Nemzeti Sport, 2007. augusztus (105. évfolyam, 208-237. szám)

2007-08-12 / 219. szám

NB 14. FORDULÓ (A) —­­♦5 -2 Fehérvár Vasas Sóstói Stadion, 1500 néző AZ NL OSZTÁLYZATA: 61 Kft. • • Moh! Nagy D. Csere: Nagy D. helyett Vayer az 55., Simek helyett Dvéri a 63., Mohi helyett Csobánki a 69. percben Csere: Rebryk helyett Bükszegi a szünet­­ben, Németh N. helyett B. Tóth a 65., Pavicsevics helyett Kiss K. a 73. percben Gólszerző: Sitku (1-0) a 6., Dajics (2-0) a 24., Rebryk (1-1) a 28., Sitku (3-1,11-esből) a 32., Farkas(4-1) a 60., Bozsics (5-1) a 75., Lázok (5-2, T1-esból a 85. percben Sárga lap: Balog Zs. (Mohi visszahúzásáért) a 15., Pavicsevics (Nagy D. felrúgásért) a 20., Kincses (Mohi buktatásáért) a 43., Farkas B. (Lázok buktatásáért) a 45., Nagy D. (labdaelrúgásért) a 45., Horváth G. (Somorjai buktatásáért) a 82., Kiss G. (Bozsics gáncsolásáért) a 90. percben Kiállítva: Kovács G. a 32. percben Játékvezető: Solymosi Péter (8). Végig jól követte a játékot, asszisztenseivel összhangban bíráskodott. A bizonytalan szituációkban helyesen döntött. Asszisztensek: Kovács P. Takács G. MESTERMÉRLEG Eddigi eredményeink után ma csak a győzelem volt elfogadha­tó. Úgy érzem, csapatom a Va­sas ellen kitűnő támadójátékkal bizonyított, ilyen arányban is megérdemelten­­ győzött. A mérkőzésről tudósított: • székelyhídi János, vajda györgy A fehérvári futballrajongókat elkényeztették a kedvencek, ugyanis a Marijan Vlak vezette csapat szinte kiütötte a Va­sast. A mérkőzés legjobbja a Tö­rökországból visszatérő csa­tár, Sitku Illés volt, aki játéká­val megédesítette az életet a Sóstói Stadionban. Mint a Messiást, úgy várták haza Sitku Illést a fehérváriak. Ez nem csoda, hiszen a februárban Tö­rökországba szerződő, majd az Ankaraspor csapatától fél év után eltanácsolt csatár nélkül csak vergődött az FC Fehérvár. Annak ellenére, hogy Sitku Illés Sebők Zsolt . Látszik, hogy az egyik legképzettebb honi kapus, ezúttal is magabiztosan védett._________________________ Kocsis Gábor 6 Remekül segítette a támadásokat, két alkalommal is kiválóan hozta helyzetbe a csatárokat. Koller Ákos 6 A középső védő magabiztosan, jól rom­bolt, egyszerűen, hiba nélkül próbált fut­ballozni. Horváth Gábor 5 Valamivel gyengébben futballozott, mint Koller Ákos, de így sem lógott ki a csa­patból. Mohi Dávid 5 Ezúttal jobban játszott, mint Kispesten - tegyük hozzá, motiváltabb is volt Mario Bozsics 5 Sokszor volt nála a labda, ám gyakorta­­ . Nagy egyéni hibákat követtünk el már az első játékrészben, majd a kiállítás megpecsételte sorsunkat. Szeretném hangsú­lyozni, annak ellenére, hogy megfogyatkoztunk, volt tartása csapatomnak.J" a tavaszi szezon alatt külföldön játszott, ő számított a csapat há­zi gólkirályának, hiszen az el­múlt bajnokságban tíz találatig jutott. Ám ami sok itthon, kevés Törökországban... Nem úgy Székesfehérvárott. S mert az MLSZ feloldotta az