Népsport, 1977. március (33. évfolyam, 51-76. szám)

1977-03-28 / 74. szám

2 NÉPSPORT_______________________________________________________________________________XXXIII. 74. ♦ 1977. március 28. LABDARÚGÁS NB III, NB II II gólÉszakke­r 35 Északnyugaton Északkelet Kisvárda­ SE—Nagybátonyi Bá­nyász 1—0 (1—0). Kisvárda, 800 néző. V: Pató. KSE: Vincze — Takács, Kovács M., Batári Z., Marczi, Soós, Seregély, Boros (Tóth A.), Tóth J., Dajka, Molnár. Edző: Oláh Tibor. Nagybátony: Palczhuber — Csohány, Macska, Nagykiske, Kardos (Orosz II), Csi­kós, Szabó (Bocsi), Pozsár, Sü­tő, Orosz I, Kiss. Edző: Bu­lyovszky Tibor. Jó iramú, küz­delmes mérkőzés, végig a KSE irányította a játékot, győzelme mindenképpen megérdemelt. G: Seregély, jó: Takács, Tóth J., Ba­tári Z., Molnár, 111. Macska, Nagy­­kiske, Sütő. Borsodi Bányász—Vasas Ikarus 0—0. Sajószentpéter, 500 néző. V: Mohácsi. Borsod: Soltész — Bur­­ger, Csipke, Krémer, Helgert, Ma­­yer, Szilágyi, Kovács III, Kovács I, Kasza, Fazekas. Edző: Szepesi Gusztáv. Ikarus: Bacsa — Király, Jónás, Őri, Deáki, Malik, Hideg, Ilosvai, Molnár (Darányi), Fauszt, Hagenbach (Szabó). Edző: Kontha Károly. Alacsony színvonalú, csap­kodó játék. Jó: Soltész, Csipke, Helgert, ill. Jónás, Ilosvai, Fauszt. Záhonyi VSC—Gyöngyösi Spar­tacus 1—0 (0—0). Záhony, 800 né­ző. V: Makó. Záhony: Ambrusz — Herczeg, Jászfai, Balogh, Máté, Dallos, Gyüre S. (Benkö), Varga I. Moldován, Gyüre J, Varga I. Edző: Olaj György. Gyöngyös: Kovács — Bársony, Abonyi, Miki­­tovics, Horváth, Hagy, Molnár, (Galgóczi dr.), Ferencz, Gábor, Szabó, Borics. Edző: Nagy János. A ZVSC mindkét félidőben többet támadott. G: Varga II. Jó: Her­czeg, Máté, Varga II, 11: Kovács, Abonyi, Gábor. Honvéd Papp J. SE—Salgótarjáni ■Síküveggyár 1—0 (0—0). Miskolc, 2000 néző. V: Dávid. Papp J. SE: Fekete — Bacsó, Derzsényi, Szűcs, Sípos, Ligeti, Móricz, Bácskai, Pó­lyák (Dulibán), Stark (Pallai), Ma­darász. Edző: Vágó György. Salgó­tarján: Baár — Nagy I, Váradi, Borsos, Dudás, Szabó, Tábori, Czékmány Kacsányi (Krivanek R.), Csóri, Radics. Edző: Szűcs László. A lendületesen kezdő hon­védek az első félidőben számos helyzetet kihagytak. Szünet után tíz emberrel, játszva, megszerezték a vezetést, a gól azonban a vendé­geket hozta fel, akik majdnem ki­egyenlítettek. Kiállítva: Móricz, a 60. percben. G: Bácskai. Jó: Szűcs, Ligeti, Bácskai, ill. Váradi, Kriva­nek R. Hajdúszoboszlói Bocskai—Debre­ceni MTE 1—1 (1—0). Hajdúszo­boszló, 3000 néző. V: Jaczina. Haj­dúszoboszló: Szőllösi — Csathó, Kántor, Sóvágó, Király, Erzse, Kuki, Nagy S. (Ács), Mezei, Kál­mán, Mikic (Szolga). Edző: Szik­­szai Lajos. DMTE: Magyar G. (Mező) — Kelemen, Tóth, Makszin, Magyar A., Pál (Kovács G.), Amb­rus, Kiss, Horváth, Gergely, Dem­­kó. Edző: Pallagi Róbert. Nagy iramú megyei rangadó! A H. Bocs­kai 10 emberrel is gólveszélyesebb volt. Király az 53. percben kiál­lítva. G: Kálmán, ill. Ambrus. Jó: Sóvágó, Csató, Kántor, Szöl­­lősi, ill. Magyar G., Magyar A. Rudabányai Ércbányász—Lenin­­városi MTK 0—0. Rudabánya, 500 néző. V: Nagy M. Rudabánya: Balázs — Sütő, Ruttkai dr., Mol­nár, Tóth, Tircs, Miksztai, Baffi, Sikora, Karczagi, Kiss. Edző: Tóth László. Leninváros: Dohány — Vancza, Toperczer, Lázár, Szanyó, Bodolai. Kapus, Kocsis, Petró, Kiss, Sztankó (Kovács). Edző: Nagy György. Alacsony színvona­lú, csapkodó játék. Kiállítva: Kar­czagi, a 77. percben. Jó: Balázs, Ruttkai dr. ill. Tonerezer. Kazincbarcikai vegyész—Balas­sagyarmati SE 3—1 (1—0). Balas­sagyarmat, 3500 néző. V: Bana. K.