Népsport, 1980. december (36. évfolyam, 289-312. szám)

1980-12-01 / 289. szám

4 NÉPSPORT LABDARÚGÁS A sereghajtó két pontot szerzett a listavezető Öt mérkőzés elmaradt A hétvégi hatalmas havazás alapos „mun­kát” végzett a labda­rúgópályákon is, az NB II-es forduló 30 mérkő­zéséből ötöt nem tud­tak lejátszani, több ta­lálkozót pedig a salakos edzőpályákon rendeztek meg. A középcsoportban négy mérkőzés maradt el, nem küzdhetett meg egymással az Építők SC és a Pénzügyőr, a Bu­dafok és a Szegedi Dó­zsa, a Ganz-MÁVAG és a Bp. Spartacus. A BVSC—H. Bem SE talál­kozót elkezdték ugyan, de negyedórányi játék után a játékvezető fél­beszakította a küzdel­met, mert az időjárás a játékot irreálissá tette. A Nyugati csoportban a Fűzfő-Sopron összecsa­pásra sem kerülhetett sor. Jel akarással küzdött, sok veszé­lyes támadást vezetett és erőn­létből kitűnőre vizsgázott. A ki­állításig teljesen nyílt volt a mérkőzés. A katona csapat azon­ban ekkor sem adta fel, szépí­teni tudott, a Szolnok pedig még hat (!) kapufát is lőtt. Jó: Csontos, Baran, Porhanda, Batári, Szatmári, ill. Ambrus, Petykó, Bencsik, Borbély. Pataki István Debreceni Universitas- Borsodi Volán 3-0 (0-0) Miskolc, 100 néző. V: Ádám. DVSE: Mező — Mohácsi, Balla, Szabolcsi, Király — Lutherén, Pistár, Lakatos — Fidler (Kincses a szünetben), Varga (Deák a 61. percben), Belényesi. Edző: Nagy­­kaposi Elemér. Borsodi Volán: Kiss — Szanyó, Lugosi, Nyikos (Csányi a 113. percben), Kőhalmi — Miklós, Babus, Orlóczki — Var­ga, Dalló, Bujdos (Budai a 06. percben). Edző: Balázs András. 65. perc: Belényesi cselezett a pálya jobb oldalán, az alapvonal közeléből középre ívelte a labdát, amely Miklós fején irányt vál­toztatva jutott a hálóba, löngól.­ 1-0. 74. perc: Belényesi jobbról be­­nyeste a labdát, Kincses 3 mé­terről a bal alsó sarokba talált. 2-0. 75. perc: Lakatos szögletet rú­gott jobb oldalról, az erős szél a jobb felső sarokba sodorta a lab­dát. 3-0. ★ ★ A jeges, csúszós talajon nem lehetett szó kombinatív játékról. Az első félidőben a lelkesen ját­szó hazai együttes támadott töb­bet, de csatárai nem vállalkoztak lövésre. Szünet után a techniká­­sabb vendégcsapat irányított, és ha szerencsés körülmények között is, de megérdemelten nyerte a ta­lálkozót. Jó: Király, Pistár, Lakatos, Be­lényesi, ill. Miklós, Szanyó, Kő­halmi. Nemes Péter Szarvas- Kazincbarcika 2-1 (0-1) Szarvas, 200 néző, V: Korok­nál. Szarvas: Pocsai — Bálint (­Bausl­ik a 60. percben), Szőke, Sztvorecz, Folyó — Erős, Plas­­tyilk, Fehérvári (Desta a 65. perc­ben) — Tatvák­, Ravasz, Durucs­­kó. Edző: Papp László. Kazinc­barcika: Novák — Farkas, Ila­mas, Helgert, Fodor — Petro­­vics, Kálmán, Majoros — Szép (Gere a 71. percben), Kiss, Sim­­kó. Edző: Szentmarjay Tibor. 