Nemzeti Sport, 1998. március (9. évfolyam, 59-89. szám)

1998-03-30 / 88. szám

IX. 88. • 1998. március 30. Labdarúgó NB I B Kecskeméti FC-Szolnoki MÁV­ Neusiedler 3-1 (1-0) Kecskemét, 500 néző. Vezette: Sápi (7) (László, Ember) KECSKEMÉTI FC: Sinescu 5 - Márkus 5 - Czigler 5, Iszák 6 - Far­kas 6-2,4, Tóth Gy. 5, Lukácsi 5, Tóth I. 7, Herczeg 4 - Babai 5, Barna 5. Edző: Kajtár István SZOLNOK: Gelei 5 - Szalai 4, Major L. 4, Szecsei 4, Kohári 4 - An­tal 4, Bernáth 5, Fedor 4, Horváth 4 - Ludasi 6, Major L. 5. Edző: Rubold Péter CSERE: Szecsei helyett Balogh (5) és Antal helyett Bontovics (5) az 54., Herczeg helyett Sebestyén (-) a 68. percben GÓLSZERZŐ: Tóh I. (11-esből) a 20., Tóth I. a 47., Farkas az 53., Ludasi a 64. percben SÁRGA LAP: Tóth Gy. (Major Sándor buktatásáért) a 8., Major L. (Barna lerántásáért) a 9., Farkas (Ludasi lebirkózásáért) a 30., Czigler (Fedor megrúgásáért) a 63., Bontovics (Lukácsi visszahú­zásáért) a 82., Fedor (Barna felvágásáért) a 87. percben KIÁLLÍTVA: Farkas a 69. percben SZÖGLETARÁNY: 2:7 (0:2) 5. perc: Major Sándor végezte el 22 méterről a bal oldalról a sza­badrúgást. A szolnoki csatár azonban néhány centiméterrel el­számította magát, ugyanis a lövé­se a felső lécen csattant. 14. perc: Barna lépett ki közé­pen, betört a tizenhatoson belül­re, elvitte a labdát a kifutó kapus mellett, majd öt méterről az üres kapu fölé lőtt. 20. perc: Farkas vitte le a lab­dát a jobb szélen az alapvonalig, onnan visszapasszolt Barnához, akit csak szabálytalanul tudtak szerelni a szolnoki védők. A bün­tetőt Tóth István ballal, laposan a bal sarokba gurította. 1-0 24. perc: Barna ugratta ki kö­zépen Farkast, a kecskeméti kö­zéppályás azonban tizenhárom méterről a kifutó Geleibe rúgta a labdát. A kipattanó labdát Tóth György tizenhat méterről, közép­ről, az üresen maradt kapu fölé emelte. 47. perc: Tovább növelte elő­nyét a KFC. A Tóth György buk­tatásáért megítélt szabadrúgásból Tóth István tizennyolc méterről ballal a bal felső sarokba csavar­ta a labdát. 2-0 53. perc: Iszák kapcsolt le egy szolnoki támadást, majd reme­kül ugratta ki Farkast, aki előbb elvitte a labdát a kifutó Gelei mellett, aztán ballal ti­zennégy méterről az üres kapu­ba lőtt. 3-0 64. perc: Ludasi végzett el sza­badrúgást középről, huszonöt mé­terről. Bal lábas lövése után a rossz irányba mozduló Sinescu mellett a léc alá csapódott a lab­da. 3-1 69. perc: Farkas buktatta Hor­­váthtot, megmozdulását Sápi bíró sárga lappal büntette. Mivel a kecskeméti labdarúgónak ez már a második ilyen színű lapja volt, mehetett zuhanyozni. Az már az első pillanatokban kiderült, hogy a KFC játékosai ezen a mérkőzésen csak a győzel­met tartják elfogadható ered­ménynek. Sorra dolgozták ki a ki­­hagyhatatlannak tűnő helyzete­ket, ám ezekből mégsem született