Népsport, 1978. november (34. évfolyam, 264-289. szám)

1978-11-19 / 280. szám

XXXIV. 280. ♦ 1978. november 19. LABDARÚGÁS Ferencváros—Bp. Vasas Izzó 2-1 (0-1) Üllői út, 4000 néző. Vezette: Jatiber (*••), (Eőry, Király). Ferencváros: Zsiborás 7 — Martos 7, Major 5, Bálint 7, Vépi 5 — Tepszics 6, Nyilasi 6, Takács 5 — Pusztai 7, Szokolai 1, Mucha 6. Edző: Friedraanszky Zoltán. Bp. Vasas Izzó: Fekete 7 — Révész 8, Horváth 8, Kovács 7, Állai 5 — Geiger 6, Varga 6, Szűcs 5 — Földes 6, Nagy 6, Si­­pőcz 6. Edző: Kovács József. Csere: Szokolai helyett Rubold (5) a 62. percben, Pusztai helyett Giron (5) a 74. percben. Gólszerző: Nagy a 11. percben, Nyilasd a 63. percben, Pusz­tai a 73. percben. Szögletarány: 10:4 (7:3) a Ferencváros javára. (A mérkőzés előtt az FTC vezetősége köszöntötte Vépi Pétert, aki 300. bajnoki mérkőzését játszotta az egyesület színeiben. Mi ez­úton gratuláltunk a szép ju­­­­bileumhoz!) Álmos, lassú iramban kezdő­dött a mérkőzés. Az Izzó játé­kosai érthetően sokat adogattak, cselezgettek, a labda huzamos birtoklására törekedtek, s a zöld­fehérek ezt nem igen tudták megakadályozni. A 11. percben, egy jobboldali szögletrúgás után Martos a gól­vonalról mentett ismét szöglet­re. Sipőcz másodszor is ponto­san célzott: Nagynak az ötösön csak bele kellett tenni a fejét a labda útjába és a fejes a háló közepében kötött fel. 0-1 Az FTC szorongatott ezután. A 21. percben Szokolai hátraes­ve továbbította Martos beadá­sát a kapu felé, de a labda el­suhant a jobb kapufa mellett. A 26. percben Geiger a jobbszé­len elfutott, beadását Nagy a kapu torkában lekezelte, ügye­sen kifordult, s­­ az üres ka­pu mellé lőtt. Egy perc múlva Kovács erős, távoli lövését bra­vúrral tolta a kapu fölé Zsibo­rás. A félidő végére beszorult az Izzó, de a hazaiaknak csak szögletek sorozatára tett erejük­ből. A MÁSODIK FÉLIDŐ heves ferencvárosi rohamokkal kezdődött, az 51. percben Takács 40 méteres szélő után jó helyzet­ből magasan föbé emelt. Később Mucha cselezett eggyel többet a kapu előtt. A 63. percben egyenlített a Ferencváros. Takács beadását Pusztai Nyilasi elé fejelte és a középpályás hat méterről a ka­pu jobb oldalába bombázott. 1-1 Felélénkült a játék. A 73. percben ártalmatlannak látszó hazai támadás futott a bal ol­dalon. A kapu elé ívelt labda rövidre sikerült, a védők egy­másra vártak a felszabadítás­sal. Pusztai közbeugrott és a kimozduló kapus mellett három méterről a kapu közepébe tolta a labdát. 1-1 A Ferencváros játszott tovább­ra is mezőnyfölényben, de ve­szélyes helyzetet már nem tu­dott kialakítani. ★ ★ ★ ★ Meglepően higgadtan, kö­rültekintően kezdett a me­zőnyben az Izzó. Sokat mo­zogtak játékosaik, mindig volt szabad ember, akihez a labdát lehetett továbbítani. Ferencvárost a bekapott gól sem rázta fel, átvette az ellenfél lassú tempóját, kö­rülményesen szőtték akciói­kat és az előretolt csatáro­kat — különösen Szokolait — egyszerűen lehetetlen volt játékba hozni. A