38. perc: Petrovics beívelt lab­dáját Kiss az 5-ös sarkáról fe­jelte a kapuba. 0-1. 51. perc: Plástyik szerezte meg a labdát a 16-os bal oldalán, Nováik kifutott elé, de nem tu­dott tisztázni, s így a szarvasi középpályás az üres kapuval, szemben álló Ravasz elé továb­bított, aki a jobb alsó sarokba lőtt. 1-1. 57. perc: Erős 25 m-es szabad­rúgása után a labda Novák ke­zét érintve került a jobb alsó sarokba. 2-1. ★ ★ ★ Az első félidőben az orkán­­szerű széltől támogatott, többet támadó vendégek megérdemelten szerezték meg a vezetést. For­dulás után a szarvasiak nagyobb sebességre kapcsoltak és negyed­óra alatt sikerült megfordítaniuk a mérkőzést. Jó: Pocsai, Sztrovecz, Erős, ill. Petrovics, Gere. Csabai Pál pontról laposan talált a bal alsó sarokba. 1-1. 81. perc: Molnárt buktatták 18 m-re a kaputól, Kocsis csa­vart szabadrúgása a bal felső sa­rokban kötött ki. 2-1. ★ ★ ★ Félórás késéssel­­kezdődött a találkozó: Palik játékvezető — önhibáján kívül — nem érkezett meg, helyére Szekeres partjelző lépett, és kitűnően bíráskodott! A hideg, esős időben — bármi­lyen furcsa — a vesztes csapat érdemelt inkább dicséretet, amely­nek védelme hősiesen harcolt, de a hajrában két hiba elég volt — az előtte fél tucat sakk-matt helyzetet elügyetlenkedő — a gyulaiaknak a fordításra. Jó: Cseh, Kocsis, ill. Nagy, Derzsényi, Lipők, Kapusi, Fábián István H. Szabó L. SE­­Hódmezővásárhely 1-1 (1-1) Hódmezővásárhely, 2000 néző. V: Dudás. H. Szabó L. SE: Bo­ross — Herédi, Dávid, Csorba, Véko­ny — Nagy, Czikora, Oláh — Fodor, Mar­tinkovics, Tóth. Edző: Bencsik Gyula. Hódmező­vásárhely: Bugyu­k — Kántor, Ma­gyar, Lancsa, Szadeczky — Bá­lint dr., Feleki, Olasz — Simai (Fejér a 69. percben), Vad, Stark. Edző: Szigeti Ferenc. 11. perc: Oláh átadását Tóth 16 méterről lőtte a bal alsó sa­rokba. 1-0. 36. perc: Bálint dr. 25 méter­ről nagy lövést küldött kapura, a labda Csorbát is érintve ke­rült a háló közepébe. 1-1. ★ ★ ★ A végig hideg, esős, szeles idő­ben játszott mérkőzés első ne­­gyedóráj­ában veszélyesen roha­mozott a vendégcsapat és sike­rült is vezetést szereznie. Utána végig nagy mezőny­fölény­ben ját­szott a HMSE, de gólképtelen csatársoruk miatt ezúttal sem tudott nyerni. A honvédcsapat kitűnően rombolta a hazaiak tá­madásait, de kapura nem volt veszélyes. Jó: Baross, Dávid, Tóth, ill. Bálint dr., Magyar, Bugyik. Halmai László Salgótarjáni TC­­Karcag 2-2 (2-1) Karcag, 11200 néző. V: Lauber. Salgótarján: Kocsis — B. Kovács, Mákos (Tóth a 75. percben), Var­ga, Kovács J. — Földi, Cséki, Balga — Szoó (Szekula az 58. percben), Mohácsi, Kajdi. Edző: Szalai Miklós. Karcag: Kocsis — Debreczeni, Sándor, Tüdős, Halász (Erdei a 72. percben) — Antal, Szabó II, Hernádi — Tasi, Varga II, Petró (Herbály a szünetben). Edző: Dóka János. 