapitány, Vízi — Tóth K., Noskó, Harangi — Kalmár Gy., Jakab, Tátrai. Edző: Mészöly Kál­mán. Bp. Spartacus: Szőke — Trenkó (Törőcsik, a 86. percben) Idei, Török, Zöldi — Temesi (Kó­nya, az 55. percben), Dorogi, Szarakas — Szalai, Sárközi, Buda­vári. Edző: Szimcsák István. 20. perc: Vízi rúgta középre a labdát, Trenkó elcsúszott, Jakab elsodorta, Szőkét elfektette, közel­ről a hálóba gurított 1:0. 40. perc: Budavári 20 méteres lövése a felső kapufáról Szalai elé pattant, a jobbszélső óriási gól­helyzetben, senkitől sem zavartat­va. 5 m-ről mellé vágta. 62. perc: Zöldi beadása után el­aludt a budafoki védelem. Buda­vári kisodródva kapura fejelt, s Fellegi csak nézte, hogy mellette a jobb sarokba pattan a labda, 1:1. 67. perc: Budavári bombáját Fel­legi kiütötte, Dorogi újra kapura fejelt, s a hálóba tartó labdát Noskó a gólvonalról vágta ki. 70. perc: Sárközi csavart szög­lete után Fellegi melléről kipat­tant a labda, Szalai közelről a léc alá vágta­, 1:2. 73. perc: Kapitány ment el a jobb oldalon, beadását Tátrai 8 méterről lőtte a hálóba. 2:2. 79. perc: Harangi keresztbe­ívelését Jakab a jól érkező Tóth K. elé fejelte és ő a kapujában ragadt Szőke fölött a léc alá emelt. 3:2. 85. perc: Török rossz átadását Jakab a felezővonalnál elcsípte, egyedül tört kapura, majd önzetlenül Tóth K. elé ját­szott és a középpályás a hálóba igurított, 4:2. " 88. perc: A lesre j­átszó Sparta­cus-védők közül Kalmár kiug­rott, és mintegy 4 m-ről lőtt ka­pu mellé. Vizes, csúszó füvön, nagy becs­vággyal kezdtek a hazaiak, mint­egy 20 percig, nagy mezőnyfölényt harcoltak ki. A budafoki kontra­­támadások így is veszélyesebbek voltak. Szünet után nagy erővel rohamoztak a hazaiak és durva kapushibákból még a vezetést is megszerezték. Ezután a védeke­zésről teljesen megfeledkezve to­vább ostromolták a budafoki ka­­mit, és a vendég támadók lét­­szám­fölényüket most már gólokra váltották. Jó Spacsek, Tóth K., Noskó, Horváth, Jakab, ill. Trenkó, Do­rogi, Budavári, szorult dorogiak ellen. Az egyen­lítő gól, de különösen a hazaiak kihagyott büntetője után szár­nyakat kapott a bányászcsapat, és a hajrában majdnem a győ­zelmet is megszerezte. Jó: Schnitzer, Major, Szabó, Peszeki I., ill. Zentai/ Répási, Gálvölgyi Pogány, Bartha, Kun István Pécs-MÁV DAC 3:1 (0:1) Pécs-Újmecsekalja, 4000 néző. V: Soós F. PM­­SC: Katzirz — Ivá­­nyi, Schulteisz, Englomer, Kincses — Kiss, Dárdai P. Lőrincz — Kardos, Fábián, Jónás (Hámori, a szünetben). Edző: Kovács Imre. MÁV DAC: Krass — Kiss, Ko­vács, Kalmár, Lénárt, (Csóka a szünetben) — Németh, Hannich (Csollány, a 75. percben), Tóth S. — Pálos, Csizmadia, Molnár. Edző: Kovács Imre. 4. perc: Lőrincz a 16-osról bal­lal lőtt, a jobb felső sarokba tartó labdát Krass bravúrral védte. 37. perc: Molnár a jobb szélén cselezgetett, majd középre ívelt és az üresen hagyott Csizmadia az ötösről úgy lőtt a hálóba, hogy a labda a felső lécről pattant a gólvonal mögé. 0:1. 49. perc: Engloner tört előre, 18 méteres lövése nyomán a lab­da a bal oldali kapufáról vissza­pattant és a szemfüles Hámori 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 1:1. 56. perc: Hámori lefutotta a győri védőket, középre adott és a berobbanó Dárdai P. futtából, a 11-es pontról, óriási erővel lőtt a kapu jobb oldalába. 2:1. 86. perc: Pálos csavart lövé­sét szépen védte Katzirz. 88. perc: a felfutó Iványi kö­zépre adott és Hámori a 11-es pont tájékáról vetődve fejelt a kapu jobb oldalába. 