Nemzeti Sport, 2010. március (108. évfolyam, 59-88. szám)

2010-03-01 / 59. szám

SOPRONI# # 16. forduló EZ VOLT, EZ VAN, EZ LESZ A HÉTVÉGE EREDMÉNYEI DVSC-TEVA-DVTK 3-1 Videoton-KTE-Ereco 2-0 Kaposvár-Bp. Honvéd 1-0 Ferencváros-Haladás 2-1 MTK-Lombard Pápa Újpest-Győri ETO Vasas-Nyíregyháza Paks-ZTE 0-0 0-3 2-3 elmaradt a­z * s & m . ........ .. . ........................... ALLAd m. gy­d. V. gólkülönbség pont Cl 1. Videoton FC 16 113 2 38-19 +19 36­­ 2. DVSC-TEVA 16 111 4 32-21 +11 34 13 3. Újpest FC 169 2 5 25-21 +4 29 All 4. Győri ETO 168 5 3 21-10 +11 29 TI 5. Zalaegerszegi TE 158 2 5 29-24 +5 26 ♦ 6. MTK Budapest 167 5 4 28-18 +10 26 All 7. Kaposvári Rákóczi 167 4 5 24-21 +3 25 ▼ 18. Lombard Pápa 167 2 7 24-20 +4 23 ♦ 9. Paksi FC 155 5 5 16-18 -2 20 A 1i 10. Ferencváros 165 5 6 19-22­­ -3 20 ▼­­ 11. Vasas 166 1 9 25-39 -14 19 ♦ 12. Szombathelyi Haladás 164 3 9 22-32 -10 15 ♦ 13. Kecskeméti TE-Ereco 164 2 10 27-37 -10 14 [ 14. Budapest Honvéd 163 5 8 16-23 -7 14 Hs 15. Nyíregyháza Spartacus 163 4 9 22-34 Hl 16. Diósgyőri VTK 16­ 3 3 10 19-28■am Bajnokok Ligája Európa-liga KÖVETKEZIK A 17. FORDULÓ Március 5., péntek DVTK-Videoton* Március 6., szombat Bp. Honvéd-MTK Haladás-Kaposvár Nyíregyháza-Paks ZTE-Ferencváros­ A GÓLLÖVŐLISTA ÉLMEZŐNYE 11 gólos: André Alves (Videoton) Arttoms Rudnevs (Zalaegerszeg) 10 gólos: Nemanja Nikolics (Videoton) Kabát Péter (Újpest) 9 gólos: Lencse László (MTK Budapest) 8 gólos: Lázok János (Vasas) Jobbal: 6 (203) Ballal: 5 (89) Fejjel: 5 (84) Győri ETO-Vasas 19.00 KTE-Ereco-Újpest** 16.00 17.30 Március 7., vasárnap 14.00 Lombard Pápa-DVSC-TEVA*** 17.30 14.00 14.00 Élő közvetítés: 15.00 :­­DunaTv, **Sport1, ***Sport2 A mostani forduló ÁTLAGOK 2,57 „­­ A mostani idény 3,03 Ujj 2008-2009 2,9$: A FORDULÓ GÓLJAINAK IDŐBENI MEGOSZLÁSA 1. félidő2. félidő A FORDULÓ GÓLJAI A 16-oson belülről: 18 (343) A 16-oson kívülről: 0(45) Szabadrúgásból: 0(23) Tizenegyesből: 2 (33) Öngólok: 2 (12) NÉZŐSZÁM A mostani forduló 2494 A mostani idény 2008-2009 0—1 ÁTLAGOK EZER NÉZŐ A LEGTÖBB NÉZŐT VONZÓ CSAPATOK Hazai pályán Idegenben DVSC-TEVA (5.723), Újpest (4.487), Ferencváros (7.783), Újpest (4.347), Haladás (4.334), Ferencváros (4.200) Videoton (3.828), Haladás (3.293)­­A 2. fordulóban a Videoton-DVTK (3-2) és az Újpest-KTE-Ereco (3-1) mérkőzést, a 11. fordulóban a Ferencváros-Győri ETO (1-0) találkozót, a 15. fordulóban a Ferenc­­város-Bp. Honvéd (0-0) összecsapást, míg a 16. fordulóban a Ferencváros-Haladás (2-1) bajnokit zárt kapuk mögött rendezték. Az adatok a klubok közlésén, illetve az NS becslésén alapulnak EGYÉB STATISZTIKÁK Kiállítások: 4 (41) Sárga lapos figyelmeztetések: 31 (576) Zárójelben az idény összesített mutatói. Készítette: Tősér Norbert ffIZETÉS------—:-----------------------­14 7 gólos: Adamo Goulibaly (DVSC-TEVA) Honmna Kazuo (Nyíregyháza) Sitku Illés (Videoton) 6 gólos:­ Ferenczi István (Ferencváros) Tarmo Kink (Győri ETO) Csordás Csaba, Montvai Tibor (KTE-Ereco) Báli Péter (Lombard Pápa) Böde Dániel (Paks) Hrepka Ádám (Vasas: 1; Bp. Honvéd: 5) SOPRONI LIGA 16. FORDULÓ Pokoli meccs Már két góllal is vezetett a Vasas, azonban Illovszky Rudolf Stadion 1000 néző 1-4-2-3-1 Végh Z.6-Balog