Nemzeti Sport, 2009. május (107. évfolyam, 118-147. szám)

2009-05-07 / 123. szám

8 LABDARÚGÁS nemzetisport 2009. május 7., csütörtök SOPRONI LIGA 17. FORDULÓ­­___________________________________ REAG: már biztos a kiesés Négy éven át volt élvonalbeli a csupa szív futballt játszó, de elbukó rákospalotai csapat REAG Esterházy Ambrusz, Pomper, Kovács III., Dinka Jeremiás, Pintér Z., Cseri, Dancs Torma, Nyerges­ ­ CSERE: Dinka helyett Rása az 59., Cseri helyett Tiha­nyi a 77., Déncs helyett Kiss Tamás a 83. percben A mérkőzésről tudósított: ■ TÖSÉR NORBERT, VAJDA GYÖRGY Négy fordulóval a bajnokság befejezése előtt eldőlt, hogy négyévnyi élvonalbeli szereplés után a REAC búcsúzik a Soproni Ligától. A Paksi FC pedig tett egy jelentős lépést a kiesés elke­rülése érdekében. Már csak az elnökben, Forgács Józsefben bízhatnak a rákospa­lotaiak. A napokban Joseph Blatter FIFA-elnöktől kapott Magyar labdarúgásért Érdemérem után a klub irányítói, a játékosok, sőt még a Palota Ironfist szurkolócso­port lelkes képviselői is köszöntöt­ték az évek során több százmillió forintot a csapatra költő elnököt. hirdetés-----------------------------------------------------­Kovács A. Horváth L, Pandur, Szabó J. Nikolov, Zováth, Bede, Pintér A. Sipeki, Tököli, Kiss Tamás s kérték, bármi is történjen az együttessel, támogassa, s tartsa továbbra is életben Rákospalotán a minőségi labdarúgást. A nagy örömködés közepette még senki sem sejtette, hogy a kieső zónától egy helyezésnyire szerénykedő paksiak már az ötö­dik percben az ünneplők arcára fagyasztják a mosolyt. Kiss Ta­más gólja után ugyanis már szá­molgatni sem volt érdemes. Ért­hető hát, ha a lelátó népe inkább a REAC múltjával, mint jelenével s jövőjével foglalkozott. A lelkes rákospalotaiak éppen Forgács József áldozatos tevé­kenységének, no meg Urbán Fló­rián vezetőedzőnek köszönhetik, hogy 2005-ben feljutottak az él­vonalba, s újoncként a tizenne­gyedik helyen végeztek. Mégsem erre lehetnek a legbüszkébbek, hanem arra, hogy tavaly - igaz, Aczél Zoltán irányítása mellett - a tizenkettedik helyen végzett az együttes. Minden évben a meg­élhetésért küzdött az alacsony költségvetésből működő klub, s az elnök és a vezetőség, „ha vért izzadva is”, de megteremtette a működés feltételeit. S úgy tudni, így lesz ez a második vonalban is. Ezt erősítette meg a szünetben az ünnepelt Forgács József, aki nem tudni, a szomorúságtól vagy a meghatódottságtól könnyezett-e, s végül azt mondta: „Nincs más hátra, mint hogy megnyerjük az NB II-t, és visszakerülünk a leg­jobbak közé, természetesen ve­lem, mert nem hagyom cserben a klubot. Nem tehetem, s nincs is okom rá. ” Ugyan Nyerges Krisztián egyenlítő gólja még felcsillan­tott­a reményt, s az optimistáb­bak újra nagy-nagy számolga­tásba kezdtek, de aztán a félidő hajrájára a Paks jelezte, nyugod­tan zsebre tehetik a hazaiak a számológépeket... Egyébiránt, mint ahogy ebben a bajnok­ságban már megszokottá vált, a REAC sorsdöntő mérkőzésére is csak kevesen voltak kíváncsiak. Úgy tűnik, a klub sorsának ala­kulása csupán a kerület lokál­­patrióta, futballt szerető lakóit hozza lázba. Az első félidőben eldőlt min­den, úgyhogy sok izgalom már nem akadt a folytatásban. A rá­kospalotaiak beletörődtek a meg­­változtathatatlanba. Nem