Nemzeti Sport, 1999. június (10. évfolyam, 147-176. szám)

1999-06-09 / 155. szám

X. 155. • 1999. június 9. g­­ Lab­darúgás Kiemelt ifjúsági (1118) korosztályos bajnokság A 24. fordulóból elhalasztott mérkőzés Ú jpest-Debreeen 5-2 (1-0) Megyeri út, 100 néző. V: Sütő Újpest: Szántai - Ihász, Méhes, Vörös - Kovács B. (Józsa), Matek, Török, Szivák, Zátrok (Simon) - Szélesi, Szabó Z. Edző: Tóth József Debrecen: Nagy B. - Orosz, Donka, Tóth Sz. - Kántor (Tar), Tóth I. (Gődör) - Fehér, Bálint, Barta (Papp I.) - Oláh (Papp L.), He­gyi. Edző: Magyar György Gólszerző: Matók (2), Méhes (11-esből), Józsa, Szélesi, ill. Papp I. (2) Az első játékrészben a nagy meleg elle­nére a két csapat elszántan küzdött, de gólt csak a hazaiaknak sikerült büntetőből elér­niük. A második félidő elején hamar egyen­lített a vendégcsapat, és hamarosan megsze­rezte a vezetést is. A hazaiak nem adták fel, és nem csak fordítottak, fölényessé is tették a győzelmüket. Jó: Ihász, Vörös, Matek, Szélesi, Szabó Z., ill. Donka, Tóth Sz. A 32. fordulóból elhalasztott mérkőzés III. Kerület-V­ideoton 4-2 (3-1) Hévízi út, 150 néző. V: Jármer III. Kerület: Novák - Danczák N., Nagy Z., Bodó, Fleischer (Szabó I.) - Borbán, Gyurcsányi (Danczák A.), Gubán, Orosz - Hidasi (Rákosi), Kozák (Tüzes). Edző: Cseh András Videoton: Filó (Ottó) - Mester, Kovács K. (Topos), Tóth B., Kellner - Tereánszki, Disztl, Krén, Győri (Janicska) - Müller, Barkóczi. Edző: Szabó József Gólszerző: Hidasi, Gyurcsányi, Gubán, Orosz, ill. Krén, Müller Lendületes Videoton-támadásokkal kez­dődött a találkozó, és egy formás támadás végén a vezetést szerezték a vendégek. A gól után hatalmas fordulat következett. Az óbudaiak átvették a játék irányítását, ki­használták a lestaktikát rosszul alkalmazó fehérvári védők helyezkedési hibáit, és szebbnél szebb gólokat lőttek. A második játékrész elején felváltva forogtak veszély­ben a kapuk. A vendégek szépítő találata is­mét nyílttá tette a mérkőzést. Negyedórával a vége előtt azonban Orosz gyönyörű talála­ta után eldőlt a mérkőzés. A helyzeteit job­ban kihasználó hazai együttes megérdemelt győzelmet aratott. Jó: Gubán, Bodó, Orosz, Danczák N., ill. Disztl, Müller, Kellner A 33. fordulóból elhalasztott mérkőzés Békéscsaba-­ITE 1-4 (0-4) Békéscsaba, 100 néző. V: Rózsa. Békéscsaba: Kollár (Nagy) - Bányai (Né­meth), Sallai (Semjéni), Czipó P., Szeveré­­nyi - Szabó S., Csúz (Csernyik), Karakas (Horváth T.), Lovas - Pozsár, Gémes. Edző: Marik László MTK: Kovács A. - Nemes, Török T., Hor­váth L., Fabró - Krausz, Kozma (Mihalik), Bíró, Török S. (Molnár) - Lipcsei (Bánka), Kovacsics (Fekete). Edző: Kenyeres Imre Gólszerző: Pozsár, ill. Kovacsics (2), Lip­csei, Krausz Az első félidő közepén, a 27. és a 42. perc között a fővárosiak eldöntötték a találkozó sorsát, négy gólt szereztek. A második já­tékrészben nagy fölényben játszottak a csa­baiak, a lefékező vendégekkel szemben sok helyzetet kidolgoztak, de csak