Nemzeti Sport, 2008. augusztus (106. évfolyam, 209-238. szám)

2008-08-18 / 226. szám

AZ NL JÁTÉKOSÉRTÉKELÉSE X_ REAC Szántai Levente 5 Jó védései voltak, ám kapott négy gólt, amelyeknél kiszolgáltatott helyzetben volt. Horváth Gábor 5 Szorgalmasan, feladatát ellátva futbal­lozott. Cseri Gergő 5 Rengeteget birkózott Bajzát Péterrel, a harmadik győri gól előtt saját kapuját vette célba. Kapcsos Vince 6 igyekezett összefogni a vendégvédel­met, nagy lelkesedéssel futballozott. Győri ETO Varga Zoltán 0 Kevés dolga volt, a gólokról nem tehe­tett, magabiztosnak tűnt. Nikolov Balázs 5 Volt egy jó lövése, de nem ment neki iga­zán a játék. Bank István 4 Nagy hibájáért góllal bűnhődött csapa­ta. Zoran Lupics 6 Határozott védő, aki enyhén szólva nem riad vissza attól, hogy szabálytalankod­jon, és többet könyököl egy karrierista menedzsernél. Pintér Attila 5 Becsületesen, látványelemeket nélkü­lözve küzdött. Pákolicz Dávid 5 Eltűnt a mezőnyben, aligha kap dicsére­tet edzőjétől. Jäkl Antal 6 Lelkesedésből, futball iránti alázatból a legtöbb labdarúgó példát vehetne róla. Józsi György 6 Egy-két kimondottan finom átadása, Ko­vács Zoltánnak adott gólpassza elsőrangú megoldás volt. Tokody Tibor 5 Sokat futott, de aligha emlékszik vissza úgy erre a meccsre, mint élete legjobb bajnokijára. Böőr Zoltán 7 Óriási kedvvel futballozott, élvezte a já­­tékot, nagyon sok jó átadása volt, a haj­rában adott két gólpasszt. Bajzát Páter 8 Rúgott három gólt, kettőt a hajrában, s végigbirkózta a találkozót. A CSERÉK közül Kovács I Zoltán (7) két győri gólban benne volt, új lendületet adott az ETO támadásainak, Koltai Ta­más (5) nem sokat tett hozzá a hazaiak teljesítményéhez, Boján Brnovicsnak (-) nem sok ideje maradt a bizonyítás­ra. Sallai Balázs Az első félidőben voltak gonorjai, de az­tán feljavult a teljesítménye. Danes Roland 6 Góljánál nemcsak a lövést, hanem az ag­resszív labdaszerzést is dicsérhettük, a vendégcsapat erőssége volt. Erős Károly n­ézte, hajtotta társait, elképesztő lelke­sedéssel futballozott. Időnként úgy tűnt, neki a legfontosabb ez a mérkőzés. Kőhalmi András 5 Sokat futott, ütközött, de igazán nem hívta fel magára a figyelmet. Lisztes Krisztián 7 Azon kevés labdarúgók egyike, akiért még érdemes futballmeccsre járni. Kreatív, technikás, van esze a játékhoz, és amit ő tud, nem lehet megtanítani. A góljánál szerencséje volt, de ennyit megérdemelt. Balaskó Iván 5 Veszélyesen kezdett, de aztán fel­őrölték a hazaiak. Nyerges Krisztián 6 küzdött, harcolt, próbált zavart okozni a győri védelemben, több ETO-védő fi­gyelmét is lekötötte. A CSERÉK közül Nagy Tamás (6) nagy­szerű lövéssel vétette magát észre, Nagy Károly (-) észrevétlen maradt. 4. forduló # SOPRONI LIGA AZ ÁLLÁS meccssz. győz. dönt. ver. 7-2 +5 1--4 +1 3. Vasas 4. MTK Budapest 5. Paksi FC 6. Zalaegerszegi TE gólkülönbség pont 1 9 7 7 7 9-6 +3 9-8 +1 6-5 +1 7. Szombathelyi Haladás 5-3 +2 8. Bp. Honvéd 5-4 +1 9.REAC 8-9 -1 10. Kaposvári Rákóczi 7-8 -1 11. Diósgyőri VTK 5-7 -2 12. Nyíregyháza Spartacus 4 1 1 2-5 -3 13. Kecskeméti TE-Ereco 3 1 3-4 -1 14. Győri ETO FC­­2 1-3 -2 Bajnokok Ligája UEFA-kupa LABDARÚGÁS 15 2008. augusztus 18., hétfő nemzetisport SOPRONI LIGA 4. FORDULÓ Bajzát Páter-parádé Három gólt szerző csatárának köszönhetően győzött a győri gárda GYŐRI ETO 4 . Varga Z. Nikolov, Bank, Lupics, Pintér A. Pákolicz, Jäkl, Józsi, Tokody Böőr, Bajzát CSERE: Nikolov helyett Kovács II. a