Nemzeti Sport, 2007. november (105. évfolyam, 298-326. szám)

2007-11-20 / 316. szám

nemű sport 2007. november 20., kedd 24 ÓRA Balogh János nélkül DEBRECEN. Befejeződött az őszi idény Balogh János számára. A DVSC-TEVA válogatott kapu­­ sa a Diósgyőr elleni debreceni Ligakupa-mérkőzésen sérült meg, ám csak a napokban de­rült ki, hogy a bokájában besza­kadt az ízületi tok, ezért leg­alább egy hónapot ki kell hagy­nia. Jó hír azonban, hogy Kere­kes Zsombor és Kiss Zoltán ál­lapota javult, így minden bi­zonnyal pályára léphetnek pén­teken Újpesten. Weitner Ádám jöhet BUDAPEST. Tovább erősödhet az amúgy sem gyenge keret Kispesten. A Budapest Honvéd vezetősége ugyanis három lab­darúgó szerződtetését tervezi a honi mezőnyből, egyelőre azonban titkosak a tárgyalá­sok. Annyi már kiszivárgott, hogy a nagy változások előtt ál­ló FC Felcsút házi gólkirályával, Weitner Ádámmal már beszél­tek a kispestiek. Erősödhet a Spartacus NYÍREGYHÁZA. Tovább folytat­ják a tárgyalásokat Bogdan Apostuval és menedzserével a Nyíregyháza Spartacus vezetői. A 25 éves, 186 centi­méter magas román támadó a hónap végén tér vissza Nyír­egyházára, és „zöld kártyát” kérve számára a december elején induló Ligakupa­mérkőzéseken tovább tesztelhető. A klub tárgyal még a kameruni Aladummal is, a húszéves, 190 centi magas kapus szerződtetése sem ki­zárt. Műtét, nem is egy BUDAPEST. Mivel az elmúlt na­pokban nem javult Sac­jo Haman állapota, az Újpest 23 esz­tendős védőjét hasi sérvvel mindenképpen megoperálják. A beavatkozás időpontja még kérdéses, az azonban már biz­tos, hogy a kameruni légiós csütörtökön MR-vizsgálaton vesz részt, amelyen az orvo­sok a jobb térdében levált porcdarab nagyságát állapítják meg. Tehát elképzelhető, hogy a játékosra térdoperáció is vár. Pert vesztett a PMFC PÉCS. Jogszerűtlenül menesz­tette a Pécsi MFC vezetősége Takács Laajost - állapította meg a Baranya Megyei Bíróság. A szakember 2005-ben pályaedzőként dolgozott Ott József vezetőedző mellett, amikor a pécsi klub vezetői mindkettőjükkel szerződést bontottak. Az elhúzódó eljárás­ban a bíróság Takács Lajosnak adott igazat, és anyagi kártérí­tésre is igényt tarthat. Ott Jó­zsef ügyében még nem szüle­tett ítélet. NB II II. FORDULÓ, KELETI CSOPORT :_______________ Bevehetetlen FTC-kapu Már 462 perce nem kapott gólt a harmadik helyezett zöld-fehér csapat csereként pályára lépő Kulcsár Dávid a 73. percben, egy kava­rodás után betalált a vendégek kapujába, és ezzel végleg el is dőlt a meccs. A Ferencváros tehát folytat­ta jó szereplését, hiszen soro­zatban ötödik mérkőzését nyerte meg úgy az NB II Kele­ti csoportjában, hogy gólt sem kapott. Az újabb győzelem azt is jelenti, hogy 29 ponttal zárja az őszt a csa­pat, és így csupán négy pont­tal áll az őszi első Kecskeméti TE mögött, mi több, a zöld­fehérek hálója immár 462 perce érintetlen. ■ A mérkőzés osztályzata: 3 Üllői út, 2000 néző. Vezette: Sulyok (7) (Ottó, Pápai) FERENCVÁROS: Zarzycki 0 - Fitos 6, Dragóner 6, Mátyus 6, Vasas 5 - Nagy L. 5 - Deme 6 (Kulcsár D. 67.), Brettschneider 5 (Vincze O. 79.), Lipcsei 7, Bartha 5 (Horváth P. 85.) - Ndjodo 5 Vezetőedző: Csank János BAKTALÓRÁNTHÁZA: Sándor G. 6 - Király L. 5, Szenes 5, Czerula 6, Bodnár J. 5- Márkus 5 (Rákóczi 5.55.) - Kozma A. 5, Kozma J. 5, Saliga Z. 4 (Illés Gy.