Nemzeti Sport, 2004. október (102. évfolyam, 269-298. szám)

2004-10-03 / 271. szám

VÍZILABDA EUROLIGA, FÉRFIAK, 1. SELEJTEZŐKÖR Vesztett, de keményen harcolt a Ferencváros Pelle ismét remekelt, a rendes játékidőben győzhettek volna a zöld-fehérek Kipontozódott: Foresti (20. p.), Takács IFA. (27. p­, Süveges (29. p.), Mangiante (34. p.) Galatasaray (török)-Patrasz (görög) 8-6 (0-1, 2-2, 2-1, 4-1), Kranj (szlo­­vén)-Alphen (holland) 8-7 (1-0,3-2, 0-2,4-3). Az állás: 1. Brescia 8 (49-20), 2. FTC 6 (31-17), 3. Galatasaray 6 (37-29), 4. Kranj 2 (28-31), 5. Patrasz 2 (23-35), 6. Alphen 0 (18-54) SZABÓ GÁBOR A csoport két százszázalékos együttese találkozott a negyedik játéknapon, mégsem várhattuk el a Fraditól, hogy legyűrje a Bresciát. A két évvel ezelőtti Baj­nokok Ligája-győztes olaszok egyértelműen favoritként indul­tak neki a tornának, amit bizonyí­tottak is első három mérkőzésükön. Noha a két hor­­vát válogatott, Hinic és Barac, va­lamint az olasz válogatott Binchi is hiányzik a budapesti delegáció­ból, nem a házigazda számított esélyesnek. „Igyekszünk szoros meccset játsza­ni” - mondta Bíró Attila, az FTC szakvezetője. Pelle Balázs tisztes helytállásról beszélt, s arra a kérdésre, hogy abban mi van benne, ezt válaszol­ta: „Minden...” Rögtön látszott, hogy Cal­­caterrával lesz a legnagyobb gond: a center nyitotta meg a gólok sorát, ráadásul sorra állí­tották ki róla a zöld-fehéreket. Katonás egyenlíthetett volna, ám a Bindernek megítélt négy­méteresnél egy pillanatra kicsú­szott a kezéből a labda, igazíta­nia kellett - így viszont nem lőtte el egyből (ez szabály) a labdát, utána pedig minden mozdulat már feleslegesnek bi­zonyult. Fia már ő nem, előny­ben Bánhidy egyenlített, több gól már nem is esett a nyitó ne­gyedben. A másodikban Pelle hozta a hé­ten mutatott remek formáját, vé­dései nagyban hozzájárultak, hogy az olaszok nem tudtak meg­lódulni. S ha már így történt, Létay sorban megszerezte a veze­tést, amelyet még ugyanabban a percben - a kilencedikben - Cal­­caterra húzással, ugyancsak előnyben semlegesített. Edzője jutalomból kihívta pihenni, a to­vábbra is friss Deni Fiorentini pe­dig megúszásból növelte háromra az olasz gólok számát. A Fradi brusztolt, ahogy csak tudott, védekezésben nem lehe­tett panasz rá, a támadásban azonban több hiba is becsúszott. Mindebbe belejátszott, hogy a korábbi meccseken brillírozó Ka­tonás ezúttal halványabban póló­zott. Létaynak viszont most na­gyobb szerencséje volt a lövések­kel, így a 18. percben Gerini mö­gé varázsolta a labdát. A tisztes helytállás tehát megvalósulni lát­szott, még ha Mangiante meg is szerezte a vezetést a Bresciának (3-4). Az utolsó negyedben Takács és Goran Fiorentini találataival ala­kult 4-5-re az