Népsport, 1977. március (33. évfolyam, 51-76. szám)

1977-03-28 / 74. szám

Közelebb álltunk a győzelemhez kiküldött munkatársunk, Borbély Pál jelenti An­cantéból:­­ Magyarország-Spanyolország 1 -1 (0-0) SPANYOL ROHAMOKKAL KEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ • GUJDÁRNAK KÉT JÓ VÉDÉSE VOLT • FAZEKAS ÉS KOVÁCS KECSEGTETŐ HELYZETBEN HIBÁZOTT • AZ ELSŐ FÉLIDŐBEN KIEGYENLÍTETT MEZŐNYJÁTÉK JELLE­MEZTE A MÉRKŐZÉST • SZÜNET UTÁN A SPANYOLOK NÉGY JÁTÉKOST CSERÉLTEK, MI PEDIG HÁRMAT • PUSZTAI BEÁLLT ÉS NYOMBAN GÓLT FEJELT • 1-0 UTÁN ÚGY LÁTSZOTT, HOGY NYERÜNK • A KITŰNŐ JUANITO REMEK EGYÉNI JÁTÉK VÉGÉN EGYENLÍTETT • A KÖZEPES SZÍNVONALÚ MÉRKŐZÉS HAJRÁJÁBAN FOKOZÓDOTT AZ IZGALOM • PUSZTAI ELŐTT GÓLSZERZÉSI LEHETŐSÉG NYÍLT, DE FÖLÉ FEJELT. (Tudósításunk a 3. oldalon.) Pintér Sándor Zombori Sándor Pusztai László Népsport AZ ORSZÁGOS TESTNEVELÉSI ÉS SPORTIN­VATÍV A­LAPJA HÉTFŐ, 1977. MÁRCIUS 28.­­ Ára 1­1.20 főfilk­ • XXXIII. ÉVFOLYAM, 74. SZÁM. ü­­lt CS­A eredményeiből Kosárlabda Négy női csapat-BSE, MTK-VM,Bp. Spartacus és SZEOL AK - duplá­zott, a kettős forduló­ban 4-4 pontot szer­zett. ★ Vízilabda A BVSC nyerte az egri nemzetközi Felszabadulási Kupát. ★ Birkózás Három-három magyar, mongol és lengyel, egy szovjet győztes a nem­zetközi felszabadulási emlékversenyen. ★ Torna Magyar és japán sike­rek a Bp. Honvéd nem­zetközi versenyén. ★ Úszás Leningrádban Verrasztó Zoltán 200 m vegyesen második lett. ★ 4 Vívás Magyar „kardnapok” Varsóban. A totó 13. heti eredménye 1. Volán—BVSC 0—1 2 2. SZMTE—Szfv. MÁV 3—1 1 3. Oroszl.—MÁV DAC 3—1 1 4. ICEFSE—Nagykanizsa 0—1 2 5. Gyula—Lehel SC 1—0 1 6­ Bem SE—ETASK 0—0 x 7. Hajdúszob.—DMTE 1—1 x 8. B.­gyarmat—Kazincb. 1—3 2 9. Borsodi B.—Ikarus 0—0 x 10. Inter—Milán 0—0 x 11. Napoli—Torino 0—0 x 12. Perugia—Verona 1—1 x 13­ Roma—Lazio 1—0 1 +1­1. Záhony—Gyöngyös 1—0 1 Kiküldött munkatársunk, Hámori Tibor jelenti Birminghamből: XXXIV. ASZTALITENISZ VB Női csapatunk a KNDK-tól szenvedte el első vereségét (Március 27.) Vasárnap, a má­sodik versenynapon már vilá­gosabban láttuk a helyzetet, már tisztább képet kaptunk a XXXIV. asztalitenisz világbaj­nokságról. Sajnos, a körülmé­nyeket nem díjazná senki, ezek egyre rosszabbak, a résztvevők­nek még csak pihenőhelyet sem tudnak, biztosítani. A magyar lányok példáil az esti, Koreai NDK elleni fontos mérkőzésükre egy hideg, meny­­nyezet helyett „szúnyoghálóval” borított öltözőfélében több ösz­­szetolt széken próbáltak pihen­ni. A tájékoztatás továbbra sem megfelelő. A kettéosztott hatal­mas csarnokban nehéz követni az eseményeket és így tovább... Az eddigi leghosszabb és leg­izgalmasabb mérkőzésre, a japán —jugoszláv férfi találkozóra — nem