szünetben, Pákolicz he­ll­­yett Koltai a szünetben, Jaki helyett Bunovics a 79. percben REAC 2 Szántai, Horváth G., Cseri, Kapcsos, Sallai B. Danes, Erős K. Kőhalmi, Lisztes, Balaskó Nyerges CSERE: Balaskó helyett Nagy T. az 54., Kőhalmi helyett Nagy K. a 77. percben Győr, ETO-park, 2000 néző Gólszerző: Danes (0-1) a 44., Bajzát (1-1) a 63., Kovács II. (2-1) a 72., Lisztes (2-2) a 76., Bajzát (3-2) a 89., Bajzát (4-2) a 92. percben Sárga lap: Jaki (Balaskó visszahúzásáért) a 25., Lupics (Nyerges arcába könyökölt) a 46., Bajzát és Erős K. (kakaskodásért) az 58., Danes (utánrúgási kísérletért) a 63., Nyerges (Böőr buktatásáért) a 66., Pintér A. (Nyerges visszarántásáért) a 80., Hor­váth G. (rátartott Lupics lábára) a 82., Szántai (időhúzásért) a 88. percben Játékvezető: Vad II István (7). Nem ez volt élete mérkőzése, hiszen mindkét fél megkérdőjelezte rengeteg döntését, több ízben indulatokat váltott ki ítéleteivel. Asszisztensek: Tóth Vencel, Sémon Oszkár Szögletarány: 7:4 (4:3) NL-KRITIKA A MECCSRŐL Egy félidőnyi fölény elég volt A második félidőben valóságos gólparádét láthattak a nézők, és aki jegyet váltott erre az öszecsapásra, aligha bánta meg, még a rákospalotaiak sem, hiszen csapatuk becsülettel helytállt. Szervezetten, fegyelmezetten futbal­lozott a REAC, megérdemelten vezetett, és a lefújás előtti pillanatokig úgy tűnt, meg is szerzi az egyik pontot, ám a találkozó utolsó másodperceiről alighanem szívesen lemondtak volna a fővárosiak. A mérkőzést az döntötte el, hogy a Győr fel tudta pörgetni a tempót, a széleken vezetett akcióival rést ütött a vendégek védősorán, a középpályások egyre több segítséget tudtak adni az elöl lévőknek. Soha rosszabb második félidőt ne lássunk... Második félidei feltámadásá­nak, illetve Bajzát Péter há­rom góljának köszönhetően a Győr fordítani tudott a REAC ellen, és otthon tartotta a há­rom pontot. Miután a VfB Stuttgart vasár­nap délután győzött a Bo­russia Mönchengladbach ott­honában (milyen a futballélet: az immár a REAC-ban szerep­lő Lisztes Krisztián mindkét német klubban játszott...), vagyis a jelek szerint a sváb együttesből nem sokat vett ki a csütörtöki, Győr elleni UEFA-kupa-mérkőzés, vasár­nap este az ETO-parkban arra voltunk kíváncsiak, a zöld-fe­héreket mennyire viselte meg a hétközi kupameccs. Miközben nekibuzdultunk, hogy vajon mit látunk az ETO-tól, el kellett meditál­nunk azon, kit látunk a REAC- ban. A rákospalotaiak ugyanis talán jónak tűnő, de kimon­dottan rossznak bizonyuló ötlet nyomán a világoskék idegenbeli mezre talán arany­betűket és számokat tetettek - azért talán, mert a nézőtér­ről semmi sem látszott abból, ki hányas számú dresszben játszik. Az első tíz percben úgy tűnt, a hazaiakat nem viselte meg különösebben a stuttgarti 2-1- es vereséget hozó UEFA-kupa­­találkozó, pedig a magyar fut­ballt ismerők tudhatják, a hazai átlagnál sokkal gyorsabb iramú összecsapás nem múlik el nyomtalanul. Ezért is volt érde­kes, hogy Egervári Sándor, az ETO trénere már a találkozó előtt határozottan leszögezte: a VfB elleni összecsapás akár­mennyi energiát emésztett is fel, nem lehet kifogás az esetle­ges gyengébb teljesítményre már csak azért sem, mert a Győr úgy készült erre a szezon­ra, hogy pontosan tudta, a nemzetközi porondon is színre kell lépnie. Nos, az ETO lendü­letesen kezdett, de a REAC át­vészelte a nehéznek tűnő időszakot, és a félidő közepétől egyre inkább érezni lehetett, hogy