3:1. Lendületes pécsi támadásokkal kezdődött a mérkőzés, majd el­laposodott a játék és fél órán át alig történt valami. A PMSC ugyan többet birtokolta a labdát, de bátortalan csatárai nem bír­tak a győri védőkkel. A MÁV DAC váratlan vezető gólja után rákapcsoltak a pécsiek. Szünet után nagy iramot diktáltak és Hámori beállításával a csatársor játéka erőteljesebb, eredményesebb lett. Ebben a játékrészben nagy fölénybe került a PMSC és győ­zelme egy pillanatig sem volt vitás. Jó: Kincses, Kiss, Dárdai P., Hámori, ill. Kiss, Németh, Pá­los. Lázár Lajos és ismét, jó beadásáról minden bábolnai csatár lemaradt. 68. perc: 22 méterről Nagy I. védenetellen lövést küldött a ka­puba. 3:0. Szemerkélő esőben, kissé csú­szós talajon a BVSC sok helyze­tet dolgozott ki már az első 45 percben, a Bábolna kevesebbet. Ebben az időszakban a Bábolna védelme derekasan küzdött. A má­sodik félidőben fokozódott az iram, emelkedett a­ színvonal is, mindkét oldalon pontosabban in­dítottak, bár ekkor is sok helyze­tet hagyott ki a BVSC csatársora. Értékelve a látottakat: a lelkes Bábolnának meg kellett hajolnia a rutinosabb és képzettebb vas­utascsapat előtt. Jó: Pálinkás, Varga, B. Nagy, Lucska, Turtócz­ki, ill. Nagy, Kalamár, Kalmár, Kóczián. Rónai Egon Dunaújváros—■ Várpalota 3:0 (0:0) Dunaújváros, 3500 néző. V: Müncz. Dunaújváros: Németh — Formaggini, Faji, Horváth Z., Ke­rekes — Tóth, Sajó — Kántor (Bódi a 70. percben), Horváth Gy. (Szűcs, a 46. percben), Sze­pesi, Klement. Edző: Palicskó Ti­bor. Várpalota: Palotai —­­ Lu­kács, Csapó, Tricskó (Szöllősi, a 46. percben), Altou — Kisber, Bor (Kerkai, a 69. percben), Kun — Nyitrai, László, Bertalan. Edző: Palovetz Béla. 17. perc: Kerekes az alapvo­nalról szabadrúgást ívelt be, a magasan felugró Horváth Z. éle­sen a jobb oldali léc mellé fejel­te a labdát. 29. perc: Sajó húszméteres szabadrúgását Palotai szögletre öklözte. 36. perc: Szepesi, majd Kántor lövése leperdült a Bányász-vé­dőkről, végül Klement közelről laposan mellé lőtt. 49. perc: Tóthot buktatták a 16-oám. A szabadrúgást Sajó félmagasan a kapu jobb oldalába vágta, 1:0. 52. perc: Formaggini beívelé­se Szepesi és a védők felett Kántor elé jutott, aki közelről nagy nyugalommal a kapu köze­pébe lőtt, 2:0. 63. perc: Nyitrai középen ki­lépett, de nyolc méterről kapu mellé lőtt. 82. perc: Szepesi saját térfe­léről indulva, tízméteres előnnyel elhúzott, még a kifutó Palotai mellett is elfutott, de az alapvo­nalon túlra vezette a labdát. 86. perc: Szepesi becsapva a védőket kilépett és a bal felső sarokba lőtte a labdát, 3:0. A szorosan védekező Várpalo­ta egy félidőn át még állta a meg­megújuló Kohász-rohamokat. A második félidőben aztán három perc alatt rúgott két gyors ha­zai gól meghozta a listavezető játékkedvét, és az alaposan fel­javult csatársor sok helyzetet te­remtett a bányászok kapuja előtt. Jó: Kerekes, Tóth, Sajó, Sze­pesi, ill. László, Kisber. Markó Lajos Freppán dr., Meszlényi (Czetnec­­ky, a 84. percben). Edző: Kormos Mihály. Komlói Bányász: Buús — Keller, Tallósi (Trech, a 46. perc­ben), Steib., Kelemen — Bányász, Mód, Pál — Jánosi, Lingl, Ra­­dics. Edző: Csaba Gábor. 4. perc: Freppán dr. kiugratta Meszlényit, aki lefutotta a vé­dőket, beadását Tóth 12 méter­ről arasznyira lőtte a bal alsó sarok mellé. 13. perc: Somodi, Pusztai ak­ció végén Pusztai a 11-es pont­ról a léc fölé bombázott. 17. perc: a vendégcsapat elő­ször jutott el a hazaiak 16-osáig, amikor Bányász jobb oldali be­adását Radics közelről a hálóba pofozta, 0:1. 