második félidőben az Izzó ugyanúgy kezdett, ahogy abbahagyta, a hazaiak azonban gyorsabb iramra kapcsoltak. A saját térfelükön is megtámadták az ellenfelet, hibázásra kényszerítettek, sok átadá­sukat elcsípték, és többször is hosszú percekre a kapu­jukhoz szögezték az Izzót. A második félidőbeli erőtel­jesebb, gyorsabb, korszerűbb játékkal a Ferencváros rá­szolgált a két pontra. A Ferencvárosban Zsiborás kétszer is védhetetlen­­nek látszó lövést hárított. A hát­védek közül Martos szinte vé­gig középpályást, sőt gyakran csatárt játszott, Vépit és Majort többször átjátszották, Bálint a védőmunka körültekintő ellátása mellett — különösen az első félidőben — hatékonyan segí­tette a támadójátékot. Pusztai mind a két gólnak részese volt, Nyilasi a második félidőben ala­posam feljavult, jól cselezett és helyzeteket készített elő. Az Izzóban Fekete a gólokról nem tehet, a háló biztos őré volt, és a vé­delmet is jól irányította. A hát­védsor kiemelkedően legjobb já­tékosa Kovács volt, aki sok tá­madást akasztott meg és a hoz­zákerült labdákat ügyesen meg­játszotta. A középpályások amíg erővel bírták, nagy területen, hasznosan játszottak, a hajrára azonban visszaestek. Nagytól és Sipőcztől láttunk nagyon szép dolgokat, de szünet után keve­set mozogtak, kerülték az ösz­­szecsapásokat. Kauber játékvezető a szabály­talanságok egész sorát rosszul ítélte meg. Friedmanszky Zoltán: — Ke­serves két pont hazad környe­zetben, de ennek is örülünk. Kovács József: — Minden elismerésem a csapaté, de a gó­lok... Borbély Pál lI. Dózsa—Haladás VSE 5-1­­3-11 Megyeri út, 3000 néző. Vezette: Pádár (*­**), (Simon J, Geiger). II. Dózsa: Roth­ermel 8 — Molnár 8, Duna­ 6, Kardos 6, Tóth 3. 5 — Kolár 0, Zámbó 5, Nagy 5 — Fazekas 7, Törőcsik 5, Fe­kete ,5. Edző: Várhidi Pál. Haladás VSE: Hegedűs P. 4 — Fischer 8, Király 5, Kerek­ 5, Viszked 5 — Halmosi 5, Tar 5, Galántai 5, Sebestyén 6 — He­gedűs L. 4, Hauzer 4. Edző: Sáros­ László. Csere: Kolár helyett Kerekes (6) a 33. percben, Fischer he­lyett Kecskés (—) a 61. percben, Nagy helyett Kellner (—) a 21. percben. Gólszerző: Fazekas a 7. percben, Kardos a 13. percben, Fa­zekas a 21. percben, Sebestyén a 38. percben, Kerekes a 64. percben, Törőcsik a 75. percben. Szögletarány: 10:3 (4:3) az ú. Dózsa javára. Dózsa-rohamokkal indult a já­ték. Dunai, majd Törőcsik lövé­se foglalkoztatta Hegedűs P.-t. Már a 7. percben megszerezte a vezető gólt az Újpesti Dózsa. Kardos jó labdájával Fazekas középen kiugrott, aztán 8 mé­terről laposan a kapu jobb ol­dalába helyezett. 1-0 A 9. percben Sebestyén 16 méterről küldött labdáját Ro­­thermel a kapu fölé bokszolta. A szögletet követően Sebestyén fejelt kecsegtető helyzetben 10 méterről a jobb kapufa mellé. A 13. percben növelte előnyét a lila-fehér együttes. Nagy a bal oldalról a kapu elé ívelt, a védők csak nézték, amint Kar­dos ráfutott a lehulló labdára, és az ötös sarkáról a kapus fö­lött a kapu jobb oldalába fejelt. 