­­, 64.) - Saliga J. 5, Szabó R. 5 (Maries 81.) Vezetőedző: Kovács János Gólszerző: Lipcsei (1-0) a 23., Kulcsár D. (2-0) a 73. percben MESTERMÉRLEG Csank János: - Tipikus szabolcsi csibészséggel futballozott a Baktalórántháza, de csapatom végrehajtotta a taktikai utasításokat, és remélem, a tavasszal szeren­csésebbek leszünk. Kovács János: - Ha pontosabban játszunk, élvezetesebbé tehettük volna a mérkőzést. Lipcsei Péter pazar játéka előtt megemelem a kalapomat, a fiatalok csak tanulhatnak tőle­­m­, Lipcsei Péter vezetésével is kulturáltan futballozott , pedig a Ferencváros uralta a Baktalórántháza, helyzetig mérkőzést, nem jutott el. Szinte egy kapu­ Habár a második félidőben játt a Ferencváros, mígnem a ■ TŰSÉR NORBERT, VAJDA GYÖRGY Lipcsei Péter vezérletével, meggyőző játékkal nyert a Ferencváros az utolsó őszi forduló záró mérkőzésén a Baktalórántháza ellen az NB II Keleti csoportjában. A csapat ötödik meccsén nem kapott ki, a kapuja 462 perce bevehetetlen (utoljára a kecskemétiek találtak be), s a győzelem a zöld-fehérek felzárkózását is jelenti: az FTC a harmadik helyen áll. Noha Lipcsei Péter elmúlt már 35 éves, nélküle mégis elkép­zelhetetlen a Ferencváros. Tizenhét évvel ezelőtt került az Üllői útra, és portói, majd salzburgi kitérő után 2000-től erősíti (ismét) a zöld-fehére­ket. Az Üllői úton töltött időszak alatt rengeteg gólt rú­gott már - 77-et az NB I-ben, a hétfői meccsig pedig 16-ot az NB II-ben de olyat, mint a Baktalórántháza elleni bajno­kin, csak ritkán láttak tőle. A bajnoki találkozó 23. percé­ben a Brettschneider Lászlótól visszakapott labdát húsz méterről, középről jobbal ele­gánsan, látványos mozdulattal ívelte a tehetetlen Sándor Gá­bor kapujába. Csoda-e, hogy tombolt a lelátó, és a szurko­lók között a 70 születésnapját ünneplő táncdalénekes, Koós János is önfeledten tapsolt: „Lipcsei Péter az egyetlen klasszisa a jelenlegi csapat­nak. A mostani góljához ha­sonlót már rég nem láttam az Üllői úton. Ennél szebb szüle­tésnapi ajándékban nem is re­ménykedhettem" - mondta az ősfradista előadóművész. Egyáltalán nem ígérkezett könnyű mérkőzésnek a Bak­talórántháza elleni, hiszen az előző bajnokság során nem­hogy nem nyert a Fradi a nyír­ségiek ellen, de még gólt sem rúgott a két találkozón a zöld­fehér együttes (hazai pályán és Nyíregyházán is 0-0 volt az eredmény). Nem véletlen, hogy bátran kezdtek a vendé­gek, és nem álltak be védekező FERENCVÁROS BAKTALÓRÁNTHÁZA 2-0 (1-0) FOTÓ: MIRKÓ ISTVÁN ▲ Edouard Ndjodo (középen) sikerrel birkózott a vendégek védőivel, és az FTC könnyedén nyerte meg a meccset Üllői út, Albert-stadion Döntött a Ferencváros elnöksége, az Üllői úti stadion 2007. december 12-től Albert Flórián nevét viseli. Albert Flórián a magyar futball egyetlen aranylabdása (1967-ben kap­ta a díjat), a nemzet sportolója, 1958-tól 1974-ig futballozott a Ferencvá­rosban, 357 mérkőzésen szerepelt a zöld-fehéreknél, 383 gólt szerzett, 75-ször viselte a válogatott mezét, és 32 találatig jutott. A 108 éves klub további harminc legendáját érheti az a megtisztelte­tés, hogy szurkolói szektor viseli a nevüket. Hogy kik lesznek ők, arról a szurkolók az ftc.hu weboldalon közzétett névsor alapján szavazhatnak.