Nemzeti Sport, 2001. június (12. évfolyam, 148-176. szám)

2001-06-25 / 171. szám

2001. június 25., hétfő nemzetisport ­ 3. IFJÚSÁGI V Még hét hely kiadó a nyolcaddöntőben Egyiptomi csapás Finnországra HEGYI ANDRÁS Megtört az átok az argentínai világ­­bajnokságon, hiszen egy mérkőzésre végre több mint tízezer ember láto­gatott ki. Igaz, ez a hirtelen néző­szám-emelkedés a hazai válogatott miatt történt meg, hiszen mindenki látni akarta Buenos Airesben a Javier Saviola vezette nemzeti tizenegy utolsó csoportmérkőzését. A Vélez Sársfield stadionjába kilátogató szur­kolók pedig nem csalódtak, miután Savioláék harmadik gólzáporos győ­zelmükkel újfent javítottak a gólkü­lönbségükön. Az argentin öröm mel­lett még öt alakulat volt nagyon bol­dog az A-, a B- és a C-csoport záró fordulójában, mivel Ukrajna, az Egyesült Államok, Kína, Németor­szág és Egyiptom is bejutott a legjobb tizenhat csapat közé, követve Argen­tínát, Brazíliát, Ghánát és Costa Ricát. Egyiptom tökéletesen kiheverte az Argentínától elszenvedett történelmi vereségét - a 7-1-es kudarc az Csoportmérkőzések, 3. forduló: A-cso­­port: Argentína-Jamaica 5-1 (Coloccíni 3., Saviola 7., 86. - a másodikat 11 -esből, Her­­rera 14., 38., ill. Dawkins,78.) Finnország- Egyiptom 1-2 (Sjölund 74., ill. Hamza 10. - 11 -esből, Rejad 62) B-csoport: Kanada-Brazília 0-2 (Adri­­ano 21., Róbert 65), Irak-Németország 1-3 (Lapaczinski 37. - öngól, ill. Preuss 40., Mu­­naim 63. - öngól, Auer 67) Ifivébék történetének legnagyobb arányú kudarca volt hiszen Sarki Garib edző tanítványai úgy játszottak a finnek elleni találkozón, mintha ki­cserélték volna őket. A folyamatosan támadó egyiptomiak közül a Jamaica ellen tizenegyest hibázó Hamza bün­tetőből szerzett vezetést, majd a cse­reként beállt Rejad szépségdíjas eme­léssel kettőre növelte csapata góljai­nak számát. A hajrában Sjölund ugyan még szépített, de az afrikaiak tovább­jutását már semmi sem tudta meggá­tolni. ■ Uli Stielike legénysége is magára talált, hiszen a brazilok elleni kiütéses vereség után kevesen gondolták vol­na, hogy a németek is nyolcaddön­­tősök lesznek. Az utolsó csoportmér­kőzésen csak a diadal volt az elfogad­ható a Nationalelfnek, ám ez egyálta­lán n­em volt könnyű feladat, miután az Ázsia-bajnok Irak volt az ellenfél. A németek azonban megemberelték magukat, és hátrányból a maguk javá­ra fordították az eredményt, igaz, ri­válisuk az első félidő hajrájától em­berhátrányban játszott. C-csoport: Egyesült Államok-Ukrajna 1-1 (Aréna 39, Hr. Sztojan 84.), Chile-Kína 1-0 (Berrios 87) A csoport végeredménye 1. Argentína 3 - -1 4-29 2. Egyiptom 3 1 1 1 3-84 3. Finnország 3 1 - 2 2-43 4. Jamaica 3 - 1 2 1-61 Argentína és Egyiptom továbbjutott A csoport végeredménye 1 Brazília 3 3­--10-13 2. Németország 3 2-1 7-33 3. Irak 3 1-2 5-93 4. Kanada 3 - - 3B 0 Brazília és Németország továbbjutott Ukrajna 3 12-5-3 5 2. Egyesült Államok 3 1115-3 4 3. Kína 3 1111-1 4 4. Cil­lé 3 1-24-8 3 Ukrajna, az Egyesült Államok és Kína tovább­jutott VB-SELEJTEZŐ, ÓCEÁNIAI ZÓNA: Megzörrent az ausztrálok hálója Simán továbbment a Farina-legénység Munkatársunktól Az óceániai térségből már csak Ausztrá­lia reménykedhet abban, hogy