Népsport, 1981. június (37. évfolyam, 128-152. szám)

1981-06-22 / 146. szám

ATLÉTIKA Vigneron rúddal 530 (világcsúcs!), Lewis távolban 862 BIRKÓZÁS Kilenc magyar győztes a junior nemzetközi versenyen ASZTALITENISZ Két magyar ezüst­ös három bronz­érem az osztrák ifjúsági és serdülő bajnokságon VÍZILABDA A Vasas előnye egy pont — két mérkő­zéssel kevesebbet játszott A nap eredményeiből EVEZÉS Négy 3. helyezés a grünaui regattán A LA­KK­A HUGÓ MÁR DOLT'ÚJKULA Vasas—Diósgyőri VTK 1-0 (0-0) (Tudósításaink a 3. oldalon) Magyarországot a Kupagyőztesek Európa Kupájában a Vasas együttese képviseli majd az ősszel induló, 1981—82. évi küz­delemsorozaton, miután vasárnap este Szegeden diadalmaskodtak az MNK döntőjében a DVTK ellen. Állnak, balról: Bundzsák Dezső vezető­edző, Mészáros, Kiss, Hegedűs, Híres, Halász, Rácz. Guggolnak, balról: Izsó, Szabó, Rixer, Birinyi, Zombori (Gyenes Kálmán felvétele) Az Aranycipőért Jk boliszkr Szít tv kor — 31 fitPrtPS Többi lapunk, valamint a televízió és a rádió is hírül adta, hogy Nyilasi Tibor nyerte az Aranyci­pőt. Sajnos, a hír korai­nak bizonyult... A bolgár labdarúgó­bajnokság utolsó forduló­jában a CSZKA Szófia a várnai Cserno More el­len aratott 3-1-es győzel­mével bebiztosította első­ségét. A Levszki-Szpar­­tak ugyancsak nyert a Szliven ellen 2-0-ra, s ez­zel második lett. A Trakija—Szpartak Pleven mérkőzésen, hét gól esett, a plovdivi együttes mind a négy gól­ját Szlavkov szerezte, ez­zel a góljainak száma 31 lett, s egy góllal meg­előzte a ferencvárosi lab­darúgót ... / Népspar AZ ORSZÁGOS TESTNEVELÉSI ÉS SPORTHIVATAL LAPJA HÉTFŐ, 1981. JÚNIUS 22. • Ára: 1,90 forint • XXXVII. ÉVFOLYAM, 146. SZÁM. r­o­ m Súlyemelés­­ Az olaszországi Legnanó­­ban újabb súlycsoportok küz­delmével folytatódott és fe­jeződött be az ifjúsági súly­emelő világ- és Európa-baj­­nokság. A 90 kilósok között szerepelt a békéscsabai Bökfi János, aki 332,5 kilóval pont­szerző lett, a hatodik helyen fejezte be a versenyt. Az igazi örömre azonban egy kategóriával feljebb — 100 kilóban — Hlavati And­rás, a Bp. Honvéd 20 éves sportolója adott okot. Sza­kításban 175 kg után, ami­kor már mindenki befejezte a versenyt, neki még volt egy kísérlete. 176.5 kilóra té­tette a súlyt, ami új ifjúsági világcsúcsot is jelentett. Ra­gyogóan, tisztán kiszakította. ifjúsági súlyemelő világ- és Marépa-ha£n&kság H­­avati szakításban világcsúccsal első IfK-EB-mérleg: Két arany, két est­st, négy brans és így az 5 kilós előnyén túl rekordtulajdonos lett. (Az összetettben 175 kg számít.) A második körben a bolgár Oszipovszki verhetetlen volt, 20 kilóval teljesített többet, mint a magyar fiú. Hlavati végül bronzérmet vehetett át, ez Montreal és San Marino hasonló ötvözetű érme után nagyon szép sikere súlyeme­lősportunknak. Hlavati 1978-ban kezdett sportolni. Edzője, Horváth József szerint ezt a sport­ágat neki találták ki, hiszen ez idő alatt 82,5 kilót javí­tott legjobbján! És még mindig nem volt vége a sikersorozatnak. A nyíregyházi Molnár Mik­lós, aki tavaly még csak he­tedik volt a San Marinó-i VB-n, most a dobogó hat­(Folytatás a 8. oldalon) Az utolsó nap, az utolsó nekifutás , vasárnap a sze­­renkénti döntőkkel véget ér a világbajnoki program sze­rint rendezett országos tor­nászbajnokság. Vajon kinek, mennyi ereje marad a befe­jezésre? A legtöbb kétségtelenül Donáth Ferencnek. Az Újpes­ti Dózsa 27 esztendős tor­násza minden szeren nyer, egyedül az ugrásban áll fel mellé még valaki a dobogó legfelső fokára, az ugró­specialista Pásztor Gábor. Donáth tehát arat, s száz­­százalékos teljesítményével mindenkit elragadtat. Tala­jon a legmagasabb pontszá­mot kapja (9.40), most hibát­lan ott is, ahol az össze­tett verseny során rontott. A lólengés ismét bemutató a javából. Paprika végigvan-1Folytatás a 9. oldalon­ Torna OB Donáth Ferenc minden szeren első Egervári és Flanker 2-2 bajnoksága Hlavati András Egervári három bajnoki aranyat szerzett a versenysorozaton (Záhonyi Iván felvétele)