titok, a REAC jobb labdarúgóit különbö­ző klubok csábítják, s nem lesz könnyű együtt tartani a csapatot, de hát a rákospalotaiak tudják ezt, hiszen hozzászoktak már a nehé­zségekhez: kis klub, szerény költ­ségvetés, átlagos futball, de csupa szív játék- a REAC-nak ebből kell újraépítenie a jövőt. Győzelmével a Paks most már kissé megnyugodhat, mert bár a BFC Siófok matamatikailag még behozhatja a hátrányt, de a Gel­lei Imre vezette csapat Rákospa­lotán is bizonyította, hogy sokkal többre képes a jelenlegi helye­zésnél. Csak találgatni lehet, mi az oka a tavaszi bukdácsolásnak, annak, hogy noha rendre jó, iz­galmas mérkőzéseket játszik a Paks, a győzelmek mégis elkerül­ték, kivéve eddig a Vasas és REAC elleni diadalt”. ■ CSERE: Pandur helyett Heftier T. a 63., Sipeki helyett Pap a 91. percben Budai II László Stadion, 300 néző Gólszerző: Kiss Tamás (0-1) az 5., Nyerges (1-1) a 23., Szabó J. (1-2) a 43. percben Sárga lap: Pintér A. (Déncs visszahúzásáért) a 21., Pomper (Böde buktatásáért) a 61., Böde (Nyerges visszahúzásáért) a 87. percben Játékvezető: Veizer Roland (9). Jó felfogásban vezette a mérkőzést, bár nem volt nehéz dolga, s partjelzői is segítették munkáját. A sárga lapok jogosak voltak, bár néha szigorúbb is lehetett volna. Asszisztensek: Berettyán Péter, Horváth Róbert Szögletarány: 2:3 (2:3) NL-KRITIKA A MECCSRŐL Támadni tudni kell! OSZTÁLYZAT A Paks a találkozó elején meglepte a hazaiakat, miután Gellei Imre a 3-4-3-as hadrenddel küldte pályára csapatát.A gyors gól változtatás­ra kényszerítette a rákospalotaiakat, akik előre tolták védősorukat, s az ellenfél térfelén visszaszerezték a korábban eladott labdákat. Az egyenlítő gólt is hasonló szituáció előzte meg, Nyerges Krisztián erő­szakosságának köszönhetően. Mindeközben a Paks hosszú, ám pon­tatlan átadásokkal próbálta átjátszani a pálya középső részét, s csak a második félidőben vezetett veszélyes támadásokat a széleken. ▲ Kiss Tamás lendületben, Ambrusz Árpád és a REAC a padlón: a Paks elleni meccsen dőlt el a palotai csapat sorsa AZ NS JÁTÉKOSÉRTÉKELÉSE­­ REAC Esterházy Mátyás 5 A második paksi gól előtt bizony hibá­­zott, rosszul mozdult ki kapujából. Ambrusz Árpád : Megilletődötten kezdett, s helyezkedési hibát követett el a paksiak első gólja előtt. Pomper Tibor 8 Ő volt a hazai védelem legjobbja, bátran tört előre, sőt az ellenfél kapujára is veszélyes volt egy-egy távoli lövéssel. Kovács II Zoltán 5 Megbízhatóan, kockázat nélkül futballo­zott, közepesen. Dinka Balázs 5 Megpróbált többször is belépni a játék­ba a vonal mellett, kevés sikerrel.______ Jeremiás Gergő Csupán néhány elfutással hívta fel magára a figyelmet. Pintér Zoltán 6 Sokat dolgozott, de ez tőle elvárható, a pontatlan passzok már kevésbé. Cseri Gergő : Ezúttal a védelem előtt futballozott, érezhetően nem igen találta helyét a középpályán. Danes Roland 5 Technikai tudását néhányszor megvil­­lantotta, de többre nem tellett tőle. Torma Gábor Néhány nagy lövést láthattunk tőle. Nyerges Krisztián 6 A csatár volt a REAC legjobbja, nem csak gólja miatt, hanem az összjátéka és a lelkesedése miatt is. A CSERÉK közül Rása Gergő (5) több mint harminc percet töltött a pályán, de nem tudott segíteni csapatán. Tihanyi Ármin (-) és Kiss Tamás (-) részesei lehettek a történelmi mérkőzésnek. PAKS Kovács Attila 6 Megbízhatóan, két esetben is bravúrral védett.