szépíteni tudtak. Jó: Semjéni, Csernyik, Horváth T., ill. Kovacsics, Lipcsei, Török T., Krausz A 38. fordulóból elhalasztott mérkőzés Kispest-Vasas DH 1-4 (0-3) Téglaégető u., 100 néző, V: Balpataki Kispest: Bongó - Pécsi, Jenei, Nagy B., Szigeti (Boros) - Oszlánszki, Nánási (Torghelle), Németh N., Páczi (Sulyok) - Antal, Kozarek. Edző: Vági István Vasas: Nagy Gy. - Benkő, Kelemen, Hor­váth, Ottlik - Szabó F., Kapcsos (Szokoli), Zacsovics, Vékony (Zsigó) - Nickmann, Gyánó (Szabó A.). Edző: Gabala Ferenc Gólszerző: Németh (11-esből), ill. Gyánó, Kapcsos, Vékony, Szabó Kiállítva: Antal (50. perc) A több állandó játékosát nélkülöző hazai csapat csak az első húsz percben volt méltó ellenfele a jobb erőkből álló angyalföldiek­nek. A folytatásban már nagy különbség mutatkozott a tíz főre olvadt Kispest és a vendégcsapat játéka között, bár ez gólok­ban nem mutatkozott meg. Jó: Oszlánszki, Jenei, Németh, ill. Kele­men, Benkő, Ottlik, Gyánó, Nickmann 39. forduló Békéscsaba-Dunaferr 2-1 (2-0) Békéscsaba, 100 néző. V: Koch Békéscsaba: Kollár - Csernyik (Zahorán), Czipó P., Németh, Semjéni - Bányai, Szeve­­rényi, Pozsár (Csúz), Lovas - Szabó S., Gé­mes. Edző: Marik László Dunaferr: Vozár - Kiss, Schell, Horváth, Csáki - Abonyi (Tamási), Kovács, Papp, Ba­ji - Berényi B. (Berényi P.), Borics. Edző: Kovács András Gólszerző: Pozsár, Bányai, ill. Borics Az első félidőben nagy fölényben játszot­tak a hazaiak, és adódó helyzeteikből kettőt kihasználtak. A fordulás után is folytató­dott a csabai fölény, több ziccert hibáztak a hazaiak, s ezért be kellett érniük a minimá­­­­lis különbségű győzelemmel. Jó: Csernyik, Czipó P., Németh, Pozsár, Szeverényi, ill. Vozár (a mezőny legjobbja), Baji, Borics BVSC-Zugló-Diósgyőr 3-2 (2-0) Tatai út, 100 néző. V: Konf BVSC: Kiss - Lippai, Varga, Hámori, Im­re J. - Cseh (Antal), Vata (Váczy), Malomso­­ki, Duzmath - Fehér, Szilágyi. Edző: Hámo­ri György Diósgyőr: Stumpf - Kristóf, Labbancz, Tósa - Dizmatsek (Szkálosi), Takács, Gáver (Tóth A.), Boda, Rémiás (Márton) - Lója, Varga (Borsodi). Edző: Borbély Péter Gólszerző: Cseh, Malomsoki, Fehér, ill. Lója (2) Kiállítva: Borsodi (75. perc) A csapatok egymás játékának, hadrend­jének megismerésére szentelték az első tíz percet. A 12. percen a BVSC megszerezte a vezetést­­ Stumpf kapus hibáját kihasznál­va. A hazaiak továbbra is támadtak és nö­velték az előnyüket. A második félidőben felpaprikázva mentek ki a pályára a diós­győriek, hiszen ezen a mérkőzésen pontot vagy pontokat kellett szerezniük, hogy na­gyobb esélyük legyen az élvonalban mara­­­­dásra. A 49. percben szépítettek. A BVSC-t feltüzelte a vendégek gólja, sorra alakítot­­­­ták ki a helyzeteiket, és végül egy jogos ti­zenegyest értékesítve szerezték meg harma­dik góljukat. Lója újabb találata visszaadta a reményt a miskolciaknak, teljes erőbedo­bással támadtak, de hiába. A BV­SC, ha ne­hezen is, megérdemelten nyerte meg a mér­kőzést. Jó: Fehér, Malomsoki, Imre, Szilágyi, ill. Takács, Boda, Lója Haladás-Kecskem­­ét 7-2 (5-0) Szombathely, 100 néző. V: Mészáros E. Haladás: Károlyi - Eredics (Tömő), Jakab (Horváth), Czeglédi, Németh (Király) - Tán­csics (Kovács), Lukács, Sípos N., Gaál - Brezovich (Sípos G.), Jáger. Edző: Marton Róbert Kecskemét: Kovács N. - Dorogi, Molnár, Katona - Koleszárik, Takács, Süle, Parti, Kovács A. (Pap) - Liptai (Rózsa), Szeitz. Edző: Karakas Ferenc Gólszerző: Gaál (3), Jáger, Lukács, Sípos N., Kovács, ill. Szeitz, Koleszárik (11-esből) A kecskemétiek autóbusza útközben el­romlott, ezért a találkozó egyórás késéssel kezdődött. A hosszú utazás miatt a vendég­csapat nehezen tudott játékba lendülni. A Haladás ezt a lehetőséget kihasználva ha­mar tetelmes előnyre tett szert. Félóra eltel­tével már a kecskemétiek is bátrabban ját­szottak. A szünet után a Haladás könnyel­műbben játszott, és ezt a lehetőséget jól használta ki a vendégegyüttes, mert két al­kalommal is be tudta venni a hazaiak kapu­ját. A mérkőzés hajrájában ismét a szom­bathelyiek támadtak, helyzeteik alapján na­gyobb különbséggel is győzhettek volna. Jó: Lukács, Sípos N., Gaál, Jáger, ill. Ko­vács N., Molnár Nyíregyháza-111. Kerület 1-1 (1-0) Nyíregyháza, 150 néző. V: Tomasovszki Nyíregyháza: Szalma - Kertész, Horváth, Székely A., Babják - Lakatos I. (Milka), Pá­­mer, Laskai M., Gégény (Petró) - Janikó, Bárdi (Hengsperger). Edző: Gáspár László III. Kerület: Novák - Bodó, Fleischer, Szabó I., Nagy - Orosz, Gubán (Kozák), Or­bán, Hidasi (Tüzes), Gyurcsányi (Danczák A.) - Danczák N. Edző: Cseh András Gólszerző: Bárdi, ill. Gyurcsányi Az első félidőben a hazaiak rengeteg helyzetet dolgoztak ki, de csak egyet értéke­sítettek. A második játékrészben már az óbudaiak voltak veszélyesebbek, ki is egyenlítettek. Az eredmény igazságos. Jó: Pámer, Babják, Lakatos, Székely, ill. Bodó, Orosz, Hidasi, Gyurcsányi Pécsi N­FC-Kispest 1-2 (1-0) Pécs, 100 néző. V: Tamás Pécs: Ömböli - Lucius, Müller, Istáko­­vics, Hegedűs (Szalóky) - Berdó, Gelencsér, Komáromi (Tóth), Farkas (Goják) - Tolnai, Elmájer. Edző: Herke Imre Kispest: Bongó - Sulyok, Nánási (Boros), Szigeti I (Balogh), Nagy - Oszlánszki, Pécsi, Páczi, Torghelle (Szigeti II) - Kozarek, Né­meth. Edző: Vági István Gólszerző: Tolnai, ill. Kozarek (2) Az első félidőben még vezetett a pécsi csapat, de nagyon sok helyzetet kihagyott. A kispestiek jobb oldali éke, Kozarek vi­szont két ellentámadást is góllal fejezett be, és ezzel nyertek a fővárosiak. Jó: Tolnai, Gelencsér, ill. Kozarek, Osz­lánszki, Sulyok. Siófok-Gázszer 6-0 (2-0) Siófok. V: Balogh Siófok, Horváth P. (Országh) - Bévárdi (Horváth Gy.), Stemmer, Szecsődi (Galam­bos) - Gosztonyi, Csehkis, Belényesi, Ba­logh, Darázs - Pintér, Ferencz. Edző: Ta­kács József Gázszer: Izing - Juhász, Dányi (Filotás), Odor, Mál - Potolák, Vass (Czövek), Hale­­nár, Doma (Makovi) - Buda (Gábor), Kovács (Pauer). Edző: Kiss Lajos Gólszerző: Balogh (2), Belényesi (2), Stemmer, Bévárdi Kiállítva: Juhász, Makovi Viharos mérkőzés volt, két kiállítás és felhőszakadás is „színesítette” a találkozót. A hazai együttes nagy mezőnyfölényét gó­lokra váltva fölényesen nyert. Jó: Balogh, Belényesi, Stemmer, Bévárdi, Szecsődi, ill. a vendégcsapatból senki Vác-Ferencváros 5-0 (2-0) Vác, 100 néző. V: Varga. Vác: Krajecz - Koszorú, Szabó S., Blaskó, Bárány - Nádasi (Szilágyi Sz.), Gulyás -Purger (Laczkó), Bucsi (Király), Szász - Greff. Edző: Adi János Ferencváros: Baksa - Bitter (Fébert), Pé­csi, Jurák, Rajnay - Somorjai (Schauker), Keresztes, Janetka, Halgas (Kőhalmi) - Gaj­­da (Gyepes), Palásti. Edző: Szűcs Lajos Gólszerző: Bucsi, Bárány, Gulyás, Greff, Király Kiállítva: Szász (41.), ill. Pécsi (33.), Pa­lásti (41.) Pár percnyi tapogatózó játék után mind­két oldalon kimaradt egy-egy helyzet. A 18. percben gólt eredményezett a hazaiak len­dületes játéka, Bucsi nem hibázott. Öt perc sem telt el, a hazaiak szögletét a védők rövi­den fejelték ki, és Bárány kapásból, húsz méterről kilőtte a jobb felső sarkot. Az első félidő hátralévő percében, sajnos, kiállítá­sok következtek, a magukról megfeledkező játékosok jogosan kaptak piros lapot. A második játékrészben nagy lendülettel kezdett az emberhátrányban játszó FTC. Bátran kitámadtak a fővárosiak, de újabb gólt kaptak. Ezután már nem tudtak újítani, a váciak pedig kihasználták helyzeteiket, és végig jó játékkal ilyen különbséggel is meg­érdemelten nyertek. Jó: Szabó S. (a mezőny legjobbja), Kra­jecz, Koszorú, Gulyás, Greff, Bárány, ill. Ju­rák, Somorjai, Janetka, Keresztes Vasas-MTK Hungária 1-3 (1-2) Fáy utca, 200 néző. V: Berki Vasas: Balázs - Benkő, Kelemen, Hor­váth, Ottlik - Szabó F. (Vass), Zacsovics, Kapcsos, Vékony - Gyánó (Takács), Nick­mann. Edző: Gabala Ferenc MTK: Kovács A. - Nagy R., Horváth L., Mihalik, Fabró - Kvasz, Bíró, Buzsáky (Ne­mes), Török S. - Kovacsics (Bánka), Lipcsei (Fekete). Edző: Kenyeres Imre Gólszerző: Nickmann, ill. Buzsáky, Lip­csei, Török Nagy iramú mérkőzésen az MTK hamar kétgólos előnyre tett szert, ám a Vasas nem adta fel, és két kapufa után Nickmann szé­pített. A szünet után többet támadtak a ha­zaiak, ám egy kontratámadás végén Török gyönyörű góllal eldöntötte a mérkőzést. A vendégek jobb helyzetkihasználásuknak és szervezett védekezésüknek köszönhetik a győzelmüket. Jó: Vékony, Benkő, ill. Mihalik, Horváth L., Bíró Videoton-Győri ETO 5-2 (2-1) Székesfehérvár, 150 néző. V: Termő Videoton: Filó - Mester, Tóth B., Kovács, Kellner - Tereánszki, Krén, Disztl M. (Ja­nicska), Győri - Barkóczi (Topos), Müller. Edző: Szabó József Győr: Bolla (Gunyhó) - Huszka, Kellner Zs., Baracskai (Gulyás), Nagy Sz. (Pálla) - László (Egri), Hegyi, Erős, Károlyi - Nagy L., Oross. Edző: Tamási Zsolt Gólszerző: Müller (3), Tereánszki, Krén, ill. Oross, Erős A hazai fiatalokra hatott serkentőleg az a - sajnos ritka - lehetőség, hogy a stadion fő­pályáján játszhatták a