Nemzeti Sport, 1996. február (7. évfolyam, 31-59. szám)

1996-02-24 / 54. szám

6 NEMZETI SPORT 1 3 A döntetlenek péntekje Kézilabda NB I. Pontosztozkodás Szolnokon és Nyíregyházán Férfiak Mól Szolnok KK­­Debreceni Dózsa-Mediflóra 19-19(9-11) Szolnok, 1000 néző. V: Brecs­­ka, Halmai. Szolnok: Köteles - Szép-Kis K. 1, Bendó 3, GOLO­­VIN 3, SZOTYORI 8 (2), Dávid, Zubjuk. Cs: ERDÉLYI (kapus), Horváth 1, Áment 2, Doros 1. Edző: Káló Sándor. Debrecen: PEREVERZIA - Arató 1, KISS 6, Dayka 3 (2), Kerekes 1, Ha­­buczky 3, VÁGÓ 5. Cs: Vozár, Sí­pos, Hideg. Edző: Vámos Miklós. A rendkívül fegyelmezetten játszó debreceniekkel szemben meg sem közelítette az Elektro­mos ellen nyújtott teljesítményét a Tisza-parti gárda. A látottak alapján a döntetlen igazságos vég­eredmény. Metraco-Komlói Bányász- Elektromos 14-22 (8-12) Komló, 900 néző. V: Rózsa, Szabó. Komló: Hoffmann - Kalo­­csay 2, Sándor 5, Bognár, Papp, Soós 2 (1), Kalinka 2. Cs: Szilo­­vics 1, Keszthelyi 2 (2). Edző: Ko­­vacsics Miklós. Elektromos: IV­A­­NOV - POPOVICS 4 (3), MOHÁ­CSI 5, Kovács, Győrffy 4, Né­meth 3, Kertész 4. Cs: Nagy (ka­pus), Becskereki, Lendvay, Gávai 2. Edző: Csík János. Kiállítások: 10, ill. 20 perc. Hétméteresek: 8/3, ill. 4/3. Az ideges hangulatú találko­zón az öt büntetőt és sok helyze­tet kihagyó hazaiak ellen megér­demelten nyert a szintén gyen­gén játszó vendégcsapat. Kárpát-Hús Nyíregyházi KC­­Győri Gardénia ETO KC 21-21 (12-12) Nyíregyháza, 1800 néző. V: Gyúró, Láda. Nyíregyháza: Sza­bó - Belányi 3 (1), Tóvízi 1, BÉCSI 6 (2), KUN 4, MEDVE 3 (1), SZERGYUK 4. Cs: Lencsés (ka­pus), Hellinger, Nezezon, Dé­vald, Dengi. Edző: Mirzel Uzej­­rovics. Győr: GERHÁTH - Bő­sze, FELFÖLDI 5 (2), Bene 3, ROSTA 7, HARTA 2, Konkoly. Cs: Sevcov (kapus), Décsi 3, Cza­­kó, Tóth 1, Kovács. Edző: dr. Hoffmann László. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 2/2. Végig küzdelmes, szoros mér­kőzést vívott a két csapat. Belá­nyi 3-3-nál gyors egymásután­ban két hétméterest is elhibázott, de ez nem szegte a nyírségiek kedvét. Felváltva estek a gólok, jól szórakozott a közönség, mert továbbra is izgalmas játékot lá­tott. Fokozatosan araszoltak el­lenfelük után a vendégek, s nem­csak kiegyenlítettek, de a veze­tést is megszerezték. Ezután újra hazai góloknak tapsolhattak a nézők, és három találattal elhú­zott a Kárpát-Hús. Erősített a Győr, és rövidesen két góllal ve­zetett. Már úgy tűnt, hogy győz­tesen távoznak Nyíregyházáról a zöldek, amikor - négy másod­perccel a befejezés előtt - Bécsi belőtte a csapatának egy pontot érő gólt. Nők Cerbona SC-Bp. Spartacus 16-20 (5-7) Székesfehérvár, 500 néző, V: Soltész, dr. Soós. Cerbona SC: Vas - Lázár 2, Oblisz 1, Kissová, Fábián 2, DERDÁKNÉ 7 (4), VINCZE 3. Cs: Baranyi (kapus), Gavnai 1, Ráczné. Edző: Berzse­nyi Mária. Bp. Spartacus: PÁL - Csenki, Kovács, MADZSICS 7, Halmai 1, VIGLÁSZ 7 (4), Manko­vá 2. Cs: Rottné 1, Böde 1, Dejtári 1. Edző: Csenki Györgyné. Kiállítások: 14, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4. Némi meglepetést keltett, hogy a Szekszárdról nemrég „el­tűnt" Tamara Mandzsics, miután megegyezett a két klub, a Sparta­cus csapatában lépett pályára, s hamar kiderült, ezúttal ő volt együttese nyerőembere. Gólképtelenség jellemezte a találkozó kezdetét, a Spartacus még kettős emberelőnyét sem tudta kihasználni. A 8. percben láttuk az első gólt, mégpedig büntetőből. Ezzel a hazaiak sze­reztek vezetést. Kiegyenlített volt a játék, de a fehérváriaknak nem sikerültek a támadásai. Jól védekezett a Spartacus, Pál kitű­nően védett és három gólra nőtt a vendégek előnye. Volt a lehető­sége a hazaiaknak az egyenlítés­re, de az átlövőik rendre pontat­lanul céloztak. A második félidőben is ered­ményesebben játszottak Man­­dzsicsék, értékesítették a bünte­tőket és sorozatban jól használ­ták ki az emberelőnyöket. A Cer­­bonának csak fellángolásai vol­tak, de ez kevés volt a pontszer­zéshez. Ferropatent-Lazúr Szekszárd- Caola SE 23-26 (11-15) Szekszárd, 600 néző- V: Ba­logh, Heitzer. Ferropatent: BÖ­­CKING - BÁLINTNÉ 6, Horváth B. 1, Pádár 2, SKLAR 5, Gábor 7 (3), Károlyi 2. Cs: Flick (kapus), Csáki. Edző: Hajnal József. Caola SE: Sirina - UTASI 9 (4), OTUS 8, MAJOR A. 3, MAJOR B. 3, Gyi­­mesiné 2, Golovko. Cs: Köbli, Zsohár 1 (1). Edző: Horváth Jó­zsef. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5. Az egerszegiek gyors, fürge já­tékosait nem tudták feltartóztat­ni a hazaiakat, és a magas­ztus is mindig a legjobb pillanatban ta­lált be Böcking kapujába. Az első félidő hajrájában „felpörgő" La­­zur a 25. percben Károlyi révén egyenlített (11-11). A Caola - időkérés után - gyorsan rendezte sorait és ismét elhúzott. A máso­dik játékrészben rengeteg labdát eladtak a hazaiak, de így is feljöt­tek (18-21). Az utolsó tíz percben teljesen szétesett a házigazdák já­téka, így a végig nagyszerűen küzdő, fegyelmezetten játszó Ca­ola megérdemelten vitte el a két pontot. Vasas-Dreher- Pécsi MKC 31-24(17-8) Fáy u., 500 néző. V: Sziklai, Tóth. Vasas-Dreher: Ácsbog - Kántor 2, TÓTHNÉ 6 (2), HOCH­­RAJTER 6 (2), Cserus 3, Jancsa­­rova 4 (1), ERDŐS 8 (1). Cs: Hang (kapus), Major, Huba 1, Razdo­­rov, Németh B. 1. Edző: Zsiga Gyula. Pécsi MKC: Braxaterisz - Mészáros 3, SUGA 10 (2), Varga V. 1 (1), Balázs 1, Csendes 6 (1), Gaál. Cs: Suga (kapus), Sütő 1, Stix 1, Donkó, Szemmelróth 1. Mb. edző: Spolár Viktor. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 6/6, ill. 6/4. A negyedik percben még 2-1- re vezettek a vendégek. Ettől kezdve Erdős vezérletével állva hagyták ellenfelüket a hazaiak, és ebben a félidőben kétszer tíz gól volt a különbség a két csapat között. A második játékrészben a csapatok kevés gondot fordítot­tak a védekezésre, ezért percen­ként estek a gólok. Az 50. perc­ben öt gólra csökkent a hazaiak előnye (25-20), azonban a hajrá­ban ismét a piros-kékek remekel­tek. Kisvárdai SE­­Győri Keksz ETO 17-20 (7-9) Kisvárda, 800 néző. V: Atkári, Herczeg. Kisvárda: Pataki -Nagy A., Nagy H. 6 (2), Agárdi 5, Hollóné, Farkas 1, Bajnok. Cs: Demeter (kapus), Csuk, Buglya 2, Ignatyenkó 1, Kulcsár 2. Edző: Bobán János. Győr: Hoffmann - Horváth M., NAGY A. 5, PIG­­NICZKI 3, Kulcsár 1, MÁTÉFI 4 (1), SZÁNTÓ 5. Cs: Pálinger (ka­pus), Nagy K. 1, Szilágyi B., Ge­­rebenics, Laczó 1. Edző: Róth Kálmán. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 1/1. Az első félidőben izgalmas, kemény belemenésekkel tarkított csatát láttunk (16. perc: 5-5). A szabolcsiak két hétméterest és három ordító ziccert hagytak ki. A csapatok mindkét oldalon jól védekeztek, s a 19. percben a sza­bolcsiak időt kértek (5-7). A má­sodik játékrészben a hazaiak na­gyon igyekeztek a rutinosabb Győr ellen. A 43. percben (13-14) a vendégek kértek időt, majd las­san elhúztak. Főleg Nagy Anikó, Máté­fi és Szántó remek játéká­nak köszönhették a győriek a győzelmet. A hazaiakat lelkese­désükért illeti dicséret. Bobán János: - Az a csapat győzött, amelynek jobb volt az erőnléte. Róth Kálmán: - Már nagyon régen vártuk, hogy újra érezzük a győzelem ízét. Röplabda Döntő esetén visszakapják... A Vasas SC-Tungsram férfi röplabda­gárdáját is elérte a hullámvölgy - akár­csak november-decemberben a Kapos­vári Balatel RC csapatának, az angyal­földieknek sem megy mostanában. Már az Extraliga utolsó fordulóiban is bi­zonytalankodtak (két vereség a felszálló ágban lévő Kaposvártól), igaz, a kupa­döntőbe a somogyiakon keresztül veze­tett az útjuk. Ezt követően azonban csak a vereség ízébe kóstoltak bele Garam­­völgyi Mátyás fiai: két „zakó" a kupafi­náléban, két sikertelen mérkőzés az NB I. Extra-rájátszásban. A csepeli vesztes meccs után Nyerges Pál szakosztályve­zető keményen fogalmazott - nem zárta ki annak lehetőségét, hogy játékosokat tanácsolnak el a csapattól. - Pénzbüntetésben részesítettük a já­tékosokat, mindenkitől kivétel nélkül ötven-ötvenezer forintot vontunk meg - számolt be a fejleményekről Nyerges Pál. - Szerdán este tíz óráig beszélget­tünk Garamvölgyi Mátyás vezetőedző­vel, mindketten nagyon el voltunk kese­redve, már ott tartottunk, hogy lemon­dunk. - Végül maradtak, de a Csepel elleni meccs után beígért szankciók is elma­radtak. .. - Úgy döntöttünk, hogy nem varrjuk néhány játékos nyakába a rossz szerep­lést, nem volna igazságos. Egyébként