7. perc: Földi a tehetetlen Ko­csis mellett megszerezte a veze­tést. 1-0 10. perc: Kajdi kapott labdát, a bizonytalankodó védők között kapura húzott, majd 14 m-ről éle­sen lőtt a sarokba. 2-0 20. perc: Varga II húszméteres szabadrúgása Csékin megpattanva került a hálóba. (öngól) 2-1 51. perc: A felszabadítani aka­ró Mákos labdája Varga II-höz ke­rült, aki mintegy 10 m-ről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba. 2-2 ★ ★ ★ Az újonc Karcag megilletődötten kezdett, s kezdeti kapkodásukat jól használta ki a rutinos STC. Szépítő gólja után feljött a hazai csapat, s ettől kezdve kiegyenlít­­ett küzdelmet láthatott a rossz idő ellenére is szép számú közön­ség. A látottak alapján a döntet­len igazságos. Jó: Kocsis, Debreczeni, Sándor, Szabó II, Hernádi, Varga II, ill. Varga, Balga, Földi. Szőllősi István Gyöngyös- Nagybátony 3-2 (1-1) Nagybátony, 1000 néző. V: Dri­­gán. Gyöngyös: Kovács — Tóth, Bársony, Nagy, Budai — Ullmann, Pörögi, Fischli — Rojik, Gombos, Vágó. Edző: Péczeli Szabolcs. Nagybátony: Palchuber — Verbói, Antal, Bertók, Orosz J. — Szabó J. (Orosz L. a 70. percben), Dóra, Pozsár — Kiss, Szabó P. (Bocsi az 56. percben), Loch. Edző: Dávid Róbert. 25. perc: Dóra ívelt 40 m-es sza­badrúgást a kapu elé, a jól he­lyezkedő pozsár a jobb alsó sa­rokba fejelt. 0-1. 36. perc: Gombos kihasználta a védelmi rést, és a jobb alsó sa­rokba küldte a labdát. 1-1. 65. perc: a­­ kapu előtti adogatás végére Gombos 15 m-ről bombá­zott a hálóba. 2-1. 84. perc: Loch középen elfutott a védők mellett, és védhetetlenül lőtt a hálóba. 2-2. 86. perc: Börögi 20 m-es sza­badrúgása Antal fejéről pattant a hazai kapuba. (öngól.) 3-2. ★ ★ ★ Az első 45 percben küzdelmes, izgalmakban bővelkedő játékot láthattak a nézők. Szünet után mezőnyfölényben játszottak a vendégek, és sorozatban teremtet­ték helyzeteiket a nagybátonyi ka­pu előtt. Jó: Bársony, Pörögi, Rojik, Vá­gó, ill. Palchuber, Bertók. Gyenes László Debreceni Kinizsi— MVSC 4-2 (1-2) Debrecen, 40­0 néző. V: Macz­­kó. D. Kinizsi: Varga — Vajda, Takács, Puskás, Tóth I. (Kacsur a 87. percben) — Berki, Tóth E, Tóth F. — Szabó (Kelemen a 82. percben), Bodonyi, Orenstein. Edző: Molnár János. MVSC: Kun — Gyöngyösi, Bobko, Gergely, Krémer — Locher, Bukovenszki B., Török — Lipták, Kiss, Egri. Edző: Krompaszki Gyula. 2. perc: a debreceniek bün­tető területén belül ide-oda pat­togott a labda, végül Egri 110 m­­ről a bal sarokba lőtt. 0-1. 7. perc: Berki, Szabó, Orens­­tein volt a labda útja, a balszél­ső 14 m-ről Kun mellett a jobb alsó sarokba rúgta a labdát. 1-1. 30. perc: bal oldali támadás végén Kiss 13 m-ről a bal alsó sarokba helyezett. 1 -2. 62. perc: Berki beadásából Tóth F. 7 m-ről a hálóba fejelt. 2-2. 