FC Fehérvárra kirótt átigazolási ti­lalmat, a hazatérő Sitku Illést Mariján Vlak vezetőedző a kezdőcsapatba állíthatta, s a csa­tár rögvest meghálálta a bizal­mat. Az első félidőben szinte egyedül „végezte ki” a Vasast. Előbb szemfüles gólt rúgott, majd szenzációs gólpasszt adott, s hogy teljes legyen a kép, a Jusuf Dajic ellen elkövetett szabályta­lanságért megítélt büntető­rúgást is higgadtan értékesítette, rosszul indított, gólja viszont a Vasas kiütését jelentette. Farkas Balázs 7 A legtöbbet dolgozott a középpályások közül, gólja pedig élményszámba ment. Simek Péter : Ezúttal érvényesült a gyorsasága, különösen a lassú Tóth András mellett. Sitku Illés: A mezőny legjobbja volt, annyit tett a sikerért, amennyire képességei pre­desztinálják. Jusuf Dajic 1 Kitűnően segítette éktársát, alig bírtak vele a Vasas védői. Nagy Dániel 6 A fiatal labdarúgó teljesítménye csak hajszálnyival maradt el rutinos társaiétól. A CSERÉK közöl Vayer Gábor (6) további lendületet vitt a Fehérvár játékába, Dvéri Zsolt (-) beállása pedig megnyug­tatta a csapatot. Csobánki Ádám (-) nem tudott hozzátenni a játékhoz, azaz egymaga megnyugtató előnyhöz juttatta csapatát. Akik látták a mérkőzést, el­mondhatják, hogy túl nagy erőfeszítésre nem késztették a vendégek hátvédjei Sitku Illést, hiszen a Vasas katasztrofálisan védekezett. Lehet, Mészöly Géza vezetőedzőt meglepte a Fehér­vár hazai pályán szokatlan, 4-2-4-es támadófelállása. S az is lehet, hogy elfelejtették Tóth Andrásék az őszi Sitku Illést, aki tökéletes összhangban futballo­zott Simek Péterrel, Jusuf Dajiccsal és a támadósor bal ol­dalán szereplő Nagy Dániellel. Szünet után is bátor támadó­játékot produkált az FC Fehér­vár. A Farkas Balázs szenzációs lövése után az első félidőben VASAS Németh Gábor . Bár négy gólt kapott, mégis ő volt a Vasas legjobbja. Ez hűen tükrözi társai teljesítményét. Balog Zsolt : Váltakozó sikerű harcot vívott Nagy Dániellel. Kovács Gábor 4-2-2 Fegyelmezetlenül futballozott, ezen a mérkőzésen „NB II-es” játékot pro­dukált. Mariusz Unierzyski A korábban magabiztos lengyel védőt megzavarta Sitku Illés parádés játéka. Tóth András 4 Túl lassú, nehézkes, nem is bírta a versenyfutást Simek Péterrel. Kincses Péter : Sokat futott a jobb oldalon a vonal mel­lett, bánhatta, hogy társai ezt ritkán vet­ték észre, „kivérző” és megroggyanó Vasas a gyepre is került. A tíz emberre fogyatkozó együttes tanácstala­nul, hitehagyottan és fejetlenül futballozott, így aztán megérde­melten mért rá nagy vereséget a mostani bajnokságban először diadalmaskodó Fehérvár. *­S -----­Nagyon örülök, hogy gólokkal tértem vissza - így is képzel­tem. Ettől függetlenül úgy ér­zem, hogy győzelmünk a csa­pat diadala volt, én csak ezt a kis pluszt tettem hozzá. SITKU ILLÉS­­ az FC Fehérvár támadója Csedomir Pavicsevics 3 A nagy munkabírásáról issert lab­darúgó sem a labdával, sem az ellenfél