Népsport, 1979. október (35. évfolyam, 233-258. szám)

1979-10-04 / 235. szám

XXXV. 235. ♦ 1979. október 4 LABDARÚGÁS A BAJNOKCSAPATOK EURÓPA KUPÁJÁÉRT Kiküldött munkatársunk, Szabó Illés jelenti Prágából. Dukla Praha—st. Dózsa 2-0 (1-0) Prága, 30 000 néző. Vezette: Esel­weiler (Assenmacher, Pauli, mindhárom NSZK-beli). Dukla Praha: Netolieka — Novak, Samek, Macela, Fiala — Rott, Pelc, Stambc­r — Vizek, Nehoda, Gajdusek. V. Dózsa: Rothermel — Viczkó, Dunai, K Jurácsik, Tóth J. — Kardos, Kolár, Nagy, Tóth A. — Fazekas, Fekete. Csere: Rótt helyett Berger a 11. percben, Kardos helyett Sarlós a 25. percben, Kolár helyett Zámbó a 62. percben. Gólszerző: Vizek a 23. percben, Nehoda a 89. percben. Sárga lap: Fekete a 10. percben, Jurácsik a 17. percben, Fiala a 46. percben, Dunai a 47. percben, Viczkó a 49. percben, Macela a 66. percben. Szögletarány: 13:9 (9:5) a Dukla javára. A 10. percben Fekete a fél­pályánál , a magyar csatárt korábban háromszor is buktat­ták, de a hasonló figyelmeztetés elmaradt! — elgáncsolta Gajdu­­seket, Eschweiler sárga lappal büntette a Dózsa csatárát. A 17. percben Jurácsik lerántotta Stambachot, ő is sárga lapot ka­pott. Egy perc múlva Pelé 16 m­-es lövése alig kerülte el a jobb alsó sarkot. A 23. percben szerezte meg a vezetést a Dukla. Egy bal oldali beadás után Nagy talppal vitte el a labdát Nehoda és Gajdusek közül, a Dózsa kapujától 17 m-re. A játékvezető közvetett szabadrúgást ítélt. Nehoda jobb­ra gurította a labdát, Vizek elé, s a jobbszélső jobbal, óriási erő­vel a szétugró sorfal között a jobb felső sarokba bombázott. 1-0 A 31. percben Tóth A. balról beívelt szögletét követően Sar­lós fejjel továbbcsúsztatta a labdát — Netalicka kifutott ka­pujából, de nem tudott közbe­avatkozni —, Nagy a jobbössze­­kötő helyéről kapásból, bal bel­sővel az üres kapura emelt, a labda a felső kapufa tetejéről pattant az alapvonalon túlra. A félidő hajrájára erősen feljött a Dózsa. Előbb Sarlós 15 m-ről küldött labdáját ütötte szöglet­re Netalieka, majd a 41. perc­ben a félidő legnagyobb egyen­lítési alkalma is kimaradt. A középen kiugró Nagy remekül tálalt a jobbösszekötő helyén ér­kező Fazekas elé, a csatár 17 m­­ről, futtából leadott lövését azonban Netalicka vetődve szög­letre ütötte. A FORDULÁS UTÁN négy perc alatt három sárga llapot osztott ki Eschweiler. *Előbb Fiala talpalását büntette Viczkóval szemben, majd Dunai következett, aki buktatta a kö­zépen kiugró Fialát, és Viczkó zárta a sort. A lilák védője Gaj­­dusekk­el szemben szabálytalan­kodott. A másik oldalon Fekete ve­szélyeztetett , beadása után Tóth A. 8 m-ről, estében fejelt kapu mellé. A 63. percben Gaj­dusek 20 m-es bombáját öklözte ki ki Rothermel, majd a 66. percben Macela kapott sárga lapot, mert szabálytalankodott Naggyal szemben. Újpesti rohamok közepette a 89. percben végleg eldőlt a to­vábbjutás sorsa. Egy ellentáma­dást követően a lilák térfelének közepén Vizek szerezte meg a labdát és a jobb oldalon induló Gajduseket indította. A csatár jobb belsővel középre csavarta a labdát és a balösszekötő he­lyén érkező Nehoda közvetlen közelről a hálóba lőtt. 2-0 Voltak időszakok, amikor a hazaiak nem tudták megta­lálni a