Népsport, 1985. április (41. évfolyam, 78-103. szám)

1985-04-01 / 78. szám

XLI. 78. ♦ 1385. április 1 Labdarúgás S Sopron-Keszthely 1-1 (0-0) Sopron, 4000 néző. V: dr. Szőke (Szabó J., Kovács II L.). Soproni SE: Horváth Gy. — Gosztola, Benkő, Vámos, Horváth I. — Csóka, Fehér II, Szalai, Fehér I — Wlczek, Dercsár. Edző: Gunyhó Ferenc. Keszthelyi Haladás: Hajba — Halápi, Nikitscher, Bagó — Major, Pál, Kanász, Földházi — Kiss, Rácz, Halász. Ed­ző: dr. Dunai János. Csere: Fehér I helyett Tamás a 64. percben. Gólszerző: Szalai a 80., Kiss a 82. percben. Sárga lap: Nikitscher a 11., Kanász a 33., Halápi a 40 Benkő a 44. percben. Szögletarány: 7:2 (4:0) a Soproni SE javára. 80. perc: Wlczek a 16-oson belül Szalaihoz játszott, aki 11 méterről estében laposan a jobb sarokba lőtt. 1-0 82. perc: Kiss kiugrott és egy csel után nyolc méter­ről a kapu közepébe bombá­zott. 1-1 st­ir­­k kitűnő időben, jól elő­készített pályán, érdekes taktikai csatának lehettek szemtanúi a nézők. A 4-4- 2-es hadrendben játszó, igazi középcsatárt nélkülö­ző soproniak az első fél­időben többet, a vendégek viszont veszélyesebben tá­madtak. Ebben az időszak­ban Halász pontatlansá­gain, illetve Horváth György ügyes védésein múlott, hogy a keszthelyiek nem jutottak vezetéshez. A második félidőben válto­zott a játék képe, még na­gyobb erővel támadott a Sopron és amikor Tamás beállása után Kanász egy sorral hátrább került, fö­lénybe is kerültek a fehér mezes hazaiak. Hideg zu­hanyként érte a sopronia­kat a nehezen szerzett ve­zető gól utáni gyors keszt­helyi egyenlítés. A 90 perc összképe alapján azonban igazságos eredmény szüle­­­tett. Jó: Horváth Gy., Fehér II, Dercsár, ill. Major, Rácz, Kanász. Gunyhó Ferenc: — Az eredmény igazságos. Dr. Dunai János: — Tak­tikus, szervezett játékunk­kal megérdemeltük a pont­szerzést. Weisz Ferenc T. Bauxitbányász- N. GLaibdnyosz 1-1 (1-1) Tapolca, 1200 néző. V: Kiss G. (Szemes, Szabó T.). Tapolcai Bauxitbányász: Czanka — Kozma, Bencze, Glázer, Markán — Kovács, Ormai, Molnár, Berki — Né­meth, Udvardi. Edző: Mészáros Imre. Nagykanizsai Olajbányász: Csáki — Hóbár, Martinko­­vics, Kormos, Szőke — Rumszauer, Horbor, Balogh, Szajkó — Szirják, Horváth. Edző: Szőcs János. Csere: Udvardi helyett Frigyik a 6., Berki helyett Mé­száros a 78., Rumszauer helyett Lukács a 80., Balogh he­lyett Varga a 88. percben. Gólszerző: Ormai a 25., Rumszauer a 37. percben. Sárga lap: Kovács a 60., Ramszauer a 65. percben. Szögletarány: 4:3 (2:1) az Olajbányász javára. 25. perc: Berki beadása után röviden mentettek a vendégvédők. Ormai érkezett, és 18 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba. 1-0 37. perc: a jobb oldalról Horbor végezhetett el sza­badrúgást, és pontos beadá­sát , a védők gyűrűjéből Ramszauer a jobb sarokba fejelte. 