állás, Katonás pe­dig felhasználta az addig spórolt muníciót és irtózatos gólt lőtt 54 másodperccel a vége előtt. Sőt, a legvégén fórban adogathatott a Fradi, ám kimaradt az előny, így következhetett a hosszabbítás, csak úgy, mint az első napon a Kranj ellen, így erőn felül teljesített a zöld­fehér gárda, hát még Pelle, aki éppen a hosszabbításban lehetett a legmérgesebb: már 5-6-nál Csirics úgy kilenc méterről ejtett a hálóőr mögé, egyúttal veszni látszott a meccs. Katonás azért még bepiszkált egyet, így eggyel nyertek csak az olaszok. A vég­eredmény azonban felér egy győzelemmel a jelenlegi Fradi számára. B . Népliget, 150 néző. V: Galkin (orosz), Stampalija (horvát) PELLE GERINI Bánhidy 1 Ribic 1 Katonás 2 Vicsevics Binder R. CALCATERRA 2 Takács II A. 1 G. FIORENTINI 1 LÉTAY 2 Csirics 1 Süveges Foresti Szeles 0. Fiorentini 1 Edző: Edző: Bíró Attila Zorán Mustár Gól - emberelőnyből: 8/2, ill. 11/4 Négyméteresből: 1/-, ill. - MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ_______________ Sima Vasas-továbbjutás Már hat gól előnye is volt az angyalföldi gárdának UTE-VB-LEASING VASAS-PLAKET 8-10 (2-3, 3-3, 0-1, 3-3) Hajós Alfréd Uszoda, 600 néző. V: Kiszelly, Juhsár Gy. UTE: Ats­­ Dávid, KOVÁCS R. 3, Ferkó, Benczúr 1, Suti 1, Zoufal 2. Cs: Máthé, Kéri, Fábry, Hangody, Deme 1, Debreczeni, Bisztricsányi (kapus). Meg­bízott edző: Godova Gábor VASAS: Németh II Zs. - Hesz, VARGA D. 3, STEINMETZ Á. 3, Steinmetz B. VIN­­DISCH 1, Gombos. Cs: Mátyás 1, Kállay 1, Keszthelyi, Kelemen, Sziklai, Pecz 1, Szeles (kapus). Edző: Földi László Gól emberelőnyből: 9/3, ill. 9/5 Négyméteresből: 1/1, ill. — Kipontozódott: Mátyás (27. p.) Továbbjutott: a Vasas 21-17-es összesí­téssel GULYÁS ATTILA Mindkét kapus bemutatott egy­­egy bravúrt a mérkőzés elején, végül Varga Dániel törte meg a gólcsendet. Az újpestiek kapitá­nya, Kovács emberelőnyből egyenlített, de Mátyás jól találta meg a rést a hazaiak védelmén, valamint a következő Vasas­előnyből az ifjú Kállay lőtte ki a hosszú sarkot. Arról, hogy ösz­­szességében csak egy gól legyen a Vasas előnye a második ne­gyed előtt, Kovács gondosko­dott. Ugyancsak ő nyitotta meg a következő felvonást, harmadik gólja a 3-3-hoz volt elég. Ezután megint meglépett a Vasas, Var­ga előbb gólt lőtt, majd gól­passzt adott Steinmetz Ádám­­nak. Benczúr enyhített a hátrá­nyon, de Vindisch ismét vissza­­hízlalta a különbséget egy emberelőnyös szituáció végén. A negyed végén Varga elkövette a mérkőzésen egyetlen hibáját, Sutit hagyta ott egy az egyben, aki belőtte a helyzetet. A félidőre megtörni látszottak az újpestiek, hiába akartak, türel­metlenül és időnként zavartan játszottak és ez nem kecsegtetett sok jóval a sokkal szervezetteb­ben játszó Vasassal szemben. A