Dózsa játékának az ellenszerét, kapkodtak a vé­dekezésben és támadásaik * is veszélytelennek* bizonyul­tak. Az első játékrészí de­rekán azonban a Dukla kö­zéppályásai fokozatosan át­vették a játék irányítását. Jobbnál jobb labdákkal dob­ták támadásba csatáraikat, akikkel őrzőik nem is bírtak. Ekkor akár több gólt is sze­rezhettek volna a prágaiak, azonban érthetetlen módon csökkentették az iramot a vezető gól után és az ered­mény tartására törekedtek. Ily módon felhozták az Ü.­s Dózsát. A második játékrészt is­mét óriási lendülettel kezd­ték a csehszlovákok, s a li­la-fehérek erejéből csak néhány ellentámadásra fu­totta. A mérkőzés vége fe­lé ismét kiegyenlítetté vált a játék, a mieink előtt több gólszerzési alkalom is adó­dott. A sok támadás köz­ben azonban fellazult a li­la-fehérek védelme és en­nek tudható be, hogy a Dukla a mérkőzés hajrájá­­■­tán bebiztosíthatta győzel­mét, így 4-3-as gólkülönb­séggel továbbjutott a BEK következő fordulójába. A Dukla Praha kapujában Netolickának ritkán kellett közbeavatkoznia. A hát­védek közül Samek és Macela magabiztosan rombolt, a két szélsőhátvédet azonban többször is átjátszottak a Dózsa csatárai. A középpályán Pelé óriási mun­kát végzett, jól védekezett és gyakran feljött a támadások be­fejezésére is. A Rott helyett be­állt Berger szintén igen haszno­san játszott, főleg a védelmet segítette. Stambachr ezúttal el­maradt budapesti teljesítményé­től. A csatárok közül Nehoda volt a legjobb, őrzői egyszerűen nem bírtak vele, többször is gól­helyzetbe került. Vizeknek és Gajduseknek is akadtak ügyes megmozdulásai. Az V. Dózsa kapujában Rothermel nagysze­rűen védett, a gólokról nem te­het, többször is bravúrosan avat­kozott közbe. A hátvédek közül Viczkó és Tóth J. váltakozó si­kerű párharcot vívott a rábí­zott csatárokkal. Dunai ezúttal kevesebbet hibázott, mint leg­utóbb Jurácsik pedig többször is jó szerelésekkel és ügyes felfu­tásokkal vétette magát észre. A középpályások közül Tóth A. jó labdákkal indította az elöl lévő­ket és okosan fékezte az ellen­fél akcióit. Kolár és­­ Kardos vi­szont nagyon gyenge teljesít­ményt nyújtott. Ennek a sornak és az­ egész csapatnak a legjobb­ja Nagy volt, aki óriási lelkese­déssel, nagy munkabírással és elszántan küzdött mind a véde­kezésben, mind a támadásban. A két csatár közül Fekete har­cosságával vétette magát észre, de szinte abban a pillanatban, ahogy megindult volna, rendre buktatták. Fazekasnak voltak felvillanásai, olykor azonban hosszú percekre eltűnt a me­zőnyben. Eschweiler erélytelenül vezet­te a mérkőzést és ez elsősorban az Ú. Dózsa számára volt hát­rányos. Szabó Illés A KUPAGYŐZTESEK EURÓPA KUPÁJÁÉRT Rába ETO-Juventus 2-1 (2-0) Győr, 22 000 néző. Vezette: Muro (Nunez, Perez, mindhá­rom spanyol). Rába ETO: Pálla — Csonka, Pozsgai, Pásztor, Magyar — Hannich, Onhausz, Póczik — Szabó O., Glázer, Pölöskei. Juventus: Zoff — Seiiea — Cuccuredu, Brio, Furino, Gen­­tile — Tardelli, Bettega, Tavola — Causio, Fanna. Csere: Tavola helyett Prandelli a szünetben, Glázer helyett Mile a 66. percben, Cuccuredo helyett Cabrini a 77. percben, Szabó O. helyett Jugovits a 79. percben. Gólszerző: Furino (öngól) a 6. percben, Póczik a 