67. perc: Kiss megjegyzést tett a játékvezetőnek, aki a pi­ros lapot mutatta fel a miskolci játékosnak. 71. perc: Tóth E. szögletét Tóth F. az ötösről fejjel csúsz­tatta tovább, a labda a bal ka­pufa belső lapjáról pattant a hálóba. 3-2. 89. perc: Kelemen beadásából Tóth E. 3, 1-ről fejelte a labdát a kapuba. 4-2. ★ ★ ★ A debreceniek szünet után nyújtottak jó teljesítményt, ekkor az MVSC játékosai már fárad­taknak tűntek, létszámukban is megfogyatkoztak. A Kinizsi győ­zelme megérdemelt. Jó: Varga, Tóth I., Berki, Tóth E., Tóth F., Orenstein, ill. Egri, Gergely, Bobkó. Fülep Kornél Ózdi Kohász- H. Papp J. SE 1-0 (1-0) Hejőcsaba, 500 néző. V: Ki­rály. Ózd: Fekete — Vincze, Si­pos, Szilágyi, Madarász — Bakos, Ligeti, Varga (Fükő II a 79. percben), Tóth — Utassy, Bács­kai I (Kiss a 87. percben). Edző: Pallagi Róbert. H. Papp J. SE: Gulyás — Dálnoki, Földházi, Bab­osán (Munkácsi a 77. percben), Makszin — Czékmán (Tokár a 61. percben), Kapus, Bodolai — An­­dirko, Palkovics, Farkas. Edző: Vágó György. 5. perc: Fekete kirúgását el­vétették a hazai védők, Utassy rácsapott a labdára és a kifutó Gulyás mellett a kapu jobb ol­dalába lőtt. 1 -0. ★ ★ ★ Az egy órával később kezdő­dött találkozó első félidejében az ózdiak játszottak tervszerűbben. Jobban alkalmazkodtak a havas, csúszós talajhoz és több helyze­tet dolgoztak ki. A szünet után megváltozott a játék képe. A Papp J. SE nagy erővel támadott, de az ózdi védelem biztosan ver­te vissza a­ hazaiak rohamait. Jó: Fekete, Szilágyi, Utassy, Tóth, ill. Dálnoki, Kapus. Kolodzey Tamás 3. perc: Gyors vendégtámadás végén Rostás talált a kapuba. 1-0. 8. perc: Fegyverneki indította Fenyvest, aki a kiinduló kapus mellett lőtt a kapuba. 1-1. 62. perc: Szabadrúgás után Bacher elé került a labda a jobb oldalon, aki éles szögből nagy gólt lőtt. 2-1 80. perc: Oláh bal oldali beadá­sát Fenyves csúsztatta kapura és a labda a bal sarokban kötött ki. 2-2 ★ ★ ★ A havazás miatt a salakos pá­lyán rendezték meg a találkozót. Az irreális talaj ellenére az utol­só percig izgalmas, küzdelmes volt a játék. A látottak alapján a döntetlen eredmény az igazságos. Jó: Lukácsi, Czigány, Sebes­tyén, ill. Fenyves, Farkas. Fazekas István mm • • -1 Közép­csoport 2-0 (2-0) Szeged, 500 néző. V: dr. Bot­ka. SZEOL AK: Nagy — He­vesi, Kozma, Kovács, Kutasi — Hagelmiannn, Furkó, Repika — Szeghalmi, Kun (Szabó Gy. a 67. percben), dr. Jennei. Edző: Ko­vács József. Kossuth KFSE: Var­ga I. — Szabó S., Szabó L., Po­­lonyi, Stefanics — Flórián (Pa­lotás a 72. percben), Rabold, Geller — Molnár (Varga I. a 46. percben), Csikmány, Becsei. Edző: Nagy János. 8. perc: Varga I. elhúzta Kun lábát a 16-oson belül. 1­-es! A büntetőből Kozma a jobb felső sarokba lőtte a labdát. 1-0. 