Nemzeti Sport, 2009. október (107. évfolyam, 268-297. szám)

2009-10-29 / 295. szám

NÉMETORSZÁG lllPu­­ ffiiSpllpl m uTmm Cil.il.iTl iw %­­h CliIiTm amgualigakupa. ▲ Fran Mérida bombagóllal szer­zett vezetést az Arsenalnak *­­ .CBMRUGAS 9 2009. október 29., csütörtök sport Vége Királyék menetelésének . Az 1860 München és a Kob­lenz sem tudta felborítani a papírformát, mindkét másod­­osztályú együttes kikapott élvonalbeli riválisától, a Schal­­kétól, illetve a Hoffenheimtől. A csaknem 30 ezer néző előtt fellépő müncheni csapat kapu­ját védő Király Gábor bravúrt mutatott be a védők helyezke­dési hibáját kihasználó Rafin­­ha vezető találata előtt, ám a kipattanót már értékesítette a Schalke brazilja. A második félidőben a hátvéd Benedikt Höwedes egy-egy bal lábbal szerzett, illetve fejes gólja végül fölényessé tette a gel­­senkircheniek sikerét. Stieber Zoltán nem játszott a Koblenz­­ben, amely az acélos csapattal kiálló Hoffenheimtől szenve­dett vereséget. A címvédő Werder Bremen begyalogolt a negyeddöntőbe, a sérült Futács Márkó nem szerepelt Thomas Schaaf keretében. A zöld-fehérek tavaly január óta nem szenvedtek vereséget a Német Kupában.« Megragadni az alkalmat Torghelle Sándor góljai alighanem gondolkodóba ejtik az Augsburg edzőjét ■ KAMLER JÁNOS A kedd esti, Duisburg feletti kiütéses, 5-0-s győzelmével fennállása során először ke­rült be a Német Kupa negyed­döntőjébe a Bundesliga 2.-ben szereplő Augsburg, s a meccs egyik legjobbjának bizonyuló Torghelle Sándor szerint szerencsés sorsolás esetén még ennél is messzebb­re juthat az együttes - amely nem mellékesen a második leghosszabb veretlenségi sorozattal büszkélkedhet a 36 német első, illetve másodosz­tályú csapat között. Az Augsburg honlapja mági­kus kupaestéről, valamint a nagyszerű érzékkel rotáló Jós Luhukay edző szakértelméről ír, mi pedig arról, hogy a szin­tén másodosztályú Duisburg elleni 5-0-s hazai diadal egyik főszereplője Torghelle Sán­dor volt. Röviden már szerdai számunkban beszámoltunk a válogatott csatár „munkássá­gáról”, kiharcolt első góljáról (a kapufára fejelt labdája a duisburgi Sören Larsenről pat­tant a kapuba), gólpasszáról, no meg pimasz cselt követő „saját" találatáról. „Különösen annak örülünk, hogy végre nem kaptunk gólt - említett meg egy fontos té­nyezőt Torghelle, s tényleg, az idényben mindössze egyszer, az előző kupafordulóban, az élvonalbeli Freiburg legyőzése alkalmával sikerült a nullázás. - Támadásaink kifejezetten ve­szélyesek voltak, szép gólokat szereztünk, alighanem kiszol­gáltuk tizenkétezres közönsé­günket. Nem szoktam fényezni magam, de tényleg jól ment a játék, s mivel a legutóbbi bajno­kin is betaláltam, talán okkal bízom benne, hogy megragadok a kezdőcsapatban. Ezt ugyanis még nem sikerült kiharcolnom ebben az idényben, általában tíz-tizenöt perceket kaptam a bizonyításra. ” Kedd este kapott 78-at, és bi­zonyított, sőt még több gólt is szerezhetett volna, mert példá­ul 0-0-nál a kapussal szemben állva ziccerbe került, külsővel lőtt kísérletét azonban Tom Starke reflexmozdulattal ártal­matlanította. „Jó néhány helyzetet elpus­káztunk, komolyan mondom, nagyobb figyelemmel tízig is eljuthattunk volna. Igaz, ritkán fordul elő, hogy két másodosz­tályú csapat között ekkora kü­lönbség mutatkozik" - magya­rázta a csereként pályára lépő, s a közösbe egy gólpasszt tevő Szabics Imre, hozzátéve, hogy bár a Duisburg az 51. percben tíz emberre fogyatkozott (2-0 volt az állás),­addigra már el­dőlt a továbbjutás