mérkőzésüket, és Müller góljaival már a 7. percben kétgólos vezetésre tettek szert. Ezután azonban áten­gedték a kezdeményezést, a vendégek ren­dezték a soraikat, és a második félidő elején ki is egyenlítettek. Hatalmas küzdelem ala­kult ki a vezető gól megszerzéséért, s ezt is­mét a széleket jobban kihasználó hazaiak szerezték meg. Lendületük most már nem tört meg és fölényes győzelmet arattak­­ megérdemelten. Jó: Filó, Tóth B., Krén, Tereánszki, Mül­ler, ill. Nagy L. ZTE-DVSC-Epona 5-3 (2-0) Zalaegerszeg, 100 néző. V: Laki Zalaegerszeg: Oswald (Nagy) - Suba, Ma­gyar, Kutnyák, Agg Z. (Horváth) - Balogh, Kovács, Orbán, Friss (Miszori) - Bagó, Új­vári (Lukács). Edző: Czigola Zsolt DVSC: Balogh - Orosz, Donka, Tóth I., Tóth Sz. - Oláh (Gödör), Bálint (Papp L.), Bartha (Tar) - Fehér, Papp I., Henye. Edző: Magyar György Gólszerző: Bagó (3), Újvári, Friss, ill. Tar, Papp I., Donka Az élénk iramú, némi vendégfölényt hozó mérkőzés első félidejében a hazaiak gyakori kontrái mindig veszélyesek voltak, kettőt közülük ki is használtak a szünetig. A má­sodik játékrész elején szépítettek a vendé­gek, de a ZTE újabb két gyors ellentáma­dásból szerzett gólokkal megpecsételte a debreceniek sorsát. Bár a vendégek még egyszer felzárkóztak (4-3), indiszponált vé­delmük nem tudta megakadályozni a zalai­akat a gólkülönbség növelésében. Jó: Bagó, Magyar, Suba, Orbán, ill. Tóth Sz. A 41. fordulóból előrehozott mérkőzés Győri ETO-Ja­ 2-1 (1-1) Győr, 100 néző. V: Takács P. Győr: Bolla - Németh L., Baracskai, Huszka, Csanaki - Bognár, Laki, Pálla, Nagy Sz. - Szabó G. (Gallián), Gulyás (Gunyhó). Edző: Tamási Zsolt Vác: Krajecz - Almási, Szabó S , Koszorú - Bárány (Laczkó), Király (Nádasi), Gulyás, Szász (Purger), Blaskó - Griff, Bucsi (Szilá­gyi). Edző: Adi János Gólszerző: Szabó G., Laki, ill. Griff Az első félidő kiegyenlített erők küzdel­mes játékát hozta. Jól kezdett a győri csapat és egy formás támadás végén meg is szerez­te a vezetést, de előnyét Bolla kapus nagy hibájából a vendégek kiegyenlítették. For­dulás után nagy erővel támadott, tartós me­zőnyfölényben volt az ETO, de pontatlanság és sok hiba miatt játéka nem volt folyama­tos. Helyzeteik így is adódtak a győrieknek, de csak hajrában elért góllal tudták kicsi­karni a megérdemelt győzelmüket. Jó: Huszka, Laki, ill. Szabó S., Gulyás Kiemelt ifjúsági (1116) korosztályos bajnokság A 24. fordulóból elhalasztott mérkőzés Ú­jpest-Debrecen 3-2 (2-0) Megyeri út, 100 néző. V: dr. Ila. Újpest: Szántai (Csetneki) - Szabó G., Bacsó, Ba­logh, Zoufal (Nagy F.) - Koltai, Fábián (Mi­hályi), Lettrich, Lódi - Liebhardt (Kovács P.), Szeleczky (Wolf). Edző: Juhász Péter. Debrecen: Szabó P. (Molnár) - Paróczai, Vass, Marton - Tyukodi, Millinkhoffer - Hencz (Károlyi, Fekete), Tóháti, Illés - Jenei (Pataki), Fazekas. Edző: Szabó Béla. G: Lettrich, Liebhardt, Balogh, ill. Millinkhof­fer, Pataki. Jó: Szabó G., Bacsó, Lódi, ill. Millinkhoffer, Fazekas A 31. fordulóból