2-0 A 21. percben ismét a vasi csapat hálójába került a labda. Feketét szabálytalanul akasztot­tál­ a 16-os előtt. Fazekas vé­gezte el a szabadrúgást és a sorfal mellett ügyesen a Scapu bal sarkába nyeste a labdát. 3-0 A 38. percben szépítettek a vendégek. Kardoson nagyot lök­tek a 16-os előtt, a labdát Se­bestyén ügyesen elvitte két Dó­­zsa-játékos között, aztán 15 mé­terről a kapujából kint álló Ro­­thermol fölött a léc alá lőtt. 3- 1 SZÜNET UTÁN sem változott a játék képe. Eb­ben a játékrészben is az újpes­tiek játszottak nagy fölényben. Az 59. percben Kardos bombá­ját védi® Hegedűs P. A 6­1. percben Fazekas a jobb oldalról végzett el szögletrúgást, beívelt labdáját Kerekes a védők sűrű­jéből továbbította hat méterről a kapu bal oldalába. 4- 1 Fischer húzódást szenvedett, Kecskés váltotta fel, aztán Fe­kete került kétszer is helyzetbe, előbb Törőcsik beadása után hét­ méterről lőtt kapu mellé, majd egy perc múlva ugyancsak jó helyzetben küldte a labdát a szombathelyi kapu mellé. A Ha­ladás is vezetett néhány táma­dást, de ezek nem jelentettek sok veszélyt. A­ 75. percben Fe­ket­e kiugratta­­a jobb összekötő helyén Törőcsiket, aki egy fi­nom esel után nyolc méterről, éles szögből lőtt a kapu bal ol­dalába. 5-1 Az utolsó negyed órában is a lila-fehérek támadtak. ★ * ★ Huszonegy perc alatt há­rom gólt szerzett az U. Dó­zsa és úgy tűnt, a hazaiak megismétlik a dunaújváro­siak elleni gólparádét. Fél óra után azonban veszített lendületéből a hazaiak tá­madójátéka. A vasiak igye­keztek túlbiztosítani kapu­juk előterét, a csatárok is rendre visszarohantak a hát­sók megsegítésére, de így sem úszták meg gólok nél­kül az első félórát. Utána minden mindegy alapon tá­madhattak ők is, sikerült szépíteniük. Szünet után is a hazaiak irányították a já­tékot, jórészt a szombathe­lyi térfélen folyt a játék, újabb gólra azonban csak­nem húsz percet kellett vár­­niuk a didergő nézőknek. Aztán még egyszer került a vendégcsapat hálójába a lab­da és a hazaiak félgőzzel is biztosan nyerték a talál­kozót. Az V. Dózsa kapujában Rottvermelnek két ko­molyabb lövést kellett csak há­rítania. Sebestyén gólját, ha bent áll kapujában, háríthatta volna. A védelemben Dunai és Kardos játéka dicsérhető elsősorban, az utóbbi az első félidőben szinte középpályást játszott, sok táma­dásban benne volt és szerzett egy gólt is. Szünet után vi­szont már hátrább húzódott és a védőmunkára ügyelt jobban. A középpályán az első félidőben Zámbó sok jó labdát osztott el, megfelelt Nagy is. A csereként beállt, Kerekes végig nagy terü­leten, hasznosan játszott, gólt is szerzett Töröcsiknek volt néhány látványos megoldása, egy na­gyon szép gólja, ám a kilenc­ven perc nagy részében keve­set mozgott. Fekete nagyon igyekezett, de most nemigen si­került neki elgondolásait ke­resztül vinni. A Haladás VSE kapujában Hegedűs P.