Nemzeti Sport, 1998. december (9. évfolyam, 329-356. szám)

1998-12-13 / 341. szám

6 NEMZETI SPORT Edzőmeccsé szelídült a rangadó Nők, NB I, A-csoport /ámra&v CjJj/LÉI PVSK-MiZo-FTC-Diego gjuMJjM­­vTyJ 88-53 (47-26) wüpP©­ Pécs, 4000 néző. V: Missura. Földházi PVSK: Balázs (6), GRUBIN (22/3), Donkó (6), VILUTYTE (20/6), Keller (2). Cs: Sztojkovics (4), ZSOLNAY (19/9), Csák (7/3), Darida (2), Burgmann (-). Edző: Rátgéber Lász­ló FTC: NÉMETH (16), Kosjár (3), Papp (6), Veres (-), Károlyi (10). Cs: Hagara (2), Farkas (6), Molnár (2) Török (6), Kajdacsi (2). Edző: Tursics Sándor Az eredmény alakulása. 5. p.: 13-5. 10. p.: 19-11. 15. p.: 29-18. 25. p.: 55-30. 30. p.: 69-40. 35. p.: 78-48 Kipontozódott: Keller (28. p.), Papp (29. p.), Balázs (35. p.)­­Mezőnybeli dobószázalék: 36/62 56%, ill. 20/47 42%. Büntetők dobószázaléka: 11/18 61%, ill. 13/23 56%. Lepattanók: 35, ill. 24. Legtöbb lepattanó: Vilutyté 9, ill. Németh 7. Legtöbb assziszt: Gru­­bin 5, ill. Kosjár és Károlyi 3-3.) A két tréner még negyedórával a mérkőzés kezdete előtt is egy­más mellett ült, és teljes egyetér­tésben beszélgetett. Mintha bé­kés, szombat délutáni kvaterká­zásra jöttek volna össze. Az őket körülvevő 4000 néző jelezte, hogy Rátgéber László és Tursics Sán­dor csevegése perceken belül vé­get ér. Elvégre az idei és a tavalyi bajnok készülődött a pályán. És még valamit jelzett az a 4000 né­ző: azt, hogy még Európa egyik legnagyobb „kosárbirodalmá­ban” is szigorú kritikus az ezerfe­jű cézár. A szerdai Euroliga-mér­­kőzésen ugyanis ennél is többen szorongtak a lelátókon. Csak hát, ugye, akkor egypontos vereséget szenvedtek a helyi kedvencek, így aztán valamelyest esett az „árfo­lyamuk”. Persze nem sokat. Ha például egyszer ennyien lennének kíváncsiak Budapesten az FTC- re, akkor nyilván az eredménytől függetlenül pezsgőt bontanának a fővárosi vezetők. Egyébként az eredmény ezúttal korántsem volt elhanyagolható. Az alapszakaszt veretlenül vezető - és emberi számítások szerint megnyerő - GYSEV mögött a má­sodik helyért éppen ez a két csapat harcol leginkább. Az esélyek azért mégsem voltak teljesen egyenlőek, elvégre a PVSK Budapesten is 13 ponttal legyőzte riválisát, ezúttal otthon szerepelt, ráadásul az FTC egyik legjobbja, Seres Éva még nem épült fel műtétje után. Köz­vetlenül a meccs előtt továbbra is minden a legnagyobb békében és egyetértésben zajlott. A maroknyi ferencvárosi és a több­­ezer pécsi szurkoló együtt üdvözölte az FTC rendkívül sportszerű gesztusát: százezer forintos vásárlási utal­vánnyal ajándékozta meg a tavaly elhunyt Horváth Judit családját. Ezt követően köszöntötték a fris­sen lediplomázó Sztojkovics Évát, majd a szezon legjobb edzőjének megválasztott Rátgéber Lászlót. Az igazság az, hogy különöseb­ben a folytatás sem borzolta fel a kedélyeket. Németh Ágnes kosará­val az FTC szerezte meg a vezetést - ekkor volt utoljára a fővárosiak- Hollego­ nál az előny a találkozón... A ha­zaiak már öt perc alatt elhúztak, remek védekezésüknek és annak köszönhetően, hogy az FTC-ben Németh nem csak termetben múl­ta messze felül a többieket. Az FTC nyilván azt próbálta meg ki­használni: centerposzton a legse­bezhetőbbek a pécsiek, ám a me­zőnyben annyival jobbnak bizo­nyult a