elhalasztott mérkőzés BVSC-Zugló-Kispest 2-6 (0-4) Tatai út, 100 néző. V: ifj. Vad I. BVSC: Illyés (Tóth) - Urbán, Simon, Dobos - Zsi­linszky, Kovács (Gurdon), Takács, Varga, Ángyán (Hegedűs) - Tarsoly, Tasnádi. Edző: Futó Tamás. Kispest: Uhrin - Erdei Z. - Ba­logh (Papp), Mészáros (Miklós D.), Kaszás - Ócsai, Fehérvári, Lázár (Nagy), Erdei B. (Kállai) - Szűcs (Gáspár), Szigeti. Edző: Ka­­nyó Gábor. G: Tasnádi (2), ill. Kaszás (2), Ócsai (2), Erdei B., Urbán (öngól). Jó: Tas­nádi, ill. Papp, Mészáros, Fehérvári, Erdélyi B. A 32. fordulóból elhalasztott mérkőzés III. Kerület-üdeoton 1-1 (1-2) Hévízi út, 100 néző. V: Zahorecz.­III. Ke­rület: Bencsik - Rózsa, Szalámié, Dunai (Spreitzer), Mezei - Gyenge, Radnai, Gonda (Horváth L.), Sagát - Bene, Szatmári. Edző: Kovács András. Videoton: Kovács K. (Vin­­cze A.) - Lucza, Kovács Sz., Zab, Trampler - Kuti, Horváth Zs., Bognár, S. Molnár (Csongrád) - Demján, Magasföldi. Edző: Berczeli Csaba. G: Mezei, ill. Kuti (2), Bog­nár, Trampler. Jó: Mezei, ill. Kuti, Lucza, Demján, Kovács K. A 33. fordulóból elhalasztott mérkőzés Előre FC Békéscsaba-MTK 0-0 Békéscsaba, 100 néző. V: Szpisják. Bé­késcsaba: Váradi - Walfisch, Báli, Mosz­­heim, Palotai - Okos, Juhász P., Hrabovszky (Mede), Puskás (Juhász Z.) - Ursz (Csapó), Boér. Edző: Jakab Péter. MTK: Kaszás - Lenti, Balogh, Lakatos, Kanta (Gáspár) - Kiss, Hegedűs, Mucsányi, Nemecsek (Virág) - Juhász R. (Havrán), Szabó. Edző: Farkas Tibor. Jó: Báli, Okos, Moszheim, ill. Kiss, Hegedűs, Szabó 39. forduló Békéscsaba-Dunaferr 4-1 (1-1) Békéscsaba, 100 néző. V: Klembucz. Bé­késcsaba: Váradi - Walfisch (Laurinyecz), Báli, Moszheim (Kardos), Palotai - Csapó, Boér (Hrabovszky), Juhász P., Puskás - Me­de (Cseke), Ursz. Edző: Jakab Péter. Duna­ferr: Rajna T. - Molnár (Pimer), Horváth, Vajda (Lelkes), Fehér - Szauer (Mikóczi), Szalai, Bálint (Vendég), Rajna R. - Kovács, Tóth. Edző: Radák Kálmán. G: Ursz (2), Cseke, Moszheim, ill. Kovács. Jó: Váradi, Palotai, Juhász P., Ursz, ill. Horváth. Fehér BVSC-Zugló-Diósgyőr 2-0 (0-0) Tatai út, 100 néző. V: Lovász. BVSC: Illyés - Molnár, Simon, Urbán - Zsilinszky, Kovács, Takács (Pregitzer), Varga (Tóth), Dobos - Ángyán (Tasnádi), Hegedűs. Edző: Futó Tamás. Diósgyőr: Fekete (Németh), Halász, Deáki, Fenyvesi, Nagy - Juhász, Szombati, Madarász, Soltész (Varga P.) - Lázár, Simon (Varga B.). Edző: Sárréti Gé­za. G: Tasnádi, Hegedűs. Jó: Tasnádi, Mol­nár, Kovács, Hegedűs, ill. Madarász Haladás-Kecskemét 4-0 (1-0) Szombathely, 100 néző. V: Márton. Hala­dás: Báger - Anga, Molnár, Varga (Lódi), Horváth A. - Szabó T. Kozmán, Kovács (Szele), Beke - Polgár D., Polgár G. (Tóth L.). Edző: Farkas Péter. Kecskemét: Körtvé­­lyesi - Lovas, Deák, Kása, Mózes - Gyenisz, Boros, Péntek, Konkoly - Kun, Jelen. Edző: Parti Gyula. G: Tóth L. (2), Molnár, Roz­mán. Kiállítva: Kun (90.). Jó: Anga, Molnár, Rozmán, Polgár G., ill. Mózes Nyíregyháza-III. Kerület 0-4 (0-2) Nyíregyháza, 