________________________ Horváth Levente 6 Fegyelmezetten futballozott, a védeke­ző munkáját precízen megoldotta. Pandur Páter Noha egy esetben az utolsó pillanatban mentett, de a helyezkedések során többször is hibázott. Szabó János 6 A hazai gól előtt hibázott, ám azt élete első élvonalbeli góljával kompenzálta.... Nikolov Balázs 6 Döntő érdemeket szerzett az első paksi gól előkészítésében. Zováth János 5 Ő szerzett legtöbbször labdát a középpályán, ám ő rontott a legtöbbet is a támadások során. Böde Dániel 6 Nagyon küzdött, sokat futott, hasznos tagja volt a csapatnak. Pintér Attila 5 Ezúttal a középpálya bal oldalán sze­repelt, kár, hogy csak a védekezéssel törődött. Ennél többre képes................... Sipeki István 6 Lendületesen futballozott, jól cselezett, kár, sajnálhatja, hogy az utolsó passzai nem sikerültek. Tököli Attila : Társai tehetnek róla, hogy keveset volt nála a labda, de anélkül is jól mozgott. Kétszer is gólt rúghatott volna, ám rá nem jellemző módon kihagyta a ziccereket. Kiss Tamás A gólja megnyugtatta a paksiakat, mert sokat futva, lendületesen futballozva bi­zonyította, hogy alapembernek számít. A CSERÉK közül Heffler Tibor (-) beállásával méginkább stabilizálódott a vendégek középpályás játéka, Pap Roland (-) elmondhatja magáról, hogy győztes csapattagja lehetett. PERCRŐL­­ PERCRE 5. perc: Nikolov adott be bal­lal a jobb oldalról, a leshatáron kilépő Kiss Tamás nyolc méter­ről fejelhetett, s a magas ívben szálló labda a bal felső sarokba hullott. 23. perc: Nyerges csente el a labdát Szabó Jánostól a jobb oldalon, majd a paksi tizenhatos­hoz érve Tormával kényszerítő­zött, miközben a visszakapott labdával már a balösszekötő helyén egyedül törhetett be a büntetőterületen belülre, és 13 méterről ballal a kapu közepébe lőtt. 43. perc: Sipeki balról elvég­zett szögletrúgása után a labda átszállt a kapu elé betömörülő REAC-védők feje fölött, a jobb oldalon érkező Szabó Jánosnak fel sem kellett ugrania ahhoz, hogy öt méterről a léc alá fejel­jen. 1-2 MESTERMÉRLEG Nem érdemeltünk vereséget, de ilyen a futball. Járjuk az utunkat, fő célunk továbbra is, hogy megtaláljuk azt a csapatot, amelyik leghama­rabb visszajut az élvonalba. NAGY SÁNDOR a REAC megbízott edzője Különös jelentőségű ez a győzelem, hiszen először tudtunk nyerni az élvonal­ban a REAC ellen. Persze, nemcsak ettől értékes a siker, hanem attól is, mert lökést és esélyt adhat felzárkózáshoz a hátralévő ,négy fordulóban.^ ^ne GELLEI IMRE a Paksi FC vezetőedzője A LELÁTÓRÓL NÉZVE A Paks ezúttal is bizonyította, hogy összeszokottabb, ruti­nosabb csapat, míg a REAC két-három játékosától vár­ta a jó megoldást. Nyerges­­ Krisztián elöl rendre egyedül maradt a paksi védők között, s csupán Pomper Tibor távoli lövései jelentettek némi ve­szélyt a vendégek kapujára. “ A paksiak sem futballoztak jól, mert az utolsó átadások­ba rendre hiba csúszott, ám Gellei Imrének rendelkezé­sére állnak olyan játékosok, akik az ilyen mérkőzéseken is lendíteni tudnak a csapat játékán. Az első félidő után több gólra számítottam, ám a második játékrészben mind­két csapat több átadási hibá­val játszott. BÍRÓ SZABOLCS korábbi élvonalbeli kapus