37. perc: Repka vezetgette a labdát, majd a Kossuth KFSE kapujától 25 méternyire lövésre számat el magát, és a jól elta­lált labda a jobb alsó sarokba vágódott. 2-0. ★ ★ ★ A rendkívül síkos, mély talaj alaposan próbára tette a küzdő felek felkészültségét. Nehéz volt pontosan továbbítani a labdát, mindkét csapat össz­játéka aka­dozott. A mérkőzés mégis érde­kes volt, mert nemcsak a lel­kesen küzdő szegediek törtek győzelemre, hanem a bátran ját­szó vendégek is! A SZEOL AK a mérkőzés nagy részében lé­nyegesen jobban játszott, s a helyzetek alapján győzelme na­gyobb különbségű is lehetett volna. Jó: Kozma, Kovács, Kutasi, Repka, ill. Szabó L., Stefanics, Thékes István pedig olyankor, amikor a labda közelükben sem volt. A játékve­zető dicséretére legyen mondva, mindezt mégis észrevette, s mind­két játékost kiállította. ★ ★ ★ A rossz időjárás ellenére iz­galmas, változatos mérkőzést ví­vott a két csapat. Az első fél­időben kiegyenlített volt a játék, az Előre többet, az Izzó veszé­lyesebben támadott. A második félidőben végig a hazai csapat irányított, de csak az egyenlí­tésre futotta erejéből, mert be­fejező csatáraik a legjobb hely­zeteket is elhibázták. Jó: Vári, Eisemann, Schuszter, ill. Varga, Szolnoki, Gulácsi, Berta László Balassagyarmat- Oroszlány 4-0 (2-0) Oroszlány, 200 néző. V: Nagy Z. Balassagyarmat: Balázs — Pribell, Robb, Lajkó, Hornyák — Tóti­, Szalai (Oláh a 73. percben) — Ko­vács J., Kovács I., Friedmann, Szedlák. Edző: Czimmermann Gyula. Oroszlány: Acsádi — Verő, Schábel, Juszkó­­— Bánfi — Fedor, Kláris, Heczmann — Bezzegh, Kis­­honti (Horváth a 64. percben), Péntek (Téglás a 64. percben). Edző: Imre Mátyás. 2. perc: Kovács egy jobb oldali szabadrúgás után az elmélázó vé­dők között lőtt a hálóba. 1-0. 40. perc: újra Kovács került helyzetbe, éles szögből Acsádi mellett küldte a hálóba a labdát. 2-0. 61. perc: Bánfi a büntetőterü­leten belül buktatta Szalait, 11-es! A büntetőt Balázs kapus lőtte Acsádi kapujába. 3-0. 87. perc: Szedlák átjátszotta Juszkót, majd a kifutó Acsádi mellett nagy erővel lőtt a hálóba. 4-0. ★ ★ Irreális talajú pályán váratlanul született meg a vendégek vezető gólja. A hazai csapat végigtá­madta a kilencven percet! A Ba­lassagyarmat négy támadásból (!) négy gólt szerzett. . . Jó: Balázs (a mezőny legjobbja), Hornyák, Kovács Is ill. Verő. Mód István 22. sz. Volán- MÁV Előre 2-1 (1-0) Rákoscsaba, 300 néző. V: Bay. 22. sz. Volán SE: Kertész — Ha­lászi, Tóth I., Kürtösi, Szeller — Hajdú, Németh, Goschler — Kiki­­laji (Márton a 83. percben), Ara­nyosi, Katona. Edző: Preiner Kálmán. MR­V Előre: Paulusz — Podt (Bodor a 60. percben), Sza­bó, Palanek, Tóth — Rábaközi, Demján, Szőke — Bruder, Litvik (Cs. Horváth a 79. percben), Nagy. Edző: Szőke Miklós. 15. perc: Hajdú rúgott szabadot 30 méterről, a bombaerős lövését Paulusz kiejtette, Katona érkezett, és 4 méterről a hálóba lőtt. 1-0. 