bajnoki címvédő, hogy már az első félidőben eldőlt a két pont sorsa. Ha ehhez még azt is hozzá­vesszük, a PVSK úgy szerzett 21 pontos előnyt a húsz perc alatt, hogy csak az utolsó öt percben ját­szott igazán jól, akkor el lehet képzelni a viszontagságos Ron­­chetti-kupa-meccsről hazatérve láthatóan fáradtan lézengő ferenc­városiak teljesítményét. Azért az a bizonyos időszak megér egy meg­jegyzést: Vilutyté, Grubin és Zsol­­nay remek megoldásokkal hozta pillanatok alatt tűzbe az addig csak akkor lelkesedő helyieket, amikor néhány ferencvárosi sihe­­dert nem csak becéző szavak kísé­retében távolítottak el a biztonsá­giak. A folytatás sem hozott fordula­tot, igaz, nem is várta senki. Az utolsó tíz percre a rangadó már edzőmeccsé szelídült, amelyen a pécsi csillagok játszadoztak a Fra­di ellen, amelyben - talán bünte­tésként - ekkor már egyedül Káro­lyi maradt meg hírmondónak a kezdő ötösből. És az, hogy a látvá­nyos PVSK-kosarakat hozó hajrá végén 88-53-at mutatott az ered­ményjelző, már csak a különböző statisztikák miatt számított lénye­ges információnak. Ami ennél jóval fontosabb: egy­re nyilvánvalóbbá válik, hogy a GYSEV és a PVSK álomdöntőjébe igencsak nehéz lesz beleszólni. Vé­gül még valami: az az ötszáz távol maradó pécsi bánhatja a hűtlensé­gét... Rátgéber László: - Nagyon fon­tos győzelmet arattunk. Németh Áginak azt kívánom, hogy sohase hagyja abba a kosárlabdázást. Tursics Sándor:­­ Nem kívánok nyilatkozni. (szetey) ­ mezőny legjobbja: Zsolna­ Gyöngyi Könnyed Játék Zsolnay csereként jött a pályára, 22 percet töltött ott, és ez idő alatt 19 pontot dobott, 7 lepattanót és 4 labdát szerzett, mezőnyből 85 százalékos pontossággal célzott. Magyarán: remekelt. - Nem hittem volna, hogy ilyen könnyű dolgunk lesz - nyilatkoz­ta a meccs után Zsolnay Gyöngyi. - Fizikálisan sokkal jobbak vol­tunk, én pedig személy szerint nagyon könnyedén játszottam, él­veztem a meccs minden percét. Idén most szerepeltünk utoljára idehaza, úgyhogy minden szurkolónknak szeretetteljes ünnepeket kívánok. OSC-Közgáz-KSC Dalmand Rt.-Top Center Szekszárd 64-76 (21-40) Zágrábi út, 100 néző. V: Kovács Z., Hegedűs T. OSC-KÖZGÁZ: Bujdosó A. (3), Bíró (-), Herbster (13/3), Klucsik (10), Suhajda (4). Cs: Herczeg (4), Szélesy (18), ZÁVODSZKY (9/3), Sárkány (-), Surán (3). Edző: Új­vári Miklósné SZEKSZÁRD: Kardakova (9/3), MADARAS (25), SZOPEL­­KINA (6), Krasznai (8), RÁTVAY (20). Cs: Bihari (-), Császár (2), Hambrik (3), Russai (3). Edző: Si­mon Zsolt Az eredmény alakulása. 9. p.: 6-14. 12. p.: 9-18. 16. p.: 11-23. 24. p.: 30-46. 28. p.: 32-48. 32. p.: 34-57. 36. p.: 43-64 Kipontozódott: Kardakova (32. p.), Bíró (35. p.), Szélesy (38. p.), Madaras (38. p.), Rátvay (39. p.), Suhajda (40. p.) A vendégek tizenkilenc pontos előnnyel zárhatták az első húsz percet. Térfélcsere után az OSC-Közgáz játéka feljavult, de csak csökkenteni tudták a hátrányukat. Újvári Miklósné: - Katasztrofá­lis első félidő után előre látható volt a végkifejlet. A játékosok ma csak testben voltak jelen. Remé­lem, néhányan elgondolkodnak a teljesítményükön. Simon Zsolt: - Harmincöt per­cig kiválóan védekeztünk. Sajnos, az utolsó öt percben kiengedtünk. Gratulálok a lányoknak! (hun) Kosárlabda Szombati örömünnep Szombathelyen fátok- NB I, A-csoport, férfiak Mr Falco-Lépték KC-Atomerőmű SE Szombathely, 1500 néző. V: Szamos, Nagy J. FALCO: WALKE (12/6), KÁLMÁN (29/6), Dzunics (16), MUJA­­NOVICS (15/9), Wiley (8). Cs: Krivacsevics (2), Pankár (-). Edző: Földi Sándor ATOMERŐMŰ: VISOCKAS (17), Stumbrys (2), GULYÁS (32), LUKMINAS (19/6), Boros (6). Cs: Hencsey (-), Mérész (-), Rajkó (5/3). Edző: Rezák László Az eredmény alakulása. 