Nemzeti Sport, 2007. július (105. évfolyam, 177-207. szám)

2007-07-21 / 197. szám

61 LABDARÚGÁS nemzeti síport 2007. július 21., szombat NB 11. FORDULÓ Angyalföldi ördöngösség A piros-kékek nem erősítettek, de megerősödtek, és így könnyedén győztek Csere: Somorjai helyett Rebrik a 66., Pavicsevics helyett Odrobéna a 71., Kincses helyett B. Tóth a 81. percben Németh Gábort! A Vasas kapusának ritkán kellett játékba avatkoznia.___________________ Balog Zsolt 5 A jobb oldali védő ezúttal kevesebbet vállalt a támadásokból, ritkán adott be, pedig a bal oldal sebezhető volt. Kovács Gábor : Rendszerint ő nyerte a test test elleni párharcokat, ám egy-egy csellel zavar­ba hozható. Máriusz Unierzyski 5 Olykor magabiztos megoldásokat vá­lasztott, határozottnak tűnt, ám a tata­bányai gólnál nagyot hibázott. Tóth Andrási Csupa szív játékkal rukkolt ki, bár az el­lenfél villámgyors akciói olykor megold­­hatatlan feladat elé állítják őt. Kincses Pétert Rendre bejátssza a pálya jobb oldalát, és a kapura is veszélyes, ám ezúttal visszafogott teljesítményt nyújtott. Somorjai Tamás 6 Újoncként csak dicsérni lehet a teljesít­ményét. Rengeteget futott, és adott egy tanítanivaló ziccerlabdát. Csedormir Pavicsevics 5 Igazi buldog, akinél a labda sincs rossz helyen, de becsúsztak neki rossz átadá­­ sok és hibák is. Németh Norbert: A bal szélen is rengeteget vállalt, holott ez nem az ő posztja. A csapata legjobb­jai közé tartozott. Lázok János képességei alapján akár már a váloga­tott keretnek is tagja lehetne, csakhogy nagy hibaszázalékkal futballozik. Csere: Ughy helyett Ferenczi G. a 36., Takács helyett Juan Pérez a szünetben, Horváth P. helyett Sándor I. a 68. percben Vukasin Polekszics 6 Bravúros védéseket mutatott be, a Ta­tabánya mégis kikapott.__________ Farkas Viktor 5 Rendre elvesztette a párharcokat Né­meth Norberttel szemben, sőt Tóth András is mögé tudott kerülni. Dienes András , Kenesei Krisztián semlegesítése meg­oldhatatlan feladatot jelentett számára. Filé Tamás 5 Néha előremerészkedett, hátha sikerül góllal meglepni az ellenfelet, ez azonban nem az ő meccse volt. Megyesi László 6 Életveszélyes szabadrúgásai ezúttal is riadalmat okoztak az angyalföldi olda­lért.________ Kriston Attila 6 Még mindig befutja az egész pályát, és ha helyzetbe kerül, általában jó megol­dást választ. Takács Marcell 3 Tehetséges ifjú, aki az MTK-ban nevelke­dett. Tatabányán nagy lehetőséget ka­pott a sorstól - jó futballista lehet. Balogh Zoltán 4 Szürke volt, pedig a középpályán lett volna esély az újoncokkal felálló Vasas­alakzattal szemben. Ughy Márk 4 Ő sem tudott hozzátenni a Tatabánya já­tékához túl sokat, talán ezért is volt any­­nyira veszélytelen a vendégcsapat. Hajdú Norbert : Hatalmas futóteljesítménnyel rukkolt ki, de visszafogott játékot produkált. Horváth Péter 4 A mérkőzés gyorsan eldőlt, hi­szen a 9. percben már 2-0-ra vezetett a Vasas, és bár a Ta­tabánya becsülettel küzdött, szépített is, az angyalföldiek jobban bírták erővel. Afrika-kupa-meccsek hangula­ta elevenedett meg péntek este az Illovszky Rudolf Stadion­ban, az ütött-kopott lelátón helyet foglaló nézők ájuldoztak a melegtől, hogy aztán nem sokkal hét óra után már azt lás­sák, hogy alapos hideg zuhanyt kapott a Tatabánya. Az angyal­földiek a várakozáson felüli