Nemzeti Sport, 1993. augusztus (4. évfolyam, 208-237. szám)

1993-08-24 / 230. szám

1993. augusztus 24. Győr, 6000 néző. Vezette: Molnár (6) (Tóth V., Bajkai). RÁBA ETO: Végh 6 - Pintér 7 - Kuttor 6, Virág 7 - Csikós 6, Csertői 7, Faragó 5, Bordás 8, Mikóczi 6 - Rugovics 7, Klausz 7. Edző: Verebes József. MTK: Zsiborás 5 - Híres 5 - Sztanó 5, Turbék 5 - Talapa 5, Komódi 4, Horváth 6, Vancsa 6, Zsivótzky 5 - Jován 4, Hámori 4. Edző: Gellei Imre. CSERE: Jován helyett Vincze (5) a szünetben, Rugovics helyett Földes (-), Mikóczi helyett Ivanics (-) mindketten a 68., Talapa helyett Pölöskei (-) a 72. percben. GÓLSZERZŐ: Klausz a 13, Rugovics a 27., Csertői a 43., Horváth a 64. percben. SÁRGA LAP: Csertői (reklamálásért) a 7., Pintér (Zsivótzky felvágásáért) a 11., Hámori (labdaelrúgásért) a 43., Bordás (Talapa visszahúzásáért) az 51., Csikós (Vancsa feltartásáért) az 57., Turbék (Bordás buktatásáért) a 70., Vincze (Faragó fel­vágásáért) a 71. percben. SZÖGLETARÁNY: 10:5 (5:2). Gyakran koptatjuk azt a szót, hogy presztízs, ezúttal azonban kétségkívül mindkét együttest motiválhatta, hogy éppen a másik az ellenfél, azaz, illik kirukkolnia valamivel, ha másért nem, hát az edzők személye, illetve a legutóbbi 7-1-es kék-fehér győzelem okán. Az első perctől fogva érződött is a fokozott akarás, amely a vendégeknél higgadt játékkal, a házigazdáknál pedig feltűnő agresszivitással páro­sult. Az első percekben még nem derült ki, melyik lesz a cél­ravezetőbb, de az egyre dinamikusabb győri akciók sejtették, hogy a lendület felülkerekedik a megfontoltsá­gon. Persze, ez nem azt jelen­ti, hogy a hazai csapat nélkülözte volna a tudatossá­got, éppen ellenkezőleg, nagy figyelemmel kereste a réseket az MTK védőfalán, és dic­séretére szól, hogy nem engedte lassítani a tempót, ezzel is érvényesítve akaratát. Ennek is köszönhette, hogy két gyors ritmusváltást követően már a félidő derekára jelentős előnyre tett szert a mezőnyben olykor jól kombináló, de jóval határozatlanabb MTK-val szemben. A vendégek csak néhány perccel a szünet előtt küldték első veszélyes lövésüket a kapura - ez is hűen árulkodik a találkozó képéről. Egyértelműen a Rába uralta a pálya minden pontját, és Csertői találata után méltán kísérte vastaps az öltözőbe vonuló hazai játékosokat. Nem tett jót a pihenő sem a Rábának, sem a mérkőzésnek. A Szaknévsor 50 000 és 25 000 forintos díjáról ezúttal nem az újságírók, hanem -miután Knézy Jenő szerint korábban sokan furcsán voksoltak- a két edző döntött. Verebes a győztes csap­atból a képünkön látható Klausz Lászlót jelölte a „fődíjra”, Gellei szerint Turbók István bizonyult az MTK legjobbjának, ő 25 000 forintot kap Az MTK továbbra is nehezen ocsúdott, a házigazdák pedig az öltözőben hagyták a szünetig tapasztalt lendületüket és mozgé­konyságukat, így bár az iram az átlagosnál élénkebb maradt, a találkozó vesztett eddigi eseménydússágából. Horváth ügyes, kiváló helyzetfelis­merésről tanúskodó szépítő gólja hozott némi változást, de a mérkőzés kiegyenlítettsége nem társult több izgalommal. Igazság szerint a becsületből nekigyűrköző MTK egyetlen pillanatig sem tudta két­ségessé tenni vendéglátója