100 néző. V: Nagy F. Nyír­egyháza: Fábián - Bodnár, Hegedűs (Ig­­nácz), Tóth - Berczik (Laskai A.), Cséke, Reznek, Moravszki (Batár), Kálló (Bistyei) - Bognár, Deék. Edző: Barczi Róbert. III. Ke­rület: Szendrei - Dunai, Salamie, Mezei, Jó­zsa - Radnai, Dudás, Szatmári (Spreitzer), Bene - Sagát, Gonda. Edző: Kovács András. G: Szatmári (2), Dudás, Sagát. Jó: Bodnár, ill. Szendrei, Sagát, Dudás Pécsi MFC-Kispest 3-1 (1-0) Pécs, 100 néző. V: Nagy. Pécs: Rózsás - Lévai, Sztévics, Kövesligeti, Péter (Dávid) - Kordé, Máté, Koller, Hofecker - Beregszászi (Tóth E.), Tóth Z. (Szálteleki). Edző: Lutz Jakab. Kispest: Uhrin - Pandúr, Papp, Mé­száros, Kaszás - Erdei, Lázár (Fónai), Ócsai, Miklós - Nagy, Szűcs. Edző: Kanyó Gábor. G: Tóth Z. (2), Kordé, ill. Miklós. Jó: Tóth Z. Kordé, Máté, ill. Miklós. Ócsai Siófok-Gázszer 2-1 (1-1) Siófok. V: Szilvás. Siófok: Balaton - Izer, Fodor G. (Fodor L.), Stickel, Varga - Ticz (Gerván), Szajcz, Horváth Cs., Halász - Haj­dú, Horváth I L. (Fenyvesi). Edző: Molnár Ferenc. Gázszer: Gangó - Bíró, Kurucz, Kiss, Nagy P. - Városi (Torgyai, Nagy Z.), Csikós (Tóth P.), Peresztegi, Bakos - Bogyó (Molnár), Tóth L. Edző: Molnár Zsolt. G: Szajcz, Halász, ill. Bakos. Jó: Balaton, Ha­lász, Stickel, Izer, ill. Tóth L., Kurucz Vasas-MTK Hungária 0-1 (0-0) Fáy utca, 100 néző. V: Hidasi. Vasas: Su­lyok - Kovács, Szabó A., Erdélyi, Varga - Góhér, Szokoli, Cseri, Geri - Feith, Petrik (Kiszely). Edző: Hegedűs Béla. MTK: Kaszás - Lenti, Lakatos, Balogh, Kanta - Kiss (Gáspár), Hegedűs, Mucsányi (Maksa), Ne­mecsek - Juhász, Szabó Zs. (Havrán). Edző: Farkas Tibor. G: Szabó Zs. Jó: Szabó A., Varga, Geri, Feith, ill. Balogh, Kiss, Neme­csek, Juhász, Szabó Zs. Videoton FCF-Győri ETO 0-0 Székesfehérvár, 100 néző. V: Fésű. Video­ton: Kovács K. - Lucza, Zab. Trampler, Ko­vács Sz. - Demján, Török, Ribi, Disztl D. - Kuti, Bognár (S. Molnár). Edző: Berczeli Csaba. Győr: Krass - Osváth, Vági. Csinta­lan, Dragon - Gajdó (Kelemen), Böröcz, Né­meth L., Páli (Fülöp) - Tamási (Jakubovics), Bori (Németh A.). Edző: Botos Antal. Jó: Trampler, Kovács Sz., ill. Krass, Németh L. ZTE-DVSC-Epona 1-1 (0-0) Zalaegerszeg, 100 néző. V: Halász. ZTE: Kerekes - Windisch, Agg P., Bálint - Hodo­­si (Kütsön), Szélessy, Bencze, Luki (Szíjár­tó) - Karáth (Pais), Ouldamar (Szabó), Ba­ranyai. Edző: Kirschner Béla. DVSC: Mol­nár - Paróczai, Vass, Marton - Millinkhof­fer, Tyukodi - Hencz (Pataki, Kárai), Tóhá­ti, Illés - Szőke, Fazekas (Jenei). Edző: Sza­bó Béla. G: Baranyai, ill. Illés. Jó: Baranyai, Szélessy, Bálint, Kütsön, ill. Vass, Tóháti, Illés, Márton A 41. fordulóból előrehozott mérkőzés Győri ETO-Vác 3-1 (1-1) Győr, 100 néző. V: Máté. Győr: Krass - Osváth, Vági, Németh L., Dragon - Gajdó (Böröcz), Páli (Bori, Szabó), Milanovich, Németh A. - Weitner, Tamási. Edző: Botos Antal. Vác: Policsányi - Tóth I. (Morár), Hirt, Muka - Hajdú, Molnár, Zsolnai, Mó­ricz (Boros), Bozáki (Rászoska) - László, Ba­lázsi. Edző: Ozsvári András. G: Milanovich (11-esből), Böröcz, Weitner, ill. László. Jó: Németh L., Tamási, Dragon, ill. Hirt, Zsol­nai. * Diákolimpia, (15-16 évesek) elődöntők 1. csoport, Baja: 1. Széchenyi István Köz­­gazdasági és Külkereskedelmi Szakközépis­kola, Békéscsaba, 2. Hild József Szaközépis­­kola, Dunaújváros, 3. Jelky András Szak­képző Iskola, Baja. A Széchenyi István Gimnázium, Szeged csapata visszalépett. 