ta­valyi szereplés ellenére sem erősítették meg az együttes ke­retét, a vendégcsapat pedig egyértelműen meggyengült. A rajt ezt igazolta is. A pokoli me­legben is elevennek tűnő Vasas pillanatok alatt kétgólos előny­re tett szert, és az idősebb drukkerek már mondták is: amikor legutóbb a Tatabánya volt az első fordulóban a piros­kékek ellenfele, akkor 5-1-re nyert a Vasas. Persze ez nem mostanában történt, hanem 1976-ban... Ám az angyaföldiek egyszer csak kapkodni kezdtek, főként a védelem tagjai, s jött is a szépítő gól, visszahozva a re­ményt a tatabányaiak számára. A folytatásban többször is talp­ra pattant a korábbi idény edzőjének megválasztott Mé­szöly Géza, ez is jelezte, hogy játékosai sok hibával, több rossz passzal operálnak, ám a nagyobb ziccerek még így is az enyhe mezőnyfölényben fut­ballozó Vasas előtt adódtak. A szünet után a játék jobbára a pálya középső részére korlá­tozódott, kevés helyzettel. Per­sze ne feledjük, a visszafogott tempó, a lassabb támadásszö­vés ezúttal a szokatlan hőség számlájára is írható. Aztán a harmadik Vasas-gól tulajdon­képpen eldöntötte a fontos kér­déseket, Mészöly Géza ráadá­sul újoncokat dobott a mély vízbe, és megtehette mindezt, hiszen egyrészt ekkor már ma­gabiztosan vezetett csapata, másrészt a Tatabánya nem tűnt túl acélos ellenfélnek. A meccs hajrája ünnepi han­­­­gulatban zajlott: az angyalföldi publikum vastapssal jutalmaz­ta kedvencei teljesítményét. Az elismerés alighanem megelő­legezett bizalom volt a folyta­tásra. Főként, ha figyelembe vesszük, hogy Markovits Lász­ló, a Vasas FC elnöke kisebbsé­gi tulajdonosként szerződtet két argentint, akik jövő héten hétfőn csatlakoznak az angyal­földi kerethez, és ha ők valóban erősítést jelentenek, akkor a Vasas újabb bravúros szezon elé nézhet. Tatabányán pedig még dolgozni kell: a lelkesedés megvan, a koncentráció azon­ban még hiányzik.« Kenesei Krisztián : Nem véletlenül imádják őt Angyalföldön. Mindhárom gólban benne volt - életve­szélyesnek bizonyult.__ A CSERÉK közül Denisz Rebrik (-) techni­kás megoldásokkal, B. Tóth Balázs (-) egy életerős lövéssel, Odrobéna Péter (-) pedig egy góllal járult hozzá a Vasas győzelméhez. Gólszerző: Németh N. (1-0) a 4., Kenesei K. (11-esből, 2-0) a 9., Kriston (2-1) a 14., Odrobéna (3-1) a 79. percben Sárga lap: Polekszics (Kenesei elgázolásáért) a 9. Dienes (Kenesei buktatásáért) a 40., Balog Zs. (Megyesi buktatásáért) a 41., Kriston (Somorjai megrúgásáért) a 47., Megyesi (Kincses visszahúzásáért) a 48., Tóth A. (Sándor l.­buktatásáért) a 69. percben Játékvezető: Szabó Sándor (9). Szinte hiba nélkül vezette a játékvezetői szempontból nem túl nehéz mérkőzést, a vízszüneteket is tökéletes ütemben iktatta be és vezényelte le. Asszisztensek: Vígh T., Szalai Z. Veszélytelennek bizonyult, pillanatokra sem tudta pótolni a Debrecenbe szerződő Dorge Rostand Kouemahát._ A CSERÉK közül Ferenczi Gábor (4) nem tűnt ki a mezőnyből, nem lett vele erősebb a Tatabánya, a szünetben be­állt Juan Pérez(6)ugyanakkor ügyesen cselezett, és rendszerint csak szabály­talanul tudták szerelni. Sándor István (-) aligha ilyen péntek estéről álmodott. MESTERMÉRLEG Fontos volt számunkra a jó rajt, és ezt a játékosok is tökéletesen átérezték. Jól indult a mérkőzés, akár köny­­nyebbé is tehettük volna a