győzelmét. Az eredmény is tükrözi, hogy csak a hazai játékosok tartották be ígéretüket, a vendégek csalódást okoztak, mint ahogy a Rába jóvoltából kiváló első félidő után a folytatás amolyan „átlag magyarosra” sikere­dett... Molnár játékvezető szemlá­tomást felkészült a két csapat­ból, különösen a Rába lestak­tikájára figyelt, ám néhányszor túllőtt a célon, egyszer pedig úgy bírálta felül partjelzőjét, hogy Pintér legalább tizenöt méterrel ragadt bent... Ezen kívül is akadtak vitatható ítéletei, különösen a kilépő játékosok feltartását bírálta el enyhén, cserét? - Szerettem volna tovább fokozni a letámadást, mert nem tudtuk tartani a kellő iramot. Ez is jelzi, hogy sokat kell még dolgoznunk céljaink eléréséhez. Gellei Imre: - Az első félidő második felében tőlünk szokat­lanul félve és bátortalanul ját­szottunk, és ezért nagy hátrányba kerültünk. Hiába rendeztük később sorainkat, ez csak a szépítéshez volt ele­gendő. - A mérkőzés előtt hangsú­lyozta, hogy felkészültek a Rába lestaktikájából. Ehhez képest elég gyakran estek bele ebbe a csapdába. - Az én véleményem az, hogy az ellenünk lefújt leseknek csak a felét nézték el a mi játékosaink, a többi a partjelzők lelkén szárad. Amikor kiléptünk volna, rendre megállítottak minket. De hangsúlyozom, mindez mel­­­lékes ahhoz képest, hogy az első félidő második felében hagytuk az ellenfelet fölénk kerekedni, alkalmazta a letámadásokat és agresszív játékával szemben az MTK nem tudott kibon­takozni. Az akkor elért három gól jól tükrözte a csapatok közötti különbséget. Szünet után kissé elfáradt a győri csapat, esett az iram, kiegyen­lítettebbé vált a mérkőzés, az ETO ekkor is biztosan tartotta az előnyét. Dr. Emir al Hammavandi, az edzőbizottság elnöke: - Az első negyvenöt perc élvezetes, remek játékot hozott. A győriek ekkor kitűnően küzdöttek, diktálták az iramot, uralták a játékteret, sorra vezették támadásikat, de azt is meg kell mondani, góljaik közül kettő is súlyos védelmi hiba következménye volt. A második félidőben a Rába vis­szafogott vagy elfáradt, de az MTK sem tudott újítani, és így csak szépítésre futotta ere­jéből. A szöuli Ju Kung megfigyelő­je:­­ Az első félidő a nagy meleg ellenére is gyors, lük­tető, jó játékot hozott. Ez a játékrész egyértelműen a győri csapaté volt. Meglepetés volt számunkra, hogy a partjelzők és a játékvezető között nem volt megfelelő összhang, sokat kapkodtak, és ezzel idegesítet­ték a játékosokat. Mi azért jöt­tünk Magyarországra, hogy hat játékost Dél-Koreába vigyünk. Az eddig látottak alapján a cse­peli Somogyival és Kámánnal már kedden tárgyalóasztalhoz ülünk. A mai mérkőzésen Hámori, Vancsa és a győri Bordás játéka tetszett Keglovich László volt olimpiai bajnok labdarúgó, sza­kedző. - Sajnálhatják azok, akik nem jöttek ki a találkozóra, mert az első félidő játéka min­den igényt kielégítő volt. Az ETO agresszívan, jól játszott, jól alkalmazta a letámadá­sokat, a lestaktikát. Az MTK ebben a játékrészben csak vergődött, játékával csalódást okozott. A második félidőre kissé elfáradt a győri csapat, elsősorban a középpályás sora, s ezért már nem volt olyan érdekes, jó a játék. Palotai Károly volt olimpiai bajnok