ott lesz a 2002-es, japán-dél-koreai közös rende­zésű világbajnokságon. A socceroos a zónadöntő visszavágóján hazai pályán 4-1-re legyőzte Új-Zélandot, és 6-1-es összesítéssel továbbjutott. Frank Farina csapatára azonban az év végén még vár egy pótselejtező a dél-amerikai zóna ötödik helyezettje ellen, és csak annak sikeres megvívása után térhet vissza - 28 év után! - a világbajnokság mezőnyébe. A hazai csapat villámgyorsan érez­tette a látogatókkal, hogy felejtsék el a fordításról szőtt álmaikat. A 6. percben ugyanis David Zdrilic a nyúj­tózkodó Jason Batty kapus mellett a hálóba lőtte a labdát, és talpra ug­rasztotta a 42 ezres közönséget. Fél órával az Unterhaching csatárának gólja után a Feyenoordban légiósko­dó, és az első mérkőzésen kétszer is beköszönő Emerton cselezte át magát a kivik védősorán, majd mattolta a hálóőrt, és ekkor végképp eldőlt, hogy Sydneyben ausztrál örömünnep lesz a lefújás után. V: Dzsong Csul Kvong (dél-koreai). G: Zdrilic (6., 83), Emerton (36), Aloisi (57), al. Coveny (42. - 11 -esből) AUSZTRÁLIA: Schwarzer - Muscat Moore, Okon (Horvat, 60), T. Vidmar, Popovic (Mur­phy, 36), Skoko (Bresciano, 60), Lazaridis, Aloisi, Emerton. Zdrilic ÚJ-ZÉLAND: Batty - Zoricich, Perry (G. Da­vis, 79), Hickey, Ch. Jackson, S. Elliott Atkin­­son (Orlovic, 46), Nelsen, Vicelich,­ Coveny, Killen Továbbjutott: Ausztrália, 6-1-gyel Aloisi (balra) és Zdrilic (jobbra) is megadásra késztette az új-zélandi kapust Ausztrália -Új-Zéland SPANYOl ,CFI Elsőként a Zaragoza jutott be a kupadöntőbe Győzött, de nem tudott csodát tenni az Atlético Madrid MONCZ ATTILA Az Atlético Madridnak szenzáció helyett csak meglepetést sikerült okoznia a Ki­rály-kupa elődöntőjének visszavágóján. A nagy múltú, de jelenleg csak a másod­­osztályban szerénykedő együttes ugyan győzött 1-0-ra a Zaragoza otthonában, de a hazaiaknak egy gólt sikerült meg­őrizniük a Vicente Calderón-stadionban begyűjtött előnyükből, így ők utazhat­nak el a sevillai fináléra. A feljutásról az utolsó fordulóban le­csúszó Atlético hatalmas lehetőséget ha­gyott kihasználatlanul a La Romareda­­stadionban, hiszen hajdani KEK-győz­­tes riválisa egy erősen vitatható ítélet után már a 14. percben tíz főre fogyat­kozott. Történt, hogy Toni Jimenez ki­rúgását követően Correa és Paca csapott össze a labdáért a zaragozai tizenhatos előterében, amikor a hazai védő a szán­dékosság legkisebb jele nélkül, véletle­­nül rálépett Correa sarkára. A partjelző és a bíró rövid ideig tanácskozott egy­mással, majd villant a piros lap, Paco pe­dig mehetett zuhanyozni. HIRDETÉS III,1 I ' L|l~"......•­ Az Atlético alig több, mint negyedóra elteltével ki is használta az emberelőnyt. Dani nyargalt el a jobb oldalon, majd pontosan centerezett. A zaragozai bek­­kek ugyan Salvát még eltüntették, de Fagianiról megfeledkeztek, aki köszönte szépen a lehetőséget, és az ötösről a há­lóba helyezett. A madridiak akár még az első félidőben behozhatták volna a hát­rányukat, de a szerencse elpártolt tőlük. Ez a leginkább Dani lövésénél volt szembetűnő, a csatár néhány perccel a szünet előtt labdát csent, látványos cse­lekkel becsapta a hazai védőket, majd 18 méterről arasszal a jobb