­barcika: Fülöp — Kálmán, Pe­­tercsák, Orbán (Fekete), Tamás, Ködmön, Mikula, Mochlár, Ma­gyar, Kendi, Simító. Edző: Szent­­marjay Tibor. BSE: Szőke — Tru­­bin, Szebeni, Hőbb, Hugye­cz, Hor­­nyák, Kelemen (Ondrik), Osztro­­zics (Nagy P.), Bedő, Nagy J., Szedlák. Edző: Tományi Pál. A jó iramú mérkőzésen, a 20. perc­ben, kapu előtti kavarodás végén esett az első gól. A második fél­időben feljavult a BSE, az egyen­lítő gól a levegőben lógott, a BSE-csatárok azonban a jobbnál jobb helyzeteket is kihagyták. A vegyészcsapat kulturáltabb játé­kával megérdemelten vitte el a két bajnoki pontot. G: Kálmán, Magyar (11-esből), Mikula, ill. Be­­dő. Jó: Kálmán, Petercsák, Köd­mön, ill. Trubin, Hugyecz, Oszt­­rozics. Salgótarjáni Kohász — Sátoralja­újhelyi Sport. MÁV MEDOSZ 1—1 (1—0). Salgótarján, 600 néző. V: Hartmann. S.­tarján: Hulitka — Romhányi, Kasza, Nagy, Szőke, Gulyka, Kiss, Tóth, Szekula, Lisz­­tóczki, Oláh (Bencsek). Edző: Tóth István. S.­újhely: Vakles — Simonics I, Csongrádi, Lisovszki, Dobai, Kiss, Kovács, Suller, Fé­nyes (Szűcs), Tokár, Dutkievicz. Edző: Szakál Miklós. Az SKSE sok helyzetet dolgozott ki. A lelkes vendégcsapat a 70. percben egyen­lített. G: Tóth Zs­oll, Kiss. Jó: Nagy, Gulyka, Szekula, ill. Vakles (a mezőny legjobbja), Csongrádi, Suller. Nyíregyházi Spartacus Petőfi— Miskolci VSC 0—0. Nyíregyháza, 4500 néző. V: Tóth Béla. Ny.­háza: Pilcsuk — Neumann, Ambrusz, Gáspár, Juhász J., Lengyel, Nagy, Lakatos (Major), Zlanyári, Farkas, Kubik­ Edző: Gerliczki János. MVSC: Kun - Szabó Z., Locher, Fekete (Kerecsényi), Lipták, Leiszt, Körösi, Szabó A., Galló, Varga K., Kiss. Edző: Siklósi Er­nő. Küzdelmes, jó iramú mérkő­zés. Az első félidőben a harco­sabban játszó miskolciak irányí­tották a játékot. Szünet után fel­jött a Nyíregyháza, csatárai azon­ban a legjobb helyzeteket is el­­ügyetlenkedték. Jó: Gáspár, Ju­hász J., Lengyel, Nagy, ill. Kun, Locher, Körösi, Kiss. Északnyugat Ajkai Bányász—LATEX Kőszegi SE 3—0 (1—0). Ajka, 1000 néző. V: Németh I. Ajka: Bencze — Havas­aljai,­ Szalai L., Szalai J., Lukács, Király L., Fischli, Pölczmannn, Tóth K. (Szeiler), Király K­. Peternics. Edző: Németh István. Kőszeg: Der­­vár — Vámos, Raposa, Draskovits, Novatovits, Horváth, Gőcze (Szücs), Kozmor I, Kozmor­in, Dercsár, Fábián. Edző: Jenkei Ede. A min­den csapat részében jo­bb ajkai együttes biztos győzelmet aratott a tervszerűtlen­ül játszó vendégek ellen. G: Király K., Király L. (11-esből), Lukács. Jó: Szálai L. (a mezőny legjobbja), L uiká£., Király L. , Havasaljai, ill. Kapcsa, Horváth, Dercsár. Dunakeszi VSE—MOTIM TE (Mo­sonmagyaróvár) 4—1 (0—0). Duna­keszi, 500 néző V: Barna. Duna­keszi: Kenesei — Görgicze, Aszta­los, Hönsch, Razsonyi (Sólyom), Hegedűs (Cryetvai), Lipiniczki, Dé­vai, Koós, Fól­ák, Nazáth. Edző: Virág István. MOTIM: Kondor — Papp (Szabó B.), Radek, Kálmán, Juhász, Koltai, Turány, Szabó I, Schiitt, Kocsis I (Kocsis I), Wisz­­tercill. Edző: Németh Kálmán. Az 55. perc után, 10 perc alatt 3—0-ra elhúzott a Dunakeszi. A kedvét vesztett óvári csapat