Nemzeti Sport, 1992. november (3. évfolyam, 301-330. szám)

1992-11-16 / 316. szám

4 NEMZETI SPORT Keleti csoport 1.Tiszavasvári 148 3 3 27-12 19 2.DVSC 147 4 3 19- 9 18 3.Hajdúnánás 146 5 3 19-13 17 4.Kiskőrös 147 2 5 24-16 16 5.Kazincbarcika 146 3 5 18-14 15 ti.Kaba 145 5 4 13-13 15 7.Szarvas 146 3 5 17-23 15 8.Raja 147 -7 19-18 14 9.FC Hatvan 144 6 4 12-15 14 10.BMTE-Törley 144 6 4 10-14 14 11.HI. Ker. TVE 145 3 6 20-18 13 12.Gödöllő 144 5 5 14-16 13 13.SBTC-Salgglas 145 3 6 20-25 13 14.Bagi FC 142 6 6 12-19 10 15.Eger SE 143 3 8 13-209 16.Szeged 143 3 8 15-279 BMTE-Törley-Kazincbarcika 0-0 Budafok, 1200 néző. Vezette: Veress (*****), (Szekeres, Sóthy). BMTE-TÖRLEY KAZINCBARCIKA 6 Jeszenszky Majer 7 6 Szabó V. Szabó J. 8 6 Pintér Sztahon 6 5 Héjjas Kondás 6 6 Takó Pribék 6 5 Sári Balogh 5 5 Bősze Körösi 5 5 Ungi Csipke 6 4 Varró Lukács 5 5 Schneider Ternován 6 5 Fonnyadt Hanyecz 1 Edző: Sárközi Lőrinc Edző: Kálmán Vilmos CSERE: Varró helyett Sámán (b) a 61., Sári helyett Bruzsa (—) a 67., Csipke he­lyett Hauberger (—) a 78., Hanyecz helyett Zsiga (—) a 90. percben. A kiegyenlített mérkőzésen tetszetőseb­ben, higgadtabban játszott a vendégcsapat, a hazaiak ezt nagyobb lendülettel, gyors ritmusváltásokkal igyekeztek ellensúlyozni. Sárközi Lőrinc: — Szerettünk volna győ­zelemmel búcsúzni a hazai közönségtől. Kálmán Vilmos: — Csak az egy pontnak tudok örülni, amelyet rendkívül korrekt játékvezetés mellett szereztünk meg. Janák László Szarvas-Kaba 2-1 (2-1) Szarvas, 800 néző. Vezette: Vida (****) (dr. Bozóky, Kiss I.). SZARVAS KABA 7 Hanyecz Vadon 6 7 Mihalache Molnár 5 7 Hirmler Takács 5 7 Zahorán Tollerás 6 7 Ilolp Horváth 5 6 Gebri Dienes 5 7 Major L. Lajtos 8 6 Stancu Quirikó 6 6 Bolba Karácson 7 8 Rácz Plókai 7 8 Pi­sont Szilágyi 5 Edző: Ioan Patrascu Edző: Garamvölgyi L. NEPTUN BILIÁRD SZALON Telefon: 169-86-44/176 Újpesten, a Berni út 1-ben. 02- 10-ig szuperkedvezmény SNOOKER (330 Ft/ó) POOL (200 Ft/ó) DRINKBÁR, JÁTÉKGÉPEK, DART Asztalfoglalás NONSTOP NYITVA TARTÁS! L­egas Restaurant 1026 Budapest, Szilágyi E. fasor 77. Telefon: 156-4765 Nyitva: 12—24 óráig Skorpiók, figyelem! Születésnapi meglepetés Bellótól. Október 23-tól november 22-ig különleges ételekkel és árkedvezménnyel várja a Skorpió jegyében született vendégeket és társaságokat Hegedűs Béla a Ristorante da Bello és a Lugas éttermekben. Fantasztikus ízek! A gasztronómia örömünnepe! Ezt érdemes kipróbálni azoknak is, akik más jegyben születtek. Várjuk! Jöjjön! A Skorpióknak boldog születésnapot! Kedves vendégeinknek jó étvágyat. ITALIAN RESTAURANT 1093 Budapest, Ferenc körút 44. Telefon: 117-1158 Nyitva: 18.02 óráig bd .­t*1 BELLOJ Megjelent az új Carina és Corolla! Szupertartósság ! A Corollák és Carinák eddig is vezették a megbízhatósági listákat. Ehhez jön még a világon egyedülálló rozsdamentes karosszéria! 3 év 100 000 km garancia. 6 év szavatosság. Részletre és lízingre fedezet nélkül. Ft-ár (AFA is) Toyota Corolla Sedan XLi 1.4 1 benzines 1 422 000.