Glózik és Lombos teljesítményével va­gyunk leginkább elégedetlenek. . - Végleg elúszott a játékosok pénze? - Nem, csak visszatartjuk. Ha döntőt játszanak, a teljes összeget, ha a harma­dik helyért, az összeg felét kapják meg. - Biztos, hogy szerencsés megoldást választottak? Nem dagadnak a röplab­­dás pénztárcák. - Én meg azt mondom, hogy a Vasas­nál keresnek legtöbbet a férfijátékosok. Több csapattagnak is nettó ötven-hatva­­nezer forint a fizetése, ami, úgy érzem, nem olyan kevés. (szabó)★ Hatházi Zoltán férfi emléktorna, Bu­dapest A-csoport: Pénzjegynyomda SK-Ve­­res Péter DSK 2:1, MAFC-Schönherz DSK-Ráckeve 2:0, Veres Péter DSK­­MAFC-Schönherz DSK 0:2, ELTE­­Hycomat-Pénzjegynyomda SK 2:0, MAFC-Schönherz DSK-ELTE-Hyco­­mat 1:2, Ráckeve-Veres Péter DSK 0:2, Ráckeve-Pénzjegynyomda SK 0:2, Ve­res Péter DSK-ELTE-Hycomat 0:2, EL­­TE-Hycomat-Ráckeve 2:0, Pénzjegy­­nyomda SK-MAFC-Schönherz DSK 0:2. B-csoport: Lágymányosi Töhötöm SE-Budapesti Rendészeti SE 0:2, Érd-Nyergesújfalu 2:0, Budapesti Ren­dészeti SE-Nyergesújfalu 2:0, Lágymá­nyosi Töhötöm SE-Érd 2:1, Budapesti Rendészeti SE-Érd 2:0, Nyergesújfa­­lu-Lágymányosi Töhötöm SE 0:2. A helyosztóba a csapatok az egymás elleni eredményeiket magukkal vitték. Az 1-5. helyért: MAFC-Schönherz DSK-Lágymányosi Töhötöm SE 2:0, Pénzjegynyomda SK-Budapesti Rendé­szeti SE 0:2, ELTE-Hycomat-Lágymá­­nyosi Töhötöm SE 2:1, MAFC-Schön­herz DSK-Budapesti Rendészeti SE 1:2, Pénzjegynyomda SK-Lágymányosi Tö­hötöm SE 0:2, ELTE-Hycomat-Buda­­pesti Rendészeti SE 1:2. A 6-9. helyért: Érd-Nyergesújfalu 2:1, Veres Péter DSK-Nyergesújfalu 0:2, Ráckeve-Érd 0:2, Veres Péter DSK-Érd 1:2, Ráckeve-Nyergesújfalu 0:2. A torna végeredménye: 1. Budapesti Rendészeti SE, 2. ELTE-Hycomat, 3. MAFC-Schönherz DSK, 4. Lágymányo­si Töhötöm SE, 5. Pénzjegynyomda SK, 6. Érd Városi SE, 7. Nyergesújfalui Vis­­cosa SE, 8. Veres Péter Gimnázium DSK, 9. Ráckevei Ady Endre Gimnázi­um DSK.★ Németh Zoltán női emléktorna: Bu­dapest Gyógyszerészek SC-Főnix SE 0:2, Nyergesújfalu-MAFC-Martos Flóra DSK 0:2, Gyógyszerészek SC-Nyerges­­újfalu 2:0, Főnix SE-MAFC-Martos Fló­ra DSK 2:0, MAFC-Martos Flóra DSK-Gyógyszerészek SC 0:2, Nyerges­­újfalu-Főnix SE 0:2. A torna végeredménye: 1. Főnix SE, 2. Gyógyszerészek SC, 3. MAFC-Martos Flóra DSK, 4. Nyergesújfalui Viscosa SE. Farkas: egy hét múlva járógipszben Az Országos Traumatológia Intézet „vendége" Farkas Ágnes, az FTC-Polgári Bank kézilabdázója, aki egy hete a Dániában lejátszott Bajnokok Ligája-találkozón súlyos bokasérülést szenvedett. Hazaérkezése másnapján, pénteken így vélekedett a játékos. - A kinti orvosokéval megegyezik a hazai doktorok diag­nózisa, vagyis nyílt bokaficammal, külső bokaszalag-sza­­kadással és ízületi sérüléssel