Nemzeti Sport, 1997. szeptember (8. évfolyam, 238-267. szám)

1997-09-14 / 251. szám

NEMZETI SPORT Rákóczi Kaposcukor FC­­Dorogi SE 1-0 (0-0) Kaposvár, 2200 néző. Vezette: Molnár J. (8) (Koch, Sóti). RÁKÓCZI KAPOSCUKOR: Ferencz 0 - Meksz 6 - Izvás 6, Szabó 5 - Kiss F. 4, Huber 5, Tóth G. 5, Miovecz 6, Bány 5 - Kádár 6, Czo­­ner 5. Edző: Horváth Lajos. DOROG: Belányi 6 - Borsos 5 - Faragó 5, Móra 5 - Bodó 5, Brandhuber 5, Altrichter 5, Horváth G. 5, Takács 6 - Czifferi 5, Baj­kai 6. Edző: Honti József. CSERE: Kiss F. helyett Horváth Z. (6) a 40., Altrichter helyett To­ronyi (6) az 55., Brandhuber helyett Kiss L. (5) az 55., Czonev he­lyett Bogesics (-) a 63., Czifferi helyett Kneifel (-) a 69., Miovecz helyett Fekete (-) a 72. percben. GÓLSZERZŐ: Kádár a 48. percben. SÁRGA LAP: Altrichter (Izvás megrúgásáért) a 33., Móra (Kádár buktatásáért) a 75., Fekete (Takács buktatásáért) a 80., Horváth G. (feltartásért) a 84., Takács (buktatásért) a 86. percben. SZÖGLETARÁNY: 7:7 (5:1). 19. perc: Kádár 25 méteres, nagy erejű szabadrúgását Belá­nyi a mezőnybe öklözte. 25. perc: Miovecz átkígyózott az egész vendégvédelmen, ám a beadása nem talált társat a kapu torkában. 48. perc: Horváth Zoltán pazar labdával ugratta ki Kádárt, aki a kifutó Belányi mellett tíz méter­ről laposan a jobb sarokba lőtt. 1-0 73. perc: Toronyi húzott el a bal oldalon a kifutó Ferencz mellett, ám kapura küldött lab­dáját Meksz a gólvonal elől ki­vágta. 83. perc: Kádár távoli, nagy erejű lövése után a labda a ke­resztlécről vágódott vissza a me­zőnybe. 85. perc: Ezúttal is Kádár pró­bálkozott távoli lövéssel, de 22 méteres bombája után a labda a lécen csattant. Hazai mezőnyfölénnyel kez­dődött a mérkőzés, a dorogiak védekezésre rendezkedtek be, s csak alig-alig merészkedtek át a felezővonalon. Láthatóan arra törekedtek, hogy minél tovább birtokolják a megszerzett lab­dát. Ebben az időszakban elég keveset mozogtak a hazaiak, s bár mindvégig kezükben tartot­ták az irányítást, gólt nem sike­rült szerezniük. Szünet után a gyors hazai vezetés fokozatosan megváltoztatta a játék képét. A vendégek a cserék révén felpö­rögtek, és egyre vehemensebb rohamokba fogtak. A Rákóczi pedig beleesett abba a magyar betegségbe, hogy az eredmény tartására törekedett: játékosai egyre kapkodóbban játszottak és vaktában rúgták el a labdát. Mindössze Kádár két zúgó kapu­fája jelezte, hogy azért többre képes a csapat, de bizony meg­könnyebbültek a hazaiak, no meg szurkolók is, amikor a já­tékvezető a mérkőzés végét je­lezte. Molnár József játékvezető a mérkőzés nagy részében igyeke­zett észrevétlen maradni, és ez dicséretére szól. A sárga kártyá­kat is jól időzítve alkalmazta. Jutasi Róbert Mestermérleg HORVÁTH LAJOS: - Csak a győzelemnek tudok örülni. Mentségünkre szóljon, hogy a sérülések miatt négy olyan já­tékosunk volt a pályán, aki az előző bajnokságban még a megyei első osztályban szere­pelt. HONTI JÓZSEF: - Az első