80. perc: „rövidzárlat” a MÁV Előre kapuja előtt, három védő is hibázott. Aranyosi elé került a labda, aki beívelte, és Kikilaji a kapus mellett fejelt a hálóba. 2-0. 85. perc: Bodor jól eltalált lö­vése 16 méterről vágódott a bal felső sarokba. 2-1. ★ ★ ★ A sáros edzőpályán folyamatos, kombinatív játékról szó sem le­hetett, de ennek ellenére egy pil­lanatig sem volt unalmas a mér­kőzés! Mind a két csapat, de kü­lönösen a Volán dicséretes aka­rattal vetette magát a küzdelembe. A Volán-támadók jobban éltek ezen a talajon, több helyzetet is teremtettek, és ezt ki is hasz­nálták, bár a mérkőzés utolsó perceiben fergeteges hajrát kivágó vasutasok akár ki is egyenlít­hettek volna. Jó: Tóth I., Kürtösi, Hajdú, Ka­tona, ill. Tóth, Szabó, Bruder, Rá­baközi, Pál László SZEOL AK­­Kossuth KESE 1. Budafok 1796235-2224 2. SZEOL AK 1896330-1824 3. Ganz­ M. 1786335-2222 4. Pénzügyőr 1778224-1722 5. B.-gyarmat 1894531-2722 6. Kecskemét 1894524-2022 7. Bem J. SE 1767427-2419 8. MÁV Előre 1866626-2718 9. DÉLÉP SC 1866627-3018 10. Szegedi D. 1781832-2617 11. Váci Izzó 1849530-2717 12. BVSC 1765619-2417 13. KEF SE 1864828-2616 14. Építők SC 1755721-2815 15. Dorog 1855820-2715 16. 22. Volán 1846826-3214 17. Oroszlány 1846817-2314 18. Bp. Sport. 1753918-2513 19. BKV Előre 1836913-2912 20. D.-újv. Ép. 18351021-3011 Keleti csoport 1. Ózd 18 1134 30-14 25 2. Gyöngyös 18 1134 22-17 25 3. STC 18954 25-15 23 4. Szolnok 18945 33-25 22 5. Eger 18945 26-23 22 6. Gyula 18774 24-21 21 7. Asztalos SE 18756 27-23 19 8. Papp J. SE 18675 29-26 19 9. Debr. K. 18837 31-30 19 10. Debr. Univ. 18666 24-18 18 11. Szarvas 18747 22-22 18 12. Lehel SC 18576 22-20 17 13. Hódm. MSE 18657 17-16 17 Szabó L. SE 18576 17-16 17 15. K.-Karcika 18558 27-29 15 16. Karcag 18639 21-34 15 17. MVSC 18549 29-34 14 18. Nagybátony 18549 22-29 14 19. Borsodi B. 1826 10 18-36 10 20. H.-böszörm.1826 10 8-26 10 Szolnoki MÁVMTE­H, Asztalos I. SE 4-3 (1-1) Szolnok, 400 néző. V: Nyári. Szolnok: Bartos — Csontos, Ba­nán, Szabó, Tóth — Porhanda, Sebők (Földesi a 60. percben), László (Kántor a 60. percben), Batári — Szatmári, Nász. Edző: Gélei József. H. Asztalos J. SE: Ambrus — Lengyel, Széki, Bér­csük, Benecz — Neumann, Pety­­kó, Stanev — Kanyári, Borbély, M­agyar (Cserus az 54. perc­ben). Edző: Molnár Pál. 4. perc: Bar­an 18 m-es sza­badrúgása után a labda a jobb kapufáról vágódott a hálóba. 1-0. 21. perc: Petykó 1­5 m-ről a bal felső sarokba bombázott. 1-1. 53. perc: Bartos a 16-oson be­lül elhúzta Kanyári lábát. Ill­és! A büntetőt Petykó értékesítet­te. 1-2. 56. perc: Batári a védőkről visszapattant labdát a kapu bal oldalába helyezte. 2-2. 65. perc: Kanyári megjegyzést tett, ezért kiállították. 