Népsport, 1976. december (32. évfolyam, 288-313. szám)

1976-12-12 / 298. szám

4 NÉPSPORT VÍZILABDA Az FTC előnye már behozhatatlan Szombat, a vízilabda MNK döntőjének második napja a Bp. Honvéd óvásával kezdődött. Az FTC—Bp. Honvéd mérkőzésen a Honvéd vezetőinek véleménye szerint Pécsik játékvezető sza­bálysértést követett el. (A mér­kőzés első negyedének befeje­zése előtt egy másodperccel Szollár, az FTC játékosa enge­dély nélkül úszott be a pályára és Pócsik csak végleg, csere nélkül állította ki, nem ítélt 4 méterest.) A versenybíróság el­utasította az óvást. Az első mér­kőzés nagy küzdelemben újabb BVSC-győzelmet hozott, majd egy gyengébb színvonalú talál­kozónak lehettek tanúi a nézők (Vasas—OSC). A legnagyobb küzdelmet az FTC—Dózsa össze­csapás hozta, amelynek a tét­je már az MNK első helyének megszerzése volt. A Ferencváros óriási küzdelemben nyert és így már az MNK győztesének te­kinthető, mert négy ponttal ve­zet az utána következő BVSC, Vasas és U. Dózsa előtt. A má­sodik és harmadik hely eldön­tése a vasárnapi találkozókra maradt. FTC-U. Dózsa 5—3 (0-1, 2-1, 2-0, 1-1) Komjádi-uszzoda, 2000 néző. V: Martin, d­r. FTC: Steinmetz dr. — Kásás, Szollár, Debreczeni, Wies­­­ner, Gerendás, Fehér. Cs: Köve­cses, Kohán. Edző: Mayer Mihály dr. II. Dózsa: Cser­vény­ek — Hor­váth, Székely, Radnóti, Sárosi dr., Wolf, Mátsik. Cs: Füri, Gecse. Edző: Mohácsi Attila. A gólok sorrendje: Wolf, Szolllár (o), Wolf, Debreczeni (4 m-es­ből), Debrecze­ni (4 m-esből), Debreczeni (4 m-esből), Szollár (e), Wolf (4 m-esből). Rendkívül idegesen kezdett mindkét csapat, az első játék­részben nem is alakult ki élve­zetes játék, gól azonban így is született. A negyed utolsó per­cében Wolf húzta a labdát Stein­metz dr. kapujába. A második öt perc Székely kiállításával kezdő­dött, Szollár hamar értékesítette a létszámfölényes helyzetet. A kö­vetkező percben a Ferencváros­ból három, a Dózsából pedig srót játékos jutott a kiállítás sorsára, így emberelőnyben volt a lua­­fehér csapat, s Wolf nem is hi­bázott. Nem sokáig vez­etett azon­ban Mohácsi edző legénysége, mert Debreczeni 4 méteresből egyenlített. A negyed harmadik percében a találkozó folyamán először megszerezhette volna az FTC a vezetést. Sár­osit állította ki Martin játékvezető, de Wies­­ner lövését Cserven­yák védte. Harminc másodperccel a negyed befejezése előtt Gerendást inte­getésért végleg, csere nélkül kiál­lította a játékvezető. A harmadik öt percben tovább fokozódott a mérkőzés elején tapasztalható ide­geskedés. Wiessner 4 méterest har­colt ki, amit Debreczeni értéke­sített, majd röviddel később ismét Debreczeni szerzett gólt a Fe­rencvárosnak. Ezzel már kétgólos vezetéshez juttatta csapatát. Az utolsó másodpercekben a Dózsa is büntetőt lőhetett, de Székely lövését Steinmetz dr. a kapufa segítségével hárította. Az utolsó negyed első percében az FTC há­romra növelte előnyét, a dózsások még jobban idegeskedni kezdtek, Cservenyák még a játékvezetőt is szidta, aki ezért végleg, cserével kiállította. Ettől kezdve, amíg nem jöhetett be egy perc múlva egy cserejátékos, a lila-fehérek vész­kapussal játszottak. Cserveny­á­­kot Gecse