térfélcsere után Steinmetz újabb akciógólt lőtt Kériről, amely után beindult a lila-fehérek pechsorozata. Miután elrontottak egy fórt, Deme kapufát lőtt, majd a következő támadásból Hangody fejbe lőtte Némethet. Hab a tor­tán, Suti emberelőnyből lőtt ka­pufája volt, végképp megtörni lát­szott az Újpest. A záró részre szét is estek a házigazdák, előbb nem adták meg a blokkot Vargának, majd Steinmetz Ádám tudott úgy gólt lőni, hogy tulajdonképpen egész teste a víz alatt volt. Ekkor alakult ki a létező legnagyobb kü­lönbség, összesítésben hat gól volt a Vasas előnye. Ezek után Földi László bátran engedte vízbe legfiatalabb játékosait is, akik bár kaptak egy gólt, lőttek is egyet. A négygólos előnyből végül kettő megmaradt. Harminc másod­perccel a vége előtt Deme kotor­ta be a labdát az angyalföldiek há­lójába, majd Zoufal az utolsó má­sodpercben belőtte a negyeddön­tő utolsó találatát. Steinmetz Ádám nagy szerepet vállalt együttese továbbjutásában 2004. október 3., vasárnap Min múlott? Bíró Attila: - Elsősorban a kis­­padunk rövidségén. Támadásunk­ra nemcsak az összeszokatlan­­ság, hanem a fáradtság is rá­nyomta bélyegét. Pelle újra hozta remek formáját, a Brescia ellen hosszabbításos mérkőzésen hét gólt kapni igencsak jónak mond­ható. MAGYAR KUPA, FÉRFIAK Domino: könnyedén A Pécs a harmadik negyedben talált be először NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓK LEGRAND-SZENTESI VK BRENDON-ZF EGER 5-8 (2-4, 0-0, 2-2, 1-2) Szentes, 300 néző. V: Székely Z., Marjai Zs. SZENTES: HORVÁTH T. - Szabó II, Tor­­day 1, Kis J.1, VÍGH 1, Juhász Zs., SZEBENI 2. Cs: Hegedűs, Gábor, Berki, Döbrössy, Szabó T. Józsa. Edző­: Vidu­­manszky László EGER: Jászberényi - NYÉKI 2, Fülöp, Kiss Cs. 1, Weszelovszky, Gór-Nagy, KIS G. 2. Cs: Hegedűs, Decker 1, Bálint 1, CZIGÁNY 1, Matajsz, Seress. Edző­: Tóth Kálmán Gól - emberelőnyből: 9/2, ill. 11/5 Kiállítva (végleg cserével): Juhász Zs. (3. p.), Fülöp (3. p.) Kipontozódott: Döbrössy (19. p.) Továbbjutott: az Eger, kettős győzelem­mel (18-8) A mérkőzés előtt Beleon Zsolt, a szentesiek elnöke virágcsokrokkal köszöntötte a helyi női csapat olimpikonjait, Szremkó Kriszti­nát és Kisteleki Dórát. Egyúttal említést tettek az egri férfigárda távolmaradó olimpiai bajnok ka­pusáról, Szécsi Zoltánról, vala­mint a Szentesről elszármazott Tóth Noémiről, aki az olasz válo­gatott színeiben szerzett ötkarikás aranyérmet - első szentesiként. A hazai együttesben Somogyi és Németh kisebb sérülés miatt nem játszhatott, a vendégek kis­­padján továbbra is Tóth Kálmán foglalt helyet Gerendás Györ­gyöt helyettesítve. Horváth bra­vúros védésekkel adta meg az alaphangot, a Brendon a helyze­tek kidolgozásában, a Legrand azok hárításában jeleskedett. Bár a továbbjutás