— Toyota Corolla Sedan XLi 2.0 1 dízel 1 590 000.— Toyota Corolla Liftback XLi 1.4 1 benzines 1 519 000.— Toyota Corolla Hatchback XLi 1.4 1 benzines 1 370 000 — Toyota Corolla Hatchback XLD 2.0 1 dízel 1 547 000.— Toyota Corolla Hatchback XLi 1.4 1 benzines 1 412 000.— Toyota Corolla Combi XLi 1.4 1 benzines 1 444 000.— Toyota Corolla Combi 2 0 1 dízel 1 590 000.— Toyota Carina—E Sedan XLi 1.6 1 benzines 1 756 000.— Toyota Carina—E Sedan XLi napfénytetős 1.6 1 1 847 000.— Toyota Carina—E Sedan XLi légkondicionálóval 1 876 000.— Toyota Carina—­ Sedan GLi napfénytetős ABS. Klíma 2.0 1 2 370 000.— Toyota Hiace Combi mikrobusz 2.4 1 dízel 6/9 üléses­­ 2 086 000.— Toyota Hiace Combi vegyes használatú mikrobusz 2.4 1 dízel 5 ajtós 3/ 6 üléses 1 545 000.— Toyota Hiace Panel Van áruszállító zárt mikrobusz 2.4 1 dízel 4 a­jtós­ 3 üléses 1 482 000.— Toyota Hilux Pick Up furgon. 2.4 1 dízel 1 280 000.— Toyota Dyna 100 kisteherautó 1.0 t 2.4 1 dízel 2 ajtós 3 üléses 1 660 000.— Az áruszállító típusoknál az AFA visszaigényelhető. Toyota Autószalon címe: 1146 Budapest, Dózsa György út 19. Telefon: 142-0570, 112-9197. Fax: 142-0570, 142-4278. CSERE: Szilágyi helyett Forkavec (—) a 66., Botba helyett Sárosi (—) a 66., Die­nes helyett Nagy A. (—) a 82., Stancu he­lyett Czigleczky (—) a 84. percben. GÓLSZERZŐ: Bolba (tizenkét méterről a kiinduló Vadon mellett) a 12. (1-0), Major L. (fejes az ötösről) a 25. (2-0), Plókai (24 méteres szabadrúgás után a bal felsőbe lőtt­ a 28. percben (2-1). SÁRGA LAP: Takács a 31., Bolba az 55., Forkavec a 69., Gebri a 73., Hirmler a 80., Major L. a 83. és Vadon a 89. percben. Kezdés után nagy nyomás alá került a vendégek kapuja. A Szarvas gyorsan dű­lőre akarta vinni a dolgot, s a 25. percig már kétgólos vezetést szerzett. Fordulás után a kubaiak egyre jobban belelendültek, a hazai középpályások jobbára védekezésre kényszerültek. Ennek ellenére ebben a já­tékrészben is a szarvasiak előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, de ezek kimarad­tak. Ioan Patrascu: — Nagy szükség volt a győzelemre, és a játékosok ezt átérezték. Garamvölgyi Lajos: — A játék képe alapján a döntetlent megérdemeltük volna. Csabai Pál Bagi FC-Eger SE 1-1 (0-1) Rag, 500 néző. Vezette: Horváth O. (*****), (Hanacsek, Vámos). BAGI FC EGER SE 0 Erdélyi Bolsolai 6 5 Puskás Rácz 5 5 Ecker Csendes 5 6 Soós Nagy 5 6 Tóth Jávorszki 6 7 Lipcsei Vojtekovszki 5 5 Korolovszky Parhomenko 6 4 Nagy A. Stark 4 5 Magyar Lengyel­­3 5 Tamás Berecz 6 6 Esterházy Kanyok 6 Edző: Haász Sándor Mb edző: Zsidai József CSERE: Stark helyett­­Csató (—) a 65., Magyar helyett Gáspár (b) a 73. percben. GÓLSZERZŐ: Vojtekovszki (Berecz át­adását hat méterrő­ helyezte a kapuba) a 17. (0-1). .Lipcsei (12 méteres lapos lövést küldött a kapu bal sarkába) az 55. percben (1-1). SÁRGA LAP: Lengyel a 30., Ecker az 58., Esterházy a 61., Bodolai a 65., Korolovszky a 80. percben KIÁLLÍTVA: Lengyel (5—2­3) (sárgala­pos figyelmeztetés