labdarúgó, a FIFA Játékvezető Bizottságának tagja: - Két ellentétes félidőt hozott a találkozó. Az első negyvenöt percben remekelt a győri csap­at, s ekkor eldöntötte a mérkőzés sorsát. Az MTK ebben a játékrészben egysz­erűen tehetetlen volt a győriek játékával szemben. Szünet után visszaesett a játék, de az MTK így sem tudott élni a lehetőséggel. Véleményem szerint rossz volt a találkozó koreográfiája, mert ha a Rába a második félidőben nyújtja azt, amit az első negyvenöt percben, sokkal jobb hangulat­ban távoztak volna a szurkolók. Várnagy András, a Győri Széchenyi István Műszaki Főiskola testnevelési tan­székvezető tanára, labdarúgó szakedző: - A mérkőzés első félide­jében jóval tudatosabban ját­szott az ETO, megérdemelten jutott háromgólos előnyhöz. Az MTK ekkor csak a pályán volt, de tulajdonképpen nem láttunk tőlük semmit. A második játékrészre elfáradt a győri csapat, de a fővárosiak sem tudtak újítani, beletörődtek volna a vereségükbe. Havasréti Béla Pajor-Gyulai László m m KÉPES SPORT------------------------­Csak kolldonyh pörgött a Győr Rába ETO FC-MTK (3-0) A MSTEL BREWERY L. T. D. támogatásával készült vol . _ Tudósításunk az _____ Zsiborás csak a második félidőben mosolyoghatott Termékeink: • RÁBA I. és RÁBA III. falazóblokk • 10-es és 6-os válaszfaltégla • km lyukas és tömör tégla • kevés lyukú magasított tégla • soklyukú kettősméretű tégla • B/30-as falazóblokk Érdeklődni: a 99/370-986-os telefonon. A legjobb kötés Győr, Pesti út 1/A. Telefon: 96/314-508.­­­.­ Győr, Fehérvári út 75.­­ Telefon: 96/319-994. Vas ép­kéz BT. Győr, Móricz Zs. rakpart 3. Telefon: 96/320-831. Nyitva: hétfő-péntek 6-18 óráig, szombat 6-13 óráig. VAS- ÉS ÉPÍTŐANYAGKERESKEDÉS KEDVEZŐ ÁRON FORGALMAZ fekete és horganyzott csöveket, pl melegen hengerelt UJ acélokat 1/2' horganyzott cső 120 Ft/fm­ 48FVkg zártszelvényeket 52Ft/kg hidegen és melegen hengerelt idomacélokat lemezeket 48Ft/kg periodikus betonacélokat 43 Ft/kg műanyag hulámlemezeket betonacélokat tekercsben 37 Ft/kg fenyőfűrészárukat, fekete huzalokat 1,2 átmérőtől gerendát­­ 19 800 FVm3 70Ft/kg deszkát pH- deszka 16 875FVm3 4 átmérőig 58 Ft/kg ^ 19 800R/m3 horganyzott huzalokat 2,2, 2,8 és 3,1 ,... , átmérővel 68 Ft/kg tetőrécek­ horganyzott ereszcsatornákat Műanyagok 9900FVm3 372 Ft/db PVC csövek 32-110 mm átmérőig valamint tartozékok hazai cement 650 FVg Áraink az áfát tartalmazzák! A Mesterikil­s Verebes József: - Azt hiszem, az első félidő ritmusa nemzetközi mércével is kitűnőnek mondható volt, szeretném ezt állandósítani kilencven percre. Utána az MTK jól kontrázott, Zsiborás kétszer is bravúrosan védett, de nekünk is akadtak helyzeteink. A mérkőzéshez hozzátartozik, hogy Molnár játékvezető nem volt következetes a kezezések és a test-test elleni harcok megítélésében.­­ Mi indokolta a kettős A . 90 perc krónikája 3. perc: Pintér bedicsekelte a középkörből induló, egyedül kilépő Vancsát. Molnár játékvezető hibázott, amikor a védő számára a lehetséges büntetések közül a szóbeli ejnye­­bejnyét választotta. 