a 90. percben szerezte meg becsületgól­ját. G: Nazáth, Koós, Sólyom, Dé­vai, ill. Wisztercil­l. Jó: Görgicze, Asztalos, Dévai, Nazáth, ill. Kál­mán, Juhász. Váci Híradás—Honvéd Schönherz SE 1—0 (1—0). Veszprém, 800 né­ző. V: Palotai. Vác: Lukács — Gere, Misnyovszky, Bánfalvi dr., Biró, Pálinkás, Bera (Szunyogh), Bed­­narik, Balogh, Tóth, Friedmann. Edző: Jeszenszky István. Schön­­herz SE: Németh — László, Trics­­kó, Sevinger, Cseh, Müller, Weisz, Szedlák, Braunmüller (Tóth), La­­banov (Szőke), Gáspár. Edző: Ki­rály József. Jobban játszott, többet támadott, mégis csak szerencsés gól­lal nyert a Vác. G: Friedmann. Jő: Biró, Pálinkás, Bednarik, Fried­mann, ill. Németh, Tricskó, Se­vinger. Győri Dózsa—A­jkai Alumínium 2— 1 (1—1).Győr, 800 néző. V.: Hor­váth Gy. Győr: Keller — Gorbács, Mada, Veri­gin, Tasnádi (Csáktor­nyai), Gézer, Csukás, Gábor, Ha­lasi, Farkas (Parádi), Csidei. Ed­ző: Fehérvári Alfréd. Ajka: Nagy­laki — Brezánszky, Varró, Cko­­lenszky, Csikhon, Törő (Zsidó), Hollenczer, Nemes, Vajda, Haraszti, (Cserna), Túri. Edző: Magyar György. Jó iramú, változatos mér­kőzésen az Ajka nyújtotta a jobb csapatjátékot, a helyzetek kihasz­nálása azonban a győrieknek job­ban sikerült. G: Gábor, Glázer, ill. Túri. Jó: Glázer, Gurbács, Csi­dei, ill. Hollenczer, Túri, Brezánsz­ky. Bauxitbányász SE—Bakony Ve­gyész (Veszprém) 1—1 (1—0). Ta­polca, 1200 néző. V: Tapolczai. Bauxitbányász: Petrovics — No­­vák, Szalai, Magyar, Für, Szabó P., Ormai, Szabó J. (Németh L.), Gőcze, Morvai, Marton. Edző: Szarvas László. Bakony Vegyész: Holló — Vass, Kiss, Horváth. Csi­­kesz, Puskás II. Kopcsa, Cser­­nyánszky, Puskás I, Kovács, Iszak (Csősz). Edző: Németh János. A tapolcaiak végig torpadták a mér­kőzést, de csatársoruk tehetetlen volt. G: Gőcze, ill. Kopcsa. Jó: Szalai. Magyar, ill. Kiss, Csikesz. Soproni KSE—Répcelak­ Bányász 3— 0 (0—0). Sopron, 1300 néző. V: Pálvölgyi. SKSE: Babos — Gön­­döcs, Druzsnyák, Lipót, Győrvári, Princzes (Soós), Varga, Horváth, Németh, Bencze (Jager). Páncél. Edző: Galgóczi Ottó. Bepcelak: Né­meth — Prystupa,­­Szabó, Csorba, Balogh, Németh II, Varga (Papp, Pungor), Kovács, Soós, Gáspár, Németh I. Edző: Szabó Sándor. (Folytatás a 4. oldalon) 1. K.-Karc. 25 18 6 1 73-23 42 2. DMTE 24 15 5 4 57-24 35 3. Papp SE 25 12 8 5 39-29 32 4. Nyíregyh. 25 11 9 5 32-24 31 5. Ikarus 24 10 9 5 34-17 29 6. SKSE 25 9 9 7 34-31 27 7. MVSC 25 8 9 8 39-29 25 8. B.-gyarm. 25 11 3 11 35-31 25 9. Nagybát. 24 9 7 8 37-34 25 10. Leninv. 24 8 8 8 26-28 24 11. Gyöngy. 24 9 6 9 32-37 24 12. H.-szob. 25 7 9 9 28-38 23 13. S.-újhely 25 9 5 11 28-40 23 14. Budaib. 25 6 7 12 27-35 19 15. Bors. B. 25 6 7 12 22-36 19 16. Záhony 25 6 7 12 20-42 19 17. S. Sík. 24 7 3 14 37-49 17 18. Hatvan 24 4 8 12 22-40 16 19. Kisvárda 25 4 5 16 24-59 13 20. Egri V. visszalépett 1. Vác 26 18 5 3 49-14 41 2. Rákóczi 26 15 4 7 49-26 34 3. Sabaria 26 13 7 6 43-29 33 4. D.­keszi 26 15 3 8 45-32 33 5. Sop. KSE 26 15 2 9 52-38 32 6. Bábolna 26 12 7 7 47-36 31 7. Bauxitb. 26 11 8 7 44-30 30 8. Pét 26 13 4 9 41-34 30 9. Aj­­­ai A. 26 11 4 11 42-37 26 10. Győri D. 26 11 4 11 38-38 26 11. Répcelak 26 10 6 10 30-36 26 12. MOTIM 26 10 5 11 52-48 25 13. Körmend 26 8 7 11 42-47 23 14. Ajkai B. 26 9 5 12 38-51 23 15. Auras 26 9 4 13 25-51 22 16. Bakony 26 7 7 12 29-39 21 17. Thury SE 26 6 6 14 36-49 18 18. Kőszeg 26 6 5 15 30-47 17 19. Schonh. 