33. perc: Tóth jobb oldali szög­lete Tallósi lábáról leperdült, Pusztai a védők gyűrűjéből nagy erővel lőtt a léc alá. 1:1. 36. perc: Somodi, az 5-ösről tiszta helyzetben a kapufára lőtte a labdát. 41. perc: Laki beadását Mesz­lényi két lépésről az üres kapu mellé gurította. 51. perc: Steib fejsérülést szen­vedett, háromperces ápolás után folytatta a játékot. 60. perc: Korner testéről le­perdült a labda, Radics az 5-ösön megszerezte, de előle Pólyák me­rész lábravetődéssel hárított. 85. perc: Freppán dr. szögletét Vágó látványos fejessel küldte a bal sarokba. 2:1. Heves iramú, küzdelmes, ke­mény mérkőzés. Az első félidő-­­ben a mezőnyfölényben játszó hazai támadók nehezen tudtak el­szakadni a követő emberfogást al­kalmazó komlóiaktól. Két ordító helyzetük így is adódott, melye­ket elhibáztak. Szünet után erő­sített a bányászcsapat, húsz per­cig nagy nyomás nehezedett a Dózsa védelmére. Az utolsó ne­gyedórában elkeseredetten roha­moztak a szekszárdiak, határtalan lelkesedésük fontos két pont meg­szerzését eredményezte. Jó: Vágó, Freppán dr., Laki, Tóth, ill. Steib, Bányász, Jánosi, Radics, Fekete László Oroszlány— Nagybátony 1:0 (0:0) Nagybátony, 1000 néző. V: Gei­­ger. Oroszlány: Papp L. — Né­meth, Szabó, Kovács, Sípos — Vizkelek­, Aradi (Babai a 35. perc­ben), Horváth — Papp M., Dukai, Szlobodics. Edző: Mészáros Imre. Nagybátony: Palczhuber — Balla, Antal, Pozsár I, Bertók — Szabó (Kovács F. az 50. percben), Ve­ress, Orosz — Loch, Dóra, Pozsár II (Bocsi a 75. percben). Edző: Horváth Mihály. 25. perc: Dóra lefutotta az orosz­­lányi védőket, Pozsár H-nek adott, akinek lövése a "felső" lécről a gól­vonalra pattant, és Papp L. nagy üggyel-bajjal mentett. 30. perc: Németh négy hazai játékost is kicselezett, 16 méterről lőtt. Palczhuber bravúrral szöglet­re mentett. 70. perc: Loch továbbított Po­zsár II-nek, de a csatár kivárt, az oroszlányi védők szerelték, s a labdát a mezőnybe vágták. 75. perc: Horváth robogott el a bátonyi középpályások között, be­ívelt labdáját Babai lőtte Palczhu­ber kapujába, 1:0. 80. perc: Dóra és Veress össz­­játéka után a labda Kovács I.-hez került, aki a védők gyűrűjéből ki­tört, de a jó helyzetet nem tudta kihasználni , fölé lőtt. A kiesés ellen küzdő két csapat találkozóján a nagy tét rányomta bélyegét a játék színvonalára. A nagybátonyiak elügyetlenkedték helyzeteiket, míg a vendégek egyet kihasználtak, s talán sorsdöntő két pontot szereztek. Jó: Babai, Papp L., Horváth, ill. Palczhuber, Antal, Orosz. Az MMB 19 állása 1. D.-újv. 33 20 10 3 69-25 50­­ 2. Dorog 33 18 9 6 62-35 45 3. Budafok 33 18 6 9 74-49 42 4. BVSC 33 15 11 7 58-36 41­­ 5. KKF SE 33 16 7 10 58-40 39 6. DVSC 33 15 9 9 52-40 39­­ 7. Volán 33 14 10 9 45-38 38 6. PMSC 33 13 6 12 53-34 38 9. Szolnok 33 13 9 11 46-38 35 10. Komló 33 11 10 12 38-48 32 11. Nagyk. 33 11 10 12 35-46 32 12. V. Izzó 33 10 10 13 38-48 30 13. Várpa. 33 9 10 14 39-51 28 14. MÁV-D. 33 10 8 1­5 38-50 28 15. Orosz I. 33 10 8 15 41-54 28 16. Szeksz. 33 9 10 14 38-52 28 17. FOSPED 33 9 8 16 45-55 26 18. Bp. Sp. 33 7 9 17 39-70 23 19. Nagyb. 33 8 5 20 29-60 21 20. Bábolna 33 7 5 21 41-69 19 Boros­—Kossuth KFSE 2:2 (1:1) Szentendre 3500 néző. V: Lau­­ber. Dorog: Schnitzer — Emngel­­brecht, Tóth, Gabala, Major — Peszeki II. Szilasi, Szabó — Izsó (Rozgonyi a 65. percben), Peszeki I. Bartalos. Edző: Iva­­nics Tibor. Kossuth KFSE: Szendrei — Szőke, Zentai, Stier, Bene — Répási, Gálvölgyi — Pogány, Bartha, Sipőcz, Fodor. Edző: Budai­­László. 