kérdése. „Nem érjük be ennyivel, sze­retnénk tovább menetelni a kupában, jóllehet ahhoz, hogy megvalósuljon, a sorsolásnál szükségünk van némi szeren­csére, én például nem bánnám, ha megkapnánk a harmad­­osztályú Osnabrücköt" - vette vissza a szót Torghelle, aki ha érvényes a jó csapatnak van szerencséje mondás, bizakod­va várhatja a negyeddöntő sor­solását. Mert a jelek szerint jó csapat a továbbjutással majd’ egymillió euróval gazdagodó FCA, mást ne említsünk, 11 tétmérkőzés óta őrzi veretlenségét, idénybeli egyetlen bukása a Bundesliga 2. nyitányán, a Cottbus elleni ide­genbeli bajnokin történt (­­-1), még augusztus 9-én. Hogy ez a széria mennyire becsülendő, ahhoz csupán egy apró adalék: az első, illetve a másodosztály 36 együttese közül egyedül a Werder Bremen büszkélkedhet hosszabb veretlenségi sorozat­tal, Thomas Schaaf bajnokesé­lyes csapata 16 tétmérkőzés óta legyőzhetetlen. ■ Legyőzhetetlen az Augsburg tétmérkőzés óta veretlen Torghelle és Szabics csapata 1860 München (ll.)-Schalke 0-3 Bremen-Kaiserslautern (II.) 3-0 Hoffenheim-Koblenz (II.) 4-0 E. Frankfurt-Bayern München 0-4 Kedden játszották vt­­­n Trier (IV )-1 FC Köln 0-3 Osnabrück (III.)—Dortmund 3-2 Augsburg (SD)Duisburg (II.) 5-0 A győztesek továbbjutottak. NÉMET KUPA NYOLCADDÖNTŐ­­ Ifjú bal lábak éjszakája Fergeteges iram, rengeteg helyzet, bombagólok - Arsenal-továbbjutás * MOLNÁR CSABA Ahhoz képest, hogy az élcsapa­tok értékrendjében a Ligakupa csupán a negyedik, a londoni randevú két együttese gyakran került a döntőbe. A vendégek tízszer, a házigazdák hatszor ju­tottak el a fináléig, a Liverpool hétszer, az Arsenal kétszer be is tehette a vitrinjébe a trófeát. Most keresztezték egymás útját tizennegyedszer, s eggyel több­ször nyertek a „vörösök”. Az azonban nem a liverpooli­ak mellett szólt, hogy az Emira­tes Stadionban még soha, a Highburyben is meglehetősen régen, 2000 februárjában nyer­tek legutóbb. Az összeállításokra tekintve a legvérmesebb rajon­góknak nem feltétlenül a Ligaku­pa, hanem inkább a két együttes nyári ifi-kupa-fináléja jutott az eszükbe, de hát ez a kupa már csak olyan, hogy a menedzserek előszeretettel játszatják az ifja­kat. Gulácsi Péter még így sem került be a Liverpool keretébe, pedig Cavalieri bizonytalansága­it látva talán jobban jártak volna vele az észak-angliaiak. A pályán lévők bizonyítási vágytól hajtva estek egymásnak, a jó iramú meccsen sokszor fo­rogtak veszélyben a kapuk. Az első félidő két pazar gólt hozott. Egy 19 és egy 20 esztendős if­júnak sült el kegyetlenül a bal lába, Fran Mérida találatát Insúa egyenlítette ki. A szünet után a felek ott folytatták, ahol abba­hagyták s most egy 21 éves bal láb következett - Bendtner varrta be a rövid felsőbe. Aztán bemu­tatkozott a hosszú sérüléséből felépülve a nyáron Rómából 20 millió fontért megszerzett Aqui­­lani is, de hiába. Az Arsenal 2007. január 9. óta először győzte le ri­válisát, s ezzel bejutott a legjobb nyolc közé a Ligakupában. * London, 60 000 néző. V. A. Wiley ARSENAL: Fabianski - Gilbert, Sen­deros, Silvestre, Gibbs -Eastmond (Randall, 76.), Ramsey - Nasri - Fran Mérida (Coquelin, 87.), Bendtner (Watt, 76.) - Eduardo LIVERPOOL: Cavalieri - Degen (Ecc­lestone, 88.), Skrtel, Kirjakosz, Insúa - Spearing, Plessis (Aqui­­lani, 77.) - Kuyt - Babel, Voronin, N’Gog(Benajun,75.) G: Fran Mérida (19.), Bendtner (49.), al. Insúa (26.) ARSENAL LIVERPOOL 2-1 (1-1) UGAKUPA NYOLCADDÖNTŐ­­ Arsenal-Liverpool 2-1 Chelsea-Bolton 4-0 Manchester City Scunthorpe (II.) 5-1 Keddenjátszották Barnsley (II.) Manchester United 0-2 Portsmouth-Stoke City 4-0 Blackburn-Peterborough (II.) 5-2 Tottenham-Everton 2-0 Sunderland—Aston Villa 0-0 -11-esekkel1-3 (Sunderland: FÜLÖP MARTON a kispadon ült) A győztesek továbbjutottak. MAGYAROK A KÜZDŐTÉREN BAJNOKSÁGOK AUSZTRIA SÁFÁR SZABOLCS (Austria)­­ A tapasztalt kapus mindössze egy gólt kapott a Kapfenberg I otthonában, azzal viszont kikapott­­ a csapata. Az Austria még mindig­­ vezet a bajnokságban, de már csak­­ egy ponttal előzi meg a második­­ Salzburgot. WALTNER RÓBERT (Mattersburg) | A korábbi zalaegerszegi kedvenc a­­ 81. percben állt be az addigra kilenc­­ emberre fogyatkozó együttesébe,­­ amely a papírformának megfelelő- s­en kikapott a vendég Sturm Graztól­­ (0-2). PUSZTAI OLIVÉR (Kärnten) | A ligautolsó csapat hátvédje nem­­ játszott a bajnoki címre törő ven­­­­dég Rapid ellen, amely a 82. percig­­ nagy meglepetésre vesztésre állt,­­ de a hajrában három gólt is sze­­­­rezve végül mind a három pontot­­ bezsebelte (3-1). | SVÁJC | VANCZÁK VILMOS (Sión) | A magyar válogatottnál is számí­­­­tásba vett hátvéd kezdőként lépett­­ pályára az Aarau elleni idegenbeli I mérkőzésen, amelyen csapata I 0-0-s döntetlent játszott. A Sion­­ egymás után a második meccsén I nem kapott gólt. SZLOVÉNIA KOPLÁROVICS BÉLA és SEBŐK JÓZSEF­­ (mind a kettő Nafta)­­ Koplárovics Béla nem volt a keretben, Sebők József pedig a kispadon ült az Interblock elleni­­ idegenbeli találkozón. A Nafta a 49.­­ perctől emberelőnyben futballo- s­zott, de nem tudott ebből profitálni, s a mérkőzés 1-1-es döntetlennel ért­­ véget. KUPA HOLLANDIA(a legjobb 16 közé jutá­sért, a győztesek továbbjutottak) DZSUDZSÁK BALÁZS (PSV) termé­­­­szetesen a kezdőcsapatban kapott­­ helyet az eindhovenieknél, csapata­­ 2-0-ra legyőzte a hazai pályán­­ játszó Rodát, amelyben BODOR­I BOLDIZSÁR szintén kezdőként lépett­­ pályára. HABOS GÁBOR (NEC) : A napokban edzőváltáson j áteső, és a szerdai meccsen a 80.­­­­ percben emberhátrányba kerülő együttes a rendes játékidőben nem­­ bírt a másodosztályú Excelsior Rotterdammal (1-1), a hosszab­­í­bításban azonban kicsikarta a­­ továbbjutást (2-1). A nijmegeniek­­ kapuját a válogatottól visszavonuló­­ magyar labdarúgó őrizte. FEHÉR CSABA (NAC)­­ Amint arról már szerdai szám­­­munkban hírt adtunk, a rutinos hátvéd a kedd este megrendezett összecsapáson góllal járult hozzá a­­ negyedosztályú De Treffers idegen­­j­ó­beli legyőzéséhez (6-1). EREDMÉNYEK \ AUSZTRIA. 13. FORDULÓ , Ried (5.) Wiener Neustadt (8.) 3-0 i LASK (6.)—Salzburg (2.) 0-0 Kapfenberg (9.)—Austria (1.).. 1-0 Mattersburg (7.)-Sturm (4 ) 0-2 Kärnten (10.)—Rapid (3.) 1-3 | PORTUGÁLIA. 8. F0RDULÚ Guimaraes(10.)-Sporting(4.) 1-1 U17-ES VB, NIGÉRIA. CSOPORTMÉR­KŐZÉSEK, 2. FORDULÓ C-csoport: Hollandia-Gambia 2-1, Kolumbia-Irán 0-0. Az állás: 1. Irán 4 pont (2-0), 2. Kolumbia 4 (2-1), 3. Hollandia 3,4. Gambia 0 D-csoport: Új-Zéland-Burkina Faso 1-1, Törökország-Costa Rica 0-0-nál a rossz időjárás miatt félbeszakadt. Az állás: 1. Törökor­szág 3 pont (1 mérk.), 2. Új-Zéland 2,3. Costa Rica 1 (1-1,1), 4. Burkina Faso 1(1-2)­ ­ SVÁJC. 14. FORDULÓ St. Gallen (8.)­­ Grasshoppers (7.) Aarau (10.)-Sion (6.) Zürich (5.)­Basel (2.) Neuchatel (3.) Luzern (4.) csütörtök Bellinzona (9.) Young Boys (1.) csütörtök SZLOVÉNIA.15. FORDULÓ Koper (1.)-Maribor(4.) 1-3 Drava Ptuj (9.) HIT Gorica (ML)____________1-1 Interblock (7.)-Nafta (8.) 1-1 Domzale(6.)-Olimpia(3.) 1-2 Ce­je (5.)-Rudar (2.) 0-4