23. perc­ben. Causio az 52. percben. Kiállítva: Pozsgai a 48. percben. Sárga lap: Fanna és Szabó O. mindketten a 48. percben, Prandelli az 50. percben. Hannich az 51. percben. Szögletarány: 7:3 (3:3) a Rába ETO javára. A hazai együttes rohamaival indult a találkozó, s már a 6. percben megszerezték a veze­tést a győriek. Szabó O. a bal oldalról ívelt be szögletet, a ka­pu előtt magasra felugró Fari­no fejjel megcsúsztatta a lab­dát, s az a meglepett Zoff fö­lött a bal sarokba hullott. Ön­gól! 1". Nem sokkal ezután az előre­húzódó Hamnádi lőtt a kapu fö­lé kecsegtető helyzetben. A 13. percben majdnem újabb öngólt vétettek az olaszok. Seirea jobb belsővel, 8 m-ről a léc alá „he­lyezett”, Zoff azonban bravúr­ral hárított. A 23. percben Szabó Ottót buktatta Brio a jobbösszekötő helyen, nem messze a 16-os sar­kától. A jobbszélső végezte el a szabadrúgást, ügyesen ívelt kapu elé, s a védők dermedten nézték, hogy a berobbanó Pó­­czik 6 m-ről kapura fejelt, s a labda a vetődő Zoff kezéről vá­gódott a kapu bal oldalába. 2-0 SZÜNET UTÁN a 46. percben Szabót fel­vágták a jobb oldalon, az oldalvonal közelében. Nagy tumultus támadt körülöt­te. Fanna belerúgta a labdát a földön fekvő játékosba, Pozs­gai megrúgta Fannát, aki a­ földre rogyott. Muro játékvezető a zsebébe nyúlt. Szabó O-nak és Fannának sárga lapot muta­tott fel, Pozsgait pedig kiál­lította. Prandelli Hannichhal szemben szabálytalankodott, ő is sárga lapot kapott, úgyszin­tén Hannich, aki Bettegát vágta fel. Ekkor a spanyol játékve­zető odahívta magához a két csapatkapitányt és nyugalomra intette mindkét felet. Az 52. percben gyors balol­dali akció befejezéseként Cuccu­redu 10 m-ről a­­bal kapufára lőtte a labdát, ,az kipattant, a balösszekötő helyén érkező Cau­sio elé, aki 8 m-ről a bal alsó sarokba vágta. 2-1 A 62. percben a Juventus 16- osán belül Brio közreműködésé­vel a földre került Glázer, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot. Később Fanna beadását Causio az oldalhálóba fejelte. Eseménytelen mezőny­játékkal ért véget a találkozó. Győri szempontból nagyon jól kezdődött a kupavissza­vágó, hiszen már a 6. perc­ben vezetéshez jutott a ma­gyar csapat. További bizako­dásra pedig az adott okot, hogy a Juve egyáltalán nem volt olyan félelmetes, min­t nagy híre, sok válogatott já­tékosa alapján várni lehe­tett. Még a védekezése sem volt igazán „olaszos”, a ké­nyelmesen játszó, területet védő olasz hátvédeket zavar­ba lehetett hozni, s a gyors ellencsapásokat Fan­na egy-egy megugrása jelentette csupán. A Rába a 23. percben ledolgozta hátrá­nyát, s így elérhető közel­ségbe került a bravúr. Eb­ben az időszakban ugyanis sokat kezdeményeztek a ha­zaiak, de a befejezéseknél hiányzott az igazi átütő erő a csatárjátékból. Szünet után is győri roha­mokkal indult a találkozó, aztán rövid idő alatt eldőlt a mérkőzés sorsa. Pozsgai meggondolatlansága súlyos hátrányba hozta a győrieket. A 10 főre csökkent hazaiak megtorpanását jól kihasznál­ták a vendégek, szépítettek, s ettől kezdve magabiztossá, nyugodttá vált a játékuk. A hazaiak ugyan nagyon igye­keztek, de inkább csak eről­ködtek, támadásaik a kapu­ra a jóformán már semmi veszélyt nem jelentettek. A