gól. A büntető értékesítése aztán megtörte a jeget, és két újabb, re­mekbe szabott találattal tovább növelték az előnyüket a kecske­métiek. Menekülés a győzelembe Öt meccsből mindössze egy döntetlen, s négy vereség. Az­az, a megszerezhető tizenöt pontból a tavasszal csak egy került eddig az újonnan ala­kult Kecskeméti FC birtoká­ba, így nem csoda, hogy a hí­res városban egyre elégedetle­nebb a szurkolósereg, csak­úgy, mint a klub vezetősége. Éppen ezért Kajtár István ve­zetőedző számára nagyon fon­tosnak ígérkezett a Szolnok elleni találkozó, ugyanis mint dr. Kisjuhász Gyula szakágve­zetőtől megtudtuk: hazai győ­zelem esetén az edző folytat­hatja a megkezdett munkát a fiatal kecskeméti csapattal, vereség esetén viszont hétfőre rendkívüli elnökségi ülést hív­nak össze, amelyen döntenek a tréner további sorsáról. A szolnokiak a meccs ezen idő­szakában - képletesen - szinte nem is voltak a pályán, a védel­mük átjáróháznak tűnt. Ha Gelei kapus nem véd ilyen jól, illetve ha a KFC futballistái nem ügyetlen­kednek annyit a kapu előtt, akkor akár öt-hat gólos különbséggel is nyerhettek volna a hazaiak. Sápi játékvezető „érdekes fel­fogásban” osztogatta a sárga la­pokat. Farkas Mihály Nagykanizsai Olajbányász-Paksi ASE 1-3 (0-1) Nagykanizsa, 1500 néző. Vezette: Tóth V. (9) (Hosszú, Kiss Gy.) NAGYKANIZSA: Horváth G. 0 - Kiss I. 4 - Pálfi 6, Agics 6 - Ger­­sics 4, Csörnyei 4, Farkas 5, Visnovics 5, Somogyi 4 - Gordian 4, Horváth Gy. 4. Edző: Madár Gábor PAKS: Kovácsevics 5 - Jenei 5 - Éger 6, Jávorka 6, Barna 6 - Bábik 6, Nagy E. 4, Kiss M. 4, Orosz 6 - Ignácz 4, Fejes 5. Edző: Bö­­zsöny János CSERE: Gersics helyett Pulai (4) a 42., Somogyi helyett Kovács L. (5) és Jenei helyett Nikolov (5) a szünetben, Ignácz helyett Kis­­lőrincz (-) a 62., Csörnyei helyett Horváth L. (-) a 69., Nagy E. he­lyett Mersich (-) a 82. percben GÓLSZERZŐ: Barna a 17., Fejes a 64., Kovács L. a 68. percben SÁRGA LAP: Bábik (a tizenhatoson belül feldobta magát) a 44. percben SZÖGLETARÁNY: 6:1 (3:0) 11. perc: Horváth Gyula a jobb oldalon remekül húzott kapura, tízméteres lövését lábbal hárítot­ta a vendégek kapusa. 17. perc: Az előretörő Kiss Miklóst a kaputól 24 méterre buktatták. A szabadrúgást Barna a kapu bal felső sarkába csavar­ta. 0-1 64. perc: Kiss István óriási hi­bájából Fejes szerzett labdát az olajosok térfelén, a csatár a kifu­tó kapus mellett is elhúzott, és hat méterről az üres kapuba he­lyezett. 0-2 68. perc: Visnovics bal oldalról beküldött labdáját Kovács Lász­ló 25 méterről lőtte kapura, a labda a meglepett Kovácsevics előtt megpattant és a hálóba vá­gódott. 