kell kezelniük. - Meddig marad a kórházban? - A varratok kiszedéséig mindenképpen, vagyis hét-nyolc napig még nem mehetek haza. Ezt követően járógipszet kapok, azt várhatóan hat hétig viselem. Annak a levétele után viszont újra elkezdhetem a gyakorlást. - Mennyi ideig nem lehet a társak között? - Remélem, hogy két-három hónapnál nem kell többet kihagynom, de csak akkor, ha nem jön közbe semmi. (MTI) Iharos Memória! Emlékezni? Fejet hajtani? Versennyel adózni a le­gendának? Vagy egyszerűen csak egy kiváló me­zőnyben futni? Jűnek ezt, kinek azt jelenti majd a viadal... Iharos Memóriái. A Magyar Atlétikai Szövetség június 10-én ezen a néven rendezi meg versenyét, mellyel Iharos Sándor­ra és 1955-ben háromezer méteren futott világcsúcsá­ra kíván megemlékezni. -Sajnos, terveinkkel ellentétben, nem tudjuk május tizennegyedikén, vagyis ugyanazon a napon, amikor Iharos futotta a világcsúcsot, megrendezni a ver­senyt, hiszen ilyenkor még elég szeszélyes az időjárás - kezdi Burján Attila, a MASZ szóvivője -, de a me­zőny, mint ahogyan azt negyvenegy évvel ezelőtt tet­ték, este fél hétkor rajtol majd el. - Hány tagú lesz a mezőny? - Hét-nyolc olyan afrikai futót szeretnénk elhozni Magyarországra, akiknek ötezer méteren tizenhárom harminc alatt van az eredményük, ha ez sikerül, a legjobb magyar futókkal kiegészülve rendkívüli ver­senyt tudunk rendezni. A pénzdíj sem lesz minden­napi, hiszen az első tizenkét versenyzőt díjazzuk, és a győztes minimum ötezer dollárral lehet gazdagabb! + A helyszín újra a Tüzér utcai pálya lesz? - Igen. A verseny során mellszobrot és emléktáblát avatunk, sőt, megváltozik a pálya neve is. Június tize­dikétől Iharos Sándor-stadionnak hívják majd a Tü­zér utcai telepet. Sílövészet Jenei és Dira az élen Olimpiai reménységek versenye, Oszbl­e (5 nem­zet) Fiúk. Juniorok. (15 km): 1. Jenei Gyula 49:29 (29),... 12. Benedek András 1:00:43 (7). Nők. Juniorok. (8 km): 1. Dira Bernadett 36:05 (2), ... 5. Czene Zsuzsa 41:36 (4), ... 8. Deák Dóra 44:06 (7). Az öt nemzetet felvonul­tató Olimpiai reménységek versenyén Jenei Gyula és Dira Bernadett diadalmas­kodott a szlovákiai Osrblce­­ben. Tenisz vidék­­bajnokság, Pécs Úr uralkodása Pénteken fináléjához ér­kezett a férfi teniszezők vi­dékbajnoksága Pécsett, amelyet a Coca-Cola-kupá­­ért rendeztek meg. A dön­tőbe a soproni Úr és a Győ­rött teniszező Pajor vere­­kedte be magát. A mérkő­zés során Úr a teljesen fá­radt, indiszponált játékot produkáló Pajort két sima szettben győzte le. Férfiak. Döntő: Úr (SVSE, edző: Krocskó György)-Pajor (Győri Víz­ügy) 6:2,6:0. VII. 54. • 1996. február 24. Az Albacomp marad Székesfehérvárott sajtó­­tájékoztatót tartott az Alba­comp NB I-es férfi kosár­labda-szakosztályának ve­zetősége. Nagy