Nemzeti Sport, 2000. február (11. évfolyam, 31-59. szám)

2000-02-18 / 48. szám

XI. 48. *2000. február 18. CSAPATSPORTOK OBI A Dunaferr döntős, a Volán nyeretlen Dunaferr SE-Alba Volán-FeVIta 5-3 (2-1,1-2,2-0) Dunaújváros, 2000 néző. V: Oltyán, Baróti, Stadler DUNAFERR: BERÉNYI - GRIGER (1) Tőkési (1), VAR­­GYAS, SVITEK 2, Petrovic (1), Orsó, SZÉLIG, Kaszala, Er­­dősi, Borsos 1, Horváth A. (1), TOKAJI 1, Báli, Simon, Ladá­nyi 1, Lencsés, Szajbert, Halmosi T. (kapus). Edző: Róbert Spisák ALBA VOLÁN: BUDAI - Horváth B., Medvegyev, Csibi, Ocskay 1 (1), PALKOVICS 1 (1), Mazsugin, Horváth Cs., F. KOVÁCS 1, Majoross, Sándor, Gebei, Dunai, Rajz A., Fekete Sz., Lvov, Kangyal, Énekes, Hoffman, Rajz T. (kapus). Edző: Kóger István Kiállítás: 14, ill. 32 perc A Dunaferr és az Alba Volán ebben az évadban már játszott egy hasonló meccset, mint csü­törtökön. Felrémlett a kupaelő­döntő emléke. Akkor szintén Dunaújvárosban küzdöttek a csapatok, a hazai társulat 2-0-ra vezetett, és a kezében volt a meccs, de a Volán lőtt egy gólt, és „véres” csata vette kezdetét. Frank Kovács három góljával a Volán győzött 4-3-ra. Ezúttal is hasonlóan alakultak az esemé­nyek - legalábbis egy ideig. A vége merőben más volt. Budai Krisztián mindenesetre nem így képzelte el az első öt percet. A húszéves vendégportás végre lehetőséget kapott a bizo­nyításra, erre öt perc alatt két gólt is ütöttek neki. Az elsőt már huszonhat másodperc elteltével. Vargyas bombáját Budai hárí­totta, de a kipattanóból Griger kihagyhatatlan helyzetbe hozta Sviteket. Utóbbi szerezte a má­sodik találatot is. Budai nem te­hetett a találatokról, nem omlott össze, főleg az első harmadban remekelt. A Dunaferr percenként ve­zette a góllal kecsegtető akció­it, számos nagy helyzetet kidol­gozott, de nem sikerült növel­nie az előnyt. Pedig már ebben az szakaszban eldönthette vol­na a meccset. Nem döntötte el, amiért nagy árat fizetett - akárcsak a kupaelődöntőben, ismét kőkemény csatára kény­szerült, csakhogy ezúttal Csata nélkül, aki már nem játszhat a szezonban. A Volán még az első harmadban Palkovics révén szépített, amitől megtáltosod­tak a vendégek. A folytatásban Ocskay egyen­lített, Tokaji a meccs bombagól­ját lőtte. Emberelőnyös helyzet­ben a kék vonalról tüzelhetett, de inkább Horváthhoz passzolt, ő visszaadta, Tokaji pedig ka­pásból hatalmas gólt lőtt. Frank Kovács is hamar megtalálta a gólütő botját, így az utolsó sza­kaszra döntetlennel fordultak a csapatok. Borsos a jobb oldalról kísérle­tezett, Csibi belefeküdt a ko­rongba, a kapusról ismét Borsos elé került a pakk, ő okosan Tő­késihez passzolt, aki egy méter­ről nem hibázott. Ahogy teltek a percek, úgy lett egyre forróbb a hangulat, nemcsak kisebb vétsé­gek, hanem nagy pofonok is szí­nesítették az amúgy sem unal­mas ütközetet. Amit az ördöngö­­sen cselező Ladányi döntött el, parádés szólóval, a meccs leg­szebb gólját szerezve. Ezzel a bajnoki döntőbe lőtte a Dunaferrt! Az alapszakaszból ugyanis két kör, csapatonként négy meccs van hátra, azaz együtte­senként maximum nyolc pont szerezhető. A Dunaferr pedig je­lenleg kilenccel előzi meg a most legyőzött, csak