Nemzeti Sport, 2004. május (102. évfolyam, 119-147. szám)

2004-05-06 / 123. szám

­ KÉZILABDA NB I. FÉRFIAK, RÁJÁTSZÁS Kuzmicsov góllal köszönt el A Dunaferr hatalmas küzdelemben nyert, és nagy lépést tett az éremszerzés felé AZ 1-6. N­ELYÉRT Edző: Edző: Kolics János Kanyó Antal Az eredmény alakulása. 5. p.: 2-3.15. p.: 5-7.18. p.: 8-7.23. p.: 10-8 25. p.: 11-11 33. p.: 14-15.38. p.: 17-17. 43. p.: 20-17.53. p.: 24-20 Kiállítások: 12, ill. 8 perc Hétméteresek: 5/4, III. 6/2 SZIRMAI GYÖRGY Kettős ünnepre készülődött a dunaújvárosi csarnokot szinültig megtöltő hazai közönség. Egy­részt mindenki a bronzérmet bebiztosító győzelmet áhította, másrészt a búcsúmérkőzését ját­szó Kuzmicsov Szergejt akarta köszönteni. A mérkőzés előtt az MKSZ, Dunaújváros önkor­mányzata, a Dunaferr Rt., a Dunaferr Baráti Kör, a Duna­ferr SE, a szakosztály és a ven­dégcsapat vezetői kedveskedtek . A DÁN BAJNOKI hajrában a nőknél a Slagelse és a Viborg (a Győr EHF-kupa­­döntőbeli vetélytársa) küzd. A három pontig tartó párharc első össze­csapásán a Dunaferr ellen BL-fináléba jutó Slagelse otthon (pontosabban Bröndbyben), 4400 néző előtt 36—26-ra győzött Németh Helga csapata ellen. A magyar játékos korábban is fájós sarka a bemelegítéskor újra megsérült, ezért ajándékokkal - dübörgő vastaps közepette - a legendás irányító­nak­ nem szerepelhetett. A Viborgról­ továb­bra sem játszik a kéztörést szenvedő Kjaerskou. Fruelundot olyan erővel vágták szájon Anja Andersen tanítványai, hogy az ápolás után sem térhetett vissza a pályára; pompásan játszott a két francia világbajnok, Nicolas kapus és Lejeune (9 gól); jó formában védett Nörgaard; öt gólt lőtt Mikkelsen. (bendó) A vendégeket - akik sérülés miatt nélkülözték Törő Szabolcsot és Németh Attilát - nem hozta zavarba az emelke­dett hangulat. A dunaújvárosi ifjú csillagok közül Krivokapics remekelt, míg Császár és Zubai rendkívül elfogódottan, sok hi­bával játszott. Kolics János fo­lyamatos cserékkel igyekezett meglelni nyerő együttesét. Az első tíz perc után úgy tűnt, rá is talált a megfelelő csapatra: 5-7-ről 8-7-re fordított a Dunaferr. Stochl frenetikus formában hárította a lövéseket, támadásban pedig Krivokapics volt a hazaiak esze: zseniális lö­véseinek köszönhetően­­ a 24. percben csapata tizenegy góljá­ból már a hetediket jegyezhette - kínkeservesen, de tartotta, egy-két gólos előnyét a Duna­ferr. A vendégeknél az argentin Civelli vitte a prímet, ő is hét gólig jutott az első félidőben. A szünetben Hajdú János, az MKSZ szakmai igazgatója és Karádi Péter, a szövetség el­nökségi tagja nyújtotta át Csá­szár Gábornak Az év ifjúsági ké­zilabdázója címet. Bene Gyula szakosztályigazgató a hazaiak új, szlovák szerzeményének, Mariján Kleisnek adta át új, ősztől viselendő mezét. A szünet után is a vendégek kezdtek jobban, Szotyori meg­alkuvást nem ismerő küzdelmet vívott a hazaiakkal, legtöbbször Keménnyel, s ennek egy alka­lommal páros kiállítás lett a vé­ge. Kanyó Antal végre megta­lálta heteslövő emberét: a fiatal Haag Dávid két büntetőt is ér­tékesített. Végig szoros volt a mérkőzés, csupán a 43. percben tudott háromgólos előnyre szert tenni - Katzirz góljával - a