helyettesítette és egy ügyes védése is akadt. Egy perccel a befejezés előtt Wolf lő­hetett büntetőt, s ki is használta a gólszerzés lehetőségét, így ala­kult a mérkőzés 5—3-ra az FTC javára. Kitűnt: Debreczeni, ÜL Wolf. BVSC—Bp. Honvéd 6—3 (1-1, 2-0, 2-0, 1-2) Komjádi-uszoda, 1000 néző. V: Somóczy dr. BVSC: Gál — Czi­­gány, Haltai, Kiss Cs., Horkai, Gém, Potyondi. Cs: Varga Gy. Ed­ző: Babarczi Roland. Bp. Honvéd: Hauszler — Molnár L., Molnár Gy., Fernandez, Kucsera, Mezei, Samu. Cs: Kádas, Fonó dr., Vin­­ disch F. Edző: Markovits Kál­mán. A gólok sorrendje: Kiss Cs., Molnár L., Potyondi, Horkai (e), Horkai, Horkai, Gém, Molnár Gy. (4 m-esből), Molnár Gy. Kiss Cs. volt először eredmé­nyes, de az egyenlítő gól is ha­marosan megszületett, Molnár L. úszott meg, majd játékostársától remek átadást kapott, amit ka­pásból lőtt a hálóba. A második öt perc elején ismét megszerezte a BVSC a vezetést Potyondi ré­vén, majd röviddel később Mol­nár L. kiállítása után már kettő­re növelte előnyét. A harmadik játékrész kezdetén emberelőnyös helyzetben lehetősége nyílt volna a BVSC-nek újabb gólszerzésre, de Potyondi létszámfölényes hely­zetben hibázott. Később mégis a Honvéd hálójában kötött ki a labda: Horkai úszott el a jobb ol­dalon, Czigánytól remek átadást kapott, amit azonnal a hálóba húzott. A következőkben a Hon­­­véd több helyzetet kihagyott, majd a BVSC 4 méterest hibázott. Tíz másodperccel a játékrész be­fejezése előtt Horkai volt ered­ményes, s így már négy góllal vezetett a vasutascsapat. A nagy előny birtokában kissé félvállról vették az utolsó negyedben Hor­kaiék a játékot, két gólt sikerült is elérniük a Bp. Honvéd játé­kosainak, amire a BVSC csak eggyel tudott válaszolni. Kitűnt: Horkai, VL. Molnár Gy. Vasas—OSC 6—3 (1-0, 1-1, 2-1, 2-1) Kom­jádi-uszoda, 1500 néző. V: Samu. Vasas: Horváth — Görgé­­nyi dr., Csapó, Budavári, Gajdos­­sy, Bányai, Faragó. Edző: Ruso­­rán Péter. OSC: Fekete — Sudár, Gál, Szívós dr., Bodnár dr., Kumecz, Hámori dr. Edző: Katona András. A gólok sorrendje: Gör­­gényi (ie), Faragó (4 m-esbő­l), Sudár (e), Gál, Gajdo­ssy (e), Fa­ragó, Faragó, Gál, Budavári. Lagymatag iramú mérkőzésnek indult ez az összecsapás, az első játékrész legnagyobb részében csak a két 4 m-es vonal között úsz­káltak a játékosok, mindössze egyetlen említésre méltó esemény történt ekkor: Görgényi talált a hálóba és ezzel vezetést szerzett a Vasas. A második játékrészben folytatódott a gyenge iramú já­ték. A Vasas Faragó 4 méterese után már két góllal vezetett. E­gy perccel a negyed befejezése előtt sikerült szépítenie az OSC-nek, Sudár révén. A harmadik öt perc­től kezdve lendületesebb volt a játék, két szép Vasas- és egy OSC-gólt láthattunk, s az utolsó játékrészben már a korábbi Vasas —OSC találkozókon megszokott hatalmas iramnak lehettek tanúi a nézőik. Még másfél perc sem telt el a negyedből, amikor már háromszor állhattak fel közép­­kezdésre a csapatok, a Vasas Budavári és Faragó, az OSC pe­dig Gál révén szerzett gólt. A hátralevő időszakban nagy küzde­lem folyt a vízben, de egyik ol­dalon sem sikerült bevenni a há­lót. Kitűnt: Faragó, iM. Gál Az MNK-döntő állása 1. FTC 4 4 ------- 26-20 8 2. BVSC 4 2 — 2 32-31 4 3. Vasas 4 2 — 2 20-19 4 4. U. Dózsa 4* 2 — 2 19-19 4 5. Bp. Honvéd 4 1 — 3 24-28 2 6. OSC 4 1 — 3 22-26 2 KOSÁRLABDA Diósgyőri bravúr az utolsó fordulóban Vasárnap: MAFC—Ganz-MÁVAG rangadó Elérkeztünk a kosárlabda NB I utolsó fordulójához, már csak az élcsapatok hatos rájátszása van hátra. A párosítás úgy hoz­ta, hogy még vasárnapra is jut férfirangadó, mert a Sportcsar­nokban a két régi vetélytárs, a tavalyi bajnok MAFC és a ta­valyi kupavédő Ganz-MÁVAG csap össze. Eddig egyformán áll a két együttes 46—46 ponttal. Nem mindegy a végső sorrend szempontjából, hogy melyikük kezdi pontelőnnyel a rájátszást. Tavasszal a gépgyáriak bizonyul­tak jobbnak, 69—68-ra nyertek. A tavalyi mérleg viszont a mű­­egyetemisták számára kedve­zőbb, mert mindhárom bajnoki találkozót győzelemmel zárták: 71—66, 76—64 és 99—78. Ezúttal az esélyek egyformák, bizonyá­ra csak a pillanatnyi jobb for­ma dönti majd el a két pont sorsát. A szombaton lejátszott mér­kőzések közül Diósgyőrött szü­letett a legnagyobb meglepetés: az addig a táblázat élén álló MTK-VM női csapatát legyőzte a DVTK! FÉRFIAK Kecskeméti SC—Székesfehérvári Építők 92—58 (47—37). Kecske­mét, 700 néző. V: Dékei, Bolgár. I­d: Farkas (22), Kovács (21), Szabó (12), ül. Nagy (14), Szo­­boszlay (13), Balsai (12). Már az első félidő közepén húsz ponttal vezetett a kecskeméti csapat. TFSE —Körmendi FMTE 86 — 84 (45—31). Testnevelési Főiskola, 300 néző. V: Cseresnyés, Gencsev. Ed: Kamarás (28), Novátk (18), Horváth (17), Demeter­ (13), 111. Patonay (21), Szűcs (18), Szenci- Méltatlanul az örökrangadó hagyományaihoz Pénteken este a férfi kosár­labda junior-bajnokságban is „örökrangadóra” került sor. A Dózsa György úti játékcsarnok­ban a Bp. Honvéd és a MAFC fiataljai csapta­k össze és heves küzdelmet vívtak, a „nagyok” hagyományaihoz híven. A szín­vonalas, sportszerű küzdelem a MAFC 66—65-ös győzelmével zá­rult. A lefújás előtt a Bp. Hon­véd megszerezhette volna a győ­zelmet, de a jókezű Marton két büntetőt kihagyott és elment a mérkőzés. Cziffra Mihály nem­zetközi játékvezető, a Budapesti JB vezetője, hivatalos bejelen­tése szerint, ekkor váratlan ese­mény történt: a jegyzői asztal­tól felugrott a Bp. Honvéd mezbe öltözött játékosa, Kál­mán Mihály és ököllel arcul ütötte Szilvási Gábor játékve­zetőt. A történtekért a Bp. Honvéd vezetői a helyszínen sajnálko­zásukat fejezték ki és bejelen­tették, hogy az egyesületen be­lül is megteszik a szükséges lépéseket. A folytatásra a ko­sárlabda szövetségben kerül sor, ahol az igen súlyos fegyel­mi vétséget elkövető játékost tettéér felelősségre vonják és bizonyára szigorúan megbün­tetik. Sajnálatos, hogy a piros-fe­hérek utolsó junior mérkőzése ilyen epizóddal zárult. Jey (12), Trummer (12) Heves Iramú, izgalmas küzdelmet vívott a két csapat. A körmendiek az első félidőben nagyon bizonytala­nul dobtak, a TFSE jobban ki­használta a lehetőségeit. Szünet után 16 pontos előnyük volt már a hazaiaknak, de a fel­javult körmendiek Trummer tá­voli dobásaival kiegyenlítettek, sőt, a vezetést is átvették. A hajrában újra a TFSE bizonyult jobbnak, ekkor Kamarás járt élen a