után Esterházy lerántá­sáért). Bátor támadójátékkal kezdett az egri csa­pat, vezető gólja után azonban emberhát­rányba került. Haász Sándor: — Úgy jártunk, mint anno a törökök: sikertelenül vívtuk meg az egri csatát. Zsidai József: — Heteken keresztül jól­ játszottunk, és eredménytelenek voltunk. Most gyengébb teljesítménnyel sikerült pontot szerezni. Gál István Szeged SC-Hajdúnánás 2-2 (1-1) Szeged, 1200 néző. Vezette: Holczimmer (****) (Fekete, Győr). SZEGED HAJDÚNÁNÁS 0 Nagy Zs. Tóth P. 0 5 Csúcs Nagy Z. 5 5 Ottlakán Szűcs G 4 Márta Pipó G 6 Lallai Papp 5 5 Takó Csiszár 3 6 Újvári Horváth 1 4 Kiss F. Kondora 5 5 Kovács T. Pénzes 1 4 Takács Z. Major S. 6 4 Barna Vass 4 Edző: Czibere László Edző: Vigh Tibor CSERE: Barna helyett Váczi B. (—) a 62., Vass helyett Király (—) a 74., Újvári he­lyett Zámbori (—) a 82., Pénzes helyett Bú­zás (—) a 84. percben. GÓLSZERZŐ: Márta (11-esből a jobb felső sarokba) a 13. (1-0), Major S. (5 mé­terről a jobb alsó sarokba) a 40. (1-1), Szűcs (bal oldali szöglet után 5 méterről fejjel a háló közepébe) a 62. (1-2), Újvári (bal oldalról érkező beadást követően 8 méterről fejjel a jobb alsó sarokba) a 70. percben (2-2). SÁRGA LAP: Kiss F. a 16., Pénzes a 20., Major L. a 23., Márta az 55. percben. KIÁLLÍTVA: Márta (6—2^4) és Csiszár (5—2^^3) (kakaskodásért) a 64. percben. Látszott, hogy ezúttal is készültek Sal­­laiék, a leckét azonban nem tudták hibát­lanul felmondani. Nem, mert a fizikailag kitűnően felkészített, a labdával tegező vi­szonyban lévő hajdúnánásiak nehéz fel­adat elé állították vendéglátóikat. Czibere László: — Jelenlegi helyzetünk­ben a hazai döntetlent is meg kell becsül­nünk. Vígh Tibor: — Noha némi szerencsével a győzelmet is megszerezhettük volna, vé­gül is igazságos eredmény született. Thékes István SBTC-Salgglas-Ill. Ker. ÍVE 1-2 (1-1) Salgótarján, 10110 néző. Vezette: Szabó A. (**) (Szabó ,1., László Gy.). SBTC-SALGGLÁS III. KER. TVE 6 Szén Zay 6 6 Kajli Lilik 4 5 Juhász Pálvölgyi 5 5 Váradi Tóth I L. 5 5 Kegye Földvári 6­­ 2 Oláh Perger 5­­ 4 Gáspár György G .. y­­ 4 Kók­ás.i Tóth II L. 4 4 Novak Metzger 5 4 Horváth Jankov 1 6 Balogh Kiss 5 Edző: Szalay Miklós Edző: Rákosi Gyula CSERE: Tóth II L. helyett Szabó (—) a 46., Horváth helyett Kisbali (—) a 65., Jankov helyett Diamant (—) a 84., Kajlc helyett Csatlós (—) a 85. percben. GÓLSZERZŐ: Horváth (5 méterről a bal alsó sarokba fejelt) a 35. (1-0), György (szöglet után hat méterről a bal sarokba fejelt) a 43. (1-3), Szabó (hét méterről a jobb sarokba lőtt) a 80. percben (1-2). SÁRGA LAP: Metzger a 21., Horváth a 24., Oláh a 45., György a 45., Novák a 90. percben. KIÁLLÍTVA: Oláh (4—2 2) (reklamálá­sért a második sárga lap után) a 64. perc­ben. A tartalékos hazai csapat képtelen volt folyamatos összjátékot nyújtani, a vendé­gek védői könnyűszerrel hatástalanították a vérszegény tarjáni próbálkozásokat. Szü­net után folytatódott a gyengélkedés, a kö­zönséget bosszantó antifutball. A csapatok