Dunaferr. Civelli energiáit felőrölte a szívós dunaújvárosi védekezés, ő gólképtelen ma­radt a második játékrészben. A hazaiaknál a rutinos em­berek vitték a prímet, Rosta Miklós alázatosan szolgálta ki társait, Kertész Balázs pedig sérülten is visszatért, gólt is szerzett. Tíz perccel a vége előtt előbb csak halkan, később egy­re erőteljesebben kezdett zúg­ni a kórus. Kuzmicsov, Kuzmicsov! A Dunaferr pál­yán levő játékosainak azonban nem sikerült meg­győző különbségű előnyre szert tenniük - időközben Katzirzot harmadik kiállítása miatt kizárták -, így az ünne­pelt Kuzmicsov alig egy per­cet tölthetett a pályán. Azt is emlékezetessé tette! Első labdaérintését követően körülnézett és az oly sokszor megcsodált, kiszámíthatatlan mozdulataival kapura tört, majd fantasztikus góllal bebiz­tosította csapata győzelmét, egyben várható bronzérmét. A kettős ünnep meseszerű véget ért, a közönség okkal ünne­pelt. DUNAFERR SE TATA8ÁNYA­­CARBONEX Dunaújváros, 1500 néző. V: Kékes Cs . Kékes P. STOCHL Szathmári Kertész 3 Iváncsik T.2 KRIVOKAPICS 11 (3) SZÖGI 4 Császár 3(1) Rostál: Zubai SZOTYORI 3 KATZIRZ 4 CIVELLI7 Sándor 1 Kissi.1 ROSTA M. Puiay (kapus) Kemény Serfel2 Dénes Kuzma2 Vujin 2 Lengyel M. KUZMICSOV 1 Haag 2(2) Himer Lengyel P. Az újvárosi szurkolók egyik legnagyobb kedvence, Kuzmicsov Szergej parádés góllal köszönt el­ ­ i I­I I m I tö­lg I o I LU I 5 lö I O Dzomba látványos gólzápora A Fotex világbajnok horvát jobbszélsője 11 góllal szórta meg a pestszentlőrincieket NB I, FÉRFIAK, RÁJÁTSZÁS AZ 1-6. HELYÉRT FOTEX KDV P.LŐRINC -BR 37-18 (17-11) Veszprém, 800 néző. V: Nagy, Túróczi VESZPRÉM: STERBIK - DZOMBA 11, Lazarov 2 (1), Buday, GÁL 5, Pérez 3, Pásztor 3. Cs: Fazekas (kapus), DÍAZ 4, Csoknyai, Goluza 2 (2), Zsigmond 2, IVÁNCSIK 5. Edző: Zdravko Zovko PLER: Nagy - Rév 1, Harsányi 2, FREY 5, Börcsök, JAKAB 4, Forgács 2. Cs: MOLNÁR 4, Kiss, Horváth, Bakos. Edző: Nagy Károly Az eredmény alakulása. 6. p.: 4-0. 13. p.: 9-1.24. p.: 12-8.46. p.: 25-15 Kiállítások: 4, III. 8 perc Hétméteresek: 4/3, ill. 5/0 A csata legjobbja, a világbajnok Dzomba látványos gólokkal szórakoztatta a közönséget. NYÍREGYHÁZI AB-VILL KC PICK-SZEGED 16-28 (12-13) Nyíregyháza, 400 néző. V: Bonifert, Oláh NYÍREGYHÁZA: Nagy L. - Tombor 4 (2), Bécsi 2, Medve, Papp G. 2, FEKETE 4, Farkas 2. Cs: Lencsés (kapus), Tarnavölgyi 1, Bartha 1„ Nagy 7, Nagy Cs. 1, Braun, Janó. Edző: Kovács Mihály SZEGED: PERGER - Berta 2, Habuczki, MEZEI 4, Ilyés, BAJUSZ 8, Vadkerti. Cs: EKLEMOVICS 4, LALUSKA 7, Oláh 2 (1), Noris 1, Józsa M., Halász. Edző: Kovács Péter Az eredmény alakulása. 10. p.: 1-6. 17. p.: 6-9. 22. p.: 11-10. 35. p.: 13-16.42. p.: 14-20. 50. p.: 16-24 Kiállítások: 10, ill. 12 perc Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1 A második harminc percben parádézott Perger. A 7-12. HELYÉRT GYŐRI TENTO ETO KC BÉKÉS FKC 28-27 (10-11) Győr, 300 néző. V: Dobrovits, Tályok GYŐR: Tatai - FODOR 4, Struhár 4, KONKOLY 10 (3), Herbert 1, NYIKES 8 (3), Kányár 1. Cs: Gerháth (kapus), Cziffra, Józsa, Gyárfás, Remete, Kovács Á. Edző: Tóth László BÉKÉS: ARDELEÁN - Gilan, PÁSZTOR 4, Nagy K. 4, NOVANC 8, MOLDOVAN 8 (4), Nagy T. 1. Cs: Nagy Z., Nyitrai 2, Szatmári, Gálik. Edző: Benkő Árpád Az eredmény alakulása. 