a harmadik he­lyen álló, a bajnokságban a Du­naferr és az FTC ellen nyeretlen bajnokot. A parázs hangulatra mi sem jellemzőbb, hogy a kézfogásnál is dulakodásra került sor: Ko­vács megütötte a nem is játszó Szajbertet, majd lefelé korcso­lyázva a hazai vezetők is kaptak hideget-meleget. Róbert Spisák: - Nagyon ne­héz mérkőzés volt. A tegnapi ta­lálkozó után különösen a har­madik harmadtól féltem, de a fiúk szerencsére megoldották a feladatot, készülhetünk a dön­tőre. Kóger István: - A csapatom jól küzdött, elindultunk felfelé. Biztos vagyok benne, hogy dön­tőt játszunk... (benke, válfi) Jégkorong__________ _ ® ® FOTÓ: ÁRVAI KÁROLY A megszámlálhatatlanul sok különharc egyike. A játékvezető Orsót (fehérben) és az őt gyömöszölő fehérvári játékost igyek­szik szétválasztani Az állás 1. Dunaferr SE 5 3 - 34-16 13 2. Ferencváros 3 1 4 23-27 7 3. Alba Volán­­ 4 4 23-37 4 A meccs... .. FEGYELMEZETLENSÉGE. Anatolij Lvov, az Alba orosz lé­giósa nem először ártott a csapatának. Fegyelmezetlensége nem újkeletű. Tavaly majdnem miatta ment el a bajnoki döntő, most meg a Dunaferr elleni rangadó. Kettő nullás hazai vezetésnél négy-négy mezőnyjátékos volt a jégen, amikor Lvov teljesen fel­eslegesen, a támadó harmadban szabálytalankodott - persze ki­állították. Ha a Dunaferr ekkor gólt lő, alighanem már korábban eldől a meccs. A Volán vezetősége már többször is megbüntette az oroszt, aki az utóbbi két hónapban egyáltalán nem segítette kellőképpen csapatát. Tudják ezt az elöljárói is... ...HIÁNYZÓJA. Kővágó, a Dunaferr csatára sérülést szenve­dett a FTC elleni szerdai derbin, aláfordult a bokája (Dobos ütővel szájon vágta, de ez kevéssé zavarta). Megpróbált játsza­ni a Volán ellen, de a bemelegítésnél jelezte, nem tudja vállal­ni a szereplést. Jó hír viszont a Dunaferr-hívek számára, hogy a Fradi ellen Weszelovszkynak mégsem tört el a keze, „csak” zúzódást szenvedett. A döntőn valószínűleg már játszhat. A másik mulasztó - igaz, egészen más okból -, a Volán első szá­mú portása, Marin volt. Neki nem akadt fizikai problémája, mégsem játszott. Az elmúlt hetek gyötrelmes sorozata miatt idegileg elfáradt, Kóger edző úgy döntött, pihenteti. Extraliga, rájátszás Megérte utazni a vendégeknek Röplabda Az 5-8. helyért, férfiak Csepel SC­Vegyész RC-Kazincbarcika 0:3 (-14, -15, -23) Csepel, 100 néző. V: Dravecz, Simai CSEPEL: Torma, Daróczi, Bozó, Tamás, Fogl, Buday. Cs. RÁCZ (liberó). Edző: Oláh Já­nos KAZINCBARCIKA: TORO­­NYAI, Csíkos, SPOLENCSIK, KOPILOV, Bencsik, CSER­­NYENKO. Cs. Bagó (liberó). Edző: Torna Sándor Az eredmény alakulása. 1. játszma: 7:6, 7:12, 13:19, 13:24. 2. játszma: 1:5, 5:8, 5:15, 7:19, 12:19, 14:23. 3. játszma: 1:4, 5:5, 9:10, 9:14, 12:18, 16:20, 20:22, 22:23 Egyszer vezetett a Csepel­­ 1:0 volt az eredményjel­zőn a harmadik játszma legelején. Végig az alapsza­kasz ötödik helyére aspirá­ló vendégek irányították a játékot és különösebb ne­hézségek nélkül szerezték meg a hőn áhított két pon­tot. A Toronyai irányította Kazincbarcika főként a ha­zaiak középső állásait rom­bolta, Csernyenko, Kopilov és Polencsik ütései rendre célba értek. A súlyos anya­gi gondokkal küzdő