Nemzeti Sport, 1992. november (3. évfolyam, 301-330. szám)

1992-11-02 / 302. szám

6 NEMZETI SPORT KELETI CSOPORT Szarvas—FC Hatvan 2-0 (0-0) néző, V: Marosok (*••*) FC HATVAN 7 Ilanyecz Nagy I. 6 6 Cziglédszky Mózner 5 7 Hirmler Károly 4 Zahorán Nyikos 4 Holp Tuifel 4 Mihalache Szabados 5 Major Mogyorós 4 6 Stancu Gephard 4 5 Bolba Martinenko 4 7 Rácz Kelemen 6 7 Pisont Baranyi 4 Edző: Ioan Patrascu Edző: Tóth Dénes CSERE: Mogyoróé helyett Orovecz (5) a szü­netbe­n), Tuifel helyett Bíró (—) a 71., Etaineu helyett Sárosi (—) a 76. percben. GÓLSZERZŐ: Major (Pisont 11-es rúgása után a kapusról kipattanó labdát a léc alá) 62., (1-0) Zahorán (saját térfélről indított hosszú szóló után 12 m-ről) 90., (2-0). SÁRGA LAP: Cziglédszky 22., Major 28., Mihalache 47., Stancu 65., Nyikos 73., Kele­men 74. KIÁLLÍTVA: Bíró (belerúgott Cziglédsz­­kybe amikor a labda ott sem volt) a 85. percben. A csúszós-vizes talajon a mezőnyben nagy harc folyt a két csapat között. Ezek­ből többnyire a Szarvas került ki győzte­sen. A hazaiak sorra alakították ki gólhely­zeteiket, de ezeket az első félidőben elhi­bázták. Fordulás után a Szarvas számára „kötelező” győzelem születik. A Hatvan támadásaiban nem volt elég átütőerő. Ioan Patrascu: — Ha a gólhelyzeteinket jobban kihasználjuk, győzelmünk sokkal nagyobb arányú lehetett volna. Tóth Dénes: — Fegyelmezetlen, gyenge játékunk megérdemelt vereséget hozott. Csabai Pál Tiszavasvári Alkaloida SE— Bagi FC 1-0 (1-0) Szarvas, 600 (Győr, Cserna). SZARVAS Tszavasvári, 1200 néző. V: Szabó A. (***) (Bede, László Gy.). *TSZA­VAS­VÁRI BAGI FC 1 Szenderák Erdélyi 7 6 Sinka Mészáros 6 4 Széki Ecker 5 8 Riskó Soós 4 3 Zubanics Májer 2 6 Ravelant Puskás 6 5 Kurik­o Tóth 4 5 Fecsku Szamosi 5 5 Bohács Tamás 4 6 Szkunc Korolovszky 4 4 Pitács Gáspár 4 Edző: Kiss Miklós Edző: Haász Sándor CSERE: Gáspár helyett őszi (4) a szünet­ben. Pitács helyett Paulik (—) a 74., Tóth helyett Magyar (—) a 73., Szkunc helyett Szurkos (—) a 80. percben. GÓLSZERZŐ: Szkunc (1 m-ról kapus­ról kipattanó labdát a háló közepébe vágta) 15., (1-0). SÁRGA LAP: Szkunc a 38., Korolovszky a 44., Mészáros a 70., Őszi a 85. percben. KIÁLLÍTVA: Zubanics (6—3-­ 3) és Má­jer (5-3—2), kakaskodásért a 67. percben. A vendégek bátran támadtak, kezdemé­nyezésüket több szöglet is jelezte, majd fo­kozatosan átvette a játék irányítását az Alkaloida SE, és a 13. percben mintaszerű támadás végén megszerezték a vezetést. Mint később kiderült, a mérkőzést eldöntő egyetlen gólt láthattuk. Ezután tovább nö­velhette volna előnyét a hazai gárda, de két óriási helyzetet hagytak ki Sinka, illet­ve a rutinos Fecsku révén. Állandóan a bagiak térfelén folyt a játék, a