Népsport, 1987. április (43. évfolyam, 76-100. szám)

1987-04-13 / 87. szám

A Hungária körúton az üldözők nyertek egy pontot is Ismét a vendégek voltak otthon MTK- VM—Debrecen LABDARÚGÓ NB I­ Kaposvár—Salgótarján 1-1 Csepel—Szeged SC 3-2 Metripond SI—Budisfoki BITE 2-1 Diósgyőr—Szekszárd 1-0 Nyíregyháza—Szarvas 1-0 Keszthelyi ATE—Szolnok 0-0 Váci Izzó—Ózd 2-1 Veszprémi SE—Nagykanizsa 2-2 Komlói Bányász—Ganz-Mávag 2-1 Bp. Volán—Baja 2-0 (Tudósításaink a 3., a 6. és a 7. oldalon) Vagy, a debreceniek söprögetője estében elrúgja a labdát a landoló Szeibert elöl. A háttérben Híres statisztái (Záhonyi Iván felvétele) Halló. Népsport? A labdarúgó-bajnokság­­■ ban mindig akad érde­kesség, s más sportese­ményeken is látni olyat, amit érdemes megemlí­teni. Szívesen hallanánk ritka , sportszerű — eset­leg sportszerűtlen — je­lenségről. Megírnánk a jó ötleteket, javaslatokat szokásos rovatunkban. A számunk — 338-506­ — ez­úttal is kedden 9 és 10 óra között hívható. A te­lefonnál: Hámori Tibor, írjei mecs Gyorsasági kamion EB,­­ futam, Brands Hatch Krasznai kilencedik (7. oldal) ♦ Hétfő, 1987. április 13. ♦ XLIII. évfolyam, 87. szám ♦ Ára: 2,30 forint Ifjúsági Európa 12 Kamarás Péter jelenti Tapolcsányból: Kahn második, Nagy ötödik A szombat után bizakodva vártuk az asztalitenisz folytatást. Erre feljogosított bennünket, hogy lányaink közül Kahn Szilvia és Nagy Krisztina együtt „menetelt” az­ élbollyal és a fiúk csa­tározásából is sokan pályáz­tak még a dobogós helye­zésekre. Vasárnap délelőtt a második nap nyitányán iga­zolódott a várakozás. Kahn először két akadályt is könnyen vett, amikor a nap mérkőzése előtt állt. A mos­tani ifjúsági­­ranglistaver­seny eddigi egyetlen veret­len pi­n­apon gozónőjével, a jugoszláv Fazliccsal kerüli (Folytatás a 9. oldalon) Ökölvívás Egy torna­győzelem és több helyezés Két helyszínen voltak ér­dekeltek az elmúlt héten a torinói EB-re készülő ma­gyar válogatott tagjai. Kezd­jük a nagyobb sikert hozó franciaországi viadallal. St. Nazaire-ben három magyar is érdekelt volt a fináléban. Isaszegi a 48 kiló­sok mezőnyében a japán To­­sikazu ellen pontozással bi­zonyult jobbnak. tornagyőz­(Folytatás a 9. oldalon) VÍVÁS Omnes megkedvelte a Törleyt Érsek hatodik NAGY MEGMÉRETÉST jelentett a magyar vívósport számára a hétvégi négy Vi­lág Kupa-verseny. S az ered­mények igen megörvendezte­­tttek: Szabó Bence, a váloga­tott „tartalékja” első ízben nyert Világ Kupa-versenyt, s éppen Varsóban, ahol nagyon régen nem győzött magyar kardvívó az Otto Finski-em­­lékversenyen. S úgy lett Sza­bó első, hogy bokaszalagsza­kadás miatt az idény hét nagy versenyén nem indul­hatott.. Eleddig életében egy alkalommal került be VK- verseny döntőjébe, mégpedig a Luxardo Kupán, s most kö­vetkezett ez a nagyszerű si­ker.­­Zarándi Csaba, a hu­szonöt éves fiatalember mes­tere: „Régen vártuk már Bencétől ezt az eredményt, de valami mindig közbejött. Nagy szükség van arra, hogy Gedőváriék mellett feljöjje­nek a fiatalok...”) Minszki­ből szűkszavú jelentés érke­zett, az olasz Zalaffi máso­dik VK-versenyét nyerte az idén, de a lényeg az, hogy Jánosi Zsuzsa harmadik he­lyével újra átvette a veze­tést, 51 ponttal a Világ Ku­pában. Második Zalaffi 43, harmadik az NSZK-beli Bau 40 ponttal. A csapatversenyt Magyarország nyerte a Szov­jetunió és a Kínai NK előtt! A berni párbajtőr VK-tól — a hazai párbajtőrvívás je­lenlegi helyzetében — nem vártunk sokat, annál inkább a Törley Kupa férfi tőrver­senytől, amely a Nemzeti Sportcsarnokban, illetve a Vigadó nagytermében folyta­tódott, utóbbiban zsúfolt­ság előtt! Amikor Érsek Zsolt ne­gyedszer jutott be az idén VK-viadal döntőjébe, azt mondogatta, hogy milyen fá­(Folytatás a 12. oldalon) Omoes (balról) 1985 után másodszor vívott az első helyért, ezúttal az olasz Arpinova! (Záhonyi Iván felvétele) Kosárlabda NB / A Körmendi DMTE először nyert bajnokságot az egyik nélkülöz­hetetlen ember ezen a délutánon Horváth Frigyes, a Magyar Kosárlabda Szö­­ve­tség főtitkára volt. Ő hoz­ta ugyanis az érmeket, így az a csapat örülhet majd igazán, akivel a mérkőzés után először kezet fog, hi­szen az az együttes kapja az aranyat. De vajon melyik? Mit jó­sol a főtitkár, aki a férfi (Folytatás a 4. oldalon) A Körmendi DMTE bajnokcsapata. Álló sor (balról): Zsebe Ferenc, Molnár László, Hódi László, Patonay Imre vezetőedző, Bebes­­István, Kardos László, Érsek István. Guggoló sor (balról): Szendrey Sándor, Fodor Péter, Németh István, Szájer József, Szalay György