1-1 ★ ★ ★ Remek idő és kitűnő ta­lajú pálya fogadta a két bányászcsapatot. A hazai együttesnek talán az utolsó szalmaszál volt a mérkőzés a bennmaradásért vívott harcban. Ami a játékot il­leti, a Bauxitbányász az első játékrészben jóval többet birtokolta a labdát, de számottevő gólhelyzetet nem tudott kialakítani. A mérkőzés krónikájához tar­tozik, hogy az Olajbányász szívósan, 8—9 emberrel vé­dekezett, és a ritka ellen­­támadásai egyikéből egyen­líteni tudott. Szünet után nem sokat változott a játék képe: a hazai támadásokat jól szűrte meg az olajosok vé­delme. Tehette, mert a két hazai csatárt nem mindig támogatták kellően a kö­zéppályások. Jó: Kozma, Markán, Mol­nár, Berki, ill. Martinkovics, Kormos, Rumszauer. Mészáros Imre: — Büntet­lenül ennyi helyzetet nem lehet kihagyni! Szőcs János: — A játékban inkább a küzdő jelleg dom­borodott ki. A döntetlen igazságos. T. Albrecht Sándor Szolnok-22. sz. ¥©1*m 2-1 (1-1) Szolnok, 2700 néző. V: Bubori (Szabó J. A., Horváth). Szolnoki MÁV MTE: Boros — Porhanda, Ágh, Repka, Baran — Katona, Csontos, Varga — Kántor, Csató, László. Edző: Lódi László. 22. sz. Volán: Kertész — Marosi, Balogh B., Balogh J., Hámori — Gőgicz, Németh, Fabis, Szakái — Pásztor, Rácz. Edző: Kanyó Gábor. Csere: Rácz helyett Molnár a 18., Repka helyett Roma­­nek az 59., Csató helyett Sugár a 66., Gőgicz helyett Ara­nyosi a 70. percben. Gólszerző: Repka a 43., Pásztor a 44., Baran (11-esből) a 80. percben. Sárga lap: Varga a 19., Gőgicz a 20., Szakál a 42. perc­ben. Szögletarány: 14:2 (7:1) a Szolnok javára. 43. perc: Kántor szöglete után fejpárbaj alakult ki a Volán kapuja előtt. Előbb Baran fejese vágódott vissza a felső lécről, aztán Repka a bal sarokba fejelt. 1-0 44. perc: Pásztor a felező­vonaltól tört kapura, kicselez­te Ághot, aztán a kifutó Bo­ros mellett is elhúzta a lab­dát, majd közelről a léc alá lőtt. 1-1 80. perc: Szolnoki ostrom után Porhanda átfejelte a kapus fölött a labdát, de mi­előtt az a kapuba juthatott volna, Balogh B. kézzel ki­ütötte. 11-es! A büntetőből Baran a léc alá bombázott. 2-1 ★ ★ ★ Érdekes mérkőzést vívott a két csapat. A kezdés után a 22. sz. Volán védekezés­be vonult, visszahúzódott a kapuja elé, és húsz percig szinte át sem mentek a fe­lezővonalon. Az első lövést pedig csak a 27. percben küldték kapura. A MÁV MTE szüntelenül rohamo­zott, olykor valóságos per­gőtűz alatt tartotta ellenfe­le kapuját, de támadói a százszázalékos helyzeteket sem tudták értékesíteni, vagy a kapuléc „mentett”, Kertész pedig remekül vé­dett. Szünet után a közle­kedésiek változtattak tak­tikájukon. A szélsőszerűen felhúzódó szolnoki hátvé­dekkel szemben az előre­vágott labdákkal rendre létszámfölénybe kerültek, Pásztor vezérletével veszé­lyes támadásokat vezettek, de a helyzeteket ők sem tudták gólra váltani. Végül drámai küzdelemben szüle­tett meg a szolnoki