5. p.: 12-13. 10. p.: 19-22. 15. p.: 28-33. 25. p.: 50-45. 30. p.: 65-53. 35. p.: 70-74 Kipontozódott: Stumbrys (40. p.), Boros (40. p.) (Mezőnybeli dobószázalék: 31/59 52%, ill. 33/58 56%. Büntetők dobószázaléka: 13/20 65 %, ill. 12/15 80%. Lepattanók: 18, ill. 20. Legtöbb lepattanó: Wiley 1, ill. Gulyás 7. Legtöbb assziszt: Kálmán 3, ill. Stumbrys és Lukminas 2-2) Érdekes játékot játszott a kez­dés előtt tíz perccel a két edző: a jegyzőasztal előtt az ellenfél kez­dőötösét találgatta Földi Sándor és Rezák László. Mindketten teli­találatot értek el, ebből is látszik, nagyon jól ismerik egymást a csa­patok. Számos játékvezető, aki fültanúja volt a különös totózás­nak, meg is kérdezte: „A végered­ményt is tudjátok?” Ennek megtippelésére már nem vállalkoztak a mesterek, de ha meg is próbálták volna, egyikük biztosan tévedett volna, mert a harmadik és a negyedik helyezett rangadóján mindkét együttes szá­mára kulcsfontosságú volt a győ­zelem. A paksiak dolga ígérkezett nehezebbnek, több okból is: egy­részt, mert ők játszottak idegen­ben, és bár elkísérte Borosékat néhány lelkes drukker, a szom­bathelyi B-közép hangorkánjával nem vehette fel a versenyt. Az­után amiatt is, mert ősszel némi meglepetésre, a Falco Pakson is nyerni tudott, éppen ezzel a győ­zelemmel előzték meg a tábláza­ton a mérkőzés előtt a vasiak az Atomerőműt. Amiről pedig Szom­bathelyen talán nem is tudtak, az ASE mind a két palánk alatti em­bere maródi volt. Gulyásnak a térdei fájtak, Visockai pedig arc­üreggyulladás gyanújával vállalta a játékot. Ehhez képest éppen ő dobta a meccs első kosarát és később sem nagyon bírt vele az embere. Ép­pen az ő, valamint Gulyás érdeme volt, hogy az első félidőben szinte végig az Atomerőmű vezetett: a két center huszonkilenc pontot termelt a szünetig. A másik olda­lon is akadt két remeklő ember az első húsz percben: Kálmán és Mu­­janovics vascsuklója ezúttal re­mekül működött, a két szombat­­helyi pontgyáros alig hibázott do­bást. Ezek után szinte természe­tes, éppen Kálmán érdeme volt, hogy vezetéssel zárta az első já­tékrészt a Falco. A válogatott irá­nyító négy másodperccel a szünet előtt, egypontos paksi előnynél, két büntetőhöz jutott. Az ered­mény: a hazai csapat vonulhatott egypontos vezetéssel a pihenőre. Paksi bakikkal kezdődött a második félidő: Gulyás, Wiley mellett képtelen volt a gyűrűbe találni, Visockasnak sem ment ebben a szakaszban a játék, a harmadik ász, Lukminas pedig csak fölösleges egyénieskedésé­­vel tűnt ki. A másik oldalon vi­szont belelendült az első játék­részben nagyszerűen hatástala­nított csodafegyver, Dzunics. A kopasz bedobó tíz perc alatt do­bott 11 pontjával nagyot lendí­tett csapata szekerén. Walke triplájával a második húsz perc derekán már 12 ponttal vezetett a Falco, az Atomerőmű­ játéka pedig kezdett szétesni. Ám mi­előtt atomjaikra hullottak volna a paksiak, Rezák László időkéré­se rendet tett Gulyásék fejében és a védekezést váltó ASE négy perc alatt egy 17-5-ös sorozattal egyenlített. Ez azonban nem tette elége­detté a vendégeket, továbbra is lendületben maradtak, és az egy­re jobban dobó Lukminas, vala­mint a magára találó Gulyás ko­saraival átvették a vezetést. A hajrát tehát hátrányból kezdte a Falco, egészen az utolsó percig az Atom vezetett. 