Népsport, 1982. szeptember (38. évfolyam, 212-237. szám)

1982-09-27 / 235. szám

2 NÉPSPORT S3. Labdarúgás VÁLTOZÁS A TÁBLÁZAT ÉLEN ÉS ALJÁN: HMSE— Nagybátony 2-0 (2-0) Hódmezővásárhely, 4500 néző. V: Horváth L. (dr. Rá­­kóczi, Sárkány). HMSE: Albert — Szadeczky, Bazsa, Szenti, Talapa — Varga, dr. Bálint, Fehér, Maján — Csernus, Stark. Edző: Bánkúti László. Nagybátony: Kiss T. — Cséki, Antal, B. Kovács, Ta­más — Kiss Gy., Orosz, Berindán — Szabó L., Dóra, Loci. Edző: Dávid Róbert. Csere: Szadeczky helyett Feleki az 52. percben, Dóra helyett Bocsi a 63. percben, Szabó L. helyett Kiss K. a 66. percben. Gólszerző: Stark a 37. percben, Stark a 41. percben. Sárga lap: Bazsó a 86. percben. Szögletarány: 11:4 (9:3) a HMSE javára. Erőteljes vásárhelyi roha­mokkal kezdődött a találko­zó. A hazaiak húsz perc alatt hét szögletet végeztek el. A 37. percben Fehér a jobb oldalról ívelt a kapu elé, Maján fejjel Stark elé csúsztatta a labdát, aki 14 m-ről a balösszekötő helyé­ről erőteljes lövést zúdított fejmagasságban a kapu bal oldalába. 1-0 A 41. percben megismétlő­dött az első gól előtti jele­net. Egy jobb oldali táma­dás végén dr. Bálint ívelt a kapu elé és a védők gyűrű­jéből kilépő Stark 10 m-ről középről félmagasan a kapu bal oldalába lőtt. 2-0 SZÜNET UTÁN a 69. percben Bocsi cselez­getett a 16-oson belül, lőni készült, amikor Maján sza­­bálytalanul szerelte. 11-es! Berindán végezte el a bün­tetőt, a kapu jobb oldalába tartó gyengén helyezett lab­dáját azonban Albert a me­zőnybe ütötte. ★ ★ Már az első percek já­téka után nyilvánvalóvá vált, hogy ennek a mér­kőzésnek csakis a HMSE lehet a győztese. Az első játékrészben végig táma­dásban maradtak a hazaiak, és veszélyes rohamokat ve­zettek mind a széleken, mind pedig középen. Szünet után nagyobb erő­ket vonultatott fel táma­dásban a Nagybátony. En­nek következtében vala­melyest változatosabb lett a küzdelem. A mérsékelt iramú és színvonalú mér­kőzésen a játékot végig irányító és átgondoltabban futballozó vásárhelyiek rá­szolgáltak a győzelemre. Jó: Albert, Maján, Stark, ill. Orosz, Thékes István támadólag, és a félidő be­fejezéséig jelentős me­­zőnyfölényt is harcoltak ki. A vendégek ekkor gyor­san és sokat futtatták a labdát, pontos adogatással gyorsan átkerültek a ha­zaiak térfelére, ugyanak­­kor Kozma és Kutasi ve­zérletével hátul csírájában fojtották el a hazaiak pró­bálkozásait. Sőt, sűrűn elő­retörve hatékonyan támo­gatják fürge, sokat mozgó csatár­aik akcióit! A köz­lekedésiek ebben az idő­szakban szinte állandóan védekezésre kényszerültek, védelmükre igen nagy nyo­más nehezedett. Szünet után nagyo­ változott a kép. A már jelentős előnyt szerzett szegediek hátsó so­raiban „üzemzavar” kelet­kezett. A volánosok ezt látva, nagy elánnal támad­ni kezdtek, és két perc alatt két gyors gólt szerez­tek. Úgy tűnt, hogy sikerül is zavarba hozniok a ven­dégeket, azonban a gólok ezután felváltva estek és a szegediek előnye mégis megmaradt__ Jó: Kozma, Szabó, Grubo­­rovics, Repka, ill. Csider, Kotul, Kun István Hornyák, a SZEOL AK kapusa vetődve szerzi meg a labdát Aranyosi elöl (Koppány György felvétele) Kazincbarcikai Vegyész— SZEOL AK—22. sz. Volán SC 6-3 (3-0) Rákoscsaba, 3500 néző. V: Eőry (Roxin, Ágoston). Szeged: Hornyák — Hevesi, Kozma, Kutasi, Szabó — Gruborovics, Repka, Tóth — Kovács, Magyar, Deák. Edző: Kaszás Gábor. 