győze­lem, de a döntetlen sem lett volna meglepetés! Jó: Porhanda, Baran, ill. Kertész, Balogh B., Pásztor. Lódi László: — Megint be­bizonyosodott, hogy a táblá­zat állásából nem lehet kiin­dulni. Szerencsésnek mond­ható győzelmet arattunk! Va­lahol elvesztettük a „fo­nalat”, amit sürgősen meg kell találnunk ... Kanyó Gábor: — A sok ki­maradt helyzet miatt sajnos törvényszerűen megint jött az a gól, amivel vesztet­tünk ... Pataki István NB II Bakony Vegyész-Szekszád 1-0 (0-0) Szekszárd, 2000 néző. V: dr. Rákóczi (Lovassy, Horváth). Bakony Vegyész: Andorka — Belső, Jugovits, Marth, Lechner — Kelemen, Bognár, Csornai, Házi — Arky, Fü­­löp. Edző: Temesvári Tibor. Szekszárdi Dózsa: Horváth — Szabó, Hahn, Varga, So­mod­ — Weitner II, Kniesz, Kovács B. — Lauer, Suba, Me­gyeri. Edző: Kovács István. Csere: Lechner helyett Alföldi az 52., Weitner II helyett Weitner I a 63., Suba helyett Kiss a 71., Fülöp helyett Csíki a 76. percben. Gólszerző: Bognár a 82. percben. Sárga lap: Weitner II az 53., Árky az 57., Weitner I a 70. percben. Szögletarány: 5:3 (4:2) a Szekszárd javára. 82. perc: Csornai szabadrú­gásból a kapu elé nyeste a labdát, Bognár a védők gyű­rűjéből ,, belekanalazott”, és az elmozduló Horváth mellett a bőrgolyó a kapu közepébe perdült. 1-0 ★ ★ ★ Mindkét csapat nagy becsvággyal küzdött, a já­tékosok mindent megtettek a kiesési rangadó létfon­tosságú két pontjának meg­szerzéséért. Az első félidő­ben egyik félnek sem sike­rült fölénybe kerülnie, bár a veszprémiek már ebben a játékrészben is „vissza­éltek” a vendégjoggal, és gyakran zavart keltettek Horváth kapuja előtt. Szü­net után fokozódott a küz­delem. A szekszárdiak egy­re többet kezdeményeztek. A kulturáltabb futballt azonban ekkor is a vendé­gek játszották, akik mara­déktalanul megvalósították Temesvári edző taktikai el­gondolását. Biztonságos, szervezett védekezésből lendültek támadásba, a két csatár mellé pedig rendre felzárkózott Csornai és Há­zi is. A találkozó túlnyomó részében jobban játszó, a sikert elszántabban akaró Bakony Vegyész rászolgált győzelmére! Jó: Jugovits, Csornai, Arky, ill. Szabó, Megyeri, Kniesz. Temesvári Tibor: — Hatal­mas küzdelemben tudtunk győzni. Kovács István: — A nagy tét erősen rányomta bélyegét a játékunkra, és ez a higgad­tabb veszprémiek győzelmét eredményezte. Fekete László Az NB II állása •­­ a Nyíregyházától és a Diósgyőrtől 4—4 bün­tetőpont levonva: 1. Bp. Volán SC 24 155 4 51-27 35 2. Siófok 24 144 6 44-27 32 3. Váci Izzó 24 127 5 41-23 31 4. Nyíregyháza* 24 137 4 35-18 29 5. Szolnok 24 125 7 42-27 29 6. Debreceni Kinizsi 24 116 7 41-36 28 7. Salgótarján 24 107 7 31-24 27 8. Sopron 23 107 6 33-27 27 9. Dunaújváros 249 8 7 29-31 26 10. Kazincbarcika 247 107 31-31 24 11. Metripond 238 6 9 27-26 22 12. Ózdi Kohász 248 6 10 30-31 22 13. Diósgyőr­ 239 7 7 43-40 21 14. Baja 248 5 11 27-35 21 15. Keszthely 248 4 12 31-30 20 16. Nagykanizsa 246 7 11 33-45 19 17. Bakony Vegyész 245 6 13 21-38 16 18. Szekszárd 244 8 12 21-41 16 19. Bauxitbányász 243 6 15 23-52 12 20. 