Nemzeti Sport, 2006. április (104. évfolyam, 89-117. szám)

2006-04-16 / 104. szám

CSAPATSPORTOK VÍZILABDA VIG OB I, FÉRFIAK, ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS A szélső bravúros visszatérése Császár György három gólt szerzett, ezzel főszerepet vállalt az egriek győzelméből BREWON-FEUS­THERM-ZF-EGER - TEVA-VASAS­­PLAKET (2-3, 0-0, 4-1,1-3, 0-0, 2-0) - hosszabbítás után 1 A mérkőzés osztályzata: 3 1 Eger, 1400 néző V: Kiszelly, Németh A. Jászberényi Nagy V. Baco Steinmetz B. HEGEDŰS 1 Varga Dániel KISG. 3 STEINMETZ Á. 4 Decker Á. Kuncz Mackeben Varga Dénes 1 Nyéki VINDISCH 2 1 CSERE CSERE 1 GÓR­ NAGY 2 Kelemen CSÁSZÁR 3 Mátyás Kiss Cs. Zentai Matajsz Heinrich Bálint Kállay Czigány Edző: Edző: Gerendás György, Földi László Tóth Kálmán Gól - emberelőnyből: 10/3, ill. 9/2 Ötméteresből: -,ill. 1/0 Sárga lap: Gerendás György (7. p.) A nyolc pont megszerzéséig tartó párharc állása: 4-4 BAJZÁT RAFAEL, SZABÓ GÁBOR Hatalmas csatában, a ráadásban nyert az Eger a Vasas ellen, így 4-4-re áll a két csapat párharca. „Majd a mérkőzés után elárulom, miért szerepel a jegyzőkönyvben Császár György neve” - mondta sejtelmesen Gerendás György, az Eger edzője tíz perccel a kezdés előtt. Csak azt tudatta, hogy Csá­szár (aki több mint egy hónapja szenvedett kézsérülést a Kassa el­leni edzőmeccsen) mindössze húszszázalékos állapotban lehet, ezért különösen kíváncsiak vol­tunk, miért számított rá a tréner. Azt viszont a saját szemünkkel is láttuk, hogy a legutóbbi Eger-Vasas csatákhoz képest csökkent a nézőszám... A jelenlévők jó ideig a kapufák tesztelését, forgácsolását követ­hették figyelemmel, Nyéki Balázs kétszer, Varga Dénes egyszer ko­pogtatott, sőt Steinmetz Ádám is így tett a negyedik percben, de esetében a lécről a képzeletbeli gólvonalon túlra vágódott a lab­da. A húszszázalékos Császár be­kötött kézzel is igazolta beállítá­sának jogosságát (1-1), de Steinmetz Ádám mozdonyként vontatta el, illetve forgatta be a védőket: két remekbe szabott ak­ciógóllal jelentkezett, előbb Bá­lint Gergőt, majd Gór-Nagy Miklóst téve lóvá. Gór-Nagy ne­mes bosszút állt: 2-3-ra alakította az állást az első negyedben. Az első nyolc perc történéseit követve megállapíthattuk, régen volt ennyire felpörögve Geren­dás György, amin nem is csodál­koztunk, hiszen újabb Vasas-si­ker esetén 6-2-re ugrott volna meg a piros-kék gárda a nyolc pont megszerzéséig tartó csatá­ban. Gerendás például látványo­san leteremtette a medencéből kikászálódó Karczi Bacót, de a partról is folyamatosan űzte-haj­­totta övéit. Rájuk is fért, hiszen az Eger csak a meccs 15. percé­ben késztette első alkalommal védésre Nagy Viktort, ráadásul nem tudott előnyt kovácsolni ab­ból, hogy Steinmetz Ádám gyak­ran maradt le a visszaúszásoknál. A félidő előtt két másodperccel csaknem elszakadt a cérna a he­vesieknél, akik leginkább a sorsot kárhoztathatták, mégis a bírókon töltötték ki a dühüket. Történt, hogy Steinmetz Barnabás sza­bálytalankodott Kis Gáborral szemben, aki éppen felvette a labdát a szabaddobás elvégzésé­hez, ám ebben a pillanatban Né­meth Attila sípolt, és kiállította Zentai Tamást. Kis közben vé­gigvitte a mozdulatot, és be is ta­lált a jobb alsó sarokba, csakhogy a gólt a közbesípolás miatt nem adták meg a játékvezetők. Óriási pechjük volt a házigazdáknak. Az viszont a támadójátékuk kritiká­ja, hogy a Vasashoz hasonlóan ők is érintetlenül hagyták a kaput ebben a negyedben. A szoros emberfogással a Va­sast megbénító és kifárasztó Eger belehúzott