alsó sarok mel­lé helyezett. A fordulás után is folytatódott az egy­irányú forgalom - az Atlético támadott, a Zaragoza védekezett, a hatásfok azon­ban különböző volt. A madridiak né­hány Salva-villanás kivételével nem tud­tak igazi gólhelyzetet kialakítani, éppen ezért a hazai hívek viszonylag nyugod­tan ülhettek a lelátón. Aztán hét perccel a hármas sípszó felhangzása előtt még inkább fellélegezhettek, miután az Atlético is megfogyatkozott. A bíró sze­rint Correa eljátszotta a „nagy halált” a Zaragoza tizenhatosa előtt, amiért vil­lant a sárga lap, ami neki már a második volt, így rögtön jött a piros is. Ezután a hazaiak már okosan őrizgették össze­tettbeli előnyüket, és hét év után ismét eljutottak a Király-kupa döntőjébe. Zaragoza-Atlético Madrid 0-1 (Fagiani 30), továbbjutott: a Zaragoza, 2-1 -gyel A másik elődöntő, a Barcelona-Celta Vigo ta­lálkozó visszavágója (az első mérkőzésen: 1 -3] lapzártánk után fejeződött be. A döntőt június 30-án játsszák Sevillában. ­ Apróhirdetés BUDAPESTI amatőr jégkorongcsapatjáté­kosokat keres! Tel.: 06 (30) 942-6844. JÁRMŰ AZONNALI készpénzfizetéssel vásárolnék bármilyen típusú és állapotú személygépkocsit. Tel.: 06 (1) 216-9147, 06 (30) 943-3574. DACIÁT, ARO-t Favortot veszek.Tel.: 06 (30) 238-7412. KISTEHERAUTÓT keresek megvételre. 06 (20) 937-3550. Új Matiz 200 000 Ft-tal olcsóbban. 256-0036. VEGYES MATCHBOXOT, a 60-as évekből, veszek. 218-0419, 06 (20) 416-2712. KISPÁLYÁS LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG in­dul augusztus 25-én a Domus közelében. In­formációk: 06 (20) 912-7259. www.ext­ra. hu/bajnoksag. HIRDETÉS aMHOBI Sp-Sai!L)3 Jl’ VW-AUDI ALKATRÉSZEK V 1139 Bp., Röppentyű u. 34. Tel.: 350-6183 6000 Kecskemét, Batthyány u. 35. Tel.: 06 (76) 508-527 AKCIÓ! Hátsókerék csapágy-garnitúra 2000 Ft! PÉNZDÍJAS kispályás focitorna Budakeszin , 2001. július 14-15-én. Érdeklődni munka­napokon a 362-2259-es számon Veréb Gá­­­­bornál. Vidékieknek szálláslehetőség. NBA-rajongók! Kobe Bryant és Stephen Marbury dedikált meze certificattal, beke­retezve eladó. Tel.: 06 (30) 229-8451 A BUDAI XI SE szervezésében Hera-kupa né-­­­ven hatfordulós nyári labdarúgótorna indul, amely­­ 2001. július 3 - augusztus 9-ig tart Érdeklődni le­het: a 205-6501 és a 205-6508 telefonszámon. . Nemzetközi labdarúgás 9 HIRDETÉS .......................... . . , ,-------­ Röviddel az első félidő lefújása előtt aztán kisebb csoda történt. Tony Wid­mar szabálytalankodott Jonathan Per­­ryvel szemben az ausztrál tizenhatoson belül, a megítélt büntetőből pedig Coveny a hálóba lőtt. A gól önmagában nem lett volna különleges, azonban nem árt megjegyezni, hogy az ausztrá­lok a mostani selejtezősorozatban ad­dig a pillanatig kapott gól nélkül álltak! Az auszik aztán gondoskodtak ar­ról, hogy feledésbe merüljön ez az apró malőr. Az 57. percben Emerton, Zdrilic összjáték végén Aloisi is gólt szerzett, majd röviddel a lefújás előtt Zdrilic beállította a 4-1-es végered­ményt. „Egy feladatunk volt csak, és azt végre is hajtottuk. De még nem teljesí­tettük a küldetésünket! Ki akarunk jut­ni a világbajnokságra" - fogalmazott a hármas sípszót követően Paul Okon, az ausztrálok csapatkapitánya.