a mi csoportunkban — szombaton került sor és éjjel kettőig tartott 1 4:4 után a jugo­szláv Kosanovicsnak Inoue el­len eltörött az ütője, amikor pe­dig nagy nehezen megragasztot­ták, néhány perc alatt három labda is megrepedt, végül is nagy izgalmak közepette győzött a japán fiú. A második legér­dekesebb mérkőzést az angolok és a románok vívták később — ők viszont a mi csoportunkban küzdenek —, Alexandru nagyon rossz napot fogott ki, 2:2 után a román Mihutnak a döntő játszmában 19:9-e volt az angol Knight ellen, de vesztett. Alexandriaiak annyira elment a kedve a játéktól, hogy kér­te: a magyarok ellen ne szere­peltessék. A mieink délelőtt egy női és egy férfi mérkőzést játszottak. Magosék a vártnál biztosabban nyertek a svédek ellen. Magyarország—Svédország 3:0. Magos—Strömvall 2:0, Kisházi— Helman 2:0, Magos, Szabó—­­Strömvall, Olsson 2:0. Jónyerék csatája már kissé nehezebb volt, ámbár senki sem kételkedett abban, hogy melyik csapat fejezi be boldogabban a találkozót. Az utolsó mérkőzés volt a legizgalmasabb, az egyre jobban formába lendülő Klam­pár a döntő játszmában 25:23-ra győzött, így egyik férfi verseny­ző sem tehet eddig szemrehá­nyást a másiknak, hiszen mind­hárman egy-egy alkommal vesz­tettek. Magyarország—NSZK 5:1. Ger­gely—Lieck 1:2, Klampár—Leiss 2:0, Jónyer—Stellwag 2:0, Ger­gely—Leiss 2:1, Jónyer—Lieck 2:1, Klampár—Stellwag 2:1. Sorrendben a magyar—román női mérkőzés következett. Er­re lélektani fölényben álltunk ki, hiszen — mint jeleztem — Alexandru szinte megundorodott a játéktól és a többiek is letör­­ten álltak asztalhoz. Nem cso­da, hogy ment minden, mint a karikacsapás. Kisházi például egy játszmában 14:0-ra vezetett Ferenczi ellen és a többieknek sem okozott problémát semmi (Folytatás a 7. oldalon) Klampár Tibor Második helyen a Vasas -v jS* Izzó • Újra kikapott a J MÁV Előre ® Rákoscsa­­bán is nyerni tudott a az NB lll-as forduló mérkőzé­ Vendégcsapatok r~~TM „ ' az NB Il-ben a BVSC • Továbbra sem ^ -X — megy hazai pályán a H*t jf Debrecennek • Ózdon ^* 3^1 / Jté&k győzött a Szolnoki MÁV • Folytatja sikersorozatát , az Olajbányász • Fontos fRUtKÍBEIJJ két pontot szerzett az­­ Oroszlány • Cserejátékos '9­5&, góljával nyert a Szék­ .. ...•M* szárd • Hengerelt a . . sélről a 2. és a 4. oldalon.) Zöldi, a budafokiak jobbszélsője, Zsidaival harcol a labdáért a­ftCAVAS t­íífcfe 61*^1 ITBtflIí ** Idén is nagy mezőnyök álltak rajthoz a dunakeszi lóversenypályán. A­ felnőtt nők között Lázár xm Ji KK MfMíl Magdolna harmadszor egymásután győzött, míg a férfiaknál Kerékjártó István személyében új bajnokot avattak. Képünk a mezőnyről a kőfal felett készült (Koppány György felvétele) (Tudósításunk a 7. oldalon)