26 5 6 15 29-45 16 20. Z­­gróf 26 4 5 17 29-63 13 Három csapat nyert idegenben Az NB II állása: BN Nagykanizsa-KKFSE 1-0 (0-0) Szentendre, 1500 néző. V: Mile. Nagykanizsa: Vlaszák — Kovácshegyi, Doszpod, Savanyó, Müller — Simon, Pávlicz, Nagy (Készei az 53. percben) — Bo­­gáti, Derdák (Söjtör a 65. perc­ben), Füle­dr. Edző: Lantos Mi­hály. Kossuth KFSE: Menyhárt — Deákvári, Török, Bodoki, Csider — Horváth, Újvári, Lazsányi (Geiger az 54. percben) — Nagy L. (Göncző a 77. percben), Ma­gos, Z. Nagy. Edző: Budai László. 12. perc: Bodoki 16 méteres kapáslövését Vlaszák bravúrral hárította. 54. perc: Füle dr. remekül ment el a bal oldalon, beadásáról le­késtek társai. 61. perc: Geiger—Magos—Gei­ger volt a labda útja, Geiger lőtt, Vlaszák ismét remekül vé­dett. 77. perc: Füle dr. jó labdát tá­lalt Söjtör elé, aki nagy lövést zúdított a kapuba, 1 — 0. 79. perc: Vlaszák remekül védte Török 25 méteres szabad­rúgását. Az első félidőben lendületes, elég mozgalmas volt a játék, a hazaiak játszottak enyhe fölény­ben, a vendégek ügyesen véde­keztek, s gyors ellentámadásokra törekedtek. Ezek azonban ve­szélytelenek voltak. Szünet után fokozódott a játék irama, a szín­vonala azonban továbbra is kö­zepes maradt. Nagy küzdelem­­­ben, a vendégek­ kitűnően véde­keztek és a cserejátékos Söjtör góljával megszerezték a győzel­met. A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Jó: Vlaszák, Söjtör, Doszpod, Si­mon, Kovácshegyi, ill. Török, Csi­der, Hónai Egon 73. perc: baloldali szöglet után nagy kavarodás támadt az egri kapu előtt, végül Kapitány esté­ben, két méterről a felső lécre lőtt. 80. perc: ismételten nagy ka­varodás: Esterházy lövését Zsidai még kirúgta a gólvonalról, Ha­rangi azonban a lábak között a kapu közepébe talált. 1—0. 83. perc: Tóth K. középre adá­sánál Csanik csak nézte, hogy Zöldi fejese a jobb kapufáról pat­tant fölé. 84. perc: 17 méterre a budafoki kaputól Barta mielőtt Kapitány odaért volna, feldobta magát a levegőbe, majd elterült a földön. A játékvezető óriási meglepetésre 11-est ítélt. A büntetőből Galántai lőtt a jobb sarokba. 1—1. 88. perc: a reklamáló Vizit a játékvezető kiállította. A Budafok lendült támadásba, de fellazuló védelme mellett a gyors egri kontra támadások rö­vid idő alatt két óriási gólhely­zetet eredményeztek. A vendégek követő emberfogása szemlátomást nem ízlett a fővárosiaknak. A kö­rülményes középpályás játékuk pedig időt adott a védők betö­­­nökü­­lésére, így gyors indításra sem terült, sem idejük nem volt. Kevés helyzetüket pedig rendre túlkombinálták. Szünet után erő­sen beszorult az Eger. Végig a térfelükön folyt a küzdelem, de a hazai támadásokban nem volt átütő erő. Az egriek szórványos ellentámadásai még így is gólve­szélyesek voltak. Hogy végül is döntetlen lett az eredmény ebben óriási szerepe van az indiszponál­­tan­ bíráskodó játékvezetőnek. Jó: Noskó, Tóth K­­ill, Csank, Fodor, Zsidai, Barta, szereznie, s emellett néhány gól­veszélyes támadást is vezetett. Jó: Puskás, Maczkó, Fodor, ill. Takács, Kovács L., Balatoni, Ko­vács E. Fülep Kornél Szolnoki MTE­­Székesfehérvár 3-1 (0-0) Szolnok, 4500 néző. V: Müncz. SZITE: Szendrei — Kántor, Se­bők, Simon, Kolláth — Dorhan­­da, Lódi, Szolnoki — Garics, Sza­kács (Makai a 80. percben), Bu­davári. Edző: Gélei József. Szé­kesfehérvári MÁV Előre: Paulusz — Mester, Szabó, Meggyes, Tóth (Havasi a 68. percben) — Har­tyán­, Lechner, Burka — Bús, Fülöp, Ur. Edző: Kerekes Imre. 11. perc: Szakács beadását Bu­davári átengedte Szolnokinak, a tisztán álló játékos közelről Pau­­luszba lőtt. 30. perc: Garics beadása át­szállt Paulusz fölött, de a beugró Budavári az üres kapu fölé fe­jelt. 37. perc: A szolnoki védőkön átpattant­ a labda. Ur azonban a kifutó Szendrei fölött kapu fölé bombázott. 48. perc: Szolnoki szögletrúgá­sa után a labda Paulusz kezei kö­zött a hálóba esett, 1 — 0. 62. perc: Szakács átadását Bu­davári mintegy 15 m-ről, nagy erővel a hálóba vágta. 2—0. 80. perc: A szolnoki kapu előtt fejről fejre vándorolt a labda, vé­gül Havasi a bal sarokba fejelt. 85. perc: mintaszerű szolnoki akció végén Makai az alapvonal­ról visszagurította a labdát és Budavári óriási erővel a léc alá vágta, 3 — 1. A rangadó végig nagy iramú, küzdelmes, sportszerű és helyen­ként színvonalas játékot hozott. Mindkét csapat nagy súlyt he­lyezett a kulcsjátékosok semle­gesítésére, s kezdetben nehezen bontakoztak ki az akciók. Az SZMTE már az első félidőben is fölényben volt, Irányította a já­tékot, gólt azonban csak szünet után tudott elérni. A fehérváriak nem tudtak ritmust váltani, kö­rülményesek, passzívak voltak. A szolnoki gárda viszont egyre job­ban belelendült, nagy kedvvel, lendületes játékkal és szép gólok­kal biztosan nyert. Jó: Sebők, Simon, Porhanda, Szolnoki, Buda­vári, ill. Lechner, Meggyes, Búr-Iró Pataki István 27. perc: Kardos elhúzott a jobbszélen, középre ívelt, és Dár­dai P. három lépésről a léc alá fejelt. 1 —0. 40. perc: Kiss átadását Nagy kapta a várpalotai 16-osniál, a középcsatár lefutotta a védőket és egy méterre az alapvonal, vala­mint az 5-ös találkozási pontjától a kimozduló palotai mellett lőtt a kapuba. 2 - 0. 45. perc: Lőrincz beívelt lab­dáját a 11-es pontról Nagy csúsz­tatva fejelte, Palotai bravúrral vé­dett. 58. perc: Ladányi közeli lövését védte Katzirz. 63. perc: Schulteisz átadását Kiss a 11-es pontról, ballal, ka­pásból a kapu közepébe bombáz­ta. 3-0. 67. perc: Kiss szöktette Kar­dost, a pécsi szélső lefutotta Al­­bát és 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 4—0. Amint az várható volt, a Vár­palota jól megszervezte védelmét, a PMSC legveszélyesebb emberei külön őrzőt kaptak. Az volt kér­déses, hogy a „testőrök” meddig tudják tartani a rájuk bízott já­tékosokat? Csaknem fél óráig ered­­ményes volt a vendégek taktikája, de a képzettebb pécsiek később megoldhatatlan feladat elé állítot­ták az ellenfél védőit és könnye­dén győztek ... Jó: Kincses, Kiss, Kardos, Nagy, ill. Kozma, Bor, László. Lázár Lajos Szolnoki MÁV— Ózdi Kohász 3-2 (2-0) Ózd, 3000 néző, V: Nagy G. Szolnok: Farkas — Tóth, Árvai, Varga, Holn­er — N. Szabó, Repka — Erdei, Molnár, Pap, Nász. Ed­ző: Ziegler János. Ózd: Szeged­ (Szabó a 18. percben) — Már­ton, Szilágyi, Füke I, Murányi — Bakos (Nyerges, a 70. percben), Vidáts, Konyha — Utassy, Csu­­hány, Tóth. Edző: Frenkó László. 9. perc: Nagy védelmi hibából az elalvó ózdi védelem mellett Molnár lőtt a hálóba, 1—0.