játékában elképzelést alig-alig lehetett fel­fedezni. Ráadásul a leves játékvezetői íté­letek is felpaprikázták a hangulatot. A megfogyatkozott hazaiak ellen végül a fő­városi csapat a győztes gólt is megszerezte. Szalay Miklós: — Egy gól kevés volt a győzelemhez. Rákosi Gyula: — Küzdelmes mérkőzésen helyzeteinket jobban kihasználtuk, és úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Balás Róbert III. 316. ♦ 1992. november 16. Kiskőrösi FC-Bajai FC 5-0 (2-0) Kiskőrös, 2200 néző. Vezette: Ádám (*****). (Tompos, Péter) KISKŐRÖS BAJA 0 Kvasnyikov Szabó L. 4 7 Máries Szűcs I.. 5 7 Makrickij Bogdán 5 7 Tóth L. Parovin 4 7 Kincses Kovács 5 7 Bischof Kiss 5 7 Kecsmarik Gulasenko 5 8 Pecznyik Koch 5 9 Linnyikov Horváth 5 9 Csintalan Tóth R. 1 7 Kanál Ádám 5 Edző: Himer István Edző: Rónai Sándor CSERE: Bischof helyett Szűcs (—) az 57., Tóth R helyett László (—) a 70., Kincses helyett Beregszászi (—) a 77., Ádám helyett Fehér (—) a 87. percben. GÓLSZERZŐ: Linnyikov (a kapusról ki­pattanó Labdát 7 m-ről a bal sarokba lőtte) a 22. (1-0), Csintalan (9 m-ről a kapu kö­zepébe lőtt) a 38 (2-0), Kecsmarik (éles szögből 7 m-ről a bal alsó sarokba helye­zett) a 46. (3-0), Csintalan (egyéni játék után, 1.3 m-ről a bal felső sarokba lőtt) az 55. (4-0), Linnyikov (8 m-ről a bal alsó sa­rokba gurított) a 74 percben (5-0). SÁRGA LAP: Kovács az 52., László a 31., Kanál a 87., Parovin a 88. percben. A megyei rangadón szépszámú közönség előtt , a hazai csapat egymásután alakítot­ta ki a helyzeteket a vendégek kapuja előtt. Himer István: — Néző- és gólcsúcs, gyö­nyörű hazai búcsú. Rónai Sándor: — A jól játszó hazaiak kí­méletlenül kihasználták nagy hibáinkat. Szabó Ferenc Tiszavasvári Alkaloida SE­­FC Hatvan 2-0 (1-0) Tiszavasvári, 1500 néző. V: Hanyecz (­*****) (Zvolenszky, Németh L). TISZAVASVÁRI SC HATVAN 0 Szenderák Nagy 7 7 Sinka Mózner 6 7 Széki Károly 5 7 Pa­lilik Nyikos 5 7 Zubanics Tuifel 4 7 N­avelánt Szabados 5 6 Kuk­ico Cseresznyék 5 8 Fecsku Gephard 4 8 Bohács Martinenko 5 8 Szurkos Orovecz 8 7 Pacaj Ilaranyi 5 Edző: Kiss Miklós Edző: Tóth Dénes CSERE: Tuffel helyett Krasnyánszky (5) a 45., Gephard helyett Bíró (5) az 58., Ku­­rik­o­ helyett Pitács (5) a 85. percben. GÓLSZERZŐ: Károly (öngól, fejjel a jobb sarokba a 45. (1-0), Fecsku (6 méter­ről nagy erővel a léc alá lőtt) a 75. perc­ben (2-0). SÁRGA LAP: Gephard az 5., Sinka az 52., Fecsku, Martinenko a 62., Nyikos a 68., Pacaj a 78. percben. A gólerős csatárkettős, Pilács és Szkunc nélkül felálló hazaiak azonnal támadólag léptek fel, beszorították ellenfelüket és so­rozatban alakították ki helyzeteiket. A hat­vani csapat csak elvétve tévedt a hazaiak térfelére. A második félidőben is kitűnően játszott az Alkaloida SE, támadókedvüket zúgó kapusa és több nagy helyzet is jelez­te. Kiss Miklós: — A győzelmen túl külön öröm számomra, hogy ragyogó játékkal bú­csúztunk a lelkes és szép számú közönsé­günktől. Tóth Dénes: — Nem akarásnak nyögés a vége... Mészáros László