« A KELETI CSOPORT ÁLLÁSA: 1. Kecskemét 15103231-12+1933 2. Szolnok 15102324-11+1332 3. Ferencváros 1585229-17+1229 4. Vác-Újbuda 1583428-19+927 5.Jászberény 1565413-12+123 6.Vecsés 1558222-20+223 7. Kazincbarcika 1564522-19+322 8. Baktakszántháza 1564518-19-122 9. Makó 1561324-11+122 10. Bőcs 1556426-16+1021 11. BKV Előre 1551918-23-516 12. Cegléd 1551915-31-1616 13.Orosháza 1544723-28-516 M.Tuzsér 15339T1-24-1312 15. Tököl 15231010-34-249 16. Mezőkövesd 1513913-25-126 A 15. FORDULÓ MŰSORA November 17., szombat Vác-Újbuda-Tököl 6-1 November 18., vasárnap Makó-Mezőkövesd-Zsóry 2-2 Orosháza-Kecskemét 1-2 Szolnoki MÁV-Tuzsér 1-0 Vecsés-Jászberény 1-1 Kazincbarcika-Cegléd 1-3 BKV Előre-Bőcs 0-3 November 19., hétfő Ferencváros-Baktalórántháza 2-0 LIGAKUPA-DÖNTŐ UTÁN­. Fehérvár: az utolsókat rúgták Sitku Illés attól tart, hogy a DVTK elleni 3-0 csapata hattyúdala volt . Bár a Ligakupának továbbra is szerény a látogatottsága, néhány összecsapás bizonyította, hogy nagyobb figyelem is megillet­hetné ezt a sorozatot. A vasár­nap rendezett döntő első mérkőzésén az FC Fehérvár ha­zai pályán háromgólos előnyt szerzett a DVTK ellen, és ha a sá­ros talajon nem is játszottak pa­rádésan a csapatok, Mariján Vlak együttese csodaszép talála­tokkal örvendeztette meg szur­kolóit. Könnyű helyzetben vol­tak a hazaiak - mondhatják a vendégek -, hiszen a togói Kas­­sim Guyzaou kiállítása miatt a borsodiak 55 percig emberhát­rányban küzdöttek, és esélyük sem volt a győzelemre. A Fehér­vár ellenben ment előre, kihasz­nálta az adódó lehetőségeket, és a 3-0-s győzelemmel vélhetően eldöntötte a párharcot. „ Óvatosabban fogalmaznék - kezdte Sitku Illés, aki a harmadik gólt szerezte egy remekül kivite­lezett emelést követően. - A Diósgyőr korábban is bizonyítot­ta már, hogy veszélyes ellenfél, és ez most sem volt másként. Éppen ezért nehéz visszavágóra számí­tok, ám tény, hogy nagy lépést tettünk a döntő megnyerése felé. Talán nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, hogy az egész sorozatot komolyan vettük, mi­vel ez is egyfajta megmérettetés. Ennél is fontosabb talán, hogy minimális pénzjutalom is jár az elsőségért. ” No igen, a pénz. A régi lemez ugyanis továbbra is forog Szé­kesfehérváron, mivel a klub még mindig tartozik a játékosoknak. Az ígéretek megmaradtak, azon­ban hogy a labdarúgók mikor jutnak járandóságukhoz, még mindig nem tisztázott. „Pedig a Magyar Kupában és a Ligakupában is letettünk vala­mit az asztalra - folytatta a 29 esztendős középpályás. - Kí­nomban csak nevetni tudok a ki­alakult helyzeten, ám nem min­denki teheti meg, hogy a végte­lenségig türelmesen várjon. Né­hány csapattársamnak egzisz­tenciális gondjai vannak, és tényleg igaz, hogy olykor nincs mit vacsorázniuk. Természetesen az állandó bizonytalanság sem tesz jót az öltözői hangulatnak, de próbáljuk segíteni egymást. Az utolsókat rúgjuk, hamarosan nincs tovább. Az állandó ígérge­tésekre pedig már nem is tudok mit mondani.” A fehérvári futballisták ismét bizonyították, hogy többet érde­melnek annál, mint ahogy a klub vezetői bánnak velük - a Ligaku­pa-döntő november 28-i vissza­vágójára megnyugtató előnyt szereztek. T.N. m ▲ Sitku Illés a góljának örülhetett, de a jövőkép bizony igen keserves