­ 13. perc: N. Szabó beadásnak a­­ szánt labdája a jobb oldali léc­ről pattant a hálóba, 2—0. 33. perc: Utassy remek be­adását Vidáts 10 méterről lőtte­­ a léc fölé. 70. perc: Molnár közelről lőtt a léc alá, 3—0. 75. perc: Szilágyi futott el, beadását Vidáts a felső sarokba lőtte, 3—1. 78. perc: Tóth adott középre és Vidáts közelről a hálóba fe­jelte a labdát, 3—2. Óriási meglepetés! A nagysze­rűen játszó szolnokiak a hazai védelem gyakori megingásait ki­használva jelentős előnyre tettek már szert, amikor az ózdiak na­gyobb sebességre kapcsolva egyen­líteni igyekeztek, de ez már nem sikerült. Jó: Farkas, Árvai, N. Szabó, Molnár, il. Vidáts. Vincze Zoltán 0-0 Vasas Inó- Ganz-M­ÁVAG 4-0 (4-0) Tábor u., 2500 néző. V: Marg­ton. V. Izzó: Horváth — Révész, Szántó, Kovács (Által a 68. perc­ben) , Schuszter — Antal, Va­­luch — Várvölgyi, Hanzel, Varga, Szekeres. Edző: Kovács II. József. Ganz-MÁVAG: Kovács — Stamler, Vida, Vaskor, Nagy Z. — Gu­­gyerás, Horváth (Beritha a szünet­ben), Simon I. (Császár a szünet­ben) — Lugosi, Végh, Simon I. Edző: Vadász Károly. 3. perc: Szekeres jobb oldali szöglete után Kovács bizonytala­nul jött ki kapujából, a labdát a befutó Hanzel testére ütötte, s az onnan a hálóba pattant. 1—0. 17. perc: Hanzel bal oldali be­adását Varga 3 méterről perdítette kapura, de a labda a vetődő Ko­vácsról szögletre pattant. Szekszárd, 2000 néző. V: Eőry. Szekszárd: Lipovszky — Varga, Kemén, Vágó, Lubastyik — Si­mon (Freppán dr. az 52. perc­ben), Tóth, Somodi — Szlovák, Orosz, Szőcs (Házi, az 52. perc­ben). Edző: Jerabek Jenő. Komló. 25. perc: Kovács vezetett feá­­m­adást, Hanzellal „kényszerítőz­ve” kilépett a védők közül, s hig­gadtan a jobb sarokba gurított. 2 — 0. 36. perc: Hanzel erőszakosan el­húzott Vaskor mellett, lövésébe Gugyerás belelépett, s a hátvéd lábáról felpattanó labdát a berob­banó Vágvölgyi a bal sarokba fe­jelte. 3 — 0. Erdős­ — Tresch, Kovács, Pál, Kelemen — Bányász, Tóth, Far­kas (Kapcsos, a 66. percben) — Lingl, Róth, Hohmann. Edző: Csa­ba Gábor. 15. perc: Lubastyik kapu efflé lőtt szabadrúgását Orosz fejjel megcsúsztatta, Erdős­ a bal alsó sarok elől szögletre tolta a lab­dát. 45. perc: Hanzel baloldali szög­letét a magasra ugró Vágvölgyi az ötösről fejelte a hálóba. 4-0. 48. perc: 14 méterre a kaputól közvetett szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat. A legurított labdá­val Stamler a bal kapufát találta el. A gyorsan megszerzett vezető gól szárnyakat adott az újpesti csapatnak. 45 percen keresztül el­lenállhatatlanul rohamoztak, sok­­mozgásos támadójátékokkal rendre megzavarták a vendégek védelmét. Szünet után lefékezett az Izzó, a vendégek sem tudtak újítani, s így a második 45 perc már érdek­telen, unalmas játékot hozott... Jő: Révész, Kovács, Vágvölgyi, Hanzel, ill. Stamler, Janák László 1. PMSC 26 15 8 3 61-21 38 2. Izzó 26 14 6 6 50-30 34 3. Sz. MÁV 26 13 7 6 46-37 33 4. Kanizsa 26 12 7 7 40-33 31 5. SZMTE 26 13 4 9 52-42 30 6. DVSC 26 11 7 8 34-28 29 7. Eger 26 12 5 9 116-46 29 8. Szekér­ 26 10 9 7 29-30 29 9. Budafok 26 10 8 8 58-45 28 10. Volán 26 9 8 9 37-31 26 11. BVSC 26 8 10 8 41-43 26 12. M.