5. p.: 2-3. 10. p.: 6-5.16. p.: 6-7. 24. p.: 9-10. 36. p.: 10-15. 46. p.: 19-18. 55. p.: 26-23 Kiállítások: 6, ill. 10 perc Hétméteresek: 7/5, ill. 4/4 DIACELL PÉCSI KK CSÖMÖR KSK 26-25 (16-14) Pécs, 200 néző. V: Klúcsó, Lekrinszki PÉCS: SZABÓ P. - Radó, Erdélyi 3, Vojovics 3, WERNER 4, BURSAC 5 (2), KOVÁCS ZS. 4. Cs: Paics 1, Kovács G., Kokas 2, Szappanos 3, Császár F. 1. Edző: Füzesi Ferenc CSÖMÖR: ZSEMBERY - LAURENCZ 6, Tímár 1, CZINA 7, Varga Á. 1, Kende 1, VARGA P. 7. Cs: Gigler 2, Szörnyi. Edző: Adorján Gábor Az eredmény alakulása. 10. p.: 5-2. 14. p.: 6-6. 24. p.: 12-12. 44. p.: 19-19. 47. p.: 20-22. 57. p.: 26-23 Kiállítások: 10, ill. 8 perc Hétméteresek: 2/2, ill. 1/0 A végére nagyon paprikás lett a hangulat, a pályán és a kispadok környékén egyaránt, nem sok hiányzott a botrányhoz. SZÁZHALOMBATTA SZIGETVÁR 27-22 (13-14) Százhalombatta, 200 néző. V: Herczeg, Südi SZÁZHALOMBATTA: CZIRÁKI -WIESZT 8 (2), Szilágyi 3, Molnár 2, Golovin, BALÁZS 10 (2), Füsi 3. Cs: Pásztor, Tuba-Kovács (kapusok), Takács, Csík, Stéhli 1, Győrffy, Csepeli. Edző: Hemela Zsolt. SZIGETVÁR: SZENTE - LEHMANN 5, HORVÁTH F. 7 (1), Koncz, Németh A. 3, Ambrus 4, Tóth 1. Cs: Fata (kapus), Franyó 1, Kolsofszki, Lévai, Horváth R. 1, Becskei. Edző: Zádori László Az eredmény alakulása. 5. p.: 1-4. II. p.: 3-5. 16. p.: 5-9. 21. p.: 7-9. 26. p.: 9-12. 38. p.: 15-15. 44. p.: 18-17. 51. p.: 22-19. 55. p.: 24-19 Kiállítások: 12, ill. 10 perc Hétméteresek: 6/4, ill. 3/1 A második félidőben feljavuló Cziráki és a végig kitűnően játszó Balázs T. jó teljesítményével biz­tosan győzött a Százhalombatta. Tudósított DONÁT TAMÁS (Veszprém), BODNÁR TIBOR (Nyíregyháza), HAVASRÉTI BÉLA (Győr), PALLAGI RÓBERT (Százhalombatta), HORVÁTH LÁSZLÓ (Pécs) AZ ÁLLÁS 7 Győr 7 6 1 - 180-157 19(6) 8. Csömör 74 1 2 188-18214(5) 9. Pécs7 32 2 162-165 9(1) 10 Szigetvár 72 - 5 171-177 8(4) 11 Százhalombatta 72 - 5 190-189 7(3) 12. Békési 2-5 176-197 6(2) (Zárójelben az alapszakaszban szerzett bónuszpontok) Búcsúzik a világbajnok f­ia szombaton a Fotex KC Veszprém Újvárosban legyőzi a Dunaferrt, megszerzi 13. bajnoki címét. A veszprémiek azonban a jövő szerdai, Tatabánya elleni összecsapásuk után szeretnének együtt ün­nepelni szurkolóikkal, akik akkor láthatják utoljára Fotex-színekben a német Nettelstedthez aláíró Fazekas Nándort (akit szerződése lejárta után fel­tétlenül visszavár a klub), a spanyol Alteába távo­zó, szerb Ratko Nikolicsot, a szintén spanyol Ciu­­dad Realba távozó, horvát Mirza Dzombát. „Csodálatos éveket töltöttem a Veszprémben, s itt let­tem nemzetközileg is elismert játékos, amiért hálás va­gyok a klubnak és a szurkolóknak - mondta a Nem­zeti Sportnak a világbajnok jobbszélső, Mirza Dzomba. - A Ciudad terveit még nem ismerem pon­tosan, de azt hallottam, hogy szeretné megszerezni a szlovén BL-győ­ztes Geljétől Rutenkát, s balszélső­t is ke­res. Biztosan lesznek nehéz pillanatai a beilleszkedés­nek, de - szerencsére - évekig tanultam olaszul, ami egy kicsit hasonlít a spanyol nyelvhez. Az új kihívások m­indig jobb teljesítményre inspirálják az embert, s így