1-2 76. perc: Gordian nagyszerűen tálalt Horváth Gyula elé, aki az öt és felesen elügyetlenkedte a kí­nálkozó nagy lehetőséget. Pofon Mestermérleg MADÁR GÁBOR: - A mér­kőzés nagy részében nálunk volt a labda, és végig óriási mezőnyfölényben játszottunk, ám a helyzetek kihasználásá­val gondjaink voltak. Sajnos, egy szabadrúgásból és egy sú­lyos védelmi hibából a vendé­gek kerekedtek felül. BŐZSÖNY JÁNOS: - Kani­zsán nyerni mindig jelentős fegyvertény. Ez ma nekünk si­került, ennek nagyon örülök, hiszen remek csapatot vertünk meg. Mestermérleg KAJTÁR ISTVÁN: - Van még bőven tennivalónk, de a győzelmünk jogosságához nem férhetett kétség. RUBOLD PÉTER: - Ag­resszíven, harcosan játszott a Kecskemét, így megérdemel­ten nyert. Csepel, 500 néző. Vezette: Jenei (8) (Lánczos, Horváth D.) CSEPEL: Túri 6 - Bereczki 5, Benne 5, Varga 6, Németh J. 5 - Kö­rösi 5, Semsei 4, Bubcsó 4, Király 5 - Vrhovac 5, Máté 5. Edző: Sze­­pessy László TISZAÚÚ­JVÁROS: Szabó II. - Vámosi 6 - Fige 5, Czövek 5, Bordás 5 - Lajkovics 6, Tóth 4, Nagy Cs. 5, Dobos 5 - Pap 4, Kovács L. 5. Edző: Varga Zoltán CSERE: Semsei helyett Lukács (5) és Máté helyett Csollák (4) mindkettő az 50., Bubcsó helyett Németh M. (-) a 76., Kovács L. helyett Csőke (-) a 82., Pap helyett Szabó I (-) a 92. percben GÓLSZERZŐ: Kovács László a 18., Máté a 22. percben SÁRGA LAP: Vrhovac (reklamálásért) a 66., Varga (rátartott Tóth lábára) a 70., Németh J. (Csőkét buktatta ) a 88. percben SZÖGLETARÁNY: 6:6 (4:2) 18. perc: Nagy Csaba a saját térfeléről indította a kitűnő ütemben kilépő Kovács Lászlót, Deme beragadt, így szó sem lehe­tett lesről. A vendégek csatára rá­vezette a labdát a kifutó Túrira, elhúzta mellette azt, majd tíz mé­terről, kisodródott helyzetből, balról a kapu közepébe gurított. 0-1 22. perc: Csepeli szabadrúgás­kombinációt követően Bubcsó 22 méterről ívelt a Tiszaújváros ka­puja elé. Varga a kaputól hat mé­terre, a jobb oldalon levette a lab­dát, majd középre gurított, Körö­si továbbperdített, és a berobba­nó Máté három lépésről a kapu közepébe bombázott. 1-1 45. perc: Kovács László kapott jó indítást a csepeliek térfelén, középre gurított, Nagy Csaba át­lépte a labdát, amely így Pap elé került. A vendégek támadója 14 méterről, senkitől sem zavartatva, a jobb kapufa mellé helyezett. 71. perc: Fige indította Lajko­­vicsot, aki jobbról, 20 méterről tüzelt, a labda a keresztlécről vá­gódott vissza a mezőnybe. 75. perc: Lajkovics indította a jobb szélen felfutó Tóthot. A ti­­szaújvárosiak középpályása jól adott középre, de Kovács László nyolc méterről a jobb kapufa mel­lé perdített. Varga helyett Mucha Csepelen a kiesési rangadó előtt, míg Tiszaújvárosban a rangadó után történt edzővál­tás. Vasárnap eldőlt, hogy a nemrég még Csank János munkáját a magyar válogatott pályaedzőjeként segítő Mu­cha József Tiszaújvárosban folytatja edzői pályafutását. A magyar teremválogatott szö­vetségi kapitányaként is tevé­kenykedő Mucha a tavaszi szezon végéig írt alá