­DAC 26 11 4 11 39-41 26 13. Ganz-M. 26 7 10 9 38-47 24 14. KEF SE 26 9 4 13 38-41 22 15. Komló 26 8 6 12 24-34 22 16. Fűzfő 26 7 8 11 28-40 22 17. Ózd 26 8 5 13 34-41 21 18. Várpalota 26 5 8 13 27-39 18 19. Sz. MÁV 26 5 6 15 21-40 16 20. Orosz I. 26 4 8 14 26-62 16 Oroszlány-MÁ¥ DAC­­3-1 (2-0) Oroszlány, 800 néző. V: Ur­­bán. Oroszlány: Balázs — Rim­­bacher, Sárosi, Sípos, Galambos — Kavalák, Horváth, Aradi — Kóródi, Dukai, Babai. Edző: Mé­száros Imre. MÁV DAC: Tóth L. — Ábrahám (Szalai a 46. perc­ben), Pálos, Kalmár, Kovács R. — Hannich, Gyomoroi, Csizmazia (Tóth J. a 79. percben), — Csol­­lány, Tóth D., Kozenkov. Edző: Bundzsák Dezső. 6. perc: Kavalák ívelt a jobb szélről, Kóródi fejjel megtoldot­ta, a labda Dákai elé került, aki jobbal a léc alá lőtt. 1—0. 36. perc: Kóródi jól emelt kö­zépre, Babai a kapu torkából ha­talmas erővel, kapásból fölé lőtt. 41. perc: Horváth a bal szél­ről középre adott. Babai lövése a bal sarokban kötött ki. 2 — 0. 83. perc: Tóth J. beadását Ko­zenkov a késlekedő védők között fejelte a kapuba. 2 — 1. 89. perc: Sípos—Aradi adoga­tás után, Babai lőtt a hálóba. 3 — 1. Mindent egy lapra föltéve, lel­kesen kezdtek a hazaiak, s a 6. percben már meg is szerezték a vezetést. Ettől kezdve hatalmas mezőnyfölényben játszottak, sor­ra „gyártották” a jobbnál jobb helyzeteket, a lesre játszó MÁV DAC védelem mellett. A MÁV DAC egyetlen helyzetéből szépített. Jó: Galambos, Horváth, Kóródi, Babai, ill. Tóth L., Hannich, Tóth D, Füredi István Maroki MTE-Eger 1-1 (0-0) Budafok, 1500 néző. V: Bárt­­fai. Budafok: Lengyel — Horváth, Kapitány, Noskó, Vizi — Tátrai (Szabó a 70. percben), Tóth K., Harangi — Zöldi, Esterházy, Tóth I. Edző: Dobesch Gyula. Eger: Csan­k — Fodor, Zsidai, Patva­­ros, Bik­incsik — Fitala (Lengyel a 77. perc), Horváth, Antal — Bar­­ta, Galántai, Dudás. Edző: Bán­kúti László. 2­5. perc: a budafoki védelem óriási hibájából Barta egyedül tört kapura, a kifutó Lengyel fölött átívelt labda azonban az üres kapu mellé pattant. 40. perc: Harangi belőtt labdá­ja kiperdült Csánk kezéből, Tóth K. 5 méteres lövése a gólvonalon álló Zsidairól vágódott vissza. 68. perc: Barta több jó csel után 14 méterről nagy helyzetből alig lőtt kapu fölé. Sáros­ István BVSC-Volán SC 1-0 (0-0) Rákoscsaba, 2400 néző. V: Tátrai. BVSC: Pálinkás — Antal, Varga, B. Nagy, Gara — Krom­­mer, Turtóczki, Aranyosi (Pu­­ruczki a 86. percben) — Lucak­a (Bazsánt a 70. percben), Nagy, Kaszás. Edző: Mezey György. Vo­lán SC: Benes — Vígh, Sebők, Urbán, Márkus T. — Gubek (Ebedli a 62. percben), Kiss, Haj­dú — Földes, Németh (Márkus F. a 76. percben), Bartosik. Edző: Preiner Kálmán. 25. perc: Bartosik lőtt gólt, de les miatt a játékvezető nem ítélte meg. 30. perc: Sebők 12 méterről centiméterekkel fejelt a léc mellé. 39. perc: Földes talált a hálóba, de lökés miatt Tátrai nem adta m­eg a gólt. 56. perc: Németh bombáját Pá­linkás remekül kiöklözte. 61. perc: Nagy jobbról belőtt labdáját Lucska átlépte, s Ka­szás 6 méterről a kapu bal alsó sarkába perdítette. 1—0. 