pontszerzésben. Pécsi VSK—BSE 99:91 (53 — 38). Pécs, Vasutas-tornacsar­nok 300 néző. V: Weidinger, Berki. Ld: Vágvölgyi (25), Hosz­­szú (24), Rabb (20), 111. Fe­renczy (25), Kárász (19), Koka­­vetz (17). A válogatott Pálvölgyit nélkülöző, de régen látott lelke­sedéssel játszó PVSK tulajdon­képpen már az első félidőben megnyerte a mérkőzést. NŐK DVTK—MTK-VM 59 — 52 (32 — 33). Diósgyőr, 300 néző V: Pajor, Bánsági M. DVTK: HEGE­DŰS (10), Áronna (7), MEGYESI (10), WINTER (20), Spisák (8). Cs: Jászka (4), Gál, Bihari, Be­­nes, Bán, Bánszki. Edző: Molnár Miklós. MTK-VM: KÁRÁSZ (16), Beloberk (7), SZABÓ (14) Torma (8), Horváth (7). Cs. Ujváriné Gajdos, Czeglédi, Kovács, Ba­­ráth. Edző: Kertész István. A negyedik percben az MTK-VM vezetett 7—4-re a ven­dégek gyors indításokkal kísérle­teztek, a DVTK pedig igyekezett minden labdát a „ziccerig” ki­játszani. Mindkét csapat zónavé­dekezést alkalmazott. A diósgyő­riek elsősorban Winter irányításán val, hamar kiegyenlítettek, sőt, 32 — 29-re átvették a vezetést. Pon­tatlan diósgyőri átadások követ­keztek, és ezt kihasználva az MTK­­VM a félidő vége előtt remek haj­rával nemcsak kiegyenlített, ha­nem egy pont előnyt, is szerzett. Szünet után 10 percen keresztül egyik csapat sem tudott jelentős előnyt szerezni, váltakozva estek a kosarak. A DVTK egyre jobban belelendült, s a közönség buzdí­tásától kísérve, elsősorban Winter távoli dobásaiból elért kosarakkal 11 ponttal elhúzott! Izgalmas per­­cek és nagy küzdelem után a DVTK kiharcolta a végső győzel­met is. Az első félidőben nem bol­dogult a DVTK a magassági fölényben levő MTK-VM-mel, de szünet után ügyesen tak­tikázva határtalan lelkese­déssel játszva, pontos dobá­sokkal megérdemelten nyert! BSE—Pécsi VSK 84—81 (39—51). Pécs, Vasutas-tornacsarnok, 200 néző. V­­ajvári, Bacsfay. Ld: Czirákyné (31), Lisziewicz (25), 111. Verbőcziné (37), Russainé (20). Csaknem meglepetés született. A 32. percben még öt pont volt a pécsiek előnye, ezután azonban öt percig egyetlen kosarat sem do­bott az elfáradt hazai együttes és a BSE a maga javára fordítot­ta a mérkőzést. Székesfehérvári Építők—BEAC 63—55 (36—23). Szentkirályi u. V: Náday dr. Holocsi. Ld: Szi­­lvasi (20), Füziné (17), 111. Bács­kai (18). TFSE —Ganz-MA­VAG 71:59 (36:27). Kismartoni út, V: Hor­­nyák Ferenc és Szilvássy Gábor. Ed: Csuka (20), László (17), Dal­noki (16), Dobrosi (12), illetve Szőke (20), Balogh (16), Szilágyi (13). Ifjúsági Nyomda FELVESZ: egy műszakos üzemébe — kéziszedőt, — nyomdai berakót,­­ segédmunkást. Jelentkezés a 159-486-os telefonon. MNK NB I VÍVÁS XXXII. 298. ♦ 1976. december 12 TOKAJ EXPRESS Meglepetések az első napon (Folytatás az 1. oldalról) példáját követve szintén az öl­tözőbe kényszerült a csepeli Szomor, az ugyancsak öttusázó Szombathelyi, valamint Kasetz­­ky és Nedeczky, a rendező egyesület párbajtőrözői. És majdnem erre a sorsra jutott dr. Fenyvesi Csaba is ... Olimpiai bajnokunk, a verseny kétszeres védője, csupán két győzelmet szerzett ebben a for­dulóban, így jó adag szerencsé­re is szüksége volt a tovább­jutáshoz. Persze, akadt olyan csoport, ahol még három sike­res csörte is kevés volt az „üd­vösséghez”. Dr. Török Ferenc­nek például feltétlenül nyernie kellett negyedszer is, hogy ver­senyben maradhasson. Tokió öt­tusa bajnoka tehát­­ nyert. Igaz, 0:4-ről fordította meg a csörtét 5:4-re, de az ő eseté­ben az ilyesmin nem kell fenn­akadni. Egy másik olimpiai bajnok, Erdős Sándor meglehetős bús­komorsággal nézte a 12 páston pezsgő küzdelmet. No, igen, szomorúságának magyarázata: a civil öltözet. „Nemrég vették le a gipszet a kezemről. Korai len­ne még így elindulnom egy ilyen rangos versenyen.” Hogy a verseny valóban ran­gos, az nem csupán a nevezési listáról vett megállapítás. Va­lóban színvonalas, izgalmas a küzdelem. És ami tulajdonkép­pen a meglepetések közé sorol­ható: nem akadt jelentősebb vi­ta, vagy óvás a nap során. A második fordulóban többek között olyan „nevek” kénysze­rülnek búcsúra, mint a lengyel Nielaba és Barburski. Hajszál híján erre a sorsra jut világ­bajnok honfitársuk, Andrzejews­­ki, az olimpiai döntős ro­mán Pongrácz és J. B. Eve­­quez, a svájciak kiválósága. Annál jobban forgatja a pen­gét néhány kevésbé ismert ví­vó: Szabados a Székesfehérvári Volánból, Szombathy az OSC- ből, Bíró az MTK-VM-ből. De akadt példa a papírformára is: Bécs Város idei bajnoka, a Mar­tini Kupa védője, a csehszlovák Jurka feltartóztathatatlanul ont­ja a találatokat. (A legjobb harminckettő közé kerülésért folyó harmadik for­duló lapunk zártakor kezdődött.) ÖKÖLVÍVÁS _____________________ Szoros mérkőzés Sapszentpéteren Az ökölvívó CSV Keleti cso­portjában szombaton egy mérkő­zésre került sor, a Borsodi Bá­nyász és a Bp. Építők ökölvívói­nak összecsapására. A Sajószent­­péteren megrendezett mérkőzésen a hazai versenyzők megnehezítet­ték a fővárosi csapat dolgát és csak­­nehezen adták oda a két pontot. BP. ÉPÍTŐK—BORSODI BÁNYÁSZ 12:10 Sajószentpéter, 900 néző. V: Sárközi, Lettner. Pontozott: Sár­kány, Pogány. Eredmények (elöl a Bp. Építők versenyzői): Papírsúly: Kiss L. e. n. gy., 2:0. Légsúly: Selyem e. n. gy., 4:0. Harmatsúly: Balogh ellen Kecskés a 3. m.-ben sérülés miatt feladta, 6:0. Pehelysúly: Jeszenkszky p. gy. Takács ellen, 6:2. Könnyűsúly: Faragó a 2. m.-ben fa. Takács G. ellen, 6:4. Kisváltósúly: Kerékgyártó a 3. m.-ben fa. Bara ellen, 6:6. Váltósúly: Kakuszi az 1. m.-ben fa. Virágh ellen, 6:8. Nagy váltósúly: Ekker p. gy. Jancsurák ellen, 8:8. Középsúly: Csizmadia el­len Nagy az 1. m.-ben fa., 10:8. Félnehézsúly: Szabados p. gy. Taizs ellen, 12:8. Nehézsúly: Silye e. n. gy. 12:10. A harmatsúlyúak mérkőzése igazi csapatverseny-hangulatot te­remtett. Pehely- és könnyűsúly­ban a , jobb technikai képességű hazai versenyzők biztosan szerez­ték meg a két pontot. A szép szá­mú nézőközönség a kisváltósúly­­ban láthatta a találkozó legjobb összecsapását. A hatalmas iramú mérkőzésen kerékgyártót a 3. me­netben szemsérülés miatt leléptet­ték. A nagyobb súlycsoportokban a vendégek jobb képességű ver­senyzői győztek és ha nagy küz­delemben is, de megérdemelten szerezték meg a csapatverseny két pontját. 