győri kapuban Pallónak kevés dolga volt, a gólról nem lehet. A köz­vetlen védelem és az ETO leg­jobbja Magyar volt, sok táma­dást akasztott meg, bátran tört előre is. Tiszta eszközökkel, na­gyon hasznosan játszott, Pásztor is megfelelt. Csonka ezúttal hal­ványabb teljesítményt nyújtott, Pozsgai pedig felelőtlenségével döntően befolyásolta a találkozó eredményét. A középpályán Pó­czik és Onhausz is kitűnően kezdett. Nagy területen játszot­tak, Póczik gólt is szerzett. Szü­net után azonban elfáradtak, visszaestek. Elöl az aprótermetű Szabó O. okozta a legtöbb gon­dot az olasz védőknek. Glázer nagyon akart, de jóformán sem­mi nem sikerült neki. Pölöskei­­nek is volt egy-két ügyes meg­mozdulása. A Juventus kapujában Zoff nem tehetett a gólokról. A közvetlen védelem­ből a söprögető Solera helyez­kedésével, jó ütemű közbelépé­seivel tűnt ki, de a két szélső­hátvéd is megfelelt. A kö­zéppályán Tardelli pedig a támadásindításból vette ki inkább a részét. Bet­tega nagyon szürkén játszott, meg sem közelítette hírnevét. Tavola is­ mérsékelt teljesítményt nyújtott. Elöl Fanna dicsérhető fenntartás nélkül. Sokat moz­gott, változtatta helyét, vala­mennyi vendég támadásnak ré­szese volt. Causio csak gólja után játszott elfogadhatóan. Muro játékvezető nagyon ha­tározott volt. Jól követte az eseményeket, s külön érdeme, hogy a kritikus pillanatban megfogta a mérkőzést. Várkonyi Sándor AZ UEFA KUPÁÉRT Diósgyőr—Rapid Wien 3-2 (2-1) Diósgyőr, 22 000 néző. Vezette: Horstmann Heltmaim. Roth, mindhárom NSZK-beli­. Diósgyőr: Veréb — Szántó, Salamon, Váradi, Kutasi — Oláh, Tatár, Görgei — Borostyán, Szalai, F­ekete. Rapid: Barthold — Krauss, Persidis, Weber, Lefer — Sall­­mayer, Weiss, Pregelbauer — Keglevits, Hoffmann, Krejchnik. Csere: Szalai helyett Füke a 77. percben, Borostyán helyett Magyar a 82. percben. Gólszerző: Szalai a 9. percben, Fekete a 16. percben, Kegle­vits a 42. percben, Sallmayer a 60. percben, Tatár a 83. percben. Sárga lap: Weiss a 47. percben, Tatár a 64. percben, Sall­­mayer a 70. percben, Keglevits a 36. percben.­­Szögletarány: 7:2 (5:2) a DVTK javára. A mérkőzés előtt Szabó Gé­za vezető­edző arról beszélt, hogy­­ ezen a találkozón minden­ki biztos győzelmet vár csapa­tától. Ennek a várakozásnak a játékban is kifejezésre kell jut­nia. Azt kérte játékosaitól, amellett, hogy gondot fordíta­nak a védekezésre, igyekezze­nek gólokat is lőni, hálálják meg a nagyszámú közönség bi­zalmát. A vendégek edzője, Skocik, úgy nyilatkozott, hogy az utolsó pillanatban meggon­dolta magát és Feuer kapust a kispadra ülteti. Ő is abban re­ménykedett, hogy sikerül jó eredményt elérni Diósgyőrött. Az első percben az előretörő Szántót Lefer letalpalta, a vá­logatott hátvéd kétperces ápo­lásra szorult. Nem sokkal utána Szalai közvetlen közelről a jobb sarok mellé gurított. A 9. percben vezetést szerzett a DVTK. Oláh lövése Persidisről kipattant Szalai elé, aki a bal oldalról, tíz méterről a bal sar­­okba gurított. A berohanó Le­fer már csak a gólvonalon túl érte el a labdát és beljebb se­gítette. 