22. sz. Volán: Kertész — Csider, Vaszilev, Bartosik, Huszár — Hajdú, Németh, Aranyosi — Kikiliai, Kotul, Juhász. Edző: Halácsi László. Csere: Juhász helyett Kaszás a 40. percben, Vaszilev helyett Vad az 55. percben. Deák helyett Somogyi a 63. percben, Kovács helyett Takó a 78. percben. Gólszerző: Csider (öngól) a 24. percben, Repka a 31. percben, Gruborovics (11-esből) a 45. percben, Deák az 54. percben, Kotul az 58. percben, Vad a 60. percben, Ma­gyar a 70. percben, Kotul a 73. percben, Tóth a 88. perc­ben. Sárga lap: Csider a 45. percben. Szögletarány: 4:2 (2:2) a 22. sz. Volán javára. D. Kinizsi 2-2 (1-1) Kazincbarcika, 3000 néző. V: Mezei (Ádám, Szakács). Kazincbarcika: Kasza — Szobonya, Sztahon, Holgert, Fodor. — Petrovics, Koleszárik, Majoros, — Fister, Mun­kácsi, Szép. Edző: Frenkó László. D. Kinizsi: Kun — Vajda, Takács, Tőzsér, Halla — Andirkó, Szabó, Magyar, Fehér — Bodonyi, Maczkó. Edző: Nagy György. Csere: Munkácsi helyett Leskó az 53. percben, Kole­­szárik helyett Kálmán az 58. percben, Bodonyi helyett Kerekes Cs. a 77. percben, Magyar helyett Tóth a 86. percben. Gólszerző: Szép a 9. percben, Maczkó a 36. percben, Fister a 66. percben, Maczkó a 75. percben. Sárga lap: Halla a 71. percben. Szögletarány: 7:7 (5:4) a D. Kinizsi javára. A 3. percben Gruborovics sokat ígérően tört előre, több védőt is kicselezett, de Bar­tosik remekül becsúszva sze­relte. A 12. percben Ková­csot egyesült erővel elnyom­ták a hazai védők a kaputól 22 méterre. Gruborovics sza­badrúgását Kertész vetődve csípte el. A 21. percben Ko­tul közeli lövését Hornyák bravúrral a léc fölé öklözte. A 24. percben Gruborovics végzett el a partvonal köze­lében szabadrúgást. Lapos begurítása nyomán Csiderről pattant a hálóba a labda. Öngól! 1-0 A 31. percben Deák—Repka volt a labda útja, a kénysze­rítőből visszakapott labdát Repka a kifutó kapus mellett a hálóba gurította. 2-0 Nagy nyomá­s nehezedett a hazaiak kapujéra, a vendé­gek óriási erővel rohamoz­tak A .­(0. percben Aranyosi beívelt labdáját az előrehú­zódó Bartosik egy méterrel fej­elte kapu mellé. A 38. percben Juhász összecsapott Kozmával, és Juhászt per­­cekig a partvonal mellett ápolták, majd lesántikált a pályáról. A 45. percben Bar­tosik elkaszálta Kovácsot a 16-os vonalon belül. 11-es! A büntetőt Gruborovics értéke­sítette. 3-0 SZÜNET UTÁN az 50. percben Aranyosi jobb oldali szögleténél Hornyák röviden öklözte ki a labdát, végül a védők üggyel-bajjal tisztáztak. Az 54. percben Tóth hagyta faképnél a vé­dőket, az alapvonal közelé­ből leadott, és a támadással együtt futó Deák belsővel, 6 méterről a hálóba pofozta a labdát. 4-0 Az 58. percben kapu előtti kavarodásból ■ Kotul közelről a hálóba kotorta a labdát. 4-1 A 60. percben Németh a job­b oldalról belőtt labdáját Vad 8 méterről a kapu jobb oldalába helyezte. 4- 2 A 70. percben Magyar ira­modott meg egy labdával. C­­der lába között elgurítot­ta majd az eléje kifutó Ker­tészről lepattanó labdát az üres kapuba gurította. 5- 2 A 73. percben Kotul 20 mé­teres, jól eltalált szabadrú­gásából a háló jobb felső sar­kává vágódott a labda. 5- 3 A 77. percben Kovács meg­sérült, majd ő is lesántikált a pályáról. A 88. percben Repka ügyesen kiugratta Tóthot, aki a kifutó Kertész mellett 8 méterről a hálóba gurított s ezzel beállította a végeredményt. 