70. perc: a kapufáról vissza­pattanó Labdát Földesi a hálóba lőtte. 3-2. 76. perc: Kántor kapott jó labdát, és a jobb alsó sarokba lőtt. 4-2. 79. perc: egy szabadrúgás után Ben­csik a jobb felső sarokba fe­jelt. 4-3. ★ ★ ★ ★ A hóval borított salakos já­téktéren mindkét csapat dicsére­ Gyula-Hajdúböszörmény 2-1 (0-0) Gyula, 800 néző. V: Szekeres. Gyula: Szilágyi — Lukoviczki, Plástyik, Cseh, Stott (Szakál a 815. percben) — Csathó, Kocsis, Vágó — Tóth II, Hirka (Molnár az 50. percben), Lipták. Edző: Szűcs Mihály. H. Bocskai, Lovas — Nagy, Derzsényi, Lipők, Ka­pusi — Burai, Andorkó (Pajkos az 513. percben), Váczi — Zele­­nák, Vaszilkó, Bezzegh. Edző: Komlóssy Imre. 60. perc: a gyulai térfél kö­zepén gyorsan végeztek el a vendégek egy szabadrúgást, és a kiugró Zelenák 10 m-ről a jobb alsó sarokba helyezte a labdát. 0-1. 69. perc: Molnár, Cseh „kény­szerítőzés” után Cseh a H1-es Lehel SC-Eger 2-2 (1-1) Eger, 2000 néző. V: Nagy L. Lehel SC: László — Fejes, Ger­gely, Czigány, Postás — Rostás, Szívós, Sárközi — Lukácsi, Se­bestyén, Bacher. Edző: Kóczián Antal. Eger: Baár — Birimcsu­k, Zsiday, Fitala (Szarvas a 70. perc­ben), Zágonyi — Fegyverneki, Farkas, Oláh — Krisztián, Feny­ves, Horváth I. Edző: Bánkuti László. XXXVI. 289. ♦ 1980. december 1 NB II Váci Izzó-BKV Előre 1-1 (1-0) Knopp Imre u., 300 néző. V: Balázs. Váci Izzó: Pájer — Va­­luch, Strausz, Schuszter, Ádám — Bera, Varga, Szolnoki — Ki­rály, Szávai, Sipőcz (Gere az 59. percben). Edző: Tóthegyi Tibor. BKV Előre: Gőgös — Vári, Gu­­lácsi, Balázs, Török (Schuszter a szünetben) — Eisemann, Böröcz­­ki, Stefán — G. Fekete, Gubán, Kapcsos (Mészáros a 64. perc­ben). Edző: Mezei József. 4. perc: Szolnoki a kimozduló Gőgös mellett 1­0 m-ről a hálóba lőtt. 1-0. 71. perc: G. Fekete elfutott a jobb oldalon, beívelt labdáját a teljesen egyedül hagyott Schusz­ter a hálóba pofozta. 1-1. 81. perc: a felező vonal táján G. Fekete és Valuch sportszerűt­­lenkedett egymással szembe, még­ Dorog-Dunaújvárosi Építők 2-2 (1-1) Dorog, 800 néző. V: Va­rga J. Dorog: Andrusch — Guzsik, En­­gelbrecht J., Kollár, Merényi — Sü­kesdi, Arany (Holdkampf a 78. p­ercben), Vargia — Engelbrecht Z. (Schalk a 78. percben), Lacz­­kó, Benkő. Edző: dr. Magyar György. Dunaújvárosi Építők: Hancsák — Hédermajszki, Fur­ják, Medve, Tóth — Bódi, Mar­tha, Béres (Miszkovicz az 50. percben) — Ármai, Juhász, Ele­mért (Bogárdi a 75. percben). Edző: Formiaggiini Károly. 7. perc: Arany középre adott, és a befutó Engelbrecht Z. a kapust megelőzve 8 méterről a kapu közepébe lőtt. 1-0. (Folytatás az 5. oldalon) FRANCIA FILMHÉT december 2-től 9-ig a Vörös Csillag és a Horizont moziban, valamint a Szikra kamarateremben. A Szikra kamarateremben francia nyelven vetítik a filmeket.­­ 1