és a megszűnés határán álló Csepel (tizenhétszeres baj­nok!) becsülettel küzdött a harmadik szettben is, min­dent megpróbált, ám csak megszorítani tudta ellenfe­lét. Oláh János: - Amíg a nüansz­nyi esélyeinket elszalasztjuk, nem tudunk játszmát nyerni. Torna Sándor: - Tartottunk a mérkőzéstől, ám szerencsére végig a kezünkben tartottuk az irányítást. (amler) Szolnoki Utász RK­­Kecskeméti RC 0:3 (-21,-16, -20) Szolnok, 150 néző. V: Bodro­gi, Csizmarik SZOLNOK: Szegedi, Gulyás, Tóth, Surányi Sz., PÉNZES, Szalai. Cs: Toronyai (liberó), Juhász, Rapi. Edző: Surányi Márton KECSKEMÉT: Kovács, SZEKERES, TÓTH Á., Csala, SOMODI, Kása. Cs: Takács (li­beró), Varga. Edző: Karagics Mátyás Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:3, 10:7, 12:14, 18:17, 21:23. 2. játszma: 1:5, 3:9, 8:13, 14:18. 3. játszma: 2:4, 10:10, 14:13, 18:18. I A magassági fölényben I lévő kecskemétiek ragyo- I góan használták ki cente- I reik erőteljes játékát, így I magabiztosan győzték le a I kissé szétesően játszó szol­­­­noki csapatot. Surányi Márton: - Elkalan­dozott a figyelmünk. Karagics Mátyás: - Motivál­tabbak voltunk, mint a Szol­nok, elsősorban a centerjáték­kal vertük meg ellenfelünket. (néder) Az állás 5. K.Karcika 118 3 28:13 967:89219 6. Kecskemét 118 3 27:13 937:87019 7. Szolnok 113 8 15:25 895:93014 8. Csepel 113 8 10:29 827:93114 Extraliga, rájátszás az 1-4. helyért Az 5. forduló műsora Nők Február 18., péntek BSE-FCSM-Szakszig NRK-Nyíregyháza............................. 17.00 EGUT RC-Eger-Vasas-Budai Tégla ...............................17.00 Az állás 1. Nyíregyháza 10 10-30: 3 803:581 20 2. Eger 105 5 19:18 822:756 15 3. BSE 105 5 18:19 759:830 15 4. Vasas 10­ 10 3:30 599:806 10 (Pont- és játszmaarány-egyenlőség esetén a mérkőzéseken szerzett pontok aránya rangsorol.) Később lesz a Savaria-kupa A tervezett időpont (május 17-20.) helyett két héttel később rendezik meg a 25. Savaria-kupát. A nagy hagyományokkal büsz­kélkedő nemzetközi női tornának június 2. és 4. között ad otthont Szombathely és Bük. A változtatásra azért volt szükség, mert az Európa-bajnoki B-osztályban szereplő magyar válogatott és há­rom ellenfele - Belgium, Svájc, Portugália - vezetői abban egyez­tek meg, hogy tornarendszerben bonyolítják le az Eb-selejtezőt. Az első tornát június 9. és 11. között Svájcban rendezik, emiatt viszont túlságosan messze esne egymástól a két viadal. Miután a Savaria-kupa jó alkalom a közvetlen felkészülésre, az MRSZ elöljárói és a szombathelyi szervezők alkalmazkodtak a konti­nensselejtezőhöz. A színhely nem a vasi megyeszékhely Művelő­dési és Sportháza lesz, hanem a Sugár úti és a büki sportcsarnok! Eddig Ukrajna és Finnország mondott igent a meghívásra. A ne­gyedik résztvevőt - csakúgy, mint a torna névadó támogatóját - továbbra is keresik a szervezők (szabó g.) NEMZETI SPORT 9 Európai kupák Bajnokok Ligája, 6. forduló Férfiak, A-csoport: Poitiers (francia)-Friedrichshafen (német) 1:3, Apeldoorn (holland)-Treviso (olasz) 1:3, Nofels (svájci)-Varkaus (finn) 0:3. Az állás: 1. Treviso 12 pont, 2. Friedrichshafen 11, 3. Pireusz (gö­rög) 9 (12,5, 5 mérkőzés), 4. Apeldoorn 