vendégek egy-egy ellenakcióval próbáltak „kellemet­lenkedni”. A második félidő is hazai táma­dásokkal folytatódott, de mindkét csapat nagyon sok hibával játszott. A páros kiál­lítás is inkább a hazaiakat hozta hátrány­ba, a játékszervező Zubanics hiányát na­gyon megérezték a vasváriak. Ettől kezdve a bagiak vették át a kezdeményezést, de a nagyobbnál­ nagyobb helyzeteket újra a vasváriak hagyták ki. Kiss Miklós: — Erre a mérkőzésre illett a régi mondás, hogy mindig a kötelező győzelem a legnehezebb. Haász Sándor: — A hazaiak győzelme megérdemelt, de ez nem dicséret számunk­ra. Mészáros László BMTE-Törley—Eger SE 2-0 (1-0) Budafok, 800 néző. V: Kai­bos (****), (Vaj­da, Vida). BMTE-TÖRLEY EGER SE 7 Jeszenszky Molnár 6 5 Szabó Rácz 4 6 Pintér Csendes 6 5 Sirmán Vadicska 5 5 Takó Jávorszki 5 6 Csiba Vojtekovszki 7 5 Martin Lengyel 5 5 Bősze Búd 4 6 Varró Stark 5 4 Bátyi Kanyok 4 7 Ungi Berecz 4 Edző: Sárközi Lőrinc Edző: Zsidai József CSERE: Bátyi helyett Kozma (5) a szünet­ben, Búd helyett Kormos (—) a 62., Martin helyett Magosi (—) a 66., Vojtekovszki he­lyett Nagy (—) a 75. percben. GÓLSZERZŐ: Ungi (éles szögből, 10 m­­ről leadott, lapos lövés) a 11. (1-0), Ungi (egyedül kiugorva, 14 m-ről gurított a háló­ba) a 77. percben (2-0). SÁRGA LAP: Vadicska az 52., Lengyel az 57., Rácz a 65., Varró a 73. percben. Meglepetésre, a vendégcsapat kezdett len­dületesebben és gyakorlatilag végigtámadta az első játékrészt. Ám, hiába dolgoztak ki három-négy biztos helyzetet, gólt csak a budafokiak értek el. Az egriek a második félidőt is aktívabban kezdték, de miután Kanyok büntetőt hibázott (majd sérülés miatt kivált legjobbjuk, Vojtekovszki), hitü­ket vesztették, s ezután a hazaiak már könnyed, olykor tetszetős játékkal növelték előnyüket. Sárközi Lőrinc: — Végre hazai pályán is sikerült győznünk, s ezt elsősorban lelkes játékunknak köszönhetjük. Zsidai József: — Míg a budafokiak három helyzetből kettőt kihasználtak, mi hatból egyet sem tudtunk lőni. Játékunkból hiány­zik az a kis plusz, ami a győzelemhez kel-Janák László SBTC-Salgglas­ Kaba 2-2 (0-0) Salgótarján, 1000 néző. V: Birincsik (•*•*) (Ádám­, Márta). SBTC-SALGGLAS KABA 4 Szén Vadon 5 3 Juhász Berki 4 4 Tresó Takács 4 4 Sági Molnár 3 5 Kajli Karaucsin 4 3 Oláh Horváth M. 4 4 Gyetvai L. Quiriko 4 4 Novák Lajtos 5 3 Slómann Szilágyi 4 4 Kishal! Toderás 4 3 Horváth Z­s. Plókai 5 M. Edző: Garamvölgyi L. CSERE: Quiriko helyett Nagy­­(S) a 32., Toderás helyett Horváth X (50 a 67., Kis­báb helyett Balogh (S) a 70., Horváth Zs., helyett Kőházi (7) a 75. percben. GÓLSZERZŐ: Plókai (a félpályáról elfu­tott, majd 16 m-ről a jobb felső sarokba emelt) a 72., (0-1), Kőházi (Oláh