7­ki TORNA Óvári Éva és a Dunaújvárosi Kohász nyerte az Asztalos János emlékversenyt Szombaton délután a Szegedi Sportcsarnokban került sor a tornászok idényzáró rangos ese­ményére, az Asztalos János em­lékversenyre. A Tisza-parti vá­rosban első alkalommal rendez­tek ilyen rangos tornászviadalt, mintegy 1200 néző volt kíváncsi az érdekes küzdelemre. A szer­tornászok csapatversenyét a nők kezdték, s mindjárt a rajtnál kellemetlen meglepetést jelen­tett, hogy a TFSE csak két ver­senyzőt indított. Az előzetes hí­rek ellenére Egervári sem jelent meg Szegeden, így a Bp. Hon­véd sem képviselt komoly erőt. Az első szer után tovább szű­kült az esélyesek névsora, mi­­vel Barkódi sérülése után a Va­sas reményei is szertefoszlot­tak. A továbbiakban aztán a nemrég országos csapatversenyt nyert dunaújvárosi lányok im­pozáns versenyzésének lehettünk tanúi. A négy lány megismétel­te sikerét, fölényes biztonsággal végeztek az első helyen, s az egyéni összetettben sem találtak vetélytársat. Az idei ifjúsági bajnok KSI tartalékos együtte­se főleg Cselényi kitűnő ver­senyzése révén biztosította a második helyet. Az eredmény­­hirdetés után köszöntötték a BSE tornásznőjét, Nagy Zsuzsát, aki ez évben búcsúzott el a vá­logatottságtól. Az 1976. évi Asztalos János emlékverseny női csapatverse­nyének győztese: Dunaújvárosi Kohász 146.45 pont (Nyalka Eri­ka, Óvári Éva, Tóth Margit, Lő­­wey Mária, edző: Borsos János), 2. KSI 142.90, 3. Békéscsabai Előre Spartacus 140.90, 4. Bp. Honvéd 138.30, 5. Bp. Postás 138.25, 6. BSE 135.65. Az egyéni összetett versenyben: 1. Óvári (Dunaújváros) 37.30, 2. Tóth M. (Dunaújváros) 37.00, 3. Lőwey (Dunaújváros) 36.90. (A férfiak csapatversenye lap­zártakor még tartott.) ★ Az ország legjobb serdülő tor­nászai találkoztak pénteken és szombaton a Játékcsarnokban, hogy eldöntsék az ez évi I. osz­tályú serdülő egyéni bajnokság sorsát. A fiúknál és a lányoknál is egyaránt 48—48 versenyző in­dult. A fiúk gyakorlataiban ör­vendetes volt az egyre növekvő anyagerősség, az első 8—10 he­lyezett korosztálya szintjét meg­haladó C-elemekkel teletűzdelt gyakorlatokat mutatott be. A ha­gyományosan jó dunaújvárosi és győri tornászok mellett jól szere­peltek a szekszárdi, a kiskunhala­si és a diósgyőri versenyzők. A kötelező gyakorlatok után veze­tő Hegedűs biztosan szerezte meg az első helyet. Az összetettben he­lyezett tornászok mellett meg kell említeni a szekszárdi Régi Csaba nevét, aki meglepetésre két szeren is a döntőbe került. Talajon a kiskunhalasi Mészáros eredeti ele­meket mutatott be. A verseny leg­magasabb pontszámát Sárai kap­ta, nyújtógyakorlata 9.6-ot ért. A lányok gyakorlatai kivitel­ben, előadásmódban javultak, de az anyag erősségben és biztonság­ban már látszott, hogy idény vé­ge van. A válogatottjelölt Csányi Erika kiemelkedett a mezőnyből, meglepetés Antalik Andrea 2. he­lyezése. A KSI tornászlányai az első hat között négy versenyző­vel képviseltették magukat. A vasárnap délelőtti szerenkénti döntőkbe sok ügyes, egyelőre is­meretlen vidéki versenyző is be­került. Lányok. Serdülő összetett baj­nok: Csányi Erika (KSI) 75.70, (edző: Maráczy Ernőné, Ariszic Kosztakisz), 2. Antalik (KSI) 72.85, 3. Granis (Dunaújváros) 72.75, 4. Almási (KSI) 72.65, 5. Virág (Bp. Honvéd) 72.55, 6. Csukovics (KSI) 72.45. Fiúk. Serdülő összetett bajnok: Hegedűs Zoltán (KSI, edző: Ve­­reczkei Zoltán) 143.00, 2. Sárai (Dunaújváros ) 141.40, 3. Kakuk J. (II. Dózsa) 107.40. 