31 másodperccel a vége előtt Kálmán - ki más? - két büntetőjével fordítottak a szombathelyiek, de támadhatott a Paks. A másik oldalon Boros jutott két büntetődobáshoz, ám ő kettőből kétszer rontott. Elké­pesztő izgalmak közepette a Fal­co szerezte meg az ide-oda patto­gó labdát, amely ismét Kálmán­hoz került. A paksiaknak sza­bálytalankodniuk kellett. A há­látlan feladatot Boros vállalta magára, azonban túl erősen ütött oda a vasi villámirányítónak, és a játékvezetők sportszerűtlen hi­bát ítéltek. Kálmán nem hibázta el a büntetőket, de amikor ismét vele szemben szabálytalankod­tak, a második dobását kihagyta. Ekkor azonban már négy pont volt a különbség, így Rajkó - a dudaszó pillanatában, majdnem a félpályáról dobott - triplája nem osztott, nem szorzott. Jöhe­tett a szombathelyi örömünnep. Földi Sándor: - Az első félidő­ben a megszokottnál gyengébben védekeztünk, a másodikban ezen javítottunk. Nagyon nehéz mér­kőzés volt, remekül játszó ellenfe­let sikerült legyőznünk. Rezák László: - A végjátékban a Falco bírta jobban idegekkel. (mihályi) r­ NB I, A-csoport, férfiak Soproni Ászok KG­­Matáv SE Pécs 66-64 (32-37) Sopron, 2000 néző. V: Harsá­­nyi, Korvai SOPRON: Papacs (5), Radovics (4), GREEN (20/6), Stan (8), IV­­KOVICS (26). Cs: Csaplár-Nagy (-), Mérész (3/3), Ábrahám (-), Lakatos (-), Kovács (-). Edző: Go­ran Milj­kovics PÉCS: Mészáros (10/6), Csirke (2), MCMAHAN (24/6), Karagits (2), CZIGLER (13). Cs: Vukazics (5/3), Kalamár (8/6). Edző: Rab Gyula Az eredmény alakulása. 5. p.: 5-7. 10. p.: 16-16. 15. p.: 19-28. 25. p.: 40-41. 30. p.: 48-48. 35. p.: 56-54 Kipontozódott: Karagits (28. p.), Radovics (34. p.), Mérész (35. p.) Az első percekben a pécsi­ek alig jutottak dobáshoz. Később McMahan belelen­dült és az amúgy jól védekező soproniak ellen a szünetig el­érte a húsz pontot. Ivkovics zsinórban dobott négy közép­távoli tempójával őrizte a soproni reményeket. Az első félidő hajrájában azonban az egyre többet hibázó Ászak­­játékosok ellen 11 ponttal el­húzott a Matáv. A szünet után a soproniak egyre job­ban semlegesítették McMa­­hant, nélküle pedig már nem voltak annyira eredményesek a vendégek. A soproniaknál Ivkovics vette vállára a csa­patát, és a hazai csapat az ő, a hajrában dobott pontjaival aratott minimális győzelmet a rendkívül feszült hangulatú mérkőzésen. Goran Miljkovics: - Minden já­tékosom maximális teljesítményt nyújtott és csodálatos morális tartásról tett tanúbizonyságot. A közönség volt a fiatadik embe­rünk, Kívánat!­ a kiváló pécsi csa­patnak, hogy a bajnokság végén döntőt játszhasson. Rab Gyula: - Nyerhettünk vol­na. A mérkőzésen az történt, amit vártunk, a második félidőben azonban a sorozatos bírói tévedé­seket nem bírta el csapatom. Albacomp-SZÜV­­Danone-Honvéd 109-101 (55-43, 94-94) Székesfehérvár, 2000 néző. V: Szlávik, Görgényi .