átadását 8 m-ről a léc alá vágta) a 60., (1-1), Hor­váth I. (a kapust is kicselezve 7 m-ről helyezett a hálóba) a 83.,(1-2), Kőházi (5 m-ről a bal sarokba vágta a labdát) a 92. percben. (2-2) SÁRGA LAP: Treso a 27., Nagy a 48., Horváth M. a 71., Karancsin a 85., Oláh a 86. percben. A remek verőfényben a hazai csapat lé­pett fel támadólag, helyzetekig azonban nem jutott el a jól záró kubai védelem mellett. A 27. percben Treso kemény be­lépője nyomán Quirikó a füvön maradt. Több mint 5 percig állt a játék, a kubai középpályást mentő szállította el. A kór­házban megtudtuk, hogy szerencsére csak könnyű sérülést szenvedett a játékos. Ala­csony színvonalú játékkal, unalmas me­zőnybeli erőlködéssel telt el a találkozó je­lentős része. A második félidő derekán némileg megélénkült a játék. Helyzetek sorát dolgozta ki és puskázta el a hazai együttes, a túloldalon viszont a védelem szarvashibáit kihasználva kétszer is veze­téshez jutottak a kubai­ak. Jött azonban a csereként beállt fiatal Kőházi és mindkét alkalommal kiegyenlített, így a hazai csa­pat számára megmentette legalább az egyik pontot. Szalay Miklós: — Játékból keveset nyúj­tottunk ezen a találkozón. A szív diadalá­nak köszönhetjük az egyik pontot. Garamvölgyi Lajos: — Nem játszottunk jól, de azt hiszem, inkább itt hagytuk az egyik pontot, minthogy elvittük. Balázs Róbert Debreceni VSC—Hajdúnánás 3-0 (0-0) Debrecen, 1500 néző. Vezette: Horváth O. (*••) (Szekeres, Veress). DVSC HAJDÚNÁNÁS 0 Mező Tóth P. 5 5 Földvári Nagy Z. 4 5 Nagy L. Papp 1. 5 5 Nagy Cs. Szűcs 5 5 Petim Pipó 4 6 Dombi Major 5 3 Balogh Kondora 5 5 Fazekas Horváth I. 1 5 Váczi Csiszár 1 6 Raducu Búzás 0 5 Marginean Vass 3 Edző: Ebedli Ferenc Edző: Vígh Tibor CSERE: Búzás helyett Pénzes (4) a 19., Fazekas helyett Georgiev (5) a 66., Vass helyett Kondria (4) a 75. percben. GÓLSZERZŐ: Marginean (Dombi élc sop belőtt labdáját 5 méterről a bal sarokba) 69. (1-0), Raducu (a kapust is kicselezve 8 méterről laposan) a 77. (2-0), Georgiev (10 méterről középre) a 85. percben (3-0). SÁRGA LAP: Csiszár a 14., Fazekas a 40., Váczi a 43., Balogh a 45., Vass a 47. percben. KIÁLLÍTVA: Csiszár (Dombi felrúgásá­ért) a 16. percben. M­ír-már úgy látszott, hagyomány lesz, hogy a DVSC az emberelőnnyel semmit sem tud kezdeni. Ám az utolsó 20 percben fordult a kocka: a sokadszor felfutó Dom­bi beadását Marginean vágta be, majd Ra­ducu a kapust is elfektette, később pedig társának gólpasszt adott. A loki az utolsó 20 percben megérdemeltté tette győzelmét. Ezzel megszakadt a Hajdúnánás­i hete tar­tó veretlensége, és a Debrecen egy hónap­ja tartó nyeretlenségi sorozata. Ebedhi Ferenc: — Az esélyesként előlé­pett Hajdúnánás