1-0 Állandóan a Diósgyőr táma­dott, előbb Tatár, majd Fekete labdája szállt kapu mellé. A 16. percben újabb hazai gól kö­vetkezett, Tatár kitűnő labdát tálalt Borostyán elé. A jobb­­szélső az alapvonal közeléből középre emelt, s a jókor érkez­­ő Fekete öt méterről fejjel a jobb sarokba továbbított. 2-0 A 26. percben Oláh elől ök­lözte el a kapu torkában a lab­dát Barthold. Nem sokkal utána ismét a diósgyőri középpályás veszélyeztetett, de lövése a ka­­pu mellé jutott. A 28. percben Görgei jó labdát adott Tatár­nak, aki nyolc méterről a kifu­tó kapust találta el. A 29. perc­ben Rapid-szöglet után Veréb Keglevits elöl ütötte el a lab­dát. Mindjárt utána Sallmayer nyolcméteres lövését a DVTK kapusa lábbal hárította. A 34. Meglepetésre az első percek­ben a bolgár együttes lépett fel támadólag, az 5. percben azon­ban Ebedli elvette Bonevtől a labdát, s néhány lépés után a 16-osról nagy erővel a bal sarok mellé bombázott. Válaszként Ve­­licskov ugrott ki — a ferencvá­rosi védők lest véltek —, de Zsiborás kapujából messze ki­futva, vetődve bele tudott ütni,­ Velicskov lövésébe, s a labda zögletre pattant. A 11. percben Takács mintegy 28 méterről, kö­zépről hatalmas lövést eresztett meg a bal felső sarok irányába, Goranov­ a levegőben úszva a kapufára tolta a labdát, majd azonnal utána vetődve fogta Ta­kács 16 méteres, bal sarokra tartó lapos lövését. A 32. percben Pogány a bal oldali partvonal mellől, a 11-es ponttal egy magasságból rava­szul ívelt kapura, a labda át­szállt a vetődő Goranov felett, már mindenki gólt kiáltott, de végül a bal kapufáról kifelé pat­tant és a védők szögletre men­tettek. A beívelést követően Mé­szöly 6 méteres fejesét Goranov vetődve fogta. A 38. percben egy hosszan előreívelt labdánál Ju­­dik a felezővonal tájékán hibá­zott, Dangov a balösszekötő he­lyén egyedül ugrott ki, elhúzott a messzire kifutó Zsiborás mel­lett is. 30 méterről a kapu elé ívelt, de Vépi az ötösön fejjel mentett Velicskov elől. A 43. percben Kolev felvágta Taká­­c­sot, amiért sárga lapot kapott. Még ugyanebben a percben megszületett a Ferencváros ve­zető gólja. Nyilasi egy merede­ken előreívelt labdával nagy lendülettel középen kitört, majd a kaputól 10 méterre a mellet­te futó Pusztai elé játszott, aki futtából, egyből a kapu jobb ol­dalába lőtt. 1-2 percben újabb diósgyőri hely­zet következett. Ekkor Boros­tyán átadását Tatár nyolc mé­terről a felső lécre fejelte. A 37. percben Szalai és Tatár egy­mást zavarta a kapu torkában, végül Szalai közvetlen közelb­ől a jobb sarok mellé lőtt. A 42. percben váratlanul szé­pítettek a vendégek. Salamon és Váradi egymásra várt a köz­­beavatkozással, Keglevits kapu­ra tört, Veréb kifutott a jobb­szélső elé, akinek lövésébe még bele tudott ütni, de a kipatta­nó labdát a továbbjutó Kegle­vits másodszorra közvetlen kö­zelről a kapu jobb oldalába so­dorta. 