-nek vol­tak bizonytalankodásai, de egy­két ügyes védése is akadt. A közvetlen védelem legjobbja Fischer volt, aki jó szerelések után még előretörésekre is vál­lalkozott. A többi védőnek is volt sok sikeres közbelépése, de megingásaik is akadtak. A kö­zéppályások közül Tar elsősor­ban Törőcsikre ügyelt, szünet után már előre is merészkedett, támadásokat is kezdeményezett- Sebestyén sokat mozgott, segí­tett a védőknek és igyekezett a támadásokhoz is felzárkózott. A két előretolt csatár nem sok ve­szélyt jelentett a kapura. Pádár játékvezető néhány sza­bálytalanságot nem torolt meg, összességében megfelelően látta el feladatát. Várhidi Fii: — Végig jobbak voltunk, de a gólkülönbség, úgy érzem, kicsit túlzott. Sárosi László: — Ezúttal ke­vésnek bizonyult a lelkesedés. Várkonyi Sándor NB I TARTALÉKCSOPORT II. Dózsa—Haladás VSE 4-0 (1-0). Megyeri út, 100 néző. V: Abonyi. Dr. Dózsa: Erdélyi (Bod­nár) — Szalai, Miklós, Viczki, Várhidi — Sarlós, Steidl (Nagy), Schumann — Bodnár, Stemler, Gyöngyösi. Edző: Schumann Já­nos. Haladás: Tóth — Kecskés, Polgár (Talabér), Hegyi, Biczó — Maróczi (Borsi), Nagy, Kiss, Ka­rasz — Németh G.­­éter. Edző: Rátkai László. G: Gyöngyösi, Schumann, Nagy. Jő: Schumann, Bodnár, Gyöngyösi, 111. Nagy. A 12. forduló válogatottja Martos 7 (FTC) Csepecz 7 (Tatabánya) Kerekes 7 Néder 7 (B.­Csaba) (Tatabánya) Láza 8 (B.­csaba) Nagy 11 7 (Videoton) Fazekas 7 (U. Dózsa) Birinyi 7 (Vasas) Gass 8 (Vasas) Borsó 6 (MTK-VM) Berindán 7 (STC) A forduló játékvezetője: Előre).­iaczina­­*****), Vasas-MÁV A MÁSODIK CSAPAT Zsiborás 7 (FTC) Nagy III 6 Pozsgai 7 Bálint 7 Kutas­ 7 (Videoton) (Rába ETO) (FTC) (DVTK) Bartha 7 Nagy 6 Zombori 6 (Csepel) (Bp. Honvéd) (Vasas) Sárközi 7 Schmidt 7 Váradi 7 (MÁV Előre) (Tatabánya) (Vasas) NÉPSPORT . NB I Videoton-Bpp. Honvéd 1-1 (1-0) Székesfehérvár, 6000 néző. Vezette: Palotai (*­•**) (Baj, Bodrogi). Videoton: Kovács L. 6 — Nagy Xi 6, Kovács J. 6, Bárány­ S, Fejes 6 — Nagy XI 7, Harsai 6, Végh 5 — Novath 6, Burcsai, Tieber 5. Edző: Lantos Mihály. Bp. Honvéd: Gujdár 6 — Parócza 1 8, Kocsis 7, Lukács L, Varga I. 6 — Pál 6, Nagy G, Pintér 6, Póczik 3 — Gyimesi 5, Weimper 5. Edző: Tichy Lajos. Csere: Póczik helyett Geiger (—) a 65. percben. Gólszerző: Novath a 22. percben. Szögletarány: 7:4 (4:2) a Videoton javára. A mérkőzés előtt katonazene­kar szórakoztatta a közönséget. A díszpáholyban helyet foglalt Buda István, az OTSH elnöke és Páder János elnökhelyettes is. Rövid ünnepség keretében Bencsik István, a Vi­deoton el­nöke köszöntötte mindazokat, akiknek részük van abban, hogy a stadion világítása és ered­ményjelző berendezése a terve­zettnél hamarabb elkészült. Az avatás alkalmából minden nézőt emlékplakettel ajándékoztak meg. Hazai támadásokkal indult a játék, Karcai lövését szögletre ütötte Gujdár, a másik oldalon pedig Póczik lövését hárította Kovács L. Néhány percen át kiegyenlített volt a játék, az­tán a Videoton fölényt harcolt id. A 15. percben Nagy II 16 méteres lövését védte a váloga­tott kapus. A 22. percben Fejes Novaihoz játszott, a fiatal csatár a saját térfelének közepéről megiramo­­dott, aztán futtából, a közép­­csatár helyéről, 17 méterről, ha­talmas lövést zúdított kapura, a labda bal oldalon, a léc alatt vágódott a hálóba. 