ellen, elfogadható játék­kal és kitűnő játékvezetés mellett, reális győzelmet arattunk. Vígh Tibor: " Korán emberhátrányba kerültünk, ezért cserélnem kellett, amit a jól játszó Debrecen kihasznált a második félidőben. Csuhák Zoltán Kiskőrösi FC-Kazincbarcika 3-1 (1-1) Kiskőrös, 1109 néző. V: Kovács N. (•••••) (Balajti, Bába). KISKÖRÖS KAZINCBARCIKA 6 Kvasnyikov Májer 6 6 Agócs Szabó 5 7 Makrickij Bziahon 6 6 Tóth Csipke 5 7 Kincses Pribék 5 8 Linnyikov Kondás 5 8 Kecsmarik Lukács 4 7 Peeznyik Körösi 3 6 Szűcs Hanyecz 5 5 Csintalan Balogh 5 6 Bischof Ternován 5 Edző: Kálmán V. Edző: Himer I. CSERE: Lukács helyett Asszony (5), Csintalan helyett Maries (6) mindkettő a szünetben, Agócs helyett Szlovák (—) a 66., Csipke helyett Zsiga (—) a 74. percben. GÓLSZERZŐ: Kecsmarik (7 m-ről kapu előtti kavarodás után) az 5. (1-0), Lukács (26 m-es lövésből) a 39. (1-1), Linnyikov (9 m-ről, a kilépő védők között) a 66. (2-1), Kecsmarik (8 m-ről, a kapus hasa alatt) a 81. percben (3-1). SÁRGA LAP: Lukács a 11., Kecsmarik és Szabó a 22., Bischof a 79. percben. Ideális labdarúgóidőben mindkét csapat nyílt sisakkal támadott. A hazai csapat ve­zető gólja után a középpályán a Vegyész vette át az irányítást, s egy váratlan góllal egyenlített. Szünet után a hazai együttes mindent egy lapra tett fel. Kulturált és sportszerű játék után a helyzeteit jobban kihasználó kiskőrösi csapat megérdemel­ten nyert. A játékvezetés magas színvona­lú volt. Himer István: — Hullámzó teljesítményt nyújtott ma a csapat és a keserűség után az öröm poharát üríthettük. . Kálmán Vilmos: — A hazai csapat az elején meglepett bennünket, de a további játék alapján pontot kellett volna szerez­nünk. Szabó Ferenc Gödöllői FC—II. Ker. TVE 1-1 (1-1) Gödöllő, 1000 néző. Vezette: Ilok­zimmer (*****) (Bajkai, dr. Bozóky). GÖDÖLLŐI FC III. KER. TVE 0 Nagy Zay 7 6 Somogyi Lilik 5 6 Seregi Fálvölgyi 6 4 Ivanovics Tóth­ I. L. 6 4 Simon Földvári 6 6 Balogh Perger 5 5 Sziriskó Csernák 5 5 Szász György 3 4 Bajkai Tóth II. L. 5 6 Horváth Jankov­it 7 Kraszovszkij Kovács 5 Edző: Ambrózy István Edző: Rákosi Gyula CSERE: Kovács helyett Kiss (—) 70., Csernák helyett Szabó (—) a 87. percben. GÓLSZERZŐ: Tóth I. L. (20 méterről a jobb alsó sarokba lőtte) a 31. (0-1), Seregi (a Bajkai buktatásáért megítélt 11-esből a bal alsó sarokba) a 4­3. percben (1-1). SÁRGA LAP: Lilik a 18., Csernák a 32.,­ Jankov a 4., Tóth II L. a 80., Ivanovics a 89. percben. Óriási küzdelmet vívott egymással a két csapat, de a mély talajon igazi jó játék nem tudott kialakulni. Többnyire a Gö­döllő irányította a játékot, ennek ellenére egy lepattanó labdából a vendégek szerez­ték meg a vezetést. Az újonc hazaiak nem