2-1 SZÜNET UTÁN a 47. percben Tatárt Weiss buk­tatta, ezért sárga lapos figyel­meztetést kapott. Az 54. perc­ben Krejcsnik öt méterről kül­dött lövését Veréb hárította. Az 58. percben Lefer lőtt kapu mellé. A sokat támadó vendégek a 60. percben egyenlítettek. Per­sidis hozta fel a labdát, mint­egy 30 méteren át vezette, lö­vése Verébről kipattant Sallma­­yer elé, aki nyolc méterről a jobb sarokba lőtt. 2-2 A 64. percben Tatár kapott sárga lapot, mert Weisst buk­tatta. A változatosság kedvéért a 70. percben Sallmayernek mu­tatta fel a sárga lapot a bíró, mert Borostyánt felvágta. Ide­ges volt a hangulat a pályán. A 76. percben Borostyán a ka­pu torkában hibázott, nagy hely­zetben. A 83. percben Magyar, Fü­lő volt a labda útja, a csere­ként beállt játékos átívelte a védők fölött, s a kapu előtt egyedül álló, Tatár közelről a kapu jobb oldalába lőtt. 3-2 Az osztrákok lest reklamál­tak, de a partjelző intett, s a bíró is határozottan középre mu­tatott. A 86. percben Keglevits kapott sárga lapot reklamálá­sért. SZÜNET UTÁN Pusztai bal oldalról ívelt a ka­pu elé, Ebedli jól érkezett, hat méterről fejjel csúsztatta kapu­ra a labdát, de Goranov bizto­san hárított. A 60. percben Nyi­lasi a hosszan előreívelt labdát a 11-es pont tájékán a jobbösz­­szekötő helyén, nagy gólhelyzet­ben lévő Ebedli elé fejelte, akit hat méterre a kaputól Sztojkov lerántott. A játékvezető határo­zottan a 11-es pontra jutott! A büntetőt Pogány higgadtan a balra mozduló Goranov mellett a háló közepébe gurította. 2-0 A 64. percben Ebedli egy 18 méteres, közvetett szabadrúgást a balösszekötő helyén Takács elé gurított, aki nagy erejű, fél­magas lövést küldött kapura, Goranov nagyszerű vetődéssel mentett. A 72. percben Dangov kapott sárga lapot, mert buktat­ta Jancsikát. Két perc múlva Pogány balról magasan ívelt a kapu elé, Goranov vetődve csak tovább tudta csúsztatni a labdát, az Szokolai elé került, aki la­posan középre gurított, Mészöly elé. Ő azonban addig forgoló­dott, míg a bolgár kapus meg­szerezte a labdát. A 82. percben Mihajlov kapott sárga lapot, mert vonakodott elvégezni egy javára megítélt szabadrúgást. Az FTC nagyon közel állt ahhoz, hogy a rendes já­tékidőben ledolgozza há­romgólos hátrányát! Még­sem sikerült a bravúr. El­sősorban azért, mert az el­ső félidőben a bolgárok hig­gadtabban futballoztak, több­ször is igen veszélyes tá­madásokat vezettek, amikor pedig elvesztették a labdát, a két előretolt ék kivételé­vel mindenki azonnal visz­­sazárkózott és s­védiav.-Hamar 2-0 lett az ered­mény a Diósgyőr javára és ez a kelleténél jobban ,­megnyugtatta” a piros-fe­héreket. Úgy hitték, a pad­lóra küldött ellenfél már nem lesz képes megújulni. Nem ez történt! A Rapid azonnal észrevette, hogy van mit keresnie és az első félidő utolsó szakaszában, valamint a második játék­rész elején átvette az irá­nyítást, sőt ki is egyenlí­tett. Ekkor a Diósgyőrnek szin­te semmi nem sikerült. Ide­gesen, kapkodva játszottak a hazaiak, oldalt és vissza­felé adogatták a labdát, a legegyszerűbb helyzetekben is gyakran zavarba jöttek. 2-2 után kritikussá vált a helyzet, hiszen ha a Rapid­gólt szerez, akkor ő a to­vábbjutó idegenben szerzett több góljával. A hajrában aztán a Diósgyőr elkesere­detten támadott, s végül megszerezte a győzelmet. A diósgyőriek helytelen játék­­felfogásukkal, saját maguk­nak nehezítették meg a győzelmüket olyannyira, hogy már-már veszélyben forgott a továbbjutásuk is .