félidőbeli gyenge játék után bíztam benne, hogy esetleg meglepetést szerzünk. Szü­net után a játék képe alap­ján erre meg is volt a lehető­ségünk. SBTC-Kecskeméti TE Salgótarján, 1000 néző. Vezette: Birincsik (8) (Lánczos, Drucs­­kó). SBTC: Szabó I 5 - Kecskés 5, Sági 5, Csatlós 5, Nagy P. 5 - Gu­bán 4, Németh 5, Szoboszlai 5, Forgó 5 - Szabó II 4, Győri 4. Edző: Kis Károly. KTE: Sinescu 7 - Deme 7 - Szél 6, Gligorovics 5, Lukácsi 5 - Tóth Gy. 7, Kecskeméti 6, Tuboly 6, Vincze 6 - Tóth I. 4, Babai 5. Mb. edző: Kajtár István. CSERE: Szabó II helyett Palaticzky (4) a szünetben, Győri helyett Tamásy (-) a 71., Nagy P. helyett Gyetvai (-) a 73., Tóth I. helyett Czipper (-) a 77., Babai helyett Kovács J. (-) a 88. percben. GÓLSZERZŐ: Tóth Gy. az 56. percben. SÁRGA LAP: Triboly (felvágta Némethet) az 57., Czipper (sza­bálytalan csere) a 77. percben. SZÖGLETARÁNY: 3:5 (1:1). 19. perc: Kecskeméti hatalmas lövést zúdított 25 méterről a tar­jáni kapura, de a léc alá tartó lab­dát Szabó I Csaba bravúrral a szögletre tolta. 56. perc: Vincze futott el a bal oldalon, laposan középre vágta a labdát, és a berobbanó Tóth György a késlekedő kapust meg­előzve, három méterről a kapu jobb oldalába passzolt. 0-1 60. perc: Tuboly húsz méterről meglőtt szabadrúgását Szabó I Csaba jó érzékkel hárította a bal sarok elől. 0-1 (0-0) Mestermérleg KIS KÁROLY: - Képessé­geink behatároltak. Tudtuk, hogy „gyilkos” szezon elé né­zünk. Meglepetések vannak, csodák azonban nincsenek... KAJTÁR ISTVÁN: - Úgy érzem, a játék képe alapján megérdemelten nyertünk. Vezetőedző nélkül (?) a KTE Néhány napja Bohács József ideiglenes KTE-elnök még felté­tel nélkül megbízott Linka Jó­zsef vezetőedzőben, és 1+2 éves szerződést ajánlott neki a játé­kosok jelenlétében, annál is in­kább, mivel a mester irányítása alatt a KTE mindig is sikeresen működött. Pénteken Bohács József kül­földre utazott, ám előtte dr. Kis­­juhász Gyulát felhatalmazta (...) a KTE elnöki teendőinek el­látásával. Ez azért is érdekes, mert ilyen megbízást csak a KTE közgyűlése adhat. Kisju­­hász első elnöki megnyilvánulá­sa az volt, hogy kijelentette: a sikeres edzőre csak abban az esetben számít, ha az megfelel az ő elképzeléseinek. Linka József viszont úgy gon­dolta, hogy ő csak akkor marad továbbra is az edző, ha nem ne­ki kell megfelelnie, hanem az eddig elért eredményei alapján a játékosok és a szakmai vezetők kiválasztásában az ő szakmai véleménye lesz a mérvadó. A tréner elmondta: addig nem kí­ván Kecskeméten dolgozni, amíg nem kap feltétlen bizal­mat, illetve amíg nem ismeri a további eredményes működés körülményeit. Vagyis az elnök és a vezetőség igyekezzen a fel­tételeket megteremteni, és ne akarja összeállítani a csapatot; a szakmai munka felelősségét a szakember vállalja magára; a já­tékosok pedig ne az éjszaka, ha­nem a pálya császárai legyenek. A helyzet olyannyira elmér­gesedett, hogy Linka József pénteken este bejelentette: le­mond vezetőedzői posztjáról, és szombaton délután már el sem utazik Salgótarjánba, a csapat bajnoki mérkőzésére. Ezt követően Katona László, Kecskemét polgármestere meg­kereste és megkérte Linka Jó­zsefet, hogy a döntésével várja meg a hétfői vezetői értekezle­tet, amelyen majd kiderül, hogy dr. Kisjuhász vagy az eddigi szakvezető marad-e a klubnál... (farkas) Labdarúgó SB Kapu(s)csere Nem mondhatni, hogy Házi László a szerencsés kapusok közé tartozik. A kaposváriak saját nevelésű cerberusa nagy vargabe­tűt téve került vissza anyaegyesületéhez, ahol mindenekelőtt tü­relemből kellett vizsgáznia, hiszen olyan vetélytársa akadt, mint az utánpótlás-válogatott Milinte Árpád. A nyáron Milinte a Vi­deotonhoz igazolt, és elérkezett Házi ideje... Nos a kapus rászol­gált a bizalomra, több találkozón főszerepet vállalt csapatában, ám Fortuna a héten másik arcát fordította Házi felé. A keddi edzésen egy ártatlan kapuralövésnél a labda megcsavarta a te­nyerét és eltörött a kapus orsócsontja. „Legalább hathetes ki­esés” - állapította meg a diagnózist a csapat orvosa, dr. Néber Árpád, így aztán a Dorog ellen egy újabb saját nevelésű kapus - a serdülőkorától roppant tehetségesnek bizonyuló - Ferencz Norbert mutatkozhatott be. Horváth Lajos edző, aki egykor ma­ga is NB I-es kapus volt, úgy fogalmazott, hogy maximálisan bí­zik a fiatal kapusban, csak, mint hozzátette, az a fontos, hogy ő is bízzék magában. 73. perc: Babai hagyta faképnél a tarjáni védőket, bevezette a lab­dát a büntetőterületen belülre, megcélozta a bal alsó sarkot, de a nagyszerű ütemben kimozduló Szabó I Csaba biztosan hárított. 84. perc: Gubán az ötösön ajtó­ablak helyzetben lőhetett, de a re­mekül kivetődő Sinescu ezt a lö­vést is védte. t.. A tarjániak támadtak valami­vel többet, ám a vérszegény pró­bálkozásoknak könnyedén állta útját a jól záró kecskeméti véde­lem. A játék többnyire a két ti­zenhatos között folyt, a kapuk so­káig egyik oldalon sem kerültek veszélybe. A félidő közepétől a vendégek is egyre többször len­dültek előre. Megélénkült a játék, és mindkét „portásnak” bravúrra volt szüksége ahhoz, hogy meg­őrizze kapuját a góltól. Utána pár perc elteltével ismét unalomba fulladt a játék. Szünet után na­gyobb sebességre kapcsolt az SBTC, ám a kecskeméti kapu kö­zelébe érve ismét megállt a csatá­rok tudománya. Sőt, egy gyors el­lentámadás végén a házigazdák figyelmetlenségét kihasználva ve­zetést szereztek a vendégek. A tarjániak ettől kezdve futottak az eredmény után. A hazaiak eről­ködtek, rendületlenül mentek előre, ám a kapkodva, sok hibával szőtt, görcsös támadásaikat egyre magabiztosabban verte vissza az alföldiek védelme. Birincsik játékvezető nagyobb hiba nélkül „fújt” a sportszerű ta­lálkozón. Balás Róbert iszaújváros-Nyíregyháza 2-1 (0-0) Tiszaújváros, 1500 néző. Vezette: Juhos (9) (Szabó, Tamássy). TISZAÚJVÁROS: Molnár 0 - Vámosi 6, Bocsi 6, Pipó 7 - Czövek 6, Járai 6, Márkus 5, Bordás 6 - Soós 6, Papp 6, Dobos 7. Edző: Varga Zoltán. NYÍREGYHÁZI FC: Vadon 5 - László 4, Barna 4, Karkusz 4, Kiss 4 - Lahos 4, Kondora 6, Göncz 5 - Takács 4, Kirchmayer 6, Janics 6. Edző: Őze Tibor. CSERE: Lahos helyett Bessenyei (-) az 53., Márkus helyett Sza­bó (-) az 58., Takács helyett Németh (-) a 62., Karkusz helyett Mé­­rész (-) a 80., Papp helyett Gulácsi (-) a 89. percben. GÓLSZERZŐ: Papp a 49., Janics az 59., Dobos a 64. percben. SÁRGA LAP: Kiss (buktatásért) a 61., Göncz (lerántásért) a 79., Bocsi (lökésért) a 87., Gulácsi (lerántásért) a 91. percben. SZÖGLETARÁNY: 5:6 (3:6). 2. perc: Márkus hozta fel a lab­dát a bal oldalon, középen kiug­ratta Pappot, aki elől Vadon csúszva, lábbal mentett, ám a lab­da ismét Papp elé került, aki azonban estében, tíz méterről az üres kapu mellé emelt. 13. perc: Kirchmayert akasz­totta a kaputól 35 méterre Bor­dás. A szabadrúgást a sértett vé­gezte el, és a jobb felső sarokba tartó labdáját Molnár a kapufa segítségével szögletre tolta. 15. perc: Kirchmayer középen iramodott meg, a hazaiak lesre próbáltak játszani, de ő a hátulról induló Lahost választotta, aki 12 méterről, laposan, centiméterek­kel lőtt a jobb sarok mellé. 49. perc: Bordás a kezdőkör táján gyorsan elvégzett egy szabadrúgást. Ballábas ívelése a jobb oldalon meglóduló Papphoz szállt, aki Kis­sel a hátán kapura tört, és a kapujá­ból kivetődő Vadon alatt, hat mé­terről a kapu közepébe gurított. 1-0 59. perc: Kirchmayert szerelték a bal oldalon, a labda Göncz elé pördült, ő egyből középre ívelt, ahol Janics emelkedett a legma­gasabbra és hét méterről élesen a kapu jobb oldalába bólintott. 1-1 64. perc: Dobos cselezgetett a bal oldalon, majd kapura fordult és váratlanul, 25 méterről lövésre szánta el magát. A jól,eltalált lab­da a későn vetődő Vadon mellett a kapu bal oldalába vágódott. 2-1 66. perc: Dobos a jobb oldalon kapott labdát, befelé cselezett, majd a helyén előretörő Járaihoz játszott, a középpályás óriási helyzetben, hat méterről fölé bombázott. 83. perc: Egy előrevágott lab­dára Papp és László rajtolt. A hátvéd elcsúszott, Papp így egye­dül törhetett kapura, ám lövés he­lyett a középen üresen érkező Do­bos elé tálalt, aki hat méterről ka­pu mellé lőtt. Mestermérleg KISS MIKLÓS: - A máso­dik félidei teljesítményünk alapján győzelmet érdemel­tünk volna, dehát nem szabad egy félidőt ajándékozni az el­lenfélnek. BŐZSÖNY JÁNOS: -Hosszú utat tettünk meg ezért a pontért, amelyet ezen a küz­delmes mérkőzésen meg is ér­demeltünk. Már a kezdés után azonnal lát­szott, jóformán minden nyíregy­házi támadó középpályás és csatár szoros őrizetet kapott. Ennek a taktikának köszönhetően a hazai­ak a 16-os vonala előtt igen jó szá­zalékkal szűrték meg a szabolcsi csapat próbálkozásait. Sőt, ami­kor fellazult a nyíregyházi alak­zat, akkor azonnal támadásba lendültek, ám a kapu előtt elso­ Avatás A Tiszaújvárosi SC újoncai - szám szerint hatan: Bocsi, Szabó, Bessenyei, Márkus, Dobos, Csőke - számtalan lab­darúgótársukkal együtt, július 31-étől, az átigazolási időszak lejártától hivatalosan a TSC igazolt játékosai. Ám, mint ki­derült, a keret többi tagja nem így véli. Szerintük ugyanis, mindez avatás nélkül - játék ide, játék oda­­ mit sem ér. A tradicionális öltözői avatás szerint, ha nem „mutatkoz­nak” be, azaz nem vendégelik meg az egész csapatot, akkor nem válhatnak teljes jogú csa­pattagokká. A héten aztán el­érkezett az idő, az „új” fiúk szakácsot fogadtak, és meg­hívták az érintetteket a fut­ballistaszentelő egytálételre. Arról nem szól a fáma, hogy a zárt ajtók mögött hogyan zaj­lott le a ceremónia, de az biz­tos, hogy a Nyíregyháza ellen, „már” teljes jogú csapatta­gokként vehette számításba őket Varga Zoltán edző. győtt a tudomány. A túloldalon a vendégek csak ritkán jutottak ka­puközelbe, ezért csak távoli pró­bálkozásaik és pontrúgásaik je­lentettek veszélyt Molnár kapujá­ra. A fordulás után megkezdődött a gólgyártás, óriási lelkesedéssel vetették magukat a küzdelembe a csapatok. Valósággal hullámzott a pálya. A vezetés birtokában meg­nyugodott az Újváros, a Nyíregy­háza játéka pedig kapkodóvá, pontatlanná vált, s csak Dobos és Járai „nagyvonalúságán” múlt, hogy nem nőtt a különbség. Összességében sportszerű, válto­zatos, nagy iramú, különösen a második félidőben igazi közön­ségszórakoztató mérkőzésen, megérdemelten tartotta otthon a három pontot a Tiszaújváros. Juhos játékvezető nagyvonalú­an, csaknem hiba nélkül vezette a mérkőzést. Kiss Péter Mestermérleg VARGA ZOLTÁN: - Magas színvonalú játékvezetői hár­mas működése mellett a csa­patjátékból és akaraterőből is kitűnőre vizsgázott a gárda. Teljesen megérdemelt a győ­zelme. ŐZE TIBOR: - Nagyon ide­gesen játszott a csapat, és az egész heti figyelmeztetés el­lenére nem érezte meg ennek a mérkőzésnek a veszélyét. ®®® Vili. 251. • 1997. szeptember 14. Alkaloida SE Tiszavasvári- Paksi ASE 1-1 (0-0) Tiszavasvári, 600 néző. Vezette: Szabó Zs. (8) (Bocsik, Rad­­vánszky). TISZAVASVÁRI: Szabó L. 0 - Lenkey 6 - Fige 4, Havelant 6, Ho­­mann 6 - Balogh 6, Kovács 4, Magyari 4, Hegedűs 6 - Rosu 5, Ko­csis 5. Edző: Kiss Miklós. PAKS: Kovácsevics 7 - Éger 6 - Jenei 6, Orosz 5, Barna 5 - Bá­­bik 5, Kislőrincz 5, Kiss 6, Mersich 5 - Csernijenko 6, Fejes 4. Edző: Bőzsöny János. CSERE: Fige helyett Szenes (5) és Kovács helyett Bohács (5), mindkettő a szünetben, Fejes helyett Rácz (-) az 61., Rosu helyett Szamosi (-) a 67., Rácz helyett Osztermájer (-) a 75., Csernijenko helyett Majsai (-) a 87. percben. GÓLSZERZŐ: Bohács az 53., Barna a 66. percben. SÁRGA LAP: Homann (Csernijenko gáncsolásáért) a 31., Barna (Balogh felrúgásáért) az 53., Mersich (Balogh fellökéséért) az 56., Havelant (Osztermájer felrúgásáért) a 80. percben. SZÖGLETARÁNY: 12:4 (2:1). 8. perc: Hegedűs bal oldali szöglete után Rosu fejelt kapura, a labda levágódott a védőkről, is­mét Rosu elé, a csatár nyolc mé­terről lőtt, de Kovácsevics remek vetődéssel védett. 