9 (13:9), 5. Poitiers 8, 6. Nafels 7 (5:15), 7. Varkaus 7 (4:15), 8. Soria (spanyol) 6 (5). B-csoport: Jekatyerinsburg (orosz)-Manseik (belga) 1:3, Czestocho­­wa (lengyel)-Netas Istanbul (török) 3:0, Levszki Szófia (bolgár)-Zlin (cseh) 3:0, Bayernwerk Wien (osztrák)-Espinho (portugál) 3:2. Az ál­lás: 1. Wien 12, 2. Mansvik 11 (16:5), 3. Czestochowa 11 (15:10), 4. Szó­fia 9, 5 Jekatyerinburg 8 (12:12), 6. Espinho 8 (12:14), 7. Zlin 7, 8. Is­tanbul 6 Nők. A-csoport: Eczacibasi Istanbul (török)-Tenerife (spanyol) 3:1, Olymp Praha (cseh)-Vrilisszia (görög) 3:2, Oldenzaal (holland)-Bratis­­lava (szlovák) 2:3. Az állás: 1. Istanbul 12, 2. Bratislava 10, 3. Teneri­­fe 9,4 Pila (lengyel) 8 (10:8, 5 mérkőzés), 5. Herentuls (belga) 8 (10:10, 5), 6. Vrilisszia és Praha 8-8 (11:14), 8. Oldenzaal 6 B-csoport: Telekom Wien (osztrák)-RC Cannes (francia - Nyári Vi­lág) 1:3, Rijeka (horvát)-Bergamo (olasz) 0:3, 3. Jekatyerinburg (orosz)-Dresdner SC (német) 3:0, Maribor (szlovén)-Rapid Bucuresti (román) 2:3. Az állás: 1. Jekatyerinburg és Bergamo 12-12 (18:2), 3. Cannes 10, 4. Wien 9, 5. Bucuresti 8 (9:15), 6. Rijeka 8 (8:15), 7. Dresd­ner SC 7, 8. Maribor 6 Kupagyőztesek Ligája, 6. forduló Férfiak, A-csoport: Czami Radom (lengyel)-AS Cannes (francia) 0:3, Medikémia-Papiron SC Szeged-Galatasaray (török) 0:3, AEK Athén (görög)-Harkiv (ukrán) 3:0. Az állás: 1. Athén 12, 2. Galatasa­­ray 11, 3. Cannes 10, 4. Ceské Budejovice (cseh) 8 (9,8, 5 mérkőzés), 5. Radom 8 (7:12), 6. Harkiv 8 (7:13), 7. Szeged 7, 8. Crvena zvezda (jugo­szláv) 5 (5) B-csoport: Belgorod (orosz)-Cuneo (olasz) 1:3, Puchov (szlo­­vák)-Castelo da Maia (portugál) 3:1, Averrode (belga)-Wuppertal (né­met) 2:3, Almeria (spanyol)-Paris Volley (francia) 0:3. Az állás: 1. Pa­ris 12, 2. Belgorod 11 (16:7), 3. Cuneo 11 (16:8), 4. Wuppertal 9, 5. Pu­chov 8 (10:13), 6. Almeria 8 (8:16), 7. Averbode 7, 8. Castelo da Maia 6 Nők, A-csoport: Bacau (román)- Enka Istanbul (török) 3:2, Granada (spanyol)-Zilina (szlovák) 3:0, Keniz (svájci)-Koper (szlovén) 3:0. Az állás: 1. Istanbul 11, 2. Granada 10 (14:9), 3. Bacau 10 (12:9), 4. Köniz 9, 5. Kastela (horvát) 8 (5 mérkőzés), 6. Clamart (francia) 7 (8,11. 5), 7. Zilina 7 (7:16), 8. Koper 7(4:17) B-csoport: Ommen (holland)-Perugia (olasz) 0:3, Valentina (svéd)-Panathinaikosz 0:3, Cserkaszi (ukrán)-Kieldrecht (belga) 3:0, Innsbruck (osztrák)-Schweriner SC (német) 0:3. Az állás: 1. Cserkaszi 12, 2. Perugia és Panathinaikosz 11-11 (16:4), 4. Schweriner SC 9, 5. Kieldrecht 8 (6:12), 6. Ommen 8 (6:15), 7. Innsbruck 7, 8. Valentina 6 CEV-kupa, negyeddöntő Visszavágók Férfiak: Oresztiasz (görög)-Roeselare (belga) 2:3, továbbjutott: Oresztiasz (5:4). Volley Roma (olasz)-Rovaniemi (finn) 3:1. tj: Roma (6:2), Arago de Sete (francia)-Modena (olasz - Kántor Sándor) 1:3, tj: Modena (6:2). SCC Berlin (német)-Kedzierzyn (lengyel) 3:2, tj: Kedzi­­erzyn (5:3) Nők: Panelliniosz Athén (görög) Reggio Calabria (Fésűs Erzsébet) 0:3, tj: Reggio Calabria (6:0). Tengeren (belga)-CSZKA Moszkva (orosz) 3:0, tj: Tengeren (4:3). Novij Urengoj (orosz)-Günes Sigorta Is­tanbul (török) 1:3, tj: Istanbul (6:2)