15. perc: Nagy kavarodás tá­madt a hazaiak kapuja előtt, Zentai és Répási elugrottak fe­jelni, Zen­tairól Szabó elé per­dült a labda, aki Szendrei mel­lett a hálóba helyezett. 1:0. 30. perc: Pogány a félpályá­tól a jobbszélen elnyargalt, sor­ra kicselezte a rátámadó védő­ket, majd lövésre szánta el ma­gát, és a labda Schnitzer kezét érintve a háló jobb oldalába vá­gódott. 1:1. 53. perc: Az előrehúzódó Sző­ke kapura tartó nagy lövésébe Gabala beletette a fejét, és a csavarodó labda a léc mellett közvetlenül szögletre vágódott. 57. perc: Gálvölgyi—Bartha volt a labda útja. Bartha elfu­tott az alapvonalig, visszagurí­tott labdáját a jókor érkező Po­gány közelről laposan a hálóba kotorta. 2:1. 65. perc: Fodor bombáját Schnitzer bravúrosan szögletre ütötte. 68. perc: Rozgonyi a bal ol­dalról mintaszerűen a kapu elé lőtt, a hazai védők későn moz­dultak, és Szabó a tehetetlen Szendrei mellett higgadtan a há­lóba gurított. 2:2. 73. perc: Pogány labdájával Bartha elfutott, Tóth a 16-oson belül becsúszva szerelte, Pogány elesett, a játékvezető 11-est ítélt! A büntetőt Pogány erőtlenül, pontosan Schnitzer kezébe lőt­te.. . Az első 45 percben a hazaiak ragadták magukhoz a kezdemé­nyezést, veszélyesebben és gólr­a­­törőbben játszottak. Nagy védel­mi hibából mégis a dorogiak sze­reztek vezetést. Szünet után a főiskolás csa­pat fergeteges támadásokat ve­zetett, és most nekik sikerült előnyt szerezni a teljesen be­ Debreceni VSC— Volán SC 3:0 (3:0) Rákoscsaba, 4000 néző. V: Pet­­ri. Debrecen: Kun — Kiss J., Vachter, Puskás, Lipők — Po­­tyók, Kiss L., Waczlavik — Bodo­­nyi II, Bodonyi I, Gottdiener. Ed­ző: Makray Balázs. Volán: Papp — Szepesi — Őze, Vigh, Hajdú, Márkus — Urbán, Kű — Szőke, Németh (Molnár a szünetben), Bartosik (Földes a 73. perc­ben). Edző: Preiner Kálmán. 11. perc: Bodonyi II balról ívelt be szögletet, a Volán-védők csak nézték, hogy Gottdiener kiemelke­dik közülük és a hálóba fejel. 1 :0. 13. perc: Urbán egyenlítési al­kalmat hagyott ki, hat méterről fölé bombázott. 20. perc: Kű a védők gyűrűjé­ben ügyesen vette le a labdát, de aztán a felső kapufát találta el. 30. perc: Potyók labdáját Gott­­ch­ener kapásból ragyogóan eltalált lövéssel vágta a bal felső sarok­ba. 2:0. 42. perc: Bodonyi a beadása után ismét nagyot hibázott a hazai védelem, és a szemfüles Gottdiener a kapu közepébe lőtt. Mesterhármas! 3:0. 58. perc: Puskás labdája gól­ba tartott, de ezt szögletre tudta kotorni. 66. perc: Molnárt a 16-oson be­lül felvágták. A 11-est Bartosik lőtte, de Kun vetődve kiöklözte a labdát. Nem nyerhetett a Volán, de még csak szoros eredményre sem volt lehetősége, mert egyetlen csapatrésze sem közelítette meg szokott formáját. Az erőteljes, korszerű labdarúgásból leckét adó Debrecen, akár fél tucat góllal is emlékezetessé tehette volna a csabaiaknak ezt a délutánt! Jó: Gottdiener (a mezőny leg­jobbja), Vachter, Kiss J., Bodonyi N­., Kiss L., Waczlavik, ill. Már­kus, Pál László BVSC—•Bábolna 3:0 (1:0) Szőnyi út, 2000 néző, V: dr. Demeter. BVSC: Pálinkás — Bod­nár, Varga, Nagy I., B. Nagy — Krommer, Turtóczki, Aranyosi — Lucska, Antal (Kaszás, az 55. percben), Papp. Edző: Mezey György. Bábolna: Kóczián — Se­bestyén, Kalmár, Kalamár, Filep — Szakolczai, Nyers (Füredi, a 73. percben), Fehér — Nagy, Tóth, Varga (Báti, a 63. percben). Ed­ző: Gunyhó Ferenc. 