szerző­dést az NB I B-ben kieső he­lyen álló tiszaújvárosi csapat­hoz. - Több helyről is megkeres­tek és sokáig gondolkodtam, mielőtt igent mondtam az új­városi klub vezetőinek - mondta Mucha. - A kihívás óriási, hiszen az NB I B-ben kell tartani a jelenleg kieső helyen álló csapatot. Vépi Pé­ter kollégám lesz a pálya­edzőm. Arra a kérdésre egyébként, hogy Mucha József folytatja-e a teremválogatottnál elkez­dett munkát, az edző még nem tudott konkrét választ adni. Ám megjegyezte, hamarosan ebben az ügyben is döntenie kell. NEMZETI SPORT- Csepel SC-Tiszaúj­város 1-1 (1-1) Mestermérleg SZEPESSY LÁSZLÓ: - Igazságos eredmény született. Az első félidőben mi, a máso­dikban pedig az ellenfelünk játszott jobban. Egyelőre csak hatvan percig tart az együttes ereje. VARGA ZOLTÁN: - Úgy érzem, hogy a csapat sokat tett a győzelemért, helyzetek sokaságát dolgoztuk ki, de ezekből sajnos, csak egyet tudtunk értékesíteni. A kiesés elkerüléséért harcoló csapatok csaptak össze vasárnap délután Csepelen, a találkozó előtt a hazaiak az utolsó előtti, a vendégek pedig az utolsó helyen álltak a táblázaton. Ennek megfe­lelően óvatosan kezdtek a csapa­tok, látszott, hogy elsősorban a biztonságos védekezésre helyezik a hangsúlyt. Nem túl izgalmas, igazi helyzetek nélküli mezőnyjá­tékot láthatott a közönség a talál­kozó elején, sok volt a technikai és az átadási hiba, valamint az apróbb szabálytalanság. Aztán a 18. percben váratlanul vezetést szereztek a vendégek, és ez a gól felébresztette a hazaiakat. A Cse­pel valamivel nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt, gyorsan sike­rült egyenlítenie. Utóbbi találatot követően már többször és határo­zottabban mentek előre a csapa­tok, de gólszerzési lehetőség nem adódott egyik kapu előtt sem. A második félidőben sem válto­zott a játék képe, bár Szepessy László két cserével próbálta fel­frissíteni együttesét. Ennek elle­nére a vendégek játszottak aktí­vabban, fokozatosan átvették a játék irányítását, és több nagy helyzetet is kialakítottak, azon­ban a befejezésnél mindannyiszor rosszul összpontosítottak. A küz­delmes, de igen alacsony színvo­nalú találkozón a tiszaújvárosiak valamivel közelebb álltak a győ­zelemhez. Jenei játékvezetőnek voltak ugyan apróbb tévedései, de összességében jól vezette a talál­kozót. Kolossváry Balázs Az NB IB állása A Paksi ASE-től két pont levonva A Nagykanizsa-Dorog mérkőzést május 13-án játsszák. 1. Nyíregyháza 25 15 9 1 39-12 54 2. III. Ker. TVE 25 14 6 5 59-25 48 3. Matáv SC Sopron 25 13 7 5 49-22 46 4. Dunaferr SE 25 12 7 6 37-24 43 5. Nagykanizsa 24 13 3 8 35-26 42 6. Szeged-Dorozsma 25 11 8 6 47-35 41 7. Soproni FAC 25 10 8 7 25-26 38 8. Pécsi MFC 25 9 9 7 26-21 36 9. Rákóczi KFC 25 10 6 9 30-40 36 10. Érdi VSE 25 9 8 8 39-31 35 11. KCFC-Hajdúszob. 