Gábor el­nök a csapat eddigi szerep­lését megfelelőnek minősí­tette, bár a sérülések és az influenza több játékosukat hosszabb-rövidebb szünet­re kényszerítette. Enélkül kedvezőbb helyről kezd­hetnék a rájátszást. A műté­ten átesett Hegedűs és Kar­dos már edz, de szerepelte­tésük bizonytalan. Dávid Kornél szerződése a nyá­ron lejár, de a nagyszerű centert szeretnék Fehérvá­ron tartani. Erre van is esé­lyük, amennyiben külföldi érdeklődő nem jelentkezik. Az alapszakasz jelentő­sebb mérkőzésein már jó­val a találkozó előtt be kel­lett zárni a csarnok ajtajait, de így is mérhetetlen zsú­foltság uralkodott a terem­ben. Felvetődött, hogy a rá­játszás mérkőzéseit a na­gyobb befogadóképességű VOK-teremben rendezzék. A csapat játékosai azonban egyöntetűen azt kérték, hogy maradjanak a Gáz ut­cai saját csarnokban. A klub vezetése a túlzsúfolt­ság elkerülésére több intéz­kedést tesz. A jegyeket elő­vételben árusítják majd. Ha elfogytak, a helyi sajtóban tájékoztatják a szurkolókat, hogy feleslegesen ne men­jenek ki a találkozókra. A fehérvári Kábelcom társas­ággal történt megállapodás értelmében a négyes döntő találkozóit egyenesben közvetítenék. Az Alba Regia Építőipari Vállalkozó Rt., a csarnok építője és korábbi tulajdo­nosa rövidesen szakvéle­ményt ad róla, miként bő­víthető a nézőtér. Az előze­tes felmérések szerint az emeleti részen a lelátóbőví­tés ötszáz nézőt fogadna be, így kétezren tekinthet­nék meg a találkozókat. Er­re azonban a várhatóan több millió forintos anyagi fedezet megteremtése után csak a nyáron kerülhet sor. (székelyhídi) Vívás Vasas-fölény Férfi tőr tájékoztató ver­seny, Nemzeti Sportcsar­nok, 46 induló. Végeredmény: 1. Dancsó András (Vasas), 2. Juhász (Vasas), 3. Kiss (Vasas) és Vécsey (BVSC), 5. Érsek (BVSC), 6. Marsi (MTK), 7. Kunfalvy (Vasas), 8. Nagy A. (MTK). A fegyvernem első válo­gató viadalán remekeltek a piros-kék klub versenyzői, miután közülük négyen is a döntőbe kerültek. A finálé­ban „testvérharcot" lát­tunk, amelyet Dancsó nyert Juhász ellen. Szombati ü­getőtippek 1. futam: Zitus (6), Udvar­­nok (5), Zsargon (1), Varázs (4). 2. futam: Kara Urman (7), Stádium (3), Rozella (5), Tüne­ményes (6). 3. futam: Vizsgázó (6), Öcsike (4), Sólyom (8), Te­nyeres (2). 4. futam: Üllő (10), Uncle Sam (6), Terminus (4), Kerepes (9). 5. futam: Ügyinté­ző (5), Vogul (4), Tina Rubino (8), Világjáró (1). 6. futam: Cool Eson (7), Szörnyecske (5), Törzs Úr (2), Patrícia Mon (6). 7. futam: Sramli (2), Herbária (1) , Tiziano (5), Töhötöm (12). 8. futam: Villám Lady (10), Ult­ra Magnus (6), Várhegy (2), Vox (5). 9. futam: Universum (6), Vesta (5), Lajta (8), Ricsi (3). 10. futam: Varasé (5), Vízöntő (2) , Sipirc­ (4), Tearózsa (1). A versenyek 14 órakor kez­dődnek.