a harmadik negyed­ben, Császár bal csuklója újra megvillant a jobb oldalon, Gór- Nagy középről értékesítette a fórt, és az egy pillanatra levegőt kapó Kis Gábor is tovább gyengí­tette a Vasas pozícióját. A piros­kékek 15 és fél percen át megkí­mélték a hazai kaput, sorozatban öt előnyt pazaroltak el, mire Var­ga Dénes megszerezte együttese negyedik gólját. Kis Gábornak erre is volt válasza - kétgólos előnnyel várhatta az utolsó felvo­nást a Brendon. Kiderült, mégsem fáradt el annyira a Vasas, igaz, az egriek három védekezési bakival segítet­ték két gólhoz Vindisch Ferencet, illetve eggyel Steinmetz Ádámot (7-7). Közbeékelődött Császár újabb bombája, amellyel végleg megcáfolta edzője állítását, már ami a gyenge felkészültségi álla­potát illette. Jött a hosszabbítás. A ráadás első felében két Va­sas-kapufa, két Jászberényi-védés, illetve két rossz egri lövés kíván­kozott a statisztikába. A második etapban egy rossz indítást köve­tően Hegedűs szerzett gyönyörű gólt villanása után, Varga Dénes elhibázott ötméteressel rontotta a Vasas esélyeit, Kis Gábor viszont még képes volt egy akciógólra, és már nem maradt javítási lehető­ségük a vendégeknek. Az Eger egyenlített az összesítésben. S hogy miért tért vissza éppen most Császár György? Nem, nem tudta Gerendás, hogy három gólt tartogat a tarsolyában, a valós ok az, hogy Kiss Csaba 39 fok fe­letti lázzal feküdt még pénteken az ágyban, szükség volt az erő­sítésre a jobb szárnyon! Kis Gábor (fehér sapkában) tarthatatlan volt, három gólt vállalt a kilencből . VNG OB I, RÁJÁTSZÁS Újpest: ez becsületbeli ügy A lila-fehérek ugyan nem kerültek a négy közé, de továbbra is odateszik magukat Az Újpest nem került a legjobb négy közé, de ezután is becsü­lettel játszik. Varga Tamás és társai Szentesen bizonyították, remek játékosok - a 8-5-ös si­kerük azt jelenti, hogy az 5. he­lyért játszhatnak majd. A Pécs pedig a kilencedikért, miután a Neptun ellen odahaza nyert. Felettébb érdekes, egy­ben a védekezés kritikája, hogy a mérkőzésen nem kevesebb, mint harmincöt gól született­­ 23-12-es megoszlásban. Ennek ellenére Beszédes Csaba, a fő­városiak edzője azt mondta, jól érezték magukat. ő már csak tudja... A Pécs ellenfele a BVSC lesz majd, miután Vincze Balázs csapata az OSC-Kaposvár ellen tudott győzni (10-7). A zuglói­aknál Balatoni Máté hét gólt szerzett, ezzel egyértelműen a a kiegyensúlyozott találkozó hőse volt. FÉRFIAK, AZ 5-8. HELYÉRT, A 9-12. HELYÉRT, NŐK, AZ 5-8. HELYÉRT, OSC-KAPOSVÁR BVSC 7-10 (1-2,1-3, 0-2, 3-1) Szentes, 300 néző. V: Kun Gy., Székely B. SZENTES: HORVÁTH T. - Szabó N. 2, Torday, Németh 2, Juhász, Plézer, Vígh 1. Cs. Gábor, Papp, Józsa, Döbrössy, Szabó T. Edző: Berki András ÚJPEST: Bisztritsányi - KOVÁCS 2, Dá­vid, Varga 4, Suti, REGŐS Á. 1, Somogyi. Cs: Benczúr, Vörös, Debreczeni, Salamon, Zoufal, Máthé 1. Edző: Petrovics Mátyás Gól - emberelőnyből: 8/1 ill. 9/3 Ötméteresből: 4/3 ill. 3/3 Kipontozódott: Torday (20. p.), Salamon (28. p.) A nyolc pont megszerzéséig tartó párharc végeredménye: 8-0 az Újpest javára MESTERMÉRLEG Berki András: - Gratulálunk az ÚTE-nak, reális a különbség. Petrovics Mátyás: - Hoztuk a kötelezőt, dolgozunk tovább. Tudósított: KOZÁK JÁNOS (6-2, 5-3, 6-2, 6-5) Pécs, 100 néző. V: Székely, Móni PÉCS: KÓSZ - PETŐVÁRY 4, Ágner­ 3, BÁRBA 4, Kéri 1, SIMON 1 (1), Lukács G. 2. Cs: Kajdy (kapus), Tusa, Bóbis 1, Hor­váth D. 1, Kollár 2, Lukács D. 1, DE BLASIO 3. Edző: Ambrus Tamás NEPTUN: Kovács - DOBRICZA 2, Szilágyi 1, Max 1, SÁRMEZEI 2, Pszota 1, Halász 1. Cs: Nemes 1, Csatári, Balla, Ludányi 2, Ábel 1. Edző: Beszédes Csaba Gól - emberelőnyből: 9/6, ill. 8/2 Ötméteresből: 1/1, ill.