Zs. 4, Kovács G.5,Mileusznics 5, Katona M. 5 - Bakos Sz. 6, Cs. Pavicsevics 5 - Remili 4, Hrepka 6, Beninesz 5-Divics 6 CSERE: Remili helyett Kincses (-) a 75., Katona M. helyett Mendoza (-) a 82., Be­­ninesz helyett Tandari (-) a 87. percben 1-4-2-3-1 NYÍREGYHÁZA: Ovszijenko 0 - Miskolczi 6, Kovacsevics 6, Balbinot 5, Varga K. 6 - Struhar 7, Davidov 6 - Honma 5, Nácim 5,Andorka 4-Bugerra 5 CSERE: Honma helyett Pákolicz (-) a 83. percben GÓLSZERZŐ: Divics (11-esből, 1-0) a 10., I Hrepka (2-0) a 40., Struhar (2-1) a 45., I Hrepka (öngól, 2-2) a 90., Kovacsevics­­ (2-3) a 91. percben SÁRGA LAP: Balbinot (Remilit buktatta)­­ a 27., Cs. Pavicsevics (Bugerrát | buktatta) a 33., Kovács G.(Andorkát | buktatta) a 45., Katona M.(Nacimot­­ rúgta meg) a 80., Bakos Sz. (Struhart buktatta) a 82. percben Játékvezető: Veizer Roland. Assziszten­sek: Demeter János, Horváth Róbert A mérkőzésről tudósított: ■ PAJOR-GYULAI LÁSZLÓ, VOLESZÁK GÁBOR bri­ i­e­r Sima hazai győzelem körvonala­zódott az Illovszky-stadionban, ám a Vasas a második félidőre nagyon visszaesett, és a lelkes Nyíregyháza kétgólos hátrány­ból megfordította az eredményt, góljait a félidők utolsó perceiben szerezve. Az első negyven percben a két csapat derekasan gyűrkőzött egymással, de a megoldások in­kább váltottak ki bosszúságot a szurkolókból, mint csodálatot. Az iramra, a hajtásra nem le­hetett panasz, ám a színvonal messze állt még a közepestől is. A Vasas vezetett ugyan egy jogos büntetőrúgás után, de közel sem futballozott veszé­lyesen, Volodimir Ovszijenko, a vendégek kapusa különösebb idegeskedés nélkül szemlélhet­te a zömmel a pálya középső harmadában zajló játékot. Aztán elérkezett a találkozó negyvenedik perce: Petar Di- Nyíregyháza Hrepka Ádám (balra) öröme és bánata: mindkét csapat kapujába betalált az én­ FORDULOM ■ VINCZE ANDRÁS Olvasóink az őszi szezon során már találkozhattak a bajnoki fordulókat lezáró statisztikai oszlopunkkal, amelyben a számok sok mindent elmesél­nek a magyar profi futballról. Az elkövetkezendő időszak­ban a meccseken történteket, az adatokat szubjektív kom­mentárral is ellátjuk, azaz más perspektívából is vizsgáljuk a mögöttünk hagyott fordulót. Mellbevágó: ebben a forduló­ban a tizenhatoson kívülről le­adott lövéseket követően nem született gól. Ha azt vesszük, hogy a ki­lencvenes évek közepéig a magyar futball védjegye volt Bombázók kerestetnek­ a „nehézbombázók’’ szerepe (tényleg csak emlékeztetőül néhány nagy név: Szusza Fe­renc, Tichy Lajos, Várady Béla, Détári Lajos) akkor e jelenkori statisztikai sor különösképpen elkeserítő. S még inkább az, ha bevillan az Újpest-Győr meccsen lá­tott jelenet, Tony Stokes egyik mozdulata, amikor is a derék angol tizennyolc méterről pró­bált kapura lőni teli csüddel, ám a kísérlet nemhogy lövésre, de még hajításra sem emlékez­tetett: a labda három métert töltött a levegőben, majd bá­gyadt pattogás után gurult át az alapvonalon (a hiányérzet még nagyobb, ha azt láthatjuk, hogy az élcsapatban játszó lé­giós sem képes kielégíteni e ré­tegigényt...). A statisztika láttán minden­esetre talán nem túlzás leírni, hogy az NB I-ben szereplő já­tékosok nagy többsége nincs birtokában az igazán jó