középpályásaival nem találkozott. Somorjai Tamás 4 Mi nem nagyon vettük észre, pedig neki kellett volna szerveznie a Vasas játékát. Németh Norbert A nem is olyan régen még válogatott labdarúgó mélyen tudása alatt tel­jesített, Denisz Rebryk 4 Kell ilyen légiós a Vasasnak? Gólján kívül mintha a pályán sem lett volna. Lázok János 4 küzdött, harcolt, de ezzel a lendülettel megsemmisült a védők gyűrűjében. A CSERÉK közül Bükszegi Zoltán (5) már nem tudott segíteni a csapaton, B. Tóth Balázs (-) és Kiss Károly (-) pedig elmondhatja, hogy súlyos vereséggel végződő mérkőzésen léphetett pályára. 4. FORDULÓ: Augusztus 13., hétfő ÚJPEST-KAPOSVÁR (Sport 2) 18.00 AZ 5. FORDULÓ MŰSORA: Augusztus 17., péntek MTK BUDAPEST­DVSC-TEVA(Duna Tv) 19:00 Augusztus 18., szombat NYÍREGYHÁZA­FEHÉRVÁR (Sport2) 15:00 TATABÁNYA-SOPRON 17:30 GYŐRI ETO-REAC 17:30 KAPOSVÁR-DVTK 19:00 ZTE-SIÓFOK 19:00 Augusztus 19., vasárnap BUDAPEST HONVÉD-ÚJPEST 19:00 Augusztus 20., hétfő VASAS-PAKSI FC(Sport2) 18:00 6. peres Dajic középre adott a bal oldalról, és a becsúszó Sitku jobbal könnyedén az üres kapu közepébe lőtte a labdát. 1-0 24.perc: Dajic Németh Gábor mellett jobb lábbal a kapuba lőtt. 28. perc: Somorjai átadásával Lázok került gólhelyzetbe, lövését Sebők Zsolt bravúrral védte, a ki­pattanó labdát Rebryk hat méterről - lesgyanús helyzetben­­-jobb lábbal a kapuba lőtte.­­ Dajk­a tizenhatoson belül elfektette Németh Gábort, mielőtt azonban az üres kapuba lőtte volna a labdát, Kovács Gábor buktatta. A játékvezető kiállította a Vasas védőjét, és büntetőrúgást ítélt. A tizenegyesből Sitku jobbal a kapu bal oldalába lőtte a labdát. JJ—* 60. perc Farkas Balázs ballal 22 méterről a kapu bal oldalába bombázott. G­­­él1—'JL 75, gera Bozsics 15 méterről jobbal kapásból a kapu bal oldalá­ba lőtte a labdát .*S15* . perc: Kocsis Gábor az öt és feles közelében visszahúzta B. T­óthot. A játékvezető jogosan ítélt büntetőrúgást, Lázok jobbal a ka­pu bal oldalába lőtte a labdát. ■ter*»ról MÉSZÖLY GÉZA a Vasas vezetőedzője MARIJÁN VUK Fehérvár vezetőedzője Édes a siker Sóstón Székesfehérvárott megsemmisültek a gyengén futballozó angyalföldiek AZ NS JÁTÉKOSÉRTÉKELÉSE FC FEHÉRVÁR 030 124(6:1) Az NB I állása # % Bajnokok Ligája UEFA-kupa 9 Farkas B. _ Horváth G. Sebők Zs. « DajiC Bozsics Koller Sitku • • WtK Kincses Balog Zs. • Pavicsevics­kov^s G. 0 Rebryk ^ Németh G. 9 Somorjai 9 Lázok Unierzyski • ’ : 4' • Kocsis G. Simek • • Németh N. TathA. Németh Norbert (jobbra) esélytelen volt a fehérvári Kocsis Gáborral szemben 4. FORDULÓ meccssz. győz. mssm 3. MTK gólkülönbség pont 12-1 +11 12-8-4 +4 10 8-3 +58 4. Zalaegerszeg 4 1 10-6­­ +4 5. Nyíregyháza­­4-1 +3 6. Győr 1 3-3 7. Vasas 7-8 8.REAC 5-7 9. 5-3 +2 10.Kaposvár 4-3 +1 11. Siófok 6-6 12. Fehérvár 7-10 13. Sopron 2-5 14. Diósgyőr 4-11 -7 -9-5 0­IBVETCS LABDARÚGÁS 15 2007. augusztus 12., vasárnap temzetisport ujin,­ujin KSPonT.com