89. perc: Földes nagyerejű lö­vését Pálinkás elcsípte. Az első 45 perc nagy része a hazai csatárok és a vasutas védők csatáját hozta. A BVSC-védelem higgadtan,­ügyesen játszott, a len­dületes, de nagy hibaszázalékkal játszó Volán-csatárokkal szem­ben. Szünet után még fokozódott a Volán nyomása, a vendégek azon­ban most is okosan védekeztek, jól tartották a labdát és sikerült egy ártatlannak tűnő ellentáma­dásból szerzett góllal a győzelmet is megszerezniük. Jó: Pálinkás, Varga, B. Nagy, Krommer, Ka­szás, ill. Márkus T., Kiss, Kun István Debreceni VSC-Fű­zfő Debrecen, 6000 néző. V: Tóth. Debreceni VSC: Szabó — Kiss J., Potyók, Puskás, Lipők — Her­­czegh (Waczlavik a 63. percben), Kiss L., Mezei — Diószegi (Za­­vadezki, az 55. percben), Maczkó, Fodor. Edző: Makra,­ Balázs. Fűz­fő: Takács — Gál B., Kovács, Balatoni, Durgonics — Baráth, Kovács, Gertsmár — Potzmann (Tóth, a 68. percben), Gál I, Gellei (Csurgó a 75. percben). Edző: Vasas Mihály. 19. perc: Baráth 7 méterről fejjel megcélozta a jobb felső sar­kot, Szabó elcsípte a labdát. 21. perc: Mezei, Maczkó, Me­zei háromszögelés után Mezei nem találta el a labdát, amikor már csak a­­ kapussal állt szemben . .. 41. perc: Diószegi beadását Fo­dor csúsztatott fejessel az 5-ösről a jobb kapufa mellé küldte. 48. perc: Herczegh 17 méterről küldött labdáját Takács csak má­sodszorra tudta megkaparintani. 74. perc: Waczlavik átadásából Maczkó átemelte a labdát Kovács L. fölött, de az 5-ösről a kijövő Takács mellett kapu mellé lőtt. 77. perc: egy előregurított lab­dát Szabó átlépett, Gertsmár a jobbösszekötő helyéről az üres ka­pura lőtte, de a befutó Potyák szögletre mentett. Jó idő kedvezett a mérkőzésnek. A hazai szurkolók többgólos DVSC-győzelmet vártak, ez azon­ban elmaradt, a vasutascsapat hó­napok óta nem játszott ilyen gyengén, sok volt a pontat­lan átadás, a támadások ve­zetésénél nem igyekezett az együt­tes létszámfölényt biztosítani az egyébként is védekező harcmodor­ban játszó vendégcsapattal szem­ben. A Fűzfő lelkesen küzdött az egy pontért és sikerült is meg­ A Pécsi MSC-Várpalota 4-0 (2-0) Pécs, Újmecsekalja, 5000 néző. V: Maczkó. PMSC: Katzirz — Iványi, Tomna, Schulteisz (Dár­dai L. a 65. percben), Kincses — Kiss, Dárdai P. Lőrincz — Kardos (Lutz a 70. percben), Nagy, Dobány. Edző: Kovács Im­re. Várpalota: Palotai — Albu, Kirchner, Bor, Harmath — Kozma, Kun, Szőllősi (Szegedi a 70. perc­ben) — László (Czompó az 56. percben), Ladányi, Farkas. Meg­bízott edző: Zsótér Ferenc. 20. perc: Nagy beadását Kar­dos az 5-ösön lefejelte, de a lab­da 1ö léc fölé pattant. Szekszárd-Komló 1-0 (0-0) 47. perc: Lingl több csel után, jó ütemben ugratta ki Róthot, aki 8 m-ről a jobb oldali lécre lőtte a labdát. 55. perc: Somodi vezette fel a labdát, 25 m-ről váratlanul nagy erővel lőtt, a labda arasz­nyira csúszott el a bal alsó sa­rok mellett. 59. perc: Freppán dr. 18 m-es, remek szabadrúgása a sorfal fö­lött a jobb felső sarokba vágó­dott, 1—0. Szikrázó napsütésben, szikrá­­zóa­n kemény, de igen mérsékel színvonalú mérkőzést vívott e két­­.szomszédváró együttese. Az első félidőben mindkét csapat ide­gesen, nagy hibaszázalékkal ját­szott. Szünet után a vendégcsa­pat kezdett jobban, akár a ve­zetést is megszerezhette volna Freppán dr. remek szabadrúgás­gólja után élénkült az iram. A vendégek bátran kitámadtak és végig nyílttá tették a két pont sorsát. Jó: Vágó, Freppán dr. Szlovák, Lipovszky, ill. Pál, Lingl, Róth. Fekete László Nemzetközi mérkőzés Inter Bratislava—Tatabányai Bá­nyász 1—1 (1—0). Pozsony. Tata­bánya: Csepecz (Kiss) — Szabó, Lakatos, Néder (Bánfi), Knapik — Halász, Csapó, Arany — Hegyi P. Nagy (Vass), Nyitrai. G. Mráz, ill. Nyitrai.