rúgó­technikának - gyaníthatóan ez képzettség-, illetve gyakorlás­béli hiányosság, azaz tanítha­tó, pótolható lenne... Tovább böngészve a szám-, sorokat, feltűnhet a gólok idő­beni megoszlása. A tizenhato­dik fordulóban a hét meccsen - ugyebár a Paks-Zalaegerszeg találkozó a felázott, játékra al­kalmatlan pálya miatt elmara­­adt - összesen tizennyolc gól született, és ezek közül is nyolc az utolsó negyedórában: a Győr ebben a periódusban biztosí­totta be a győzelmét, a Fradi és a Nyíregyháza ekkor fordította meg a meccset a Haladással, illetve a Vasassal szemben, a DVSC pedig a hajrában verte meg a DVTK-t (sőt, ha megnéz­zük az első félidő utolsó tizen­öt percének mutatóit, akkor szintúgy szemet szúr, hogy hat gól a szünet előtti negyedóra termése volt). Mindez azt jelezheti, hogy hiába oly hosszú a téli szünet a magyar futballban, az erőnlét mégsem az igazi, illetve, hogy több élvonalbeli csapat játéko­sainál a leginkább kritikus idő­szakra nem csupán az izmok, hanem az idegek is elfáradnak. Ha a külföldi futballvilágból merítünk adatokat, akkor azt láthatjuk, hogy a topfutballban - negyedórás bontásban - inkább a félidők középső harmadára esik a gólgazdagabb periódus, ugyanakkor az is igaz, hogy nincs olyan nagy szórás sem a különböző meccsidőszakokban, azaz a jobb profik a kilencven perc során egyforma hatékony­sággal képesek küzdeni, és ez magyarázhatja például, hogy miért tűnik lüktetőnek egy szür­kébb angol bajnoki mérkőzés is. Mi azonban még ne legyünk maximalisták, azzal is megelé­gednénk, ha a következő for­dulóban legalább egy, tizenhét méterről lőtt gól emlékét is őrizné a statisztika... ■ Műfüves foci Indul az új bajnokság 06 (30) 921-0162 PERCRŐL PERCRE 10. perc: Varga Krisztián futtában középre ívelt, Kovacsevics csak meg­csúsztatta a labdát Divics elé, aki csi­nált egy lövőcselt az ötös bal sarkánál, a becsúszó hátvéd pedig buktatta. A megítélt tizenegyest Divics végezte el, és jobbal a kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 1-0 40. perc: Balog Zsolt jobb oldali bedo­bását a tizenhatoson belül keresztbe mozgó Divics sarokkal passzolta a tizenegyespontnál érkező Hrepka elé, aki kapásból, ballal nagy erővel a kapu jobboldalába lőtt. 2-0 45. perc: Miskolczi végzett el szabad­rúgást a balösszekötő helyéről, a kapu elé ívelt labdára Struhar érkezett, és a védőket megelőzve tíz méterről a kapu jobb oldalába fejelt. 2-1 90. perc: Miskolczi végzett el sza­badrúgást a bal oldalról, középen Balbinot ugrott fel fejelni, ám­­mielőtt i­s eljutott volna hozzá a labda, a menteni­­ igyekvő Hrepka hat méterről a kapu­s bal oldalába csúsztatott. Öngól!­s 2-2 a 91. perc: Miskolczi végzett el a bal oldalról a szögletet, a középen érkező Kovacsevics­­ pedig négy méterről a léc alá fejelt. 2-3 iies káprázatosan sarkalta visz­­sza a félmagasan érkező labdát, Hrepka Ádám pedig kapásból a hálóba bombázta. Ha ezen a meccsen semmi más nem történik, ezt kár lett volna elmulasztani. „Tudatos volt a mozdulat, láttam, hogy Ádám érkezik, másként nem is tudtam volna elé adni a labdát - emlékezett vissza a találatra Petar Divics, aki korábban kiharcolta és értékesítette a tizenegyest.­­ Tényleg szép gól lett belőle, de