8. perc: Mikóczi bal oldali szögletét a rövid sarok felé mozgó Klausz stukkolta kapura. Zsiborás villámgyorsan reagált, de szerencséje is volt: a fejes eltalálta őt. 11. perc: Pintér buktatta a hazai 16-os jobb oldalánál csel­lel meglóduló Hámorit. Molnár ezúttal sárga lappal büntette a védőt, de most kapott különleges hangsúlyt a 3. percben „elfelejtett” kártya. 13. perc: Virág ívelte fel, keresztbe a labdát, balról, az MTK ötöse felé. Nem lehetett volna veszélyes helyzet belőle, ha Horváth Csaba jól számítja ki a könnyű beadás ívét. Elvétette, s Klausz öt méterről, a vert helyzetben levő Zsiborás fölött átlöbbölve, a kapu jobb oldalába fejelt. 1-0 27. perc: Faragó a felezővonalon átlépve, pazarul indította a rakétáit a jobb szélen begyújtó Csertőit. A zöld hetes ezút­tal ásznak bizonyult, lenyargalt az alapvonal közelébe, tanárként centerezett, és a két gyámoltalan védő között a hosszú saroknál érkező Rugovics bevetődve fejelt a jobb sarokba. Filmszalagra való gól volt, de ismét nagyot hibázott a védelem. Csertői beadása az ötösön belül keresztbe ment a kapu előtt. 2-0 31. perc: Csertői próbált kapura törni a 16-os jobb olda­lánál. Híressel találkozott, s miután a csatár gyorsabb, rob­banékonyabb, a hajdani válogatott középhátvéd kézimunká­val „egyenlített". Molnár úgy vélte, egy tizenegyes nagy megrázkódtatást jelentene a vétkesnek. A kékek kapitánya elkönyvelte, hogy jó a bírónál, mert három perccel később nagy bátorsággal rúgta meg a földön Mikóczit. 43. perc: Mikóczi a vendégtérfél közepén jól vette észre, hogy a rosszul helyezkedő középső védők előtt rajtra kész Csertői. A csatár rosszul vette át a labdát, de szerencséje volt, mert Sztanó újra rontott, és Zsiborás is rosszul jött ki. Az első félidő legjobb játékosa a nehezebb feladatot kiválóan oldotta meg: 22 méterről a háló bal oldalába lőtt. 3-0 46. perc: Mikóczi bal oldali, alapvonal-közeli beadását Klausz négy méterről, „árván” fejelhette kapura. Zsiborást parádés reflexe mentette meg, a balra tartó labdát vetődve öklözte vissza, a mezőnybe. 64. perc: Vancsa a felezővonal közeléből pöckölte a lesre állítással próbálkozó mögé a labdát. Horváth Csaba rajtolt rá, s a kezdőkörből kilépve, a kint álló Végh fölött a hálóba ívelt. 3—1 67. perc: Ivanics forgolódott a 16-oson belül, majd a vonal közeléből hirtelen kapura dörgölte a labdát. Zsiborás nagy vetődéssel tornászta szögletre a bal kezéhez sistergő bom­bát. 88. perc: Két perc alatt három óriási szépítési alkalmat szalasztott el az MTK, személyesen Komódi. Az utolsó pil­lanatokban is igazán kipihent középpályás az ötösön, tiszta helyzetben rúgott lyukat. VÉLEMÉNYEK. Hannich Péter, a Rába ETO és az MTK volt válogatott középpályása: - Az első félidő játéka igazi csemegét szolgáltatott, persze, elsősorban a győriek számára. Az ETO ekkor határtalan akarattal küzdött, remekül ­zinálvány Az AB I állása 1. FTC 2 2. Csepel-Kordax 2 3. Debreceni VSC 2 4. Vác FC-Samsung 2 5. Rába ETO FC 2 6. Kispest-HFC 2 7. Békéscsaba 2 EMDSZ-Sopron 2 9. UTE 2 10. V.­Waltham 2 11. Vasas 2 12. MTK 2 13. PMSC-Fordan 2 14. BVSC-Dreher 2 15. Siófok 2 16. Haladás VSE 2 2 - - 7-2 4 2 - - 5-14 2 - - 4-2 4 2 - - 3-14 1 1-4-23 1 -15-32 1 -13-32 1 -13-32 1 -1 1-22 - 1 1 2-3 1 - 1 1 1-21 - 1 1 2-4 1 - 1 1 2-5 1 - 1 1 2-6 1 - - 2 1-3­0 - - 2 1-40 15