Nemzeti Sport, 2007. november (105. évfolyam, 298-326. szám)

2007-11-25 / 321. szám

8­I LABDARÚGÁS sport 2007. november 25., vasárnap SOPRONI LIGA 15. FORDULÓ Csere: Búzás helyett Balaskó az 55., Csere: Fülöp Z. helyett Melczer a 79., Heffler helyett Böde D. a 62., Csehi T. Homonyik helyett Csopaki a 81., Gajda helyett Tamási a 72. percben helyett Disztl M. a 90. percben AZ NL JÁTÉKOSÉRTÉKELÉSE Kovács Attila 4 Nehezen tud elszámolni Kanta Szabolcs góljával. Molnár Zoltán Rengeteget dolgozott, sokat ment fel az oldalvonal mellett. Éger László : Volt egy veszélyes fejese, hátul pedig mindent megoldott. Salamon Miklós Ritkaság: jobblábas védőként ballábas lövéssel veszélyeztette a kaput, védőfe­ladatát megoldotta. Csehi Tamás 4 Elképesztő hibákkal kezdett, és bár volt egy kitűnő szólója, összességében na­gyon gyengén teljesített. Pechje volt, hogy csapata nem kapott tizenegyest, amikor buktatták. Kiss Tamás jól mozgott, szép gólpasszt adott, több jó átadással hívta fel magára a figyel­met. Zováth János Sokszor szerzett labdát, de tőle sokkal többet várnak a paksiak­­ tudása alap­­ ján joggal. Heffler Tibor 4 Hosszú percekre eltűnt a mezőnyben, ami egy középpályástól nehezen fogad­ható el. Búzás Attila Volt egy-két veszélyes megvillanása, de néha csak nézte közelről az eseménye­ket. Ennél ő is sokkal többet tud. Tököli Attila 6 Fontos gólt lőtt, és néhány megmozdulá­sán látszott, ami keveseknél a mezőny­ben, hogy tud futballozni. Márkus Tibor Sok lehetősége volt, de egyikkel sem tu­dott élni, pedig megnyerhette volna a meccset a hazaiaknak. A CSERÉK közül Balaskó Iván (5) vissza­fogott volt, Böde Dániel (-) szorgalmasan játszott, és volt egy remek indítása, Ta­mási Gábor (-) a biztonságra törekedett. Hegedűs Lajos 6 Bravúrokat mutatott be, és bár meg­tört a gólcsendje, sokat köszönhetnek neki a siófokiak. Ha nem véd ilyen jól,­­ csapata aligha szerez pontot a szom-­­­­­bati meccsen. 2 Ambrus Sándor : Nagy lelkesedéssel játszott, mérsé­­g­­­kelt hatékonysággal. 6 Kuttor Attila 6­­ : Az ő dicsérete a mezőny kritikája: 37­­ évesen, ilyen sebességgel még mindig meghatározó a jelenléte. Forgács András : Rengetegszer fejelte el a labdát, egyre­­ jobban teljesít a fiatal védő, csak így is folytassa. László András : Megbízhatóan játszott, ráadásul Már­kus Tibor egyik ziccerénél óriásit mene­t tett­ , Eugene Fomumbod közepesen játszott, a posztjához ké­pest időnként túlságosan „finomkod­va” futballozott.'IWF Homonyik Gábriel • Két gólt szerezt­etett volna, ám megle­petésre egyik lehetőségénél sem talál­­­­ta el a kaput. Nagy Lajos 5 Egy-egy megmozdulásán látszik, hogy sokkal többet tud a futballból, mint jó­­ néhány kollégája, de gyakran hosszú­­ percekre eltűnik. Kanta Szabolcs 6 : Alaposan meglepett mindenkit a góljá- I­val - talán önmagát is. Garda István 4 Nagy lelkesedéssel futballozott, de­­ nem volt veszélyes a kapura. Fülöp Zoltán 4 Ezúttal nem ment neki a játék, gyengén­­ futballozott.­­ A CSERÉK közül Melczer Vilmos (-) iparkodott, Csopaki István (-) épp­hogy megizzadt, Disztl Milánnak (-) másodpercek jutottak. A mérkőzésről tudósított­ . ■ RÓNAI GÁBOR, SOMOGYI ZSOLT Csaknem négy teljes mérkőzés­­nyi idő után kapott gólt a Sió­fok, de csak magának köszön­heti, ugyanis éppen a legjobb paksit, Tököli Attilát hagyták üresen a vendégvédők. Tököli Attila kilépett a bal­­összekötő helyén, már az alap­vonal közelében járt, amikor lö­vésre lendítette lábát - ám ballal finoman visszavette a labdát, és jobbal célozta meg a kaput, mi­közben Ambrus Sándor nagy igyekezetében, a cselnek bedől­ve kicsúszott a pályáról. Persze nem a siófoki jobbhátvéd az első, aki megette Tököli Attila lö­vőcselét. Aki ismeri a támadót, tudja, gyakran alkalmazza ezt