fáradt, tompa, emiatt kis­sé pontatlan a hazai csapat. A REAC pedig megérezve ezt szép lassan átvette a mérkőzés irá­nyítását, így kiegyenlített összecsapást láthattak a szur­kolók. Sőt a félidő hajrájában jött a hideg zuhany: egy védel­mi hibát kihasználva a fő­városiak meg is szerezték a ve­zetést. A második félidőben úgy tűnt, fizikailag nem viselte meg a győrieket az UEFA-kupa, hiszen gyorsítottak az iramon, beszorí­tották ellenfelüket, és meg is for­dították az állást. S bár Lisztes Krisztián találata után úgy lát­szott, két pontot eltékozolnak a hazaiak, mentális erejüket jelzi, hogy a hajrában még két gólt értek el. Nem meglepő, hogy a meccs hőse, a három gólt jegyző Bajzát Péter jókedvűen érkezett a hazaiak öltözőjébe. „Nagyon boldog vagyok, hogy három gólt szereztem - mondta a győriek csatára. - Jól kezdtünk, de el kell ismerni, később a REAC feljavult, és vezetett is. Bevallom, a szünetben sok minden eszembe jutott, de hogy háromszor is be­találok a REAC kapujába, az nem... A győzelemben bíztam, úgy érzem, rászolgáltunk a siker­re, mert a szünet után felpörög­tünk. Kedves barátom, Stark Pé­ter vasárnap ünnepelte a szüle­tésnapját, neki ajánlom az első gólomat, a másodikat a mene­dzseremnek, a harmadikat a családomnak és minden győri szurkolónak. ” • A mérkőzésről tudósított: ■ LAPINCS ATTILA, SOMOGYI ZSOLT A LELÁTÓRÓL NÉZVE Két különböző félidőt láthattunk, az első kicsit laposabb volt, a má­sodikban a Győr képes volt ritmust váltani, és jól jött ki a mérkőzés fordulópontjaiból. Sikerének záloga még, hogy felőrölte a REAC ellenállását ezen az élvezetes, haj­­tós második játékrészt hozó találkozón. HP* *! PRUKNER LÁSZLÓ a Kaposvár vezetőedzője 4.3. perc: Bank hibáját ki­használva Danes törhetett ka­pura a jobbösszekötő helyén, majd 12 méterről jobbal Varga Zoltán mellett a bal alsó sarok­ba helyezett. 0-1­­3. perc: Kapcsosról a jobb­összekötő helyén érkező Bajzát elé került a labda, aki az átvételt követően 12 méterről laposan, a kimozduló Szántai alatt a kapu közepébe helyezett. 1-1 72 pe­z: Józsi mintaszerű lab­dával hozta helyzetbe a bal­­összekötő helyén kilépő Kovács I Zoltánt, aki Szántai mellett a kapu bal oldalába lőtt. 2-1 76. pen A Nyerges buktatá­sáért megítélt 18 méteres sza­badrúgásból Lisztes lőtt a jobb­összekötő helyéről, a labda a sorfalból kimozduló Tokody lá­bán megpattanva a kapu közepé­be került. 2-2 89. perc Böőr jobb oldali be­adását követően a labda a men­teni szándékozó Cseriről saját kapuja felé pattant, Szántai ek­kor még óriásit védett, az ismét­lésnél Bajzát hat méterről jobbal a bal felső sarokba lőtt. *2­9 92. per­ccől adott be a jobb oldalról laposan, a hosszú sarok­nál érkező Bajzát hat méterről ballal a kapu bal oldalába lőtt. 4-2 MESTQ MÉRLEG Magas fordulatszámon pörgő, jó iramú meccset játszottunk, amelyen sikerült felőrölnünk az ellenfelet. Mentálisan erősek voltunk, és ezért dicséret illeti a csapatot, mert nem vetette vissza Lisztes Krisztián egyenlítő gólja. EGERVÁRI SÁNDOR a Győri ETO vezetőedzője Úgy érzem, nem vallottunk szé­gyent, hiszen egyenrangú ellen­felek voltunk, és második talála­tunk után minden esélyünk megvolt a pontszerzésre, de sajnos balszeren­csés gólokat kap­tunk. ACZÉL ZOLTÁN a REAC vezetőedzője ........ HIRDETÉS ------------------------------------------------------—-----------------------—------------m rtmtf.­­urgemjuszi. hu sie­­js am mmsp HfiB GM omsHaw katalógusunkat! láss*Árkádmmm­m