22. sz. Volán 233 6 15 28-53 11 A totó 13. heti eredménye Taranto—Monza 1-01 1.Bielefeld—Hamburg 4-11 2.Dortmund—VfB Stuttgart 4-11 3.Braunschweig—Mönchengladbach 0-42 4.Blau-Weiss 90—Nürnberg 0-22 5.Bürstadt—Solingen 3-01 6.St. Pauli—Hannover 1-1X 7.Sampdoria—V erona 1-1X 8.Torino—Juventus 0-22 9.Udinese—Internazionale 2-11 10.Cagliari—Pisa 1-01 11.Cesena—G enoa 3-11 12.Parma—Bologna 1-01 13.Sambenedettese—Triestina 1-1X +— NB-s ifjúsági bajnokság Keleti csoport FTC Sí—Bp. Honvéd SE 1-1 (0-0). Népliget, 500 néző. V: Szűcs. FTC: Balogh T. — Lakatos, Puglitz, Nagy S. Vajda (Molnár T.) — Szalai, Mészáros, Heljancsik (Tóth) — Hudák, Garas, Baumgart­ner. Edző: Perlaki István. Bp. Honvéd: Berecz — Nagy I. (Bérczési), Bene, Kovács (Pozsonyi), Deutsch — Rácz, Herbály, Glázer (Stroschiák) — Nagy Z., Ottrokocsi, Ve­res. Edző: Kolarics Ferenc. G: Molnár T., ill. Veres. Jó: Lakatos, Szalai, Baumgart­ner, ill. Rácz, Herbály, Nagy NÉPSPORT 7 Gyúró: 400 m vegyesen is országos csúcs III Úszás­­ Az országos serdülő úszó­bajnokság harmadik, befeje­ző napján Gyúró Mónika, a KSI versenyzője a pénteken elért két rekordja után 4:53.66-tal új országos fel­nőtt, ifjúsági és serdülőcsú­csot úszott. A régi csúcsot 1981 óta Gulyás tartotta 4­­55.24-gyel. A verseny to­vábbi eredményeit lapunk szerdai számában közöljük. XII. súlyemelő Pannónia Kupa Szanyi nagyszerű csúcsokkal bizonyított (Folytatás az 1. oldalról.) Lökésben aztán igazolódott a papírforma. Mezey Béla ju­tott a legtovább, egyedül ne­ki sikerült felemelnie a két mázsát. Kalmár 197­5-ig, Ko­vács 192­5-ig jutott, így ha testsúllyal is, de Kalmár Jó­zsefé lett az aranyérem. Aztán Bökfi és Szanyi csa­tája következett. Előbbi 175- ön kezdett, míg a vetélytár­­sa két és fél kilóval feljebb. Mindketten sikeresek voltak, akárcsak később Bökfi a 175-ön, Szanyi a 180-on. Ek­kor Bökfi kiszállt, és Sza­­nyinak már csak Hlavati ta­valyi rekordja maradt „el­lenfélként”. Kétszer is neki­rugaszkodott a 183 kilónak — sikertelenül. Lökésben viszont Böksin kifogott a 218,5 kiló, Sza­­nyin már nem ... a 220. Ez­zel a gyakorlatával Szanyi nemcsak lökésben, hanem az összetettben is — világvi­szonylatban számottevő — új csúcsot állított fel. De nem ennek örült a legjobban. — Végre elértem a négy­száz kilót! — mondta. Ta­valy vagy háromszor voltam a cél közelében, de mindig ellenállt a négy mázsa ... Bökfi sem volt elkesered­ve. — Érzem, hogy bennem van a négyszáz kiló — állí­totta. — Egyéni csúcsomon így is hét és fél kilót javí­tottam és azt hiszem, még ebben a félévben utolérem Andort. Azt szeretném, ha ez a májusi Európa-bajnok­­ságon