adták fel, tovább rohamoztak, s előbb egy kapufát lőttek, majd ezt követően a jo­gosan megítélt büntetőből egyenlítettek. A fordulás után fokozódott a gödöllőiek nyo­mása, de a kialakított helyzeteket nem tudták értékesíteni, csupán egy kapufára tellett erejükből. A látottak alapján bár a Gödöllő köze­lebb állt a győzelemhez, az eredmény igaz­ságosnak mondható. Ambrózy István: — Helyzeteink és két kapufánk alapján győzelmet érdemeltünk volna. Rákosi Gyula: — Úgy gondolom, igazsá­gos eredmény született. Könczöl László Szeged SC-Bajai FC 2-3 (0-2) Szeged, 500 néző. V: Sóthy (***), (Kin­t esés, Dravecz). SZEGED SC BAJAI FC 4 Wesir Szabó L. 0 4 Csúcs Parovin 6 4 Ottlakán Bogdán 7 4 Mária Szűcs 5 4 Kovács T. Tóth R. 5 4 Takó Gulasenko 5 5 Puskás Kovács B. 5 4 Sallai Kovács I. 5 4 Újvári Kiss J. 5 4 Bozó Kuhlevszkij 6 3 Bush! Horváth Á. 5 Edző: Pataki Tamás Edző: Rónai Sándor CSERE: Csúcs helyett Barna (4) 47., Tóth R. helyett Koch (4) az 51., Horváth A. helyett Faddi (4) a 66., Bushi helyett Kiss F. (b) a 74. percben. GÓLSZERZŐ: Kuhlevszkij (12 m-ről Ve­sir fölött emelt a kapuba) a 15. (0-1), Ko­vács I. (7 m-ről a jobb alsó sarokba) a 38. (0-2), Bogdán (bal oldali beadást követően lene. A TAO-val a télbe! Sniper könnyű dzsekik, színes pulóverek. A hidegben is meleg szabadidő-, tenisz-, és kerékpárosruhák gyermek méretben is. A képernyőről a szekrényedbe kerülhetnek KEDVENC FOCICSAPATOD EREDETI MEZEI. Hozzá BŐRLABDÁT MÁR 1500.- Ft-ért KAPSZ. ÁRLESZÁLLÍTÁS Teljes felszerelés NAGYKER ÁRON CSAPATOKNAK! A SZTÁROK MELLETT TE IS LEHETSZ JÓL ÖLTÖZÖTT! | ______Címünk: Illö Ifi Flavius Üzletház (volt Lottó áruház) VII., Rákóczi u. 36. L­emu • •• ÉS MÁR VIDÉKEN IS: Keszthely, Bem József u. 12. Miskolc, Széchenyi u. 19. RAKTÁR­ÁRUHÁZBAN! Ajánlatunkból: szobakerékpárok, evezők, taposok, sígépek, lépcsőzök mikroedények konyhai szeretelőgép Viszonteladóknak nagykereskedelmi áron! Bp. IX., Gubacsi út 97. Telefon: 147-9374. Nyitva: H-P: 7-16 óráig. TAKS-TÜZEP ár most gondoljon Kedvezményes tüzelőanyagvásár! Cseh kocka darabos 690 Ft/q lengyel kőszén 900 Ft/g dorogi konix brikett 740 Ft/g orosz brikett 950 Ft/g, német brikett 1300 Ft/g fűrészelt tűzifa (akác) 420 Ft/g Alapvető építőanyagok nagy választékban.­­ Váci cement 350/40 nagy árengedménnyel 695 Ft/g helyett 572 Ft/g Tapolcai üveggyapot-szigetelőanyag gyári áron! Boltíves áthidalók kizárólagos forgalmazása! Minta utáni értékesítés! Kedvezményes házhozszállítás! Fót és Dunakeszi területére 20 ezer Ft feletti építőanyagvásárlás esetén Ingyenes házhozszállítás! Régi Tüzép-telep, 2151 Főt, Kossuth köz l.Tel.: 06-27-58147 RENDELÉST TELEFONON IS ELFOGADUNK! III. 302. ♦ 1992. november 2.