6- 3 ★ ★ ★ ★ A találkozó elején a sze­gediek léptek fel rögtön A nyolcadik percben Szta­hon könnyelműen fejelte ha­za a labdát, Bodonyi lecsa­pott rá, de nagy helyzetből mellé lőtt. A kilencedik percben a másik oldalon megismétlő­dött a jelenet, de a befeje­zés eltért az előzőtől: Vajda a 16-osról gurította Kun felé a labdát, közben nem vet­te észre, hogy Szép ■lesipus­­kás módon lecsapott a lab­dára, elvitte a kapus mel­let, aztán hét méterről a há­lóba továbbított. 1-0 A 18. percben Bodonyi kényszerítőzött Maczkóval, a visszakapott labdát 14 mé­terről centiméterekkel lőtte a jobb kapufa mellé. A 30. percben Fister egye­dül törhetett kapura, de 12 méterről a jobb sarok mellé lőtt. A 36. percben gyors akciót vezettek a vendégek: Szabó jobbról élesen lőtte középre a labdát, Maczkó négy lé­pésről perdített a kapu bal sarkába. 1-1 A MÁSODIK FÉLIDŐ hazai támadásokkal kezdő­dött. A 66. percben Szép vi­harzott el a jobb oldalon, középre adott, Fodor vissza­­tolta a labdát és Fister 13 méterről a jobb alsó sarok­ba lőtt. 2-1 A 74. percben Fehér­­tisz­ta helyzetből keresztbe lőtt a kapu előtt. Egy perc múl­va egyenlített a vendégcsa­pat. Fehér a jobb oldalról emelt középre, Maczkó hat méterről előre vetődve fe­jelt a hálóba. 2-2 ★ ★ ★ izgalmakban bővelkedő, kiélezett, igen nagyiramú első 45 percet produkáltak a csapatok. A kapuk fel­váltva forogtak vesz­élyben, mindkét oldalon sok hely­zet kimaradt. A pálya kö­zépső harmadát a vendé­gek magabiztosan uralták, de ebben közrejátszott a hazai középpályások ener­­váltsága is. A szurkolók nem unatkoztak, esemé­nyekben gazdagnak bizo­nyult az összecsapás első félideje. A szünet után a hazai csapat nagy erőfeszítéseket tett, hogy döntésre vigye a dolgot, de a támadásokból hiányzott az elképzelés és az átütő erő nélküli pró­bálkozásoknak könnyedén állta útját a Kinizsi szer­vezetten küzdő védelme. 2-1 után a vendégek elke­seredetten mozgósították tartalékaikat, ritmust vál­tottak­ és hibázásra késztet­ték a kazincbarcikai védel­met. Jó: Fister, Szép, ill. Kun, Takács, Andiikó, Maczkó. Doros László XXXVIII. 235. ♦ 1982. szeptember 27 NB II Ózdi Kohász— Eger SE 2-2 (2-2) Eger, 8000 néző. V: Maczkó (Benkő, Boros). Ózdi Kohász: Szegedi — Pribék, Fegyverneki, Sipos, Orlóczky — Osváth, Ambrus, Becsei — Utassy, Mohácsi, Tokár. Edző: Szabó Géza. Eger: Bartos — Birincsik, Zsiday, Patvaros, Lengyel — Horváth, Móricz, Csepregi — Ménesi, Kiss T., Pécsi. Edző: Szentmarjay Tibor. Csere: Méhesi helyett Szert az 53. percben, Utassy he­lyett Kanyok a 75. percben. Mohácsi helyett Kovács a 77. percben, Horváth helyett Varga a 85. percben. Gólszerző: Ambrus a 11. percben, Mohácsi a 18. perc­ben, Méhesi a 23. percben, Csepregi a 26. percben. Sárga lap: Mohácsi a 49. percben, Fegyverneki a 72. percben. Szögletarány: 5:5 (4:1) az Eger javára. Nagy iramban kezdett mindkét csapat és a 11. percben vezetéshez jutottak a vendégek. Ambrus kapott labdát középen, majd két csel után tizennyolc méter­ről lőtt és a nyesett labda a jobb sarokban kötött ki. 1-0 Az ózdiak nem sokkal ké­sőbb tovább növelték előnyü­ket. A 18. percben egy gyors ellentámadás végén Mohácsi kapott labdát, tizenhat mé­terről, középről laposan a jobb alsó sarokba lőtt. 2-0 A másik oldalon — a 21. percben — Patvaros csúsz­tatott fejesét Szegedi látvá­­■­yosan ütötte szögletre. A 23 percben szépítettek a ha­zaiak. Horváth fejesét Mé­hesi a jo­bbösszekötő helyé­ről nyolc méterről egyből a hálóba ram­ hozta. 