3. perc: Aranyosi a 16-os ol­dalvonalánál szabadrúgást rúgott. Lucska jól emelkedett ki a boly­ból és fejéről védhetetlenül ke­rült a hálóba a labda. 1 :0. 17. perc: Nagy remekül futott el a jobbszélen, jól is adott be, de a befutó Tóth hibázott! 40. perc: B. Nagy a 16-oson belül buktatta Szakolczait, Vitat­hatatlan 11-es! Fehér állt a labda mögé, — lőtt — a bal kapufa mellé! 60. perc: Aranyosi elcsípett egy labdát a 16-os tájékán, Nagy Istvánhoz adott, aki két csel után elegánsan gurított a kifutó Kóczián mellett a kapuba. 2:0. 66. perc: Nagy remekül ment 4 Vasas Izzó— Nagykanizsa 2:1 (1:1) Nagykanizsa, 2500 néző. V: Tompa. Vasas Izzó: Horváth — Révész, Szántó, Kovács B., Schuszter — Által, Szilágyi, Vág­­völgyi (Bozi az 55. percben)­­ — Hanzel, Varga, Szekeres. Edző: Kovács II József. Nagykanizsa: Vlaszák — Kovácshegyi, Dosz­­poth, Simon I., Müller — Keszei, Bogáti (Savanyó az 54. percben), Horváth — Pávlicz, Söjtör (Der­­dák az 54. percben), Simon H. Edző: Lantos Mihály. 2. perc: Kovács B. húszméteres lövését Vlaszák csak kiütni tud­ta és a berobbanó Varga bizto­san lőtt a kanizsai kapuba, 1:0. 11. perc: Söjtör 13 méteres szabadrúgását a felső sarok elől tenyerelte ki a vendégek kapusa. 22. perc: Müller előreívelt lab­dáját Simon II hét méterről a kiinduló kapus mellett lőtte a kapu jobb oldalába, 1:1. 48. perc: Söjtör játszotta tis­ztá­­ra magát, majd 14 méteres lövé­sét bravúrral hárított az Izzó ka­pusa. 51. perc: Vágvölgyi szögletét a tétovázó védők közül Szekeres fejelte a kanizsai kapuba. 2:1. 67. perc: egy percen belül két helyzetet hagytak ki az ,,óra jó­sok”. Előbb Pávlicz, majd Ke­széi hibázott a kaputól tíz mé­terre. 73. perc: Kovácshegyi minta­szerűen adott középre, de Horváth közeli fejesét a vendégek kapusa hárította, majd fél perc múlva Simon II hétméteres lövését véd­te Horváth, aki 15 másodperccel később nagy bravúrral hárította Derdák hétméteres lövését. A hideg időben, szemerkélő esőben és csúszós talajon sorra került mérkőzés első félidejé­nek sok hibával tarkított játékát követően feljavultak a játéko­sok. Az utolsó félórában a ha­zaiak ugyan nagy erővel, de kap­kodva támadtak és a lelkesen, nagy akarással játszó fővárosiak szervezett védekezéssel és némi szerencsével meglepő győzelmet arattak a több helyzetet el­ügyetlenkedő, gyenge teljesít­ményt nyújtó kanizsai olajosok el­len. Jó: Horváth (a mezőny leg­jobbja), Szántó, Kovács B., Szilá­gyi, ill. Müller, Simon II. Balogh Antal Szekszárd—Komló 2:1 (1:1) Szekszárd, 2000 néző. V: Nagy G. Szekszárdi Dózsa: Pólyák — Pusztai, Komer, Vágó, Lubastyik — Tóth, Szentes, Laki •*— Somodi (Hosnyánszki, a 61. percben), Gyenes, László Szolnoki MTI— FOSPID Szállítók 1:0 (0:0) Czabán Samu tér, 1500 néző. Vezette: Bauer. Szolnoki MTE: Fe­kete — Kábák, Simon, Sebők, Kovács — Kolláth, Porhanda, Ló­­di — Fürtös, Magos (Szolnoki az 53. percben), Garics. Edző: Gélei József. FOSPED Szállítók: Lancz­kor — Egri, Kárpáti, Hiibecz, As­­pirány — Kanyó, Kiss, Tóth — Márkus, Alapi (Losonczy a 46. percben), Stefán. Edző: Bundzsák Dezső. 3. perc: Márkus szöglet után 3 méterről Fekete kezébe fejelt. 16. perc: Lódi futott el a bal szélen, Magos fejesét Lanczkor há­rította. 24. perc: ismét Lódi ment el a bal szélen, beadását ezúttal Simon fejelte kapura, és Lanczkor csak másodszorra tudta megfogni. 42. perc: Kiss került gólhely­zetbe, de késlekedett a lövéssel, és Prohanda felszabadított. 68. perc: Szolnoki 30 méteres szabadrúgását Lar­czkov csak ma­ga elé tudta ütni, és a berobbanó Kolláth elől merész vetődéssel szedte fel a labdát. 