1-0 A góltól fellelkesült hazai csapat egy ideig még rohamo­zott, a félidő utolsó negyed órá­jában azonban feljött a Honvéd. A 32. percben Pintér átadása után Póczik megugrott, de Ko­vács J. az utolsó pillanatban be­csúszva szerelte. Ezután Burása jó helyzetben mellé lőtt. A 41. percben Gyimesi szabadrúgásból középre csavarta a labdát, de Nagy veszélyes fejese elkerülte a kaput. Egy formás Nagy, Lu­kács támadásvezetés után Póczik kapta a labdát, de keresztben kapu mellé lőtt. SZÜNET UTÁN sokat kezdeményezett a Honvéd. Gyimesi beadása után Nagy fe­jese alig kerülte el a kaput. Az 53. percben nagy helyzetet ügyetlenkedett el a Videoton, Nagy III beadásszerű lövése után a labda kipattant Gujdár­­ról, de Karcai az üres kapu fö­lé emelte. A 62. percben Nagy III beadását lehúzta Gujdár, ké­sőbb pedig Nagy bal sarokra tartó fejesét hárította Kovács L. A 66. percben Fejes 22 mé­teres távoli bombáját Gujdár szögletre tolta, a másik oldalon pedig Gyimesi lövése vert hely­zetben találta Kovács L.-t, de a labda a bal kapufán csattant, a berobbanó Geiger pedig fölé fejelt. A 70. percben Nagy II három remek csellel tisztára ját­szotta magát, de kisodródott, s lövését Gujdár elcsípte. A 81. percben Tieber beadását Nováth 7 méterről a felső kapufára fe­jelte. Az utolsó percekben a Honvéd majdnem kiegyenlített, de Weimper közelről Kovács L. kezébe lőtt. ★ ★ i­ Nem volt igazán jó a já­ték, de végig nagy volt a küzdelem, s döntetlen szí­nezetű a mérkőzés. A Vi­deoton bátrabban kezdett, sokkal többet kezdeménye­zett, sok mozgás közben gyakori felzárkózásokkal magához ragadta a játék irányítását, lényegesen ru­galmasabb felfogásban ját­szott, mint ellenfele. A Bp. Honvéd már ebben az idő­szakban is dicséretesen küzdött, de láthatóan in­kább a védekezésre össz­pontosított. Nem használta ki azokat a lehetőségeiket, amelyek a támadásban mu­tatkoztak. Szünet után vi­szont változtattak ezen a já­tékfelfogáson, a védők kö­zül aki csak tehette fel­zárkózott a középpályára, a középpályások még előbbre, néhányan közülük megpróbáltak csatárszerűen játszani, például Nagy és Pintér. Ezzel elérték, hogy átvették a játék irányítá­sát, nagy fölénybe kerültek. A Videoton viszont szívó­san, szervezetten védeke­zett, s ha ki is engedte a kezéből az irányítást, nem mondott le az ellenroha­­mokról, s miközben a Hon­véd támadott, voltak hely­zetei is. Nem volt lényeges különbség a két csapat kö­zött, a mérkőzés sorsát egy jól sikerült távoli lövés döntötte el. Az igazsághoz tartozik azonban, hogy a hazai csapat támadásai ve­szélyesebbek voltak. A Videoton közvetlen védelmének tagjai nagyon megbízhatóan játszot­tak, s az időnkénti kapkodás­tól eltekintve valamennyien gondot fordítottak a labda pon­tos