­­Kipontozódott: Halász (22. p.) Kiállítva (cserével végleg): Ludányi (25. p.) A nyolc pont megszerzéséig tartó pár­harc végeredménye: 8-0 a Pécs javára MESTERMÉRLEG Ambrus Tamás: - A dobott góljaink szá­mával elégedett vagyok, a kapottakéval nem. Beszédes Csaba: - Mi jól éreztük magunkat. Tudósított: SZŰCS ZSOLT (2-1,1-3, 2-3, 2-3) Hajós Alfréd uszoda, 100 néző. V: Bátori, Madarasi OSC: Tory­­ Ibolya, TIBA 3, Szőcs, Major, Balla, Hangody. Cs: Békési 1, Dálnoki, Ürögi 1, Keszthelyi, Bakó 1, Tapasztó 1, Szenes (kapus). Edző: Ábrahám István BVSC: Labancz-Ambrus, Persely 1, Szabó 6, Szűcs, BALATONI 7, NÉMETH ZS. Cs: Kaszper, Csempe 1, Zsoldos, Kriszt 1, Nagy, Simon, Szabó A. (kapus). Edző: Vincze Balázs Gól - emberelőnyből: 5/1 ill. 5/2 Ötméteresből: 1/1 ill. 1/0 Kipontozódott: Szőcs (29. p.) A nyolc pont megszerzéséig tartó párharc végeredménye: 8-0 a BVSC javára MESTERMÉRLEG Ábrahám István: - Aki érti, az tudja, hogy minek lehet örülni, és miért lehetünk szomorúak... Vincze Balázs:­­ Jó felvezetése volt a Pécs elleni helyosztónak. Tudatott: SZÉKELY BULCSÚ (2-3, 2-2, 4-3, 3-4) Kecskemét, 100 néző. V: Marnitz, Macskai GYŐR: Szaniszló - Gazdag 2, Vér 2, Pavuk 1, HORVÁTH Á. 3, KOVÁCS P. 3, Wasz­­lavszky. Cs: Butuza, Rozgonyi. Edző: Kár­páti Gábor KECSKEMÉT: Szeles - JANCSÓ 3, TÓTH M. 4, ZOMBOR L. 1, NEHÉZ, KUCZORA 3, KLING. Cs: Kertes K. 1, Borbás. Edző: Valkay Ferenc Gól - emberelőnyből: 4/3 ill. 6/4 Kiállítva (végleg cserével): Klink (8. p.) A nyolc pont megszerzéséig tartó párharc állása: 6-4 a Kecskemét javára MESTERMÉRLEG Kárpáti Gábor: - Nem értem a forma­hanyatlást. Valkay Ferenc: - Idegromboló csatában győztünk. Tudósított GARAY GÉZA 16 nem sport MESTERMÉRLEG Csodálatosan küzdött a csapatom. A fi­úk megmutatták, milyen a hozzáállásuk a vízilabdához. Azt még nem tudhatom, fordulópontot jelent-e a mai sikerünk a párharcban. Azt szeretném, ha a további meccseken is ezt az elszántságot láthatnám 1 * - 1 viszont. GERENDÁS GYÖRGY­­ - az Eger edzője Fantasztikusat nyújtottunk, de nem volt szerencsénk, sok kapufát lőttünk. Mi is megérdemeltük volna a győzelmet ezen az estén, ám csak az egyik csapat nyerhetett. A végén koncentráltabb volt az Eger,, ez döntött. FÖLDI LÁSZLÓ | a Vasas edzője­­ /IK A kapufát forgácsolták EGE 28 9 5 5 3 6 2 0 3 4 III III Összes lövés Gól Védett Blokkolt Kapufa Fölé/mellé Kontrafault Ráúszás Szerzett labda Eladott labda SAS 36 7 11 6 10 3 6 6 3 1 Hiába hozta el mind a hatszor a labdát a Vasas, hiába lőtt többször kapura, a sok kapufa határt szabott lehetőségeinek. A piros-kékek csak a harmadik negyedben négyszer találták el a kapufát. AMERIKAI FUTBALL Felfalták az Acélcápákat RODICS DÁNIEL Az osztrák amerikaifutball-baj­­nokságban szereplő Budapest Wolves ezúttal Traunba utazott, az ASKO Steelsharks csapatánál vendégeskedett. A Wolves nagy csatában nyert 24:13-ra. A mérkőzést lendületesen és ered­ményesen kezdték a hazaiak, a magyarok azonban hamarosan magukra találtak, és a támadó­alakzatuk ezután már jól mű­ködött. Hátul a kemény védelem gátat szabott a gyakori osztrák próbálkozásoknak, így nem for­gott veszélyben a Wolves-siker. A remek időjárásnak köszönhetően népes szurkolósereg figyelhette a szép passzokat, látványos elfutá­sokat és kemény ütközéseket. HIRDETÉS HOT-DOG1 www.amerikaihotdog.hu 2006. április 16., vasárnap