következne be. Reméljük, a két roppant tehetséges fiatal csatája egy­re többre és többre serkenti mindkettőjüket, s így tisza­­virágéletűek lesznek majd a magyar rekordok. És ezek az eredmények a világversenyek dobogóira is felsegítik a két magyar fiút, elvégre náluk többet eddig csak szovjet versenyzők emeltek a vilá­gon. Amennyire emlékezetes volt a délelőtti verseny, oly­annyira feledhető a délutáni. A 110 kilósok között mind­össze hatan indultak, míg az ólomsúlyban csupán ketten, így aztán a 125 kilós Grózsi Józsefnek egyáltalán nem jelentett nehézséget szerény képességű egyiptomi ellenfe­lének megelőzése. A 110 kiló­ban is csak egy legény állt talpon. A Bp. Honvéd spor­tolója, Hlavati András fölé­nyesen győzött, pillanatnyi kétséget sem hagyott afelől, hogy ő a legjobb. Így aztán a magyarok vasárnapi győ­zelmi sorozatát senki sem tudta megtörni. Eredmények, 90 kg: 1. Kalmár József (magyar) 362.5 (165, 197.5), 2. Akaya (török) 332.5 (150, 182.5), 3. Kopecki (csehszlovák) 327.5 (145, 182.5). Versenyen kívül: Kovács (magyar) 362.5 (170, 192.5), Mezey (magyar) 357.5 (157.5, 200). 100 kg: 1. Szanyi Andor (magyar) 400, új országos csúcs (régi: 395 Szanyi, 1984.) (180, 220, új országos csúcs, régi: 218 Szanyi, 1934), 2. Mi­­lik (lengyel) 360 (160, 200), 3. Tuffa (román) 320 (140, 130). Versenyen kívül: Böksi (ma­gyar) 390 (175, 215). 110 kg: 1. Hlavati András (magyar) 337.5 (175, 212.5), 2. Aguero (kubai) 367.5 (162.5, 205), 3. Ostrowski (lengyel) 350, (160, 190). + 110 kg: 1. Grózsi József (magyar) 352.5 kg (152,5, 200), 2. Faad (egyiptomi) 330 (145, 185). (A versenyben egy ország­ból csak egy induló eredmé­nye számít, azonos eredmény esetén a testsúlykülönbség dönt.) Szanyi Andor Az EB-re készülőben |5|~Torna________| Sportakrobatikai Budapest- és vidékbajnokság, Torna­csarnok. Budapest-bajnokság. Fel­nőttek. Ugrás. Nők. B: Kiss V. (FTC) 37.50, 2. Bartha (FTC) 36.90, 3. Gátfalvi (FTC) 36.30. Férfiak. B: Bodrogi (FTC) 34.70, 2. Veress (FTC) 34.65, 3. Lengyel (FTC) 34.40. Női páros. B: Földi, Katona (Építők SC) 28.70, 2. Száki, Gulyás (Gázművek) 26.80. Női hármas. B: Építők SC (Bo­­dó, Deák, Stofán) 28.40, 2. Építők SC (Solti, Kossuth, Farkas) 24.20. Vegyespáros. B: Barta, Szalma (Gázmű­vek) 26.90, 2. Filep, Köteles (Építők SC) 25.40. Vidékbajnokság. Felnőttek. Ugrás. Férfiak. B: Csillag (Kiskunhalasi AC) 36.45, 2. Bebők (Nagykanizsai Olajbá­nyász )­ 33.20. Női páros. B: Rangos, Laki (Ceglédi VSE) 27.00, 2. Kiszely, Ladányi (CVSE) 26.80. Vegyespáros. B: Kazi, Stadler (CVSE) 26.80. (Az utánpótláskorú ver­senyzők eredményeit szerdai számunkban közöljük.) A kétnapos versenyben a fiatalokat is beszámítva az eddigi legnagyobb mezőny gyűlt egybe. Az utánpótláson kívül a május közepi EB-re készülő válogatottak teljesít­ménye volt különösen érde­kes.