továbbítására. A csapat leg­jobbja Nagy 11 volt, aki az el­ső félidőben ugyan még csak közepesen játszott, szünet után azonban valósággal szárnyakat kapott, fáradhatatlan volt, cse­lei sikerültek, jól szervezte a játékot. Karsai védekezésben és támadásban is megfelelő volt. Elöl Novath mozgékony­ságával és góljával hívta fel magára a figyelmet. A Bp. S Honvédban Gujdár a gólt nem védlhette. A megbízhatóan játszó hátvé­dek közül Kocsis tűnt ki az­zal, hogy szünet után gyakran vállalkozott előretörésekre. A középpályások közül sokáig Pintér volt a legjobb, egy órán át átjátszotta a középpályát, de a második félidő derekától kezdve elszürkült. Pál inkább a labda megszerzésében volt jó, Nagy pedig fejesekkel, be­fejezésekkel is próbálkozott. A csatároknak nem ment, Gyi­mesi ak­kor tetszett, amikor Geiger beállítása után vissza­húzódott a középpályára. Palotai jól bíráskodott, reme­kül alkalmazta az előnysza­bályt. Lantos Mihály: — Tudatos, fegyelmezett csapatjátékkal végre győzelem! Tiehy Lajos: — Bár kapko­dó volt a játékunk, a kapu előtt több határozottsággal­ pon­tot szerezhettünk volna. Németh Gyula Z­alaegerseg-MT­K-VM 1-1 (1-0­ Zalaegerszeg, 3500 néző. Vezette: Kuli (****), (Gondár, Szentkuti). ZTE: Kovács 6 — Szimacsek 6, Kanász 6, Mihalecz 5, Péter 6 — Rácz 4, Soós 5, Konrád 5 — Csepregi 5, Havasi 4, Horbor S. Edző: Kárpáti Béla. MTK-VM: Gáspár 6 — Gál 5, Turner 5, Aszalai 5, Kovács J. 5 — Kovács B. 6, Burg G, Borsó 6 — Takács 6, Hajduska 5, Morgós. Edző: Mezey György. Csere: Gál helyett Krómer (5) az 53. percben, Burg helyett Garics (—) a 68. percben, Szimacsek helyett Fodor (—) a 73. percben, Rácz helyett Hadászi (—) a 73. percben. Gólszerző: Soós a 40. percben, Takács az 55. percben. Szögletarány: 9:2 (5:2) a ZTE javára. A ZTE vezette az első táma­dásokat, s már a 8. percben ve­szélybe került az MTK-VM ka­puja: Konrád ívelt egy szabad­rúgást kapu elé, Mihalecz 8 m-ről küldött fejese alig kerül­te el a jobb alsó sarkot. A másik oldalon Rácz a 16-os vo­nalon nem találta el a labdát, Borsó került lövőhelyzetbe, de 15 m-ről küldött lapos lövését Kovács bravúrral védte. A 14. percben Havasi bal oldalról adott a kapu elé, Csepregi el­vétette a labdát, de Horbor is jó helyzetbe került, az ő 6 m­­ről küldött lövését Gáspár ki­ütötte. A 22. percben Borsó nagyszerű keresztlabdát adott a jobb oldalon felfutó Kovács B- nek, aki azonban jó helyzetből kapu mellé lőtt. A 36. percben szöglet után kavarodás keletke­zett a MTK-VM kapuja előtt, Rácz 10 m-ről meglőtte a lab­dát és Gáspár ujjheggyel a ka­pufára tolta, amely onnan szög­letre perdült. A 40. percben Rácz bal oldal­ról ívelt az 5-ösre, Gáspár ki­lépve kapujából kiütötte a lab­dát, éppen Soós elé, s az eger­­szegi játékos 14 m-ről, védhe­­tetlenül, bombázott a bal felső sarokba. 1-0 SZÜNET UTÁN azonnal egy eger­szegi gólhely­zet maradt kihasználatlanul: Horbor két védő közül ügyesen kihozta a labdát, Rácz elé gu­rított, az ő lövését a léc alól tolta szögletre Gáspár. Az 55. percben egyenlített az MTK­­VM: Szimacsek buktatta Haj­dúikét, a szabadrúgást a 16.