4,5. Gu­­czoghy (Bp. Honvéd) 106.35, Mó­kus (FTC) 106.35, 6. Altorjai (FTC) 105.90. EREDMÉNYEK Meglepetés a női műugró­bajnokságban ATLÉTIKA Az Olimpiai Csarnokban a kö­zépfokú tanintézetek fedettpályás csapatbajnokságán a hét végén a súlylökés és a távolugrás második fordulóját bonyolították le. Pén­teken a középiskolás fiúk, szom­baton a szakmunkástanulók ver­senyeztek. Az első fordulóhoz ké­pest valamivel csökkent a csapa­tok száma, az eredmények is csak néhány számban javultak. A végeredményt a két forduló ered­ményeinek átlaga adja. A rende­zés a korábbihoz hasonlóan pergő és zökkenőmentes volt. A most lebonyolított két számban a kö­zépiskolák közül a Petőfi Gimná­zium, a szakmunkásképző inté­zetek közül a Békés Glasz Intézet emelkedett ki. Fiúk. Középiskolák. Ifjúságiak. Távol (26 csapat): 1. Petőfi Gim­názium 584 cm, 2. Apáczai G. 574, 3. Kaffka G. 572. Egyéni leg­jobb: Farkas (Radnóti G.) 635. Súly (6 kg, 20 cs.): 1. Gépjármű­­közl. Szk. 10.71, 2. Apáczai G. 10.63, 3. Thán Szk. 10.59. Egyéni­leg: Fekete (Thán Szk.) 12.25. Serdülők. Távol (25): 1. Petőfi G. 377, 2. Építőipari Szk. 555, 3. Eg­­ressy Szk. 547. Egyénileg: Locs­mándi (Építőipari Szk.) 624. Súly 15 kg, 22 cs.): 1. Petrik Szk. 11.33, 2. Építőipari Szk. 11.30, 3. Egres­­sy Szk. 10.69. Egyénileg: Szűcs (Petrik Szk.) 12.68. Szakmunkás­­képző intézetek. Ifjúságiak. Távol (15): 1. Bajáki Int. 573, 2. 2. sz. Int. 555, 3. 29. sz. Int. 554. Egyé­nileg: Tenke (Bajáki) 596. Súly (6 kg, 14 cs.): 1. 13. sz. Int. 11.48, 2. 31. sz. Int. 11.09, 3. 29. sz. Int. 10.54. Egyénileg: Nyíri (13. sz. Int.) 11.25. Serdülők: Távol (13): 1. 36. sz. Int. 528, 2. 24. sz. Int. 525, 3. 9. sz. Int. 525. Egyénileg: Ká­­lóczi (24. sz. Int.) 548. Súly (5 kg, 12 cs.): 1. 24. sz. Int. 10.04, 2. 2. sz. Int. 10.00, 3. 29. sz. Int 9.8. Egyénileg: Tiszai (24. sz. Int.) 10.74. Lányok. Szakmunkásképző in­tézetek. Ifjúságiak. Távol (3): 1. 6. sz. Int. 411. Súly (4 kg, 5 cs.): 1. Szász Ferenc Int. 7.76, 2. Békés Glasz Int. 6.97. Egyénileg: Késs (Szász Ferenc Int.) 9.01. Serdülők. Távol (5): 1. 12. sz. Da­los Ida Int. 392. 2. 6. sz. Int. 379. Egyénileg: Horváth 439. Súly, (4 kg, 5 cs.): 1. Békés Glasz Int. 6.62, 2. 6. sz. Int. 6.46. Egyénileg: Gyöngy (Szász Ferenc Int.) 7.26. MŰUGRÁS Az 1 m-es fedett uszodai fel­nőtt műugróbajnokságot szomba­ton rendezték a Hajós Alfréd, uszodában. Tóth Andrea egyenle­tes teljesítményt nyújtva lett baj­nok, némi meglepetés, hogy Há­mori rontásai következtében csak negyedikként fejezte be a ver­senyt. A férfiaknál Hajnal meg­érdemelten nyert, Baloghnak egy ugrása csak 0­ pontot „ért”, ezért lemaradt a dobogóról. Eredmények. Nők. 1 m-es fe­dett műugróbajnok: Tóth Andrea (BVSC) 315.55, 2. Petes (BVSC) 308.20, 3. Kelemen (BVSC) 307.70. Férfiak. 1 m-es fedett műugróbajnok: Hajnal Attila (BVSC) 405.90, 2. Varsányi (BVSC) 393.15, 3. Némedi (KSI) 386.86. ÚSZÁS A berlini nemzetközi úszóver­senyen a 100 m-es női hátúszást Richter (NDK-beli) 1:04.54 perc­cel nyerte. Czövek Zsuzsa 1:08.49-es idejével 5. lett.