-ALBACOMP: SHANNON (23/15), HALM (24/6), Dávid (17), KARNER (22/12), WILBOURNE (18). Cs: Gémes (4), Matus (1). Edző: Farkas Sándor . HONVÉD: DA­VIS (32), ZSAR­­KOVICS (14/12), Kocsis (2/3), GREEN (25), Sitku (12). Cs: Ecseri (2), Sebők (13/12), Báder (-). Edző: Zsoldos András Az eredmény alakulása. 5. p.: 9-9. 10. p.: 20-15. 15. p.: 33-32. 25. p.: 59-57. 30. p.: 71-68. 35. p.: 83-77 Kipontozódott: Dávid (43. p.), Sí­di (45. p.) Az Albacomp az alapsza­kasz kezdetén 35 ponttal győ­zött a fővárosban. Ennek el­lenére nem volt lefutott a mér­kőzés, mivel a Honvéd időköz­ben megerősödött. A hazaiak csak tíz perc után tudtak meg­lépni, Shannon három triplá­jával. Remek, csont nélküli ko­sarakat láthattak a nézők, a szünet előtti hajrában 13 pont­ra nőtt a hazaiak előnye. A folytatásban viszont a vendé­gek villogtak, sőt a 32. percben megszerezték a vezetést is. A Mészáros Zalánt nem szeretik Sopronban. Az ok hat évvel ezelőttre vezethető vissza, amikor a játékos a Hon­véddal vendégszerepelt Sopronban, egy kupamérkőzésen. Egyetlen másodperc volt hátra a találkozóból, és harminc ponttal vezettek Mészárosék. Ekkor egy ártatlannak tűnő szituá­cióban ütközött Szakáll Miklóssal, a soproniak akkori bedobójá­­val, aki fejjel lefelé érkezett a földre. A soproni szurkolók azóta is váltig állítják: Mészáros szándékosan volt sportszerűtlen. Hogy mi az igazság, ma már nehéz lenne megállapítani. Az biztos, hogy a kiváló kosarast azóta is hatalmas füttykoncert fogadja Sopronban, s ő az esetek többségében nem bírja a lélektani terhet. Ezúttal is így történt. A mérkőzés hajrájában párosával rontotta el a bünte­tőket, sokat hibázott. Állíthatjuk, a pécsiek veresége részben rajta múlt. Másrészt Sztojan Ivkovicson, aki viszont kiemelkedő teljesít­ményt nyújtott. Jó százalékkal dobta a középtávoli tempókat, bün­tetőkből is rendre eredményes volt, és kilenc lepattanót szerzett. A mérkőzés utolsó másodperceiben pedig megszerezte a győzelmet a csapatának, hazaiak sorozatban hagyták ki a büntetőket, így az utolsó két percben a Honvéd ledolgozta nyolcpontos hátrányát. A hosszabbításban, az ekkor már a büntetőket jól kihaszná­ló fehérváriak kicsikarták a győzelmet. Farkas Sándor: - Sajnos, tud­tam, hogy így lesz! Úgy látszik, az új csarnokban még nem találtunk otthonra. Zsoldos András: - Játékban egálban voltunk, a véghajrában azonban bizonytalankodtunk. Igaz, a hosszabbításban tizen­nyolc évesek voltak a pályán.­­ Mint ismert, Dávid Kornél ta­valy ősszel a Chicago Bullsnál volt próbajátékon, és azt a mezt, amelyben ott játszott, felajánlotta az asztmás gyerekek megsegítésé­re. A mérkőzésen tartott árveré­sen - ötvenezer forint ellenében - Kun József székesfehérvári lakosé lett a felszerelés. (székelyhídi) Phylaxia-Szolnoki Olaj KK­­Marc-Körmend 86-98 (44-51) Szolnok, 3000 néző. V: Szabó Gy., Fáid­­ SZOLNOK: Ta­kács (12/3), Ale­­xe (19/6), PAR­KER (30/9), Boldizsár (4), Foster (11). Cs: Vojvoda (6), Mészáros Á. (4), Bitvai (-), Szarvas (-). Edző: Tóth Zoltán KÖRMEND: NÉMETH (10), Fodor (8), MADISON (52/15), Du­­mancsics (10), MCCLANDON (16). Cs: Trummer (-), Csaplár- Nagy E. (2), Szájer (-), Gráczer (-). Edző: Gellér Sándor Az eredmény alakulása. 