a trükköt, mégis újra és újra meg tudja csinálni. És hogy miért foglalkozunk ezzel az egyetlen csellel ennyit? Mert a két alsóházi csapat ösz­­szecsapásának első félidejében ez volt az egyetlen momentum, amikor az ember úgy érezhette: futallmeccset lát, és akik a pá­lyán iparkodnak, azok labdarú­gók. Ez talán érzékelteti, hogy a folyóparti és tóparti parti (Duna kontra Balaton) nem hozott ma­gas színvonalat. A Tornyi Barna­bással magára találó vendég­együttes kezdett aktívabban, a Paks az első negyedórában alig­­alig tudta átlépni a felezővo­nalat. Később kiegyenlítetté vált a játék, és a pálya középső ré­szén gyürkőztek a felek. Valódi izgalom a félidő hajrá­jában volt tapasztalható. Egy siófoki támadáshoz felzárkózott Kuttor Attila, a vendégek közép­ső védője, ám a kecsegtető lehe­tőségnek egy rossz passz véget vetett, és a fellazult vendégvéde­lem ellen gyorsan kontrát vezet­hettek a hazaiak. Már az akció közben látszott: Tornyi Barna­bás felrobban a dühtől, ám hogy nem kapott agyvérzést, az annak volt köszönhető, hogy Hegedűs Lajos végül bravúrral védte Már­kus Tibor ziccerben leadott lö­vését. A várakozással ellentét­ben nem volt hideg, szépen ki­sütött a nap, így a legoptimis­tább szurkolók, abbél remény­kedtek, a második félidőben ta­lán látnak is valamit... Aztán olyan történt, ami mos­­tanában nem szokott: 358 perc után gólt kapott a Siófok. Az elsőt,­amióta Tornyi Barnabás a vezetőedző. Ha valaki nem látta a mérkőzést, és fogadna arra, melyik paksi játékos szakította meg a Balaton-partiak nagysze­rű sorozatát, a tuti tippjével nem keresne sok pénzt, persze hogy Tököli Attila volt az „elkövető”. Ez azért lehetett bosszantó a vendégcsapat számára, mert nagyjából másfél perccel ko­rábban vezetést szerzett. Kanta Szabolcs messziről, csaknem az Atomerőmű bejáratától célozta meg a kaput, és rejtély, miként kerülhetett a labda a hálóba. Ám ezt a lélektani előnyt nem sokáig élvezhette a somo­gyi csapat, mert a középkezdés után azonnal jött az egyenlítés. Tököli Attila maradt üresen: vé­gül is kit hagyjanak szabadon a védők, ha nem a legveszélye­sebb, leggólerősebb támadót?! A gyors gólváltás jót tett a mérkőzésnek, nagyobb lett az iram, majd egy meg nem adott tizenegyes borzolta a kedélye­ket - Bede Ferenc hosszasan beszélgetett az esetről Tököli Attilával, aki természetesen büntetőt ítélt volna Kuttor Atti­la belépője után. Érdekes volt látni, hogy a játékvezető és a futballista arca körülbelül négy centiméterre volt egymástól a párbeszéd közben... Gólt kapott ugyan a Siófok, de veretlenségét négy mérkőzés után is őrzi Tornyi Barnabással, a Megszakadt a szép sorozat perc után kapott bajnoki meccsen gólt a Siófok 20 perc: Kanta végzett el szabad­rúgást a paksi kaputól 17 méterre, ballábas lövése után a labda kevés­sel szállt el a bal felső sarok fölött. 31. perc: Márkus ívelt a jobb ol­dalról a bal szélen felfutó Tököli elé, a csatártárs 15 méterről kapásból lőtt kapura. A felpattanó labdát Hegedűs biztosan ölelte magához. 40 perc: Kiss Tamás okosan passzolt a védők között bemozdu­ló Márkushoz, a támadó ziccer­ben, tíz méterről a kapusba lőtte a labdát. 48. perc: Heffler felívelése után Molnár Zoltán fejelt középre, Már­kus Tibor tíz méterről kapásból lőtt a léc fölé. 56. perc: Kanta Szabolcs a jobb oldali oldalvonal mellől, a kaputól mintegy 35 méterre végzett el sza­badrúgást. A labda érintés nélkül vágódott a kapuba, Kovács Attila csak nézett. 