2. csoport, Szekszárd: 1. Ady Endre Kö­zépiskola, Szekszárd, 2. Széchenyi István Szakközépiskola, Zalaegerszeg, 3. 508. Sz. Kereskedelmi Szakközépiskola, Pécs. 4. Széchényi Ferenc Gimnázium, Barcs. 3. csoport, Budapest: 1. Mechwart And­rás Szakközépiskola, Budapest, 2. Bercsényi Miklós Közlekedési Szakközépiskola, Győr, 3. Gépipari és Informatikai Műszaki Szak­­középiskola, Szombathely, 4. Acsády Ignác Szakképző Iskola, Pápa. 4. csoport, Kunhegyes: Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium, Debrecen, 2. Gépipari Közlekedési Szakközépiskola és Szakképző Intézet, Szolnok, 3. Vasvári Pál Gimnázium, Nyíregyháza, 4. Surányi Endre Szakképző, Kazincbarcika. 5. csoport, Nagykőrös: 1. Toldi Miklós Élelmiszeripari Szakközépiskola, Nagykő­rös, 2. Almásy Pál Mezőgazdasági Szakkö­zépiskola, Gyöngyös, 3. Bárdos László Gim­názium, Tatabánya, 4. Madách Imre Gim­názium, Salgótarján. A június 23. és 26. között Nagykőrösön rendezendő döntő résztvevői: Széchenyi Ist­ván Közgazdasági és Külkereskedelmi Szakközépiskola, Békéscsaba, Ady Endre Középiskola, Szekszárd, Mechwart András Szakközépiskola, Budapest, Bercsényi Mik­lós Közlekedési Szakközépiskola, Győr, Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium, Debre­cen, Toldi Miklós Élelmiszeripari Szakkö­zépiskola, Nagykőrös. ★ Az U14 és U15 korosztályú bajnokság rá­játszásának műsora Budapesti csoport. Helyszín: Chinoin­­sporttelep, Budapest IV., Tábor u. 16-18. Időpont: Június 9., szerda. Műsor: 15: Diós­­győr-Békéscsaba (U14). 17: Hajdúszobosz­­ló-Békéscsaba (U15). Június 11., péntek, 15: Békéscsaba-Vasas (U14). 17: Békéscsa­­ba-FTC vagy MTK (U15). Június 13., vasár­nap, 11: Vasas-Diósgyőr (U14). 13: FTC vagy MTK-Hajdúszoboszló (U15). Székesfehérvári csoport. Helyszín: Ika­­rus-pálya, Székesfehérvár, Balatoni út 41. Időpont: Június 9., szerda, 15: PMFC-ETO FC (U14). 17: PMFC-ETO FC (U15). Június 11., péntek, 15: Gázszer-PMFC (U14). 17: Videoton-PMFC (U15). Június 13., vasár­nap, 9.30: ETO KC-Gázszer (U14). 11.15: ETO FC-Videoton FC (U15). ★ A németországi Mammendorf település 68 csapat részvételével nemzetközi tornát rendezett, mint 32 éve minden évben. Ebben az esztendőben volt először nemzetközi. Az NBIII Duna-csoportjában szereplő Taksony serdülőegyüttese veretlenül, összesítésben 17-1-es gólkülönbséggel nyerte meg a tor­nát és a díszes serleget. Az ifjú futballista­palántáknak a sikeren túl nagy élményt je­lentett, hogy megtekinthették a müncheni Olimpiai stadiont. UTÁNPÓTLÁS NEMZETI SPORT 13