5. p.: 6-15. 10. p.: 22-24. 15. p.: 36-39. 25. p.: 60-62. 30. p.: 64-75. 35. p.: 69-82 Kipontozódott: Boldizsár (28. p.), Trummer (32. p.), McClandon (35. p.), Fodor (38. p.), Alexe, Fos­ter, Németh (mindhárman a 39. p.), Takács (40. p.) A Körmend - Madison hár­masaival­­ villámrajtot vett. A center posztján Foster Du­­mancsiccsal viaskodott, ám a hazai légiós számos személyi hiba árán tudta csak tartani a körmendiek horvát játékosát. Alexe nehezen boldogult Fo­dorral, és miután a Szolnok lazán védekezett, támadás­ban pedig ziccerek sokaságát hagyta ki, a közönség egyre türelmetlenebbé vált, amit néhány bírói ítélet is befolyá­solt. A szünet után jól kezdett a Tisza-parti legénység, ám a Körmend a későbbiekben is szervezettebb csapat benyo­mását keltette, ráadásul a so­raiban több volt a kiemelke­dőt nyújtó játékos. Madison neve kívánkozik a sor élére, az amerikai légiós 52 pontjá­val az idei bajnokság legered­ményesebb játékosa lett. Tóth Zoltán: - Az első félidőben a védekezési hibák miatt olyan hátrányba kerültünk, hogy a szü­net után már nem bírtuk behozni a lemaradást. Gellér Sándor: - Háromszoro­san is fontos volt ez a meccs, kö­szönöm a csapatomnak, hogy ez­zel a szép eredménnyel tisztelgett Péter András, a napokban el­hunyt gyúrónk emléke előtt. (nédet) ZTE KK­Kaposvári Klíma-VHI-Purina SE 79-74 (39-38) Zalaegerszeg, 3500 néző. V: Vá­­radi, Parádi ZALAEGERSZEG: Bodrogi (8), Kámán (4), BROWN (35/15), Béres (8), BUKVA (10). Cs: SI­MON (11/3), Mészáros (3/3). Edző: Heinrich Róbert­­jjjjjjjjjjjn KAPOSVÁR: COVING-I TON (20/3), Bencze (11/9), KING (27/6), Góbi (6), Orosz (6). Cs: Farkas ****'*(-), Filipovics (4), Nyilas (-). Edző: Magyar András Az eredmény alakulása. 6. p.: 9-17. 9. p.: 20-19. 16. p.: 32-32. 25. p.: 46-45. 30. p.: 53-57. 36. p.: 63-57 Kipontozódott: Covington (38. p.), Orosz (40. p.), Bencze (40. p.) Az első vastapsot Bencze Tamás kapta, aki először lé­pett pályára Egerszegen ellen­félként. Ezt követően a ZTE újonca, Kenny Brown aratta le a babérokat, mert nagyszerű játékot produkált az első já­tékrészben. A másik oldalon a két színes bőrű légiós jeleske­dett. A folytatás gigászi csatát hozott, 57-57-nél a csapatok percekig nem találtak be a ko­sárba. A ZTE higgadt le előbb, és idegenlégiósának ponterős játékával győzelmet aratott. Heinrich Róbert: - Az életben maradásért nagyon fontos győzel­met arattunk. Gratulálok a csa­pat óriási elszántságához, a kö­zönség is rengeteget segített. Magyar András: - A kosárlab­dában két ember nem tud mécs­eset nyerni. A mezőny legjobbja: Kálmán László 81 százalék Mondják, hogy a kosárlabda nem a kisemberek sportja. Kálmán László a maga 186 centijével a mezőny egyik legalacsonyabb játé­kosa, mégis szinte az őrületbe kergette a paksiakat. Mezőnyből és a büntetővonal mögül egyaránt 81 százalékos pontossággal célzott.­­ Az első félidőben nagy dobópárbaj alakult ki és ebből a Paks jött ki jobbam Amikor volt ritmusa a támadásainknak el tudtunk húzni, de az Atomerőmű zónája megzavart bennünket. Szerencsé­re, a nem annyira színvonalas, de küzdelmes végjátékban meg tud­tuk szerezni a győzelmet - mondta boldogan a lefújás után, miköz­ben sorra fogadta a gratulációkat. IX. 341. • 1998. december 13.