1­0-1 58. perc: Kiss Tamás adott kö­zépre a jobb oldalról, a berepülő Márkus épphogy lemaradt a labdá­ról. A hosszú oldalon érkezett Tö­köli, és két méterről, bevetőd­ve a kapu közepébe lőtt. 72. perc: Tököli és Kuttor harcolt a labdáért a siófoki tizenhatoson belül. A paksi csatárról balra per­dült a labda, a berobbanó Csehi T. rácsapott, és el is vitte volna, ám Kuttor felvágta. A lelátóról egyér­telmű tizenegyesnek tűnt az eset, Bede azonban továbbot intett. Tököli Attila büntetett Éppen a legveszélyesebb paksi támadót hagyták egyedül a siófoki védők CO­­CO] Paks, 1000 néző Paks BFC Siófok AZ NL OSZTÁLYZATA: Csehi T. Búzás Salamon Márkus HomonyikAmbrus Heffler Kovács A. • # Éger Zováth Molnár Z. KISST­ Tököli • Nagy L. • Fülöp Z. • Forgács Kanta Sz.­­ László Tököli Attilát bizony felelőtlenség volt ennyire egyedül hagyni, a paksi csatár egyenlített 1-1 STATISZTIKA­­ Kapura tartó lövés, fejes ■ ■ 11:6(7:3) Gólszerző: Kanta Sz. (0-1) az 56., Tököli (1-1) az 58. percben Sárga lap: Tököli (reklamálásért) a 87., Forgács (buktatta Tökölit) a 90., Molnár (buktatta Csopakit) a 91. percben Játékvezető: Bede Ferenc (5). A mezőnyben jól működött, ám Csehi Tamás buk­tatásáért járt volna a tizenegyes a paksiaknak. Asszisztensek: Farkas B., Butkai Zs. MESTERMÉRLEG Amióta Pakson vagyok, mindig az ellenfél szerez vezetést. Amelyik csapat ennyi helyze­tet kihasználatlanul hagy, nem csodálkozhat, hogy nem tud nyerni. Már azon gondolkod­tam, kilövi a bün­­t­­etőnket... GELLEI IMRE a Paks vezetőedzője Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, hiszen rendkívül szerve­zett ellenfélre számítottunk. Nem lehetünk elégedetlenek az idegenben elért döntetlen­nel, bár ezen a meccsen győznünk kellett volna. TORNYI BARNABÁS a Siófok szakmai igazgatója VÉLEMÉNYEK Az első húsz percben a Siófok akarata érvényesült, aztán mi voltunk a jobbak. Kár, hogy ennyi helyzetet kihagytunk, mert meg is nyerhettük volna a mérkőzést. nn KISS TAMÁS a Paks középpályása Először azt gondoltam, a hosz­­szú sarok felé adom be a lab­dát, de amikor láttam, hogy a paksi kapus is arra az oldalra helyezkedik, a rövid sarkot, a kapu bal oldalát cé- Jplfe­loztam meg, és na­­s­­ gyon örültem neki, X SB* hogy gól lett. L~ KANTA SZABOLCS a Siófok középpályása Inbi­­ KOMLÓI BÁNYÁSZ SK és FC FELCSÚT 1-3 (0-1) A mérkőzés osztályzata: 3 Komló, 200 néző. V: Oláh G. (8) (Kis Z., Berdek A.) KOMLÓ: Kovácsevics 6 - Korbuly 5 Gal­­lósi 5 (Kovács P.­­, 66.), Fodor 6 - Istó­­kovics 4 (Varga Zs. 5, a szünetben), Gelencsér 5, Méhn 5, Horváth J. 5, Győri J. 5 - Müllerlei 4 - Szabó Cs. 4 (Dávid­, 62.) Vezetőedző: Ott József FELCSÚT: Kozma 0 - Tamási 6, Tramp­­ler 6, Mihályi 5 (Makrai 6,44.), Szalai 5 - Imrik 5,Schranz 5(Gálos­,69.),Venczel 6-Móri 6,Kovacsics 8,Török 6 Vezetőedző: Urbán Flórián Gólszerző: Kovacsics (0-1) a 11., Fodor (1-1) az 55., Kovacsics (1-2) a 80., Ko­vacsics (1-3) a 90. percben MESTERMÉRLEG Ott József: - A két csapat közötti tu­dáskülönbség megmutatkozott. Na­gyon akartuk a sikert, de jelen pillanat­ban ennyire vagyunk képesek. A NYUGATI CSOPORT ÁLLÁSA :Felcsút 15 11 1 3 36-12 +24 34 2. Haladás 15 10 4 1 35-15 +20 34 3 Uxabard Pápa 15 10 4 1 23-8 +15 34 1 Gyirmót 15 9 3 3 30-13 +17 30 5. Budaörs 15 5 7 3 27-21 +6 22 6. Integrál DAC 14 7 - 7 23-25 -2 21 7. PMFC-Pécs Plaza 15 6 2 7 19 21 -2 20 8. Kozáradsleny M 5 5 4 9-10 -1 20 9. ESMTK 15 6 - 9 19-33 -14 18 10. Kaposvegye 14 5 3 6 24-19 +5 18 11. Ajka 15 5 3 7 28-29 -1 18 12. Barcs................14 5 3...6 17-21 4 18 13. Dunaújváros 15 5 2 8 19-22 -3 17 14. Soroksár...........15 2 4 9 9 22 -13 9 15. G.magyaróvár 15 2 3 10 10-32 -22 9 16. Komló 15 1 4 10 12-37 -25 7 A 15. FORDULÓ MŰSORA November 16., péntek Gyirmót-Erzsébeti SMTK 5-1 November 17., szombat Dunaú­jváros-Szombathelyi Haladás 0-2 November 18., vasárnap Mosonmagyaróvár-FC Ajka 1-5 Soroksár-Lombard-Pápa 1-2 Budaörs-Pécsi MFC 1-0 November 24., szombat Komlói Bányász-Felcsút 1-3 November 25., vasárnap Kozármisleny-Barcs 13.00 KaposvölgyeIntegrál DAC 13.00