találkozót. A második félidőre sikerült megújul­nunk, és végül eldön­teni a meccset. MÉSZÖLY GÉZA a Vasas vezetőedzője Tíz perc alatt kaptunk két gólt, ami jobb csapatokat is nehéz helyzetbe hozott volna. Mindenképpen pozitívum, hogy egy pillanatra sem adtuk fel a találkozót, de sajnos nagyon sok hiba csúszott a játékunk­­ba. MÉSZÁROS FERENC­­ a Tatabánya vezetőedzője m * faji iwo if"| VÉLEMÉNYEK Sajnos a csapat nem játszott jól, nagyon sok volt a problé­ma a játékunkkal. A gólom sem vigasztal olyan nagyon, hiszen ez önmagában jelenleg nem sokat ér. KRISTON ATTILA a Tatabánya középpályása AZ NS JÁTÉKOSÉRTÉKELÉSE (2) Cl] Vasas FC Tatabánya Illovszky-stadion, 2500 néző AZ NS OSZTÁLYZATA: ~W~m*Wim Nemeth N. F. Kenessi K. Takács ÍfS HorvTtNP. # & “t1 » A mérkőzésről tudósított: KECSKÉS ISTVÁN Angyalföldi örömtánc: az első gólt szerző Németh Norbert (háttal), boldogan köszönti a szintén eredményes Kenesei Krisztiánt Jó iramú mérkőzésen sok helyzetet alakítottunk ki, sajnos ezek jelentős része ki is maradt. Örülök a győzelem­nek, de nem vagyok elégedett saját magam és a csapat tel­jesítményével sem, a jövőben ennél több kell. LÁZOR JÁNOS a Vasas támadója Gyorsan kétgólos előnyre tet­tünk szert, de ez mintha egy kicsit megzavart volna minket. Birkóztunk a Tatabányával, küzdöttünk a meleggel, ponto­sabbak voltunk, és egy újabb góllal fontos győzel­met szereztünk meg. KENESEI KRISZTIÁN a Vasas csatára PERCRŐL PERCRE 4. perc: Kenesei Krisztián lé­pett ki a jobb oldalon, a tizenhato­son belülre érve laposan közép­re passzolt, az érkező Lázok hét méterről a kivetődő Polekszics lábát találta el. A kipattanó labdát Németh Norbert hat méterről jobbal a bal alsó sarokba lőtte. 1-0 9. perc: A balösszekötő helyén Kenesei Krisztián­ tört be a tizen­hatoson belülre, ám a kilépő Polekszics elgázolta őt, Szabó Sándor játékvezető pedig azon­nal tizenegyesrúgást ítélt. Kenesei Krisztián állt a labda mö­gé, és jobb lábbal laposan a bal alsó sarokba lőtt. 2-0 14. perc: Horváth Péter ugrat­ta ki a jobbösszekötő helyén Kriston Attilát, aki lefutotta Unierzyskit, majd 12 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 2-1 26. perc: Németh Norbert emelte középre a labdát. A kapu­tól nyolc méterre álló Kenesei úgy fejelt kapura, hogy a labda a földről felpattanva a léc alá tar­tott, ám Polekszics mentett. 30. perc: Lázok hozta fel a lab­dát, és mivel senki sem zavarta meg, húsz méterről jobbal ellőt­te, Polekszics a léc alól tolta fölé. 64. perc: Kenesei Krisztián végzett el szabadrúgást a tata­bányai kaputól húsz méterre, jobbal élesen lőtt, és a labda ke­véssel a jobb kapufa mellett hagyta el az alapvonalat. 75. perc: Kenesei játszotta a labdát Lázokoz, aki Rebrikhez passzolt, a frissen beálló támadó kapásból 22 méterről, jobbal ellőtte a labdát, amit Polekszics vetődve kiütött. 79. perc: Kenesei Krisztián a bal oldali szögletzászló közeléből végzett el szabadrúgást, és job­bal ravaszul a lécre emelte a lab­dát. A kipattanót Lázok ugyanoda fejelte, így jöhetett a harmadik kí­sérlet, amelynek végén Odrobéna tíz méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 85. perc: B. Tóth Balázs 19 mé­terről ballal ellőtte a labdát, amit Polekszics ujjheggyel a bal kapu­fa tövére tolt.­ ­ 8:2 (6:1) 15:16(7:7) 1:3 (0:1) 7:5 (5:5) 3-1