70. perc: Stefán­ 30 méteres lab­dája a 11-es ponttal egy magas­ságban, elcsúszott Tóth lába előtt. 80. perc: Szolnoki partdobása átszállt a védők feje fölött, Kol­láth fejéről is továbbpattant, és a berobbanó Lódi belsővel a kapu jobb oldalába helyezett. 1:0. Már az első percben látszott, hogy a csapatok a védekezésbe fordítják a több gondot. Megszáll­ták a 16-osok előterét, és a közé­pen erőltetett támadásokat köny­­nyen verték vissza. A második fél­időben nem sokat változott a já­ték képe, a szolnoki csapat egy szerencsésnek mondható gépet nyert. A döntetlen igazságosabb lett voln­a. Jó: Sebők. Kováth. T­i­­di. A FÖSPED csapatából senkit sem lehet kiemelt. Niszkács Miklós XXXII. 123. ♦ 1976. május 24. NB II. NB III Répcelak—Fűzfő 0:2, Ajkai Alumínium—Bakony Vegyész 1:2, Egri Dózsa-Nyíregyháza 3:2 Északkelet Debreceni MTE —Lenin­városi MTK 4:0 (2:0). Debrecen, 1500 néző. V: Szávó. DMTE: Magyar G. — Szabolcsi, Pál, Pistár, Ká­dár (Kelemen) Gergely, Falato­­vics, Kiss, Ambrus, Rácz, Vé­kony (Makszim). Edző: Nagy­kaposi Elemér. SMTK: Bodnár — Teslér (Nyitrai), Toperczer, Szanyó, Lázár, Vajda, Bodolai, Kapus (Derzsényi), Vancza, Kiss, Répási. Edző: Nagy György. A játékidő nagyobb részében a deb­receniek támadtak és helyzeteik alapján akár nagyobb gólkü­lönbséggel is nyerhettek volna. G: Falatovics, Kiss, Szabolcsi, Amb­rus. Jó: Szabolcsi, Pistár, Kiss, Rácz, ill. Lázár, Vajda. Záhonyi VSC—Balmazújvárosi TSZ SE 2:0 (0:0). Balmazújváros, 500 néző. V: Bathó. Záhony: Hege­dűs — Karasz, Jósfai, Herczegh, Kovács, Dab­­os, Gyüre (Boros), Sárkány, Erdei, Gyüre II (Amb­rus), Muró. Edző: Fekete Sándor. Balmazújváros: Szabó I — Úri, Lupó, Jónás, Ferenczi, Szabó II, Dobi, Dóczé (Hüse), Urbán, Só­lyom, Kapusi. Edző: Halas István. Igen alacsony színvonalú játék. G: Sárkány (2). Jó: Sárkány, ill. Ferenczi. Egri Dózsa—Nyíregyházi Spar­tacus Petőfi 3:2 (2:0). Eger, 2000 néző. V: Tátrai. Eger: Rozsnoki — Fodor, Zsidai, Csathó, Csuhaj (Molnár), Patvaros, Bartha, Galán­­tai, Mártha, Vígh, Pócsik. Edző: Bánkuti László. Nyíregyháza: Pil­­csuk — Sárosi, Gáspár, Ambrusz, Juhász, Szikszai, Nagy, Kemecsei (Deák), Buda, Kanyári, Madalina. Edző: Bakos Béla. A szépen ját­szó egriek 3:0-ás vezetés után „lazítottak” és így — két szabad­rúgásgól után — szoros ered­ménnyel ért véget a találkozó. G: Mártha (2), Vigh, ill. Ambrusz, Madalina. Jó: Patvaros, Galán­­tai, Zsidai, ill. Sárosi, Kanyári. Rudabányai Ércbányász — Sátor­aljaújhelyi Spartacus MEDOSZ 2:0 (1:0). Rudabánya, 800 néző. V: Drahos. Rudabánya: Birkás — Tires, Békés, Sütő, Kiss, Holcz­­hauzer (Sarkadi), Karczagi, Miksz­­tai, Tóth L. (Hajdú), Tóth II, Völgyi. Edző: Olaj György. S.­­újhely : Szakáll — Dobai, Forgács, Lisovszki — Bobkó, Suk­er (Pere­­csi), Szűcs, Csongrádi­, Sztankó (Kurucz), Almágyi, Dutk­ievicz. Ed­ző : Cserépy László. Küzdelmes mérkőzésen a lelkesebb csapat megérdemelten győzött. G: Tóth (2), Békés. Jó: Békés, Kiss, Tóth II, ill. Bobkó, Csongrádi, Dutkievicz. Gyöngyösi Spartacus—Egri Vasas 2:0 (1:0). Gyöngyös, 2200 néző. V: Nagy B. Gyöngyös: Kovács — Bársony, Adonyi, Réthy, Szonda, Ullmann, Ferenc, Horváth, Gábor (Sipos), Bányai, Sármány. Edző: Pallagi Róbert. E. Vasas: Tóth — Zay (Mundruczó), Rási, Mezei, Páz­­mándi, Balogh, Cseh, Berecz, Su­lyok, Nagy, Bóta (Hajdú). Edző: Várallyay Miklós. Közepes iramú, küzdelmes mérkőzés. G: Ullmann, Adonyi. Jó: Adonyi (a mezőny legjobbja), Ullmann, ill. Tóth, Me­zei, Balogh. Kazincbarcikai Vegyész —Hajdú Vasas (Téglás) 2:0 (1:0). Ka­zincbarcika, 1500 néző. V: Kossa. Kazincbarcika: Fülöp — Bacsó, Ködmön, Mochlár, Kendi, Kerekes, Mikula, Kálmán, Magyar, Kopa (Stark), Somodi. Edző: Szentmar­­jay Tibor. Hajdú Vasas: Ménes — Kiss M. Tóth I., Poór, Lu­kács, Fohn, Tóth II, Zimán, Ti­­ba, Kántor, Elek. Edző: Komló­sy Imre. Mindkét félidőben a bar­­cikaiak játszottak fölényben. Na­gyon sok helyzetet dolgoztak­ ki, de a vendégek —­ nagy szeren­csével — el tudták kerülni a na­gyobb arányú vereséget.. G: Ma­gyar (2): Bacsó, Mochlár, Kere­kes, Magyar, ill. Ménes, Kis® M., Tóth I., Kontor. Borsodi Volán—Hejőcsabai Ce­ment SE 4:3 (3:2). Miskolc-Ere­­nyő, 1000 néző. V: Szendrő. B. Volán: Czibere — Bukovics, Kö­rösi, Lója, Takács, Varga, Petro­­vics, Kertész, Petrás (Bonn), Pre­­vitzer (Babus), Pálur. Edző: Ba­lázs András. Hejőcsaba: Szőke — Zajácz, Temesvári, Kuzma, Szabó I, Hunfalvi, Jáger, Szabó L., Laczkó, Krisztián, Volicska. Edző: Osváth Endre. Rendkívül kemény mérkőzésen a Hejőcsaba 3:3-nál 11-est hagyott ki. A B. Volán végig többet támadott és helyzete is több adódott, mint ellenfelének. G: Petrovics (2), Pálur, Kertész ill. Krisztián (2), Zajácz (11-esből). Jó: Czibere, Lója, Petrovics, ill. Kuzma, Krisz­tián. Ózd: Kohász — Rakamaz! Spar­tacus 3:1 (1:0). Ózd, 1000 néző. V: Bana. Ózd: Szeged! — Már­ton I, Bíró, Mad­ai, Fükő I, Li­geti, Varga (Murányi II), Márton H (Vincze), Csukány, Fükő II, Szántó. Edző: Frenkó László. Ra­kamaz: Sárközi — Müller, Er­dős, Galambos­ (Kiss), Varga, Kátovics (Csencsik), Ferenczi, Lengyel, Nagy, Ferling, Hajdú. Edző: Vaszil Zoltán. Küzdelmes mérkőzés, a vendégek csak az utolsó 20 percben, 3:1 után ad­ták meg magukat. G: Fükő II (2), Ligeti, ill. Nagy. Jó: Fükő II, Ligeti, Márton I, ill. Erdős, Lengyel. Salgótarjáni Kohász—Miskolci VSC 1:1 (0:1). Salgótarján, 800 néző V: Borsos. Salgótarján: Hulitka — Nagy (Angyal), Gulyka, Nyéki, Szőke, Szabó, Kiss (Tóth), Bábel, Romhányi, Lisztóczki, Bencsok. Edző: Tóth István. MVSC: Serfőző — Szabó, Locher, Hajdú, Buko­­venszki, Leiszt, Korhut, Galló (Szabó Gy.), Szilágyi, Nagy, Mada­rász. Edző: Tóth József. A helyze­tek és lövések nélküli találkozón a mindvégig harcosabb szellemben játszó vendégek 6. percben szerzett góljára a tarjániak a 91. percben (hosszabbításban) válaszoltak. G: Tóth, ill. Madarász. Jó: Szőke, Kiss, Bencsok, ill. Locher, Hajdú, Leiszt, Madarász. Balassagyarmati SE—Borsodi Bányász 2:0 (2:0). Balassagyar­mat, 1700 néző. V: Somlai. Ba­lassagyarmat: Treso — Pribeli, Jeten (Ferencsik), Lajkó, Hor­­nyák, Szebeni, Szalai, Hunyecz (Fekete), Trubin, Nagy, Szedlák. Edző: Tományi Pál. Borsodi Bá­nyász: Soltész — Bódis (Szuhai), Csipke, Horák, Kovács, Geregur, Fazekas, Földesi, Grolmusz, Pin­­csák, Novek. Edző: Nyíri Zol­tán. Közepes iramú mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem. G: Trubin (2). Jó: Pribek­, Lajkó, Trubin, Nagy, ill. Kovács. Északnyugat Váci Híradás—Dunakeszi VSE 4:1 (3:1). Dunakeszi, 2000 néző. V: Mackó. Vác: Drajkó — Fiedler, Misnyovszky, Bíró, Szunyogh, Pá­linkás, Bera, Bednarik (Krausz), Pásztor, Tóth, Horváth. Edző: Je­szenszky István. Dunakeszi: Vik­­torik — Kári, Kiss, Hönsch, Bodó, Mudri (Hegedűs), Szalai, Koós, Lipniczki (Görgicze), Pollák, Na­­záth. Edző: Virág István. A váci csapat iskolajátékkal győzte le gyengén játszó ellenfelét. G: Tóth, Szunyogh, Bednarik, Pásztor, ill. Nazáth. Jó: Bera (a mezőny leg­jobbja), Szunyogh, Bednarik, Hor­váth. A dunakeszi csapatból senki sem dicsérhető. Győri Textiles —Soproni KSE 1:0 (0:0). Győr, 200 néző. V: Bakon. Győr: Csemez — Angyal, Szarvas, Nagy, Frick, Csáktor­nyai, Márkus, Tóth J., Sági (Bély), Weibl, Segovits. Edző: Schillinger Rudolf. SKSE: Babos — Göndöcs, I-Huber, Drozsnyák, Lipót, Jéger, Ábrahám, Princzes, Bencze, Né­meth, Borsos. Edző: Kummer Er­nő. Szünet után a nagyobb aka­rattal küzdő, többet kezdeményező győriek Márkus góljával nyertek. Jó: Csáktornyai, Szarvas, Nagy, Tóth J., ill. Princzes, Huber, Druzsnnyák. MOTIM SE—Zalaegerszegi Dózsa 7:0 (3:0). Zalaegerszeg, 200 néző. V.: Baróti. MOTIM: Horváth — Vaskovits, Papp, Angyal, Juhász, Rácz (Samu), Kálmán, Turán, Mik­­sa, Viszterczill, Schlitt (Nyúl). Ed­ző: Németh Kálmán. Z. Dózsa: Cseresznyés (Nyúl), — Szőke, Pal­lér, Preisinger, Filagics, Orbán L. (Torma), Molnár N­., Orbán K. Szí­va, Gacs, Molnár I. Edző: Czetter Béla. A 37. percben, 1:0-ás állásnál Molnár I-et durva játékért kiállí­tották. A 10 főre olvadt Z. Dózsa már nem tudott ellenállni a moso­­niaknak. G.: Juhász (3, egyet 11- esből) Viszterczill (2, egyet 11-es­­ből. A’-A'>■s°h!ill. Jó: Pap". An­­gyal, Juhász, ill. Orbán L., Orbán K. Körmendi FMTE—Péti MTE 1 :0 (0:0). Pétfürdő, 500 néző. V: Ta­­polczai. Körmend: Fata — Czvit­­kovits, Kiss, Horváth Gy., Sza­kály, Gáncs, Hegedűs, Pál, Somo­gyi, Vincze (Horváth E.), Horváth Z. (Kovács). Edző: Pánt­ István. Pét: Daróczi — Szilágyi, Tolnai Mészáros. Szedlák, Orbán, Sza­bó, Helver, Heinczinger (Pávits) Simai, Tóth. Edző: Vékony Bá­lint. Jó iramú, küzdelmes mérkő­zés. A Pét 15 szögletet ért el! O: Hegedűs. Jó: Fata. Czvitkovits Kiss, Szakály, Hegedűs, ill. Daró­­czi, Szilágyi, Tolnai. Bakony Vegyész (Veszprém) — Ajkai Alumínium 2:1 (1:1). Ajka, 300 néző. V: Hartmann. Bakony: Holló — Puskás, Kiss, Mátyás Horváth, Csernyánszki, Kovács, Kopcsa (Jugovits), •* Baumgartner, Gáspár (Tuczai), Csősz. Edző: Kertész János. Ajka: Bujtor — Dragonén, Törő, Okolinszki, Csik­­k­on, Haraszti, Nemes, Németh I., J­uri (Királyi, György dr.­­Zsidó­ Vajda. Edző: Csabay Lajos. A veszprémiek némi szerencsével, de (Folytatás a 3. oldalon) 1. Egri D. 33 23 5 5 93- 35 51 2. Ózd 33 17 9 7 54- 22 43 3. Gyöngy. 33 16 9 8 66- 38 41 4. DMTE 33 13 13 7 65- 36 39 5. Leninv. 33 14 10 9 56- 51 38 6. MVSC 33 14 9 10 51- 36 37 7. K.-barc. 33 15 6 12 82- 51 36 8. SKSE 33 11 14 8 63- 46 36 9. Nyíre.. 33 14 7 12 59- 39 35 10. B.-gyar. 33 13 9 11 54- 49 35 11. Bors. B. 33 14 7 12 44- 49 35 12. S.-újhely 33 14 7 12 42- 53 35 13. Egri V. 33 15 4 14 54- 50 34 14. Budab. 33 11 10 12 50- 59 32 15. Záho­ny 33 13 4 16 42- 70 30 16. Rakamaz 33 10 8 15 37- 46 23 17. H.-csaloa 33 10 6 17 43- 67 26 18. Hajdú V. 33 8 5 20 38- 64 21 19. Bors. V. 33 6 8 19 34- 75 20 20. B.-újv. 33 2 4 27 27-118 8 1 Fűzfő 32 23 5 4 53-16 51 2 Vác 32 20 5 7 62-32 45 3. Ajkai Al. 31 17 8 6 54-26 42 4. Körmend 31 16 6 9 53-32 38 5. Ajkai B. 31 17 3 11 56-47 37 6. Bakony 31 13 8 10 45-34 34 7. Rákóczi 31 14 6 11 44-35 34 8. M.-óvár 32 11 10 11 52-44 32 9. AURAL 32 14 4 14 52-45 32 10. SKSE 31 11 9 11 30-36 31 11. Bauxitb. 32 13 4 15 51-43 30 12 Pét 31 12 4 15 36-50 28 13.­­ Győri T. 31 9 10 12 32-48 28 14. Répcelak 31 12 3 16 39-45 27 15. D.­keszi 31 10 7 14 33-43 27 16. Sabaria 31 10 5 16 45-53 25 17. Pápa 31 8 5 18 34-56 21 18. Sopr. T. 31 6 7 18 27-53 19 19. Z. Dózsa 31 4 5 22 27-87 13