38. perc: A paksi térfél közepén Kovács a felfutó Homann elé sar­kalta a labdát, aki futtából céloz­ta meg a bal alsó sarkot, de Ková­csevics kitenyerelte a labdát. 45. perc: Csernijenko húzott el a bal szélen, majd befelé kanyaro­dott, és a tizenhatos sarkáról lőtt, de Szabó a keresztléc elől szöglet­re ütötte a labdát. 53. perc: Szenes indította Ba­­loghot a jobb szélen, aki kicselez­te Barnát, de a védő a tizenhato­son belül utánarúgott. Barna sár­ga lapot kapott, a hazai csapat pedig tizenegyest végezhetett el. Bohács erős lövéssel jutatta a lab­dát a kapu bal sarkába. 1-0 66. perc: Bábik a vasvári térfél közepéről végzett el szabadrú­gást, és a berobbanó Barna az ötös sarkáról magasan felugorva fejelt bal sarokba. 1-1 79. perc: A hazaiak a jobb ol­dalról szögletet végeztek el, a be­ívelt labdát Bohács hét méterről a bal kapufára rúgta. 90. perc: Kocsis szerezte meg a labdát a bal oldalon az alapvo­naltól öt méterre, a kapu elé lőtte, de a labda elsuhant a jó helyzet­ben lévő Szamosi előtt. Rég nem látott érdektelenség fogadta a pályára lépő csapato­kat, amit a hazaiak eddigi ered­ményei okoztak. Nagy küzdelem folyt a pályán, de az első negyed­órában helyzet alig alakult ki. Később fölénybe került a hazai csapat, de ez csak szögletekben és egy-egy távoli lövésben mutatko­zott meg. A kontrákat a gyors Csernijenko és Fejes játékára épít Gólszegénység Rúgott gólok szempontjából egyik csapat sem kápráztatta el eddig kedvenceit - három, illetve négy találattal „büsz­kélkedhetnek”. Az NB II-es történetük ismeretében min­dez meglepő. A gólfelelős az előző években az 1995-96-os bajnokság gólkirálya, Ion Ro­su (Vasváriban csak Jani) volt, aki a Politehnica Timisoarától került az Újpesthez, majd Sze­gedet és Hódmezővásárhelyt megjárva jutott Tiszavasvári­­ba. Már-már az terjedt róla, hogy ha a kapunak háttal áll, akkor is bepattan róla a labda a kapuba. Az NB I B-ben azonban még nem rúgott gólt. Igaz, keveset játszott: kétszer volt kezdőember, egyszer le­cserélték, háromszor becserél­ték. Egy mérkőzést pedig be­tegség miatt kellett kihagynia. A hétközi előkészületi mérkő­zésen viszont már felépülve, nagy kedvvel és eredményesen játszott... A szurkolók biza­kodnak, rövidesen újra a régi Rosut látják viszont a pályán, tették a paksiak. A félidő végére kiegyenlítettebb lett a játék. Vas­vári támadásokkal folytatódott a második félidő, és vezetést is sze­reztek a hazaiak. Egy figyelmet­lenség következményeként, egy pontrúgás utáni szituációból azonban egyenlítettek a vendé­gek. Elszántan támadott a vasvá­ri csapat, gólhelyzetei is adódtak, de Égerék jól romboltak, ráadásul a hazaiak a szerencsével is hadi­lábon álltak. A paksiak a kontra­támadásaikból nem tudtak gól­helyzetet kialakítani. A sokat támadó vasváriak közelebb álltak a győzelemhez. Szabó Zsolt játékvezető kisebb hibáktól eltekintve jól vezette a mérkőzést. Hankó András