vagyok ezzel én is. Hogy mi lesz a Ciudad után? Ne­héz rá válaszolni, de most azt mondom­, csak két csa­patban tudom elképzelni a további pályafutásomat. Az egyik a horvát Zagreb, a másik a Fotex. Vagyis elképzelhető­, hogy visszatérek Veszprémbe. ” A Fotex világbajnok jobbszélsője, Mirza Dzomba búcsúzik Veszprémtől - de talán nem végleg 2004. május 6., csütörtök Mi okozta több játékosa bizonytalankodását? Kolics János, a Dunaferr vezetője: - Ezt még nekünk is fel kell dol­gozni - válaszolta de tény, hogy elsősorban fiatal játékosa­ink a mai fantasztikus hangulat­ban, ezen az ünnepen psziché­sen összeomlottak, nem találták önmagukat. Kuzmicsov nekik is példát mutatott. Ő a kézilabdából azt tudta, amit nem lehet megta­nítani. A sportág zsenije volt. A vereség ellenére is elégedett volt csapatával? Kanyó Antal, a vendégek veze­tőedzője: - A Dunaferr érettebb játékosok­ból álló csapat, a mi lelkesedé­sünk bizonyos szintig elég volt, de az utolsó öt percben olyan hibá­kat követtünk el, amelyeket a Dunaferr kihasznált. Az átlagosnál jobban, becsülettel küzdöttünk, de nem bravúrosan. Szóról-szóra Milorad Krivokapics: - Nagyon meg kellett szenvednünk a győzelemért, nehezebb mérkőzést vívtunk, mint amire számítottunk. Ismét megmutattuk azonban, hogy tudunk küzdeni, és megérdemeljük a bronzérmet. Szathmári János: - Szergej klasszis volt, aki bármikor nagy mérkőzéseket tudott eldönteni, és el is bírta ezt a terhet. Most is sors­döntő gólt lőtt. Kuzmicsov Szergej: - Örülök is, meg szomorú is vagyok. Csodá­latos volt a bitcszt, de fáj, hogy vége. A 4. FORDULÓ MŰSORA Az 1-4. helyért Május 7., péntek Győri Graboplast ETO KC Dunaferr SE...........................18.00 Az újvárosiak győzelmükkel karnyújtásnyira kerülhetnek újabb bajnoki címükhöz. Váci NK-FTC .........................18.00 A zöld-fehéreknek nyerniük kell, ha meg akarják őrizni BL-t érő második helyüket. Az 5-8. helyért Május 6., csütörtök Liss Hódmezővásárhelyi NKC DVSC ...................................17.45 A vendégeknek még van esélyük az euró­pai kupaindulási jog megszerzésére, de ehhez Vásárhelyen nyerniük kell. Május 9., vasárnap Cornexi-Alcoa -Vasas.............17.00 A fehérváriak sikere várható, bár a ráját­szásban hullámzó teljesítményt nyújtó Vasas szerezhet meglepetést. AZ ÁLLÁS 5. Comexi3 2 - 1 80-78 7(3) 6 DVSC3 2 - 1 89-73 6(2) 7. Vasas Q U­E ArArhniv3 1 - 2 1 O 73-88 1A 77 6(4) 6 /1­­8 H.vásárhely 3 1 - 2 74-77 3(1) A 9-11. helyért Május 8., szombat Békéscsabai ENK Esztergomi KSE ......................15.00 A csabaiaknak csak a győzelem lehet jó eredmény a kiesés elleni harcban. (A Bp. Kőbánya-Spartacus szabadnapos.) AZ ÁLLÁS 9. Esztergom 2 11 - 52-39 7(4) 10­­.­Spartacus 2 - 2­­34-34 4(2) 11. Békéscsaba 2-11 37-50 4(3) (Zárójelben az alapszakaszban szerzett bónusz­pontok.) AZ ÁLLÁS 1 Veszprém 2 Szeged 7 7 - - 262-160 20(6) 7 5 - 2 205-171 15(5) 3 Dunaferr 7 5-2 182-181 13(3) 4 Tatabánya 7 2 1 4 191-207 9(4) 5 PLER 7 - 1 6 167-226 3(2) 6 Nyíregyháza 7 1 - 6 152-214 3(1) KÉZILABDA NB I, NŐK RÁJÁTSZÁS AZ ÁLLÁS 1.uunarerr i ó - - iu(4) 2 FTC 3 2-1 90-75 6(2) 3. Győr 3 1-2 74-83 5(3) 4. Vác 3 - - 3 76-94 1(1) nemzetisporf 9