25 9 6 10 26-27 33 12. Salgótarján 25 9 6 10 29-31 33 13. Szolnoki MÁV 25 8 8 9 35-43 32 14. Paksi ASE 25 7 12 6 22-23 31 15. Kecskeméti FC 25 9 4 12 24-34 31 16. Komló 25 7 3 15 23-45 24 17. ICN Alkaloida 25 4 9 12 17-33 21 18. Budalakk KFC-Dorog 24 4 6 14 23-38 18 19. Csepel SC 25 4 6 15 17-38 18 20. Tiszaújváros 25 5 3 17 26-54 18 A góllövőlista élmezőnye: 14: Tököli (Dunaferr), 12: Pap (Tiszaújváros), Szabó A. (III. Ker. TVE), 11: Janics (Nyíregyháza), Miklós (Szeged-Dorozsma), Földes I. (Matáv SC Sop­ron), 10: Lengyel (Duna­ferr), Wukovics (III. Ker. TVE), Körmendi (Matáv SC Sopron), Csehi Z. (KCFC­­Hajdúszoboszló), 9: Fedor (Szolnok), 7: Dukon (Érd), Novák (III. Ker. TVE), Azo­­itei (Pécsi MFC), Horváth Gy. (Nagykanizsa), Győri (SBTC), Kenesei Z. (Sze­ged-Dorozsma) A forduló válogatottja Ferenczi (Rákóczi Kaposcukor) 8 - Barna (Nyíregyháza) 7, Augustin (Komló) 8, Sági (SBTC) 7 - Hornyák (Soproni FAC) 7, Kondora (Nyíregyháza) 7, Tóth I. (Kecskemét) 7, Novák (III. Ker. TVE) 7, Dömény (Komló) 7 - Kenesei Z. (Szeged-Dorozsma) 8, Győri (SBTC) 8. A forduló játékvezetője: Tóth Vencel (Nagykanizsa-Paks) 9. Az öregfiúk-bajnokság hétfői műsora (Valamennyi, külön nem jelzett mérkőzés 17 órakor kezdődik!) Kiemelt csoport: Római-Glob- Royal-Csillaghegy, Sújtás u., Barna. BKV Elő­­re-Kereskedelmi & Hitel Bank, Sport u., Mészá­ros. Rákosmenti TK-Pénzügyőr, Péceli út, Megyó. MTK Hungária FC-MAFC-Beke Tészta, Salgótar­jáni út, Pauli. BVSC-Zugló FC-RAFC, Szőnyi út, Patkó. Újpest-Lumen-Hotel-Reál-Testvériség, Tábor u. 22., Tungsram-pálya, Takács. Ferencvá­­ros-LRI-Malév, Üllői út, Czakó. Közép (Nyugati)­­csoport: Budakeszi-Békásmegyer, Budakeszi, Csontos. Omron-Gázművek, Vasgolyó u., Bartos Z. BEAC-Újhegyi LC, Hunyadi Mátyás út, Gelen­csér. Rába-KÖG-Nagytétény, Hengersor u., Csor­dás. Pál-Pék (Budaörs)-Magnezit, Rimaszombati út, Hajas. Ganz-Villany-Budafoki LC, Marczibá­­nyi tér, Mohácsi. MAC-Szenior-Csepeli Papír, Fe­hér út, 16, Czinger. Közép (Keleti)-csoport: Vasas DH-Rosco-MLTC, Fáy u., Szőgyi. REAC-Vízmű­­vek, Széchenyi tér, Komáromi. Fabulon-Kormo­­rán, Kőér u., Palik. Dreher SE-SZAC, Algyógyi út, Schmuck. Postás-Matáv-Császár tér. Ház, Róna u., 100., Lázár. Elektromos-Erzsébetváros, Nép­fürdő u., Vass. Területi (Északi) csoport: 6X6 Ta­xi-Erdért, Bihari út, Szántó. Chinoin SC-MNB SK, Tábor u. 16-18., Dencsik. Láng SK-Angel­­land-Újpesti Törekvés, Rozsnyai u., Simon. Duna SK-Újpesti Boy’s, Tábor u. 24., Rémiás. Csatorná­­zás-Gótika-Testvériség, Népfürdő u., Kolozsváry. MÁV-Előre-Ganz-Danu­bius, Tatai út 85., Tanai. Területi (Déli) csoport: Soroksári TE-Szárszó, Ha­raszti út, Németh M. Tipográfia-Budacolor-Ko­­vács Rt., Fehér út, 17.15, Remenár. Szuper- DÉV.