gyakorlatilag már Egerben eldőlt, a Kurca-partiak szemmel láthatóan nem adták meg magukat, és a harmadik ne­gyedben két gyönyörű megúszás után egy gólra közelítették meg ellenfelüket. A hajrában Szabó Nándor újra megsérült, Nyéki pedig gyorsan lehűtötte a pislá­koló hazai reményeket. PVSK-TÁSI-DOMINO-BHSE 7-16 (0-3, 0-5, 4-4, 3-4) Pécs, 200 néző. V: Bors, Vojvoda PVSK: Kajdy - SZLATERICS, PETŐVÁRY 2, Csaba 1, Sugár 1, Kol­lár, Lukács G. Cs: Krizsán (kapus), Si­mon, Dankó, Surányi, Horváth D., DE BLASIO 3. Edző: Ambrus Tamás DOMINO: KOVÁCS Z. - Frikk 2, Kovács D. 2, SZÍVÓS 2, Hoppál, Paján 1, Szé­csi. Cs: Nagy (kapus), BÁRÁNY 3, Sza­bó B. 1, CSEH 2, Hárai 2, Bodnár 1. Edző: Kovács István Gól - emberelőnyből: 8/4, ill. 4/2 Négyméteresből: 1/0, ill. 1/1 Tj.: a Domino, kettős győzelemmel (33-17) Bár a pécsiek a mérkőzés előtt fogadkoztak, hogy a visszavágót a fővárosi találkozónál szoro­sabbá teszik, első találatukat csak a harmadik negyed elején szerezték (miközben a vendé­gek már nyolcnál tartottak), ami megpecsételte a sorsukat. A második félidőben ugyan na­gyobb sebességre kapcsolt a há­zigazda, a negyeddöntő egyet­len másodosztályú gárdájaként néhány szép megoldást is be­mutatott, ám így sem tudta már befogni a tartalékosan is klasz­­szis Honvédőt. Tudósított KOZÁK JÁNOS (Szentes), SZŰCS ZSOLT (Pécs) * V, TOVÁBBI TIPPMIXEREDMÉNYEK 076. V, 1.90. 077. D, 2.85. 078. H, 2.35. 079. H, 1.80. 081. H, 1.95. 082. V, 2.55. 083. V, 2.35. 084. D, 2.65. 085. V, 2.40. 086. V, 2.50. 087. D, 2.85. 154. H, 3.65. 160. H, 1.25.161. D, 2.85. 162. D, 3.20. 163. H, 1.25. 164. H, 1.20. 165. H, 1.40. 166. H, 1.40.167. V, 4.00.168. D, 3.10. 169. V, 5.00. 170. H, 1.10. 171. H, 1.40. 172. D, 3.20 Az eredmények tájékoztató jellegűek, a többi szombati esemény lapzárta után ért véget. Indul az olimpiai bajnokok roadshow-ja SZEGED­ Az olimpiai bajnoki cí­mét Athénban megvédő magyar férfi pólóválogatott az Indesit vízilabda-roadshow keretében járja végig az országot a következő hét napban. A vasár­nap induló program első állo­mása Szeged, ahol 18 órakor az Újszegedi Sportuszodában csap össze Kemény Dénes csapata a helyi pólósokkal. Egyetlen nap szünet nélkül Szolnokon, Haj­dúszoboszlón, Székesfehérvá­ron, Szombathelyen, Pécsett és Egerben szállnak még vízbe Szécsiék. A gálameccsek előtt és után az autogramvadászoké a terep, valamint értékes ajándé­kokat sorsolnak ki a tombolán részt vevő nézők között. VNG OB I, NŐK_________________________________________________ Óriási fölényben a nagyok közvetlen riválisát győzte le a BVSC ZF-EGRI VK-BVSC 2-6 (1-1, 0-0, 1-3, 0-2) Eger, 100 néző. V: Fekete B. EGER: SERFŐZŐ - Rónaszéki, Szarvas Zs., Vígh, Erdélyi 1, SALLAI 1, Máthé. Cs: Pécsi, Szarvas M„ Fekete K„ Karanyicz, Bene. Edző­: Kelemen Attila BVSC: Klimenkó - BASK11, Bodor 1, TAKÁCS 0.2, Csavaj­­da, Tankó, Kisteleki 0.1. Cs: Kerpen, Hel­lig, HONIG 1, Horváth S., Dolnay, Molnár Zs. Edző­: Dolnay Ottó Tamás Gól - emberelőnyből: 4/1, ill. 6/1 Nágyméteresbő­l: 2/1, ill.