2-1 Három perc múlva egyen­lítettek a piros-kékek: Pécsi átoldását Csaprégi tette maga elé a balösszekötő helyén s az ötösről a bal sarokba lőtt. 2-2 SZÜNET UTÁN az 54. percben Ambrus nagy lövését ütötte bravúrosan szögletre Bartos. Tíz perccel később Pécsi futott el a bal oldalon, be­adását Kiss T. gólhelyzetben a kapu fölé helyezte. A 72. percben Fegyverneki letal­palta Horváthot, ezért ő is sárga lapot kapott. A 78. percben Kovács for­dulásból centikkel lőtt a jobb kapufa mellé, a 87. percben pedig Móriczot szerelték az utolsó pillanatban az ózdi védők. ★ ★ ★ ★ Rekordközönség előtt kerett sor az északi rang­adór­a Mindkét csapat nagy iramban kezdett és így az első negyvenöt percben élvezetes, vég­ig izgalmas, és gólokban gazdag össze­csapást láthattak a nézők. A vendégek megerősíti­k védelemből, két előretolt ékkel indították támadá­saikat és ez bevált, mert kétgólos előnyre is szert tudtak teríti A hazaiak di­cséretére legyen mondva, nem adták fel és óriási erőfeszítés után egyenlítet­tek, sőt majdnem a veze­tést is megszerezték. Szü­net után mindkét kapu gyakran forgott veszély­ben, sok látványos megol­dást is láthattunk, de a csa­tárok nem tudtak mit kez­deni az utolsó pillanatban a tömörülő védőkkel. A vendégek főleg a középpá­lyán bizonyultak jobbnak. Végeredményben a pont­osztozkodás igazságosnak mondható. Jó: Fegyverneki, Osváth, Ambrus, Becsei, ill. Patva­ros Zsiday, Horváth, Csep­regi, Fazekas István Szekszárdi Dózsa KSC 1-0 (0-0) Kecskemét, 3000 néző. V: Kurmai (Csáki, Király). Szekszárdi Dózsa: Potyák — Szabó, Tapaszti, Paizs, Somodi — Varga, Márkus, Laki — Lauer, Suba, Adorján. Edző: Teszler Vendel. KSC: Erdei — Mohovics, Törő, Gugyerás, Alberti — Geiger, Pörögi, Somogyi — Ravasz, Horváth, Goják. Edző: Nagy János. Csere: Pörögi helyett Lakatos az 57. percben. Laki helyett Tóth a 60. percben. Somogyi helyett Mózner a 67. percben, Márkus helyett Kniesz a 81. percben. Gólszerző: Suba a 83. percben. Sárga lap: Tapaszti az 57. percben, Szabó a 72. perc­ben, Kniesz a 87. percben. Szögletarány: 9:3 (6:1) a KSC javára, öt perc alatt három szög­let jelezte a kecskemétiek mezőny­fölényét, gólhelyzet azonban csak a 20. percben adódott, amikor a tisztán ál­ló Horváth az üres kapu he­lyett Potyák kezébe emelt. Két perc múlva a másik ol­­dalon Suba is a léc fölé lőtt a kifutó Erdei fölött. SZÜNET UTÁN a kecskeméti csapat nagy lendülettel támadott, de gól­veszélyes akciót alig tudott kidolgozni. A 60. percben huszonöt méterről Ravasz végzett el szabadrúgást, a bal felső sa­rokra tartó labdát Pólyák kapus nagy repülés után ütötte szögletre. A 83. percben Tóth kapott hosszú labdát a bal oldalon, — középen Gugyerás bentra­gadt, nem lehetett szü les­ről — a beadást a pontosan érkező Suba hat lépésről a hálóba pofozta. 1-0 A 88. percben, szabadrúgás után Ravasz nagy lövését Pólyák ismét a bal felső sa­rok elől tornászta ki. K­ ★ A mérkőzés nagyobb ré­szében a kecskemétiek ját­szottak mezőnyfölényben, de a gyámoltalan csatá­raik alig tudtak valamire való helyzetet kidolgozni. A szünet után még na­gyobb erővel támadott a hazai csapat, de nem fi­gyeltek arra, hogy a cserék után a Szekszárd is változ­tatott a játékán. Addig alig vállalkoztak ellentámadás­ra, most viszont a gyors Tóth és Adorján révén a bal oldalon többször is ve­zettek gyors kontraakció­­kat. Egy ilyen támadás vé­gén született meg a győztes gól, amire a kecskemétiek­nek már nem volt erejük válaszolni. Jó: Pólyák, Leier, Ador­ján, ill. Gugyerás, Szabó Zoltán