-Ferencvárosi Vasutas, Katona J. u., Sallai. Pestszentimre-FTC Baráti Kör-Beltrans, Táncsics M. út, Fekete T. Szabadkikötő-Gamma SK, Kikö­tői főút, Beliczki. Területi (Nyugati) csoport: K. Pemű-Energia-VÁV-Union, Szabadság u., Zubo­­vics. H. Sashegy-Hidegkúti SC, Budaörsi út, György. Budatétény-Magyar Kábel, Jókai u., Ra­­posa. Lágymányosi TC-BHG, Budafoki út 107., Lipótvári. Hágó SC-Kelen SC, Hengermalom u., Szerencsi. Külker SC-Újlaki FC, Márton u., Mári. Területi (Keleti) csoport: Grund FC-Közterület, Terebesi út, Kecskés. Kőbányai Egyetértés-For- You, Sírkert u., Szabó II­I. Siemens-Telefon­­gyár-Főtaxi, Ecseri út, Tamás Á. Zuglói Kini­zsi-Dini FC, Pillangó u., Kentner. \ \| Az első öt perc ismerkedő játé­kát követően az esélyes kanizsai olajosok vették át a játék irányí­tását. A zalaiak egyre-másra ve­zették a támadásokat, de kihagy­ták a kínálkozó lehetőségeket, mert Gordian, Horváth Gyula és Csörnyei is hibázott. A védeke­zésre berendezkedett paksiak szabadrúgásból szereztek előnyt, a vendégeknek ez volt az első ka­pura lövésük. A kanizsaiakat a bekapott gól nem törte le, to­vábbra is támadásban maradtak. Az akcióikat viszont könnyedén hárították a vendégek, mert az olajosok halvány teljesítményt nyújtottak, a csapat indiszponál­­tan játszott, játékosai rendkívül könnyen megadták magukat. A szünet után is a Nagykanizsa ját­szott fölényben, a vendégek meg­szállták a kapu előterét és rug­dosták előre a labdát. Egy ilyen­ A forduló egyik nagy meg­lepetését a tavasszal remekül menetelő Olajbányász FC okozta, amely hazai környe­zetben bukott el a paksiak­kal szemben. Az olajosok nagy pofont kaptak, pedig bizakodtak a sikersorozat folytatásában. Tény, hogy hi­ányzik az eltiltott Panghy, a sérült Crnomarkovics és most az első számú kapus, Czigoth sem állt rendelke­zésre, ő a szombati átmozga­­tó edzésen sérült meg. Ám a gondok ellenére is remény­kedtek a szurkolók, s most végre valamelyest nőtt a né­zőszám. Az érdeklődés min­den bizonnyal ismét csökken, mert amit a kanizsai olajo­sok vasárnap produkáltak, arra nem vevők az igényes focibarátok, Sőt aztán növelte előnyét a paksi gárda, a gól elsősorban a súlyo­san hibázó Kiss Istvánnak kö­szönhető, aki labdát ajándéko­zott Fejesnek, és a csatár élt is a lehetőséggel. A gyors szépítő gól után a szurkolók még remény­kedtek, ám a játékosok nem így gondolták és hibát­ hibára hal­moztak. Ezúttal a csapat mon­dott csődöt, az a gárda, amely a tavasz eddigi négy mérkőzésén százszázalékos teljesítményt nyújtott, ráadásul még gólt sem kapott. Vasárnap olyan csapattól kapott „leckét”, amely a forduló előtt kilenc hellyel maradt el a kanizsaiaktól. Tóth Vencel játékvezető végig nagyvonalúan, szinte hiba nélkül vezette a találkozót, amelyen egyébként Gersics kéztörést, Vis­novics súlyos sípcsont-sérülést szenvedett, s mindketten kórház­ba kerültek. Balogh Antal