-os sarkától mintegy ötven méter­nyire Borsó ívelte szözépre és a teljesen szabad­o­n hagyott Takács nyolc méterről, senki­től sem zavartatva fejelt a bal sarokba. 1-1 Az 56. percben egy szabad­rúgás után a teljesen tisztán álló Soós elé került a labda, ő azonban az ötös sarkáról a ka­pu mellé lőtt. A 64. percben szintén Soós hibázott, ekkor Havasitól kapott jó labdát, és már csak Gáspárral állt szem­ben, de hat méterről küldött hatalmas lövése a kapu fölött zúgott el. A 67. percben Ko­vács J. fejéről Csepregi elé csúszott a labda, ő is már csak a kapussal állt szemben, de el­hamarkodottan, gyengén, 14 méterről kapu mellé lőtt. A 84. percben a ZTE 11-es pontja körül Garics cselezgetett, az­tán váratlanul lőtt, de a labda centiméterekkel elkerülte a kaput. A 86. percben a kaputól 20 méternyire buktatták Hor­­bort, a szabadrúgást Mihalecz a sorfal mellett laposan a ka­pufára lőtte. ★ ★ ★ Küzdelmes mérkőzés volt. Lehetett is erre számítani, hiszen mindkét csapat igen gyengém szerepelt eddig, és égetően szüksége volt a pontra. Ennek megfelelően alakult a játék képe is, mindkét csapat nagy becs­vággyal küzdött, és amikor a ZTE felülkerekedve sor­ra dolgozta ki helyzeteit, az MTK-VM játékosai so­rozatos szabálytalanságokkal tördelték szét a játékot. Ez később néhány ZTE játé­kosra is átragadt. A szünet utáni gyors egyenlítő gól egy kissé megzavarta az egerszegi csapatot, addigi fölénye megszűnt, kiegyen­lítettebb lett a játék,­­ bár ezután is az egerszegieknek akadtak nagyobb helyzetei, az eredményen már nem tudtak változtatni. A hely­zetek alapján a ZTE vala­mivel közelebb állt a győ­zelemhez. A ZTE kapujában Kovács megbízhatóan védett. A közvetlen védelmi sor szilár­dan állt a lábán, eltekintve a gól előtti helyzettől. A közép­pályán nem akadt kimagasló tel­jesítmény, a támadósor tagjait a rossz helyzetkihasználás miatt kell elmarasztalni. Stozbort bá­tor játékáért és ötletességéért azonban dicséret illeti. Az MTK-VM kapujában Gáspár sok nehéz helyzetben tisztázott, a védelmi sor elég gyakran zavarba jött, amit a ZTE sok helyzete bizonyít. A középpályás sor azonban maga­biztosan játszott, Kovács B., Burg és Borsó egyaránt sokat fáradoztak a védelem segítésé­ben és a játék szervezésében. A támadósorban Takács sokat vál­toztatta a helyét és öt gólja is dicséri. Kuli játékvezető néhány ki­sebb szabálytalanságot nem to­rolt meg. Kárpáti Béla: — Helyzeteink alapján nyernünk kellett volna. Mezey György: — Küzdelmes mérkőzés, igazságos eredmény. Gondi Béla AZ NB I GOLLPH­OLISTÁJÁNAK ÉLMEZŐNYE II gólos: Fazekas (V. Dózsa). 9 gólos: Fekete (V. Dózsá), Gass (Vasas). 8 gólos: Nagy (V. Iz­zó). 7 gólos: Somogyi (Csepel), Weimper (Bp. Honvéd), Bíró (Salgótarján). 6 gólos: Nyilasi (FTC), Glázer (Rába ETO), Föl­di (Salgótarján), Arany, Schmidt (Tatabánya).