­­ A DVTK kapujában Veréb több veszélyes labdát kitűnően hárított, a gó­lokról nem tehet. A védelem — főleg 2-0 után — többször za­varba jött, ebből a sorból leg­inkább Szántó érdemel emlí­tést. Salamonnak, Váradinak és Kutasinak is akadtak kihagyá­sai. A középpályán Oláh és Tatár érdemel dicséretet. Oláh jól szervezte az akciókat, Ta­tár pedig a kapura volt veszé­lyes, gólt is szerzett. Elöl a gólszerző Szalai gyors, lendüle­tes volt, míg a két szélső, Bo­rostyán és Fekete keveset nyúj­­ tott. A Rapid közvetlen védelméből Persidis és Lefer tűnt ki leginkább. Ők még azt is megengedhették ma­guknak, hogy a második fél­időben többször előretörjenek. A középpályán a sokat mozgó Sall­mayer és Weiss vétette magát észre, előbbi gólt is szerzett. Elöl Keglevits sokat volt já­tékban, s a második félidőben sokat javult Krejch­ik és Hoff­mann teljesítménye is. Horstmann játékvezető kielé­gítően látta el feladatát, kából vette ki részét. Ahogy teltek-múltak a percek, úgy lettek egyre idegesebbek a zöld-fehérek, támadásaikban kevés volt az átütőerő. A vezető gól viszont a legjobbkor jött és a Fe­rencváros a szünet után már több elképzeléssel és kapu­ra is veszélyesebben roha­mozott. Ennek lett is ered­ménye. Ekkor úgy tűnt, hogy a nagy lendületben levő zöld-fehér együttes megszerzi a harmadik gólt is. A zöld-fehérek nagy akarással küzdöttek, de többször is bosszantó össz­­játékbeli hibák, vagy a nem­egyszer kíméletlenül játszó vendégek belépői miatt meghiúsultak az akciók. A Ferencváros kapujában Zsiborás két alka­lommal jó ütemű kifutással tisz­tázott. A védelemben Vépi ját­szott a legjobban, nem egy esetben védőtársait is kisegí­tette. Judik a második félidő­ben már többször vállalkozott előretörésekre is. A középpá­lyán Takács nagy munkát vég­zett, és emellett többször jó lövésekkel is megpróbálkozott. Rab semlegesítette Mihajlovot, kivette a részét a támadójáték­ból is. Ebedli és Mészöly ez­úttal gyenge teljesítményt nyúj­tott. A támadósorból Pusztai góljáért, Nyilasit jó helyzetfel­ismeréséért dicsérhetjük, míg Pogányt, csak harcosságáért. A Lokomotív kapusa, Goranov nagyszerűen védett, több bravúrt is bemu­tatott. A védelemből Boneo és Dimitrov játéka emelkedett ki. Utóbbi higgadtan állta a meg­megújuló rohamokat. A közép­pályások közül Arszov a véde­kezésben, míg Kolev és Szo­­kolov, főként az első félidőben, a szórványos támadásokat szer­vezte. Mihajlov nem tudta meg­ismételni szófiai játékát. A két­tagú támadósorból Dangov né­hány megugrásával veszélyez­tette a ferencvárosi kaput, míg Velicskov nem bírt Vépivel. Smith játékvezető összeté­vesztette a testi erő szabályos kihasználását a kíméletlen já­tékkal.­­ Zsiday István Varga Béla FTC-Lokomotiv Szófia 2-0 (1-0) Népstadion, 40 000 néző. Vezette: Smith (Robertson, Holga­te, mindhárom skót). Ferencváros: Zsiborás — Tepszics, Judik, Vépi — Takács, Rab, Ebedi­, Mészöly — Pusztai, Nyilasi, Pogány. Lokomotív Szófia: Goranov — Zselov, Dimitrov, Sztojkov, Bonev — Arszov, Kolev, Mihajlov, Szokolov — Velicskov, Dangov. Csere: Pusztai helyett Szokolai, Ebedli helyett Jancsika mindkettő a 71. percben, Velichkov helyett Petkov a 78. perc­ben, Mihajlov helyett Sztefanov a 88. percben. Gólszerző: Pusztai a 43. percben, Pogány (11-esből) a 60. percben. Sárga lap: Kolev a 43. percben, Dangov a 72. percben Mihajlov a 82. percben. Szögletarány: 8:3 (6:3) a Ferencváros javára. NÉPSPORT 3