­­Az első két negyedben a fantasz­tikus formában védő Serfőző Krisztina bravúrjaival tartotta a lépést a hazai csapat. A jobb játékerőt képviselő vendégek a 2-3-as állásnál kihagyott egri négyméteres után kerekedtek felül. A fiatalokkal teletűzdelt gárdák sok hibával tarkított mérkőzésén reális a végered­mény. SZENTESI VK SOLARKER-VILLANÓ FÓKÁK KECSKEMÉT 16-2 (4-0, 4-1, 6-0, 2-1) Szentes, 200 néző. V: Székely Z., Madarasi SZENTES: Döme - Sipos, KISTELEKI D. 3, Molnár A. 2, SZREMKÓ 4, Tóth I A. 1, Hegedűs. Cs: Brezovai (kapus), Szabó X. 2, Hevesi, Mészáros 1, Pengő 2, Dalmády Sz. 1, Huszka. Edző­: Kozák László KECSKEMÉT: Szeles - GAZDAG 1, Vér, Hajdú, Virág, Kovács Csatlós, Fabó. Cs: Tóth B., Tóth M. 1, Nehéz. Edző: Valkay Ferenc Gól - emberelőnyből: 7/6, ill. 5/1 Kipontozódott: Kovács Csatlós (24. p ), Mészáros (25. p.) A hazai csapat lendületes, köny­­nyed játékkal, tetszetős gólokat lőve biztos győzelemmel kezdte az idényt a sok fiatalt felvonulta­tó, rutintalan vendégek ellen. ASI-VASAS DUNAÚJVÁROSI FŐISKOLA-ELCO 1-17 (0-3, 0-4, 0-5,1-5) Hajós-uszoda, 50 néző, V: Martinovics A. VASAS: Szaniszló - Csabai, Farkas 1, Butuza, Menczinger A., Papp, Moravetz. Cs: Menczinger M. (kapus), Balázs,­Wolf, Zádor. Edző: Kovács Imre DUNAÚJVÁROS: Jankovics - Benkő N. 2, Szűcs 1, Brávik F., BUJKA 5, BÓDI 3, BENKŐ T. 3. Cs: Brávik H. ZSÁMBOK 3, Poszkoli. Edző: Mihók Attila Gól - emberelőnyből: -, ill. 2/0 Négyméteresből: -, ill. 1/1 Bár Mihók Attila, az újvárosiak edzője nem volt mindennel elé­gedett, csapata fölényes győzel­méhez semmi kétség sem fér­hetett. Az angyalföldiek tizen­négy kapott találat után lőtték a becsületgóljukat. DOMINO-BHSE-POLO OSC-CEMOLOG 22-2 (10-0,2-0, 6-1, 4-1) Hajós-uszoda, 50 néző. V: Molnár P. DOMINO: Horváth P. - PÉTERI E. 3, Tomaskovics 2, TÓTH I. 5, Porvay 2, IPACS 3, KISS A. 3. Cs: Szép (kapus), Beck, Bak, Tóth L. 2, Struhács 1, Hor­váth D., Szentkereszti 1. Edző: Győre Lajos OSC: Móra - Pataky 1, KIRÁLY K. 1, Dósa, Király Á., Hegybányai, Pol­­ereczky. Cs: Péteri Zs., Simoncsics, Kodolányi, Kőhalmi. Edző: Menyhárt Zoltán, Becsey Péter Gól - emberelőnyből: 3/2, ill. 2/1 Négyméteresből: 1/1, ill . Kiállítva (végleg cserével): Király Á. (11 p.) Az erőviszonyokra jellemző, hogy már az első percben három gólt ért el a Domino. A továbbiakban úgy alakult az állás, ahogy Győre Lajos edző cserélt. Tudósított BAJZÁTH RAFAEL (Eger) FESZT­­BAUM BÉLA (Hajós-uszoda), KOZÁK JÁNOS (Szentes) nemzetisport 21